Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall6,95 m² (7,12 m²*)
2. Pokój17,45 m² (21,36 m²*)
3. Pokój12,45 m² (16,35 m²*)
4. Pokój12,45 m² (16,35 m²*)
5. Łazienka10,45 m² (14,35 m²*)
6. Garderoba2,90 m²
7. Łazienka3,30 m²
8. Strych23,90 m² (37,80 m²*)
Razem rzut poddasza89,85 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
133,71 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
150,90 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
577 m³
Powierzchnia dachu
273 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,89 m
Szerokość elewacji
16,60 m
Długość elewacji
10,75 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,60 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,45 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
58,80 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki wapienno-piaskowe - 24 cm + działowe - beton komórkowy 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy płytowy gr. 14 i 24 cm nad garażem - gęstożebrowy Teriva I bis. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym: - nad budynkiem głównym jętkowo-płatwiowa z płatwiami i słupkami stalowymi - nad garażem jętkowa. Schody wewnętrzne: żelbetowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym Projekt zgodny z wymaganiami WT2017..
Projekt domu Rozeta 2 jest opcją popularnego projektu Rozeta. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Rozeta 2 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Rozeta 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono na parterze toaletę dla gości oraz dwie łazienki na poddaszu dla domowników. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt na etapie adaptacji należy dostosować do nowych przepisów.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Rozeta 2
CT Valdi
Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 wybraliśmy ze względu na prostą bryłę domu i dwuspadowy dach oraz ciekawy układ pomieszczeń w środku. Zależało nam na dużej otwartej przestrzeni na parterze, którą zapewniał właśnie ten projekt.
W nowym domu mieszkamy już od roku. Nie mieliśmy żadnych problemów z budową, czy projektem, więc wszystko posuwało się do przodu w miarę sprawnie. Ogrzewamy się ekogroszkiem i mamy też do dyspozycji kominek, z którego od czasu do czasu korzystamy. Przy standardowym ociepleniu budynku, koszty, jakie ponosimy w sezonach zimowych, są naprawdę całkiem przystępne. Nasz dom jest raczej ekonomiczny.
Układ pomieszczeń w projekcie domu Rozeta 2 WRW1014 jest jak najbardziej odpowiedni dla naszej czteroosobowej rodziny. Ja z mężem cieszymy się, że przy sypialni mamy osobną łazienkę i garderobę. To naprawdę duży komfort i swoboda, a przede wszystkim duży plus na koszt naszej prywatności. Na parterze zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoju, dzięki czemu teraz mamy tam naprawdę dużą i otwartą przestrzeń, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdecydowaliśmy się także podnieść dach nad pomieszczeniem nad garażem, aby było ono ciut większe i można było się tam wygodniej poruszać. Mamy tam mały składzik i suszymy tam ubrania - póki co nie ma potrzeby inaczej adaptować tego pokoju. Wnętrze domu jest bardzo jasne - wszystkie okna zostały według założeń projektu, a wejście mamy od południa.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rozeta 2 WRW1014. Za drugim razem wybór byłby dokładnie taki sam. Polecam i pozdrawiam.
Hubert59
Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 wpadł mi w oko od razu. Spośród reszty projektów ten wydawał mi się najbardziej funkcjonalny.
Wprowadziliśmy się pół roku temu i właśnie minął pierwszy sezon grzewczy. Mam ogrzewanie na gaz i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Koszty są naprawdę przystępne, a poza tym jest to naprawdę czysty sposób ogrzewania.
Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 jest bardzo dobrze przemyślany. Ja nie wprowadzałem żadnych poprawek i jestem przekonany, że wszystko jest na swoim miejscu. Układ pomieszczeń i wygodna komunikacja w domu to plus tego projektu domu. Wnętrze jest także bardzo dobrze doświetlone za sprawą optymalnego rozkładu i rozmiaru okien. Cieszy fakt, że inni oglądają się za naszym domem. Odkąd się wprowadziliśmy wokół nas powstało kilka kolejnych domów, podobnych do naszego. Świadczy to, że wybór był właściwy, a ludzie doceniają podobne rozwiązania. Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 nie potrzebuje nanoszenia zmian, których jestem przeciwnikiem. Zmiany często okazują się niepotrzebne i nietrafione, a dobry projekt nie powinien być zmieniany, jeśli nie chcemy zepsuć efektu końcowego.
Dlatego, moim zdaniem, warto jest realizować projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Rozeta 2 WRW1014 według założeń projektanta. My jak najbardziej jesteśmy z nich zadowoleni i mieszka nam się bardzo komfortowo. Polecam i pozdrawiam.
wpmariolka
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta 2 WRW1014 wybrała właściwie moja żona, gdyż po prostu przypadł jej do gustu. Spodobał nam się szczególnie oryginalny taras za domem, dodatkowo zależało nam na dwustanowiskowym garażu.
Jak przy większości tego typu inwestycji, podczas budowy pojawiły się drobne, techniczne problemy, aczkolwiek nie było to nic wielkiego, co miałoby wpływ na całościową realizację. Ściany naszego domu zostały postawione przy użyciu pustaków Suporex. Z racji tego, iż nasza działka znajduje się w pobliżu lasu, przed budową zauważyłem, że dach naszych sąsiadów jest pokryty mchem. Aby tego uniknąć musielibyśmy użyć naprawdę wysokiej jakości dachówki, której koszty są jednak spore. Zastosowaliśmy więc bardzo połyskową blacho-dachówkę, która zmniejsza ryzyko zarastania pokrycia. Teraz, gdy nasz budynek stoi już kilka lat mech pojawił się w jednym miejscu od strony północnej, jednak na terenie naszego zamieszkania chyba nie da się tego w całości uniknąć.
W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek o mocy 25kW, a w salonie mamy jeszcze kominek. Muszę przyznać, że przy tym rozwiązaniu jestem naprawdę zadowolony z kosztów ogrzewania takiej powierzchni. Wcześniej mieszkaliśmy w bloku na 60m2 i rachunki wychodziły dużo drożej, porównując metraż i warunki życia. W czasie zimy zużywam przeważnie ok. 3 ton ekogroszku. Tona tego opału kosztuje ok. 900zł, więc w skali roku wydajemy na niego ok 3 tysięcy. Rachunki w poprzednim mieszkaniu wynosiły nas ok. 200zł/mies. co daje kwotę ponad 2 tysięcy rocznie za 60m2. Reasumując - własny dom jest dla nas o wiele bardziej korzystny pod względem finansowym. Dodatkowo budynek świetnie trzyma ciepło, gdyż został ocieplony 12cm warstwą styropianu, a na poddaszu wyłożyłem 25cm wełny mineralnej.
Z racji tego iż projekt domu Rozeta 2 WRW1014 nie przewidywał piwnicy, postanowiliśmy ją doprojektować, a oprócz tego wprowadziliśmy w nim kilka innych zmian. Zmodyfikowaliśmy nieco konstrukcję dachu i usunęliśmy w nim obie lukarny. Dzięki temu, udało nam się wygospodarować pomieszczenie nad poddaszem, które licząc po podłodze ma 50m2. Wiadomo, iż skosy nie pozwalają na to, aby w pełni funkcjonalnie wykorzystać całą tą powierzchnię, jednak i tak jest tam sporo miejsca. Czasem żartujemy z żoną, że gdybym wstawił tam okno połaciowe i doprowadził ogrzewanie, mielibyśmy dodatkowy pokój. Myślę jednak, że gdy zajdzie taka potrzeba bez problemu możemy wykorzystać to pomieszczenie w sposób użytkowy. Póki co, funkcjonuje ono jako strych. Z racji tego, iż bardzo zależało mi na dużym salonie, postanowiłem usytuować kuchnię w miejscu sypialni na parterze, a jej powierzchnię przyłączyłem do otwartej części dziennej. Pomieszczenie nad garażem o wymiarach 6x6m zaaranżowaliśmy na normalny pokój z kompletem mebli wypoczynkowych. Obecnie jestem w trakcie namawiania mojej żony na wstawienie tam stołu bilardowego i mam nadzieję, że uda mi się ją przekonać :).
Gdybym budował nasz dom jeszcze raz, rozważyłbym zmniejszenie wnęki na taras, aby jeszcze bardziej powiększyć salon. Część, w której znajduje się kominek, sofa i telewizor jest wystarczająco duża. Strefa jadalniana z przeszkleniem mogłaby być jednak nieco większa, gdyż w tym miejscu postawiliśmy duży stół na 12 osób.
Oprócz kilku zastosowanych modyfikacji, nie widzę nic co w naszym domu wymagałoby poprawki. Najbardziej jestem zadowolony z efektownego tarasu i przestronnego salonu. Całą rodziną bardzo miło spędzamy w nim czas zwłaszcza podczas zimowych wieczorów przy rozpalonym kominku, który tworzy niesamowity nastrój. Wybór projektu domu Rozeta 2 WRW1014 uważam za naprawdę trafny i godny polecenia. Pozdrawiam
Katarzyna248
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Rozeta 2 WRW1014 ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń, który bardzo przypadł nam do gustu. Zależało mi na otwartej na salon kuchni, dodatkowym pokoju na parterze i dużym strychu, a ilość sypialni na poddaszu jest w nim idealnie dopasowana do potrzeb naszej rodziny.
Postanowiliśmy wprowadzić zmianę zalecanych do budowy materiałów i kosztem szerokości pustaka daliśmy większą warstwę styropianu. Zamiast przewidzianych 36cm bloczków do postawienia ścian użyliśmy pustaków Ytong 24cm i ociepliliśmy je styropianem 12cm. Cała budowa poszła sprawnie i wszystko odbyło się zgodnie z planem.
W domu zainstalowaliśmy pompę ciepła i muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Nie dość, że potrafi ogrzać cały dom w ekonomiczny sposób, to również służy nam do grzania wody, gdyż pompę mamy zintegrowaną ze zbiornikiem na ciepłą wodę. Ze względu na to, iż jest to jedno z najnowocześniejszych systemów grzewczych, taka inwestycja wiąże się na początku ze sporymi kosztami, ale jednocześnie jest opłacalna w późniejszym użytkowaniu. We wszystkich pomieszczeniach, łącznie z garażem zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe i sprawdza się to rewelacyjnie.
Ze względu na to, iż zależało mi w domu na dużej ilości szerokich okien, zmieniłam ich układ i rozmiar na całym parterze. Nie chciałam mieć ich również dzielonych, więc zamiast dwóch małych okienek w kuchni wstawiłam jedno duże. Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 przewidywał w salonie wnękę na zadaszony taras, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Dzięki temu część dzienna jest teraz bardziej przestronna, a o powierzchnię wnęki została powiększona jadalnia. Na poddaszu zlikwidowaliśmy oba balkony, a zamiast małej, prywatnej łazienki w sypialni małżeńskiej zrobiliśmy większą garderobę.
Najbardziej w naszym domu podoba mi się otwarta i przestronna przestrzeń na parterze. To tutaj toczy się nasze rodzinne życie. Gdy tak jak my ma się małe dzieci, jest to naprawdę świetne rozwiązanie - maluchy bawią się w salonie, a ja będąc w kuchni mam je cały czas w zasięgu wzroku. To samo dzieje się gdy przyjmujemy gości. Przygotowując dla nich poczęstunek mogę swobodnie z nimi rozmawiać i tym samym poświęcać im swoją uwagę. Jesteśmy również z mężem bardzo zadowoleni z naszej sypialni. To naprawdę duży i przestronny pokój, a w dodatku mamy w nim garderobę.
Na chwilę obecną mamy dwoje małych dzieci i mieszka z nami moja mama. Dodatkowo mamy jeszcze dużego psa i wszyscy doskonale mieścimy się na takim metrażu. Każdy z nas ma w naszym domu, swój własny kawałek podłogi i razem mieszka nam się naprawdę dobrze. Cieszę się, iż wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta 2 WRW1014. To była świetna decyzja i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
trojkat
Wybraliśmy projekt domu Rozeta 2 WRW1014, ponieważ wizualnie nam najbardziej odpowiadał, musiał również zmieścić się na działce. Wcześniej widzieliśmy na żywo ten dom u kogoś. To, co zobaczyliśmy ostatecznie nas przekonało. Byliśmy zachwyceni tą realizacją, więc postanowiliśmy ją odzwierciedlić.
Dokonaliśmy drobnych modyfikacji: skróciliśmy trochę garaż i poszerzyliśmy salon o ten uskok. Prace na budowie przebiegły według naszego planu, a projekt domu Rozeta 2 WRW1014 był czytelny. Piec mamy na gaz i ogrzewanie podłogowe. Koszty eksploatacyjne są bardzo przystępne.
W pomieszczeniach w ciągu dnia jest bardzo jasno. To zasługa tego, że taras mamy od południa, a wejście od północy. Pomieszczenia są bardzo praktycznie i funkcjonalnie usytuowane w domu. Jedyne, co bym jeszcze teraz zmienił, to powiększyłbym wiatrołap. Nasza rodzina liczy trzy osoby, więc mamy sporo miejsca. Najbardziej się cieszymy z tego, że w końcu budowa się ukończyła. To nasz ogromny sukces, że postawiliśmy swój własny dom.
Na chwilę obecną nic bym nie zmienił w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym Rozeta 2 WRW1014, jestem z niego zadowolony. Jest dla nas odpowiedniej wielkości i jeśli odwiedzają nas goście, to także mamy gdzie ich ulokować. Polecam i pozdrawiam.
CT Valdi
Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 wybraliśmy ze względu na prostą bryłę domu i dwuspadowy dach oraz ciekawy układ pomieszczeń w środku. Zależało nam na dużej otwartej przestrzeni na parterze, którą zapewniał właśnie ten projekt.
W nowym domu mieszkamy już od roku. Nie mieliśmy żadnych problemów z budową, czy projektem, więc wszystko posuwało się do przodu w miarę sprawnie. Ogrzewamy się ekogroszkiem i mamy też do dyspozycji kominek, z którego od czasu do czasu korzystamy. Przy standardowym ociepleniu budynku, koszty, jakie ponosimy w sezonach zimowych, są naprawdę całkiem przystępne. Nasz dom jest raczej ekonomiczny.
Układ pomieszczeń w projekcie domu Rozeta 2 WRW1014 jest jak najbardziej odpowiedni dla naszej czteroosobowej rodziny. Ja z mężem cieszymy się, że przy sypialni mamy osobną łazienkę i garderobę. To naprawdę duży komfort i swoboda, a przede wszystkim duży plus na koszt naszej prywatności. Na parterze zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoju, dzięki czemu teraz mamy tam naprawdę dużą i otwartą przestrzeń, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Zdecydowaliśmy się także podnieść dach nad pomieszczeniem nad garażem, aby było ono ciut większe i można było się tam wygodniej poruszać. Mamy tam mały składzik i suszymy tam ubrania - póki co nie ma potrzeby inaczej adaptować tego pokoju. Wnętrze domu jest bardzo jasne - wszystkie okna zostały według założeń projektu, a wejście mamy od południa.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rozeta 2 WRW1014. Za drugim razem wybór byłby dokładnie taki sam. Polecam i pozdrawiam.
Hubert59
Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 wpadł mi w oko od razu. Spośród reszty projektów ten wydawał mi się najbardziej funkcjonalny.
Wprowadziliśmy się pół roku temu i właśnie minął pierwszy sezon grzewczy. Mam ogrzewanie na gaz i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Koszty są naprawdę przystępne, a poza tym jest to naprawdę czysty sposób ogrzewania.
Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 jest bardzo dobrze przemyślany. Ja nie wprowadzałem żadnych poprawek i jestem przekonany, że wszystko jest na swoim miejscu. Układ pomieszczeń i wygodna komunikacja w domu to plus tego projektu domu. Wnętrze jest także bardzo dobrze doświetlone za sprawą optymalnego rozkładu i rozmiaru okien. Cieszy fakt, że inni oglądają się za naszym domem. Odkąd się wprowadziliśmy wokół nas powstało kilka kolejnych domów, podobnych do naszego. Świadczy to, że wybór był właściwy, a ludzie doceniają podobne rozwiązania. Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 nie potrzebuje nanoszenia zmian, których jestem przeciwnikiem. Zmiany często okazują się niepotrzebne i nietrafione, a dobry projekt nie powinien być zmieniany, jeśli nie chcemy zepsuć efektu końcowego.
Dlatego, moim zdaniem, warto jest realizować projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Rozeta 2 WRW1014 według założeń projektanta. My jak najbardziej jesteśmy z nich zadowoleni i mieszka nam się bardzo komfortowo. Polecam i pozdrawiam.
wpmariolka
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta 2 WRW1014 wybrała właściwie moja żona, gdyż po prostu przypadł jej do gustu. Spodobał nam się szczególnie oryginalny taras za domem, dodatkowo zależało nam na dwustanowiskowym garażu.
Jak przy większości tego typu inwestycji, podczas budowy pojawiły się drobne, techniczne problemy, aczkolwiek nie było to nic wielkiego, co miałoby wpływ na całościową realizację. Ściany naszego domu zostały postawione przy użyciu pustaków Suporex. Z racji tego, iż nasza działka znajduje się w pobliżu lasu, przed budową zauważyłem, że dach naszych sąsiadów jest pokryty mchem. Aby tego uniknąć musielibyśmy użyć naprawdę wysokiej jakości dachówki, której koszty są jednak spore. Zastosowaliśmy więc bardzo połyskową blacho-dachówkę, która zmniejsza ryzyko zarastania pokrycia. Teraz, gdy nasz budynek stoi już kilka lat mech pojawił się w jednym miejscu od strony północnej, jednak na terenie naszego zamieszkania chyba nie da się tego w całości uniknąć.
W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek o mocy 25kW, a w salonie mamy jeszcze kominek. Muszę przyznać, że przy tym rozwiązaniu jestem naprawdę zadowolony z kosztów ogrzewania takiej powierzchni. Wcześniej mieszkaliśmy w bloku na 60m2 i rachunki wychodziły dużo drożej, porównując metraż i warunki życia. W czasie zimy zużywam przeważnie ok. 3 ton ekogroszku. Tona tego opału kosztuje ok. 900zł, więc w skali roku wydajemy na niego ok 3 tysięcy. Rachunki w poprzednim mieszkaniu wynosiły nas ok. 200zł/mies. co daje kwotę ponad 2 tysięcy rocznie za 60m2. Reasumując - własny dom jest dla nas o wiele bardziej korzystny pod względem finansowym. Dodatkowo budynek świetnie trzyma ciepło, gdyż został ocieplony 12cm warstwą styropianu, a na poddaszu wyłożyłem 25cm wełny mineralnej.
Z racji tego iż projekt domu Rozeta 2 WRW1014 nie przewidywał piwnicy, postanowiliśmy ją doprojektować, a oprócz tego wprowadziliśmy w nim kilka innych zmian. Zmodyfikowaliśmy nieco konstrukcję dachu i usunęliśmy w nim obie lukarny. Dzięki temu, udało nam się wygospodarować pomieszczenie nad poddaszem, które licząc po podłodze ma 50m2. Wiadomo, iż skosy nie pozwalają na to, aby w pełni funkcjonalnie wykorzystać całą tą powierzchnię, jednak i tak jest tam sporo miejsca. Czasem żartujemy z żoną, że gdybym wstawił tam okno połaciowe i doprowadził ogrzewanie, mielibyśmy dodatkowy pokój. Myślę jednak, że gdy zajdzie taka potrzeba bez problemu możemy wykorzystać to pomieszczenie w sposób użytkowy. Póki co, funkcjonuje ono jako strych. Z racji tego, iż bardzo zależało mi na dużym salonie, postanowiłem usytuować kuchnię w miejscu sypialni na parterze, a jej powierzchnię przyłączyłem do otwartej części dziennej. Pomieszczenie nad garażem o wymiarach 6x6m zaaranżowaliśmy na normalny pokój z kompletem mebli wypoczynkowych. Obecnie jestem w trakcie namawiania mojej żony na wstawienie tam stołu bilardowego i mam nadzieję, że uda mi się ją przekonać :).
Gdybym budował nasz dom jeszcze raz, rozważyłbym zmniejszenie wnęki na taras, aby jeszcze bardziej powiększyć salon. Część, w której znajduje się kominek, sofa i telewizor jest wystarczająco duża. Strefa jadalniana z przeszkleniem mogłaby być jednak nieco większa, gdyż w tym miejscu postawiliśmy duży stół na 12 osób.
Oprócz kilku zastosowanych modyfikacji, nie widzę nic co w naszym domu wymagałoby poprawki. Najbardziej jestem zadowolony z efektownego tarasu i przestronnego salonu. Całą rodziną bardzo miło spędzamy w nim czas zwłaszcza podczas zimowych wieczorów przy rozpalonym kominku, który tworzy niesamowity nastrój. Wybór projektu domu Rozeta 2 WRW1014 uważam za naprawdę trafny i godny polecenia. Pozdrawiam
Katarzyna248
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Rozeta 2 WRW1014 ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń, który bardzo przypadł nam do gustu. Zależało mi na otwartej na salon kuchni, dodatkowym pokoju na parterze i dużym strychu, a ilość sypialni na poddaszu jest w nim idealnie dopasowana do potrzeb naszej rodziny.
Postanowiliśmy wprowadzić zmianę zalecanych do budowy materiałów i kosztem szerokości pustaka daliśmy większą warstwę styropianu. Zamiast przewidzianych 36cm bloczków do postawienia ścian użyliśmy pustaków Ytong 24cm i ociepliliśmy je styropianem 12cm. Cała budowa poszła sprawnie i wszystko odbyło się zgodnie z planem.
W domu zainstalowaliśmy pompę ciepła i muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Nie dość, że potrafi ogrzać cały dom w ekonomiczny sposób, to również służy nam do grzania wody, gdyż pompę mamy zintegrowaną ze zbiornikiem na ciepłą wodę. Ze względu na to, iż jest to jedno z najnowocześniejszych systemów grzewczych, taka inwestycja wiąże się na początku ze sporymi kosztami, ale jednocześnie jest opłacalna w późniejszym użytkowaniu. We wszystkich pomieszczeniach, łącznie z garażem zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe i sprawdza się to rewelacyjnie.
Ze względu na to, iż zależało mi w domu na dużej ilości szerokich okien, zmieniłam ich układ i rozmiar na całym parterze. Nie chciałam mieć ich również dzielonych, więc zamiast dwóch małych okienek w kuchni wstawiłam jedno duże. Projekt domu Rozeta 2 WRW1014 przewidywał w salonie wnękę na zadaszony taras, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Dzięki temu część dzienna jest teraz bardziej przestronna, a o powierzchnię wnęki została powiększona jadalnia. Na poddaszu zlikwidowaliśmy oba balkony, a zamiast małej, prywatnej łazienki w sypialni małżeńskiej zrobiliśmy większą garderobę.
Najbardziej w naszym domu podoba mi się otwarta i przestronna przestrzeń na parterze. To tutaj toczy się nasze rodzinne życie. Gdy tak jak my ma się małe dzieci, jest to naprawdę świetne rozwiązanie - maluchy bawią się w salonie, a ja będąc w kuchni mam je cały czas w zasięgu wzroku. To samo dzieje się gdy przyjmujemy gości. Przygotowując dla nich poczęstunek mogę swobodnie z nimi rozmawiać i tym samym poświęcać im swoją uwagę. Jesteśmy również z mężem bardzo zadowoleni z naszej sypialni. To naprawdę duży i przestronny pokój, a w dodatku mamy w nim garderobę.
Na chwilę obecną mamy dwoje małych dzieci i mieszka z nami moja mama. Dodatkowo mamy jeszcze dużego psa i wszyscy doskonale mieścimy się na takim metrażu. Każdy z nas ma w naszym domu, swój własny kawałek podłogi i razem mieszka nam się naprawdę dobrze. Cieszę się, iż wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta 2 WRW1014. To była świetna decyzja i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
trojkat
Wybraliśmy projekt domu Rozeta 2 WRW1014, ponieważ wizualnie nam najbardziej odpowiadał, musiał również zmieścić się na działce. Wcześniej widzieliśmy na żywo ten dom u kogoś. To, co zobaczyliśmy ostatecznie nas przekonało. Byliśmy zachwyceni tą realizacją, więc postanowiliśmy ją odzwierciedlić.
Dokonaliśmy drobnych modyfikacji: skróciliśmy trochę garaż i poszerzyliśmy salon o ten uskok. Prace na budowie przebiegły według naszego planu, a projekt domu Rozeta 2 WRW1014 był czytelny. Piec mamy na gaz i ogrzewanie podłogowe. Koszty eksploatacyjne są bardzo przystępne.
W pomieszczeniach w ciągu dnia jest bardzo jasno. To zasługa tego, że taras mamy od południa, a wejście od północy. Pomieszczenia są bardzo praktycznie i funkcjonalnie usytuowane w domu. Jedyne, co bym jeszcze teraz zmienił, to powiększyłbym wiatrołap. Nasza rodzina liczy trzy osoby, więc mamy sporo miejsca. Najbardziej się cieszymy z tego, że w końcu budowa się ukończyła. To nasz ogromny sukces, że postawiliśmy swój własny dom.
Na chwilę obecną nic bym nie zmienił w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym Rozeta 2 WRW1014, jestem z niego zadowolony. Jest dla nas odpowiedniej wielkości i jeśli odwiedzają nas goście, to także mamy gdzie ich ulokować. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki