Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Jeśli potrzebujesz funkcjonalnego i stylowego budynku gospodarczego z garażem, to nasza kolekcja projektów jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! To doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających niewielką posesję lub ceniących wygodę, bo gwarantuje wiele możliwości użytkowych.
Czytaj więcejAktywne filtry:
990 zł
699 zł
1 490 zł
1 890 zł
1 690 zł
990 zł
1 090 zł
1 890 zł
699 zł
1 130 zł
1 090 zł
4 300 zł
2 900 zł
1 130 zł
4 300 zł
4 300 zł
1 090 zł
1 250 zł
1 399 zł
990 zł
1 130 zł
1 399 zł
1 190 zł
2 690 zł
990 zł
999 zł
1 290 zł
2 490 zł
Jakie budynki gospodarcze wybudujemy bez pozwolenia, a jakie bez zgłoszenia?
Jeszcze do niedawna każdy inwestor mógł wznieść budynek gospodarczy bez pozwo...
Z czego wybudować i jak urządzić dom typu stodoła? Pomysły i inspiracje
Oto trend, na który wielu spoglądało z pewnym niedowierzaniem, postrzegając g...
Jakiej wysokości są opłaty za wywóz śmieci?
Od roku 2013 zmieniły się zasady naliczania opłaty za wywóz śmieci. Obowiązuj...
Każdy z nas mając własną działkę, posiada sporo narzędzi, które musimy przechowywać. Współczesne domy dość często są pozbawione piwnic, a więc miejsce jest ograniczone jedynie do pomieszczeń gospodarczych oraz ewentualnie do garażu. Sporo osób z tego powodu planuje wybudować na własnej posesji budynek gospodarczy.
Jeśli chodzi o definicję takiego obiektu, budynek ten służy do wykonywania prac warsztatowych. Drugą funkcją może być przechowywanie takich przedmiotów jak materiały, narzędzia, sprzęt i inne rzeczy należące do mieszkańców budynku mieszkalnego lub na przykład domku sezonowego.
Dużą zaletą tego typu budynków jest fakt, iż nie musimy pozyskiwać wówczas pozwolenia na budowę, a jedynie zgłaszamy zamiar stworzenia obiektu, Wyjątkiem są budynki stawiane na rodzinnych ogródkach działkowych. Należy przy ich budowie ściśle dostosować się do parametrów zawartych w prawie budowlanym.
Patrząc na to, można stwierdzić, że budynek gospodarczy z garażem jest po prostu naszą dodatkową przestrzenią typu strych lub piwnica. Ułatwi on życie osobom, które posiadają sporo narzędzi oraz przedmiotów zagracających ich powierzchnię mieszkalną.
Budynek gospodarczy musi być zaplanowany w ten sposób, abyśmy zmieścili w nim jak najwięcej przedmiotów, a zarazem, by nie zajął on zbyt dużej powierzchni na naszych działkach. Tego typu inwestycja jest doskonałym pomysłem, gdy posiadamy dużą działkę. Odpowiednie rozplanowanie umożliwi nam cieszyć wolną przestrzenią. Jednocześnie oczywiście nie zaburzy swobodnego przemieszczania się po przydomowym terenie.
Przed wybudowaniem takiego budynku należy dokładnie zastanowić się, do czego będzie nam on potrzebny. Jest to bardzo ważne, gdyż ze względu na przeznaczenie niektóre budynki warto stawiać blisko domu, a w innych sytuacjach lepszym rozwiązaniem będzie budowa w dalszej odległości.
Jeśli chodzi o wnętrze, warto je dokładnie zaplanować. Musimy zdecydować, czy chcemy mieć jedną kondygnację, czy też dwie. Ciężkie przedmioty najlepiej trzymać na parterze, z kolei lżejsze można umieścić na piętrze. W tym wszystkim widać, jak ważny jest projekt budowlany przed rozpoczęciem realizacji budowy.
Budynek gospodarczy z garażem to bardzo przydatny obiekt. Zdecydowanie ułatwi on życie mieszkańców na działce. Zapewni schronienie dla drugiego auta bądź jedynego, jeśli nie mamy w domu garażu. Pomieści także bardzo dużo przedmiotów, których nie jesteśmy w stanie przechowywać w domu. Mogą to być narzędzia typu kosiarki, jak i wszelkiego rodzaju drobne przedmioty.
Tego typu budynek daje nam wiele zastosowań. Jednakże przed jego wybudowaniem należy zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Pierwszą z nich jest rozmiar naszej działki. Na małej przestrzeni wybudowanie takiego obiektu może przysporzyć sporo trudności. Działka z domem jednorodzinnym o powierzchni 1000 metrów kwadratowych zdecydowanie daje nam większe pole do popisu. Mniejsza powierzchnia jest dopuszczalna w przypadku działek letniskowych.
Pamiętajmy, że stawiając budynek gospodarczy z garażem, musimy przestrzegać przepisów prawa budowlanego. Należy zachować odpowiednią odległość obiektu od domu mieszkalnego na sąsiedniej działce, drogi oraz od budynku mieszkalnego znajdującego się na naszym terenie. Dużą zaletą jest to, że obiekt taki można postawić bez pozwolenia na budowę. Wystarczy samo zgłoszenie takiego zamiaru. Procedury prawne nie są w tym przypadku zbyt skomplikowane.
Wybierając projekt budynku gospodarczego, musimy przede wszystkim wiedzieć, co chcemy w nim przechowywać. Tyczy się to także części garażowej. Czy chcemy tylko parkować tam nasze auto, czy też przyda nam się kanał do napraw pojazdów. Jeśli chodzi o sam budynek, na pewno będzie on mniejszy, gdy będziemy chcieli przechowywać w nim same narzędzia, niż wtedy, gdy ma on pełnić funkcję magazynu.
Podsumowując, podczas wyboru odpowiedniego projektu, musimy znać powierzchnię naszej działki, wiedzieć co będziemy w obiekcie przechowywać oraz zapoznać się z prawem budowlanym odnośnie do budynków gospodarczych.
W ofercie katalogowej Extradom.pl można znaleźć wiele różnego typu realizacji budynków gospodarczych z garażem. Mnogość wariantów sprawia, że każdy klient znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich preferencji.
W ofercie znajdują się budynki z garażem jednym lub z dwoma miejscami postojowymi. Budynek gospodarczy z garażem może być murowany, szkieletowy, wykonany z bali, drewniany lub wybudowany ze szkieletu stalowego. Obiekty te nie posiadają wówczas piwnicy.
Jeśli chodzi o kondygnacje, większość projektów dotyczy domów parterowych, które są najbardziej popularne wśród użytkowników. Możemy jednak wybrać wersję z poddaszem użytkowym. Jest też możliwość wybudowania obiektu z garażem w postaci wiaty.
Jeśli chodzi o wybór projektu budynku gospodarczego z garażem, nie musi przysparzać nam on wielu trudności. Gotowa wersja projektu gwarantuje nam większe bezpieczeństwo niż skorzystanie z projektu indywidualnego. Wynika to bowiem przede wszystkim z pewności, że taki wybór zminimalizuje ryzyko nieprzewidzianych problemów podczas eksploatacji.
Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są koszty, jakie ponosimy. Gotowe projekty są znacznie tańsze od tych tworzonych na specjalne zamówienie. Dodatkowo są one przystosowane do ogólnego użytku. Budynek może wówczas pełnić funkcję garażu, magazynu bądź też schowka na narzędzia.
Ważną zaletą projektów gotowych domów jest ich szeroka różnorodność. Bogata oferta sprawia, że budynki takie nie są powtarzalne. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś w okolicy zdecyduje się właśnie na identyczny budynek gospodarczy z garażem. Gotowe projekty domów jednocześnie zapewniają wysoką jakość wykonania. Taki budynek powinien spełnić wszelkie oczekiwania dla każdego użytkownika.
Podsumowując, wybór projektu gotowego dla budynku gospodarczego z garażem niesie ze sobą wiele korzyści. Ich duża różnorodność, funkcjonalność oraz niska cena powoduje, że zdecydowanie korzystniej zaopatrzyć się w taki projekt niż przepłacać w przypadku zamówienia projektu indywidualnego.