Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 679 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
343 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
83 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
210 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
50 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
123 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
213,80 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
161,60 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
450 m³
Powierzchnia dachu
309,40 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,88 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,50 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,28 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
800 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
590 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
690 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
950 zł
Opis projektu
Parterowy dom jednorodzinny APS 217 posiada jednostanowiskowy garaż zlokalizowany w linii budynku. Horyzontalną, tradycyjną bryłę przekryto dachem namiotowym o niedużym nachyleniu. Zadaszenie garażu łączy się z resztą dachu. Pośrodku frontowej ściany zaprojektowano reprezentacyjny, pozorny ryzalit, akcentujący strefę wejściową - nadaje on całości nieco dworkowego charakteru. W bocznej ścianie pojawił się płytki, schowany pod okapem dachu wykusz. Osłaniający większość tarasu podcień wpisuje się w zwarty obrys murów. Budynek przeznaczony jest na duże działki.
Strefy funkcjonalne rozkładają się mniej-więcej wzdłuż bocznych ścian domu. Za dużym wiatrołapem otwiera się centralny hall, który spaja wszystkie obszary. Wychodzący z niego korytarz załamuje się w głębi domu, tworząc kameralną, prywatną przestrzeń. Od strony ogrodu dostępne są z niego dwa ustawne pokoje, naprzeciwko których zlokalizowano sporą łazienkę. Ostatni, największy pokój znalazł się w narożu od strony ulicy - wchodzi się do niego bezpośrednio z hallu. Strefa dzienna rozpościera się wzdłuż przeciwległej bocznej ściany, a jej szerokość determinuje “wbijający się” we wnętrze podcień. Środkowy wykusz na osi hallu poszerza i rozjaśnia wnętrze. Najbliżej tarasu znalazł się duży pokój dzienny, na którego wewnętrznej ścianie zamontowano kominek. Pas pomieszczeń dziennych domknęła od ulicy przestronna, zamknięta kuchnia. Między nią a wiatrołapem zlokalizowana jest nieduża garderoba, którą równie dobrze można zaadaptować jako spiżarnię. Wolnostojąca ścianka wydzieliła w bliskim kuchni fragmentowi hallu węższe, “techniczne” przejście. Garaż wraz z dużą, dostępną z niego kotłownią przeniesiono do osobnej bryły za pomieszczeniami nocnymi. Rolę buforu między nim a częścią prywatną pełni mały, zamknięty korytarz.
Mimo tego, że pomieszczenia domu APS 217 rozplanowano tylko na parterze, udało się w nim uzyskać czytelny podział na strefy. Do tego celu wykorzystano jedynie odpowiednio ukształtowaną komunikację, która w poszczególnych miejscach otwiera się, zamyka i skręca. Duża część dzienna dzięki zadaszonemu tarasowi łączy się z ogrodem. Pomieszczenia gospodarcze zlokalizowano tak, by nie kolidowały z poświęconymi innym aktywnościom obszarami. Cały program użytkowy zgrabnie zamknięto na planie zbliżonym do kwadratu.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. W dokumentacji znajduje się jeden egzemplarz projektu architektoniczno-budowlanego i jeden projekt techniczny, służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu APS 217
Bartek1259
Od początku głównym kryterium przy wyborze odpowiedniego projektu było dla nas to, aby w naszym nowym domu znajdowały się trzy sypialnie. Spośród tych, które spełniały ten warunek wraz z żoną zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego APS 217 LUA1259, który w całości bardzo nam się spodobał. Zależało nam na budynku o niezbyt dużych wymiarach, a w tym przypadku metraż wydał nam się idealny. Duży wpływ na naszą decyzję miał również uwzględniony przez architekta układ pomieszczeń. Jest funkcjonalny i świetnie przemyślany, a w związku z tym wyjątkowo przypadł nam do gustu.Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wszystko udało się wykonać sprawnie i bez problemów, a współpracujący z nami fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała inwestycja, łącznie z zakończeniem prac wykończeniowych zajęła ok. 2 lat.Do wymurowania ścian postanowiliśmy użyć gazobetonowych bloczków Ytong, zaś dach pokryliśmy ceramiczną dachówką w kolorze czarnym. Koszty, które obliczył projektant odnośnie postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym są moim zdaniem poprawnie oszacowane. Cena realizacji była w naszym przypadku całkiem zbliżona, więc myślę, że można sugerować się podaną kwotą. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 12 cm warstwa styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy miałem. W sezonie grzewczym zużywamy ok. 4-5 ton opału.Metraż projektu APS 217 LUA1259 jest w pełni komfortowy dla naszej 3-osobowej rodziny. Póki co, powierzchnia parteru w zupełności nam wystarcza, a jeśli w przyszłości zdarzy się taka potrzeba, mamy również możliwość zaadaptowania poddasza. Myślę, że taki dom będzie odpowiedni nawet dla piątki domowników.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu APS 217 LUA1259. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego też nie czuliśmy potrzeby, aby wprowadzać w nim jakiekolwiek modyfikacje. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i widzę w nim same plusy. Wszystko jest dokładnie takie, jak chcieliśmy. Pozdrawiam.
Lolla
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu APS 217 LUA1259, który odpowiadał nam właściwie pod wszystkimi względami. Szukaliśmy projektu budynku parterowego, a dodatkowo architekt przewidział w nim rozwiązania, na których od początku nam zależało: trzy sypialnie i znajdująca się w ich pobliżu łazienka, salon połączony z jadalnią oraz możliwość otworzenia kuchni na część wypoczynkową.Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Fachowcy ściśle stosowali się do zaleceń zawartych w projekcie i nie mieli do niego zastrzeżeń. Konstrukcja domu nie należy do skomplikowanych, toteż jej postawienie przebiegło sprawnie i w bardzo krótkim czasie. Pierwsze związane z tym prace rozpoczęliśmy w sierpniu 2014 r., a już po zaledwie 3 miesiącach, w październiku tego samego roku budynek był już pokryty dachem. Z wykonaniem pozostałych etapów wstrzymaliśmy się przez dłuższy czas, aby mury zdążyły dobrze osiąść i wyschnąć. Po upływie roku kontynuowaliśmy realizację, a obecnie (wrzesień 2016 r.) do ostatecznego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie wykończenia. Budynek został postawiony przy użyciu pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką. Wiadomym jest, iż koszty budowy zależą w dużej mierze od jakości nabytych materiałów, których cena dodatkowo różni się z zależności od roku. My postawiliśmy na te wysokiej klasy, a koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były bardzo zbliżone do oszacowanych w kosztorysie. Myślę więc, że śmiało można sugerować się kwotą wyliczoną przez architekta.Projekt domu APS 217 LUA1259 przewiduje częściowo zamkniętą kuchnię, aczkolwiek my postanowiliśmy całkowicie ją otworzyć na strefę dzienną poprzez rezygnację ze ścianki działowej. Co prawda, powierzchnia poddasza nie jest bardzo duża, jednak idealnie nadaje się do stworzenia na tej kondygnacji praktycznego strychu do przechowywania rzeczy, których nie używa się na co dzień. Aby wejście na górę było w pełni wygodne, w miejscu pierwotnie przewidzianej garderoby wykonaliśmy schody. Kolejną zmianą była rezygnacja z małego pomieszczenia miedzy częścią mieszkalną a garażem, więc teraz mamy do niego bezpośrednie wejście z korytarza. Jedyne czego brakuje mi na chwile obecną to mała, dodatkowa ubikacja, która przydałaby się w szczególności podczas odwiedzin gości, tak aby nie musieli oni przechodzić przez cały dom w celu skorzystania z łazienki. Początkowo rozważaliśmy wykonanie jej kosztem spiżarki, aczkolwiek ostatecznie doszliśmy do wniosku, że schowek przy kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie i finalnie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Myślę jednak, że warto rozważyć to rozwiązanie lub też wygospodarować toaletę w innym miejscuWraz z mężem mamy jedno dziecko, więc póki co użytkujemy pokoje znajdujące się w tylnej części domu. Stwierdziliśmy, że jeśli jeszcze nie ma takiej potrzeby, na razie nie będziemy korzystać z frontowej sypialni. Oryginalnie przewidziana garderoba nieco oddzielała strefę dzienną od nocnej, aczkolwiek po wstawieniu w jej miejscu schodów, główny hall stał się w całości otwarty. Takie rozwiązanie sprawiło, iż wejście do sypialni przy wiatrołapie jest widoczne z salonu, co ujmuje prywatności podczas wizyty gości, więc pokój ten póki co przeznaczyliśmy właśnie na gościnny.Wybór projektu domu parterowego APS 217 LUA1259 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest naprawdę funkcjonalny. Połączenie salonu, jadalni i kuchni doskonale się sprawdza, a wyraźne oddzielenie dwóch tylnych sypialni od strefy dziennej to świetne rozwiązanie. Podoba mi się również fakt, iż architekt uwzględnił we frontowej sypialni miejsce na wstawienie dużej szafy wnękowej. Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
major21
Głównym kryterium przy wyborze idealnego projektu domu było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Równie istotny był garaż uwzględniony w bryle. Podjęcie ostatecznej decyzji zajęło nam sporo czasu, jednak finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu APS 217 LUA1259. Budynek bardzo spodobał się nam ze względów wizualnych, a przewidziane w nim wnętrze w całości odpowiadało naszym oczekiwaniom. Układ pomieszczeń wydał się funkcjonalny i uwzględniał dokładnie taką ilość sypialni, na jakiej zależało nam od samego początku.W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na żadne przykre niespodzianki. Budowa odbyła się bez problemów i zgodnie z wcześniej założonym planem. Pierwsze prace związane z wykopem fundamentów zaczęliśmy w maju 2015 r., zaś jesienią 2016 r., dom był już gotowy do zamieszkania. Fundamenty w całości wylaliśmy betonem na wykop o wysokości 1,20 m, podmurówkę zrobiliśmy z bloczków betonowych, zaś do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego H+H 60x24 cm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. W kwestii kosztów, przy realizacji projektu domu APS 217 LUA1259 nieco może przerażać duża konstrukcja dachu - jego wykonanie (robocizna + materiały) to koszt ok. 50-60 tys. zł, jednak trzeba przyznać, że taka konstrukcja nadaje budynkowi wyjątkowego charakteru. Budując systemem gospodarczym udało nam się natomiast obniżyć kwotę oszacowaną przez architekta, która dotyczyła stanu surowego zamkniętego - zakończenie tego etapu wyniosło w naszym przypadku ok. 165-170 tys. zł.Do oryginalnej wersji projektu APS 217 LUA1259 wprowadziłem kilka modyfikacji. Garaż poszerzyłem o 1,5 metra, a dodatkowo przeniosłem do niego wejście na strych. Zamiast wysuwanych schodów, wstawiłem w tym miejscu lekką drewnianą konstrukcję na stałe, co było doskonałym pomysłem i szczerze polecam go innym Inwestorom. Powierzchnia strychowa jest naprawdę spora, więc w pełni nadaje się do praktycznego zagospodarowania. Jest to świetne rozwiązanie tym bardziej, że dom nie posiada podpiwniczenia. Zależało nam na otwartej kuchni, dlatego też zamiast pełnej ścianki między nią a salonem, wykonaliśmy kuchenny barek. Powierzchnię pierwotnej garderoby przeznaczyliśmy na zrobienie pralni, a w to miejsce przenieśliśmy wyczystkę kominkową, co pozwala na zachowanie czystości w salonie. Ponadto, kominek posiada instalację płaszczu wodnego, dlatego też wszystkie rury i przyłącza mogliśmy schować w pralni, dzięki czemu strefa wypoczynkowa wygląda estetycznie. Nieco powiększyliśmy spiżarkę, a wejście do niej wykonaliśmy od strony kuchni. Wykusz w jadalni wychodzi w naszym przypadku od południa, dlatego znajdujące się w nim okno sporo powiększyliśmy, aby wpadało przez nie jak najwięcej słońca.Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy bardzo długo, bo aż 1,5 roku. W tym czasie mieliśmy wiele różnych pomysłów i byliśmy zainteresowani sporą ilością pozycji, jednak nie spełniały one w całości wszystkich naszych wymagań. Bardzo więc się cieszę, że w końcu udało nam się znaleźć projekt domu APS 217 LUA1259, który okazał się być dla nas po prostu idealny. Jest funkcjonalny i oprócz kilku drobnych, wprowadzonych przez nas poprawek absolutnie nic więcej bym w nim nie zmieniał. Nowy dom jest w pełni komfortowy i nie zamieniłbym go na żaden inny. Pozdrawiam.
matynka-51
Przy wyborze odpowiedniego projektu, przede wszystkim skupiłem się na budynkach parterowych. Wcześniej mieszkałem w domu piętrowym i tym razem chciałem uniknąć wchodzenia po schodach. Układ pomieszczeń przewidziany na jednej kondygnacji zapewnia wygodę użytkowania, a spośród propozycji obiektów jednopoziomowych zdecydowaliśmy się na projekt APS 217 LUA1259. Od początku zależało nam na nie za dużym i jednocześnie w pełni komfortowym metrażu, toteż powierzchnia 123 m² wydała nam się optymalna. Oprócz tego, chcieliśmy aby w bryle uwzględniony był garaż, a wejście do niego znajdowało się w części mieszkalnej.Całą realizację udało nam się zakończyć wyjątkowo sprawnie. Prace postępowały w błyskawicznym tempie, a cała budowa łącznie z wykończeniami zajęła nam niecałe pół roku. Wykopy fundamentowe rozpoczęliśmy 4 lipca, a w święta Bożego Narodzenia, tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Początkowo chcieliśmy budować z Suporexu, jednak natrafiliśmy na świetną okazję cenową na pustaki Poroton i finalnie do wymurowania ścian użyliśmy ceramiki. Postanowiłem zmienić konstrukcję więźby i stropu zamawiając gotową, prefabrykowaną więźbę na drewnianych wiązarach. Jest to szybsze w wykonaniu i zdecydowanie mniej kosztowne rozwiązanie - koszty były o ponad 50 % mniejsze w porównaniu do więźby tradycyjnej i stropu żelbetowego. Na dodatkowe oszczędności pozwoliły mi także dodatkowe działania jak lekka modyfikacja fasady, współpraca z lokalnymi fachowcami czy poświęcenie własnego czasu na znalezienie atrakcyjnych rabatów na materiały. Tym samym koszty realizacji projektu APS 217 LUA1259 były w naszym przypadku dużo niższe w stosunku do oszacowanych.Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, aczkolwiek warto zwrócić uwagę, iż w konstrukcji znajdują się ozdobne elementy, które co prawda, prezentują się efektownie, jednak podnoszą koszty. Chciałem, aby realizacja nie pochłonęła zbyt wielu środków finansowych, dlatego postanowiłem zrezygnować z wykonania wykuszu na ścianie szczytowej oraz murowanych frontowych filarów - takie kolumny z łatwością można wykonać z tańszego styropianu. Dodatkowo, nieco zmodyfikowałem dekoracyjny daszek nad wejściem. Obecnie jest prostszy, więc jego wykonanie było łatwiejsze i znacznie tańsze.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu APS 217 LUA1259 został dobrze przemyślany, dlatego nie wprowadzaliśmy do niego większych zmian. Postanowiliśmy jedynie lekko zawęzić korytarz co było dobrym pomysłem Wiatrołap posiada spore rozmiary i budując się po raz kolejny, teraz zmniejszyłbym go o 1 m przesuwając w tą stronę spiżarkę, co pozwoliłoby na jednoczesne powiększenie kuchni. Oprócz tego, zamknąłbym kuchnię na salon, gdyż wydobywające się z niej dźwięki słychać w salonie. Inni Inwestorzy projektu domu APS 217 LUA1259 mogą pomyśleć również o powiększeniu garażu i sypialni, a także w przypadku ogrzewania innego niż tradycyjne - zmniejszenie kotłowni.Wybór projektu domu parterowego APS 217 LUA1259 był dobrze przemyślany, jednak wydaje mi się że przy zastosowaniu powyższych poprawek byłby jeszcze bardziej funkcjonalnym. w każdym razie, dom w dalszym ciągu bardzo nam się podoba i jesteśmy z niego zadowoleni. Pozdrawiam.
Bartek1259
Od początku głównym kryterium przy wyborze odpowiedniego projektu było dla nas to, aby w naszym nowym domu znajdowały się trzy sypialnie. Spośród tych, które spełniały ten warunek wraz z żoną zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego APS 217 LUA1259, który w całości bardzo nam się spodobał. Zależało nam na budynku o niezbyt dużych wymiarach, a w tym przypadku metraż wydał nam się idealny. Duży wpływ na naszą decyzję miał również uwzględniony przez architekta układ pomieszczeń. Jest funkcjonalny i świetnie przemyślany, a w związku z tym wyjątkowo przypadł nam do gustu.Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wszystko udało się wykonać sprawnie i bez problemów, a współpracujący z nami fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała inwestycja, łącznie z zakończeniem prac wykończeniowych zajęła ok. 2 lat.Do wymurowania ścian postanowiliśmy użyć gazobetonowych bloczków Ytong, zaś dach pokryliśmy ceramiczną dachówką w kolorze czarnym. Koszty, które obliczył projektant odnośnie postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym są moim zdaniem poprawnie oszacowane. Cena realizacji była w naszym przypadku całkiem zbliżona, więc myślę, że można sugerować się podaną kwotą. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 12 cm warstwa styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy miałem. W sezonie grzewczym zużywamy ok. 4-5 ton opału.Metraż projektu APS 217 LUA1259 jest w pełni komfortowy dla naszej 3-osobowej rodziny. Póki co, powierzchnia parteru w zupełności nam wystarcza, a jeśli w przyszłości zdarzy się taka potrzeba, mamy również możliwość zaadaptowania poddasza. Myślę, że taki dom będzie odpowiedni nawet dla piątki domowników.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu APS 217 LUA1259. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego też nie czuliśmy potrzeby, aby wprowadzać w nim jakiekolwiek modyfikacje. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i widzę w nim same plusy. Wszystko jest dokładnie takie, jak chcieliśmy. Pozdrawiam.
Lolla
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu APS 217 LUA1259, który odpowiadał nam właściwie pod wszystkimi względami. Szukaliśmy projektu budynku parterowego, a dodatkowo architekt przewidział w nim rozwiązania, na których od początku nam zależało: trzy sypialnie i znajdująca się w ich pobliżu łazienka, salon połączony z jadalnią oraz możliwość otworzenia kuchni na część wypoczynkową.Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Fachowcy ściśle stosowali się do zaleceń zawartych w projekcie i nie mieli do niego zastrzeżeń. Konstrukcja domu nie należy do skomplikowanych, toteż jej postawienie przebiegło sprawnie i w bardzo krótkim czasie. Pierwsze związane z tym prace rozpoczęliśmy w sierpniu 2014 r., a już po zaledwie 3 miesiącach, w październiku tego samego roku budynek był już pokryty dachem. Z wykonaniem pozostałych etapów wstrzymaliśmy się przez dłuższy czas, aby mury zdążyły dobrze osiąść i wyschnąć. Po upływie roku kontynuowaliśmy realizację, a obecnie (wrzesień 2016 r.) do ostatecznego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie wykończenia. Budynek został postawiony przy użyciu pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką. Wiadomym jest, iż koszty budowy zależą w dużej mierze od jakości nabytych materiałów, których cena dodatkowo różni się z zależności od roku. My postawiliśmy na te wysokiej klasy, a koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były bardzo zbliżone do oszacowanych w kosztorysie. Myślę więc, że śmiało można sugerować się kwotą wyliczoną przez architekta.Projekt domu APS 217 LUA1259 przewiduje częściowo zamkniętą kuchnię, aczkolwiek my postanowiliśmy całkowicie ją otworzyć na strefę dzienną poprzez rezygnację ze ścianki działowej. Co prawda, powierzchnia poddasza nie jest bardzo duża, jednak idealnie nadaje się do stworzenia na tej kondygnacji praktycznego strychu do przechowywania rzeczy, których nie używa się na co dzień. Aby wejście na górę było w pełni wygodne, w miejscu pierwotnie przewidzianej garderoby wykonaliśmy schody. Kolejną zmianą była rezygnacja z małego pomieszczenia miedzy częścią mieszkalną a garażem, więc teraz mamy do niego bezpośrednie wejście z korytarza. Jedyne czego brakuje mi na chwile obecną to mała, dodatkowa ubikacja, która przydałaby się w szczególności podczas odwiedzin gości, tak aby nie musieli oni przechodzić przez cały dom w celu skorzystania z łazienki. Początkowo rozważaliśmy wykonanie jej kosztem spiżarki, aczkolwiek ostatecznie doszliśmy do wniosku, że schowek przy kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie i finalnie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Myślę jednak, że warto rozważyć to rozwiązanie lub też wygospodarować toaletę w innym miejscuWraz z mężem mamy jedno dziecko, więc póki co użytkujemy pokoje znajdujące się w tylnej części domu. Stwierdziliśmy, że jeśli jeszcze nie ma takiej potrzeby, na razie nie będziemy korzystać z frontowej sypialni. Oryginalnie przewidziana garderoba nieco oddzielała strefę dzienną od nocnej, aczkolwiek po wstawieniu w jej miejscu schodów, główny hall stał się w całości otwarty. Takie rozwiązanie sprawiło, iż wejście do sypialni przy wiatrołapie jest widoczne z salonu, co ujmuje prywatności podczas wizyty gości, więc pokój ten póki co przeznaczyliśmy właśnie na gościnny.Wybór projektu domu parterowego APS 217 LUA1259 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest naprawdę funkcjonalny. Połączenie salonu, jadalni i kuchni doskonale się sprawdza, a wyraźne oddzielenie dwóch tylnych sypialni od strefy dziennej to świetne rozwiązanie. Podoba mi się również fakt, iż architekt uwzględnił we frontowej sypialni miejsce na wstawienie dużej szafy wnękowej. Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
major21
Głównym kryterium przy wyborze idealnego projektu domu było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Równie istotny był garaż uwzględniony w bryle. Podjęcie ostatecznej decyzji zajęło nam sporo czasu, jednak finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu APS 217 LUA1259. Budynek bardzo spodobał się nam ze względów wizualnych, a przewidziane w nim wnętrze w całości odpowiadało naszym oczekiwaniom. Układ pomieszczeń wydał się funkcjonalny i uwzględniał dokładnie taką ilość sypialni, na jakiej zależało nam od samego początku.W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na żadne przykre niespodzianki. Budowa odbyła się bez problemów i zgodnie z wcześniej założonym planem. Pierwsze prace związane z wykopem fundamentów zaczęliśmy w maju 2015 r., zaś jesienią 2016 r., dom był już gotowy do zamieszkania. Fundamenty w całości wylaliśmy betonem na wykop o wysokości 1,20 m, podmurówkę zrobiliśmy z bloczków betonowych, zaś do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego H+H 60x24 cm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. W kwestii kosztów, przy realizacji projektu domu APS 217 LUA1259 nieco może przerażać duża konstrukcja dachu - jego wykonanie (robocizna + materiały) to koszt ok. 50-60 tys. zł, jednak trzeba przyznać, że taka konstrukcja nadaje budynkowi wyjątkowego charakteru. Budując systemem gospodarczym udało nam się natomiast obniżyć kwotę oszacowaną przez architekta, która dotyczyła stanu surowego zamkniętego - zakończenie tego etapu wyniosło w naszym przypadku ok. 165-170 tys. zł.Do oryginalnej wersji projektu APS 217 LUA1259 wprowadziłem kilka modyfikacji. Garaż poszerzyłem o 1,5 metra, a dodatkowo przeniosłem do niego wejście na strych. Zamiast wysuwanych schodów, wstawiłem w tym miejscu lekką drewnianą konstrukcję na stałe, co było doskonałym pomysłem i szczerze polecam go innym Inwestorom. Powierzchnia strychowa jest naprawdę spora, więc w pełni nadaje się do praktycznego zagospodarowania. Jest to świetne rozwiązanie tym bardziej, że dom nie posiada podpiwniczenia. Zależało nam na otwartej kuchni, dlatego też zamiast pełnej ścianki między nią a salonem, wykonaliśmy kuchenny barek. Powierzchnię pierwotnej garderoby przeznaczyliśmy na zrobienie pralni, a w to miejsce przenieśliśmy wyczystkę kominkową, co pozwala na zachowanie czystości w salonie. Ponadto, kominek posiada instalację płaszczu wodnego, dlatego też wszystkie rury i przyłącza mogliśmy schować w pralni, dzięki czemu strefa wypoczynkowa wygląda estetycznie. Nieco powiększyliśmy spiżarkę, a wejście do niej wykonaliśmy od strony kuchni. Wykusz w jadalni wychodzi w naszym przypadku od południa, dlatego znajdujące się w nim okno sporo powiększyliśmy, aby wpadało przez nie jak najwięcej słońca.Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy bardzo długo, bo aż 1,5 roku. W tym czasie mieliśmy wiele różnych pomysłów i byliśmy zainteresowani sporą ilością pozycji, jednak nie spełniały one w całości wszystkich naszych wymagań. Bardzo więc się cieszę, że w końcu udało nam się znaleźć projekt domu APS 217 LUA1259, który okazał się być dla nas po prostu idealny. Jest funkcjonalny i oprócz kilku drobnych, wprowadzonych przez nas poprawek absolutnie nic więcej bym w nim nie zmieniał. Nowy dom jest w pełni komfortowy i nie zamieniłbym go na żaden inny. Pozdrawiam.
matynka-51
Przy wyborze odpowiedniego projektu, przede wszystkim skupiłem się na budynkach parterowych. Wcześniej mieszkałem w domu piętrowym i tym razem chciałem uniknąć wchodzenia po schodach. Układ pomieszczeń przewidziany na jednej kondygnacji zapewnia wygodę użytkowania, a spośród propozycji obiektów jednopoziomowych zdecydowaliśmy się na projekt APS 217 LUA1259. Od początku zależało nam na nie za dużym i jednocześnie w pełni komfortowym metrażu, toteż powierzchnia 123 m² wydała nam się optymalna. Oprócz tego, chcieliśmy aby w bryle uwzględniony był garaż, a wejście do niego znajdowało się w części mieszkalnej.Całą realizację udało nam się zakończyć wyjątkowo sprawnie. Prace postępowały w błyskawicznym tempie, a cała budowa łącznie z wykończeniami zajęła nam niecałe pół roku. Wykopy fundamentowe rozpoczęliśmy 4 lipca, a w święta Bożego Narodzenia, tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Początkowo chcieliśmy budować z Suporexu, jednak natrafiliśmy na świetną okazję cenową na pustaki Poroton i finalnie do wymurowania ścian użyliśmy ceramiki. Postanowiłem zmienić konstrukcję więźby i stropu zamawiając gotową, prefabrykowaną więźbę na drewnianych wiązarach. Jest to szybsze w wykonaniu i zdecydowanie mniej kosztowne rozwiązanie - koszty były o ponad 50 % mniejsze w porównaniu do więźby tradycyjnej i stropu żelbetowego. Na dodatkowe oszczędności pozwoliły mi także dodatkowe działania jak lekka modyfikacja fasady, współpraca z lokalnymi fachowcami czy poświęcenie własnego czasu na znalezienie atrakcyjnych rabatów na materiały. Tym samym koszty realizacji projektu APS 217 LUA1259 były w naszym przypadku dużo niższe w stosunku do oszacowanych.Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, aczkolwiek warto zwrócić uwagę, iż w konstrukcji znajdują się ozdobne elementy, które co prawda, prezentują się efektownie, jednak podnoszą koszty. Chciałem, aby realizacja nie pochłonęła zbyt wielu środków finansowych, dlatego postanowiłem zrezygnować z wykonania wykuszu na ścianie szczytowej oraz murowanych frontowych filarów - takie kolumny z łatwością można wykonać z tańszego styropianu. Dodatkowo, nieco zmodyfikowałem dekoracyjny daszek nad wejściem. Obecnie jest prostszy, więc jego wykonanie było łatwiejsze i znacznie tańsze.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu APS 217 LUA1259 został dobrze przemyślany, dlatego nie wprowadzaliśmy do niego większych zmian. Postanowiliśmy jedynie lekko zawęzić korytarz co było dobrym pomysłem Wiatrołap posiada spore rozmiary i budując się po raz kolejny, teraz zmniejszyłbym go o 1 m przesuwając w tą stronę spiżarkę, co pozwoliłoby na jednoczesne powiększenie kuchni. Oprócz tego, zamknąłbym kuchnię na salon, gdyż wydobywające się z niej dźwięki słychać w salonie. Inni Inwestorzy projektu domu APS 217 LUA1259 mogą pomyśleć również o powiększeniu garażu i sypialni, a także w przypadku ogrzewania innego niż tradycyjne - zmniejszenie kotłowni.Wybór projektu domu parterowego APS 217 LUA1259 był dobrze przemyślany, jednak wydaje mi się że przy zastosowaniu powyższych poprawek byłby jeszcze bardziej funkcjonalnym. w każdym razie, dom w dalszym ciągu bardzo nam się podoba i jesteśmy z niego zadowoleni. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki