Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 309 do 5 479 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
124,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
125,60 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
200,20 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
337,90 m³
Powierzchnia dachu
187,10 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
38°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,23 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,65 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,51 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
800 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
590 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
690 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
950 zł
Opis projektu
Projekt domu APS 182 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt APS 182 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. APS 182 zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. W dokumentacji znajduje się jeden egzemplarz projektu architektoniczno-budowlanego i jeden projekt techniczny, służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Mój start z tym projektem rozpoczął się w 2010 roku. Obecnie korzystam z niego w pełni mieszkając w gotowym domu i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście wprowadziłem trochę zmian jak dach 4 spadowy (tak powstał APS 216) otwartą kuchnię bez spiżarki, na górze zamiast strychu zrobiłem dwa pomieszczenia- pralnie, która dzieli ścianę z łazienką a wykonany w niej otwór służy jako wrzutnia brudnych ubrań z łazienki do pralni ☺druga część to pokój zabawowy, w którym najczęściej przebywamy. Pozbyłem się wiatrołapu a wejście do garażu zrobiłem przy drzwiach wejściowych do domu, aby z brudnymi butami nie chodzić przez pół domu.
Jeśli ktoś szuka funkcjonalnego domu to szczerze polecam. Jakby co, to służę dodatkowymi informacjami czesterr@go2.pl.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu APS 182
Hummel1231
Oboje z sąsiadem mieliśmy dosyć wąskie działki, dlatego wspólnie zdecydowaliśmy się na realizację domu o zabudowie bliźniaczej. Wybraliśmy projekt APS 182 LUA1231, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Spodobał nam się zarówno jego wygląd zewnętrzy, jak i funkcjonalny układ pomieszczeń.Najtrudniejszym okresem związanym z całą inwestycją był dla mnie czas załatwiania wszelkiej dokumentacji. Gdy wszystko udało się jednak pomyślnie zorganizować, pozostała część realizacji przebiegła bardzo pomyślnie i miło ją wspominam. Każdy etap budowy bardzo mnie cieszył, a podczas niej nie mieliśmy większych problemów. Jedynym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest główny komin. Nie mogliśmy wykonać go zgodnie z zaleceniami projektu, dlatego postanowiliśmy zastosować gotowy komin systemowy marki Schiedel. Wszystkie ściany zostały w naszym wypadku wymurowane z białych bloczków Suporex, a całość ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu.Obecnie nie mamy możliwości podłączenia się do gazu ziemnego, dlatego w kotłowni zamontowaliśmy piec na ekogroszek. Póki co, ogrzewaliśmy dom od lutego do połowy kwietnia, jednak wtedy mury nie były jeszcze ocieplone, a system grzewczy był w fazie rozruchu. Mimo to, w środku było bardzo ciepło, a przez ten czas zużyliśmy ok. 2 tony opału. Zarówno na parterze jak i poddaszu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe i jestem naprawdę zadowolona z tego rozwiązania. Nigdzie nie mamy wiszących kaloryferów, które utrudniają aranżację pokoi i zbierają kurz na ścianach. Świetnym rozwiązaniem są również solary na dachu, przez całe lato nic nie płaciliśmy za ogrzewanie wody.Projekt APS 182 LUA1231 przewidywał spiżarkę wewnątrz kuchni, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Na początku bardzo zależało mi na tym pomieszczeniu, jednak większa kuchnia była dla mnie ważniejsza. Teraz jest ona duża, przestronna, a w dodatku praktyczna, dzięki sporej liczbie szafek. Oprócz tego otworzyliśmy ją na salon, tworząc tym samym otwartą, wspólną część dzienną. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ przygotowując posiłki mogę swobodnie rozmawiać z gośćmi lub pozostałymi domownikami, którzy przebywają w salonie. Brak oryginalnej spiżarki w kuchni nie jest dla mnie problemem, ponieważ udało nam się ją wygospodarować w pomieszczeniu pod schodami. To dobra lokalizacja, gdyż znajduje się przy garażu, który nie jest ogrzewany, a żywność lepiej przechowywać w chłodnym miejscu.Na samym początku myślałam, że przestrzeń nad garażem będzie mało praktyczna i posłuży nam jako strych. Okazało się jednak, że jest to naprawdę spore i przestronne pomieszczenie, tym bardziej iż dołożyliśmy tam dwa dodatkowe okna połaciowe. Tą powierzchnię przedzieliliśmy tworząc osobną garderobę oraz pokój rekreacyjny. Wyszedł on naprawdę rewelacyjnie, na wszystkich robi duże wrażenie i jest to najładniejsze pomieszczenia w naszym domu. Świetnym pomysłem było podniesienie ścianki kolankowej o jeden 25 cm bloczek Suporex. Dzięki temu dach jest nieco wyższy i nad poddaszem powstał funkcjonalny strych, po którym można swobodnie chodzić bez schylania się. Uważam, że naprawdę warto to rozważyć.Dom jest funkcjonalny i nic mi w nim nie przeszkadza. Na początku obawiałam się, iż jego powierzchnia może być nieco za mała, ale gdy wszystko zostało wykończone, widzę jak duży jest to metraż. Dobrze przemyślanym przez projektanta rozwiązaniem jest kotłownia za garażem, w znacznej odległości od strefy mieszkalnej, z której dodatkowo uwzględniono osobne wyjście na zewnątrz.Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 182 LUA1231. To naprawdę przytulny i rodzinny dom. Podoba się zarówno nam jak i wszystkim odwiedzającym nas gościom. Projekt jest niewątpliwe warty uwagi i z czystym sercem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Hummel1231
Oboje z sąsiadem mieliśmy dosyć wąskie działki, dlatego wspólnie zdecydowaliśmy się na realizację domu o zabudowie bliźniaczej. Wybraliśmy projekt APS 182 LUA1231, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Spodobał nam się zarówno jego wygląd zewnętrzy, jak i funkcjonalny układ pomieszczeń.Najtrudniejszym okresem związanym z całą inwestycją był dla mnie czas załatwiania wszelkiej dokumentacji. Gdy wszystko udało się jednak pomyślnie zorganizować, pozostała część realizacji przebiegła bardzo pomyślnie i miło ją wspominam. Każdy etap budowy bardzo mnie cieszył, a podczas niej nie mieliśmy większych problemów. Jedynym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest główny komin. Nie mogliśmy wykonać go zgodnie z zaleceniami projektu, dlatego postanowiliśmy zastosować gotowy komin systemowy marki Schiedel. Wszystkie ściany zostały w naszym wypadku wymurowane z białych bloczków Suporex, a całość ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu.Obecnie nie mamy możliwości podłączenia się do gazu ziemnego, dlatego w kotłowni zamontowaliśmy piec na ekogroszek. Póki co, ogrzewaliśmy dom od lutego do połowy kwietnia, jednak wtedy mury nie były jeszcze ocieplone, a system grzewczy był w fazie rozruchu. Mimo to, w środku było bardzo ciepło, a przez ten czas zużyliśmy ok. 2 tony opału. Zarówno na parterze jak i poddaszu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe i jestem naprawdę zadowolona z tego rozwiązania. Nigdzie nie mamy wiszących kaloryferów, które utrudniają aranżację pokoi i zbierają kurz na ścianach. Świetnym rozwiązaniem są również solary na dachu, przez całe lato nic nie płaciliśmy za ogrzewanie wody.Projekt APS 182 LUA1231 przewidywał spiżarkę wewnątrz kuchni, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Na początku bardzo zależało mi na tym pomieszczeniu, jednak większa kuchnia była dla mnie ważniejsza. Teraz jest ona duża, przestronna, a w dodatku praktyczna, dzięki sporej liczbie szafek. Oprócz tego otworzyliśmy ją na salon, tworząc tym samym otwartą, wspólną część dzienną. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ przygotowując posiłki mogę swobodnie rozmawiać z gośćmi lub pozostałymi domownikami, którzy przebywają w salonie. Brak oryginalnej spiżarki w kuchni nie jest dla mnie problemem, ponieważ udało nam się ją wygospodarować w pomieszczeniu pod schodami. To dobra lokalizacja, gdyż znajduje się przy garażu, który nie jest ogrzewany, a żywność lepiej przechowywać w chłodnym miejscu.Na samym początku myślałam, że przestrzeń nad garażem będzie mało praktyczna i posłuży nam jako strych. Okazało się jednak, że jest to naprawdę spore i przestronne pomieszczenie, tym bardziej iż dołożyliśmy tam dwa dodatkowe okna połaciowe. Tą powierzchnię przedzieliliśmy tworząc osobną garderobę oraz pokój rekreacyjny. Wyszedł on naprawdę rewelacyjnie, na wszystkich robi duże wrażenie i jest to najładniejsze pomieszczenia w naszym domu. Świetnym pomysłem było podniesienie ścianki kolankowej o jeden 25 cm bloczek Suporex. Dzięki temu dach jest nieco wyższy i nad poddaszem powstał funkcjonalny strych, po którym można swobodnie chodzić bez schylania się. Uważam, że naprawdę warto to rozważyć.Dom jest funkcjonalny i nic mi w nim nie przeszkadza. Na początku obawiałam się, iż jego powierzchnia może być nieco za mała, ale gdy wszystko zostało wykończone, widzę jak duży jest to metraż. Dobrze przemyślanym przez projektanta rozwiązaniem jest kotłownia za garażem, w znacznej odległości od strefy mieszkalnej, z której dodatkowo uwzględniono osobne wyjście na zewnątrz.Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 182 LUA1231. To naprawdę przytulny i rodzinny dom. Podoba się zarówno nam jak i wszystkim odwiedzającym nas gościom. Projekt jest niewątpliwe warty uwagi i z czystym sercem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki