Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz5,67 m²
2. Pokój13,78 m² (18,18 m²*)
3. Pokój15,60 m² (19,47 m²*)
4. Pokój15,54 m² (19,41 m²*)
5. Łazienka7,21 m² (11,66 m²*)
6. Strych do adaptacji21,43 m² (40,86 m²*)
Razem rzut poddasza79,23 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
138,35 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
148,88 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
564 m³
Powierzchnia dachu
251,99 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,41 m
Szerokość elewacji
17,22 m
Długość elewacji
9,34 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,22 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,84 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.
Dom Karmelita 2M jest inną propozycją popularnego projektu Karmelita. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Karmelita 2M to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Karmelita 2M to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Jestem bardzo zadowolona z projektu Karmelita 2M. Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w projekcie dzięki czemu mieszka się super komfortowo. Po pierwsze zlikwidowaliśmy pomieszczenie gospodarcze i powiekszylismy tym sposobem łazienkę i watrołap, bez tego oba pomieszczenia byłyby za małe. Po drugie odwróciliśmy schody (przesunięte pod ścianę z lewej) - dzięki temu zyskaliśmy sporo miejsca na środku holu, i nie trzeba dodatkowej barierki. Wejście do pomieszczenia nad garażem zrobiliśmy ze spocznika i tam mam swoją pralnie z suszarnią prania - jest super, mam tu umywalkę, pralkę i sznurki do wieszania prania oraz sporo miejsca do przechowywania np choinki. Ścianka kolankowa podniesiona o jeden bloczek, bo byłoby za nisko. Dorobiliśmy piwnicę pod garażem i w niej kotłownię wraz z pomieszczeniem gospodarczym (kotłownia na górze zlikwidowana, bez wyjścia na zewnątrz), dzięki czemu mamy rury kanalizacyjne puszczone w piwnicy prosto do szamba, piec na ekogroszek, do piwnicy zrobiony wsyp na węgiel w stropie (w podłodze garażu), garaż poszerzony o 1 metr i dzięki temu wysiada się z auta komfortowo, dodatkowo okno w garażu, bo tak to byłoby ciemno. Kran na zewnątrz od strony tarasu na winklu dzięki czemu nie ma biegania dookoła domu po wodę do podlewania ogrodu.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Karmelita 2M
and82
Wybraliśmy projekt domu Karmelita 2M WOK1024, ponieważ najbardziej spośród innych spełniał nasze oczekiwania w kwestii rozmieszczenia i ilości pomieszczeń. Jego wygląd zewnętrzny także bardzo nam się spodobał. Szczególną uwagę zwróciliśmy na tylną lukarnę, która ma oryginalną konstrukcję i bardzo ładnie się prezentuje. Jestem zadowolony, że udało nam się wszystko sprawnie zrobić i nie mieliśmy żadnych trudności. Duży udział w bezproblemowej realizacji miał nasz kierownik budowy i sądzę, że głównie dzięki niemu wszystko poszło zgodnie z planem. Ściany wymurowaliśmy z Porothermu i ociepliliśmy je 15cm warstwą białego styropianu. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Ze względów ekonomicznych zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek. Wiadomo, że typowo ekologiczne rozwiązania jak np. pompa ciepła wychodziłyby taniej, ale i tak jestem zadowolony ze swojej decyzji. Muszę przyznać, że na koszty takiego ogrzewania faktycznie nie mogę narzekać. W łazience zastosowałem ogrzewanie podłogowe, a w pozostałych pomieszczeniach mamy zainstalowane tradycyjne grzejniki. Zanim zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu Karmelita 2M WOK1024 przeglądaliśmy wiele projektów. Zależało nam, abyśmy nie musieli wprowadzać wielu zmian i pod tym względem nasza decyzja była bardzo trafna. Nie wprowadzaliśmy więc żadnych poprawek. Budując ten dom trzeba jednak trochę pokombinować z położeniem kominu od kominka. Znajduje się on w centralnej części domu i aby nie wystawał za bardzo w korytarzu na poddaszu, trzeba go nieco wciągnąć do salonu. Dobrym pomysłem jest adaptacja powierzchni nad garażem. My przedzieliliśmy ją na pół i uzyskaliśmy dwa pomieszczenia. Do jednego wchodzi się od łazienki i mamy tam pralnio-suszarnię. W drugim zrobiliśmy garderobę z przejściem z sypialni. Jeśli ktoś tak jak my zdecyduje się na ten projekt, to może pomyśleć nad zrobieniem tam dodatkowego pokoju. Wtedy jednak trzeba by było pomniejszyć łazienkę, aby można było przejść do niego bezpośrednio z korytarza. Wejście domu mamy od strony zachodniej, a salon i wykusz jadalniany po stronie południowej. Pomieszczenia są dobrze doświetlone i nie wstawialiśmy dodatkowych okien. Mieszkamy w domu w dwójkę, ale myślę, że 5-osobowej rodzinie mieszkałoby się komfortowo. Metraż jest spory, więc nie byłoby żadnego problemu. Otwarta przestrzeń w części dziennej daje możliwość zorganizowania dużego przyjęcia dla wielu gości.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita 2M WOK1024 był naprawdę dobrą decyzją. Gdy wprowadziliśmy się do naszego nowego domu poczuliśmy wielką radość, że w końcu udało nam się zamieszkać na swoim. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystko poszło po naszej myśli. Polecam i pozdrawiam.
gęś
Wybraliśmy projekt domu Karmelita 2M WOK1024, gdyż spodobał nam się zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i układ pomieszczeń w środku. Widzieliśmy wcześniej kilka podobnych projektów, jednak ten najbardziej przypadł nam do gustu. Swoim urokiem ujęła nas piękna, duża jaskółka nad tarasem. Nieco kłopotu na początku mieliśmy z gruntem na naszej działce. My podpiwniczaliśmy dom i podczas robienia piwnicy wystąpiły małe problemy. Wynikało to jednak z terenu na naszej działce, a nie z projektu, który sam w sobie był bardzo czytelny. Reszta realizacji przebiegła bez żadnych problemów. Nasz dom zbudowany jest z pustaków gazobetonowych, tzw. pianiaków. Strop zrobiliśmy lany na grubym, dobrze zbrojonym betonie. Takie rozwiązanie wydawało nam się tańsze i solidniejsze niż zalecany w projekcie strop Teriva. Nasza ekipa wykonawcza także stawiała na bardziej tradycyjne budownictwo. Dach pokryliśmy dachówką cementową. Ogrzewanie w naszym domu głównie opiera się na piecu węglowym. Doprowadzenie gazu do naszej działki wiązałoby się z dużymi kosztami, poza tym jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnego ogrzewania węglem. Rozmawiałem z osobami, które mają piecyk gazowy i myślę, że koszty ogrzewania są porównywalne, a może i nawet opał wychodzi taniej. Dodatkowo grzanie gazem nie gwarantuje takiego ciepła jakie daje spalanie węgla. Na dachu mamy zainstalowane solary. W lecie jest to zdecydowanie rewelacyjna sprawa, a nawet w zimie jak słońce przyświeci, to woda już się ogrzewa do 40 stopni. W takim wypadku piec już nie musi grzać jej od 5 stopni, więc trwa to szybciej i jest ekonomicznie. Zamontowaliśmy w salonie kominek z grawitacyjnym rozprowadzaniem ciepła i bardzo dobrze się to spisuje. Nie ma tu żadnej elektryki ani wentylatorów, a można ogrzać 90% domu. Przy temperaturach 8-9 stopni włączenie takiego kominka całkowicie wystarcza. Cała moja rodzina (a w szczególności żona) uwielbia ciepło. Zastosowaliśmy więc ogrzewanie podłogowe na całym parterze i na większej części poddasza. Oprócz tego mamy kaloryfery, ale włączane są awaryjnie. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita 2M WOK1024 wprowadziliśmy kilka zmian. Pierwszą poprawką było przesunięcie do ściany słupów podtrzymująch płatwie więźby dachowej. W projekcie te filary były odsunięte od muru. Co prawda, tak postawione ładnie by wyglądały, ale zmniejszałyby ustawność górnych pomieszczeń. Budując dom od razu wiedzieliśmy, że nie chcemy wejścia z domu do garażu. Usunęliśmy je więc, a powstałą przestrzeń oraz pomieszczenie gospodarcze połączyliśmy z łazienką. Teraz łazienka na dole jest naprawdę duża i ma ponad 10m2. Zmieniliśmy także kształt wykuszu jadalnianego i zamiast pół-okrągłego zrobiliśmy prostokątny. Z racji tego zrezygnowaliśmy w tym miejscu z trzech okien i wstawiliśmy tam jedno duże na całą długość ścianki wykuszu.Korytarz na poddaszu był pierwotnie dość mały. Postanowiłem więc powiększyć go kosztem łazienki oraz pokoju z nią sąsiadującego. Tą sypialnię pomniejszyłem o całą długość drzwi balkonowych, tak że wejście na balkon znajduje się teraz w górnym hallu. Z kolei dzięki zmniejszeniu łazienki zyskałem możliwość oddzielnego wejścia z korytarza do pokoju nad garażem. Jest to teraz jedyne przejście do tego pomieszczenia, gdyż zamurowałem drzwi między nim a dużą sypialnią. Następną poprawką było powiększenie klatki schodowej o ok. 10cm. Jest ona dość wąska i myślę, że można by było poszerzyć ją jeszcze bardziej.Zrezygnowaliśmy ze strychu, więc sufit w garażu jest do samego szczytu. W tym miejscu jest dach jętkowy. Belki zostały wyheblowane i ozdobnie pomalowane, a na nich powiesiłem huśtawkę dla dzieci. Wygląda to wszystko bardzo ładnie. Ze względu na usytuaowanie mojej działki, zdecydowałem się na wersję odbicia lustrzanego projektu domu Karmelita 2M WOK1024. Dzięki temu salon mam od strony południowej. Jest tam na tyle jasno, iż postanowiłem pomniejszyć okna w części dziennej i pokoju na dole o 20 cm. Wydłużyliśmy połać dachu, która przyjemnie zacienia parter w lecie podczas bardzo upalnych dni. Po południu salon jest wspaniale oświetlony i to do późnych godzin, ponieważ od strony zachodniej również jest tam okno. Spędzamy tam praktycznie cały wolny czas, a ze względu na dużą powierzchnię tego pomieszczenia dzieci mają wiele miejsca do zabawy. Całą realizację tego projekt, mogę uznać za wielki sukces naszej rodziny. W domu mieszkamy w 4 osoby i żyje nam się komfortowo. Mogę polecić ten wybór nawet 6 osobowej rodzinie. Pozdrawiam
falco
Projekt domu Karmelita 2M WOK1024 odpowiadał nam zarówno pod względem metrażu, jak i funkcjonalności. Zwarta konstrukcja bryły też miała znaczenie przy naszym wyborze. Zależało nam na tym, abyśmy nie musieli wiele zmieniać w układzie pomieszczeń. Decyzja o zakupie tego projektu okazała się być pod tym kątem bardzo trafna. Realizacja przebiegła szybko i bez żadnych problemów. Udało nam się zbudować i wykończyć dom w zalewie rok. Postanowiłem zmienić technologię budowy i zastosowałem nieco inne materiały. W projekcie zalecane było użycie bloczków betonowych o grubości 24 cm, ja natomiast wybudowałem ściany z bloczków Ytong Energo o grubości 36,5 cm. Jest to o wiele bardziej energooszczędne rozwiązanie. Podstawą budynku jest płyta fundamentowa o przepuszczalności 0,15. Bryłę ociepliłem 15cm warstwą styropianu grafitowego, dach natomiast 20cm wełny mineralnej i dodatkową folią. Do budowy stropu użyliśmy płyt stropowych strunobetonowych i dzięki temu fachowcy zrobili go w zaledwie 3 dni. Do całej realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita 2M WOK1024 wykorzystałem bardzo dobre jakościowo materiały. Z racji tego koszt postawienia domu był większy, ale liczyłem się z tym i sądzę, że było warto. Na całą budowę wraz z wykończeniem musieliśmy przeznaczyć ok. 500tys. Do ogrzewania domu wykorzystaliśmy pompy ciepła. Jest to naprawdę bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ mając zamontowaną pompę praktycznie nie trzeba nic robić. Dodatkowo budynek jest przez nią klimatyzowany. Przy takiej instalacji koszt zużycia prądu, ogrzania domu oraz ciepłej wody to około 450zł/mies. Mała zmiana, którą wprowadziliśmy do projektu, to powiększenie kuchni kosztem spiżarni oraz otwarcie jej na salon. Zrezygnowaliśmy ze ścianki dzielącej te pomieszczenia, jednak zostawiliśmy ściankę, która dzieliła kuchnię od pakamery. W tej wnęce postawiliśmy lodówkę. Teraz część dzienna wydaje się o wiele większa. Spiżarnię natomiast przenieśliśmy do pomieszczenia gospodarczego obok łazienki. Trochę żałuje, że na etapie adaptacji nie zdecydowałem się na powiększenie garażu. Według mnie jest on trochę za mały. Myślę że poszerzenie go o 0,5 metra dałoby większy komfort użytkowania. Strych nad garażem zaadaptowałem na bawialnię dla dzieci oraz pomieszczenie treningowe. Ze względu na większą ilość wiatrów zachodnich w Polsce, garaż postawiony jest właśnie po stronie zachodniej. Front domu w naszym przypadku znajduje się po stronie północnej. Pomieszczenia są dobrze doświetlone i nie było potrzeby wstawiania dodatkowych okien. Nasza rodzina liczy 4 osoby i w nowym domu jest nam bardzo wygodnie. Każde dziecko ma swój własny pokój, co bardzo nas cieszy. Myślę, że dzięki pokojowi na dole nawet większa rodzina czułaby się komfortowo. Mogłaby tam być sypialnia rodziców, a wtedy góra byłaby zajęta przez ich pociechy. Jestem bardzo zadowolony z naszego nowego salonu. Mimo, że nie jest on bardzo duży, wszystko idealnie się pomieściło. Kominek, telewizor, wszystkie meble - nic ze sobą nie koliduje. Wybór projektu domu Karmelita 2M WOK1024 to naprawdę dobra decyzja. Z czystym sumieniem mogę polecić go osobom, którzy cenią sobie funkcjonalność przestrzeni. Polecam i pozdrawiam.
and82
Wybraliśmy projekt domu Karmelita 2M WOK1024, ponieważ najbardziej spośród innych spełniał nasze oczekiwania w kwestii rozmieszczenia i ilości pomieszczeń. Jego wygląd zewnętrzny także bardzo nam się spodobał. Szczególną uwagę zwróciliśmy na tylną lukarnę, która ma oryginalną konstrukcję i bardzo ładnie się prezentuje. Jestem zadowolony, że udało nam się wszystko sprawnie zrobić i nie mieliśmy żadnych trudności. Duży udział w bezproblemowej realizacji miał nasz kierownik budowy i sądzę, że głównie dzięki niemu wszystko poszło zgodnie z planem. Ściany wymurowaliśmy z Porothermu i ociepliliśmy je 15cm warstwą białego styropianu. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Ze względów ekonomicznych zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek. Wiadomo, że typowo ekologiczne rozwiązania jak np. pompa ciepła wychodziłyby taniej, ale i tak jestem zadowolony ze swojej decyzji. Muszę przyznać, że na koszty takiego ogrzewania faktycznie nie mogę narzekać. W łazience zastosowałem ogrzewanie podłogowe, a w pozostałych pomieszczeniach mamy zainstalowane tradycyjne grzejniki. Zanim zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu Karmelita 2M WOK1024 przeglądaliśmy wiele projektów. Zależało nam, abyśmy nie musieli wprowadzać wielu zmian i pod tym względem nasza decyzja była bardzo trafna. Nie wprowadzaliśmy więc żadnych poprawek. Budując ten dom trzeba jednak trochę pokombinować z położeniem kominu od kominka. Znajduje się on w centralnej części domu i aby nie wystawał za bardzo w korytarzu na poddaszu, trzeba go nieco wciągnąć do salonu. Dobrym pomysłem jest adaptacja powierzchni nad garażem. My przedzieliliśmy ją na pół i uzyskaliśmy dwa pomieszczenia. Do jednego wchodzi się od łazienki i mamy tam pralnio-suszarnię. W drugim zrobiliśmy garderobę z przejściem z sypialni. Jeśli ktoś tak jak my zdecyduje się na ten projekt, to może pomyśleć nad zrobieniem tam dodatkowego pokoju. Wtedy jednak trzeba by było pomniejszyć łazienkę, aby można było przejść do niego bezpośrednio z korytarza. Wejście domu mamy od strony zachodniej, a salon i wykusz jadalniany po stronie południowej. Pomieszczenia są dobrze doświetlone i nie wstawialiśmy dodatkowych okien. Mieszkamy w domu w dwójkę, ale myślę, że 5-osobowej rodzinie mieszkałoby się komfortowo. Metraż jest spory, więc nie byłoby żadnego problemu. Otwarta przestrzeń w części dziennej daje możliwość zorganizowania dużego przyjęcia dla wielu gości.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita 2M WOK1024 był naprawdę dobrą decyzją. Gdy wprowadziliśmy się do naszego nowego domu poczuliśmy wielką radość, że w końcu udało nam się zamieszkać na swoim. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystko poszło po naszej myśli. Polecam i pozdrawiam.
gęś
Wybraliśmy projekt domu Karmelita 2M WOK1024, gdyż spodobał nam się zarówno jego wygląd zewnętrzny, jak i układ pomieszczeń w środku. Widzieliśmy wcześniej kilka podobnych projektów, jednak ten najbardziej przypadł nam do gustu. Swoim urokiem ujęła nas piękna, duża jaskółka nad tarasem. Nieco kłopotu na początku mieliśmy z gruntem na naszej działce. My podpiwniczaliśmy dom i podczas robienia piwnicy wystąpiły małe problemy. Wynikało to jednak z terenu na naszej działce, a nie z projektu, który sam w sobie był bardzo czytelny. Reszta realizacji przebiegła bez żadnych problemów. Nasz dom zbudowany jest z pustaków gazobetonowych, tzw. pianiaków. Strop zrobiliśmy lany na grubym, dobrze zbrojonym betonie. Takie rozwiązanie wydawało nam się tańsze i solidniejsze niż zalecany w projekcie strop Teriva. Nasza ekipa wykonawcza także stawiała na bardziej tradycyjne budownictwo. Dach pokryliśmy dachówką cementową. Ogrzewanie w naszym domu głównie opiera się na piecu węglowym. Doprowadzenie gazu do naszej działki wiązałoby się z dużymi kosztami, poza tym jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnego ogrzewania węglem. Rozmawiałem z osobami, które mają piecyk gazowy i myślę, że koszty ogrzewania są porównywalne, a może i nawet opał wychodzi taniej. Dodatkowo grzanie gazem nie gwarantuje takiego ciepła jakie daje spalanie węgla. Na dachu mamy zainstalowane solary. W lecie jest to zdecydowanie rewelacyjna sprawa, a nawet w zimie jak słońce przyświeci, to woda już się ogrzewa do 40 stopni. W takim wypadku piec już nie musi grzać jej od 5 stopni, więc trwa to szybciej i jest ekonomicznie. Zamontowaliśmy w salonie kominek z grawitacyjnym rozprowadzaniem ciepła i bardzo dobrze się to spisuje. Nie ma tu żadnej elektryki ani wentylatorów, a można ogrzać 90% domu. Przy temperaturach 8-9 stopni włączenie takiego kominka całkowicie wystarcza. Cała moja rodzina (a w szczególności żona) uwielbia ciepło. Zastosowaliśmy więc ogrzewanie podłogowe na całym parterze i na większej części poddasza. Oprócz tego mamy kaloryfery, ale włączane są awaryjnie. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita 2M WOK1024 wprowadziliśmy kilka zmian. Pierwszą poprawką było przesunięcie do ściany słupów podtrzymująch płatwie więźby dachowej. W projekcie te filary były odsunięte od muru. Co prawda, tak postawione ładnie by wyglądały, ale zmniejszałyby ustawność górnych pomieszczeń. Budując dom od razu wiedzieliśmy, że nie chcemy wejścia z domu do garażu. Usunęliśmy je więc, a powstałą przestrzeń oraz pomieszczenie gospodarcze połączyliśmy z łazienką. Teraz łazienka na dole jest naprawdę duża i ma ponad 10m2. Zmieniliśmy także kształt wykuszu jadalnianego i zamiast pół-okrągłego zrobiliśmy prostokątny. Z racji tego zrezygnowaliśmy w tym miejscu z trzech okien i wstawiliśmy tam jedno duże na całą długość ścianki wykuszu.Korytarz na poddaszu był pierwotnie dość mały. Postanowiłem więc powiększyć go kosztem łazienki oraz pokoju z nią sąsiadującego. Tą sypialnię pomniejszyłem o całą długość drzwi balkonowych, tak że wejście na balkon znajduje się teraz w górnym hallu. Z kolei dzięki zmniejszeniu łazienki zyskałem możliwość oddzielnego wejścia z korytarza do pokoju nad garażem. Jest to teraz jedyne przejście do tego pomieszczenia, gdyż zamurowałem drzwi między nim a dużą sypialnią. Następną poprawką było powiększenie klatki schodowej o ok. 10cm. Jest ona dość wąska i myślę, że można by było poszerzyć ją jeszcze bardziej.Zrezygnowaliśmy ze strychu, więc sufit w garażu jest do samego szczytu. W tym miejscu jest dach jętkowy. Belki zostały wyheblowane i ozdobnie pomalowane, a na nich powiesiłem huśtawkę dla dzieci. Wygląda to wszystko bardzo ładnie. Ze względu na usytuaowanie mojej działki, zdecydowałem się na wersję odbicia lustrzanego projektu domu Karmelita 2M WOK1024. Dzięki temu salon mam od strony południowej. Jest tam na tyle jasno, iż postanowiłem pomniejszyć okna w części dziennej i pokoju na dole o 20 cm. Wydłużyliśmy połać dachu, która przyjemnie zacienia parter w lecie podczas bardzo upalnych dni. Po południu salon jest wspaniale oświetlony i to do późnych godzin, ponieważ od strony zachodniej również jest tam okno. Spędzamy tam praktycznie cały wolny czas, a ze względu na dużą powierzchnię tego pomieszczenia dzieci mają wiele miejsca do zabawy. Całą realizację tego projekt, mogę uznać za wielki sukces naszej rodziny. W domu mieszkamy w 4 osoby i żyje nam się komfortowo. Mogę polecić ten wybór nawet 6 osobowej rodzinie. Pozdrawiam
falco
Projekt domu Karmelita 2M WOK1024 odpowiadał nam zarówno pod względem metrażu, jak i funkcjonalności. Zwarta konstrukcja bryły też miała znaczenie przy naszym wyborze. Zależało nam na tym, abyśmy nie musieli wiele zmieniać w układzie pomieszczeń. Decyzja o zakupie tego projektu okazała się być pod tym kątem bardzo trafna. Realizacja przebiegła szybko i bez żadnych problemów. Udało nam się zbudować i wykończyć dom w zalewie rok. Postanowiłem zmienić technologię budowy i zastosowałem nieco inne materiały. W projekcie zalecane było użycie bloczków betonowych o grubości 24 cm, ja natomiast wybudowałem ściany z bloczków Ytong Energo o grubości 36,5 cm. Jest to o wiele bardziej energooszczędne rozwiązanie. Podstawą budynku jest płyta fundamentowa o przepuszczalności 0,15. Bryłę ociepliłem 15cm warstwą styropianu grafitowego, dach natomiast 20cm wełny mineralnej i dodatkową folią. Do budowy stropu użyliśmy płyt stropowych strunobetonowych i dzięki temu fachowcy zrobili go w zaledwie 3 dni. Do całej realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karmelita 2M WOK1024 wykorzystałem bardzo dobre jakościowo materiały. Z racji tego koszt postawienia domu był większy, ale liczyłem się z tym i sądzę, że było warto. Na całą budowę wraz z wykończeniem musieliśmy przeznaczyć ok. 500tys. Do ogrzewania domu wykorzystaliśmy pompy ciepła. Jest to naprawdę bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ mając zamontowaną pompę praktycznie nie trzeba nic robić. Dodatkowo budynek jest przez nią klimatyzowany. Przy takiej instalacji koszt zużycia prądu, ogrzania domu oraz ciepłej wody to około 450zł/mies. Mała zmiana, którą wprowadziliśmy do projektu, to powiększenie kuchni kosztem spiżarni oraz otwarcie jej na salon. Zrezygnowaliśmy ze ścianki dzielącej te pomieszczenia, jednak zostawiliśmy ściankę, która dzieliła kuchnię od pakamery. W tej wnęce postawiliśmy lodówkę. Teraz część dzienna wydaje się o wiele większa. Spiżarnię natomiast przenieśliśmy do pomieszczenia gospodarczego obok łazienki. Trochę żałuje, że na etapie adaptacji nie zdecydowałem się na powiększenie garażu. Według mnie jest on trochę za mały. Myślę że poszerzenie go o 0,5 metra dałoby większy komfort użytkowania. Strych nad garażem zaadaptowałem na bawialnię dla dzieci oraz pomieszczenie treningowe. Ze względu na większą ilość wiatrów zachodnich w Polsce, garaż postawiony jest właśnie po stronie zachodniej. Front domu w naszym przypadku znajduje się po stronie północnej. Pomieszczenia są dobrze doświetlone i nie było potrzeby wstawiania dodatkowych okien. Nasza rodzina liczy 4 osoby i w nowym domu jest nam bardzo wygodnie. Każde dziecko ma swój własny pokój, co bardzo nas cieszy. Myślę, że dzięki pokojowi na dole nawet większa rodzina czułaby się komfortowo. Mogłaby tam być sypialnia rodziców, a wtedy góra byłaby zajęta przez ich pociechy. Jestem bardzo zadowolony z naszego nowego salonu. Mimo, że nie jest on bardzo duży, wszystko idealnie się pomieściło. Kominek, telewizor, wszystkie meble - nic ze sobą nie koliduje. Wybór projektu domu Karmelita 2M WOK1024 to naprawdę dobra decyzja. Z czystym sumieniem mogę polecić go osobom, którzy cenią sobie funkcjonalność przestrzeni. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki