Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 419 do 5 579 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
309 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
49 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
215 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
45 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
126,20 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
124,60 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
190 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
430 m³
Powierzchnia dachu
205,40 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
38°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,10 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,65 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
800 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
590 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
690 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
950 zł
Opis projektu
Projekt domu APS 261 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt APS 261 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. W dokumentacji znajduje się jeden egzemplarz projektu architektoniczno-budowlanego i jeden projekt techniczny, służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu APS 261
Jacek2290
Przy wyborze idealnego projektu szczególne znaczenie miał dla nas funkcjonalny układ pomieszczeń. Rozwiązaniem, na którym zależało nam przede wszystkim był dodatkowy pokój na parterze, co znacznie ograniczyło zakres naszych poszukiwań. Oprócz tego interesował nas garaż uwzględniony w bryle oraz kotłownia zlokalizowana na jego tyłach. Wśród propozycji spełniających wszystkie powyższe kryteria, natrafiliśmy na projekt APS 261 LUA1285. Budynek w całości bardzo nam się spodobał, a przewidziane w nim wnętrze spełniało nasze oczekiwania.Budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Fachowcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi pracami i jestem zadowolony z całej inwestycji. Pierwsze wykopy fundamentowe rozpoczęliśmy w kwietniu 2016 r. i już we wrześniu budynek był w stanie surowym zamkniętym. Myślę, że można zrobić to jeszcze szybciej, aczkolwiek współpracująca z nami firma budowlana pracowała w kilku miejscach naraz. Fachowcy wykonywali poszczególne etapy, zostawiali do odstania np. fundamenty czy strop i jechali do innych Inwestorów. Na początku 2017 r. ruszyliśmy z wykończeniami i obecnie (sierpień 2017 r) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam ostatnie prace.Ściany naszego domu zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Strop wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji systemem Teriva, a dach póki co został w całości odeskowany i przykryty papą. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji projektu domu APS 261 LUA1285 został moim zdaniem jak najbardziej poprawnie oszacowany. Uważam, że przyszli Inwestorzy spokojnie mogą zmieścić się w podanej w nim kwocie. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 261 LUA1285 wprowadziliśmy nieduże zmiany. Chcąc uzyskać większy metraż kotłowni wydłużyliśmy ją w kierunku tarasu, wyrównując tym samym tylną ścianę budynku. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 25 cm. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością poszerzyłbym garaż. Jest on jednak za wąski i myślę, że poszerzenie go co najmniej o 1 m da w pełni satysfakcjonujące efekty i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.Wybór projektu domu APS 261 LUA1285 okazał się dla nas jak najbardziej trafną decyzją i jesteśmy z niej zadowoleni. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i dostrzegamy w nim same plusy. Wnętrze jest komfortowe i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
Krzysztof194
Szukając odpowiedniego dla nas projektu domu, założyliśmy sobie dwa priorytetowe wymagania. Przede wszystkim miał być to budynek z poddaszem użytkowym oraz dwuspadową konstrukcją dachu. Duże znaczenie miały dla nas również walory wizualne. Oglądając propozycje spełniające powyższe kryteria, natrafiliśmy na projekt domu APS 261 LUA1285. Ukazany na rysunkach budynek wyjątkowo przypadł nam do gustu, a po przeanalizowaniu układu wnętrza zgodnie stwierdziliśmy, że został on bardzo funkcjonalnie opracowany i spełnia nasze oczekiwania.Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem naszego domu udało się zakończyć sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Dokumentacja techniczna była ogółem poprawnie sporządzona, jednak warto zwrócić w niej uwagę na pewną nieścisłość. Na rysunkach komin wychodzi na główną belkę kalenicową i musieliśmy nieco modyfikować jego ustawienie. Na szczęście zatrudnieni fachowcy świetnie sobie z tym poradzili, a całą inwestycję zamknęliśmy w błyskawicznym czasie. Od pierwszego wbicia łopaty na placu budowy, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i użyliśmy produktów cechujących się bardzo wysoką jakością - szczególnie dotyczyło to pokrycia dachowego oraz energooszczędnej stolarki otworowej, które nie należały do tanich. Przy zastosowaniu podwyższonego standardu jakości koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Nasza realizacja projektu domu APS 261 LUA1285 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 200 tys. zł. Jedyną zmianą jaką wprowadziliśmy do oryginalnego projektu APS 261 LUA1285 było podniesienie ścianki kolankowej. To rozwiązanie bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie przestronności użytkowego poddasza oraz strychu. Na chwilę obecną nieco żałuję więc, że nie pomyślałem wcześniej o zrobieniu betonowego stropu nad drugim poziomem, gdyż pozwoliłoby to na praktyczne zaadaptowanie najwyższej kondygnacji. Oprócz tego, myślę że teraz zdecydowalibyśmy się na lekkie poszerzenie bryły w celu powiększenia salonu. Co prawda, jest on przestronny jednak po pewnym czasie mieszkania okazało się, że dobrze byłoby mieć w nim nieco więcej miejsca. W nowym domu mieszkamy już dwa lata i przyznam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem APS 261 LUA1285. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku bardzo przypadł nam do gustu i w dalszym ciągu uważamy go za bardzo funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Wszyscy odwiedzający nas goście również bardzo chwalą wnętrze naszego domu, co bardzo nas cieszy. Jest ono jednocześnie przestronne i przytulne. Powierzchnia została wykorzystana w 100 % - nie ma w niej miejsca na zbędne przestrzenie i wszystko jest wyjątkowo praktycznie rozmieszczone. Projekt APS 261 LUA1285 mogę z czystym sercem polecić innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Jacek2290
Przy wyborze idealnego projektu szczególne znaczenie miał dla nas funkcjonalny układ pomieszczeń. Rozwiązaniem, na którym zależało nam przede wszystkim był dodatkowy pokój na parterze, co znacznie ograniczyło zakres naszych poszukiwań. Oprócz tego interesował nas garaż uwzględniony w bryle oraz kotłownia zlokalizowana na jego tyłach. Wśród propozycji spełniających wszystkie powyższe kryteria, natrafiliśmy na projekt APS 261 LUA1285. Budynek w całości bardzo nam się spodobał, a przewidziane w nim wnętrze spełniało nasze oczekiwania.Budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Fachowcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi pracami i jestem zadowolony z całej inwestycji. Pierwsze wykopy fundamentowe rozpoczęliśmy w kwietniu 2016 r. i już we wrześniu budynek był w stanie surowym zamkniętym. Myślę, że można zrobić to jeszcze szybciej, aczkolwiek współpracująca z nami firma budowlana pracowała w kilku miejscach naraz. Fachowcy wykonywali poszczególne etapy, zostawiali do odstania np. fundamenty czy strop i jechali do innych Inwestorów. Na początku 2017 r. ruszyliśmy z wykończeniami i obecnie (sierpień 2017 r) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam ostatnie prace.Ściany naszego domu zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Strop wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji systemem Teriva, a dach póki co został w całości odeskowany i przykryty papą. Oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji projektu domu APS 261 LUA1285 został moim zdaniem jak najbardziej poprawnie oszacowany. Uważam, że przyszli Inwestorzy spokojnie mogą zmieścić się w podanej w nim kwocie. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 261 LUA1285 wprowadziliśmy nieduże zmiany. Chcąc uzyskać większy metraż kotłowni wydłużyliśmy ją w kierunku tarasu, wyrównując tym samym tylną ścianę budynku. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej o wysokość 25 cm. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością poszerzyłbym garaż. Jest on jednak za wąski i myślę, że poszerzenie go co najmniej o 1 m da w pełni satysfakcjonujące efekty i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.Wybór projektu domu APS 261 LUA1285 okazał się dla nas jak najbardziej trafną decyzją i jesteśmy z niej zadowoleni. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i dostrzegamy w nim same plusy. Wnętrze jest komfortowe i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
Krzysztof194
Szukając odpowiedniego dla nas projektu domu, założyliśmy sobie dwa priorytetowe wymagania. Przede wszystkim miał być to budynek z poddaszem użytkowym oraz dwuspadową konstrukcją dachu. Duże znaczenie miały dla nas również walory wizualne. Oglądając propozycje spełniające powyższe kryteria, natrafiliśmy na projekt domu APS 261 LUA1285. Ukazany na rysunkach budynek wyjątkowo przypadł nam do gustu, a po przeanalizowaniu układu wnętrza zgodnie stwierdziliśmy, że został on bardzo funkcjonalnie opracowany i spełnia nasze oczekiwania.Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem naszego domu udało się zakończyć sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Dokumentacja techniczna była ogółem poprawnie sporządzona, jednak warto zwrócić w niej uwagę na pewną nieścisłość. Na rysunkach komin wychodzi na główną belkę kalenicową i musieliśmy nieco modyfikować jego ustawienie. Na szczęście zatrudnieni fachowcy świetnie sobie z tym poradzili, a całą inwestycję zamknęliśmy w błyskawicznym czasie. Od pierwszego wbicia łopaty na placu budowy, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 9 miesięcy.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i użyliśmy produktów cechujących się bardzo wysoką jakością - szczególnie dotyczyło to pokrycia dachowego oraz energooszczędnej stolarki otworowej, które nie należały do tanich. Przy zastosowaniu podwyższonego standardu jakości koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Nasza realizacja projektu domu APS 261 LUA1285 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 200 tys. zł. Jedyną zmianą jaką wprowadziliśmy do oryginalnego projektu APS 261 LUA1285 było podniesienie ścianki kolankowej. To rozwiązanie bezpośrednio przełożyło się na zwiększenie przestronności użytkowego poddasza oraz strychu. Na chwilę obecną nieco żałuję więc, że nie pomyślałem wcześniej o zrobieniu betonowego stropu nad drugim poziomem, gdyż pozwoliłoby to na praktyczne zaadaptowanie najwyższej kondygnacji. Oprócz tego, myślę że teraz zdecydowalibyśmy się na lekkie poszerzenie bryły w celu powiększenia salonu. Co prawda, jest on przestronny jednak po pewnym czasie mieszkania okazało się, że dobrze byłoby mieć w nim nieco więcej miejsca. W nowym domu mieszkamy już dwa lata i przyznam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem APS 261 LUA1285. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku bardzo przypadł nam do gustu i w dalszym ciągu uważamy go za bardzo funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Wszyscy odwiedzający nas goście również bardzo chwalą wnętrze naszego domu, co bardzo nas cieszy. Jest ono jednocześnie przestronne i przytulne. Powierzchnia została wykorzystana w 100 % - nie ma w niej miejsca na zbędne przestrzenie i wszystko jest wyjątkowo praktycznie rozmieszczone. Projekt APS 261 LUA1285 mogę z czystym sercem polecić innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki