Dzięki ofercie Projektu z Budową od Extradom.pl szybko i wygodnie zrealizujesz swoje marzenie o domu. Bez zbędnych przestojów, w określonej z góry cenie i z jednym wykonawcą.
ZALETY KERAMZYTU
Keramzyt to naturalne, mineralne kruszywo, które wytwarzane jest w sposób przyjazny dla środowiska.
Keramzyt jest bardzo trwały i wytrzymały na ściskanie. To materiał lekki i łatwy w transporcie. Jest też mrozoodporny i całkowicie niepalny, odporny na działanie wilgoci czy procesów gnilnych. Ma doskonałe właściwości izolacyjne i zdolność kumulowania ciepła.
ZALETY TECHNOLOGII
Budowa domu w technologii prefabrykatu keramzytowego wykorzystuje gotowe, powstające w fabryce elementy, które na placu budowy łączone są specjalnymi zaprawami. Wśród zalet tej technologii wymienić można m.in.:
MONTAŻ DOMU PREFABRYKOWANEGO
Kiedy ekipa pracuje nad fundamentem, w fabryce powstają poszczególne elementy domu. Stropy, ściany, schody - wszystkie elementy konstrukcji są precyzyjnie wymierzone i dopasowane co do milimetra.
Montaż gotowego domu na placu budowy jest błyskawiczny, może się odbywać niezależnie od pogody i pory roku. Plac budowy pozostaje czysty, ponieważ budowa nie generuje odpadów.
PROJEKT Z BUDOWĄ
Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi wykonawcami - pomożemy Ci wybrać jednego, który kompleksowo zajmie się realizacją wybranego przez Ciebie projektu.
galeria
MATERIAŁY I TECHNOLOGIA
Fundamenty
Ściany konstrukcyjne i wewnętrzne
Strop
Dach i pokrycie
Stolarka okienna i
drzwiowa
Elewacja
Instalacje sanitarne i
elektryczne, wentylacja
Ogrzewanie
METODY BUDOWY
Projekt z budową extradom |
Budujesz sam | |
Czas budowy | ||
Czas budowy |
|
|
Koszt budowy | ||
Koszt budowy |
|
|
Formalności i dokumentacja | ||
Formalności i dokumentacja |
|
|
Organizacja i przygotowanie budowy | ||
Organizacja i przygotowanie budowy |
|
|
Gwarancja i odpowiedzialność | ||
Gwarancja i odpowiedzialność |
|
|
Znajdź projekt domu |
Projekt z Budową od Extradom.pl
Pomożemy Ci optymalnie zaplanować i zrealizować proces budowy Twojego wymarzonego domu. Możesz liczyć na nasze wsparcie, wiedzę i doświadczenie
krok 1
Zapytanie ofertowe
krok 2
Formalności i dokumentacja
krok 3
Umowa realizacyjna i finansowanie
krok 4
Budowa domu
krok 5
Odbiór gotowego domu
PROJEKTY DOMÓW
Możesz mieć pewność, że na naszej stronie znajdziesz projekt domu idealnie
dopasowany do Twoich potrzeb, marzeń i budżetu.
faq
1.
Czy oferta Projektu z Budową w technologii prefabrykatu keramzytowego jest dostępna w całym kraju?
W tej chwili budowa domu z prefabrykatu keramzytowego dostępna jest dla wybranych rejonów Polski, jednak staramy się stale rozszerzać ofertę. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz sprawdzić, czy możliwa jest budowa domu w tej technologii w Twojej okolicy.
2.
Ile kosztują u Państwa przykładowe domy? Jak wygląda przykładowa wycena?
Cena domu zależy od wielu aspektów, a podstawowy czynnik to stopień skomplikowania projektu. Duże przeszklenia lub niestandardowy dach mogą oczywiście wpłynąć na ostateczny koszt budowy. Wstępna wycena przygotowywana jest szacunkowo, a ostateczną kwotę przeliczamy już w oparciu o adaptację konkretnego projektu.
3.
Chcę otrzymać ofertę - czy muszę mieć już działkę?
Nie, do wstępnej oferty nie trzeba mieć działki, choć warto wiedzieć, w którym regionie będzie stał dom. Do wykonania precyzyjnej wyceny niezbędna będzie lokalizacja i projekt.
4.
Czy Extradom.pl zajmuje się budową domu z prefabrykatów keramzytowych?
Extradom.pl współpracuje ze sprawdzonymi i doświadczonymi producentami i wykonawcami specjalizującymi się w tej technologii. To oni, na podstawie umowy współpracy, budują wybrane projekty.
5.
Czy muszę mieć projekt z Extradom.pl?
Projekt z Budową nie ogranicza się wyłącznie do projektów kupowanych za naszym pośrednictwem. Chcesz budować dom z projektu indywidualnego lub kupionego u konkurencji? Nie ma sprawy!
6.
Jakie prace musi wykonać inwestor?
To zależy tylko od Ciebie! Niektórzy z naszych partnerów oferują nawet pomoc przy formalnościach. Inwestorzy najczęściej jednak biorą na siebie niezbędne kwestie urzędowe i we własnym zakresie zlecają przygotowanie fundamentu, co pozwala nam bardzo szybko rozpocząć kolejne prace.
Skontaktuj się z nami, aby najlepiej dopasować model współpracy.
7.
Czy ściany z keramzytu dobrze izolują akustycznie?
Zdecydowanie - takie ściany pod kątem izolacyjności akustycznej nie różnią się od tradycyjnych ścian z silikatów czy porothermu, a problem związany z uciążliwym przenoszeniem się dźwięków pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami w zasadzie nie istnieje w domach wznoszonych w tej technologii.
8.
Czy ściany z keramzytu trzeba tynkować?
Ściany z keramzytu są gładkie i tak proste, że nie wymagają tynków wewnętrznych. Dzięki temu inwestor oszczędza czas, pieniądze i zyskuje dodatkowe centymetry! Ściana z keramzytu ma porowatą strukturę, zaleca się więc wykonanie gładzi szpachlowej. Tak przygotowaną powierzchnię wystarczy zagruntować i pomalować.
9.
Czy ściany z keramzytu są trwałe?
Ściany z keramzytu są bardzo wytrzymałe, trwałe i odporne na ściskanie. Gotowe domy wyróżniają się dobrymi parametrami cieplnymi. Trwałość i żywotność ściany z prefabrykatów określa się na minimum 200 lat. Keramzyt to materiał odporny na ogień, wilgoć, pleśń, grzyby i szkodniki.
10.
Czy w domu z keramzytu są niskie ceny ogrzewania?
Dom z prefabrykatu keramzytowego świetnie utrzymuje temperaturę - raz nagrzane pomieszczenia pozostaną ciepłe przez długi czas, bez potrzeby mocnego dogrzewania.
11.
Czy na ścianach z keramzytu mogę wieszać szafki?
Na takich ścianach z powodzeniem można powiesić dowolne szafki kuchenne, półki czy inne elementy dekoracyjne. Ściany są bardzo wytrzymałe, nie kruszą się, nie ma w nich pustych przestrzeni. Baterię podtynkową czy dodatkowe gniazdko można wykonać już na etapie wykańczania domu.
Chcesz zapytać o ofertę dla siebie?
Skontaktuj się z nami!
Prefabrykaty keramzytowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych technologii budowlanych i cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Wznoszone przy ich użyciu domy są niezwykle trwałe, energooszczędne i ekologiczne, a ich budowa jest szybsza i tańsza niż w przypadku obiektów murowanych.
Z czego składa się prefabrykat keramzytowy? Stanowi on mieszankę keramzytu, piasku oraz cementu, przy czym to właśnie ten pierwszy materiał jest jego najważniejszym elementem. Keramzyt to lekkie kruszywo ceramiczne, które powstaje w procesie wypalania glin pęczniejących (w temperaturze około 1150 stopni Celsjusza). W efekcie jest materiałem niezwykle trwałym, którego żywotność określa się nawet na 300 lat. Dom z keramzytu wykazuje odporność na działanie wilgoci, pleśni, grzybów i kwasów, a do tego zapewnia mieszkańcom doskonały mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Niestraszne mu również skrajnie niskie i wysokie temperatury, a także ogień.
Wszystko to sprawia, że na budowę domu z keramzytu decyduje się coraz więcej osób - również tych, którym zależy na komforcie cieplnym, ograniczeniu kosztów inwestycji do minimum oraz skróceniu czasu budowy. Niezaprzeczalną zaletą prefabrykatu keramzytowego jest bowiem fakt, że gotowy element zawiera już specjalne wnęki, zwane peszlami, niezbędne do przeprowadzenia instalacji elektrycznej. Do tego wzniesione przy ich użyciu ściany są gładkie, w związku z czym nie wymagają wykończenia lub wymagają wykończenia jedynie tynkiem cienkowarstwowym pod malowanie. Wszystko to ma pozytywny wpływ zarówno na czas, jak i koszt budowy.
Tak - dom z prefabrykatów keramzytowych może spełniać wymogi budynku energooszczędnego, a nawet pasywnego, co wynika z kilku kwestii.
Keramzyt posiada przede wszystkim doskonałe właściwości izolacyjne i zdolność kumulowania ciepła, umożliwiając wznoszenie ścian pozbawionych mostków termicznych. W efekcie ciepło nie ucieka na zewnątrz, co ma pozytywny wpływ zarówno na komfort mieszkańców, jak i koszty ogrzewania. Co więcej, w gotowych domach z keramzytu można zastosować wysokiej jakości materiały izolacyjne oraz nowoczesne systemy grzewcze (np. ogrzewanie podłogowe), dzięki którym łatwo zapewnić domownikom maksymalny komfortu cieplny o każdej porze roku.
Najlepszym potwierdzeniem energooszczędności prefabrykatów keramzytowych są liczby - współczynnik przenikania ciepła wynosi w ich przypadku od 0,04 do 0,075 W/(m2*K) (dla domów pasywnych współczynnik ten nie powinien przekraczać wartości 0,15 W/(m2*K)).
Budowa domu z keramzytu składa się z kilku etapów. Oto krótki opis całego procesu - od projektu do prac wykończeniowych.
Etap 1 - Wybór projektu architektonicznego
Gotowe domy z keramzytu powstają w oparciu o projekt architektoniczny inwestora, na przykład pochodzący z bogatej oferty Extradom.pl. Dzięki dużym możliwościom, jakie daje ta technologia, nie istnieją żadne ograniczenia związane z powierzchnią, rozkładem pomieszczeń czy liczbą kondygnacji - prefabrykaty keramzytowe pozwolą Ci więc spełnić marzenie o wymarzonym domu w wymarzonym kształcie.
Etap 2 - Prefabrykacja
W oparciu o projekt architektoniczny i potrzeby inwestora produkowane są prefabrykaty keramzytowe o odpowiednich wymiarach i parametrach, które zostaną dostarczone na plac budowy. Etap ten ma miejsce w fabryce - specjaliści dobierają odpowiednią grubość ścian, wzmacniają je poprzez zazbrojenie stalą, rozmieszczają puszki elektryczne i pionowe rurki PCV, a na koniec betonują i szlifują poszczególne elementy.
Etap 3 - Prace fundamentowe
Przygotowane prefabrykaty keramzytowe zostają przetransportowane na plac budowy. Zanim jednak dojdzie do ich montażu, niezbędne jest przygotowanie fundamentów, na których wzniesiony zostanie dom. W zależności od projektu oraz rodzaju gruntu budynek może powstać na płycie lub ławach fundamentowych.
Etap 4 - Montaż prefabrykatów
Po przygotowaniu fundamentów możliwe jest wzniesienie ścian parteru budynku. Dzięki peszlom na instalacje oraz szlifowaniu poszczególnych elementów prefabrykowanych ściany nie wymagają kucia, bruzdowania czy kładzenia tynków wewnętrznych (wystarczy pokryć je cienką warstwą gładzi).
Następne kroki to wykonanie konstrukcji stropu i więźby wraz z pokryciem dachowym, a także montaż stolarki okiennej i drzwiowej.
Etap 5 - Prace wykończeniowe
Ostatnim etapem budowy domu z keramzytu jest przeprowadzenie wszelkiego rodzaju prac instalacyjnych i wykończeniowych. Współpracując z Extradom.pl i zaufanymi wykonawcami, inwestor może wybrać różne rodzaje elewacji (również wykończone drewnem lub panelami), dowolne źródła ogrzewania, a nawet zdecydować się na instalację fotowoltaiczną.
Budowa domu z prefabrykatów keramzytowych może trwać zaledwie 2-3 miesiące. Samo wzniesienie ścian z gotowych elementów to kwestia kilku dni - pozostały czas jest potrzebny do wykonania fundamentów, dachu, a także prac wykończeniowych.
Co niezwykle istotne, wznoszenie domu z keramzytu może odbywać się o każdej porze roku i bez względu na warunki atmosferyczne.
Budowa domu z keramzytu cieszy się rosnącą popularnością inwestorów z wielu powodów. Jednym, z tych najważniejszych jest trwałość budynku. Ile wytrzyma dom z keramzytu? Nawet 200-300 lat, stanowiąc wielopokoleniową inwestycję.
Warto również dodać, że dom keramzytowy jest odporny na działanie ognia, zapewniając maksymalne poczucie bezpieczeństwa domownikom. Co więcej, ściany z tego materiału nie chłoną wilgoci, co pozwala uniknąć jej nadmiernego gromadzenia się we wnętrzach i rozwoju pleśni czy grzybów. W celu zapewnienia optymalnej wilgotności we wnętrzach (na poziomie 40-60%) w domach z keramzytu stosuje się wentylację mechaniczną lub grawitacyjną.
Czy warto budować z keramzytu? Tak, a dowodem na to są liczne korzyści, na jakie może liczyć inwestor. Do tych najważniejszych zaliczamy:
Domy prefabrykowane z keramzytu stanowią odpowiedź na potrzeby inwestorów, którzy pragną zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie chcą cieszyć się trwałym, energooszczędnym i komfortowym budynkiem na przestrzeni wielu lat. To technologia będącą przyszłością budownictwa, z której możliwości możesz skorzystać już dzisiaj.