Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
313 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
65 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
202 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
46 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
103,04 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
166,71 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
166,71 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
653 m³
Powierzchnia dachu
262,15 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,58 m
Szerokość elewacji
18,57 m
Długość elewacji
9,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,57 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,87 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
69,20 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
64,30 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
48,90 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
550 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
550 zł
Ogrzewanie podłogowe
470 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
470 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
470 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
470 zł
Klimatyzacja w domu
470 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
470 zł
Odkurzacz centralny
470 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
399 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Wentylacja mechaniczna i kominek
470 zł
Płaszcz wodny
470 zł
Projekty ogrodzeń
550 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Pokaż więcej (8)
Opis projektu
Projekt domu Anatol jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Anatol to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Anatol
marlud
Decyzję o realizacji projektu domu Anatol WAH1216 podjęła właściwie moja żona. Ukazany na rysunkach budynek od razu przypadł jej do gustu, a wnętrze wydało się nam funkcjonalnie przemyślane. Układ pomieszczeń był bardzo zbliżony do naszych pierwotnych wyobrażeń o optymalnym domu i wiedzieliśmy, że jedynie drobne zmiany w całości dopasują go do naszych preferencji.Wszystkie prace udało się wykonać naprawdę sprawnie. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy, a cała inwestycja przebiegała w błyskawicznym tempie. Od momentu rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok.
Postanowiliśmy zastosować się do zalecanej przez architekta technologii budowy i tym samym użyliśmy polecanych przez autora materiałów. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm firmy Wienerberger, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną tej samej marki. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji belkowej.Muszę przyznać, że mimo użycia tych samych materiałów ciężko jest mi jednoznacznie ocenić poprawność kosztorysu dotyczącego projektu domu Anatol WAH1216 na etapie stanu surowego zamkniętego. Proponowane w kosztorysie drewno nie było u nas osiągalne, a dodatkowo postanowiliśmy wydłużyć wymiary budynku i zwiększyć kąt nachylenia dachu, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. Jednocześnie budowaliśmy systemem gospodarczym co pozwoliło nam sporo zaoszczędzić na robociźnie. Finalnie udało nam się zejść poniżej kwoty oszacowanej w kosztorysie.
Wnętrze projektu domu Anatol WAH1216 od początku wydało nam się dobrze przemyślane i jednocześnie przy jego zakupie wiedzieliśmy, jakie zmiany będziemy chcieli w nim wprowadzić. Mianowicie, trzy znajdujące się obok siebie pokoje zamieniliśmy na dwie duże i przestronne sypialnie. Oprócz tego wyprostowaliśmy ściankę działową tworząca małą ubikacje przy łazience, a także zmieniliśmy lokalizację schodów.Po wprowadzonych modyfikacjach w domu dostrzegam same plusy, aczkolwiek gdybym teraz decydował się na budowę najpewniej wybrałbym opcję z o wiele większym garażem. Układ części mieszkalnej jest z kolei optymalny i w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Natalia2220
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego. Jedna kondygnacja sprawia, że budynek jest stosunkowo tani w realizacji oraz późniejszej eksploatacji, na czym przede wszystkim nam zależało. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Anatol WAH1216. Główny wpływ na decyzję o jego realizacji miał uwzględniony w nim układ pomieszczeń, który wydał mi się wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany. Szczególnie spodobało mi się wyraźne oddzielenie strefy dziennej od nocnej, ponieważ gdy pojawią się dzieci, będziemy mogli spędzać czas w salonie nie zakłócając przy tym spokoju śpiących w sypialniach pociech np. podczas odwiedzin gości.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, a prace postępowały zgodnie z planem. Projekt Anatol WAH1216 nabyliśmy w połowie 2015 r. i po uzyskaniu pozwolenia we wrześniu, ruszyliśmy z budową. Pod koniec 2017 r. dom był już wykończony i obecnie (początek 2018 r) czekamy jedynie na dokument potwierdzający odbiór do użytkowania. Realizacja trwała więc ok. 2 lat.Budynek został wymurowany przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Ytong 24 cm, zaś do postawienia działówek wykorzystaliśmy bloczki o grubości 12 cm. Strop, zgodnie z zaleceniami projektu wykonaliśmy w konstrukcji drewnianej, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, co pozwoliło nam na pewne oszczędności. Większość prac wykonywał mój mąż wraz z teściem, a fachowców zatrudniliśmy na takich etapach jak pokrycie dachu, wstawienie okien czy wykonanie tynków. Realizacja projektu domu Anatol WAH1216 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła nas ok. 150 tys. zł, zaś stan deweloperski kosztował ok. 200 tys. zł.Główną zmianą, jaką zastosowaliśmy w oryginalnym projekcie była rezygnacja z garażu. Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, jednak świetnym pomysłem okazała się zamiana miejscami kotłowni ze znajdującą się naprzeciwko niej sypialnią. Dzięki temu mogliśmy zrobić w kotłowni bezpośrednie wyjście na zewnątrz od tyłu dołu, co znacznie ułatwia wnoszenie opału. Oprócz tego, wydzieliliśmy w niej ścianką osobną pralnię. Aby sypialnia zrobiona w miejscu pom. gospodarczego miała ustawne wymiary, przyłączyliśmy do niej przewidzianą w małej łazience wnękę na prysznic. Kabina w tym miejscu nie była konieczna, gdyż główna łazienka jest naprawdę duża.Przed podjęciem finalnego wyboru przeanalizowaliśmy naprawdę wiele różnych propozycji, dlatego też decyzja o realizacji projektu Anatol WAH1216 była bardzo dokładnie przemyślana. Przyznam, że był to prawdziwy strzał w dziesiątkę - jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego domu i w całości spełnia on wszystkie nasze oczekiwania. Układ w środku jest funkcjonalny, wnętrze przestronne, a wszystkie pomieszczenia mają optymalne wymiary. Pozdrawiam.
marlud
Decyzję o realizacji projektu domu Anatol WAH1216 podjęła właściwie moja żona. Ukazany na rysunkach budynek od razu przypadł jej do gustu, a wnętrze wydało się nam funkcjonalnie przemyślane. Układ pomieszczeń był bardzo zbliżony do naszych pierwotnych wyobrażeń o optymalnym domu i wiedzieliśmy, że jedynie drobne zmiany w całości dopasują go do naszych preferencji.Wszystkie prace udało się wykonać naprawdę sprawnie. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy, a cała inwestycja przebiegała w błyskawicznym tempie. Od momentu rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok.
Postanowiliśmy zastosować się do zalecanej przez architekta technologii budowy i tym samym użyliśmy polecanych przez autora materiałów. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm firmy Wienerberger, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną tej samej marki. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji belkowej.Muszę przyznać, że mimo użycia tych samych materiałów ciężko jest mi jednoznacznie ocenić poprawność kosztorysu dotyczącego projektu domu Anatol WAH1216 na etapie stanu surowego zamkniętego. Proponowane w kosztorysie drewno nie było u nas osiągalne, a dodatkowo postanowiliśmy wydłużyć wymiary budynku i zwiększyć kąt nachylenia dachu, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. Jednocześnie budowaliśmy systemem gospodarczym co pozwoliło nam sporo zaoszczędzić na robociźnie. Finalnie udało nam się zejść poniżej kwoty oszacowanej w kosztorysie.
Wnętrze projektu domu Anatol WAH1216 od początku wydało nam się dobrze przemyślane i jednocześnie przy jego zakupie wiedzieliśmy, jakie zmiany będziemy chcieli w nim wprowadzić. Mianowicie, trzy znajdujące się obok siebie pokoje zamieniliśmy na dwie duże i przestronne sypialnie. Oprócz tego wyprostowaliśmy ściankę działową tworząca małą ubikacje przy łazience, a także zmieniliśmy lokalizację schodów.Po wprowadzonych modyfikacjach w domu dostrzegam same plusy, aczkolwiek gdybym teraz decydował się na budowę najpewniej wybrałbym opcję z o wiele większym garażem. Układ części mieszkalnej jest z kolei optymalny i w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
Natalia2220
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego. Jedna kondygnacja sprawia, że budynek jest stosunkowo tani w realizacji oraz późniejszej eksploatacji, na czym przede wszystkim nam zależało. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Anatol WAH1216. Główny wpływ na decyzję o jego realizacji miał uwzględniony w nim układ pomieszczeń, który wydał mi się wyjątkowo funkcjonalnie przemyślany. Szczególnie spodobało mi się wyraźne oddzielenie strefy dziennej od nocnej, ponieważ gdy pojawią się dzieci, będziemy mogli spędzać czas w salonie nie zakłócając przy tym spokoju śpiących w sypialniach pociech np. podczas odwiedzin gości.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, a prace postępowały zgodnie z planem. Projekt Anatol WAH1216 nabyliśmy w połowie 2015 r. i po uzyskaniu pozwolenia we wrześniu, ruszyliśmy z budową. Pod koniec 2017 r. dom był już wykończony i obecnie (początek 2018 r) czekamy jedynie na dokument potwierdzający odbiór do użytkowania. Realizacja trwała więc ok. 2 lat.Budynek został wymurowany przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Ytong 24 cm, zaś do postawienia działówek wykorzystaliśmy bloczki o grubości 12 cm. Strop, zgodnie z zaleceniami projektu wykonaliśmy w konstrukcji drewnianej, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, co pozwoliło nam na pewne oszczędności. Większość prac wykonywał mój mąż wraz z teściem, a fachowców zatrudniliśmy na takich etapach jak pokrycie dachu, wstawienie okien czy wykonanie tynków. Realizacja projektu domu Anatol WAH1216 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła nas ok. 150 tys. zł, zaś stan deweloperski kosztował ok. 200 tys. zł.Główną zmianą, jaką zastosowaliśmy w oryginalnym projekcie była rezygnacja z garażu. Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, jednak świetnym pomysłem okazała się zamiana miejscami kotłowni ze znajdującą się naprzeciwko niej sypialnią. Dzięki temu mogliśmy zrobić w kotłowni bezpośrednie wyjście na zewnątrz od tyłu dołu, co znacznie ułatwia wnoszenie opału. Oprócz tego, wydzieliliśmy w niej ścianką osobną pralnię. Aby sypialnia zrobiona w miejscu pom. gospodarczego miała ustawne wymiary, przyłączyliśmy do niej przewidzianą w małej łazience wnękę na prysznic. Kabina w tym miejscu nie była konieczna, gdyż główna łazienka jest naprawdę duża.Przed podjęciem finalnego wyboru przeanalizowaliśmy naprawdę wiele różnych propozycji, dlatego też decyzja o realizacji projektu Anatol WAH1216 była bardzo dokładnie przemyślana. Przyznam, że był to prawdziwy strzał w dziesiątkę - jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego domu i w całości spełnia on wszystkie nasze oczekiwania. Układ w środku jest funkcjonalny, wnętrze przestronne, a wszystkie pomieszczenia mają optymalne wymiary. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki