Dziękujemy za zamówienie materiałów do projektu HomeKoncept 79 KRX1125.
Znajdziesz je pod linkiem poniżej, wystarczy kliknąć aby otworzyły się w nowym oknie. Możesz je także zapisać na swoim dysku (klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję zapisz jako).
Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do swojego Doradcy, zapytaj o szczegóły tego projektu i zamów ofertę dla siebie!
Zależy nam na tym, aby prezentowane na stronie materiały poglądowe były zgodne z zamówionym projektem. Porównaj swój nowy projekt z zawartością strony jeszcze przed przekazaniem go do adaptacji. Zgłoś się do nas, jeśli zauważysz jakiekolwiek różnice.
Dodatki do projektu
Do tego projektu możesz zamówić dodatki, zadzwoń do naszego konsultanta i zapytaj o szczegóły
Pakiet HOME to aż trzy dodatki, które w zestawie kupisz taniej!
Pakiet HOME składa się z 3 dodatków: szczegółowy kosztorys, drukowany, dodatkowy egzemplarz projektu i projekt domu w pdf (część architektoniczna).
Dlaczego warto?
Dzięki kosztorysowi dokładniej określisz koszty budowy swojego nowego domu. Dodatkowy egzemplarz projektu przyda się architektowi adaptującemu, ekipie wykonawczej czy projektantowi wnętrz, a projekt w pdf na pewno przyspieszy proces adaptacji.
Uwaga! Dodatek dostępny wyłącznie przy zakupie z projektem.
Koszt to
1154 zł
590 zł
(wesja papierowa i elektroniczna)
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
Szambo, czyli bezodpływowy zbiornik gromadzący ścieki, ze względu na niski koszt budowy jest najpopularniejszym rozwiązaniem na ich zagospodarowanie (na terenach, które dopuszczają jego istnienie i nie mają możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej).
Jednak jego utrzymanie wiąże się z regularnymi, niestety niemałymi kosztami wywozu nieczystości płynnych. Zbiorniki te wykonywane są z tworzyw sztucznych, betonu lub żelbetu (wyróżniamy między innymi gotowe zbiorniki betonowe, szamba z kręgów betonowych, czy zbiorniki betonowane na miejscu budowy). Niezwykle ważne jest zadbanie o prawidłowe odpowietrzenie, szczelność i odpowiedni wybór lokalizacji.
Nasze opracowanie zawiera projekt szamba betonowego wraz z opisem działania całej instalacji.
Projekt szamba musi być uwzględniony w zagospodarowaniu działki na etapie adaptacji projektu, tak aby uzyskać stosowne pozwolenie na jego budowę i późniejsze korzystanie.
Koszt to
340 zł
(wersja papierowa)
Kosztorys
Częste zmiany cen robocizny i materiałów mogą się bardzo mocno odbić na ostatecznym koszcie wybudowania domu. Dlatego też ważny jest kosztorys, który pozwoli Ci odpowiednio się przygotować do jednej z najważniejszych inwestycji w Twoim życiu. Szacunkowe koszty budowy to ważny punkt odniesienia, który pomoże:
rozplanować budżet
wybrać rozsądną ofertę wykonania domu
zastosować możliwie najlepsze rozwiązania materiałowe
zaplanować i śledzić kolejne etapy budowy
Zredukuj szanse na niekontrolowane wydatki i zamów kosztorys.
Koszt to
450 zł
(wersja elektroniczna)
Kominek z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym znacznie efektywniej spożytkuje ciepło uzyskiwane podczas spalania drewna niż zwykły wkład kominkowy.
Dlaczego warto zastosować w domu takie rozwiązanie?
obniża koszty ogrzewania
może być głównym lub uzupełniającym źródłem ciepła w domu
ogrzewa nie tylko dom, ale też wodę użytkową
bardziej efektywny niż inne wkłady kominkowe
Wypełniony wodą płaszcz wodny przejmuje ciepło z paleniska i wytwarzających się gorących spalin, po czym przekazuje tę energię do centralnej instalacji grzewczej (grzejników ściennych lub wodnego ogrzewania podłogowego).
Uwaga! Zastosowanie tego systemu może wymagać zmian na etapie adaptacji projektu.
Koszt to
390 zł
(wersja papierowa)
Ogrzewanie podłogowe
Projekt rozszerzonej instalacji ogrzewania podłogowego. Dla tych Inwestorów, którzy chcą rozszerzyć instalację ogrzewania podłogowego występującą w projekcie gotowym, przygotowaliśmy jej dodatkowe opracowanie. Ogrzewaniem podłogowym objęte zostaną sypialnie, gabinet, ew. pomieszczenie rekreacyjne.
Projekt instalacji dodatkowego ogrzewania podłogowego jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego. A więc jego zastosowanie może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji.
Projekt instalacji ogrzewania podłogowego obejmuje opis techniczny systemu oraz rysunki techniczne instalacji ogrzewania.
Koszt to
490 zł
(wersja papierowa)
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Proponujemy Państwu projekt ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepła powietrze – woda wraz z ogrzewaniem podłogowym w całym domu. Jest to opracowanie dodatkowe, nie wchodzące w skład podstawowej dokumentacji projektowej i może wymagać zmian w projekcie na etapie adaptacji. Można je zamówić wraz z wybranym projektem domu lub na późniejszym etapie.
Działanie:
Funkcjonowanie pompy ciepła oparte jest na mechanizmie, którego zadaniem jest przeniesienie energii cieplnej ze źródła o niższej temperaturze do odbiornika, którego temperatura jest wyższa. Całość konstrukcji tworzy zatem „węzeł grzewczy” do zasilania którego potrzebna jest tylko energia elektryczna – wobec czego jest to instalacja ekologiczna i nieobciążająca środowiska szkodliwymi produktami ubocznymi. Pompa ciepła ma za zadanie kondensację energii ściągniętej z gleby, powietrza czy wody i przekazanie jej odbiornikowi. Absorber – czyli płyn lub gaz pobiera ciepło, po czym ulega odparowaniu. Następnie trafia do sprężarki, gdzie zostaje dodatkowo dogrzany, po czym ponownie się skrapla, oddając tym sposobem ciepło wodzie wypełniającej system grzewczy w domu.
Zalety:
Dużą zaletą jest ekologiczność, bezpieczeństwo i wygoda w eksploatacji. Ale pompa ciepła to przede wszystkim wysoka efektywność i oszczędność na kosztach ogrzewania domu w stosunku do tradycyjnych systemów wykorzystujących gaz lub paliwo stałe. Tryb pracy urządzenia jest cichy i nie uciążliwy dla domowników i można ją zamontować w dowolnym pomieszczeniu technicznym.
O efektywności pomp ciepła decyduje ich rodzaj, zatem kluczowy jest odpowiedni dobór urządzenia w zależności od zapotrzebowania domu na ciepło.
Ograniczenia:
Pompa ciepła jest tzw. niskotemperaturowym systemem grzewczym, wobec czego należy sprawdzić jej kompatybilność z całym systemem ogrzewania (w szczególności należy zastosować ogrzewanie podłogowe zamiast tradycyjnych grzejników). Cała instalacja jest dość kosztowna, co należy uwzględnić w wyliczeniach efektywności takiej inwestycji. Ponadto należy pamiętać, że jej działanie uzależnione jest od energii elektrycznej.
Projekt ogrzewania pompą ciepła obejmuje opis systemu, rysunki techniczne oraz schemat instalacji.
Koszt to
840 zł
(wersja papierowa)
Gotowy projekt wnętrza
Zachwyciła Cię aranżacja wnętrza z tej wizualizacji? O takim wnętrzu marzysz? Możesz je mieć! Już dziś kup gotowy projekt wnętrza wraz z opieką projektanta i pomocą w wyposażeniu. Otrzymasz pełną dokumentację projektową wraz z listą materiałów użytych w projekcie, a etap wykańczania domu będzie szybki, wygodny i oszczędzisz sobie niepotrzebnego wysiłku.
Co otrzymasz?
Dokumentację projektową w wersji papierowej, która obejmuje pomieszczenia widoczne na wizualizacjach wnętrz, tj. strefę dzienną (salon, kuchnia, jadalnia), sypialnię i łazienkę
Wsparcie projektanta wnętrz w zakresie konsultacji technicznych, materiałowych i wykonawczych
Pomoc w wyposażeniu wnętrz listę wszystkich materiałów wyposażenia wnętrz zawartych w projekcie i pomoc w ich zakupie.
To profesjonalne, wykonane przez architekta wnętrz opracowanie, które pozwoli Ci zrealizować projekt wnętrza w najdrobniejszym szczególe.
Co znajdziesz w dokumentacji projektowej gotowego projektu wnętrza?
Wizualizacje wnętrz
Układ funkcjonalny - rzuty pomieszczeń z góry wraz z rozmieszczeniem mebli i innych elementów wyposażenia wraz z dokładnymi wymiarami
Rysunki układu sufitów podwieszanych wraz np. z niszami na oświetlenie czy karnisze
Rzut oświetlenia z dokładnym rozmieszczeniem punktów świetlnych, wszystkich gniazdek elektrycznych i włączników
Rozmieszczenie punktów wyjściowych instalacji wodno-kanalizacyjnej w łazienkach i w kuchni
Rzut układu posadzek w projektowanych pomieszczeniach z dokładnym sposobem ułożenia płytek, aby zminimalizować odpady i małe docinki
Widoki ścian z kolorystyką i wyposażeniem wraz z dokładnym wymiarowaniem i opisem
Wybrane detale techniczne ułatwiające wykonanie trudniejszych rozwiązań zastosowanych w projekcie, np. uskoki w suficie podwieszanym z wbudowaną taśmą LED
Projekt mebli na wymiar, jeśli taka zabudowa meblowa została użyta w projekcie
Zestawienie wszystkich materiałów i elementów wyposażenia wnętrza wraz z informacją, ile należy ich zamówić (np. płytki, deski podłogowe, tapety, oświetlenie, baterie, umywalki etc.).
UWAGA! Cena obowiązuje wyłącznie przy zakupie dodatku wraz z projektem. Czas realizacji ustalimy indywidualnie.
Koszt to
6490 zł
(wersja papierowa)
Dodatkowy egzemplarz projektu
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
architektowi adaptującemu
projektantowi wnętrz
ekipie budowlanej
do oszacowania kosztów budowy domu
do planowanie budowy
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Zakres dodatkowego egzemplarza dla Projektu 3+ obejmuje projekt architektoniczno-budowlany oraz techniczny.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu nie może być wykorzystany do celów urzędowych.
Koszt to
450 zł
(wersja papierowa)
Wentylacja grawitacyjna
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na komfort życia mieszkańców jest jakość powietrza znajdującego się wewnątrz budynku. Jeżeli jest świeże i systematycznie wymieniane to wszyscy domownicy będą mieli więcej energii do życia oraz będą cieszyć się lepszym samopoczuciem. Jak pokazują badania, czyste powietrze w domu wpływa nie tylko na poprawę nastroju, ale także korzystnie oddziałuje na zdrowie.
Prezentowany projekt jest standardowo wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją (odzyskiem ciepła). Ten nowoczesny system wentylacji zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do wszystkich pomieszczeń w budynku. Dzięki systemowi filtrów jest ono zawsze czyste, pozbawione pyłu, owadów i zanieczyszczeń. Równocześnie zużyte powietrze jest usuwane na zewnątrz, a wraz z nim wilgoć powstającą w trakcie kąpieli lub podczas gotowania.
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją wykorzystuje ciepło ze zużytego powietrza usuwanego na zewnątrz, do ogrzania świeżego, zasysanego do wnętrza budynku. W przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej – ciepło nie ucieka przez kominy wentylacyjne, tylko jest ponownie wykorzystywane. Dzięki rekuperacji koszty eksploatacyjne związane z ogrzewaniem budynku są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku tradycyjnej wentylacji.
Wentylacja mechaniczna podnosi standard budynku i zwiększa jego energooszczędność. Można ją jednak zastąpić tradycyjną wentylacją grawitacyjną.
Jeżeli nie planujecie Państwo montażu wentylacji mechanicznej w swoim wymarzonym domu, przygotowaliśmy dla Was PROJEKT WENTYLACJI GRAWITACYJNEJ.
Zawiera on proponowane rozmieszczenie kominów wentylacyjnych oraz opis koniecznych zmian, które należy wprowadzić do projektu na etapie adaptacji.
Uwaga! Projekt wentylacji grawitacyjnej jest projektem alternatywnym w stosunku do projektu gotowego.