Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall3,74 m²
2. Pokój10,35 m² (12,99 m²*)
3. Pokój10,35 m² (13,87 m²*)
4. Łazienka7,51 m² (9,67 m²*)
5. Garderoba3,56 m² (4,93 m²*)
6. Pokój12,59 m² (15,42 m²*)
7. Balkon (4,14 m²*)
Razem rzut poddasza48,10 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
93,52 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
94,67 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
191,97 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
608 m³
Powierzchnia dachu
175 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
45°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,78 m
Szerokość elewacji
10,19 m
Długość elewacji
9,29 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,19 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,29 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
25 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Żelbetowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne: ściany zewnętrzne tradycyjne trójwarstwowe: pustak ceramiczny + styropian + cegła licowa. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe drewniane o konstrukcji stalowej lub drewnianej. Dach: dwuspadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.
Nieduży i zgrabny dom z poddaszem użytkowym Lolek, ze względu na garaż zlokalizowany w bryle budynku, doskonale sprawdzi się na małej działce. Uwagę przykuwa jego oryginalna elewacja, w całości pokryta cegłą licową i uzupełniona drewnianymi detalami. Nieduża powierzchnia użytkowa domu nie wyklucza tego, by komfortowo zamieszkała w nim typowa, czteroosobowa rodzina.
Strefa dzienna jest niemal całkowicie otwarta, jedynie kominek usytuowany na środku pomieszczenia stanowi przegrodę, mającą nakreślać granicę pomiędzy pokojem dziennym a hallem, dając tym samym szeroką gamę efektownych aranżacji. Pokój dzienny połączono z częścią jadalną oraz kuchnią, a także pośrednio z poddaszem, poprzez ulokowanie w nim klatki schodowej.
Kolejną zaletą pomieszczenia jest szerokie wyjście na taras, ukazujące ogród, a co ważniejsze wprowadzające mnóstwo światła. Na parterze zmieszczono również garaż jednostanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym, dostępny z domu poprzez wiatrołap.
Na poddaszu przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną z dużą garderobą, a pomiędzy nimi łazienkę z oryginalną, trójkątną lukarną. Zadbano by wszystkie pokoje miały optymalny dostęp do naturalnego oświetlenia, za sprawą okien ściennych oraz połaciowych.
Wnętrze domu Lolek, ze względu na wyeksponowanie schodów oraz kominka, daje szerokie pole do popisu przy kreowaniu wnętrz. Dodatkowo projekt wyróżnia się przy tym nietypowym wyglądem zewnętrznym, obok którego nie da się przejść obojętnie. Jednak walory wizualne to nie wszystko, dom jest również bardzo wygodny i stanowi idealną propozycję dla inwestorów szukających niedużego, taniego w budowie, domu z poddaszem.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.
my tez mamy lolka tylko nie co dluzszy i szerszy po 1 m jestesmy zdowoleni
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Lolek
justynaleo
Projekt domu Lolek BSB1013 w wersji drewnianej wybrałam, ponieważ z nowym domem musiałam zmieścić się na niedużej działce. Ten natomiast miał niewielką powierzchnię zabudowy, ale za to maksymalnie została w nim wykorzystana powierzchnia. Nie ma zbędnych pomieszczeń, czy niezagospodarowanej przestrzeni. Dzięki temu, że to jest wersja drewniana całość udało nam się zrealizować w jedenaście miesięcy. I już od trzech lat mieszkamy w nowym domu. Kilka zmian zaszło w projekcie, ale nic, co znacząco zmieniłoby układ pomieszczeń. W zamian za schody zabiegowe, my mamy z podestem - są one znacznie bezpieczniejsze. Dodaliśmy okno w toalecie i dachowe nad klatką schodową (chociaż teraz uważam, że lepsze byłoby zwykłe w ścianie - łatwiej byłoby je umyć). Zamiast trzyskrzydłowego wyjścia na taras mamy dwu-, ponieważ takie jest wystarczające, a przy okazji robi się miejsce na TV. Zrezygnowaliśmy z kominka w salonie, co pozwoliło na górze w łazience stworzyć wnękę na prysznic. Co do górnej łazienki, to wcale nie pasowało mi to, że trójkątne okno miało być zasłonięte częściowo ścianą. Zrobiłam to w ten sposób, że teraz jest to okno w całości w łazience i niczym nie jest zakryte, ale jednocześnie zmniejszył się trochę pokój syna. Dom ociepliliśmy 15cm styropianu i oczywiście wełną mineralna na poddaszu i strychu. Mamy ogrzewanie gazowe i oczywiście w najzimniejsze miesiące zimowe płacimy nawet 500-600 złotych, ale z kolei latem ok. 80 zł. Kiedyś podliczyłam wszystko i średnio wychodzi całkiem przystępnie. Otóż, 250 złotych na miesiąc, co oznacza, że dom jest ekonomiczny w eksploatacji. Jak już wspomniałam, układ pomieszczeń podany w projekcie domu Lolek BSB1013 jest bardzo dobrze przemyślany. I równie dobrze sprawdza się już przy użytkowaniu. W kuchni zwężyłam okno do 80cm, co pozwoliło zrobić nią bardziej ustawną. Jednocześnie pozostawiłam ściankę/wnękę od kominka, gdzie mogliśmy schować lodówkę. Nam udało się zrobić nawet dodatkowy strych nad poddaszem, gdzie w szafach trzymamy odzież sezonową, narzędzia itp. Zamiast garderoby przy sypialni urządziłam sobie takie mini biuro i również powiększyłam tam okno do szerokości 60cm. Co prawda, łazienka uległa zmniejszeniu, ale i tak jest bardzo duża. W domu jest naprawdę jasno, a dzięki moim poprawkom udało się doświetlić każde pomieszczenie i zakątek. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013. Na tą chwilę zdecydowanie nic bym nie zmieniła. Mieszka nam się bardzo wygodnie. Polecam i pozdrawiam.
mireneusz
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Lolek BSB1013, ponieważ spodobał się żonie. Był piękny, funkcjonalny, okazały, a do tego wszystkiego wygodny i praktyczny. Musiał także pasować do działki pod względem odpowiedniego nachylenia dachu oraz spełniać wymagania pod względem ekologicznym, gdyż mieszkamy w rejonie górskim. Budowa przebiegła raczej sprawie, jedynie w urzedach napotkaliśmy na przeszkody, kosztowało nas to wiele nerwów. Większą część projektu zrealizowaliśmy systemem gospodarczym, więc koszty były mniejsze. Sam projekt domu Lolek BSB1013 był bardzo czytelny i prosty w realizacji. Jedyny szczegół, który zwrócił moją uwagę, to wentylacja. Dla kogoś kto buduje się pierwszy raz i nie ma styczności z tą dziedziną, może o tym zapomnieć, więc warto to zaznaczyć już na projekcie. Posiadamy tradycyjny piec centralnego ogrzewania. W miejscu mojego zamieszkania będzie prowadzony gaz, więc może jeszcze się zdecydujemy na to dodatkowo. Pierwsza zima dopiero przed nam, ale myślę, że koszty będą przyzwoite. Taras mamy od strony południowej, więc w ciągu dnia we wszystkich pomieszczeniach jest jasno. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji w projekcie. Postanowiłem, że do małych pokoi na górze zamontuję okna dachowe, a w sypialni (pokój z balkonem) zrezygnowaliśmy z tych okien. Jeszcze w kuchni było okno od strony południowej, którego nie robiliśmy. Dzięki temu uzyskaliśmy przestrzeń na więcej szafek w kuchni. Zamknęliśmy także kuchnię ścianką z karton gipsu (chcieliśmy mieć intymność przy spożywaniu posiłków). Wraz z upływem czasu, zauważyłem, że warto wprowadzić jeszcze jedną zmianę- zrobić schody wylewane, a pod nimi schowek na artykuły gospodarstwa domowego. Brakuje nam takiego pomieszczenia. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc miejsca mamy wystarczająco, na przyjęcie gości również. Osobiście nie wyobrażam sobie domu bez spotkań rodzinnych. Jestem zadowolony z wyboru projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013. Polecam i pozdrawiam.
bizon75
Projekt domu Lolek BSB1013 wybraliśmy ze względu na jego wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń wewnątrz. Budżet jaki na to przeznaczyliśmy też miał wpływ na wybór projektu. Na budowę przeznaczyliśmy dwa lata i zmieściliśmy się w tym okresie. Projekt domu Lolek BSB1013 był czytelny i przejrzysty, więc budowa szła sprawnie. Mamy trzy różne źródła ciepła. Jest to kominek tradycyjny, piec stałopalny i gazowy. Koszty są zadowalające. Kotłownia i garaż są od strony północnej, jestem bardzo zadowolony z układu domu na działce, gdyż pomieszczenia są oświetlone idealnie. Słońce ogrzewa dom do tego stopnia, że zaczynam palić w piecu dopiero koło listopada (w pomieszczeniach utrzymuje się temperatura 22-23oC). Wprowadziliśmy kilka zmian. Była to rezygnacja z lukarny na rzecz okna połaciowego. Zlikwidowaliśmy też wyłaz z sypialni, bo jest tylko jedno okno połaciowe. Rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz też jest inne, gdyż robiliśmy je tak, jak było nam wygodnie i wydawało się funkcjonalnie. Zrezygnowaliśmy z przejścia z wiatrołapu do kuchni, kosztem tego powiększyliśmy łazienkę. W kuchni jeszcze zrezygnowaliśmy z okna w ścianie szczytowej. Po naszych modyfikacjach mieszka się bardzo dobrze. Jesteśmy czteroosobowa rodziną, mamy miejsce dla siebie. Jednak brakuje nam pomieszczenia do przenocowania gości (takiego typowego, teraz mogą nocować ewentualnie w salonie). A na przyjęcie gości na obiad czy kolację oczywiście mamy możliwość. Największą zaletą tego domu jest solidna konstrukcja i masywność całego budynku. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013 był z pewnością trafny. Polecam i pozdrawiam.
marcin834
Szukając projektu domu zwracaliśmy uwagę na to, aby budynek nie był zbyt duży i jednocześnie ekonomiczny. Chcieliśmy też, żeby kuchnia była połączona z salonem. Uważam, że to serce domu, więc chcieliśmy mieć trochę więcej tej przestrzeni. Dlatego projekt domu Lolek BSB1013 wydał nam się odpowiedni. Cała budowa szła sprawnie, murarze nie mieli żadnych uwag co do projektu. Wybraliśmy ogrzewanie podłogowe na dole i w górnej łazience. Natomiast w sypialniach i w garderobie są grzejniki. Najbardziej właściwym wyborem wydał nam się piec typu “defron”, czyli taki, w którym można wszystkim palić. To ogrzewanie jest wydajne i niedrogie. Układ pomieszczeń w projekcie domu Lolek BSB1013 jest bardzo dobry, każdy ma swój pokój. Dom dla naszej 4-osobowej rodziny jest wystarczający. Jest na tyle duży, że możemy spotkać się z rodziną w większym gronie. Pokoje są bardzo dobrze oświetlone, to z pewnością zaleta jego rozmieszczenia. Salon jest od strony zachodniej, od wschodu garaż i wejście od południa. Oczywiście wprowadzałem zmiany, m.in. została powiększona górna łazienka, ponieważ ścianka działowa wychodziła na połowie okna, a było to dla mnie nie do przyjęcia. Zlikwidowaliśmy okno w kuchni od strony zachodniej i dodaliśmy okno w toalecie na dole. I jeszcze dołożyliśmy drzwi zewnętrzne w kotłowni oraz zrezygnowaliśmy z okien dachowych. Największa zaleta tego domu to z pewnością salon z kuchnią. Lubię to miejsce najbardziej, bo tam toczy się nasze życie rodzinne i spędzamy tam najwięcej czasu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem i garażem jednostanowiskowym Lolek BSB1013. Na pewno spędzimy tam z rodziną jeszcze wiele wspólnych wspaniałych chwil. Polecam i pozdrawiam.
justynaleo
Projekt domu Lolek BSB1013 w wersji drewnianej wybrałam, ponieważ z nowym domem musiałam zmieścić się na niedużej działce. Ten natomiast miał niewielką powierzchnię zabudowy, ale za to maksymalnie została w nim wykorzystana powierzchnia. Nie ma zbędnych pomieszczeń, czy niezagospodarowanej przestrzeni. Dzięki temu, że to jest wersja drewniana całość udało nam się zrealizować w jedenaście miesięcy. I już od trzech lat mieszkamy w nowym domu. Kilka zmian zaszło w projekcie, ale nic, co znacząco zmieniłoby układ pomieszczeń. W zamian za schody zabiegowe, my mamy z podestem - są one znacznie bezpieczniejsze. Dodaliśmy okno w toalecie i dachowe nad klatką schodową (chociaż teraz uważam, że lepsze byłoby zwykłe w ścianie - łatwiej byłoby je umyć). Zamiast trzyskrzydłowego wyjścia na taras mamy dwu-, ponieważ takie jest wystarczające, a przy okazji robi się miejsce na TV. Zrezygnowaliśmy z kominka w salonie, co pozwoliło na górze w łazience stworzyć wnękę na prysznic. Co do górnej łazienki, to wcale nie pasowało mi to, że trójkątne okno miało być zasłonięte częściowo ścianą. Zrobiłam to w ten sposób, że teraz jest to okno w całości w łazience i niczym nie jest zakryte, ale jednocześnie zmniejszył się trochę pokój syna. Dom ociepliliśmy 15cm styropianu i oczywiście wełną mineralna na poddaszu i strychu. Mamy ogrzewanie gazowe i oczywiście w najzimniejsze miesiące zimowe płacimy nawet 500-600 złotych, ale z kolei latem ok. 80 zł. Kiedyś podliczyłam wszystko i średnio wychodzi całkiem przystępnie. Otóż, 250 złotych na miesiąc, co oznacza, że dom jest ekonomiczny w eksploatacji. Jak już wspomniałam, układ pomieszczeń podany w projekcie domu Lolek BSB1013 jest bardzo dobrze przemyślany. I równie dobrze sprawdza się już przy użytkowaniu. W kuchni zwężyłam okno do 80cm, co pozwoliło zrobić nią bardziej ustawną. Jednocześnie pozostawiłam ściankę/wnękę od kominka, gdzie mogliśmy schować lodówkę. Nam udało się zrobić nawet dodatkowy strych nad poddaszem, gdzie w szafach trzymamy odzież sezonową, narzędzia itp. Zamiast garderoby przy sypialni urządziłam sobie takie mini biuro i również powiększyłam tam okno do szerokości 60cm. Co prawda, łazienka uległa zmniejszeniu, ale i tak jest bardzo duża. W domu jest naprawdę jasno, a dzięki moim poprawkom udało się doświetlić każde pomieszczenie i zakątek. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013. Na tą chwilę zdecydowanie nic bym nie zmieniła. Mieszka nam się bardzo wygodnie. Polecam i pozdrawiam.
mireneusz
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Lolek BSB1013, ponieważ spodobał się żonie. Był piękny, funkcjonalny, okazały, a do tego wszystkiego wygodny i praktyczny. Musiał także pasować do działki pod względem odpowiedniego nachylenia dachu oraz spełniać wymagania pod względem ekologicznym, gdyż mieszkamy w rejonie górskim. Budowa przebiegła raczej sprawie, jedynie w urzedach napotkaliśmy na przeszkody, kosztowało nas to wiele nerwów. Większą część projektu zrealizowaliśmy systemem gospodarczym, więc koszty były mniejsze. Sam projekt domu Lolek BSB1013 był bardzo czytelny i prosty w realizacji. Jedyny szczegół, który zwrócił moją uwagę, to wentylacja. Dla kogoś kto buduje się pierwszy raz i nie ma styczności z tą dziedziną, może o tym zapomnieć, więc warto to zaznaczyć już na projekcie. Posiadamy tradycyjny piec centralnego ogrzewania. W miejscu mojego zamieszkania będzie prowadzony gaz, więc może jeszcze się zdecydujemy na to dodatkowo. Pierwsza zima dopiero przed nam, ale myślę, że koszty będą przyzwoite. Taras mamy od strony południowej, więc w ciągu dnia we wszystkich pomieszczeniach jest jasno. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji w projekcie. Postanowiłem, że do małych pokoi na górze zamontuję okna dachowe, a w sypialni (pokój z balkonem) zrezygnowaliśmy z tych okien. Jeszcze w kuchni było okno od strony południowej, którego nie robiliśmy. Dzięki temu uzyskaliśmy przestrzeń na więcej szafek w kuchni. Zamknęliśmy także kuchnię ścianką z karton gipsu (chcieliśmy mieć intymność przy spożywaniu posiłków). Wraz z upływem czasu, zauważyłem, że warto wprowadzić jeszcze jedną zmianę- zrobić schody wylewane, a pod nimi schowek na artykuły gospodarstwa domowego. Brakuje nam takiego pomieszczenia. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc miejsca mamy wystarczająco, na przyjęcie gości również. Osobiście nie wyobrażam sobie domu bez spotkań rodzinnych. Jestem zadowolony z wyboru projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013. Polecam i pozdrawiam.
bizon75
Projekt domu Lolek BSB1013 wybraliśmy ze względu na jego wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń wewnątrz. Budżet jaki na to przeznaczyliśmy też miał wpływ na wybór projektu. Na budowę przeznaczyliśmy dwa lata i zmieściliśmy się w tym okresie. Projekt domu Lolek BSB1013 był czytelny i przejrzysty, więc budowa szła sprawnie. Mamy trzy różne źródła ciepła. Jest to kominek tradycyjny, piec stałopalny i gazowy. Koszty są zadowalające. Kotłownia i garaż są od strony północnej, jestem bardzo zadowolony z układu domu na działce, gdyż pomieszczenia są oświetlone idealnie. Słońce ogrzewa dom do tego stopnia, że zaczynam palić w piecu dopiero koło listopada (w pomieszczeniach utrzymuje się temperatura 22-23oC). Wprowadziliśmy kilka zmian. Była to rezygnacja z lukarny na rzecz okna połaciowego. Zlikwidowaliśmy też wyłaz z sypialni, bo jest tylko jedno okno połaciowe. Rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz też jest inne, gdyż robiliśmy je tak, jak było nam wygodnie i wydawało się funkcjonalnie. Zrezygnowaliśmy z przejścia z wiatrołapu do kuchni, kosztem tego powiększyliśmy łazienkę. W kuchni jeszcze zrezygnowaliśmy z okna w ścianie szczytowej. Po naszych modyfikacjach mieszka się bardzo dobrze. Jesteśmy czteroosobowa rodziną, mamy miejsce dla siebie. Jednak brakuje nam pomieszczenia do przenocowania gości (takiego typowego, teraz mogą nocować ewentualnie w salonie). A na przyjęcie gości na obiad czy kolację oczywiście mamy możliwość. Największą zaletą tego domu jest solidna konstrukcja i masywność całego budynku. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013 był z pewnością trafny. Polecam i pozdrawiam.
marcin834
Szukając projektu domu zwracaliśmy uwagę na to, aby budynek nie był zbyt duży i jednocześnie ekonomiczny. Chcieliśmy też, żeby kuchnia była połączona z salonem. Uważam, że to serce domu, więc chcieliśmy mieć trochę więcej tej przestrzeni. Dlatego projekt domu Lolek BSB1013 wydał nam się odpowiedni. Cała budowa szła sprawnie, murarze nie mieli żadnych uwag co do projektu. Wybraliśmy ogrzewanie podłogowe na dole i w górnej łazience. Natomiast w sypialniach i w garderobie są grzejniki. Najbardziej właściwym wyborem wydał nam się piec typu “defron”, czyli taki, w którym można wszystkim palić. To ogrzewanie jest wydajne i niedrogie. Układ pomieszczeń w projekcie domu Lolek BSB1013 jest bardzo dobry, każdy ma swój pokój. Dom dla naszej 4-osobowej rodziny jest wystarczający. Jest na tyle duży, że możemy spotkać się z rodziną w większym gronie. Pokoje są bardzo dobrze oświetlone, to z pewnością zaleta jego rozmieszczenia. Salon jest od strony zachodniej, od wschodu garaż i wejście od południa. Oczywiście wprowadzałem zmiany, m.in. została powiększona górna łazienka, ponieważ ścianka działowa wychodziła na połowie okna, a było to dla mnie nie do przyjęcia. Zlikwidowaliśmy okno w kuchni od strony zachodniej i dodaliśmy okno w toalecie na dole. I jeszcze dołożyliśmy drzwi zewnętrzne w kotłowni oraz zrezygnowaliśmy z okien dachowych. Największa zaleta tego domu to z pewnością salon z kuchnią. Lubię to miejsce najbardziej, bo tam toczy się nasze życie rodzinne i spędzamy tam najwięcej czasu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem i garażem jednostanowiskowym Lolek BSB1013. Na pewno spędzimy tam z rodziną jeszcze wiele wspólnych wspaniałych chwil. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki