Dzięki ofercie Projektu z Budową od Extradom.pl szybko i wygodnie zrealizujesz swoje marzenie o domu. Bez zbędnych przestojów, w określonej z góry cenie i z jednym wykonawcą.
ZALETY TECHNOLOGII
Twój dom z prefabrykatów powstanie w rygorystycznych i pełni kontrolowanych warunkach w nowoczesnej fabryce. Ta metoda budowy charakteryzuje się wieloma korzyściami.
MONTAŻ DOMU
Stalowy szkielet domu może stanąć na przygotowanych fundamentach już w 5-6 dni, niezależnie od pogody i pory roku. Plac budowy pozostaje czysty, ponieważ proces prefabrykacji znacząco ogranicza ilość odpadów.
Budowa polega na postawieniu całej konstrukcji budynku (ściany, strop, konstrukcja dachu) z elementów stalowych, wykonanych w warunkach fabrycznych, na bazie szczegółowego projektu konstrukcyjnego.
PROJEKT Z BUDOWĄ
Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi wykonawcami - pomożemy Ci wybrać jednego, który kompleksowo zajmie się realizacją wybranego przez Ciebie projektu.
galeria
MATERIAŁY I TECHNOLOGIA
Fundamenty
Ściany konstrukcyjne i wewnętrzne
Strop
Dach i pokrycie
Stolarka okienna i
drzwiowa
Elewacja
Instalacje sanitarne i elektryczne, wentylacja
Ogrzewanie
METODY BUDOWY
Projekt z budową extradom |
Budujesz sam | |
Czas budowy | ||
Czas budowy |
|
|
Koszt budowy | ||
Koszt budowy |
|
|
Formalności i dokumentacja | ||
Formalności i dokumentacja |
|
|
Organizacja i przygotowanie budowy | ||
Organizacja i przygotowanie budowy |
|
|
Gwarancja i odpowiedzialność | ||
Gwarancja i odpowiedzialność |
|
|
Znajdź projekt domu |
Projekt z Budową od Extradom.pl
Pomożemy Ci optymalnie zaplanować i zrealizować proces budowy Twojego
wymarzonego domu. Możesz liczyć na nasze wsparcie, wiedzę i doświadczenie
krok 1
Zapytanie ofertowe
krok 2
Formalności i dokumentacja
krok 3
Umowa realizacyjna i finansowanie
krok 4
Budowa domu
krok 5
Odbiór gotowego domu
PROJEKTY DOMÓW
Możesz mieć pewność, że na naszej stronie znajdziesz projekt domu idealnie
dopasowany do Twoich potrzeb, marzeń i budżetu.
faq
1.
Czy oferta Projektu z Budową w technologii szkieletu stalowego jest dostępna w całym kraju?
W tej chwili budowa domu w szkielecie stalowym dostępna jest dla wybranych rejonów Polski, jednak staramy się stale rozszerzać ofertę. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz sprawdzić, czy możliwa jest budowa domu w tej technologii w Twojej okolicy.
2.
Ile kosztują u Państwa przykładowe domy? Jak wygląda przykładowa wycena?
Cena domu zależy od wielu aspektów, a podstawowy czynnik to stopień skomplikowania projektu. Duże przeszklenia lub niestandardowy dach mogą oczywiście wpłynąć na ostateczny koszt budowy. Wstępna wycena przygotowywana jest szacunkowo, a ostateczną kwotę przeliczamy już w oparciu o adaptację konkretnego projektu.
3.
Chcę otrzymać ofertę - czy muszę mieć już działkę?
Nie, do wstępnej oferty nie trzeba mieć działki, choć warto wiedzieć, w którym regionie będzie stał dom. Do wykonania precyzyjnej wyceny niezbędna będzie lokalizacja i projekt.
4.
Czy Extradom.pl zajmuje się budową domu ze szkieletu stalowego?
Extradom.pl współpracuje ze sprawdzonymi i doświadczonymi producentami i wykonawcami specjalizującymi się w tej technologii. To oni, na podstawie umowy współpracy, budują wybrane projekty.
5.
Czy muszę mieć projekt z Extradom.pl?
Projekt z Budową nie ogranicza się wyłącznie do projektów kupowanych za naszym pośrednictwem. Chcesz budować dom z projektu indywidualnego lub kupionego u konkurencji? Nie ma sprawy!
6.
Jakie prace musi wykonać inwestor?
To zależy tylko od Ciebie! Niektórzy z naszych partnerów oferują nawet pomoc przy formalnościach. Inwestorzy najczęściej jednak biorą na siebie niezbędne kwestie urzędowe i we własnym zakresie zlecają przygotowanie fundamentu, co pozwala nam bardzo szybko rozpocząć kolejne prace. Skontaktuj się z nami, aby najlepiej dopasować model współpracy.
7.
Dlaczego warto zbudować wymarzony dom we współpracy z Extradom.pl?
Bo to najwygodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami i weryfikujemy regularnie zarówno dokumenty jak i poziom obsługi. Cały proces budowy domu zabezpieczony jest umową, harmonogramem i gwarancjami.
8.
Czy domy w technologii szkieletu stalowego są energooszczędne?
Domy szkieletowe ze stali są energooszczędne (NF40), a nawet pasywne (NF15). Ponieważ stal dość szybko się wychładza, to konstrukcja takiego domu musi mieć dwuwarstwową izolację termiczną.
9.
Czy domy posiadają stabilną, trwałą i odporną na wilgoć i wiatr konstrukcję?
Konstrukcja domu jest odporna na wiele czynników zewnętrznych - jest całkowicie niepalna, a pod wpływem wilgoci nie zgnije, nie rozwarstwi się i nie rozwinie się na niej pleśń.
Chcesz zapytać o ofertę dla siebie?
Skontaktuj się z nami!
Budowa domu nie musi trwać wielu miesięcy i generować ogromnych kosztów. Współczesny rynek budowlany oferuje szereg rozwiązań, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej technologii murowanej. Jedną z nich jest technologia szkieletu stalowego, która - ze względu na liczne zalety - cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów.
Dom szkieletowy stalowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje w oparciu o stalowe elementy, z których tworzy się całą konstrukcję budynku - od szkieletu, przez ściany, aż do stropu i dachu. Są one przygotowywane w fabrykach, na bazie szczegółowego projektu, a łączy się je już na placu budowy. Dzięki bardzo dokładnym wymiarom, odpowiedniemu oznakowaniu oraz otworom serwisowym stalowych elementów konstrukcyjnych wznoszenie budynku przebiega sprawnie, bezpiecznie, a do tego nie generuje odpadów.
W efekcie szkielet budynku może powstać na przygotowanych wcześniej fundamentach w zaledwie 5-6 dni - niezależnie od pogody czy pory roku. Dzięki temu domy szkieletowe stalowe pozwalają zrealizować marzenie o własnych czterech ścianach w krótkim czasie, zapewniając inwestorowi spore oszczędności. To jednak tylko część zalet, które wpływają na rosnącą popularność tej technologii.
W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania inwestorów domami szkieletowymi z drewna. Konstrukcja szkieletowa stalowa posiada wszystkie ich zalety ale dodatkowo wyróżnia ją to, że szkielet stalowy domu jest ponadprzeciętnie trwały, zapewni budynkowi stabilność w każdych warunkach oraz funkcjonalność na przestrzeni co najmniej kilkudziesięciu lat.
To jednak nie wszystko. Do innych zalet domów budowanych w systemie szkieletowym stalowym zaliczamy:
Warto również dodać, że zastosowanie systemu szkieletowego daje niemal nieograniczone możliwości związane z ostatecznym wyglądem oraz kształtem domu. Jego powierzchnia, liczba kondygnacji, układ pomieszczeń oraz inne cechy zależą wyłącznie od indywidualnych potrzeb inwestora.
Jeżeli więc marzysz o trwałym, ciepłym i energooszczędnym domu, który powstanie w zaledwie kilka miesięcy - system szkieletowy stalowy to jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować.
Jak powstaje dom z konstrukcji stalowej? Proces jego budowy składa się z kilku etapów, które omawiamy poniżej.
1. Wykonanie projektu domu z konstrukcji stalowej
To pierwszy krok do spełnienia marzenia o własnym domu. Projekt powinien uwzględniać tę technologię wznoszenia budynku, ponieważ to w oparciu o niego wykonawca jest w stanie wyprodukować precyzyjnie stalowe elementy konstrukcyjne, które staną się podstawą do przeprowadzenia dalszych prac.
2. Ułożenie fundamentów
Dom w technologii szkieletowej może powstać zarówno na płycie, jak i ławach fundamentowych. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy przede wszystkim od projektu oraz rodzaju gruntu znajdującego się w miejscu budowy.
3. Budowa szkieletu
Konstrukcyjne elementy stalowe powstają w fabryce (z precyzją do 1 mm), a następnie są transportowane we wskazane miejsce. Część z nich łączy się jeszcze podczas produkcji, a inne już na placu budowy.
Warto dodać, że poszczególne elementy konstrukcji stalowej domu są odpowiednie oznaczone, co pozwala na szybkie wzniesienie szkieletu oraz połączenie w panele ścienne, belki stropowe itd. Przygotowane wcześniej otwory umożliwiają z kolei bezproblemowe poprowadzenie instalacji wewnętrznych.
4. Wzniesienie ścian
Po zamontowaniu szkieletu ścian nośnych i działowych, stopów oraz konstrukcji dachu, można przejść do dalszego etapu, czyli wykonania ścian zewnętrznych i wewnętrznych.
5. Wykonanie stropu i dachu
W domach z konstrukcji stalowej strop wykonuje się przy użyciu kratownicy stalowej, która zostaje wypełniona wełną mineralną. Od strony parteru wykończenie stanowią płyty gipsowo-kartonowe na stelażu, zaś na piętrze stosuje się wylewkę lekką cementową.
Jeżeli chodzi o dach, jego konstrukcja tworzona jest ze stalowego szkieletu, zaś pokrycie wykonywane jest standardowo na łatach i kontrłatach. Inwestor może zdecydować się na dowolne pokrycie dachowe - blachodachówkę, blachę na rąbek stojący lub dachówki ceramiczne czy cementowe.
6. Prace wykończeniowe
Kiedy konstrukcja stalowa domu, ściany i dach są już gotowe, można rozpocząć prace wykończeniowe.Te przebiegają w podobny sposób, jak w przypadku budynków wznoszonych w technologii murowanej.
Jedną z największy zalet domów stalowych jest ich energooszczędność, która wynika z kilku kwestii.
1. Sama warstwa nośna ścian stanowi warstwę termoizolacyjną, a po montażu okien i drzwi łatwo jest uniknąć mostków termicznych, z którymi często zmagają się właściciele domów murowanych.
2. Konstrukcje szkieletowe pozwalają wyeliminować mostki termiczne powstające na styku ścian i fundamentów.
3. Do izolacji cieplnej budynków szkieletowych ze stali wykorzystuje się odpowiednio wyselekcjonowane materiały, na czele z wełną mineralną oraz pianką poliuretanową. To, w połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi, takimi jak pompy ciepła, pozwala uzyskać bardzo dobre parametry - zarówno pod kątem izolacji akustycznej, jak i termicznej.
W praktyce konstrukcja szkieletowa może posłużyć do budowy domu energooszczędnego oraz pasywnego, który przyniesie nie tylko maksymalny komfort użytkownikom, ale również zapewni niskie koszty eksploatacji na przestrzeni wielu dziesięcioleci.
Dużą zaletą domów szkieletowych stalowych jest również możliwość ich dowolnego wykończenia. Ustawienie ścian działowych zgodnie z preferencjami użytkowników budynku, a także możliwość zastosowania różnych elewacji (np. w postaci drewna, jego imitacji albo paneli) oraz bezproblemowego poprowadzenia rozmaitych instalacji pozwala każdemu stworzyć funkcjonalne pomieszczenia oraz osiągnąć doskonałe warunki do życia.
Co więcej, domy o konstrukcji szkieletowej umożliwiają zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań, w tym:
Jak widać, możliwości jest wiele, a to, z których skorzystasz, zależy wyłącznie od Ciebie. Dom szkieletowy stalowy to obecnie jedna z najlepszych alternatyw dla tradycyjnych budynków murowanych, dlatego zdecydowanie warto rozważyć jego budowę.