Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 679 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
372 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
61 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
257 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
54 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
150,44 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
156,36 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
253,14 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
867 m³
Powierzchnia dachu
160 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
21°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,15 m
Szerokość elewacji
14,48 m
Długość elewacji
15,49 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,48 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,49 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,34 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
31,67 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
650 zł
450 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 664 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
832 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
750 zł
550 zł
Cena przy zakupie z projektem
Schemat zbiornika szczelnego
70 zł
60 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Dom Cyprys 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Cyprys. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Cyprys 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych.
Projekt Cyprys 2 to dom piętrowy, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt przewiduje jedną toaletę na parterze oraz jedną komfortową łazienkę na piętrze. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Cyprys 2 nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Do projektu zostanie dołączony egzemplarz okazowy w formacie A4 (część architektoniczna), służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Cyprys 2
a_mietek79
Po pierwsze, projekt domu Cyprys 2 BSA1532 przedstawiał bardzo ładny dom. Jak się okazało, już po realizacji jest jeszcze bardziej atrakcyjny i przyciąga uwagę, a tylko niewiele zmieniłem kolory elewacji. Po drugie, wybrałem go, ponieważ odpowiadały mi układ i wielkość poszczególnych pokoi.W domu mieszkam dopiero kilka miesięcy, ale przyznam, że budowa szła w miarę sprawnie. Przy adaptacji projektu musiałem jednak uszczegółowić kilka konstrukcyjnych rzeczy i pozmieniać, ponieważ chciałem dom jak najlepiej dostosować do naszych potrzeb. I tak, kilka spraw się u nas zmieniło. Mamy trochę inną garderobę na górze, zostały doprowadzone do niej wszystkie przyłącza, aby ewentualnie kiedyś można było zrobić z niej łazienkę. Łazienka górna natomiast została powiększona i udało mi się do niej wstawić prysznic, wannę, dwie umywalki, toaletę i bidet. I jak na taki dom, to jest ona całkiem pokaźna. Na parterze w zasadzie za wiele się nie zmieniło, powstało jednak dodatkowe pomieszczenie pod schodami.Dom Cyprys 2 BSA1532 został ocieplony 20cm styropianu, a pod deskami elewacyjnymi wełną mineralną, czego teraz trochę żałuję, bo mogłem tam również dać styropian, który byłby zwyczajnie trwalszy. Oczywiście, najlepiej byłoby położyć wełnę kamienną, ale to jest już spory koszt. Mam piec na gaz i dodatkowo kominek z płaszczem wodnym (który swoją drogą można przesunąć w salonie bardziej w róg i wtedy nie zabierałby tyle miejsca). Co do kosztów ogrzewania, to raczej nie będą one najmniejsze w takim domu. W zeszłym sezonie wyszło jakieś 1500m3 gazu, ale zima była raczej słaba, a temperatura w wewnątrz wynosiła średnio koło 22 stopni Celsjusza. Przyznam, że jestem ciepłolubem i raczej będę się starał utrzymywać ok. 24 stopni, więc podejrzewam, iż ilość gazu zamknie się w okolicach 2-2,3 tysięcy m3 na sezon. Przy kominku z płaszczem będę się jednak starał z niego puszczać wodę w kaloryfery i może uda mi się trochę na tym zaoszczędzić.Jesteśmy rodziną typu dwa+dwa i układ pomieszczeń w domu jest idealny. Na górze są trzy pokoje. Najmniejszy okazał się najlepiej ustawny i syn wciąż ma do dyspozycji sporo miejsca do zabawy. Drugi z pokoju jest trochę większy, ale za to podłużny i było trochę gorzej ustawić meble. Jednak ze względu na rozmiar poradziliśmy sobie całkiem dobrze i tam. Nasza sypialnia jest i duża, i bardzo ustawna, więc jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Co do dołu, to bardzo podoba mi się gabinet i duża otwarta na salon kuchnia. Całość wygląda bardzo imponująco. W salonie mamy duży stół na 12 osób i nawet po jego rozłożeniu wciąż pozostaje dużo miejsca do komunikacji. Także większe przyjęcia nie są dla nas problemem. W salonie niestety nie udało się zmieścić za dużego wypoczynku ze względu na podcień. Całość wnętrza jest też bardzo dobrze doświetlona i warto założyć, zwłaszcza w salonie (u nas południowy zachód), rolety lub żaluzje, aby móc sterować natężeniem światła wpadającego do domu. Zdecydowanie jestem zadowolony wyboru z projektu domu piętrowego z garażem Cyprys 2 BSA1532. Wcześniej przejrzałem sporo innych i dobrze wszystko przeanalizowałem. Z resztą sam siedzę w branży budowlanej, więc wiedziałem co robię. Radziłbym się dobrze zastanowić nad realizacją tarasu nad garażem - jest to naprawdę spory koszt dodatkowy i dużo pracy, aby wszystko było jak należy i nie trzeba było po kilku latach poprawiać. Warto też przypilnować realizacji słupa balkonowego, jest on duży i nie wolno niczego zepsuć. Sam projekt zdecydowanie polecam. Pozdrawiam.
a_mietek79
Po pierwsze, projekt domu Cyprys 2 BSA1532 przedstawiał bardzo ładny dom. Jak się okazało, już po realizacji jest jeszcze bardziej atrakcyjny i przyciąga uwagę, a tylko niewiele zmieniłem kolory elewacji. Po drugie, wybrałem go, ponieważ odpowiadały mi układ i wielkość poszczególnych pokoi.W domu mieszkam dopiero kilka miesięcy, ale przyznam, że budowa szła w miarę sprawnie. Przy adaptacji projektu musiałem jednak uszczegółowić kilka konstrukcyjnych rzeczy i pozmieniać, ponieważ chciałem dom jak najlepiej dostosować do naszych potrzeb. I tak, kilka spraw się u nas zmieniło. Mamy trochę inną garderobę na górze, zostały doprowadzone do niej wszystkie przyłącza, aby ewentualnie kiedyś można było zrobić z niej łazienkę. Łazienka górna natomiast została powiększona i udało mi się do niej wstawić prysznic, wannę, dwie umywalki, toaletę i bidet. I jak na taki dom, to jest ona całkiem pokaźna. Na parterze w zasadzie za wiele się nie zmieniło, powstało jednak dodatkowe pomieszczenie pod schodami.Dom Cyprys 2 BSA1532 został ocieplony 20cm styropianu, a pod deskami elewacyjnymi wełną mineralną, czego teraz trochę żałuję, bo mogłem tam również dać styropian, który byłby zwyczajnie trwalszy. Oczywiście, najlepiej byłoby położyć wełnę kamienną, ale to jest już spory koszt. Mam piec na gaz i dodatkowo kominek z płaszczem wodnym (który swoją drogą można przesunąć w salonie bardziej w róg i wtedy nie zabierałby tyle miejsca). Co do kosztów ogrzewania, to raczej nie będą one najmniejsze w takim domu. W zeszłym sezonie wyszło jakieś 1500m3 gazu, ale zima była raczej słaba, a temperatura w wewnątrz wynosiła średnio koło 22 stopni Celsjusza. Przyznam, że jestem ciepłolubem i raczej będę się starał utrzymywać ok. 24 stopni, więc podejrzewam, iż ilość gazu zamknie się w okolicach 2-2,3 tysięcy m3 na sezon. Przy kominku z płaszczem będę się jednak starał z niego puszczać wodę w kaloryfery i może uda mi się trochę na tym zaoszczędzić.Jesteśmy rodziną typu dwa+dwa i układ pomieszczeń w domu jest idealny. Na górze są trzy pokoje. Najmniejszy okazał się najlepiej ustawny i syn wciąż ma do dyspozycji sporo miejsca do zabawy. Drugi z pokoju jest trochę większy, ale za to podłużny i było trochę gorzej ustawić meble. Jednak ze względu na rozmiar poradziliśmy sobie całkiem dobrze i tam. Nasza sypialnia jest i duża, i bardzo ustawna, więc jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Co do dołu, to bardzo podoba mi się gabinet i duża otwarta na salon kuchnia. Całość wygląda bardzo imponująco. W salonie mamy duży stół na 12 osób i nawet po jego rozłożeniu wciąż pozostaje dużo miejsca do komunikacji. Także większe przyjęcia nie są dla nas problemem. W salonie niestety nie udało się zmieścić za dużego wypoczynku ze względu na podcień. Całość wnętrza jest też bardzo dobrze doświetlona i warto założyć, zwłaszcza w salonie (u nas południowy zachód), rolety lub żaluzje, aby móc sterować natężeniem światła wpadającego do domu. Zdecydowanie jestem zadowolony wyboru z projektu domu piętrowego z garażem Cyprys 2 BSA1532. Wcześniej przejrzałem sporo innych i dobrze wszystko przeanalizowałem. Z resztą sam siedzę w branży budowlanej, więc wiedziałem co robię. Radziłbym się dobrze zastanowić nad realizacją tarasu nad garażem - jest to naprawdę spory koszt dodatkowy i dużo pracy, aby wszystko było jak należy i nie trzeba było po kilku latach poprawiać. Warto też przypilnować realizacji słupa balkonowego, jest on duży i nie wolno niczego zepsuć. Sam projekt zdecydowanie polecam. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki