Dodatkowe cechy
Liczba stanowisk
Pokoje (bez salonu)
Garderoby
Łazienki (z toaletami)
Kuchnia
Szerokość
Długość
Dodatkowe cechy
Długość elewacji
Szerokość elewacji
Wysokość budynku
Zobacz szczegóły
Jakie projekty domów z bali czekają na Ciebie w naszej ofercie? Każdy z nich to prawdziwe dzieło sztuki, które z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom naturalnych materiałów.
Czytaj więcejAktywne filtry:
4 500 zł
4 050 zł
3 100 zł
4 099 zł
6 100 zł
3 949 zł
6 090 zł
5 200 zł
3 499 zł
4 050 zł
4 249 zł
4 299 zł
4 399 zł
4 099 zł
5 540 zł
4 099 zł
4 440 zł
4 499 zł
4 099 zł
3 899 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
4 099 zł
Jak urządzić domek letniskowy? Praktyczne i ponadczasowe wskazówki
Domki letniskowe coraz częściej służą nie tylko do sezonowych odpoczynków poz...
Prefabrykowany dom drewniany, czyli osiem lat doświadczeń z perspektywy inwestora
Niemal dekadę temu mój rozmówca zdecydował się na krok, który wiele osób dzis...
Ocieplenie drewnianego domu może okazać się konieczne, zwłaszcza w przypadku...
Przekrój ściany szkieletowej. Jak się je projektuje i co się w nich umieszcza?
Osoby planujące wybudować dom swoich marzeń coraz chętniej sięgają po alterna...
Projekty domów z bali są zachwycającą propozycją, która urzeknie wszystkich wielbicieli stylu rustykalnego i fanów prostych, naturalnych rozwiązań. Najczęściej domki przybierają formę wiejskiej chaty lub dworku. Nie zabraknie także propozycji nieco bardziej nowoczesnych. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi projektami domu z bali! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
Projekty domów z bali są coraz częściej wybierane przez inwestorów. O zaletach naturalnych materiałów budowlanych, jakim z pewnością jest drewno, nikogo nie trzeba przekonywać. Połączenie funkcjonalności z pięknym wyglądem, to najważniejsze zalety takiego wyboru. Okaże się on doskonały dla osób, które stawiają na estetykę i jednocześnie chcą, aby ich dom wyróżniał przytulny klimat, daleki od powszechnych i nieco oklepanych już rozwiązań. Projekty domów z bali to szansa na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, w której zawsze możesz czuć się dobrze i na każdym kroku obcować z naturą. Dom z bali pozwoli Ci wyrazić swoje zamiłowanie do przyrody i pięknych wnętrz. To oczywiście nie jedyne zalety gotowych projektów domów z bali.
Istotna jest także szybkość stawiania konstrukcji oraz niskie koszty eksploatacji. Krótki czas powstania domu związany jest z minimalną potrzebą wykonywania prac mokrych. Aura musi być sprzyjająca tylko na etapie fundamentów. Późniejsze działania można wykonać nawet zimą. Co ciekawe, od wewnątrz można w dowolny sposób wykończyć ściany. Sprawdzą się w nich nie tylko deski, ale również płytki ceramiczne, kamień dekoracyjny czy płyty gipsowo-kartonowe.
Jak zatem widzisz, projekt domu z bali zapewnia bardzo wiele możliwości. Fakt, że budynek powstanie z drewna nie oznacza, że będzie brakować mu nowoczesność. Wystarczy przyjrzeć się nowoczesnym projektom domów, aby dostrzec, że drewno króluje w nich równie często. Możesz dowolnie je połączyć z innymi materiałami. To Twój dom - urządź go po swojemu.
Marzysz o domu, który wyróżni się na tle pozostałej zabudowy jednorodzinnej? Nie chcesz kolejnych popularnych rozwiązań? Indywidualny projekt domu z bali to świetny wybór dla każdego, kto ceni indywidualność i niezależność. W ten sposób możesz dostosować swój przyszły dom do potrzeb Twoich i Twojej rodziny. A to przecież jest najważniejsze. Na projekt domu z bali nie musisz decydować się jedynie, gdy zależy Ci na pięknym wykończeniu.
Musisz wiedzieć, że dom z bali pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Co to oznacza? Drewno to materiał naturalny, a tym samym nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko. To nadal nie wszystkie korzyści, jakie płyną z takiego wyboru. Domy z bali cechuje także oszczędność. Ich budowa nie jest droga głównie z uwagi na fakt, że nie wymaga zaawansowanych robót i jest mniej pracochłonna. Dzięki temu szybko możesz postawić swój wymarzony dom a lada moment się do niego wprowadzić. Marzeń nie warto odkładać na później.
Projekt domu z bali to także ciekawe rozwiązanie, gdy posiadasz działkę za miastem w pobliżu lasu. Drewniana zabudowa doskonale komponuje się z takim otoczeniem. Raczej trudno wyobrazić sobie, aby dom murowany pasował tu równie dobrze. Jeśli więc chcesz spójnego efektu, to wydaje się, że dom z bali świetnie się sprawdzi. Możesz urządzić go w stylu rustykalnym lub w stylu góralskim. Wiele zależy od dodatków. To zazwyczaj one mają wpływ na ostateczny charakter budynku.
Projekt domu z bali z pewnością nie jest dla każdego, choć wydaje się, że obecnie coraz więcej osób docenia tego rodzaju budownictwo. Nic w tym dziwnego, ostatnie lata przyniosły zwrot ku rozwiązaniom ekologicznym. Dawniej panował mit dotyczący miejsca, w którym budować można domy z bali. Wiele mówiło się, że są one przeznaczone wyłącznie do klimatu górskiego. Oczywiście, domy z bali bardzo dobrze sprawdzą się w górach, głównie z uwagi na fakt, że jest tam raczej sucho, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, a dom z bali zbudować w innej części kraju. Wystarczy, że przyjrzysz się naszym projektom - dostrzeżesz w nich bardzo dużą różnorodność, która pasuje do wielu lokalizacji.
Projekt domu z bali do dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które stawiają na naturalne materiały i od budownictwa mieszkalnego oczekują czegoś więcej aniżeli funkcjonalności. To także rozsądny wybór jeśli cenisz komfort cieplny. Domy z bali latem zapewniają przyjemny chłód, a zimą dłużej zatrzymują ciepło. Nie będzie Ci więc straszna żadna pogoda.
Szukasz nietypowego projektu domu z bali? Masz dość sztampowych rozwiązań? Doskonale Cię rozumiemy! Zabudowa jednorodzinna często wygląda podobnie mimo zmieniających się trendów, przez co trudno się wyróżnić. Jeśli postawisz na dom z bali to nie będzie mowy o monotonii. Projekty domów z bali drewnianych występują w wielu stylach. Tylko od Ciebie zależy, na który się zdecydujesz.
Jedną z ciekawszych propozycji stanowi projekt domu w stylu góralskim. Co dokładnie go wyróżnia? Kiedy warto po niego sięgnąć? Domy z bali góralskie zazwyczaj mają większą powierzchnię, choć oczywiście nie jest to reguła. Ich nieodłączny element to kalenica, czyli ozdobna krawędź dachu utworzona na przecięciu połaci dachowych. To dzięki niej budynek nabiera zupełnie innego charakteru. Nie zabraknie także tarasu o większych rozmiarach, który usytuowany jest najczęściej na tyłach domu. Domy w stylu góralskim bardzo często zdobią balkony, a ich dachówka posiada przeważnie ciemny odcień. Taki projekt wspaniale wpisze się w górskie otoczenie. Jeśli jednak zawsze marzyłeś o takim domu, to wcale nie oznacza, że musisz przeprowadzić się w góry. W otoczeniu lasu zaprezentuje się równie wyjątkowo.
Projekty domów z bali nie muszą przywodzić na myśl tradycyjnej stylistyki. Obecnie niezwykle modne jest połączenie drewna, szkła, kamienia i wielu innych materiałów. Pozwala to na wprowadzenie elementów nowoczesnych. Nie da się ukryć, że nowoczesne projekty domów z bali zachwycają swoją estetyką. Co ciekawe, nie musisz zostawiać naturalnego koloru drewna, jeśli tego nie chcesz. Marzysz o drewnianym domu, ale na przykład w białym kolorze? Takie projekty także znajdziesz w ofercie Extradom. Staramy się odpowiedzieć na potrzeby jak największej grupy osób, dlatego nasze propozycje są bardzo rozbudowane i różnorodne. Proponujemy nie tylko nowoczesne domy z bali czy projekty domów z bali stylu góralskim. Chętnie łączymy różne rozwiązania. Właśnie dlatego wybrać możesz chociażby projekty domów w stylu dworku czy okazałe rezydencje.
Podstawa to wysokiej jakości surowiec. Bale zachowują wszystkie właściwości pod warunkiem, że drewno zastosowane do ich produkcji przejdzie najsurowsze normy kontroli.
W naszym projektach uwzględniamy zawsze zalecany materiał wykonania - nie musisz zatem zastanawiać się, który okaże się najlepszym wyborem. Co jeszcze będzie istotne? Projekt gotowego domu powinien uwzględniać całe mnóstwo kwestii. Oczywiście bardzo ważna jest powierzchnia. Nie możesz jednak wybierać jej wyłącznie na podstawie swoich upodobań. Najpierw musisz sprawdzić powierzchnię, a następnie kształt swojej działki. Projekt dostosowuje się bowiem do działki budowlanej, a nie odwrotnie. Wyjątek stanowi sytuacja, w której działki jeszcze nie posiadasz, a zdecydowałeś się już na wymarzony projekt domu.
Równie istotne jest przeznaczenie i rozmieszczenie pomieszczeń. Zastanów się więc, ile pomieszczeń potrzebujesz? Czy chcesz, aby w Twoim domu znalazł się gabinet, garderoba lub pralnia? A może koniecznie potrzebujesz garażu wbudowanego w bryłę budynku? Możliwości jest bardzo wiele, podobnie jak pytań, które nasuwają się przy wyborze projektu.
Pamiętaj, że później możesz wprowadzić pewne zmiany. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sypialnie przerobić na gabinet. Nieco trudniej będzie już jednak zmienić lokalizację kuchni.
Styl domu także ma znaczenie. Wiesz już, że projekty domów z bali mogą występować w różnej stylistyce. Dopasuj ją zatem do swoich upodobań, ale i miejsce, w którym znajduje się Twoja działka.
Powierzchnia Twojego przyszłego domu ma bardzo duże znaczenie, musisz ją zatem dokładnie rozplanować. Bardzo często mówi się, że domy z bali przeznaczone są głównie do zabudowy letniskowej. Nie jest to do końca prawda. W naszej ofercie znajdziesz oczywiście projekty domów z do 35m2- na domy o takiej powierzchni nie potrzebujesz pozwolenia. Świetnie sprawdzą się jako zabudowa rekreacyjna. Nie oznacza to jednak, że dom wykonany z bali nie może mieć większej powierzchni. Nasze propozycje świetnie to udowadniają. Do dyspozycji masz bowiem projekty małych domów z bali, jak również tych znacznie większych. Do tej pierwszej kategorii zaliczają się m.in. projekty domów z bali do 80 m. Kto powinien rozważyć taki wybór? Przede wszystkim osoby, które nie potrzebują większej ilości pomieszczeń i Ci, którym zależy na oszczędnościach. Wydaje się, że dom o powierzchni ok. 80 m2 doskonale odpowie na potrzeby rodziny 2+1 lub 2+2.
W Extradom znaleźć można także projekty domów z bali do 100m2, jak również tych znacznie większych. Wszystko po to, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie.
Naturalnym jest, że drewno pracuje i osiada w pierwszych latach od budowy domu. Zazwyczaj ma to miejsce przez 2 lata. Dlatego też ściany działowe, okna i drzwi montuje się tak, by nie zostały one uszkodzone. Wyróżnia się dwa najpopularniejsze rodzaje konstrukcji domu z bali: wieńcową i sumikowo-łątkową. W przypadku wieńcowej bale układa się poziomo jeden na drugim. Natomiast w drugim przypadku stosuje się elementy, jak łątki (są układane pionowo) i sumiki (układane pomiędzy łątkami w poziomie).
Do budowy domu można zastosować aż cztery rodzaje bali – klasyczne, okrągłe pełne, dwustronnie zaokrąglone lub prostokątne. Dużą popularnością cieszą zwłaszcza projekty domów z bali okrągłych, ponieważ nadają budynkowi wrażenia przestrzenności. To jednocześnie nieco droższy wybór, lecz pod względem estetycznym wygląda imponująco. Jednym z podstawowych kryteriów doboru materiałów powinien być ich współczynnik przenikania ciepła. Im będzie on niższy, tym lepsze właściwości termoizolacyjne będą miały ściany. Popularnym rozwiązaniem są ściany z litych bali, które ocieplone są od wewnątrz wełną mineralną.
Projekty domów z bali mogą mieć różny kształt dachu – może być on zarówno dwuspadowy, kopertowy, jak i wielospadowy. W naszej ofercie dostępne są domy parterowe z poddaszem, a także domy piętrowe. Pozwala to kompleksowo dopasować się do potrzeb Inwestorów.
W Polsce zdecydowanie najpopularniejsze są projekty domów z dachem dwuspadowym. Dlaczego? Taki kształt okazuje się bowiem bardzo praktyczny i jednocześnie dość prosty w budowie. Nie ma tu większych ozdób, a sam dach ma kształt trójkąta. Dom dwuspadowy sprawdza się zwłaszcza zimą - nie ma mowy o zaleganiu warstw śniegu, które mogłyby przesadnie obciążyć konstrukcję budynku.
Raczej trudno wyobrazić sobie projekt domu z płaskim dachem. Takie rozwiązanie niekoniecznie pasuje do tego rodzaju budownictwa. Nie oznacza to, że płaski dach jest niepraktyczny. Wręcz przeciwnie - znajdziesz go w licznych naszych projektach.
Panuje tu duża dowolność i główne ograniczenia płyną raczej z faktu pracy i osiadania budynku w pierwszych dwóch latach od budowy. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by wnętrza urządzić w minimalistycznym stylu. Jednak to jasne i naturalne materiały podkreślają swojski charakter domu i tworzą harmonijną kompozycję. W domach z bali warto trzymać się stonowanej kolorystyki – szarości, beżu i jasnych odcieni brązów.
To, w jaki sposób urządzisz wnętrze w dużej mierze zależy od dostępnej powierzchni. Większość osób decyduje się stworzyć kuchnię otwartą na salon, gdzie niewielkie elementy wyodrębniają obie strefy. Jeśli Twój dom z bali posiada poddasza, to bez wątpienia warto urządzić na nim sypialnie. Marzenie o posiadaniu sypialni na poddaszu jest wspólne dla wielu osób. Teraz możesz je zrealizować zarówno dla siebie, jak i swoich dzieci.
Jakie dodatki pasują do domów z bala? To zależy od projektu. Wybrałeś projekt domu z bali w stylistyce góralskiej? W takim razie sięgnij po dodatki nieco bardziej tradycyjne. Firanki, zasłony, porcelana, wiklinowe kosze - takie elementy doskonale będą tu pasować i stworzą spójny charakter i klimat w Twoim domu. W tym przypadku nie unikaj kolorów. Klimat góralski ma to do siebie, że ma być przede wszystkim radośnie. Nie musisz jednak iść w aż tak tradycyjny wystrój. Nowoczesność z tradycją dobrze łączy klimat rustykalny. Z pewnością jest on bardzo subtelny, dlatego pastelowe odcienie sprawdzą się tu dużo lepiej.
A co jeśli Twój projekt domu z bali ma być utrzymany w nowoczesnym stylu? Dobrze współgra on z minimalizmem. Nie rezygnuj jednak z dodatków, które sprawiają, że wnętrza stają się przytulne. O czym mowa? Chociażby o pledach, obrazach czy fotografiach.
Projekty domów z bali możesz urządzić na swój własny sposób. To Twój dom i to Ty masz czuć się w nim dobrze. Wszystko na co się zdecydujesz, na pewno będzie wspaniałe
Czy budowa domu z bali jest kosztowna? Jeszcze do niedawna można było usłyszeć takie opinie. Drewno jako naturalny surowiec jest cenne, lecz trudno w tym przypadku mówić o wygórowanej cenie. Sprawia to, że całoroczne domy z bali zazwyczaj okażą się tańsze od rozwiązań tradycyjnych, czyli głównie domów murowanych. Całkowity koszt zależy od wielu kwestii, m.in. powierzchni, rodzaju dachu czy ewentualnych zdobień.
A co z projektem domu z bali. Ile kosztuje? Na tak postawione pytanie także trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Mamy jednak dla Ciebie dobrą wiadomość - w Extradom znajdziesz projekty domów z bali z kosztorysem. Nie ukrywamy naszych cen. Możesz łatwo sprawdzić ceny projektów domów z bali. Zazwyczaj widnieją one tuż obok projektu. Musisz mieć przy tym na uwadze, że jest to koszt gotowego projektu. Jego wybór to obecnie popularne rozwiązanie. Jeśli zechcesz zdecydować się na projekt zrealizowany na zamówienie, to także masz taką możliwość. Wówczas podlega on indywidualnej wycenie.
Extradom to ciekawe projekty domów z bali z kosztem budowy. Dzięki temu nie musisz się zastanawiać, czy stać Cię na dany dom. Od razu zweryfikujesz, czy dany projekt jest w Twoim zasięgu. Co więcej, przedstawiamy koszt budowy domu na różnych etapach: w stanie surowym, zamkniętym czy całościowym. Pamiętaj, że są to ceny orientacyjny, ostateczny koszt może się nieco różnić. Niemniej, projekty domów z bali z kosztorysem zapewnią Ci ogólny pogląd.
Dzięki zdolności do samoregulacji wilgotności drewna, dom wychładza się latem, a zimą jest w nim ciepło. Zapewnia także korzystny dla człowieka mikroklimat. Decydując się na dom z bali, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jakość materiału. Dobre drewno z pewnego źródła sprawi, że budynek przetrwa w nienagannym stanie przez dziesiątki, a nawet setki lat. Projekty domów z bali na dobre wpisały się w polski krajobraz. Rzadkością jest jednak taki budynek na miejskim lub podmiejskim osiedlu. Inwestorzy bowiem, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że taki dom nie wszędzie pasuje. Równie pięknie jak w górach, zaprezentuje się na łące pod lasem. Domy z bali sprawdzą się zarówno jako dom całoroczny, jak i domek letniskowy. Wiele zależy do tego, na jaką powierzchnię się zdecydujesz. W tym drugim wariancie możesz zdecydować się na projekt domu z bali do 35 m2.
Czy dom z bali jest wymagający pod względem pielęgnacji? Odpowiednio zabezpieczone drewno wykazuje wysoką trwałość, dlatego jego konserwacja nie okaże się skomplikowana. Wśród zalet domu z bali wspomnieć trzeba także o jego estetyce. Mało, który dom wywiera aż tak duże wrażenie. Ponadto, krótki czas budowy, bez względu na warunki pogodowe z pewnością jest kuszącą perspektywą. Dom z bali to ekologiczny wybór, co także należy podkreślić.
Czy projekty domów z bali posiadają wady? W pewnym stopniu do wad zaliczyć można fakt, że osiadanie budynku trwa nawet przez pierwsze 2 lata. Wystarczy jednak wziąć to pod uwagę już na etapie jego projektowania, a następnie urządzania. Budowa domu z bali to jednocześnie konieczność zatrudnienia wykwalifikowanej ekipy fachowców. Wybudowanie tego rodzaju domu na własną rękę to bardzo trudne zadanie.
Jeśli zastanawiasz, który z projektów domu z bali wybrać, zapraszamy do kontaktu z naszym Doradcą. Proponujemy także dołączenie do grona naszej Społeczności, gdzie pojawia się sporo porad, pytań i inspiracji począwszy od wyboru projektu domu, na aranżacji wnętrz kończąc. Dodatkowo udostępniamy narzędzia, jak Kreator 3D. Służymy również pomocą w doborze i analizie działki pod inwestycję. A oprócz tego oferujemy projekty dodatkowe, w których znajdują się m.in. projekty altan, basenów, kuchni letnich, stodół czy budynków gospodarczych z garażem. Wspólnie z nami stworzysz wymarzoną przestrzeń do codziennego życia. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami.