Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
367 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
90 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
223 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
54 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
130,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
230,60 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
494,10 m³
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
1 093 m³
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,88 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,45 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
27,65 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + styropian (aleternatywnie silikaty, gazobeton). Strop: płyta żelbetowa. Ogrzewanie: kocioł gazowy lub na paliwo stałe - możliowść dostoswania na etapie adaptacji projektu. Dach: dachówka ceramiczny lub cementowa lub blachodachówka.
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
200 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
200 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
500 zł
Opis projektu
By zadowolić wymagającą, czteroosobową rodzinę, projekt domu parterowego Grenada z podwójnym garażem, oferuje dużą powierzchnię użytkową ujętą w rozłożystą, ale minimalistyczną bryłę.
Do wnętrza domu prowadzi wiatrołap z urządzoną w narożniku pojemną garderobą
oraz przejściem do dużego, podwójnego garażu i kotłowni.
Obszerny pokój dzienny przedzielono niewielką ścianką by rozgraniczyć funkcje w pomieszczeniu, ale również stonować ogrom przestrzeni, której elementem szczególnym jest położony w samym centrum kominek. W zależności od urządzenia kuchni, może ona być otwarta na salon lub stanowić zamknięte pomieszczenie, umownie oddzielone od jadalni. Świetnym rozwiązaniem są aż trzy wyjścia do ogrodu, co sprawdzi się doskonale przy letnich upałach.
W osobnym, bocznym korytarzu umieszczono wejścia do pomieszczeń strefy nocnej. Największa i najbardziej komfortowa z sypialni posiada podwójną garderobę oraz wyjście na taras. Pozostałe dwie, mniejsze pasują na pokoje dziecięce. Dodatkowo pomiędzy sypialniami znaleziono miejsce na: łazienkę, dużą garderobę oraz pralnię.
Optymalna wielkość jak i przemyślane rozmieszczenie pokoi w projekcie domu Grenada, czyni go świetną propozycją dla średniej wielkości, zmotoryzowanej rodziny. Zaletą domu jest praktyczne zaaranżowanie wnętrza z atrakcyjną, półotwartą kuchnią, wyjściami na taras czy kominkiem, a także odseparowana część prywatna.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Grenada
Daniel9292
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Grenada BBE1011, ponieważ gabaryty budynku świetnie pasowały do wielkości naszej działki, a tworząca go konstrukcja spełniała warunki określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Oprócz tego uwzględniony w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu pod względem funkcjonalności oraz usytuowania względem stron świata.Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Prace budowlane udało się wykonać bardzo sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Realizację zakończyliśmy w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. jednego roku.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm P+W marki Wienerberger. Strop wykonaliśmy z gotowych płyt żerańskich, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Myślę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego. Uważam, że przy zastosowaniu powyższych materiałów można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 18 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a rachunki za zużycie gazu w sezonie zimowym wynoszą ok. 600 zł.Projekt domu Grenada BBE1011 przewiduje wyjątkowo praktyczne rozmieszczenie wnętrza, toteż wszystkie pomieszczenia wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją. Drobne, kosmetyczne modyfikacje jakie wprowadziliśmy dotyczyły jedynie lekkich przesunięć kilku ścianek działowych oraz zmiany wymiarów niektórych okien. W dalszym ciągu w nowym domu dostrzegam same plusy i jestem z niego zadowolony. Mieszkamy w nim w czwórkę, a metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Myślę, że przy takiej liczbie pokoi będzie on satysfakcjonujący również dla 5-osobowej rodziny.Wybór projektu domu Grenada BBE1011 okazał się dla nas naprawdę trafioną decyzją. Na takim układzie wnętrza od początku nam zależało. W tym przypadku wydał się on bardzo funkcjonalny i już w praktyce, po zamieszkaniu w domu okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Świetnym rozwiązaniem jest przede wszystkim widoczny podział mieszkania na strefy. W części dziennej spędzamy większość czasu w ciągu dnia i przyjmujemy gości, którzy mogą swobodnie korzystać ze znajdującej się w pobliżu małej łazienki. Z kolei „za zakrętem” korytarza, znajdują się niewidoczne z salonu sypialnie i łazienka domowników. Pozdrawiam.
Magdalena i Robert
Duże znaczenie przy wyborze projektu miały dla nas walory wizualne budynku. Oglądnęliśmy wiele propozycji, a spośród nich do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Grenada BBE1011 - tworząca go bryła z ciekawym dachem tworzą reprezentacyjną konstrukcję. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, wybrany dom odpowiadał nam pod względem układu pomieszczeń. Został dobrze przemyślany, a ponadto od początku zależało nam na dużym salonie i trzech sypialniach.Cała realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Mój mąż na co dzień zajmuje się budowlanką, toteż wiele prac związanych z postawieniem i wykończeniem naszego domu wykonał własnymi siłami i wszystkie udało mu się wykonać z łatwością. Inwestycję zakończyliśmy w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia do przeprowadzki minęło ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy blachodachówką. Trudno jest mi się jednak odnieść do poprawności oszacowanego przez architekta kosztorysu, ponieważ z racji budowy systemem gospodarczym i tym samym zaoszczędzeniu na robociźnie, koszty były w naszym przypadku dużo niższe.Dużą wagę przywiązaliśmy do odpowiedniego ocieplenia domu. Po zewnętrznej stronie bryły zastosowaliśmy 15 cm warstwę styropianu, a równie korzystne grubości warstw izolacyjnych daliśmy również na stropie, poddaszu i pod posadzką. Póki co nie mogę jednoznacznie ocenić faktycznych kosztów ogrzewania, gdyż mieszkaliśmy dopiero przez połowę zimy, a w piecu paliliśmy drewnem, które pozostało nam z budowy, aczkolwiek mogę z pewnością stwierdzić, że budynek jest ekonomiczny. Dom szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Grenada BBE1011 od początku nam odpowiadał, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z pierwotną wizją autora. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z robienia dwóch małych garderób w sypialni, dzięki czemu jest ona teraz przestronniejsza. Oprócz tego zdecydowaliśmy się nie wstawiać mniejszego okna w jadalni. W części dziennej w dalszym ciągu znajdują się trzy duże przeszklone witryny, więc ta strefa i tak jest bardzo dobrze oświetlona.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Grenada BBE1011. Zaproponowane w nim wnętrze jest funkcjonalne i w całości spełnia nasze oczekiwania. Spiżarka przy kuchni świetnie się sprawdza, a pralnia została bardzo dobrze zaplanowana. Na pozór wydaje się mała, jednak okazuje się że jest w zupełności wystarczająca i zmieściliśmy w niej wszystko co potrzebne. Doskonałym rozwiązaniem są również garderoby. Jedna przy wejściu służy nam do przechowywania odzieży wierzchniej i zimowej, zaś w tej przy pokojach trzymamy ubrania zakładane na co dzień. Pozdrawiam.
filet111
Po wielu analizach ostatecznie stwierdziliśmy z mężem, że skupimy się na znalezieniu projektu domu, w którym wszystkie pomieszczenia będą znajdować się na jednym poziomie. Spośród budynków parterowych jakie oglądaliśmy, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Grenada BBE1011. Przewidziany w nim wewnętrzny układ został funkcjonalnie zaplanowany, a ponadto uwzględnia rozwiązania, na jakich od początku nam zależało - trzy sypialnie oraz duży, przestronny salon. Oprócz tego bardzo spodobał mi się układ kuchni, gdyż wiedziałam że będę mogła zaaranżować ją w praktyczny i ciekawy sposób. Istotny wpływ na naszą decyzję miał również nowoczesny i atrakcyjny wygląd bryły.Cała inwestycja przebiegła po naszej myśli. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę rozpoczęliśmy w marcu 2015 r., a na chwilę obecną (kwiecień 2017 r.) do całkowitego, pełnego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace aranżacyjne. Budynek został postawiony przy użyciu gazobetonowych bloczków. Strop zgodnie z zaleceniami wykonaliśmy w lanej betonem, monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką.Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Nie zatrudnialiśmy więc jednej generalnej firmy, która zajęłaby się wszystkim od początku do końca, a współpracowaliśmy z kilkoma, osobnymi ekipami. Oprócz tego, przy wielu pracach pomagaliśmy fachowcom, a część z nich wykonaliśmy nawet samodzielnie, co pozwoliło nam znacznie zaoszczędzić na robiciźnie. Dzięki zastosowanej metodzie, koszty naszej inwestycji były dużo niższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Dom na etapie stanu deweloperskiego wyniósł w naszym przypadku ok. 360 tys. zł.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Grenada BBE1011 od początku wydał się nam bardzo praktycznie przemyślany, dlatego też wprowadziliśmy w nim jedynie drobne, kosmetyczne zmiany. Polegały one np. na lekkim przesunięciu jednych drzwi czy ścianki działowej, a także przyłączeniu wnęki na lodówkę do powierzchni spiżarni. Dobrym pomysłem była również zamiana dwóch mniejszych okien w sypialni na jedno większe, co także polecam innym Inwestorom. Oprócz tego większą garderobę przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej łazienki z wejściem od strony sypialni.Inne modyfikacje w układzie były zbędne, aczkolwiek obecnie uważam, że świetnym rozwiązaniem byłoby zrobienie ścianki kolankowej na wysokość jednego pustaka albo chociażby wieńca nad stropem. Dzięki temu połacie dachu znajdowałyby się wyżej i tym samym nie ograniczałyby wpadania promieni słonecznych do pomieszczeń na parterze. Jednocześnie wtedy można by nieco zwiększyć wysokość okien. Mimo iż się na to nie zdecydowaliśmy, powierzchnia poddasza jest bardzo duża i niesamowicie przestronna, więc na tej kondygnacji zmieściłyby się jeszcze dodatkowe pomieszczenia. Jeśli więc ktoś będzie chciał zaadaptować poddasze, warto pomyśleć o tym już wcześniej i na etapie adaptacji wygospodarować klatkę schodową np. w miejscu dużej garderoby lub kosztem mniejszej przy wejściu i pralni.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Grenada BBE1011. Co prawda dom został wykończony niedawno, jednak na chwilę obecną w całości spełnia nasze oczekiwania. Układ jest funkcjonalny i w pełni mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
Daniel9292
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego Grenada BBE1011, ponieważ gabaryty budynku świetnie pasowały do wielkości naszej działki, a tworząca go konstrukcja spełniała warunki określone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Oprócz tego uwzględniony w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu pod względem funkcjonalności oraz usytuowania względem stron świata.Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Prace budowlane udało się wykonać bardzo sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Realizację zakończyliśmy w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. jednego roku.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm P+W marki Wienerberger. Strop wykonaliśmy z gotowych płyt żerańskich, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Myślę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego. Uważam, że przy zastosowaniu powyższych materiałów można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 18 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a rachunki za zużycie gazu w sezonie zimowym wynoszą ok. 600 zł.Projekt domu Grenada BBE1011 przewiduje wyjątkowo praktyczne rozmieszczenie wnętrza, toteż wszystkie pomieszczenia wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją. Drobne, kosmetyczne modyfikacje jakie wprowadziliśmy dotyczyły jedynie lekkich przesunięć kilku ścianek działowych oraz zmiany wymiarów niektórych okien. W dalszym ciągu w nowym domu dostrzegam same plusy i jestem z niego zadowolony. Mieszkamy w nim w czwórkę, a metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Myślę, że przy takiej liczbie pokoi będzie on satysfakcjonujący również dla 5-osobowej rodziny.Wybór projektu domu Grenada BBE1011 okazał się dla nas naprawdę trafioną decyzją. Na takim układzie wnętrza od początku nam zależało. W tym przypadku wydał się on bardzo funkcjonalny i już w praktyce, po zamieszkaniu w domu okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Świetnym rozwiązaniem jest przede wszystkim widoczny podział mieszkania na strefy. W części dziennej spędzamy większość czasu w ciągu dnia i przyjmujemy gości, którzy mogą swobodnie korzystać ze znajdującej się w pobliżu małej łazienki. Z kolei „za zakrętem” korytarza, znajdują się niewidoczne z salonu sypialnie i łazienka domowników. Pozdrawiam.
Magdalena i Robert
Duże znaczenie przy wyborze projektu miały dla nas walory wizualne budynku. Oglądnęliśmy wiele propozycji, a spośród nich do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Grenada BBE1011 - tworząca go bryła z ciekawym dachem tworzą reprezentacyjną konstrukcję. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, wybrany dom odpowiadał nam pod względem układu pomieszczeń. Został dobrze przemyślany, a ponadto od początku zależało nam na dużym salonie i trzech sypialniach.Cała realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Mój mąż na co dzień zajmuje się budowlanką, toteż wiele prac związanych z postawieniem i wykończeniem naszego domu wykonał własnymi siłami i wszystkie udało mu się wykonać z łatwością. Inwestycję zakończyliśmy w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia do przeprowadzki minęło ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy blachodachówką. Trudno jest mi się jednak odnieść do poprawności oszacowanego przez architekta kosztorysu, ponieważ z racji budowy systemem gospodarczym i tym samym zaoszczędzeniu na robociźnie, koszty były w naszym przypadku dużo niższe.Dużą wagę przywiązaliśmy do odpowiedniego ocieplenia domu. Po zewnętrznej stronie bryły zastosowaliśmy 15 cm warstwę styropianu, a równie korzystne grubości warstw izolacyjnych daliśmy również na stropie, poddaszu i pod posadzką. Póki co nie mogę jednoznacznie ocenić faktycznych kosztów ogrzewania, gdyż mieszkaliśmy dopiero przez połowę zimy, a w piecu paliliśmy drewnem, które pozostało nam z budowy, aczkolwiek mogę z pewnością stwierdzić, że budynek jest ekonomiczny. Dom szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Grenada BBE1011 od początku nam odpowiadał, dlatego właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z pierwotną wizją autora. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z robienia dwóch małych garderób w sypialni, dzięki czemu jest ona teraz przestronniejsza. Oprócz tego zdecydowaliśmy się nie wstawiać mniejszego okna w jadalni. W części dziennej w dalszym ciągu znajdują się trzy duże przeszklone witryny, więc ta strefa i tak jest bardzo dobrze oświetlona.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Grenada BBE1011. Zaproponowane w nim wnętrze jest funkcjonalne i w całości spełnia nasze oczekiwania. Spiżarka przy kuchni świetnie się sprawdza, a pralnia została bardzo dobrze zaplanowana. Na pozór wydaje się mała, jednak okazuje się że jest w zupełności wystarczająca i zmieściliśmy w niej wszystko co potrzebne. Doskonałym rozwiązaniem są również garderoby. Jedna przy wejściu służy nam do przechowywania odzieży wierzchniej i zimowej, zaś w tej przy pokojach trzymamy ubrania zakładane na co dzień. Pozdrawiam.
filet111
Po wielu analizach ostatecznie stwierdziliśmy z mężem, że skupimy się na znalezieniu projektu domu, w którym wszystkie pomieszczenia będą znajdować się na jednym poziomie. Spośród budynków parterowych jakie oglądaliśmy, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Grenada BBE1011. Przewidziany w nim wewnętrzny układ został funkcjonalnie zaplanowany, a ponadto uwzględnia rozwiązania, na jakich od początku nam zależało - trzy sypialnie oraz duży, przestronny salon. Oprócz tego bardzo spodobał mi się układ kuchni, gdyż wiedziałam że będę mogła zaaranżować ją w praktyczny i ciekawy sposób. Istotny wpływ na naszą decyzję miał również nowoczesny i atrakcyjny wygląd bryły.Cała inwestycja przebiegła po naszej myśli. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę rozpoczęliśmy w marcu 2015 r., a na chwilę obecną (kwiecień 2017 r.) do całkowitego, pełnego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace aranżacyjne. Budynek został postawiony przy użyciu gazobetonowych bloczków. Strop zgodnie z zaleceniami wykonaliśmy w lanej betonem, monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką.Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Nie zatrudnialiśmy więc jednej generalnej firmy, która zajęłaby się wszystkim od początku do końca, a współpracowaliśmy z kilkoma, osobnymi ekipami. Oprócz tego, przy wielu pracach pomagaliśmy fachowcom, a część z nich wykonaliśmy nawet samodzielnie, co pozwoliło nam znacznie zaoszczędzić na robiciźnie. Dzięki zastosowanej metodzie, koszty naszej inwestycji były dużo niższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Dom na etapie stanu deweloperskiego wyniósł w naszym przypadku ok. 360 tys. zł.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Grenada BBE1011 od początku wydał się nam bardzo praktycznie przemyślany, dlatego też wprowadziliśmy w nim jedynie drobne, kosmetyczne zmiany. Polegały one np. na lekkim przesunięciu jednych drzwi czy ścianki działowej, a także przyłączeniu wnęki na lodówkę do powierzchni spiżarni. Dobrym pomysłem była również zamiana dwóch mniejszych okien w sypialni na jedno większe, co także polecam innym Inwestorom. Oprócz tego większą garderobę przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej łazienki z wejściem od strony sypialni.Inne modyfikacje w układzie były zbędne, aczkolwiek obecnie uważam, że świetnym rozwiązaniem byłoby zrobienie ścianki kolankowej na wysokość jednego pustaka albo chociażby wieńca nad stropem. Dzięki temu połacie dachu znajdowałyby się wyżej i tym samym nie ograniczałyby wpadania promieni słonecznych do pomieszczeń na parterze. Jednocześnie wtedy można by nieco zwiększyć wysokość okien. Mimo iż się na to nie zdecydowaliśmy, powierzchnia poddasza jest bardzo duża i niesamowicie przestronna, więc na tej kondygnacji zmieściłyby się jeszcze dodatkowe pomieszczenia. Jeśli więc ktoś będzie chciał zaadaptować poddasze, warto pomyśleć o tym już wcześniej i na etapie adaptacji wygospodarować klatkę schodową np. w miejscu dużej garderoby lub kosztem mniejszej przy wejściu i pralni.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Grenada BBE1011. Co prawda dom został wykończony niedawno, jednak na chwilę obecną w całości spełnia nasze oczekiwania. Układ jest funkcjonalny i w pełni mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki