Powierzchnia użytkowa pomieszczenia jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia podłogi w przeciwieństwie do powierzchni użytkowej liczona jest bez uwzględnienia wysokości pomieszczeń.
podłogi
użytkowa
1. Wiatrołap
4,70 m²
2. Kotłownia
5,50 m²
3. Kuchnia
8,70 m²
4. Pokój dzienny + jadalnia
31 m²
5. Korytarz
7,90 m²
6. Wc
2,70 m²
7. Pokój
11,10 m²
8. Garderoba
2,30 m²
9. Pokój
11,60 m²
10. Łazienka
6,90 m²
11. Pokój
13,40 m²
12. Garaż jednostanowiskowy
22,70 m²
Razem
128,50
128,50 m²
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Powierzchnia użytkowa pomieszczenia jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia podłogi w przeciwieństwie do powierzchni użytkowej liczona jest bez uwzględnienia wysokości pomieszczeń.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
100,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
158,50 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
20°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,80 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Dom parterowy Antek wersja B z pojedynczym garażem posiada bardzo prostą, minimalistyczną formę z dachem o niewielkim kącie nachylenia. Nowoczesnego oraz indywidualnego charakteru nadają mu kamienna okładzina wraz dużymi przeszkleniami, rozświetlającymi wnętrze. Do bryły domu przylega jednostanowiskowy garaż z płaskim dachem.
Na średniej wielkości powierzchni użytkowej zmieszczono wszystkie niezbędne pomieszczenia, z wyraźnym podziałem wnętrza na strefy, zapewniające komfort czteroosobowej rodzinie. Serce domu stanowi przestronny pokój dzienny, wizualnie połączony z tarasem i ogrodem dużym przeszkleniem. Wysokie otwory okienne czynią pokój bardzo słonecznym, a niczym niezakłócony widok poprzez całą szerokość budynku optycznie go powiększa. Od strony północnej do pokoju dziennego przylega otwarta kuchnia. Przy hallu usytuowano toaletę, ogólnodostępną by goście nie musieli wkraczać w strefę prywatną mieszkańców.
Przeciwną część domu zarezerwowano na pokoje, rozlokowane wzdłuż bocznego korytarza. Jedna z trzech sypialni została wyposażona w garderobę, a pomiędzy pokojami zaproponowano łazienkę.
Średnie gabaryty domu Antek wersja B z pojedynczym garażem wystarczą, by wygodnie zamieszkała w nim czteroosobowa rodzina. Dodatkowo budynek odznacza się jasnym wnętrzem, za sprawą okazałych przeszkleń, a także atrakcyjnym, modnym wyglądem zewnętrznym.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Antek B garaż
czanga
Projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 jakoś tak od razu nam się spodobał. Poza tym, chcieliśmy mieć dom na jednym poziomie, więc ten wydał się odpowiedni. Nie potrzebne nam było poddasze i schody.
W domu mieszkamy już od dwóch lat i raczej nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Chociaż w projekcie trzeba było uzupełnić belki, na których miał być podwieszany sufit. Dom został standardowo ocieplony i przy ogrzewaniu gazowym oraz kominku koszty, jakie ponosimy na ogrzewanie nie są duże.
Obecnie w domu mieszkają trzy osoby i jest nam całkiem wygodnie. Bardzo podoba nam się układ pomieszczeń. Tym bardziej, że dom Antek wersja B WRD1210 powiększył się poprzez wyrównanie jego bryły domu. Nastąpiło to przez likwidację podcienia i wydłużenie garażu. W całym domu jest też bardzo jasno. Jedynie brakuje okna w łazience, ale z tym trzeba się pogodzić, mając garaż przy tym projekcie.
Cieszę się, że wybrałem projekt domu parterowego Antek wersja B WRD1210. Jest to odpowiedni dom dla trzyosobowej rodziny. Polecam i pozdrawiam.
katja35
Projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 przedstawia bardzo efektowny budynek, który na tyle mi się spodobał, że na niego się zdecydowałam. W domu świetnie oddzielone są część prywatna od gościnnej; w ogóle układ pomieszczeń w całości wydaje się bardzo dobrze przemyślany. A że mamy sporą działkę, to mogliśmy zmieścić na niej rozłożysty parterowy dom z garażem.
Skorzystaliśmy z możliwości wyboru ogrzewania gazowego, więc już nie musimy przejmować się obsługą pieca; dodatkowo mamy też kominek, ale rozpalamy w nim raczej sporadycznie. Przy standardowym ociepleniu domu ponosimy minimalne koszty eksploatacyjne, co ucieszyłoby na pewno każdego.
Muszę powiedzieć, że projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 odpowiadał nam w takim stopniu, że nie zdecydowaliśmy się na żadne zmiany. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Wspomniałam już o podziale na część nocna i dzienną, ale każde z pomieszczeń też jest bardzo duże i wygodne. Zwłaszcza salon - jego 31m2 zdecydowanie sprzyja organizacji różnych przyjęć okolicznościowych. Na stałe w domu mieszkają cztery osoby, ale może nawet piątka, czy szóstka też dałaby radę w takim domu wspólnie żyć. Całe wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone - w zasadzie nie zmieniłam nic w układzie okien i ich rozmiarach, ale teraz stwierdzam, że może warto było część powiększyć, aby wpuścić do domu jeszcze więcej światła.
Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210. Jego prosta bryła i dach sprawiają, że budowa powinna przebiegać szybko, a eksploatacja powinna być tania. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmieniała. Polecam i pozdrawiam.
mmiki11
Przy poszukiwaniach projektu domu odpowiedniego dla nas kierowaliśmy się trzema głównymi czynnikami. Dom musiał być parterowy, ponieważ zawsze bardziej takie nam się podobały; musiał mieć nowoczesny wygląd oraz układ pomieszczeń miał zapewniać przestronność i wygodę komunikacji. Uważam, że domy parterowe o prostej bryle są tańsze w budowie i w eksploatacji. Chcieliśmy też jednospadowy dach - jednak gmina na to nie pozwoliła. Wybraliśmy projekt domu Antek wariant B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ w największym stopniu spełniał nasze wymagania.
Prostotę Antka chcieliśmy też przenieść na inne rozwiązania. Dlatego zamontowaliśmy grzejniki i piec na węgiel/drewno. Ogrzewanie podłogowe mamy tylko w łazience i wiatrołapie. Dodatkowo zainwestowaliśmy w termoizolacje (mamy 40cm wełny na strychu). To wszystko zapewnia minimalne koszty przeznaczone na ogrzanie domu - prawie tak niskie jak w domach pasywnych. Śmiało mogę powiedzieć, że inwestycja w ocieplenie domu już się zwraca.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego salonu, który mamy do dyspozycji (dosłownie można w nim grać w piłkę) oraz tarasu, który zapewnia możliwość organizacji naprawdę sporych przyjęć - w samym domu spokojnie zmieści się ok. 15 osób. Moim zdaniem, Antek WRD1210 to optymalny dom dla czteroosobowej rodziny. Póki co, jest nas trójka i cieszymy się wielką powierzchnią użytkową. Wnętrze wypełniliśmy ciemnymi szarymi i białymi kolorami - goście nas odwiedzający dziwią się, że mimo to dom jest tak jasny i przyjemny w odbiorze. Jesteśmy również miło zaskoczeni, że tyle osób przyjeżdża oglądać nasze dzieło i przyznają, że dom robi bardzo dobre wrażenie.
Na projekt domu Antek WRD1210 nanieśliśmy kilka poprawek. Przede wszystkim, całość rozszerzyliśmy i wydłużyliśmy oraz stworzyliśmy garaż dwustanowiskowy. Poszerzyliśmy także kuchnię, wyrównując bryłę domu; zrobiliśmy przejście do garażu bezpośrednio z domu, tym samym łazienkę przenosząc w miejsce wiatrołapu, który znajduje się w pierwotnym miejscu kotłowni. Kotłownia natomiast znalazła swoje położenie w garażu.
Projekt domu parterowego z garażem Antek WRD1210 to był naprawdę bardzo dobry wybór. Pozwolił on dostosować do się do naszych założeń. Jak pisałem wyżej, lubimy nowoczesność i całość mogliśmy zaaranżować w szkle, szlifowanym betonie i metalu. Po raz drugi, prawdopodobnie, również wybrałbym Antka; może jedynie założyłbym na całości ogrzewanie podłogowe i skorzystał z bardziej ekologicznych typów ogrzewań, np. pompa ciepła lub olejowe. Polecam i pozdrawiam.
Sylwia i Piter
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ od początku zależało nam na dachu dwuspadowym. Układ pomieszczeń w tym projekcie bardzo nam odpowiadał, a duża kotłownia pozwalała na zainstalowanie pieca na paliwo stałe. Spodobał nam się również duży, zadaszony taras, który mogliśmy umieścić na naszej działce od strony południowej.
Podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów, jednakże nieco trudności pojawiło się z wytycznymi w projekcie odnośnie więźby dachowej. Belki główne podpierające krokwie przechodziły na rzutach na zewnętrzny zarys ściany i kolidowało to z kominem. Na szczęście nasi budowlańcy mieli na to swoją metodę i sobie z tym poradzili. Obeszli te wytyczne dokładając dodatkowe drewniane elementy. Dzięki temu komin jest w miejscu, w którym był na rysunkach, a wsparcie belki głównej zostało przeniesione nieco niżej i w domu tego nie widać. Za sprawą dobrych fachowców nie było to dla mnie jakimś większym problemem, jednak warto zwrócić uwagę na tą więźbę na etapie adaptacji.
Z tego co wiem projekt Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 jest dość popularny i wiele osób go zakupiło. Powstało kilka blogów budowlanych na jego temat i z racji tego wiedziałem, jakich kosztów mniej więcej trzeba się spodziewać. Myślę, że około 350 tys. wystarczy, aby ten dom zbudować i urządzić jego wnętrze. Ja do postawienia ścian użyłem bloczków Ytong 24cm w wersji Forte, która ma mniejszą gęstość i jest nieco cieplejsza niż tradycyjna. Z zewnątrz ociepliłem budynek 15cm warstwą styropianu grafitowego, a dach pokryłem dachówką ceramiczną marki Röben.
Wykonawca zainstalował nam w kotłowni piec na paliwo stałe 15kW Defro w układzie zamkniętym z podajnikiem. Dodatkowo zamontowaliśmy powietrzną pompę ciepła, aby w lato nie korzystać z kotła. W domu grzejemy ekogroszkiem i w ostatnim okresie zimowym płaciliśmy ok 300zł/ mies. za opał. Nie mamy jeszcze kominka, który jest przewidziany w salonie, ale myślę, że gdy już go zrobimy i będziemy go rozpalać, to zapotrzebowanie na ekogroszek będzie jeszcze mniejsze. Myśleliśmy na początku o głębinowej pompie ciepła, ale jej kupno i instalacja byłyby bardzo kosztowne. W kwestii oszczędności piec na paliwo stałe był następny w kolejności.
Jedynymi modyfikacjami, które wprowadziliśmy do projektu, było wydłużenie i poszerzenie garażu oraz zmniejszenie okna w salonie do 3m. Z racji dopasowania się do warunków zabudowy musieliśmy tez podnieść dach o 5 stopni.
Dom zlokalizowany mamy w ten sposób, iż taras znajduje się od strony południowej. Część dzienna jest dobrze doświetlona, oprócz kuchni, która nie jest bardzo jasna, ale zamontowaliśmy w niej podłużne, wysokie światło, więc nie jest to żadnym problemem.
Cieszę się, iż w małej toalecie udało nam się zainstalować kabinę prysznicową, która nie była przewidziana w projekcie. Dzięki temu mamy teraz dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Rewelacyjnym rozwiązaniem w tym domu jest połączenie salonu z tarasem. W okresach letnich daje to słoneczną i dużą otwartą przestrzeń.
Póki co w domu mieszkamy w dwójkę. Myślę, iż 4 osobowa rodzina typu 2+2 mogłaby w nim żyć swobodnie i każdy miałby swoją przestrzeń. Można nawet pomyśleć nad adaptacją poddasza, ponieważ nawet bez podnoszenia dachu jest tam dość duża powierzchnia, którą można sobie w fajny sposób zaaranżować. W tej chwili u nas przy wysokości 1,90m jest to ok 70m2. My póki co nie przewidujemy tam żadnych prac, ale jeśli ktoś budujący ten dom miałby to w planach, to wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie, delikatnych, podwieszanych schodów w salonie.
Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, gdyż spełnia on wszystkie nasze kryteria, którymi kierowaliśmy się przy wyborze. Polecam i pozdrawiam.
fajer
Wybraliśmy projekt domu parterowego Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ był najbliższy naszemu ideału. Szukając domu, wiedzieliśmy, że ma być on parterowy z trzema sypialniami i dwoma łazienkami. Zależało nam także na odpowiednim metrażu, gdyż nie chcieliśmy olbrzymiego domu.
Niestety w projekcie są pewne nieścisłości, mianowicie podpory, gdyż więźba dachowa prawdopodobnie byłaby za słaba. Z racji tego, że pokryliśmy dach dachówką (wtedy są większe obciążenia), to wywiązka mogłaby się znacznie uginać, a jednak dla bezpieczeństwa woleliśmy nie ryzykować. Wydaje mi się, że w projekcie są za krótkie krokwie o jakieś 1,5 m. To znaczy pod kątem bezpieczeństwa nie są za krótkie, ponieważ kończą się razem z murem. Jednak wizualnie źle to wygląda, ponieważ nie możemy wtedy zrobić podbitki i gdy pada deszcz cała woda leci na mur.
Posiadamy ogrzewanie gazowe i kominkowe. To pierwsze chodzi cały czas, gdzie jest ustawiona temperatura stała. Natomiast drugie jest oczywiście z płaszczem wodnym i jeśli chcemy z niego skorzystać to automatycznie wyłącza się gazowe. Jest to bardzo wygodne, gdyż w przypadku jakiejkolwiek awarii ogrzewania gazowego, mamy w zapasie kominek, dzięki któremu będziemy mieć ciepło. Uważam, że samo rozwiązanie kominkowe nie jest wygodne, bo trzeba codziennie nad tym chodzić składać ten ogień, a znowu tylko ogrzewanie gazowe jest fajne, ale jeśli już się coś popsuje to jest problem.
W większości domu mamy podłogówkę, tylko w sypialniach i łazienkach są tradycyjne kaloryfery. Również bardziej ociepliliśmy dom, gdyż w projekcie był styropian 10 cm, my zastosowaliśmy 15 cm. Na południowym-wschodzie mamy taras, garaż na zachodzie i tym sposobem na północy jest front naszego domu, cały dzień jest bardzo jasno i przytulnie.
W projekcie domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 wprowadziliśmy kilka zmian. Zaczynając od wejścia to drzwi od łazienki są przesunięte, tak że nie widać ich z wejścia. A właściwie tam była toaleta, ale ja zrobiłem tam funkcjonalną łazienkę. Mimo, że są tam niecałe 3m2, to udało mi się zmieścić tam prysznic 80 cm oraz toaletę i umywalkę. Bardzo nam zależało na tej drugiej funkcjonalnej łazience.
Następna zmiana zaszła w kuchni, ponieważ zrobiliśmy ściankę po lewej stronie, Zależało nam na tym, gdyż teraz jak jesteśmy w salonie, nie widzimy lodówki, która właśnie stoi w tym miejscu. I ostatnia zmiana, która zaszła wewnątrz domu, to zmiana stropu. Był podwieszany, a my zrobiliśmy z bali. Wygląda to w ten sposób, że jest pięć dużych bali po długości i do tego jest sufit podwieszany. Zdecydowaliśmy się na taki krok, dlatego że chcieliśmy, aby to był charakter bardziej chaty drewnianej, a nie nowoczesnego designu. A stroną praktyczną tego rozwiązania, jest większy strych (znajduje się tam suszarnia), po którym można swobodnie chodzić, no i oczywiście kwestia ciepła, które teraz nie ucieka.
Układ pomieszczeń w projekcie domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210. jest taki, jaki chcieliśmy i wymarzyliśmy.Polecam i pozdrawiam.
czanga
Projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 jakoś tak od razu nam się spodobał. Poza tym, chcieliśmy mieć dom na jednym poziomie, więc ten wydał się odpowiedni. Nie potrzebne nam było poddasze i schody.
W domu mieszkamy już od dwóch lat i raczej nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Chociaż w projekcie trzeba było uzupełnić belki, na których miał być podwieszany sufit. Dom został standardowo ocieplony i przy ogrzewaniu gazowym oraz kominku koszty, jakie ponosimy na ogrzewanie nie są duże.
Obecnie w domu mieszkają trzy osoby i jest nam całkiem wygodnie. Bardzo podoba nam się układ pomieszczeń. Tym bardziej, że dom Antek wersja B WRD1210 powiększył się poprzez wyrównanie jego bryły domu. Nastąpiło to przez likwidację podcienia i wydłużenie garażu. W całym domu jest też bardzo jasno. Jedynie brakuje okna w łazience, ale z tym trzeba się pogodzić, mając garaż przy tym projekcie.
Cieszę się, że wybrałem projekt domu parterowego Antek wersja B WRD1210. Jest to odpowiedni dom dla trzyosobowej rodziny. Polecam i pozdrawiam.
katja35
Projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 przedstawia bardzo efektowny budynek, który na tyle mi się spodobał, że na niego się zdecydowałam. W domu świetnie oddzielone są część prywatna od gościnnej; w ogóle układ pomieszczeń w całości wydaje się bardzo dobrze przemyślany. A że mamy sporą działkę, to mogliśmy zmieścić na niej rozłożysty parterowy dom z garażem.
Skorzystaliśmy z możliwości wyboru ogrzewania gazowego, więc już nie musimy przejmować się obsługą pieca; dodatkowo mamy też kominek, ale rozpalamy w nim raczej sporadycznie. Przy standardowym ociepleniu domu ponosimy minimalne koszty eksploatacyjne, co ucieszyłoby na pewno każdego.
Muszę powiedzieć, że projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 odpowiadał nam w takim stopniu, że nie zdecydowaliśmy się na żadne zmiany. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Wspomniałam już o podziale na część nocna i dzienną, ale każde z pomieszczeń też jest bardzo duże i wygodne. Zwłaszcza salon - jego 31m2 zdecydowanie sprzyja organizacji różnych przyjęć okolicznościowych. Na stałe w domu mieszkają cztery osoby, ale może nawet piątka, czy szóstka też dałaby radę w takim domu wspólnie żyć. Całe wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone - w zasadzie nie zmieniłam nic w układzie okien i ich rozmiarach, ale teraz stwierdzam, że może warto było część powiększyć, aby wpuścić do domu jeszcze więcej światła.
Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210. Jego prosta bryła i dach sprawiają, że budowa powinna przebiegać szybko, a eksploatacja powinna być tania. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmieniała. Polecam i pozdrawiam.
mmiki11
Przy poszukiwaniach projektu domu odpowiedniego dla nas kierowaliśmy się trzema głównymi czynnikami. Dom musiał być parterowy, ponieważ zawsze bardziej takie nam się podobały; musiał mieć nowoczesny wygląd oraz układ pomieszczeń miał zapewniać przestronność i wygodę komunikacji. Uważam, że domy parterowe o prostej bryle są tańsze w budowie i w eksploatacji. Chcieliśmy też jednospadowy dach - jednak gmina na to nie pozwoliła. Wybraliśmy projekt domu Antek wariant B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ w największym stopniu spełniał nasze wymagania.
Prostotę Antka chcieliśmy też przenieść na inne rozwiązania. Dlatego zamontowaliśmy grzejniki i piec na węgiel/drewno. Ogrzewanie podłogowe mamy tylko w łazience i wiatrołapie. Dodatkowo zainwestowaliśmy w termoizolacje (mamy 40cm wełny na strychu). To wszystko zapewnia minimalne koszty przeznaczone na ogrzanie domu - prawie tak niskie jak w domach pasywnych. Śmiało mogę powiedzieć, że inwestycja w ocieplenie domu już się zwraca.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego salonu, który mamy do dyspozycji (dosłownie można w nim grać w piłkę) oraz tarasu, który zapewnia możliwość organizacji naprawdę sporych przyjęć - w samym domu spokojnie zmieści się ok. 15 osób. Moim zdaniem, Antek WRD1210 to optymalny dom dla czteroosobowej rodziny. Póki co, jest nas trójka i cieszymy się wielką powierzchnią użytkową. Wnętrze wypełniliśmy ciemnymi szarymi i białymi kolorami - goście nas odwiedzający dziwią się, że mimo to dom jest tak jasny i przyjemny w odbiorze. Jesteśmy również miło zaskoczeni, że tyle osób przyjeżdża oglądać nasze dzieło i przyznają, że dom robi bardzo dobre wrażenie.
Na projekt domu Antek WRD1210 nanieśliśmy kilka poprawek. Przede wszystkim, całość rozszerzyliśmy i wydłużyliśmy oraz stworzyliśmy garaż dwustanowiskowy. Poszerzyliśmy także kuchnię, wyrównując bryłę domu; zrobiliśmy przejście do garażu bezpośrednio z domu, tym samym łazienkę przenosząc w miejsce wiatrołapu, który znajduje się w pierwotnym miejscu kotłowni. Kotłownia natomiast znalazła swoje położenie w garażu.
Projekt domu parterowego z garażem Antek WRD1210 to był naprawdę bardzo dobry wybór. Pozwolił on dostosować do się do naszych założeń. Jak pisałem wyżej, lubimy nowoczesność i całość mogliśmy zaaranżować w szkle, szlifowanym betonie i metalu. Po raz drugi, prawdopodobnie, również wybrałbym Antka; może jedynie założyłbym na całości ogrzewanie podłogowe i skorzystał z bardziej ekologicznych typów ogrzewań, np. pompa ciepła lub olejowe. Polecam i pozdrawiam.
Sylwia i Piter
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ od początku zależało nam na dachu dwuspadowym. Układ pomieszczeń w tym projekcie bardzo nam odpowiadał, a duża kotłownia pozwalała na zainstalowanie pieca na paliwo stałe. Spodobał nam się również duży, zadaszony taras, który mogliśmy umieścić na naszej działce od strony południowej.
Podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów, jednakże nieco trudności pojawiło się z wytycznymi w projekcie odnośnie więźby dachowej. Belki główne podpierające krokwie przechodziły na rzutach na zewnętrzny zarys ściany i kolidowało to z kominem. Na szczęście nasi budowlańcy mieli na to swoją metodę i sobie z tym poradzili. Obeszli te wytyczne dokładając dodatkowe drewniane elementy. Dzięki temu komin jest w miejscu, w którym był na rysunkach, a wsparcie belki głównej zostało przeniesione nieco niżej i w domu tego nie widać. Za sprawą dobrych fachowców nie było to dla mnie jakimś większym problemem, jednak warto zwrócić uwagę na tą więźbę na etapie adaptacji.
Z tego co wiem projekt Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 jest dość popularny i wiele osób go zakupiło. Powstało kilka blogów budowlanych na jego temat i z racji tego wiedziałem, jakich kosztów mniej więcej trzeba się spodziewać. Myślę, że około 350 tys. wystarczy, aby ten dom zbudować i urządzić jego wnętrze. Ja do postawienia ścian użyłem bloczków Ytong 24cm w wersji Forte, która ma mniejszą gęstość i jest nieco cieplejsza niż tradycyjna. Z zewnątrz ociepliłem budynek 15cm warstwą styropianu grafitowego, a dach pokryłem dachówką ceramiczną marki Röben.
Wykonawca zainstalował nam w kotłowni piec na paliwo stałe 15kW Defro w układzie zamkniętym z podajnikiem. Dodatkowo zamontowaliśmy powietrzną pompę ciepła, aby w lato nie korzystać z kotła. W domu grzejemy ekogroszkiem i w ostatnim okresie zimowym płaciliśmy ok 300zł/ mies. za opał. Nie mamy jeszcze kominka, który jest przewidziany w salonie, ale myślę, że gdy już go zrobimy i będziemy go rozpalać, to zapotrzebowanie na ekogroszek będzie jeszcze mniejsze. Myśleliśmy na początku o głębinowej pompie ciepła, ale jej kupno i instalacja byłyby bardzo kosztowne. W kwestii oszczędności piec na paliwo stałe był następny w kolejności.
Jedynymi modyfikacjami, które wprowadziliśmy do projektu, było wydłużenie i poszerzenie garażu oraz zmniejszenie okna w salonie do 3m. Z racji dopasowania się do warunków zabudowy musieliśmy tez podnieść dach o 5 stopni.
Dom zlokalizowany mamy w ten sposób, iż taras znajduje się od strony południowej. Część dzienna jest dobrze doświetlona, oprócz kuchni, która nie jest bardzo jasna, ale zamontowaliśmy w niej podłużne, wysokie światło, więc nie jest to żadnym problemem.
Cieszę się, iż w małej toalecie udało nam się zainstalować kabinę prysznicową, która nie była przewidziana w projekcie. Dzięki temu mamy teraz dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Rewelacyjnym rozwiązaniem w tym domu jest połączenie salonu z tarasem. W okresach letnich daje to słoneczną i dużą otwartą przestrzeń.
Póki co w domu mieszkamy w dwójkę. Myślę, iż 4 osobowa rodzina typu 2+2 mogłaby w nim żyć swobodnie i każdy miałby swoją przestrzeń. Można nawet pomyśleć nad adaptacją poddasza, ponieważ nawet bez podnoszenia dachu jest tam dość duża powierzchnia, którą można sobie w fajny sposób zaaranżować. W tej chwili u nas przy wysokości 1,90m jest to ok 70m2. My póki co nie przewidujemy tam żadnych prac, ale jeśli ktoś budujący ten dom miałby to w planach, to wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie, delikatnych, podwieszanych schodów w salonie.
Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, gdyż spełnia on wszystkie nasze kryteria, którymi kierowaliśmy się przy wyborze. Polecam i pozdrawiam.
fajer
Wybraliśmy projekt domu parterowego Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ był najbliższy naszemu ideału. Szukając domu, wiedzieliśmy, że ma być on parterowy z trzema sypialniami i dwoma łazienkami. Zależało nam także na odpowiednim metrażu, gdyż nie chcieliśmy olbrzymiego domu.
Niestety w projekcie są pewne nieścisłości, mianowicie podpory, gdyż więźba dachowa prawdopodobnie byłaby za słaba. Z racji tego, że pokryliśmy dach dachówką (wtedy są większe obciążenia), to wywiązka mogłaby się znacznie uginać, a jednak dla bezpieczeństwa woleliśmy nie ryzykować. Wydaje mi się, że w projekcie są za krótkie krokwie o jakieś 1,5 m. To znaczy pod kątem bezpieczeństwa nie są za krótkie, ponieważ kończą się razem z murem. Jednak wizualnie źle to wygląda, ponieważ nie możemy wtedy zrobić podbitki i gdy pada deszcz cała woda leci na mur.
Posiadamy ogrzewanie gazowe i kominkowe. To pierwsze chodzi cały czas, gdzie jest ustawiona temperatura stała. Natomiast drugie jest oczywiście z płaszczem wodnym i jeśli chcemy z niego skorzystać to automatycznie wyłącza się gazowe. Jest to bardzo wygodne, gdyż w przypadku jakiejkolwiek awarii ogrzewania gazowego, mamy w zapasie kominek, dzięki któremu będziemy mieć ciepło. Uważam, że samo rozwiązanie kominkowe nie jest wygodne, bo trzeba codziennie nad tym chodzić składać ten ogień, a znowu tylko ogrzewanie gazowe jest fajne, ale jeśli już się coś popsuje to jest problem.
W większości domu mamy podłogówkę, tylko w sypialniach i łazienkach są tradycyjne kaloryfery. Również bardziej ociepliliśmy dom, gdyż w projekcie był styropian 10 cm, my zastosowaliśmy 15 cm. Na południowym-wschodzie mamy taras, garaż na zachodzie i tym sposobem na północy jest front naszego domu, cały dzień jest bardzo jasno i przytulnie.
W projekcie domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 wprowadziliśmy kilka zmian. Zaczynając od wejścia to drzwi od łazienki są przesunięte, tak że nie widać ich z wejścia. A właściwie tam była toaleta, ale ja zrobiłem tam funkcjonalną łazienkę. Mimo, że są tam niecałe 3m2, to udało mi się zmieścić tam prysznic 80 cm oraz toaletę i umywalkę. Bardzo nam zależało na tej drugiej funkcjonalnej łazience.
Następna zmiana zaszła w kuchni, ponieważ zrobiliśmy ściankę po lewej stronie, Zależało nam na tym, gdyż teraz jak jesteśmy w salonie, nie widzimy lodówki, która właśnie stoi w tym miejscu. I ostatnia zmiana, która zaszła wewnątrz domu, to zmiana stropu. Był podwieszany, a my zrobiliśmy z bali. Wygląda to w ten sposób, że jest pięć dużych bali po długości i do tego jest sufit podwieszany. Zdecydowaliśmy się na taki krok, dlatego że chcieliśmy, aby to był charakter bardziej chaty drewnianej, a nie nowoczesnego designu. A stroną praktyczną tego rozwiązania, jest większy strych (znajduje się tam suszarnia), po którym można swobodnie chodzić, no i oczywiście kwestia ciepła, które teraz nie ucieka.
Układ pomieszczeń w projekcie domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210. jest taki, jaki chcieliśmy i wymarzyliśmy.Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Graficzne opracowanie rzutów poglądowych widocznych na karcie projektu zostało wykonane przez Extradom.pl. Prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje wykonane zostały przez autora projektu i należy poczytywać je jedynie za przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od prezentowanej wizualizacji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki