Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Nasze projekty domów do zabudowy bliźniaczej zapewnią Ci idealny balans pomiędzy prywatnością i sąsiedzką integracją. Każdy z projektów został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu powierzchni i zapewnieniu komfortowych oraz ergonomicznych warunków mieszkania.
Czytaj więcejAktywne filtry:
Projekt promowany
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
8 400 zł
Projekt promowany
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
3 960 zł
3 795,01 zł
4 490 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
4 190 zł
Cena regularna
Najniższa cena z 30 dni
przed obniżką
4 290 zł
8 550 zł
4 290 zł
3 995 zł
8 836 zł
6 935 zł
Dom czy mieszkanie? Co wybrać w 2024 roku?
Jeśli zastanawiasz się, czy wybudować dom, czy kupić mieszkanie, na pewno zai...
Klasy energetyczne budynków w 2024 roku. Co się zmieni?
Nowe przepisy dotyczące klas energetycznych budynków mają zostać przyjęte pod...
Domy w zabudowie bliźniaczej - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem
Zastanawiasz się nad kupnem domu? Do dyspozycji masz przynajmniej kilka rozwi...
Ile kosztuje budowa domu wielorodzinnego? Cennik 2024
Budowa domu wielorodzinnego to ogromna inwestycja, którą deweloper powinien d...
Zabudowa bliźniacza to idealny pomysł na dom dla wielopokoleniowej rodziny lub zżytych ze sobą przyjaciół. Warunek jest jednak jeden — przyszli sąsiedzi powinni posiadać zbliżone do siebie gusta, ponieważ jak na domy bliźniacze przystało, są one identyczne, a więc mają taki sam kolor elewacji, identyczną dachówkę, okna czy drzwi.
Nie każdy czuje się komfortowo, wiedząc, że za ścianą nikt nie mieszka. Szczególnie osoby, które całe dotychczasowe życie spędziły w dużych skupiskach, wyjątkowo nieswojo mogą czuć się w dużym domu, który stoi na środku pola. Dla takich osób przygotowaliśmy kategorię zabudowa bliźniacza projekty, w której znaleźć można zarówno małe domy, mające tylko 46 m2, ale też wielkie rezydencje liczące prawie 300 m2.
Domy w zabudowie bliźniaczej, potocznie zwane bliźniakami, najczęściej występują jako budynki dwukondygnacyjne, piętrowe lub z poddaszem użytkowym. Jedynie sporadycznie można spotkać bliźniaki parterowe, ponieważ wymagają one więcej przestrzeni, a co za tym idzie, przyszły inwestor musiałby włożyć zdecydowanie więcej wysiłku, aby znaleźć odpowiedniej wielkości działkę. Oprócz tego, projekty domów w zabudowie bliźniaczej to obszerna kategoria, w której znajdą się zarówno domy nowoczesne, jak i tradycyjne o dowolnej konstrukcji.
Domami do zabudowy bliźniaczej interesują się zarówno inwestorzy prywatni, jak i deweloperzy. Ci drudzy często poszukują projektów, które pomieszczą kilka mieszkań, tak aby mogło w nich zamieszkać wiele rodzin. Deweloperzy, chcąc w produktywny sposób zagospodarować wykupioną ziemię, chętnie decydują się na projekty domów na wąską działkę.
Klient prywatny, już na etapie kupna projektu najczęściej wie, kto będzie jego bezpośrednim sąsiadem. Do wyboru ma jednakowo projekty domów z podpiwniczeniem, poddaszem użytkowym, garażem czy też wielkim tarasem. Wszystkie propozycje można w dowolny sposób modyfikować, tak aby zapewnić funkcjonalny układ dostosowany do potrzeb konkretnej rodziny.
Stylistyka domów zaprojektowanych do zabudowy bliźniaczej może być dowolna, uzależniona od upodobań konkretnego klienta. Znaleźć więc można klasyczne oraz nowoczesne projekty domów bliźniaczych, małe rezydencje oraz domy w góralskim stylu.
Domy, utrzymane w stylistyce nowoczesnej i minimalistycznej najczęściej charakteryzują się kilkoma atrybutami. Na pierwszy plan wybija się płaski dach, nierzadko występujący w odcieniach szarości i jasna nieposiadająca zbyt wielu zdobień elewacja.
Co więcej, jak na nowoczesny dom przystało, budynki te bardzo często są energooszczędne. Duże przeszklenia zapewniają stały dostęp do światła dziennego, a możliwość zainstalowania paneli słonecznych na dachu, skutecznie obniża miesięczne rachunki za prąd.
Domy bliźniacze najczęściej występują jako budynki dwukondygnacyjne, jednak na naszym portalu znaleźć można również projekty domów parterowych. Takie domy stanowią zdecydowaną mniejszość, chociażby ze względu na ilość miejsca, której potrzebują. Jeden z większych budynków posiada prawie 200 m2, ale osoby, którym marzy się mały dom bliźniak, również znajdą coś dla siebie.
Przed wyborem konkretnego domu, warto zwrócić uwagę na szerokość działki. Wbrew pozorom projekty domów bliźniaczych często potrzebują zdecydowanie mniejszej ziemi niż domy wolnostojące, ale każdy projekt ma swoje indywidualne wymagania. Dodatkowo warto sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego i dowiedzieć się jaka zabudowa powstanie obok naszego domu w przyszłości.
Z planu wyczytasz również, jakie są wymagania dotyczące dachu oraz w jaki sposób powinna zostać skierowana kalenica, co jest niezwykle istotne w momencie wyboru konkretnego projektu. Podstawowym problemem może również okazać się brak odpowiedniego sąsiada, z którym chcemy wybudować dom. Nawet jeśli wydaje nam się, że gwarancją udanej przyszłości będą więzy rodzinne, to niestety, relacje te często potrafią się zmieniać.
Projekty domów do zabudowy bliźniaczej powinny w szczególności zainteresować te osoby, które mają silną potrzebę poczucia bezpieczeństwa. Gwarancja, że za ścianą mieszka ktoś jeszcze, może na niektórych działać uspokajająco. Za budynkami bliźniaczymi dodatkowo może przemawiać fakt niższych kosztów.
Budowa domu w zabudowie bliźniaczej jest znacznie tańsza od budowy domu wolnostojącego, ponieważ jego koszt rozkłada się na dwóch inwestorów. Wspólna ściana może też wpłynąć na obniżenie opłat związanych z ogrzewaniem. Nowe projekty domów bliźniaczych umożliwiają lepsze zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Na naszym portalu znaleźć można takie, które potrzebują działki o minimalnej szerokości 14,6 metra.
Gotowe projekty domów bliźniaczych dostępne na naszym portalu, zaspokoją oczekiwania klientów o różnych architektonicznych gustach. Przed zakupem, warto nie tylko sprawdzić wymagania zapisane w planie zagospodarowania przestrzennego, ale również pomyśleć o tym, czego od domu oczekują jego przyszli mieszkańcy. Do wyboru są domy piętrowe oraz parterowe o dowolnej konstrukcji.
W bliźniaku mogą więc czuć się dobrze zarówno osoby, którym marzy się rezydencja w stylu prawdziwie dworkowym, jak i ci, którzy chcieliby mieszkać w prostym i minimalistycznym domu. Przed zakupem projektu warto porozmawiać z przyszłym sąsiadem o naszych oczekiwaniach i ustalić wspólną wersję. Warto, w takiej sytuacji nie tylko przedyskutować sam wygląd budynku, ale również bardziej prozaiczne kwestie takie jak np. strona, z której powinno znajdować się wejście. Wspólna budowa może stać się bardzo owocna, w sytuacji, gdy część obowiązków podzielimy między sobą, pod warunkiem jednak, że wraz z sąsiadem mamy podobną wizję naszego przyszłego domu.