Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
233 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
34 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
165 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
34 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
97,20 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
88,70 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
509 m³
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,12 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,20 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,70 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,44 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
- do wyboru na etapie zamówienia
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Instalacje w projekcie
Ogrzewanie podłogowe (na całej powierzchni domu lub w jej części, szczegóły u doradcy)
Fotowoltaika (OZE)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany w projekcie przewidziano z betonu komórkowego ocieplone warstwą styropianu, elewacje tynkowane, częściowo obłożone płytkami kamiennymi lub ceramicznymi. Strop zastosowany jest gęstożebrowy, a więźba zaprojektowana z drewna i pokryta może być dowolnymi dachówkami betonowymi albo ceramiką. Zmiany materiałów można dokonać podczas adaptacji.
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
998 zł
Opis projektu
Calvados to kompaktowy jednorodzinny dom parterowy o użytkowym poddaszu. Przeznaczony jest dla niedużej, maksymalnie czteroosobowej rodziny. Zwarta bryła zawiera w sobie garaż na jedno stanowisko, a jednocześnie dom nie jest podpiwniczony. Tradycyjna, wręcz typowa forma z dachem dwuspadowym dobrze współgra z niewielkimi gabarytami, pozwalając wkomponować ten przytulny budynek w każde otoczenie. Drzwi wejściowe zlokalizowano w samym środku dłuższej ściany, a dzięki cofnięciu wiatrołapu do wnętrza, uzyskano nad nimi płytkie zadaszenie. Obiekt można posadowić nawet na bardzo małej działce, a nieduża kubatura i rozmiar okazują się korzystne ekonomicznie zarówno na etapie budowy jak i użytkowania.
Ograniczona przestrzeń zagospodarowana jest bardzo funkcjonalnie - wyraźnie oddzielono strefę nocną od dziennej, umieszczając ją na poddaszu. Na parterze mieści się dostępny z wiatrołapu garaż z dużym pomieszczeniem gospodarczym (kotłownią, którą można urządzić jako pralnię lub składzik). Obszar techniczny przylega do przestronnej części wspólnej, którą tworzą: pokój dzienny, jadalnia i otwarta, zaopatrzona w spiżarnię kuchnia. Wnętrze rozświetlone jest dzięki dużym oknom, zwłaszcza wysokiemu przeszkleniu wychodzącemu na taras. Naprzeciw wyjścia z wiatrołapu zlokalizowano półotwarte schody zabiegowe, pod którymi znalazło się miejsce na niewielką, ogólnodostępną toaletę. Do ściany spiżarni przylega komin, przy którym zainstalowany jest pełniący funkcję grzewczą kominek. Jego bryła oddziela optycznie pomieszczenia dzienne od hallu i reszty komunikacji. Wiatrołap wyposażono we wnękę na wygodną szafę lub wieszaki. Wyższą kondygnację zajmuje część nocna: jeden przestronny i dwa nieco mniejsze pokoje oraz duża łazienka. Największe pomieszczenie zaopatrzone jest we własną garderobę i okno połaciowe, które gwarantuje dobre doświetlenie wnętrza.
Największym atutem przytulnego domu Calvados jest właśnie mały rozmiar. Dzięki niemu powierzchnia domu wykorzystana jest co do centymetra, a wszystkie pomieszczenia tworzą funkcjonalny, podzielony na strefy układ. Mimo tak ograniczonej przestrzeni, wnętrza pozostają otwarte, jasne i przestronne. Mała kubatura i dwa kominy pozwalające na podłączenie dwóch różnych systemów grzewczych, umożliwiają bardziej ekonomiczne ogrzewanie budynku. Klasyczna, drobna bryła sprawdzi się dobrze na kameralnych osiedlach, wśród luźnej zabudowy lub nawet na terenach wiejskich i pośród lasów. Wymiary sprawiają, że Calvados jest dobrym wyborem dla właścicieli małych działek.
W związku z tym że kończymy budowę Calvados mogę co nie co powiedzieć. Na poczatku z czego co i jak. Budowaliśmy z Winerberga 24 + styropian 20 cm. Działowe Ytong Interio. Tynki gipsowe, podłogowka w całym domu, grzanie+woda+kuchenka gazowe . Dzięki temu cała kotłownia jest do dyspozycji i tam stworzyliśmy spiżarnię. W kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarni i cała powierzchnia jest kuchnią. Zrezygnowaliśmy z komina w salonie. Toaleta - tutaj ścianę poprowadziliśmy aż do końca pod schody, ale skróciliśmy ja tak że jest równa z pierwszym schodem - tak jak się otwiera drzwi z WC. Na górze łazienka jest za duża ! Od komina do końca przy ścianie skośnej zrobiliśmy ściankę działowa i mamy pralnie. Pokój obok sypialni został powiększony o jakieś 15 cm kosztem sypialni, która jest spora. Aha i jeszcze jedno. Ponieważ chcieliśmy mieć bardziej ustawie pomieszczenia to ścianki kolankowe podnieśliśmy o jeden pustak. Dzięki temu pomieszczenia zyskały na powierzchni, bardzo małym kosztem. Pod schodami na dole zrobiliśmy schowek - będzie a odkurzacz i ew inne gadżety. Calvados to dobry projekt ale trzeba go niestety trochę poprawić bo nie jest doskonały.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Calvados
slawoys1
Gdy zdecydowałem się na budowę nowego domu, miałem ustalone już wymagania jakie musiałby spełniać. Od początku zależało mi na niedużym budynku o nieskomplikowanej konstrukcji, który byłby ekonomiczny zarówno w budowie, jak i późniejszej eksploatacji. Spośród propozycji odpowiadającym powyższym kryteriom do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Calvados WRN1189. Wszystkie etapy inwestycji przebiegły sprawnie. Fachowcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi pracami, a do nowego domu wprowadziliśmy się już po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia budowy.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą grafitowego styropianu. Jeszcze nie dokonałem obliczeń odnośnie zużycia opału, więc póki co trudno jest mi jednoznacznie określić faktyczne koszty ogrzewania. Mogę jednak stwierdzić, że zastosowana grubość muru dobrze się sprawdza. Budynek jest ciepły, a ilości zużytego ekogroszku wydają mi się całkiem korzystne. Strop tworzy konstrukcja Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką. Uważam, iż architekt dobrze oszacował kosztorys dotyczący realizacji projektu Calvados WRN1189 na etapie stanu surowego zamkniętego. Myślę, że przyszli Inwestorzy śmiało mogą sugerować się podana kwotą. Zakupiona przez nas działka obejmuje dosyć nierówny teren, dlatego dom musiał zostać usytuowany na skarpie. Z tego względu konieczne było częściowe podpiwniczenie, co finalnie okazało się dla nas naprawdę praktyczne. Na najniższej kondygnacji wykonaliśmy dużą kotłownię na paliwo stałe, zaś jej oryginalną powierzchnię za garażem przeznaczyliśmy na zrobienie warsztatu. Oprócz tego zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Wnęka na poddaszu będąca przedsionkiem wejść do dwóch sypialni nie wydała nam się do końca trafiona. Postanowiliśmy więc wykonać w tym miejscu pewne modyfikacje w układzie ścianek działowych, tak aby wszystko wyglądało estetycznie, a oba pokoje były w pełni ustawne. Zamiast proponowanych w projekcie schodów żelbetowych wykonaliśmy je w drewnianej konstrukcji, która naszym zdaniem wygląda o wiele lepiej niż beton.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Calvados WRN1189. Wprowadzone zmiany pozwoliły w całości dopasować go do naszych oczekiwań, chociaż na chwilę obecną zdecydowałbym się jeszcze na lekkie poszerzenie garażu o ok. 0,5 m i szczerze polecałbym to rozwiązanie innym jego Inwestorom. Pozdrawiam.
Adam i Kamila
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Calvados WRN1189, ponieważ spełniał wszystkie wymagania jakie interesowały mnie od samego początku. Przede wszystkim szukałem budynku o nieskomplikowanej konstrukcji bryły i dachu oraz niedużym metrażu do 100 m². Powyższe kryteria były istotne, gdyż wpływają na łatwość budowy, a ja zaplanowałem postawić nowy dom własnymi siłami. Dodatkowo zależało mi, aby inwestycja nie pochłonęła wielu środków finansowych. Oprócz tego układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie Calvados WRN1189 wydał mi się naprawdę praktycznie zaplanowany. Zgodnie z planem zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i tym samym właściwie całą realizację wykonałem nakładem własnej pracy. Z pomocy fachowców korzystałem jedynie podczas specjalistycznych prac wykończeniowych wymagających odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Na szczęście wszystko udało mi się zrobić bardzo sprawnie. Adekwatnie do oczekiwań dom okazał się łatwy w budowie i jestem zadowolony przebiegu realizacji. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami zajęła mi ok. 2 lata. Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego. Strop zrobiłem w systemie Teriva, a dach pokryłem dachówką marki Koramic. Dzięki temu, iż dom postawiłem własnymi siłami sporo zaoszczędziłem na robociźnie i tym samym koszty naszej budowy były dużo niższe niż oszacowane w kosztorysie projektu Calvados WRN1189. Realizacja domu „pod klucz” wyniosła w naszym przypadku ok. 170 tys. zł. Układ wnętrza zaproponowany w projekcie domu Calvados WRN1189 od początku bardzo mi się spodobał, jednak w celu dopasowania go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny, wprowadziłem w nim pewną zmianę. Powierzchnię garażu zaadaptowałem na dodatkowy pokój, który sprawdza się w przypadku nocowania gości. Tym samym zrezygnowaliśmy z bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do kotłowni, a wejście do niej znajduje się od zewnątrz, co przy ogrzewaniu paliwem stałym jest świetnym rozwiązaniem. Oprócz tego zdecydowałem się na wykonanie balkonu przy sypialniach nad salonem.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Calvados WRN1189 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Mimo iż powierzchnia domu nie jest zbyt duża, została bardzo praktycznie wykorzystana i moim zdaniem jest optymalna dla 4-5 osobowej rodziny. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Karol.N
Podczas poszukiwań odpowiedniego dla nas projektu domu, przede wszystkim musieliśmy wziąć pod uwagę wymogi określone w warunkach zabudowy dotyczących zakupionej działki. Zrealizowany przez nas finalnie projekt Calvados WRN1189 nie tylko spełniał wymagania gminne, ale także odpowiadał naszym własnym założeniom. Od początku bowiem zależało nam, na budynku o nieskomplikowanej konstrukcji, ponieważ chcieliśmy aby dom był łatwy i stosunkowo tani w budowie. Projekt pod względem technicznym i konstrukcyjnym był dobrze opracowany. Fachowcy zwrócili jednak uwagę na ich zdaniem zbyt masywną konstrukcję. Do postawienia budynku autor przewidział spore ilości stali zbrojeniowej, które według opinii kierownika budowy były poniekąd zbędne. Zgodnie z oczekiwaniami, projekt domu Calvados WRN1189 okazał się być naprawdę prosty w realizacji. Prace postępowały zgodnie z planem, a cała budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli.Projekt Calvados WRN1189 nabyliśmy wiosną 2015 r., i po otrzymaniu pozwolenia na budowę po kilku tygodniach, ruszyliśmy z pierwszymi pracami. Obecnie (jesień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne wykończenia. Wszystko trwało więc ok. 2 lat. Budynek powstał przy użyciu bloczków z betonu komórkowego H+H o klasie gęstości 600. Strop, zgodnie z zaleceniami architekta, wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy betonową dachówką marki Braas. Koszty realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły w naszym przypadku niecałe 200 tys. zł. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Calvados WRN1189 od początku bardzo przypadł nam do gustu. Z tego względu nie czuliśmy potrzeby wprowadzania do niego żadnych większych zmian i właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jedynie nie wykonywać ścianek działowych tworzących spiżarkę w kuchni. Oglądając inne realizacje projektu Calvados WRN1189 zauważyłem, że Inwestorzy często decydują się na powiększenie części dziennej. Myślę, że obecnie również bym się na to zdecydował, poszerzając bryłę o 1 m od tej strony. Bardziej przestronna strefa wypoczynkowa będzie z pewnością świetnym rozwiązaniem i uważam, że warto to rozważyć.Dobrze przemyśleliśmy decyzję o wyborze projektu domu z garażem Calvados WRN1189 i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie zaplanowany, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jest to naprawdę świetna i w pełni komfortowa propozycja dla naszej 3-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
slawoys1
Gdy zdecydowałem się na budowę nowego domu, miałem ustalone już wymagania jakie musiałby spełniać. Od początku zależało mi na niedużym budynku o nieskomplikowanej konstrukcji, który byłby ekonomiczny zarówno w budowie, jak i późniejszej eksploatacji. Spośród propozycji odpowiadającym powyższym kryteriom do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Calvados WRN1189. Wszystkie etapy inwestycji przebiegły sprawnie. Fachowcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi pracami, a do nowego domu wprowadziliśmy się już po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia budowy.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą grafitowego styropianu. Jeszcze nie dokonałem obliczeń odnośnie zużycia opału, więc póki co trudno jest mi jednoznacznie określić faktyczne koszty ogrzewania. Mogę jednak stwierdzić, że zastosowana grubość muru dobrze się sprawdza. Budynek jest ciepły, a ilości zużytego ekogroszku wydają mi się całkiem korzystne. Strop tworzy konstrukcja Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką. Uważam, iż architekt dobrze oszacował kosztorys dotyczący realizacji projektu Calvados WRN1189 na etapie stanu surowego zamkniętego. Myślę, że przyszli Inwestorzy śmiało mogą sugerować się podana kwotą. Zakupiona przez nas działka obejmuje dosyć nierówny teren, dlatego dom musiał zostać usytuowany na skarpie. Z tego względu konieczne było częściowe podpiwniczenie, co finalnie okazało się dla nas naprawdę praktyczne. Na najniższej kondygnacji wykonaliśmy dużą kotłownię na paliwo stałe, zaś jej oryginalną powierzchnię za garażem przeznaczyliśmy na zrobienie warsztatu. Oprócz tego zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Wnęka na poddaszu będąca przedsionkiem wejść do dwóch sypialni nie wydała nam się do końca trafiona. Postanowiliśmy więc wykonać w tym miejscu pewne modyfikacje w układzie ścianek działowych, tak aby wszystko wyglądało estetycznie, a oba pokoje były w pełni ustawne. Zamiast proponowanych w projekcie schodów żelbetowych wykonaliśmy je w drewnianej konstrukcji, która naszym zdaniem wygląda o wiele lepiej niż beton.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Calvados WRN1189. Wprowadzone zmiany pozwoliły w całości dopasować go do naszych oczekiwań, chociaż na chwilę obecną zdecydowałbym się jeszcze na lekkie poszerzenie garażu o ok. 0,5 m i szczerze polecałbym to rozwiązanie innym jego Inwestorom. Pozdrawiam.
Adam i Kamila
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Calvados WRN1189, ponieważ spełniał wszystkie wymagania jakie interesowały mnie od samego początku. Przede wszystkim szukałem budynku o nieskomplikowanej konstrukcji bryły i dachu oraz niedużym metrażu do 100 m². Powyższe kryteria były istotne, gdyż wpływają na łatwość budowy, a ja zaplanowałem postawić nowy dom własnymi siłami. Dodatkowo zależało mi, aby inwestycja nie pochłonęła wielu środków finansowych. Oprócz tego układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie Calvados WRN1189 wydał mi się naprawdę praktycznie zaplanowany. Zgodnie z planem zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i tym samym właściwie całą realizację wykonałem nakładem własnej pracy. Z pomocy fachowców korzystałem jedynie podczas specjalistycznych prac wykończeniowych wymagających odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Na szczęście wszystko udało mi się zrobić bardzo sprawnie. Adekwatnie do oczekiwań dom okazał się łatwy w budowie i jestem zadowolony przebiegu realizacji. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami zajęła mi ok. 2 lata. Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego. Strop zrobiłem w systemie Teriva, a dach pokryłem dachówką marki Koramic. Dzięki temu, iż dom postawiłem własnymi siłami sporo zaoszczędziłem na robociźnie i tym samym koszty naszej budowy były dużo niższe niż oszacowane w kosztorysie projektu Calvados WRN1189. Realizacja domu „pod klucz” wyniosła w naszym przypadku ok. 170 tys. zł. Układ wnętrza zaproponowany w projekcie domu Calvados WRN1189 od początku bardzo mi się spodobał, jednak w celu dopasowania go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny, wprowadziłem w nim pewną zmianę. Powierzchnię garażu zaadaptowałem na dodatkowy pokój, który sprawdza się w przypadku nocowania gości. Tym samym zrezygnowaliśmy z bezpośredniego przejścia z części mieszkalnej do kotłowni, a wejście do niej znajduje się od zewnątrz, co przy ogrzewaniu paliwem stałym jest świetnym rozwiązaniem. Oprócz tego zdecydowałem się na wykonanie balkonu przy sypialniach nad salonem.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Calvados WRN1189 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Mimo iż powierzchnia domu nie jest zbyt duża, została bardzo praktycznie wykorzystana i moim zdaniem jest optymalna dla 4-5 osobowej rodziny. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Karol.N
Podczas poszukiwań odpowiedniego dla nas projektu domu, przede wszystkim musieliśmy wziąć pod uwagę wymogi określone w warunkach zabudowy dotyczących zakupionej działki. Zrealizowany przez nas finalnie projekt Calvados WRN1189 nie tylko spełniał wymagania gminne, ale także odpowiadał naszym własnym założeniom. Od początku bowiem zależało nam, na budynku o nieskomplikowanej konstrukcji, ponieważ chcieliśmy aby dom był łatwy i stosunkowo tani w budowie. Projekt pod względem technicznym i konstrukcyjnym był dobrze opracowany. Fachowcy zwrócili jednak uwagę na ich zdaniem zbyt masywną konstrukcję. Do postawienia budynku autor przewidział spore ilości stali zbrojeniowej, które według opinii kierownika budowy były poniekąd zbędne. Zgodnie z oczekiwaniami, projekt domu Calvados WRN1189 okazał się być naprawdę prosty w realizacji. Prace postępowały zgodnie z planem, a cała budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli.Projekt Calvados WRN1189 nabyliśmy wiosną 2015 r., i po otrzymaniu pozwolenia na budowę po kilku tygodniach, ruszyliśmy z pierwszymi pracami. Obecnie (jesień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne wykończenia. Wszystko trwało więc ok. 2 lat. Budynek powstał przy użyciu bloczków z betonu komórkowego H+H o klasie gęstości 600. Strop, zgodnie z zaleceniami architekta, wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy betonową dachówką marki Braas. Koszty realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły w naszym przypadku niecałe 200 tys. zł. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Calvados WRN1189 od początku bardzo przypadł nam do gustu. Z tego względu nie czuliśmy potrzeby wprowadzania do niego żadnych większych zmian i właściwie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jedynie nie wykonywać ścianek działowych tworzących spiżarkę w kuchni. Oglądając inne realizacje projektu Calvados WRN1189 zauważyłem, że Inwestorzy często decydują się na powiększenie części dziennej. Myślę, że obecnie również bym się na to zdecydował, poszerzając bryłę o 1 m od tej strony. Bardziej przestronna strefa wypoczynkowa będzie z pewnością świetnym rozwiązaniem i uważam, że warto to rozważyć.Dobrze przemyśleliśmy decyzję o wyborze projektu domu z garażem Calvados WRN1189 i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie zaplanowany, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jest to naprawdę świetna i w pełni komfortowa propozycja dla naszej 3-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki