Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall7,22 m² (7,28 m²*)
2. Pokój13,59 m² (21,94 m²*)
3. Pokój13,15 m² (21,14 m²*)
4. Łazienka7,66 m² (15,81 m²*)
5. Pokój15,59 m² (22,76 m²*)
6. Garderoba2,99 m² (5,41 m²*)
Razem rzut poddasza60,20 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
139,82 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
139,35 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
506,30 m³
Powierzchnia dachu
245 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
42°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,81 m
Szerokość elewacji
10,05 m
Długość elewacji
16,85 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,05 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,85 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
82,60 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 i 8 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I, nad garażem. Strop: drewniany. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym: - krokwiowo-płatwiowym (nad częścią mieszkalną) - krokwiowym (nad garażem). Schody wewnętrzne: żelbetowe płytowe zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.
Parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym Apis posiada wysunięty przed bryłę garaż na jedno stanowisko. W tym średnich rozmiarów budynku zmieścił się rozbudowany program użytkowy, który zaspokoi potrzeby od 4 do 5 członków rodziny. Tradycyjna bryła o stromym dachu kopertowym rozciąga się wgłąb posesji. Krótszą elewację frontową zaakcentowano centralnie położoną lukarną oraz wysuniętym do przodu garażem. Poziom okapów wieńczącego go dachu wielospadowego jest niższy niż w pozostałej części pokrycia i utrzymany został w strefie nad drzwiami wejściowymi. Przeciwległa strona domu także otrzymała symetryczną lukarnę, wyposażoną dodatkowo w balkon. Sąsiadujące z nią tylne naroże zostało odjęte na rzecz podcienia rozpoczynającego taras. Rozbudowana wgłąb posesji bryła wymagać będzie głębokiej działki.
W parterze rozmieszczono pomieszczenia wspólne i gospodarcze. Strefa dzienna została zlokalizowana z dala od ulicy, w tylnej części domu. Jadalnia i pokój dzienny stanowią duże wnętrze, które rozciąga się od zadaszonego tarasu w jednym narożu do półotwartego, wyposażonego w kominek obszaru po przeciwnej stronie. Przy dłuższej elewacji pomieszczenie przechodzi w dużą, otwarta kuchnię, której granicę wyznacza jedynie słup. Naprzeciwko niej, zaraz za nieodgrodzonym niczym hallem, zlokalizowano otwarte schody dwubiegowe z ukrytą pod nimi sporą spiżarnią. Tę otwartą wspólną przestrzeń powiększa częściowo osłonięty taras, na który prowadzą dwie pary przeszklonych drzwi. Całe wnętrze jest doskonale doświetlone. Poddasze wykorzystano do urządzenia bardzo przestronnej strefy nocnej. Dwa duże pokoje zajęły niemal połowę kondygnacji, przylegając do krótszej ściany od ogrodu. Doświetlają je okna połaciowe i drzwi na wspólny balkon w lukarnie. Trzeci, wielki pokój zlokalizowany jest od ulicy i posiada wnękę na garderobę oraz dostęp do okien przeciwległej lukarny. W sporej, wygodnej łazience wydzielono mniejszą część np. na pralnię z suszarnią. Klatka schodowa doświetlona jest przez okno połaciowe. Dom uzupełniają zlokalizowane na parterze pomieszczenia takie jak pokój (gościnny, lub dodatkowa sypialnia), dostępne z garażu pomieszczenie gospodarcze, czy drobny wiatrołap z wnęką na szafę.
Główny piec zamontowany jest we wspomnianym wyżej pomieszczeniu gospodarczym, a opcjonalną metodą grzewczą stanowi bardzo wydajny kominek z płaszczem wodnym.
Apis to projekt, w którym rozmieszczenie funkcji podporządkowane jest komfortowi użytkowników. Rozciągająca się wgłąb ogrodu bryła umożliwiła maksymalne odsunięcie części wspólnej od drogi. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia służące wypoczynkowi i przebywaniu razem łączą się z ogrodem i zapewniają spokój oraz prywatność. Bardzo wygodne pokoje sypialne na poddaszu gwarantują każdemu z domowników swobodną, osobistą przestrzeń. Podłużny plan można dopasować do niezbyt szerokich działek, a tradycyjna forma o spajającym całą bryłę dachu wielospadowym będzie prezentowała się dobrze nawet wśród gęstej zabudowy wolnostojącej.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Interesuje Cię projekt w standardzie WT 2021? Skontaktuj się z nami - Doradca sprawdzi, czy jest już dostępna najnowsza wersja
Mieszkamy już 6 lat. Nadal podoba mi się jego funkcjonalność. Zmiany w trakcie budowy - zagospodarowane pomieszczenie nad garażem. Można tam przejść z górnej łazienki wstawiliśmy okno dachowe i kaloryfer mamy pralnię i suszarnię. W dwóch sypialniach dodaliśmy dodatkowe okna dachowe. Jest znacznie jaśniej. Podnieśliśmy ściankę kolankową- pomieszczenia są wyższe. Zlikwidowaliśmy drzwi balkonowe na parterze zostały tylko tarasowe. Wystarczą w zupełności. Ogrzewany gazem. Kominkiem ( mamy rozprowadzenie) wczesną jesienią i czasami wiosną.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Apis
pawel.fox
Przed ostatecznym wyborem projektu dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie nasze oczekiwania wobec naszego przyszłego domu. I tak, wcześniej pojechaliśmy obejrzeć gotowego Apisa WRW1000, który wydał nam się na tyle atrakcyjny, że zdecydowaliśmy się na ten zakup. W domu każdy metr powierzchni wydaje się odpowiednio wykorzystany. I mimo, że myśleliśmy raczej o Apisie 3, to właściwości działki przyczyniły się do takiego właśnie wyboru.Ogrzewamy się gazem i od czasu do czasu rozpalam w kominku - jednak nie jest to główny sposób utrzymania temperatury w domu (dobrze można ogrzać w zasadzie tylko dół i jeden pokój na poddaszu). Budynek jest obłożony 15cm styropianu i wysokiej jakości wełną, oprócz tego mamy bardzo dobre okna, więc koszty eksploatacyjne naprawdę nie wynoszą dużo - mamy całkiem ekonomiczny dom. Z rozmów ze znajomymi wynika, że mimo iż mamy odrobinę większy dom, to na ogrzewanie wydajemy tyle samo.Nie mam żadnych zastrzeżeń do układu pomieszczeń w projekcie domu Apis WRW1000. Po jego realizacji wszystko sprawdza się dokładnie tak, jak zakładaliśmy. Co prawda, dla własnej wygody zaadaptowaliśmy dodatkowo przestrzeń nad garażem na pralnię i suszarnię, a dla lepszego efektu wizualnego mamy otwartą klatkę schodową z lekką konstrukcją. Cały dom jest bardzo jasny. Ilość okien w domu naprawdę imponuje i o każdej porze dnia mamy pięknie doświetlone wnętrza. Zdecydowaliśmy się także na większe okna połaciowe, więc i poddasze mamy bardzo rozwidlone. Na razie w domu jest nas trójka, co zdecydowanie powinno się zmienić, bo dom jest przewidziany spokojnie dla czterech, a może i pięciu osób. Dodatkowy pokój na dole pełni funkcję gabinetu, jednak nasi goście mogą w nim też również przenocować.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW100. Raczej nic byśmy w nim nie zmieniali - wszystko się sprawdza. Z tego co pamiętam, to projekt nie zawierał też żadnych błędów. Polecam i pozdrawiam.
arkadiusz25
Projekt domu Apis WRW1000 wybraliśmy ze względu na naszą wąską działkę. Jednak muszę przyznać, że bardzo nam się spodobał. Przede wszystkim znaczenie miał fakt otwartej kuchni oraz trzech sypialni na poddaszu i dodatkowej łazienki. A cały układ pomieszczeń również przypadł nam do gustu.Zdecydowaliśmy się na tradycyjny piec na węgiel i nie ocieplaliśmy domu dodatkowo - wszystko tak jak w projekcie. Koszty ogrzewania są bardzo niskie, a co za tym idzie: ja jestem bardzo zadowolona.Byliśmy zachwyceni układem pomieszczeń już patrząc na sam projekt. Teraz kiedy od półtora roku mieszkamy w domu nadal wydaje się on być dla nas idealny. Na stałe w domu są cztery osoby, w tym dwójka małych dzieci. Dlatego otwarta na salon kuchnia była dla mnie ważna. Kiedy krzątam się w niej, a dzieciaki dokazują w salonie, bez problemu mogę kontrolować ich poczynania. Dodatkowy pokój na dole to także miejsce ich zabaw - mają tam swoje rzeczy i również lubią tam spędzać czas. Lubimy od czasu do czasu wyprawić jakieś przyjęcie, przestrzeń na parterze pozwala na to. Możemy swobodnie zaprosić nawet 25 osób. Projekt domu Apis WRW1000 przewiduje całkiem dużo dobrze rozmieszczonych okien, dzięki którym dom jest bardzo jasny. Zwłaszcza okna w salonie i jadalni oraz wyjście na taras zapewniają dużo światła słonecznego wpadającego do środka. Jedyną zmianą jaką dokonaliśmy była zamiana okrągłego tarasu na prostokątny. Wygląda on naprawdę cudownie i stał się chyba naszym ulubionym elementem domu.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW1000 był perfekcyjnym wyborem. Co więcej, rozwiązania projektowe zapewniają łatwą i sprawną realizację. Jestem bardzo zadowolona jego kształtu i komfortu, jaki nam zapewnia. Polecam i pozdrawiam
kidikidi
Mamy wąską działkę, więc mieliśmy trochę ograniczony wybór. Jednak projekt domu Apis WRW1000 okazał się odpowiedni do niej. Zależało nam także, aby w bryle domu znajdował się garaż, a dach był czterospadowy.Do Apisa WRW1000 wprowadziliśmy się jakiś rok temu. W cztery osoby mieszka nam się bardzo komfortowo; uważam, że nawet sześć osób spokojnie mogłoby na stałe odnaleźć swoje miejsce w takim domu. Układ pomieszczeń jest naprawdę bardzo dobry. Na dole (w dodatkowym pokoju) mamy z żoną sypialnię, a górę użytkują dzieci. Co więcej, nadal jeden pokój zostaje pusty i dostępny dla gości, którzy chcą u nas przenocować. Duży salon otwarty na jadalnię i kuchnię pozwala na organizowanie przyjęć okolicznościowych w większym gronie. Na parapetówce bez problemu pomieściliśmy nawet 30 osób. Co więcej, całość wnętrza jest świetnie doświetlona i czas spędzamy w domu bardzo przyjemnie. Ja osobiście lubię odpoczywać na tarasie, gdzie po zakończonej pracy mogę się relaksować.Ogrzewamy się tradycyjnie - węglem. Ale okazało się to całkiem ekonomicznym rozwiązaniem. Przez sezon grzewczym spaliłem tylko 2 tony. Z czego jestem całkiem zadowolony. W kwestii ogrzewania jedynie sama kotłownia mogłaby być inaczej rozwiązana. Zwyczajnie brakuje mi tam miejsca na składowanie opału. Dlatego zewnętrzne drzwi do niej wydają się koniecznością. Ja natomiast żałuję, że nie zdecydowałem się na podpiwniczenie garażu i tam stworzenie dużej, przestronnej kotłowni.Kilka innych zmian w projekcie domu Apis WRW1000 miało jednak miejsce. Dolną łazienkę poszerzyliśmy o 20cm kosztem korytarza. Drzwi wejściowe przesunęliśmy bardziej na prawo, aby w wiatrołapie mieć miejsce na szafę po lewej. Także ściankę kolankową podnieśliśmy o kilka centymetrów.Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Apis WRW1000 okazał się dobrym wyborem. Cieszymy się, że wszystko nam się udało i już możemy cieszyć się naszym nowym domem. Polecam i pozdrawiam.
marcus8
Wybór odpowiedniego projektu był głównie uzależniony od szerokości naszej działki, która jest dość wąska. Ze wszystkich, które by na nią pasowały projekt domu Apis WRW1000 spodobał nam się najbardziej pod względem rozmieszczenia pokoi, kubatury oraz wyglądu zewnętrznego.Ze względu na to, iż budowaliśmy się systemem gospodarczym, koszty inwestycji nie były dla nas zbyt duże. W naszym domu zarówno ściany zewnętrzne, jak i działowe zostały wykonane z bloczków silikatowych. Dach pokryliśmy blacho-dachówką. Cała realizacja odbyła się na szczęście bez żadnych problemów. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem. W naszym przypadku koszty eksploatacji nie są szczególnie wygórowane, aczkolwiek gdyby w miejscu naszego zamieszkania była możliwość podłączenia się do instalacji gazowej, na pewno byśmy z tego skorzystali. Uważam, że przy tym metrażu koszty ogrzewania gazem są porównywalne do ceny opału.W projekcie domu Apis WRW1000 nie wprowadzaliśmy żadnych poprawek, jednakże moim zdaniem warto rozważyć przeniesienie kanału dymnego w kotłowni na przeciwległą ścianę. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na tą modyfikację, jednak ten pomysł wpadł nam do głowy, gdy było już na to za późno. Zmiana położenia komina spowodowałaby, iż powierzchnia łazienki na poddaszu zdecydowanie by się zwiększyła.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apis WRW1000 był z pewnością dobrą decyzją. Cały nasz dom bardzo nas cieszy. Jesteśmy rodziną 3-osobową, ale myślę, że przy takim metrażu nawet 4 osoby mogłyby mieszkać na stałe z pełnym komfortem. Polecam i pozdrawiam.
pawel.fox
Przed ostatecznym wyborem projektu dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie nasze oczekiwania wobec naszego przyszłego domu. I tak, wcześniej pojechaliśmy obejrzeć gotowego Apisa WRW1000, który wydał nam się na tyle atrakcyjny, że zdecydowaliśmy się na ten zakup. W domu każdy metr powierzchni wydaje się odpowiednio wykorzystany. I mimo, że myśleliśmy raczej o Apisie 3, to właściwości działki przyczyniły się do takiego właśnie wyboru.Ogrzewamy się gazem i od czasu do czasu rozpalam w kominku - jednak nie jest to główny sposób utrzymania temperatury w domu (dobrze można ogrzać w zasadzie tylko dół i jeden pokój na poddaszu). Budynek jest obłożony 15cm styropianu i wysokiej jakości wełną, oprócz tego mamy bardzo dobre okna, więc koszty eksploatacyjne naprawdę nie wynoszą dużo - mamy całkiem ekonomiczny dom. Z rozmów ze znajomymi wynika, że mimo iż mamy odrobinę większy dom, to na ogrzewanie wydajemy tyle samo.Nie mam żadnych zastrzeżeń do układu pomieszczeń w projekcie domu Apis WRW1000. Po jego realizacji wszystko sprawdza się dokładnie tak, jak zakładaliśmy. Co prawda, dla własnej wygody zaadaptowaliśmy dodatkowo przestrzeń nad garażem na pralnię i suszarnię, a dla lepszego efektu wizualnego mamy otwartą klatkę schodową z lekką konstrukcją. Cały dom jest bardzo jasny. Ilość okien w domu naprawdę imponuje i o każdej porze dnia mamy pięknie doświetlone wnętrza. Zdecydowaliśmy się także na większe okna połaciowe, więc i poddasze mamy bardzo rozwidlone. Na razie w domu jest nas trójka, co zdecydowanie powinno się zmienić, bo dom jest przewidziany spokojnie dla czterech, a może i pięciu osób. Dodatkowy pokój na dole pełni funkcję gabinetu, jednak nasi goście mogą w nim też również przenocować.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW100. Raczej nic byśmy w nim nie zmieniali - wszystko się sprawdza. Z tego co pamiętam, to projekt nie zawierał też żadnych błędów. Polecam i pozdrawiam.
arkadiusz25
Projekt domu Apis WRW1000 wybraliśmy ze względu na naszą wąską działkę. Jednak muszę przyznać, że bardzo nam się spodobał. Przede wszystkim znaczenie miał fakt otwartej kuchni oraz trzech sypialni na poddaszu i dodatkowej łazienki. A cały układ pomieszczeń również przypadł nam do gustu.Zdecydowaliśmy się na tradycyjny piec na węgiel i nie ocieplaliśmy domu dodatkowo - wszystko tak jak w projekcie. Koszty ogrzewania są bardzo niskie, a co za tym idzie: ja jestem bardzo zadowolona.Byliśmy zachwyceni układem pomieszczeń już patrząc na sam projekt. Teraz kiedy od półtora roku mieszkamy w domu nadal wydaje się on być dla nas idealny. Na stałe w domu są cztery osoby, w tym dwójka małych dzieci. Dlatego otwarta na salon kuchnia była dla mnie ważna. Kiedy krzątam się w niej, a dzieciaki dokazują w salonie, bez problemu mogę kontrolować ich poczynania. Dodatkowy pokój na dole to także miejsce ich zabaw - mają tam swoje rzeczy i również lubią tam spędzać czas. Lubimy od czasu do czasu wyprawić jakieś przyjęcie, przestrzeń na parterze pozwala na to. Możemy swobodnie zaprosić nawet 25 osób. Projekt domu Apis WRW1000 przewiduje całkiem dużo dobrze rozmieszczonych okien, dzięki którym dom jest bardzo jasny. Zwłaszcza okna w salonie i jadalni oraz wyjście na taras zapewniają dużo światła słonecznego wpadającego do środka. Jedyną zmianą jaką dokonaliśmy była zamiana okrągłego tarasu na prostokątny. Wygląda on naprawdę cudownie i stał się chyba naszym ulubionym elementem domu.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW1000 był perfekcyjnym wyborem. Co więcej, rozwiązania projektowe zapewniają łatwą i sprawną realizację. Jestem bardzo zadowolona jego kształtu i komfortu, jaki nam zapewnia. Polecam i pozdrawiam
kidikidi
Mamy wąską działkę, więc mieliśmy trochę ograniczony wybór. Jednak projekt domu Apis WRW1000 okazał się odpowiedni do niej. Zależało nam także, aby w bryle domu znajdował się garaż, a dach był czterospadowy.Do Apisa WRW1000 wprowadziliśmy się jakiś rok temu. W cztery osoby mieszka nam się bardzo komfortowo; uważam, że nawet sześć osób spokojnie mogłoby na stałe odnaleźć swoje miejsce w takim domu. Układ pomieszczeń jest naprawdę bardzo dobry. Na dole (w dodatkowym pokoju) mamy z żoną sypialnię, a górę użytkują dzieci. Co więcej, nadal jeden pokój zostaje pusty i dostępny dla gości, którzy chcą u nas przenocować. Duży salon otwarty na jadalnię i kuchnię pozwala na organizowanie przyjęć okolicznościowych w większym gronie. Na parapetówce bez problemu pomieściliśmy nawet 30 osób. Co więcej, całość wnętrza jest świetnie doświetlona i czas spędzamy w domu bardzo przyjemnie. Ja osobiście lubię odpoczywać na tarasie, gdzie po zakończonej pracy mogę się relaksować.Ogrzewamy się tradycyjnie - węglem. Ale okazało się to całkiem ekonomicznym rozwiązaniem. Przez sezon grzewczym spaliłem tylko 2 tony. Z czego jestem całkiem zadowolony. W kwestii ogrzewania jedynie sama kotłownia mogłaby być inaczej rozwiązana. Zwyczajnie brakuje mi tam miejsca na składowanie opału. Dlatego zewnętrzne drzwi do niej wydają się koniecznością. Ja natomiast żałuję, że nie zdecydowałem się na podpiwniczenie garażu i tam stworzenie dużej, przestronnej kotłowni.Kilka innych zmian w projekcie domu Apis WRW1000 miało jednak miejsce. Dolną łazienkę poszerzyliśmy o 20cm kosztem korytarza. Drzwi wejściowe przesunęliśmy bardziej na prawo, aby w wiatrołapie mieć miejsce na szafę po lewej. Także ściankę kolankową podnieśliśmy o kilka centymetrów.Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Apis WRW1000 okazał się dobrym wyborem. Cieszymy się, że wszystko nam się udało i już możemy cieszyć się naszym nowym domem. Polecam i pozdrawiam.
marcus8
Wybór odpowiedniego projektu był głównie uzależniony od szerokości naszej działki, która jest dość wąska. Ze wszystkich, które by na nią pasowały projekt domu Apis WRW1000 spodobał nam się najbardziej pod względem rozmieszczenia pokoi, kubatury oraz wyglądu zewnętrznego.Ze względu na to, iż budowaliśmy się systemem gospodarczym, koszty inwestycji nie były dla nas zbyt duże. W naszym domu zarówno ściany zewnętrzne, jak i działowe zostały wykonane z bloczków silikatowych. Dach pokryliśmy blacho-dachówką. Cała realizacja odbyła się na szczęście bez żadnych problemów. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem. W naszym przypadku koszty eksploatacji nie są szczególnie wygórowane, aczkolwiek gdyby w miejscu naszego zamieszkania była możliwość podłączenia się do instalacji gazowej, na pewno byśmy z tego skorzystali. Uważam, że przy tym metrażu koszty ogrzewania gazem są porównywalne do ceny opału.W projekcie domu Apis WRW1000 nie wprowadzaliśmy żadnych poprawek, jednakże moim zdaniem warto rozważyć przeniesienie kanału dymnego w kotłowni na przeciwległą ścianę. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na tą modyfikację, jednak ten pomysł wpadł nam do głowy, gdy było już na to za późno. Zmiana położenia komina spowodowałaby, iż powierzchnia łazienki na poddaszu zdecydowanie by się zwiększyła.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apis WRW1000 był z pewnością dobrą decyzją. Cały nasz dom bardzo nas cieszy. Jesteśmy rodziną 3-osobową, ale myślę, że przy takim metrażu nawet 4 osoby mogłyby mieszkać na stałe z pełnym komfortem. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki