Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 109 do 5 279 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
404 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
60 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
285 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
59 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
167,10 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
155,10 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
235,20 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
520 m³
Powierzchnia dachu
260,70 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,59 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,84 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,24 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
800 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
590 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
690 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
950 zł
Opis projektu
APS 105 jest sporym domem jednorodzinnym, który został wyposażony w poddasze użytkowe i jednostanowiskowy garaż w linii zabudowy. Ten reprezentacyjny, wręcz dworkowy budynek zapewni komfort nawet 6 członkom rodziny. Rozłożystą bryłę zwieńczono proporcjonalnym dachem kopertowym, na którego wszystkich połaciach zlokalizowano duże lukarny. Ścianę frontową zaakcentowano centralnym portykiem pod balkonem. Od strony ogrodu pojawił się duży, również zwieńczony balkonem wykusz. Naroże tylnej ściany zostało wycięte na rzecz płytkiego podcienia osłaniającego fragment tarasu. Obok, z bocznej ściany wysunięto przechodzący w lukarnę ryzalit. Ze względu na spore gabaryty, dom będzie wymagać dużej działki.
Odsunięta od ulicy strefa dzienna znajduje się na parterze. Duża kuchnia została zlokalizowana w płytkim ryzalicie na bocznej ścianie. Uzupełnia ją drobna, ale jasna spiżarnia. Wielki pokój dzienny zlokalizowano całkowicie z tyłu w najgłębszej, wysuniętej części. W narożu pokoju zaproponowano kominek, a przeszklone drzwi po przeciwnej stronie łączą go z częściowo zadaszonym tarasem. Wnętrze powiększa i rozświetla duży wykusz na osi wpadającego doń hallu. Obok, naprzeciwko kuchni, znalazła się otwarta klatka schodowa, która łączy przyziemie z położonym nieco niżej garażem. W przedniej części domu zgromadzono dodatkowe pomieszczenia. Bezpośrednio z wiatrołapu dostępna jest spora garderoba. Po drugiej stronie znalazł się ustawny narożny pokój, który może służyć zarówno domownikom jak i gościom - naprzeciwko niego znajdują się drzwi do obsługującej parter niewielkiej łazienki. Ostatnim pomieszczeniem naziemnej kondygnacji jest spora kotłownia, do której wchodzi się z garażu. Najwyższą część poddasza zajęła strefa nocna. Do tylnej ściany przylegają dwa średniej wielkości pokoje, które dzielą wspólny balkon. Wzdłuż fasady rozciąga się za to przestronny pokój małżeński z wnęką na garderobę, prywatną łazienką i balkonem. Obok niej znalazła się dużo większa, ogólnodostępna łazienka, którą doskonale doświetla duże okno w lukarnie. Nad garażem zlokalizowano dostępny z półpiętra strych. Powiększony o lukarnę, może służyć jako dodatkowa sypialnia, pomieszczenie rekreacyjne bądź gospodarcze.
Wielki APS 105 wyposażony jest we wszelkie udogodnienia. Bogaty program użytkowy obejmuje duże i dobrze doświetlone pomieszczenia. Poprowadzenie komunikacji przez oś domu utworzyło bardzo funkcjonalny i otwarty układ. Tektonika bryły przekłada się na jej reprezentacyjną formę, a jednocześnie pozwala lepiej doświetlić i zwiększyć ustawność najważniejszych pomieszczeń. Obszerny strych na półpiętrze umożliwia dostosowanie budynku do indywidualnych potrzeb rodziny.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. W dokumentacji znajduje się jeden egzemplarz projektu architektoniczno-budowlanego i jeden projekt techniczny, służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu APS 105
maciejlesko
Zdecydowaliśmy się na projekt domu APS 105 LUA1116, ponieważ odpowiadał mi jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Najbardziej mi zależało na dużym salonie połączonym z kuchnią i przestrzennym holu. Cała budowa przebiegła sprawnie i bez problemów, a projekt domu APS 105 LUA1116 był czytelny, co bardzo nas cieszyło. Piec mamy na gaz. Dodtakowo położyliśmy ogrzewanie podłogowe. Koszty są bardzo korzystne. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, to piec gazowy jest jednym z najtańszych i najwygodniejszych rodzajów ogrzewania. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Wprowadziłam kilka modyfikacji. Zrezygnowałam ze spiżarni i powiększyłam łazienkę. Postanowiłam zrobić drzwi wyjściowych z kotłowni. Na górze dołożyłam okno dachowe i podniosłam ściankę kolankową.
Moja rodzina liczy pięć osób, więc dom jest wykorzytany w 100%. Jestem chyba najbardziej zadowolona z parteru- z tej ogromnej przestrzeni. W domu jest jasno i przytulnie, mam też gdzie przyjmować gości. Obejrzałam setki albo nawet tysiące projektów i myślę, że jeśli ktoś szuka domu o zewnętrznym wyglądzie taki jak ten to projekt domu APS 105 LUA1116 jest trafiony w dziesiątkę. Na chwilę obecną jestem cały czas zachwycona projektem domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116. Pozdrawiam.
szary1988
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116 spodobał mi się przede wszystkim ze względu na ogromny salon i otwartą przestrzeń. Połączenie salonu, kuchni i jadalni to naprawdę dobre rozwiązanie - cenię sobie przestronne wnętrza, dlatego na takim układzie od początku mi zależało.Dodatkowo ciekawa konstrukcja dachu, wyjątkowo przypadła mi do gustu.Realizacja naszego domu odbyła się bez większych problemów i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W trakcie budowy fachowcy natrafili jednak w projekcie na jeden mankament. Okazało się, iż nie przewidywał on wykonania wieńców nad lukarnami, więc połączenie ich z dachem byłoby za słabe bezpośrednio na murze. Na szczęście nasi wykonawcy w porozumieniu z kierownikiem budowy poradzili sobie z poprawnym rozwiązaniem tej kwestii.Budowę zaczęliśmy w czerwcu 2014 r., a obecnie po roku i 8 miesiącach trwania inwestycji zostały nam jedynie kosmetyczne prace wykończeniowe. Ściany w naszym przypadku zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków Solbet. Dach pokryliśmy blachodachówką Venecja, a izolację poddasza tworzy 30 cm (dwie warstwy po 15 cm) wełny mineralnej marki Rockwoll. W całym domu zamontowaliśmy 3-szybowe okna, które idealnie wyciszają wnętrze, zwłaszcza gdy mieszka się przy ruchliwej ulicy Sądzę, że decydując się na ten projekt należy liczyć się z tym, iż koszty jego realizacji nie należą do najniższych.Co prawda Projekt APS 105 LUA1116 nie przewiduje wykonania piwnicy, jednak my postanowiliśmy ją doprojektować. Na nowo powstałej kondygnacji zrobiliśmy kotłownię, zaś jej pierwotny metraż przyłączyliśmy do garażu, który stał się przez to większy. Ponadto, wyrównaliśmy powierzchnię garażu z poziomem parteru, gdyż oryginalnie znajdował się on nieco niżej niż główna bryła budynku. W stropie podpiwniczenia części garażowej zrobiliśmy kanał wielkości 1x2 m, który ułatwia wykonywanie prac przy pojeździe, a także służy jako zsyp na opał, gdyż dom ogrzewany jest ekogroszkiem.Świetnym pomysłem była również rezygnacja ze spiżarki przy kuchni - jej kosztem powiększyliśmy dolną łazienkę.Kolejną zmianą było poszerzenie klatki schodowej do 130 cm - dzięki temu jest ona jaśniejsza i wygodniejsza w użytkowaniu. Na chwilę obecną myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby usunięcie ścianki między nią a salonem. Schody otwarte na część wypoczynkową sprawiłyby, iż stałaby się ona bardziej przestronna. Wykonanie tej zmiany będzie możliwe poprzez wstawienie filaru i wydłużenie podciągu nad tym miejscem. Moim zdaniem, naprawdę warto to rozważyć. Sądzę również, iż pokój na parterze mógłby być jednak nieco większy. Gdyby ktoś nie chciał wykańczać obu kondygnacji jednocześnie, podczas wykonywania poddasza mógłby użytkować jedynie parter.Jestem zadowolony z wyboru projektu Projekt APS 105 LUA1116. Rozmieszczenie części dziennej zostało świetnie przemyślane - połączenie salonu, jadalni i kuchni to naprawdę dobre rozwiązanie. Układ poddasza również mi odpowiada - nie potrzebowałem nawet wprowadzać w nim jakichkolwiek zmian. Moim zdaniem powierzchnia domu jest w pełni komfortowa dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Sławek105
Szukając odpowiedniego projektu domu postanowiliśmy nie opierać się jedynie na ukazanych na stronie rysunkach, ale przede wszystkim na ich rzeczywistych realizacjach. Był to bardzo dobry pomysł, ponieważ gdy byliśmy zainteresowani jednym z nich, okazało się że wizualizacja odbiega nieco wyglądem od postawionego budynku i ostatecznie zrezygnowaliśmy z jego zakupu. Na szczęście nie miało to miejsca w przypadku projektu APS 105 LUA1116. Znaleźliśmy jego realizację w pobliskiej miejscowości i pod względem wizualnym bardzo przypadł nam do gustu. Po obejrzeniu wnętrza okazało się, iż uwzględnione w nim rozwiązania odpowiadają naszym oczekiwaniom, dlatego też nie potrzebowaliśmy długo zastanawiać się nad jego wyborem.Postawienie naszego nowego domu nie stanowiło dla fachowców żadnych trudności i nie zgłaszali oni zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Wszystko udało się wykonać bez komplikacji. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2014 r., a na chwilę obecną (październik 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie ostatnich, drobnych wykończeń. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokrylismy Dachówką ceramiczną Holenderka marki Wienerberger. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w tradycyjnej, żelbetowej konstrukcji. Muszę jednak przyznać, że przy zastosowaniu powyższych materiałów, koszty naszej budowy były wyższe niż oszacowane w kosztorysie.Do oryginalnej wersji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Polegała ona na powiększeniu kotłowni, co było naprawdę świetnym pomysłem. Tą modyfikację szczerze polecam innym Inwestorom - wydłużenie kotłowni chociaż o 2 metry sprawia, że jest ona w pełni praktyczna. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne jeśli chce się zamontować w niej piec na ekogroszek, który zajmuje dosyć sporo miejsca, więc warto rozważyć to już na etapie adaptacji.Rozkład pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu APS 105 LUA1116 od początku nam odpowiadał, dlatego też stwierdziliśmy że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian w układzie ścianek działowych. Na chwilę obecną jesteśmy zadowoleni z tej decyzji, gdyż nowy dom użytkuje się w pełni komfortowo a odwiedzający nas goście chwalą jego wnętrze. Pozdrawiam.
maciejlesko
Zdecydowaliśmy się na projekt domu APS 105 LUA1116, ponieważ odpowiadał mi jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Najbardziej mi zależało na dużym salonie połączonym z kuchnią i przestrzennym holu. Cała budowa przebiegła sprawnie i bez problemów, a projekt domu APS 105 LUA1116 był czytelny, co bardzo nas cieszyło. Piec mamy na gaz. Dodtakowo położyliśmy ogrzewanie podłogowe. Koszty są bardzo korzystne. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, to piec gazowy jest jednym z najtańszych i najwygodniejszych rodzajów ogrzewania. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Wprowadziłam kilka modyfikacji. Zrezygnowałam ze spiżarni i powiększyłam łazienkę. Postanowiłam zrobić drzwi wyjściowych z kotłowni. Na górze dołożyłam okno dachowe i podniosłam ściankę kolankową.
Moja rodzina liczy pięć osób, więc dom jest wykorzytany w 100%. Jestem chyba najbardziej zadowolona z parteru- z tej ogromnej przestrzeni. W domu jest jasno i przytulnie, mam też gdzie przyjmować gości. Obejrzałam setki albo nawet tysiące projektów i myślę, że jeśli ktoś szuka domu o zewnętrznym wyglądzie taki jak ten to projekt domu APS 105 LUA1116 jest trafiony w dziesiątkę. Na chwilę obecną jestem cały czas zachwycona projektem domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116. Pozdrawiam.
szary1988
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116 spodobał mi się przede wszystkim ze względu na ogromny salon i otwartą przestrzeń. Połączenie salonu, kuchni i jadalni to naprawdę dobre rozwiązanie - cenię sobie przestronne wnętrza, dlatego na takim układzie od początku mi zależało.Dodatkowo ciekawa konstrukcja dachu, wyjątkowo przypadła mi do gustu.Realizacja naszego domu odbyła się bez większych problemów i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W trakcie budowy fachowcy natrafili jednak w projekcie na jeden mankament. Okazało się, iż nie przewidywał on wykonania wieńców nad lukarnami, więc połączenie ich z dachem byłoby za słabe bezpośrednio na murze. Na szczęście nasi wykonawcy w porozumieniu z kierownikiem budowy poradzili sobie z poprawnym rozwiązaniem tej kwestii.Budowę zaczęliśmy w czerwcu 2014 r., a obecnie po roku i 8 miesiącach trwania inwestycji zostały nam jedynie kosmetyczne prace wykończeniowe. Ściany w naszym przypadku zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków Solbet. Dach pokryliśmy blachodachówką Venecja, a izolację poddasza tworzy 30 cm (dwie warstwy po 15 cm) wełny mineralnej marki Rockwoll. W całym domu zamontowaliśmy 3-szybowe okna, które idealnie wyciszają wnętrze, zwłaszcza gdy mieszka się przy ruchliwej ulicy Sądzę, że decydując się na ten projekt należy liczyć się z tym, iż koszty jego realizacji nie należą do najniższych.Co prawda Projekt APS 105 LUA1116 nie przewiduje wykonania piwnicy, jednak my postanowiliśmy ją doprojektować. Na nowo powstałej kondygnacji zrobiliśmy kotłownię, zaś jej pierwotny metraż przyłączyliśmy do garażu, który stał się przez to większy. Ponadto, wyrównaliśmy powierzchnię garażu z poziomem parteru, gdyż oryginalnie znajdował się on nieco niżej niż główna bryła budynku. W stropie podpiwniczenia części garażowej zrobiliśmy kanał wielkości 1x2 m, który ułatwia wykonywanie prac przy pojeździe, a także służy jako zsyp na opał, gdyż dom ogrzewany jest ekogroszkiem.Świetnym pomysłem była również rezygnacja ze spiżarki przy kuchni - jej kosztem powiększyliśmy dolną łazienkę.Kolejną zmianą było poszerzenie klatki schodowej do 130 cm - dzięki temu jest ona jaśniejsza i wygodniejsza w użytkowaniu. Na chwilę obecną myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby usunięcie ścianki między nią a salonem. Schody otwarte na część wypoczynkową sprawiłyby, iż stałaby się ona bardziej przestronna. Wykonanie tej zmiany będzie możliwe poprzez wstawienie filaru i wydłużenie podciągu nad tym miejscem. Moim zdaniem, naprawdę warto to rozważyć. Sądzę również, iż pokój na parterze mógłby być jednak nieco większy. Gdyby ktoś nie chciał wykańczać obu kondygnacji jednocześnie, podczas wykonywania poddasza mógłby użytkować jedynie parter.Jestem zadowolony z wyboru projektu Projekt APS 105 LUA1116. Rozmieszczenie części dziennej zostało świetnie przemyślane - połączenie salonu, jadalni i kuchni to naprawdę dobre rozwiązanie. Układ poddasza również mi odpowiada - nie potrzebowałem nawet wprowadzać w nim jakichkolwiek zmian. Moim zdaniem powierzchnia domu jest w pełni komfortowa dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Sławek105
Szukając odpowiedniego projektu domu postanowiliśmy nie opierać się jedynie na ukazanych na stronie rysunkach, ale przede wszystkim na ich rzeczywistych realizacjach. Był to bardzo dobry pomysł, ponieważ gdy byliśmy zainteresowani jednym z nich, okazało się że wizualizacja odbiega nieco wyglądem od postawionego budynku i ostatecznie zrezygnowaliśmy z jego zakupu. Na szczęście nie miało to miejsca w przypadku projektu APS 105 LUA1116. Znaleźliśmy jego realizację w pobliskiej miejscowości i pod względem wizualnym bardzo przypadł nam do gustu. Po obejrzeniu wnętrza okazało się, iż uwzględnione w nim rozwiązania odpowiadają naszym oczekiwaniom, dlatego też nie potrzebowaliśmy długo zastanawiać się nad jego wyborem.Postawienie naszego nowego domu nie stanowiło dla fachowców żadnych trudności i nie zgłaszali oni zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Wszystko udało się wykonać bez komplikacji. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2014 r., a na chwilę obecną (październik 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie ostatnich, drobnych wykończeń. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokrylismy Dachówką ceramiczną Holenderka marki Wienerberger. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w tradycyjnej, żelbetowej konstrukcji. Muszę jednak przyznać, że przy zastosowaniu powyższych materiałów, koszty naszej budowy były wyższe niż oszacowane w kosztorysie.Do oryginalnej wersji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Polegała ona na powiększeniu kotłowni, co było naprawdę świetnym pomysłem. Tą modyfikację szczerze polecam innym Inwestorom - wydłużenie kotłowni chociaż o 2 metry sprawia, że jest ona w pełni praktyczna. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne jeśli chce się zamontować w niej piec na ekogroszek, który zajmuje dosyć sporo miejsca, więc warto rozważyć to już na etapie adaptacji.Rozkład pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu APS 105 LUA1116 od początku nam odpowiadał, dlatego też stwierdziliśmy że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian w układzie ścianek działowych. Na chwilę obecną jesteśmy zadowoleni z tej decyzji, gdyż nowy dom użytkuje się w pełni komfortowo a odwiedzający nas goście chwalą jego wnętrze. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki