Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 719 do 6 939 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
116 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
24 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
75 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
17 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
43,95 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
60,38 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
305,50 m³
Powierzchnia dachu
98,76 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
23°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,11 m
Szerokość elewacji
9,18 m
Długość elewacji
8,76 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,86 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
14,58 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Projekt domu D103 - Lidia to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co umożliwia realizację w zabudowie bliźniaczej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt D103 - Lidia to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. Uwzględnione w domu dwie przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla urozmaicenia projektu autor zaplanował werandę, która dodaje uroku i jest niezwykle funkcjonalnym miejscem. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. D103 - Lidia jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot oraz wymianę. Do zamówienia zostanie dołączony pakiet poglądowych rysunków szczegółowych, pozwalających zapoznać się z projektem bez konieczności zrywania plomby z właściwej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu D103 - Lidia
Stanisław_Adamczyk
Szukając projektu odpowiadającego moim wymaganiom, największą uwagę zwracałem na to, aby był to nieduży budynek. Wybrałem więc projekt domu D103 - Lidia WAI1011, ponieważ jego niewielka, ok. 50m2 powierzchnia jest dla mnie całkowicie wystarczająca. Budowa mojego domu przebiegła w całości po mojej myśli, z czego jestem naprawdę zadowolony. Budynek powstał z materiałów wysokiej jakości, a dach pokryłem blachodachówą dobrego gatunku. Warstwę ocieplenia tworzy styropian o grubości 15cm. Cała realizacja wraz z wykończeniem większości pomieszczeń kosztowała mnie ok. 100 tysięcy złotych. Wydaje mi się, że jest to stosunkowo niska cena za własny i wygodny dom. W większych miastach za 2-pokojowe mieszkanie w bloku o podobnym metrażu trzeba wydać ok. 300 tys. zł., a komfort życia jest nieporównywalny. Zrezygnowałem z instalacji pieca w kotłowni, a do ogrzewania pomieszczeń służy mi jedynie kominek. Jest on całkowicie murowany i obłożony z zewnątrz cegłą klinkierową. Znajduje się na ścianie nośnej między salonem, a pokojem nocnym i w momencie, gdy nagrzeje się ona wystarczająco mocno, w sypialni mam naprawdę ciepło i śpi mi się bardzo przyjemnie. Nawet przy dużych mrozach na dworze, rano mam w pokoju 18 stopni. W moim nowym domu mieszkam sam, więc nie potrzebowałem aż dwóch sypialni. Postanowiłem więc wprowadzić zmiany w projekcie D103 - Lidia WAI1011 i kuchnię zrobiłem w miejscu mniejszego pokoju. Tym samym jej powierzchnia została przyłączona do salonu i teraz oba te pomieszczenia stały się większe. Metraż mojego domu jest dla mnie całkowicie wystarczający i mieszka mi się w nim bardzo wygodnie. Obecnie myślę nad postawieniem drewnianej wiaty przed frontem budynku. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na to na etapie adaptacji, gdyż taki ganek ewidentnie by się przydał. W lecie brak takiej przysłony w ogóle nie przeszkadza, jednak gdy w zimie otwieram drzwi wejściowe, do pomieszczeń wpada dużo mroźnego powietrza. Myślę, ze taką dobudówkę warto zrobić na samym początku. Jestem naprawdę zadowolony z wyboru i realizacji projektu domu parterowego D103 - Lidia WAI1011. Spełnil on wszystkie moje oczekiwania, gdyż mam w nim wszystko to, o czym marzyłem. Polecam i pozdrawiam.
Darek2902
Zależało nam na znalezieniu projektu domu, który byłby odpowiedni do zrealizowania na naszej rekreacyjnej działce. Szukaliśmy więc małego budynku spełniającego funkcję domku letniskowego. Istotne były dla nas niskie koszty budowy, dlatego też skupiliśmy się na znalezieniu obiektu o prostej bryle i dwuspadowym, nieskomplikowanym dachu. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria, finalnie zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu D103 - Lidia WAI1011.Cała inwestycja przebiegła sprawnie, a współpracujący z nami wykonawcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w bardzo krótkim czasie, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu, a już w marcu następnego roku dom był w całości wykończony. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 10 cm warstwą styropianu, co przy tym metrażu jest w zupełności wystarczająca izolacją.Zgodnie z oczekiwaniami, koszty realizacji nowego domu były naprawdę niewielkie. Budynek okazał się całkiem tani i to pomimo zastosowania wysokiej jakości materiałów i rozwiązań technologicznych. Dużą uwagę przywiązaliśmy do tego, aby był on samowystarczalny - tak, abyśmy nie musieli martwić się dokładaniem do pieca czy wysokimi rachunkami. Zdecydowaliśmy się na montaż pompy ciepła oraz instalację ogniw fotowoltaicznych na dachu, dzięki czemu koszty utrzymania domu są naprawdę znikome.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu D103 - Lidia WAI1011 jest prosty i zarazem praktyczny, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wizją architekta. Postanowiliśmy jednak wykonać niewielki, zabudowany ganek przed wejściem, a zamiast dwóch małych okien w kuchni zrobiliśmy jedno narożne. Oprócz tego postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o wysokość dwóch pustaków, co jednocześnie spowodowało lekką modyfikację więźby dachowej oraz zmianę kąta jego nachylenia. Po wybudowaniu domu doszedłem do wniosku, że świetnym pomysłem byłoby również wydłużenie i poszerzenie go z każdej ze stron o ok. 1,5 m. Większy metraż pozwoliłby dodatkowo na wygospodarowanie miejsca na zrobienie stałych schodów, zamiast wysuwanego wyłazu i tym samym możliwość użytkowego zaadaptowania poddasza.Przez połowę roku mieszkamy w mieszkaniu w bloku, a gdy przychodzą ciepłe dni, pakujemy się i przyjeżdżamy do domku letniskowego. Użytkujemy go więc średnio od połowy kwietnia do października. Jestem osobą podchodzącą do życia bardzo praktycznie i uważam, że dom zrealizowany według projektu D103 - Lidia WAI1011 jest w zupełności wystarczający do celów rekreacyjnych. Jest on dosyć mały, więc moim zdaniem dwie osoby to maksymalna liczba domowników, aby użytkować go na stałe z pełnym komfortem. Myślę, że na co dzień doskonale sprawdzi się jako całoroczny dom dla starszego małżeństwa, gdyż niewielka powierzchnia zapewnia wygodną i szybką komunikację między pomieszczeniami. Pozdrawiam.
Stanisław_Adamczyk
Szukając projektu odpowiadającego moim wymaganiom, największą uwagę zwracałem na to, aby był to nieduży budynek. Wybrałem więc projekt domu D103 - Lidia WAI1011, ponieważ jego niewielka, ok. 50m2 powierzchnia jest dla mnie całkowicie wystarczająca. Budowa mojego domu przebiegła w całości po mojej myśli, z czego jestem naprawdę zadowolony. Budynek powstał z materiałów wysokiej jakości, a dach pokryłem blachodachówą dobrego gatunku. Warstwę ocieplenia tworzy styropian o grubości 15cm. Cała realizacja wraz z wykończeniem większości pomieszczeń kosztowała mnie ok. 100 tysięcy złotych. Wydaje mi się, że jest to stosunkowo niska cena za własny i wygodny dom. W większych miastach za 2-pokojowe mieszkanie w bloku o podobnym metrażu trzeba wydać ok. 300 tys. zł., a komfort życia jest nieporównywalny. Zrezygnowałem z instalacji pieca w kotłowni, a do ogrzewania pomieszczeń służy mi jedynie kominek. Jest on całkowicie murowany i obłożony z zewnątrz cegłą klinkierową. Znajduje się na ścianie nośnej między salonem, a pokojem nocnym i w momencie, gdy nagrzeje się ona wystarczająco mocno, w sypialni mam naprawdę ciepło i śpi mi się bardzo przyjemnie. Nawet przy dużych mrozach na dworze, rano mam w pokoju 18 stopni. W moim nowym domu mieszkam sam, więc nie potrzebowałem aż dwóch sypialni. Postanowiłem więc wprowadzić zmiany w projekcie D103 - Lidia WAI1011 i kuchnię zrobiłem w miejscu mniejszego pokoju. Tym samym jej powierzchnia została przyłączona do salonu i teraz oba te pomieszczenia stały się większe. Metraż mojego domu jest dla mnie całkowicie wystarczający i mieszka mi się w nim bardzo wygodnie. Obecnie myślę nad postawieniem drewnianej wiaty przed frontem budynku. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na to na etapie adaptacji, gdyż taki ganek ewidentnie by się przydał. W lecie brak takiej przysłony w ogóle nie przeszkadza, jednak gdy w zimie otwieram drzwi wejściowe, do pomieszczeń wpada dużo mroźnego powietrza. Myślę, ze taką dobudówkę warto zrobić na samym początku. Jestem naprawdę zadowolony z wyboru i realizacji projektu domu parterowego D103 - Lidia WAI1011. Spełnil on wszystkie moje oczekiwania, gdyż mam w nim wszystko to, o czym marzyłem. Polecam i pozdrawiam.
Darek2902
Zależało nam na znalezieniu projektu domu, który byłby odpowiedni do zrealizowania na naszej rekreacyjnej działce. Szukaliśmy więc małego budynku spełniającego funkcję domku letniskowego. Istotne były dla nas niskie koszty budowy, dlatego też skupiliśmy się na znalezieniu obiektu o prostej bryle i dwuspadowym, nieskomplikowanym dachu. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria, finalnie zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu D103 - Lidia WAI1011.Cała inwestycja przebiegła sprawnie, a współpracujący z nami wykonawcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w bardzo krótkim czasie, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu, a już w marcu następnego roku dom był w całości wykończony. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 10 cm warstwą styropianu, co przy tym metrażu jest w zupełności wystarczająca izolacją.Zgodnie z oczekiwaniami, koszty realizacji nowego domu były naprawdę niewielkie. Budynek okazał się całkiem tani i to pomimo zastosowania wysokiej jakości materiałów i rozwiązań technologicznych. Dużą uwagę przywiązaliśmy do tego, aby był on samowystarczalny - tak, abyśmy nie musieli martwić się dokładaniem do pieca czy wysokimi rachunkami. Zdecydowaliśmy się na montaż pompy ciepła oraz instalację ogniw fotowoltaicznych na dachu, dzięki czemu koszty utrzymania domu są naprawdę znikome.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu D103 - Lidia WAI1011 jest prosty i zarazem praktyczny, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wizją architekta. Postanowiliśmy jednak wykonać niewielki, zabudowany ganek przed wejściem, a zamiast dwóch małych okien w kuchni zrobiliśmy jedno narożne. Oprócz tego postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową o wysokość dwóch pustaków, co jednocześnie spowodowało lekką modyfikację więźby dachowej oraz zmianę kąta jego nachylenia. Po wybudowaniu domu doszedłem do wniosku, że świetnym pomysłem byłoby również wydłużenie i poszerzenie go z każdej ze stron o ok. 1,5 m. Większy metraż pozwoliłby dodatkowo na wygospodarowanie miejsca na zrobienie stałych schodów, zamiast wysuwanego wyłazu i tym samym możliwość użytkowego zaadaptowania poddasza.Przez połowę roku mieszkamy w mieszkaniu w bloku, a gdy przychodzą ciepłe dni, pakujemy się i przyjeżdżamy do domku letniskowego. Użytkujemy go więc średnio od połowy kwietnia do października. Jestem osobą podchodzącą do życia bardzo praktycznie i uważam, że dom zrealizowany według projektu D103 - Lidia WAI1011 jest w zupełności wystarczający do celów rekreacyjnych. Jest on dosyć mały, więc moim zdaniem dwie osoby to maksymalna liczba domowników, aby użytkować go na stałe z pełnym komfortem. Myślę, że na co dzień doskonale sprawdzi się jako całoroczny dom dla starszego małżeństwa, gdyż niewielka powierzchnia zapewnia wygodną i szybką komunikację między pomieszczeniami. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki