Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
106,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
170,10 m²
Powierzchnia dachu
231 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,50 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,40 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,60 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Drewniany
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24 cm + styropian 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki silikatowe 24 cm. Strop: drewniany. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.
Projekt domu Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Opinie o projekcie domu Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe
zetez
Wybierając projekt domu sugerowałem się głównie układem pomieszczeń. Jego wygląd zewnętrzny był dla mnie mało istotny. Równie ważne było to, że projekt domu Wojtek 2 WRD1627 jest budynkiem parterowym, a właśnie na takim mi zależało. W mojej miejscowości nie ma możliwości podłączenia gazu ziemnego, więc duża kotłownia też miała znaczenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji obejrzałem wiele projektów. Prawie we wszystkich kotłownie były bardzo małe i miałbym kłopot z postawieniem tam dużego pieca.Ze względu na to, iż sam prowadzę firmę budowlaną, cała realizacja nie stanowiła dla mnie problemu. Do budowy ścian zewnętrznych w projekcie domu parterowego Wojtek 2 WRD1627 wykorzystałem gazobeton. Podstawą dachu jest drewniana konstrukcja, na której zastosowałem blacho-dachówkę. Wnętrze salonu wykonałem ze starej cegły rozbiórkowej. Wszystko zrobione jest pod spoinę i w starym stylu. Dużo uroku tej stylizacji dodaje betonowy strop, który obłożyłem starym drewnem. Jestem bardzo zadowolony z tego efektu.Ogrzewanie, na które się zdecydowałem to piec na ekogroszek. Ze względu na wydajność tego materiału jest to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo.Mimo że w projekcie kuchnia jest zamknięta, ja postanowiłem otworzyć ją na salon. W ramach tej modyfikacji zrezygnowałem ze ściany dzielącej te pomieszczenia i postawiłem na jej miejscu blat. Zamurowałem też drugie wejście do kuchni od strony wiatrołapu. Zmieniłem także położenie toalety. Teraz znajduje się ona po prawej stronie, na wprost od wejścia do salonu. Dzięki temu rozwiązaniu powiększyłem wiatrołap.Dom położony jest w ten sposób, że wejście znajduje się po stronie południowej. Przy takim ułożeniu w domu jest dość jasno, aczkolwiek myślę, że byłoby lepiej, gdyby to salon i sypialnie znajdowały się po tej stronie. Mógłbym wtedy cieszyć się większą ilością słońca odpoczywając na tarasie. Zdecydowałem się jednak na kupno takiej, a nie innej działki, więc musiałem się z tym liczyć, a logicznym jest, że nie zrobiłbym tarasu od strony ulicy.Ze względu na to, iż projekt domu Wojtek 2 WRD1627 jest budynkiem jednopoziomowym, świetnie nadaje się zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i osób starszych. Schody mogłyby stanowić w ich przypadku kłopot. Tym właśnie kierowałem się przy moim wyborze. Nikt nie robi się coraz młodszy, a w tym projekcie do wejścia są tylko dwa stopnie.Co prawda, nie urządzaliśmy jeszcze w domu żadnego przyjęcia, ale myślę, że przy tym metrażu nie będzie z tym żadnego problemu.Projekt ma w sobie wszystko, czego oczekiwałem. Jestem szczęśliwy, że zdecydowałem się akurat na niego. Mogę polecić go wszystkim tym, którzy zastanawiają się nad funkcjonalną parterówką. Polecam i pozdrawiam.
Marcin1627
Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji, gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, iż wchodzenie po schodach bywa niekiedy uciążliwe. Spośród budynków parterowych zdecydowaliśmy się na projekt Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe WRD1627, którego wewnętrzny układ wyjątkowo przypadł nam do gustu. Szczególnie spodobał się nam widoczny podział domu na strefy - dzienną, dostępną dla gości oraz prywatną z sypialniami domowników. Trzeba przyznać, iż architekt doskonale to zaplanował.Nasza budowa przebiegła bez większych trudności. Co prawda mieliśmy pewne problemy z niesłownością niektórych wykonawców, ale na szczęście ostatecznie wszystko udało się zrealizować poprawnie. Do dokumentacji technicznej nie mam zastrzeżeń. Fachowcy nie zgłaszali w niej żadnych nieścisłości czy błędnych wyliczeń, z czego jestem zadowolony. Projekt nabyliśmy pod koniec 2013 r., a we wrześniu 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu, chociaż wtedy do jego całkowitego wykończenia zostało nam jeszcze wykonanie kilku prac. Budowa nieco przeciągnęła się przez fakt, iż przed zimą nie zainstalowaliśmy ogrzewania, a niskie temperatury w tym okresie nie pozwoliły nam na dokończenie pewnych czynności. Myślę jednak, iż ten projekt można zrealizować szybciej.Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Mimo iż architekt zalecał wykonanie stropu w konstrukcji drewnianej, my postanowiliśmy tradycyjnie wylać go betonem, który jest bardziej odporny na upływ czasu i ma lepsze właściwości akustyczne. Z podobnych względów zdecydowaliśmy się na pokrycie dachu dachówką ceramiczną zamiast blachodachówką - deszcz spadający na blachę jest słyszalny wewnątrz domu, czego chcieliśmy uniknąć. Na etapie stanu zerowego wydaliśmy ok. 30 tys. zł. Koszty materiałów budowlanych są zależne od wielu czynników, jednak sama robocizna fachowców wyniosła 44 tys. zł. Konstrukcję dachu wykonywałem wraz z kolegą, a wiązało się to z kosztami ok. 12 tys. zł.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem, jednak w niedalekiej przyszłości będę go wymieniać. Mimo wielu wizyt serwisantów nie pracuje tak jak powinien, co w dużym stopniu przyczyniło się do sporego zużycia opału w zeszłym sezonie grzewczym - ok. 5-6 ton. Na tą ilość wpływ miał również fakt, iż tamtej zimy nie mieliśmy jeszcze ocieplonego wełną poddasza, a jak wiadomo bardzo dużo ciepła ulatuje przez dach. Myślę wiec, że po izolacji strychu oraz zakupie nowego kotła, koszty ogrzewania będą już mniejsze.Na etapie adaptacji projektu Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe WRD1627 postanowiłem nanieść zmianę polegającą na poszerzeniu części garażowej o 1 m. Dzięki temu obecnie mam większą swobodę wychodzenia z samochodu, a dodatkowo w garażu jest jeszcze miejsca do przechowywania. Ponadto, zamiast pierwotnie przewidzianych dwóch małych okien wstawiłem w nim jedno większe - takie samo zastosowałem również w kotłowni. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na rezygnację z wąskiego przeszklenia w salonie, aczkolwiek na chwilę obecną żałujemy tej modyfikacji. Myślę jednak, że z pewnością dobrym pomysłem byłoby poszerzenie frontowego zadaszenia tak, aby znajdowało się również nad bramą garażową.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe WRD1627. Przewidziany w nim układ pomieszczeń podobał mi się od samego początku i w dalszym ciągu spełnia wszystkie moje oczekiwania. Rozmieszczenie zostało naprawdę rozsądnie zaplanowane i tym samym wnętrze naszego nowego domu jest bardzo funkcjonalne. Pozdrawiam.
zetez
Wybierając projekt domu sugerowałem się głównie układem pomieszczeń. Jego wygląd zewnętrzny był dla mnie mało istotny. Równie ważne było to, że projekt domu Wojtek 2 WRD1627 jest budynkiem parterowym, a właśnie na takim mi zależało. W mojej miejscowości nie ma możliwości podłączenia gazu ziemnego, więc duża kotłownia też miała znaczenie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji obejrzałem wiele projektów. Prawie we wszystkich kotłownie były bardzo małe i miałbym kłopot z postawieniem tam dużego pieca.Ze względu na to, iż sam prowadzę firmę budowlaną, cała realizacja nie stanowiła dla mnie problemu. Do budowy ścian zewnętrznych w projekcie domu parterowego Wojtek 2 WRD1627 wykorzystałem gazobeton. Podstawą dachu jest drewniana konstrukcja, na której zastosowałem blacho-dachówkę. Wnętrze salonu wykonałem ze starej cegły rozbiórkowej. Wszystko zrobione jest pod spoinę i w starym stylu. Dużo uroku tej stylizacji dodaje betonowy strop, który obłożyłem starym drewnem. Jestem bardzo zadowolony z tego efektu.Ogrzewanie, na które się zdecydowałem to piec na ekogroszek. Ze względu na wydajność tego materiału jest to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo.Mimo że w projekcie kuchnia jest zamknięta, ja postanowiłem otworzyć ją na salon. W ramach tej modyfikacji zrezygnowałem ze ściany dzielącej te pomieszczenia i postawiłem na jej miejscu blat. Zamurowałem też drugie wejście do kuchni od strony wiatrołapu. Zmieniłem także położenie toalety. Teraz znajduje się ona po prawej stronie, na wprost od wejścia do salonu. Dzięki temu rozwiązaniu powiększyłem wiatrołap.Dom położony jest w ten sposób, że wejście znajduje się po stronie południowej. Przy takim ułożeniu w domu jest dość jasno, aczkolwiek myślę, że byłoby lepiej, gdyby to salon i sypialnie znajdowały się po tej stronie. Mógłbym wtedy cieszyć się większą ilością słońca odpoczywając na tarasie. Zdecydowałem się jednak na kupno takiej, a nie innej działki, więc musiałem się z tym liczyć, a logicznym jest, że nie zrobiłbym tarasu od strony ulicy.Ze względu na to, iż projekt domu Wojtek 2 WRD1627 jest budynkiem jednopoziomowym, świetnie nadaje się zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i osób starszych. Schody mogłyby stanowić w ich przypadku kłopot. Tym właśnie kierowałem się przy moim wyborze. Nikt nie robi się coraz młodszy, a w tym projekcie do wejścia są tylko dwa stopnie.Co prawda, nie urządzaliśmy jeszcze w domu żadnego przyjęcia, ale myślę, że przy tym metrażu nie będzie z tym żadnego problemu.Projekt ma w sobie wszystko, czego oczekiwałem. Jestem szczęśliwy, że zdecydowałem się akurat na niego. Mogę polecić go wszystkim tym, którzy zastanawiają się nad funkcjonalną parterówką. Polecam i pozdrawiam.
Marcin1627
Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji, gdyż zdawaliśmy sobie sprawę, iż wchodzenie po schodach bywa niekiedy uciążliwe. Spośród budynków parterowych zdecydowaliśmy się na projekt Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe WRD1627, którego wewnętrzny układ wyjątkowo przypadł nam do gustu. Szczególnie spodobał się nam widoczny podział domu na strefy - dzienną, dostępną dla gości oraz prywatną z sypialniami domowników. Trzeba przyznać, iż architekt doskonale to zaplanował.Nasza budowa przebiegła bez większych trudności. Co prawda mieliśmy pewne problemy z niesłownością niektórych wykonawców, ale na szczęście ostatecznie wszystko udało się zrealizować poprawnie. Do dokumentacji technicznej nie mam zastrzeżeń. Fachowcy nie zgłaszali w niej żadnych nieścisłości czy błędnych wyliczeń, z czego jestem zadowolony. Projekt nabyliśmy pod koniec 2013 r., a we wrześniu 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu, chociaż wtedy do jego całkowitego wykończenia zostało nam jeszcze wykonanie kilku prac. Budowa nieco przeciągnęła się przez fakt, iż przed zimą nie zainstalowaliśmy ogrzewania, a niskie temperatury w tym okresie nie pozwoliły nam na dokończenie pewnych czynności. Myślę jednak, iż ten projekt można zrealizować szybciej.Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Mimo iż architekt zalecał wykonanie stropu w konstrukcji drewnianej, my postanowiliśmy tradycyjnie wylać go betonem, który jest bardziej odporny na upływ czasu i ma lepsze właściwości akustyczne. Z podobnych względów zdecydowaliśmy się na pokrycie dachu dachówką ceramiczną zamiast blachodachówką - deszcz spadający na blachę jest słyszalny wewnątrz domu, czego chcieliśmy uniknąć. Na etapie stanu zerowego wydaliśmy ok. 30 tys. zł. Koszty materiałów budowlanych są zależne od wielu czynników, jednak sama robocizna fachowców wyniosła 44 tys. zł. Konstrukcję dachu wykonywałem wraz z kolegą, a wiązało się to z kosztami ok. 12 tys. zł.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem, jednak w niedalekiej przyszłości będę go wymieniać. Mimo wielu wizyt serwisantów nie pracuje tak jak powinien, co w dużym stopniu przyczyniło się do sporego zużycia opału w zeszłym sezonie grzewczym - ok. 5-6 ton. Na tą ilość wpływ miał również fakt, iż tamtej zimy nie mieliśmy jeszcze ocieplonego wełną poddasza, a jak wiadomo bardzo dużo ciepła ulatuje przez dach. Myślę wiec, że po izolacji strychu oraz zakupie nowego kotła, koszty ogrzewania będą już mniejsze.Na etapie adaptacji projektu Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe WRD1627 postanowiłem nanieść zmianę polegającą na poszerzeniu części garażowej o 1 m. Dzięki temu obecnie mam większą swobodę wychodzenia z samochodu, a dodatkowo w garażu jest jeszcze miejsca do przechowywania. Ponadto, zamiast pierwotnie przewidzianych dwóch małych okien wstawiłem w nim jedno większe - takie samo zastosowałem również w kotłowni. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na rezygnację z wąskiego przeszklenia w salonie, aczkolwiek na chwilę obecną żałujemy tej modyfikacji. Myślę jednak, że z pewnością dobrym pomysłem byłoby poszerzenie frontowego zadaszenia tak, aby znajdowało się również nad bramą garażową.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Wojtek 2 wersja B z pojedynczym gar. paliwo stałe WRD1627. Przewidziany w nim układ pomieszczeń podobał mi się od samego początku i w dalszym ciągu spełnia wszystkie moje oczekiwania. Rozmieszczenie zostało naprawdę rozsądnie zaplanowane i tym samym wnętrze naszego nowego domu jest bardzo funkcjonalne. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki