Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall + schody9,80 m²
2. Pokój13,90 m²
3. Garderoba3 m²
4. Łazienka7,10 m²
5. Pokój15,30 m²
6. Pokój11 m²
Razem rzut poddasza60,10 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
130,80 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
125,20 m²
Powierzchnia dachu
204 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
42°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,10 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,80 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24 cm + styropian 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki silikatowe 24 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.
Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar.
Viktor450
Po obejrzeniu wielu projektów to właśnie projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 wydał mi się najbardziej odpowiedni pod kątem wizualnym. Zależało nam na nieskomplikowanym kroju domu, aby była prosta bryła oraz dach. Przy takim założeniu, dom miał mieć najniższe koszty eksploatacyjne oraz niskie koszty budowy. Nasze założenia okazały się słuszne i był znakomitym wyborem. Ważny był również układ pomieszczeń, gdyż chcieliśmy mieć jeszcze jeden pokój na parterze. Cała budowa przebiegła bardzo dobrze, fachowcy nie mieli żadnych kłopotów i nie skarżyli się także na projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563. Piec mamy na węgiel i koszty są bardzo korzystne.Wprowadziliśmy także kilka modyfikacji, a mianowicie zrobiliśmy dwa pokoje na poddaszu równych rozmiarów oraz zmieściła nam się tam też pralnia. Zwiększyliśmy również okno na tarasie i teraz ma jakieś 2,60m. Jedyne, co bym teraz jeszcze zmienił, to zrobiłbym jeszcze piwnicę, ponieważ wtedy, gdy się budowałem nie była dostępna, a jej doprojektowanie było bardzo kosztowne. Pomieszczenia są bardzo jasne. Salon mamy ustawiony od południa, a kotłownię i garaż na wschód. Takie ułożenie domu na działce jest bardzo dobre. Układ pomieszczeń jest jak najbardziej w porządku. W domu na stałe mieszkają dwie osoby, toteż ilość miejsca jest wystarczająca. Sądzę, że na co dzień swobodnie mogłyby mieszkać cztery osoby. Mamy miejsce na przyjmowanie większej ilości gości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 był to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Bodzia
Spośród wielu propozycji jakie oglądaliśmy, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563. Metraż oraz ilość uwzględnionych w nim pokoi odpowiadała potrzebom naszej 4-osobowej rodziny, a rozmieszczenie wnętrza wydało nam się funkcjonalnie zaplanowane. Dodatkowo, od początku zależało nam na jednostanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Prace postępowały po naszej myśli, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę rozpoczęliśmy w sierpniu 2016 r., a obecnie (październik 2017 r.) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam ostatnie prace wykończeniowe. Postanowiliśmy trzymać się zawartych w projekcie Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 zaleceń dotyczących technologii budowy i zastosowaliśmy materiały wskazane przez architekta. Tym samym ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków marki Solbet, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że autor projektu dobrze oszacował kosztorys dotyczący etapu stanu surowego zamkniętego. Podana w nim kwota jest moim zdaniem w pełni realna i przyszli Inwestorzy śmiało mogą się nią sugerować.Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 od początku bardzo nam się spodobał, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka zmian. Przed rozpoczęciem budowy odwiedziliśmy Inwestorów, którzy ten sam projekt domu zrealizowali już wcześniej. Przyznam, że efekt wizualny dachu „na żywo” nie do końca nam odpowiadał ze względu na, naszym zdaniem, zbyt dużą wysokość. Postanowiliśmy więc nieco obniżyć więźbę, wydłużając jednocześnie krokwie z 7,80 m na 8,40 m. Aby pokoje w dalszym ciągu były przestronne, podnieśliśmy ściankę kolankową o trzy pustaki i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu.Zależało nam na większej strefie wypoczynkowej dlatego przyłączyliśmy do niej powierzchnię znajdującego się obok pokoju. Obecnie salon jest wyjątkowo komfortowy, co bardzo nas cieszy. Sypialnia na dole póki co nie jest nam potrzebna, a jeśli kiedyś zmienimy zdanie, możemy wykonać ją w miejscu garażu, w którym zawczasu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dodatkowo wszystkie okna w części dziennej powiększyliśmy i wydłużyliśmy do samej ziemi. Dzięki temu jest ona doskonale oświetlona, a wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Pewną zmianę wprowadziliśmy również na poddaszu. W miejscu otwartej przestrzeni przy klatce schodowej zrobiliśmy garderobę, zaś jej oryginalną powierzchnię zaadaptowaliśmy na pralnię z wejściem od strony łazienki.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 okazał się dla nas dobrą decyzją. Układ został praktyczne przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku modyfikacji w całości dostosowało nowy dom do wszystkich naszych oczekiwań. Zrobiliśmy je ze względu na indywidualne preferencje naszej rodziny, aczkolwiek śmiało mogę polecić je innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Viktor450
Po obejrzeniu wielu projektów to właśnie projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 wydał mi się najbardziej odpowiedni pod kątem wizualnym. Zależało nam na nieskomplikowanym kroju domu, aby była prosta bryła oraz dach. Przy takim założeniu, dom miał mieć najniższe koszty eksploatacyjne oraz niskie koszty budowy. Nasze założenia okazały się słuszne i był znakomitym wyborem. Ważny był również układ pomieszczeń, gdyż chcieliśmy mieć jeszcze jeden pokój na parterze. Cała budowa przebiegła bardzo dobrze, fachowcy nie mieli żadnych kłopotów i nie skarżyli się także na projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563. Piec mamy na węgiel i koszty są bardzo korzystne.Wprowadziliśmy także kilka modyfikacji, a mianowicie zrobiliśmy dwa pokoje na poddaszu równych rozmiarów oraz zmieściła nam się tam też pralnia. Zwiększyliśmy również okno na tarasie i teraz ma jakieś 2,60m. Jedyne, co bym teraz jeszcze zmienił, to zrobiłbym jeszcze piwnicę, ponieważ wtedy, gdy się budowałem nie była dostępna, a jej doprojektowanie było bardzo kosztowne. Pomieszczenia są bardzo jasne. Salon mamy ustawiony od południa, a kotłownię i garaż na wschód. Takie ułożenie domu na działce jest bardzo dobre. Układ pomieszczeń jest jak najbardziej w porządku. W domu na stałe mieszkają dwie osoby, toteż ilość miejsca jest wystarczająca. Sądzę, że na co dzień swobodnie mogłyby mieszkać cztery osoby. Mamy miejsce na przyjmowanie większej ilości gości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 był to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Bodzia
Spośród wielu propozycji jakie oglądaliśmy, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563. Metraż oraz ilość uwzględnionych w nim pokoi odpowiadała potrzebom naszej 4-osobowej rodziny, a rozmieszczenie wnętrza wydało nam się funkcjonalnie zaplanowane. Dodatkowo, od początku zależało nam na jednostanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Prace postępowały po naszej myśli, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie. Budowę rozpoczęliśmy w sierpniu 2016 r., a obecnie (październik 2017 r.) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam ostatnie prace wykończeniowe. Postanowiliśmy trzymać się zawartych w projekcie Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 zaleceń dotyczących technologii budowy i zastosowaliśmy materiały wskazane przez architekta. Tym samym ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków marki Solbet, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że autor projektu dobrze oszacował kosztorys dotyczący etapu stanu surowego zamkniętego. Podana w nim kwota jest moim zdaniem w pełni realna i przyszli Inwestorzy śmiało mogą się nią sugerować.Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 od początku bardzo nam się spodobał, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka zmian. Przed rozpoczęciem budowy odwiedziliśmy Inwestorów, którzy ten sam projekt domu zrealizowali już wcześniej. Przyznam, że efekt wizualny dachu „na żywo” nie do końca nam odpowiadał ze względu na, naszym zdaniem, zbyt dużą wysokość. Postanowiliśmy więc nieco obniżyć więźbę, wydłużając jednocześnie krokwie z 7,80 m na 8,40 m. Aby pokoje w dalszym ciągu były przestronne, podnieśliśmy ściankę kolankową o trzy pustaki i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu.Zależało nam na większej strefie wypoczynkowej dlatego przyłączyliśmy do niej powierzchnię znajdującego się obok pokoju. Obecnie salon jest wyjątkowo komfortowy, co bardzo nas cieszy. Sypialnia na dole póki co nie jest nam potrzebna, a jeśli kiedyś zmienimy zdanie, możemy wykonać ją w miejscu garażu, w którym zawczasu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dodatkowo wszystkie okna w części dziennej powiększyliśmy i wydłużyliśmy do samej ziemi. Dzięki temu jest ona doskonale oświetlona, a wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Pewną zmianę wprowadziliśmy również na poddaszu. W miejscu otwartej przestrzeni przy klatce schodowej zrobiliśmy garderobę, zaś jej oryginalną powierzchnię zaadaptowaliśmy na pralnię z wejściem od strony łazienki.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Tymek paliwo stałe wersja A z pojedynczym gar. WRD1563 okazał się dla nas dobrą decyzją. Układ został praktyczne przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku modyfikacji w całości dostosowało nowy dom do wszystkich naszych oczekiwań. Zrobiliśmy je ze względu na indywidualne preferencje naszej rodziny, aczkolwiek śmiało mogę polecić je innym Inwestorom. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki