Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Jeśli marzysz o domu urządzonym w stylu góralskim i zainspirowanym podhalańską architekturą, to nasza kolekcja projektów jest stworzona dla Ciebie. Dzięki naszej ofercie projektów domów w stylu góralskim zrealizujesz swoje marzenie o urokliwym domu w górach nawet z dala od Karpat czy Sudetów!
Czytaj więcejAktywne filtry:
3 100 zł
4 099 zł
4 890 zł
6 090 zł
4 099 zł
4 299 zł
4 299 zł
4 099 zł
5 999 zł
4 499 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
3 499 zł
5 999 zł
4 499 zł
4 499 zł
4 299 zł
4 299 zł
4 299 zł
4 299 zł
4 399 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
Jak urządzić domek letniskowy? Praktyczne i ponadczasowe wskazówki
Domki letniskowe coraz częściej służą nie tylko do sezonowych odpoczynków poz...
Prefabrykowany dom drewniany, czyli osiem lat doświadczeń z perspektywy inwestora
Niemal dekadę temu mój rozmówca zdecydował się na krok, który wiele osób dzis...
Ocieplenie drewnianego domu może okazać się konieczne, zwłaszcza w przypadku...
Przekrój ściany szkieletowej. Jak się je projektuje i co się w nich umieszcza?
Osoby planujące wybudować dom swoich marzeń coraz chętniej sięgają po alterna...
Domy w stylu góralskim to budynki niezwykle bogate architektonicznie. Wiele projektów przedstawia domy z ozdobnymi gankami, kamiennymi podmurówkami czy przepięknymi kominami. Wyjątkowy styl architektoniczny sprawia, że domy te emanują prawdziwym, domowym ciepłem. Przez wymogi kapryśnego terenu, jakim są góry oraz ciężkich warunków atmosferycznych, domy góralskie muszą posiadać odpowiednią konstrukcję.
Duża ilość opadów sprawia, że na budynku może zalegać śnieg, dlatego gotowy projekt domu powinien posiadać dwuspadowy dach o stromym spadku. Materiał, który używany jest do budowy, musi być niezwykle wytrzymały, dlatego najczęściej spotkać można chaty wykonane z drewna, bali czy kamienia. Znaleźć można również domy wykonane z pustaków ceramicznych wykończone tynkiem, najczęściej w odcieniach bieli lub szarości.
W Extradom znajdziesz projekty prawdziwych, górskich chat rodem z Zakopanego. Dużym zainteresowaniem cieszą się projekty domów z bali oraz projekty domów drewnianych. Wielbiciele stylu nowoczesnego mogą znaleźć domy góralskie w stylu nowoczesnym, które w niesamowity sposób łączą ze sobą ciepło domowego ogniska z prawdziwym minimalizmem. Tradycjonaliści, którzy cenią sobie klasyczną technologię budowy domu, na naszej stronie znaleźć mogą projekty domów murowanych.
Unikalny styl architektoniczny sprawia, że o domach w stylu góralskim marzy wiele osób, nawet tych, które swojej codzienności nigdy nie wiązali z górami. To nie tylko trudny i wymagający teren wymusza wybór takiej architektury, ale również na projekty domów góralskich decydują się osoby, które posiadają działki na płaskim terenie.
Inwestorzy, którzy przepadają za regionalnymi ozdobami lub drewnianymi elementami i chcieliby, aby ich dom emanował ciepłem domowego ogniska, z całą pewnością powinni na naszym portalu wyszukać hasło: „Domy góralskie projekty”
Gdy na terenie, na którym ma stanąć dom, panują trudne warunki atmosferyczne (obfity śnieg, niska temperatura). Jeśli zależy Ci, aby Twój dom został zbudowany z naturalnego surowca. Kiedy cenisz sobie tradycyjny, regionalny styl.
Projekt domu góralskiego w swej konstrukcji nie różni się niczym od projektu domu tradycyjnego czy minimalistycznego. Na karcie konkretnego projektu znajdziesz więc informację na temat minimalnej, wymaganej szerokości działki czy też dowiesz się, jaka jest kubatura budynku.
Wybierając jednak projekt domu w stylu góralskim, powinieneś zdecydowanie zwrócić uwagę na kąt nachylenia dachu czy usytuowanie kalenicy (równoległe lub prostopadłe).
Decydując się na budowę domu, warto mierzyć siły na zamiary. Nawet jeśli będziesz w stanie wybudować wielki dom, to koszt jego utrzymania może znacznie przekroczyć Twoje wstępne szacunki. Dlatego na początku sprawdź, które projekty domów góralskich spełniają Twoje wymagania dotyczące metrażu.
Następnie, dokładnie przemyśl kwestię garażu. Warto, jeszcze na etapie planowania budowy rozplanować ile miejsc będzie potrzebnych, ponieważ kapryśne warunki atmosferyczne nie pozwalają na trzymanie samochodu pod gołym niebem. Ważną kwestią jest też wybór konstrukcji — murowana, drewniana czy z bali.
Domy w stylu góralskim mają swój magiczny, niepowtarzalny klimat jednak ze względu na swoją charakterystyczną architekturę zdecydowanie nie staną się domem dla każdego. Szczególnie osoby, które cenią sobie minimalistyczne i surowe wnętrza, powinny poszukać innych projektów, ponieważ góralskie chaty urządzone w stylu nowoczesnym również posiadają zdobnicze, ludowe elementy.
Góralskie domy będą nie tylko wyglądały idealnie na pochyłych działkach, ale również zagwarantują piękne widoki, a naturalny materiał, z jakich zostały zbudowane, sprawdzi się nawet w najbardziej kapryśną pogodę. Taki dom na długo zapamiętają odwiedzający go goście — zapach drewna wprowadzi do wnętrza ciepło, a regionalne dodatki stworzą niepowtarzalną aurę.