Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall7,22 m² (7,29 m²*)
2. Pokój13,57 m² (21,91 m²*)
3. Pokój13,13 m² (21,14 m²*)
4. Łazienka5,81 m² (9,03 m²*)
5. Pokój15,57 m² (22,76 m²*)
6. Garderoba2,98 m² (5,41 m²*)
7. Strych11,84 m² (35,33 m²*)
Razem rzut poddasza70,12 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
137,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
156,30 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
603 m³
Powierzchnia dachu
262 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
42°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,81 m
Szerokość elewacji
12,55 m
Długość elewacji
16,85 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,55 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,85 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
72,50 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12/8 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe płytowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny,.
Dom Apis 3 został stworzony na wzór popularnego projektu Apis. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Apis 3 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych.
Projekt Apis 3 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Interesuje Cię projekt w standardzie WT 2021? Skontaktuj się z nami - Doradca sprawdzi, czy jest już dostępna najnowsza wersja
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Apis 3
darek68197
Projekt domu Apis 3 WRW1007 jakoś tak od razu nam się spodobał. Jest to zgrabny dom z efektownym dachem. Co więcej, na górze przewidziane są trzy sypialnie, co pasowało do liczebności mojej rodziny. Trochę tylko szkoda, że nie dało się lepiej wykorzystać przestrzeni nad garażem. Już do półtora roku mieszkamy w naszym nowym domu. Raczej nie było większych problemów z budową czy projektem. Całość przeszła bardzo sprawnie. Zdecydowaliśmy się jednak powiększyć łazienkę i kotłownię na dole. Przesunęliśmy ścianę zewnętrzną kotłowni do wysokości garażu, dzięki czemu oba wspomniane wcześniej pomieszczenia są większe i bardziej wygodne. Budynek powstał z pustaków MAX i został ocieplony 15cm styropianu. Aby jednak jak najmniej ciepła uciekało, dałem więcej wełny mineralnej niż zalecał to projekt. Chyba udało się osiągnąć niezły efekt, bo w sezonie spalam 2500 litrów gazu, co raczej nie przeraża jak na taką kubaturę domu. Jestem bardzo zadowolony z układu pomieszczeń w domu Apis WRW1007. Postanowiliśmy jednak zwężyć trochę przejście między kuchnią a salonem. Trochę prywatności w kuchni to dobre rozwiązanie. Ilość pomieszczeń i ogólny metraż świetnie nam pasują. Poza tym, całość jest perfekcyjnie doświetlona. Okna salonu wychodzą na południe i dobrze, że mamy tam rolety, bo zwłaszcza latem są one często niezbędne. Cieszę się także, że zrobiliśmy drzwi zewnętrzne do kotłowni. Jest to wygodne, ponieważ z ogrodu można tam wejść i rozebrać jakieś robocze ciuchy od razu. Uważam, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW1007 był właściwy. Na obecną chwilę nic w domu bym nie zmieniał. Innym radzę podobnie jak ja powiększyć łazienkę i kotłownie. Polecam i pozdrawiam.
michalcwik
Projekt domu Apis 3 WRW1007 został wybrany przez moją narzeczoną. Powiem szczerze, że mało mogłem w tej kwestii powiedzieć czy zasugerować. Ja osobiście prawdopodobnie wybrałbym projekt domu parterowego. Wprowadziliśmy się do domu już dwa lata temu i naprawdę nie narzekamy na koszty jego eksploatacji. Sezon grzewczy kosztuje nas jakieś 3-3,5 tysiąca złotych - spalamy w tym czasie jakieś cztery tony ekogroszku i tylko od jego ceny i jakości zależy to, bliżej której granicy jesteśmy. Poza tym, dom powstał z porothermu i dodatkowo obłożony jest piętnastocentymetrową warstwą styropianu. Zdecydowałem się także na trzyszybowe okna, które oczywiście lepiej trzymają ciepło w domu. Układ pomieszczeń w domu jest całkiem nieźle przemyślany i bardzo wygodnie nam się mieszka. Jednak zastanawiam się czy potrzebne są tak przestronne sypialnie, ich funkcje ograniczają się do samego w nich spania. Nasza rodzina większość czasu spędza jednak wspólnie na dole. W domu na stałe przebywają trzy osoby, dla których dom jest wyjątkowo wygodny (może trochę za duży), choć na dobra sprawę nawet pięć osób swobodnie mogłoby w nim mieszkać. Dodatkowy pokój na dole służy nam do wszystkiego; na razie, bo w przyszłości na pewno go zaadaptujemy w określonym kierunku. Doświetlenie wnętrza, uważam, że jest na odpowiednim poziomie - ilość i wielkość spokojnie zapewniają w domu jasność. Przyznam, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis 3 WRW1007 jest całkiem dobry. Na zewnątrz dom imponuje swoim wyglądem, a układ pomieszczeń też raczej jest dobrze przemyślany. Jednak, moim zdaniem, w projekcie domu znajduje się kilka rzeczy, które należałoby przemyśleć. Ja np. z tyłu garażu wstawiłem dodatkowe drzwi oraz połączyłem schowek z kotłownią, a z kuchni usunąłem słup w jej narożniku przy jadalni. Nie wiem też czy to wina projektu, czy naszej ekipy budowlanej, ale na górze są słupy podpierające dach, które całkiem wystają spoza ścian i w związku z tym pomieszczenia są mniej ustawne. Sam projekt dachu chyba także wymaga odświeżenia i delikatnych poprawek. Klatka schodowa wydaje się być niepotrzebnie wsunięta we wnękę, a i nie wiem, czy koniecznym jest obniżanie poziomu garażu i pomieszczeń gospodarczych względem reszty domu. Mimo to projekt domu Apis 3 WRW1007 uważam za dobry. Mieszka nam się w nim naprawdę dobrze i na jego funkcjonalność nie ma co narzekać. Przestrzegam jednak innych przed odpowiednim wyborem firmy budowlanej. Polecam i pozdrawiam.
dominolek6
Mamy dwójkę dzieci, więc zależało nam na projekcie domu z równymi sypialniami, aby dzieciaki mogły się sprawiedliwie nimi podzielić. Między innymi dlatego wybraliśmy projekt domu Apis 3 WRW1007. Poza tym, w projekcie było uwzględnione dużo okien, więc wiedzieliśmy, że dom będzie jasny i ciepły. Garaż dwustanowiskowy także był dla nas ważny. Działkę mamy dużą, więc mieliśmy swobodę wyboru. W domu mieszkamy dopiero od dwóch tygodni i jak na razie wszystko nam odpowiada. Przeprowadziliśmy się z bloku, więc dla nas dom jest bardzo przestronny. Dzieciaki biegają z góry na dół. Bardzo im odpowiada taka powierzchnia do zabawy. Jeszcze nie robiliśmy żadnej parapetówki, ale wkrótce taka się odbędzie. Obawiam się tylko tego, że zapowiedziało się jakieś siedemdziesiąt osób. Ale mamy sezon grillowy, więc myślę, że jakoś się pomieścimy w domu i w ogrodzie. Całość wnętrza jest bardzo dobrze doświetlona. Salon mamy od strony południowej, więc mnóstwo słońca wpada do środka całymi dniami. Na stałe w domu jest nas czwórka. Uważam, że taki metraż to idealne rozwiązanie dla naszej rodziny. Każdy znajdzie w domu swoje miejsce i jeszcze dodatkowy pokój na parterze pozostaje pusty. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis 3 WRW1007 jest na tyle dobry, że nie zmieniliśmy w nim nic. I muszę powiedzieć, że była to dobra decyzja. No może tylko spiżarnia mogłaby być ciut większa. Innym radzę dobrze pilnować swoich ekip budowlanych, ja miałam z moją drobne problemy. Z samego projektu domu Apis 3 WRW1007 i ukończonego już budynku jestem bardzo zadowolona. Polecam i pozdrawiam.
Sztarbałka
Największe znaczenie przy wyborze projektu domu przez nas miał układ pomieszczeń. Zależało nam, aby w domu nie było żadnych zbędnych pomieszczeń. Projekt domu Apis 3 WRW1007 w odbiciu lustrzanym okazał się, że najlepiej odzwierciedlającym nasze oczekiwania. Mamy dużą działkę, więc nie mieliśmy ograniczeń w wyborze, a Apis 3 WRW1007 również zaciekawił nas swoim wyglądem zewnętrznym. Chciałam mieć kuchnię od frontu domu, aby mieć widok na wejście i móc kontrolować to, co się dzieje przed domem. Dlatego zamieniliśmy miejscami dodatkowy pokój na dole z kuchnią. Zamknięta kuchnia pozwala na utrzymanie większego porządku w części dziennej, gdzie przyjmujemy gości. Nie chciałam też, aby żadne nieproszone zapachy dostawały się z kuchni do salonu. Dla nas okazało się to bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ dosyć często organizujemy różne przyjęcia. Stwierdziliśmy nawet, że dom sprzyja wyprawianiu imprez. 35m2 salonu i jadalni przyjmuje nawet 30 osób i wciąż wszyscy czują się wygodnie. Jest gdzie usiąść, gdzie potańczyć - także wszyscy zawsze chwalą nasze rozwiązania. A dobra komunikacja (szeroki korytarz) sprawia, że łatwo przenosić rzeczy z kuchni do gości. Cały układ pomieszczeń oceniam zdecydowanie na plus. W domu nie ma zbędnych pomieszczeń - wszystko znajduje swoje pożądane przeznaczenie. Pokój na dole jest mniejszy niż zakładał projekt domu, jednak świetnie spełnia swoje zadanie pokoju dla gości. Na razie, jest nas trójka, ale dom był budowany z myślą o czteroosobowej rodzinie i myślę, że dla takiej będzie idealny. Apis 3 WRW1007 w odbiciu lustrzanym w naszym przypadku ustawiony jest salonem od południa. Szczerze polecam takie ustawienie - całymi dniami wnętrze strefy dziennej jest jasne i przyjemne, tak samo pokoje dziecięce. W kuchni powstało dodatkowe okno, więc także w niej jest wystarczająco jasno. Natomiast w naszej sypialni, która znajduje się od północy jest chłodno i bardzo się z tego cieszymy. Bardzo praktyczne okazało się także pomieszczenie nad garażem, gdzie mamy pralnię, suszarnię i schowek na różne rzeczy. Nie wyobrażam sobie już, żeby pralnia znajdowała się w łazience. W projekcie domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Apis 3 WRW1007 zaszło kilka drobnych zmian. Przede wszystkim podnieśliśmy ściankę kolankową, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię poddasza. O zamianie kuchni z pokojem gościnnym już wspomniałam. Po paru miesiącach od przeprowadzki tylko jedną rzecz chciałabym poprawić - od początku powinnam się zdecydować na większe okna w salonie, chciałabym żeby były one do samej ziemi. Apis 3 WRW1007 sprawdza się bezbłędnie. Mam nadzieję, że bardzo dobre pierwsze wrażenie pozostanie z nami na dłużej. Polecam ten projekt i pozdrawiam.
darek68197
Projekt domu Apis 3 WRW1007 jakoś tak od razu nam się spodobał. Jest to zgrabny dom z efektownym dachem. Co więcej, na górze przewidziane są trzy sypialnie, co pasowało do liczebności mojej rodziny. Trochę tylko szkoda, że nie dało się lepiej wykorzystać przestrzeni nad garażem. Już do półtora roku mieszkamy w naszym nowym domu. Raczej nie było większych problemów z budową czy projektem. Całość przeszła bardzo sprawnie. Zdecydowaliśmy się jednak powiększyć łazienkę i kotłownię na dole. Przesunęliśmy ścianę zewnętrzną kotłowni do wysokości garażu, dzięki czemu oba wspomniane wcześniej pomieszczenia są większe i bardziej wygodne. Budynek powstał z pustaków MAX i został ocieplony 15cm styropianu. Aby jednak jak najmniej ciepła uciekało, dałem więcej wełny mineralnej niż zalecał to projekt. Chyba udało się osiągnąć niezły efekt, bo w sezonie spalam 2500 litrów gazu, co raczej nie przeraża jak na taką kubaturę domu. Jestem bardzo zadowolony z układu pomieszczeń w domu Apis WRW1007. Postanowiliśmy jednak zwężyć trochę przejście między kuchnią a salonem. Trochę prywatności w kuchni to dobre rozwiązanie. Ilość pomieszczeń i ogólny metraż świetnie nam pasują. Poza tym, całość jest perfekcyjnie doświetlona. Okna salonu wychodzą na południe i dobrze, że mamy tam rolety, bo zwłaszcza latem są one często niezbędne. Cieszę się także, że zrobiliśmy drzwi zewnętrzne do kotłowni. Jest to wygodne, ponieważ z ogrodu można tam wejść i rozebrać jakieś robocze ciuchy od razu. Uważam, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW1007 był właściwy. Na obecną chwilę nic w domu bym nie zmieniał. Innym radzę podobnie jak ja powiększyć łazienkę i kotłownie. Polecam i pozdrawiam.
michalcwik
Projekt domu Apis 3 WRW1007 został wybrany przez moją narzeczoną. Powiem szczerze, że mało mogłem w tej kwestii powiedzieć czy zasugerować. Ja osobiście prawdopodobnie wybrałbym projekt domu parterowego. Wprowadziliśmy się do domu już dwa lata temu i naprawdę nie narzekamy na koszty jego eksploatacji. Sezon grzewczy kosztuje nas jakieś 3-3,5 tysiąca złotych - spalamy w tym czasie jakieś cztery tony ekogroszku i tylko od jego ceny i jakości zależy to, bliżej której granicy jesteśmy. Poza tym, dom powstał z porothermu i dodatkowo obłożony jest piętnastocentymetrową warstwą styropianu. Zdecydowałem się także na trzyszybowe okna, które oczywiście lepiej trzymają ciepło w domu. Układ pomieszczeń w domu jest całkiem nieźle przemyślany i bardzo wygodnie nam się mieszka. Jednak zastanawiam się czy potrzebne są tak przestronne sypialnie, ich funkcje ograniczają się do samego w nich spania. Nasza rodzina większość czasu spędza jednak wspólnie na dole. W domu na stałe przebywają trzy osoby, dla których dom jest wyjątkowo wygodny (może trochę za duży), choć na dobra sprawę nawet pięć osób swobodnie mogłoby w nim mieszkać. Dodatkowy pokój na dole służy nam do wszystkiego; na razie, bo w przyszłości na pewno go zaadaptujemy w określonym kierunku. Doświetlenie wnętrza, uważam, że jest na odpowiednim poziomie - ilość i wielkość spokojnie zapewniają w domu jasność. Przyznam, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis 3 WRW1007 jest całkiem dobry. Na zewnątrz dom imponuje swoim wyglądem, a układ pomieszczeń też raczej jest dobrze przemyślany. Jednak, moim zdaniem, w projekcie domu znajduje się kilka rzeczy, które należałoby przemyśleć. Ja np. z tyłu garażu wstawiłem dodatkowe drzwi oraz połączyłem schowek z kotłownią, a z kuchni usunąłem słup w jej narożniku przy jadalni. Nie wiem też czy to wina projektu, czy naszej ekipy budowlanej, ale na górze są słupy podpierające dach, które całkiem wystają spoza ścian i w związku z tym pomieszczenia są mniej ustawne. Sam projekt dachu chyba także wymaga odświeżenia i delikatnych poprawek. Klatka schodowa wydaje się być niepotrzebnie wsunięta we wnękę, a i nie wiem, czy koniecznym jest obniżanie poziomu garażu i pomieszczeń gospodarczych względem reszty domu. Mimo to projekt domu Apis 3 WRW1007 uważam za dobry. Mieszka nam się w nim naprawdę dobrze i na jego funkcjonalność nie ma co narzekać. Przestrzegam jednak innych przed odpowiednim wyborem firmy budowlanej. Polecam i pozdrawiam.
dominolek6
Mamy dwójkę dzieci, więc zależało nam na projekcie domu z równymi sypialniami, aby dzieciaki mogły się sprawiedliwie nimi podzielić. Między innymi dlatego wybraliśmy projekt domu Apis 3 WRW1007. Poza tym, w projekcie było uwzględnione dużo okien, więc wiedzieliśmy, że dom będzie jasny i ciepły. Garaż dwustanowiskowy także był dla nas ważny. Działkę mamy dużą, więc mieliśmy swobodę wyboru. W domu mieszkamy dopiero od dwóch tygodni i jak na razie wszystko nam odpowiada. Przeprowadziliśmy się z bloku, więc dla nas dom jest bardzo przestronny. Dzieciaki biegają z góry na dół. Bardzo im odpowiada taka powierzchnia do zabawy. Jeszcze nie robiliśmy żadnej parapetówki, ale wkrótce taka się odbędzie. Obawiam się tylko tego, że zapowiedziało się jakieś siedemdziesiąt osób. Ale mamy sezon grillowy, więc myślę, że jakoś się pomieścimy w domu i w ogrodzie. Całość wnętrza jest bardzo dobrze doświetlona. Salon mamy od strony południowej, więc mnóstwo słońca wpada do środka całymi dniami. Na stałe w domu jest nas czwórka. Uważam, że taki metraż to idealne rozwiązanie dla naszej rodziny. Każdy znajdzie w domu swoje miejsce i jeszcze dodatkowy pokój na parterze pozostaje pusty. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis 3 WRW1007 jest na tyle dobry, że nie zmieniliśmy w nim nic. I muszę powiedzieć, że była to dobra decyzja. No może tylko spiżarnia mogłaby być ciut większa. Innym radzę dobrze pilnować swoich ekip budowlanych, ja miałam z moją drobne problemy. Z samego projektu domu Apis 3 WRW1007 i ukończonego już budynku jestem bardzo zadowolona. Polecam i pozdrawiam.
Sztarbałka
Największe znaczenie przy wyborze projektu domu przez nas miał układ pomieszczeń. Zależało nam, aby w domu nie było żadnych zbędnych pomieszczeń. Projekt domu Apis 3 WRW1007 w odbiciu lustrzanym okazał się, że najlepiej odzwierciedlającym nasze oczekiwania. Mamy dużą działkę, więc nie mieliśmy ograniczeń w wyborze, a Apis 3 WRW1007 również zaciekawił nas swoim wyglądem zewnętrznym. Chciałam mieć kuchnię od frontu domu, aby mieć widok na wejście i móc kontrolować to, co się dzieje przed domem. Dlatego zamieniliśmy miejscami dodatkowy pokój na dole z kuchnią. Zamknięta kuchnia pozwala na utrzymanie większego porządku w części dziennej, gdzie przyjmujemy gości. Nie chciałam też, aby żadne nieproszone zapachy dostawały się z kuchni do salonu. Dla nas okazało się to bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ dosyć często organizujemy różne przyjęcia. Stwierdziliśmy nawet, że dom sprzyja wyprawianiu imprez. 35m2 salonu i jadalni przyjmuje nawet 30 osób i wciąż wszyscy czują się wygodnie. Jest gdzie usiąść, gdzie potańczyć - także wszyscy zawsze chwalą nasze rozwiązania. A dobra komunikacja (szeroki korytarz) sprawia, że łatwo przenosić rzeczy z kuchni do gości. Cały układ pomieszczeń oceniam zdecydowanie na plus. W domu nie ma zbędnych pomieszczeń - wszystko znajduje swoje pożądane przeznaczenie. Pokój na dole jest mniejszy niż zakładał projekt domu, jednak świetnie spełnia swoje zadanie pokoju dla gości. Na razie, jest nas trójka, ale dom był budowany z myślą o czteroosobowej rodzinie i myślę, że dla takiej będzie idealny. Apis 3 WRW1007 w odbiciu lustrzanym w naszym przypadku ustawiony jest salonem od południa. Szczerze polecam takie ustawienie - całymi dniami wnętrze strefy dziennej jest jasne i przyjemne, tak samo pokoje dziecięce. W kuchni powstało dodatkowe okno, więc także w niej jest wystarczająco jasno. Natomiast w naszej sypialni, która znajduje się od północy jest chłodno i bardzo się z tego cieszymy. Bardzo praktyczne okazało się także pomieszczenie nad garażem, gdzie mamy pralnię, suszarnię i schowek na różne rzeczy. Nie wyobrażam sobie już, żeby pralnia znajdowała się w łazience. W projekcie domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Apis 3 WRW1007 zaszło kilka drobnych zmian. Przede wszystkim podnieśliśmy ściankę kolankową, aby jak najlepiej wykorzystać powierzchnię poddasza. O zamianie kuchni z pokojem gościnnym już wspomniałam. Po paru miesiącach od przeprowadzki tylko jedną rzecz chciałabym poprawić - od początku powinnam się zdecydować na większe okna w salonie, chciałabym żeby były one do samej ziemi. Apis 3 WRW1007 sprawdza się bezbłędnie. Mam nadzieję, że bardzo dobre pierwsze wrażenie pozostanie z nami na dłużej. Polecam ten projekt i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki