Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall6,02 m² (8,36 m²*)
2. Łazienka7,16 m² (14,38 m²*)
3. Pokój14,42 m² (21,22 m²*)
4. Pokój12,71 m² (15,89 m²*)
5. Garderoba3,65 m² (8,84 m²*)
6. Pokój17,71 m² (24,90 m²*)
7. Strych20,20 m² (45,46 m²*)
Razem rzut poddasza81,87 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
146,22 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
171,39 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
673 m³
Powierzchnia dachu
287 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,41 m
Szerokość elewacji
16,60 m
Długość elewacji
12,35 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,60 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,35 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
61,20 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 400) - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym
Budynek Dandys 1 G2 jest opcją znanego projektu Dandys. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Dandys 1 G2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą.
Projekt Dandys 1 G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dandys 1 G2
72kasikp
Projekt domu Dandys 1 G2 WRW1037 spodobał się nam w zasadzie w całości. Najpierw urzekł nas jego wygląd zewnętrzny, a potem układ pomieszczeń i możliwość zrobienia w nim większej ilości łazienek oraz łatwe do zagospodarowania pomieszczenie nad garażem. Ze względu na wybór dużego pieca na ekogroszek zdecydowaliśmy się powiększyć trochę kotłownię. Jednak wiosną staramy się używać przede wszystkim kominka z rozprowadzeniem, którym spokojnie możemy też ogrzać cały dom. Mieszkamy na terenie gliniastym i musieliśmy sporo zainwestować w izolację od gruntu, również w grubszą warstwę styropianu na całym budynku. Pierwsza zima w naszym przypadku nie była najtańsza, jednak już podczas kolejnej, koszty nie były już takie duże (zamiast 7-9 ton spaliliśmy jakieś 5 - także całkiem przyzwoicie). Układ pomieszczeń to wielki plus projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037. Muszę przyznać, że ktoś naprawdę miał wizję tworząc ten projekt. Wszytko wydaje się odpowiednio wykorzystane i nie ma w domu jakichś zbędnych pomieszczeń. Dla naszej trójki (wcześniej czwórki, ale syn już się wyprowadził) wszystko sprawdza się dokładnie tak jak zakładaliśmy. Raz nocowaliśmy w sumie jedenaście osób i spokojnie udało nam się każdego położyć w wygodnym miejscu. Także przyjęcia nie są dla nas większym wyzwaniem. Dom jest właściwie wielopokoleniowy - był moment, że trzeba było zająć się moim tatą, więc zamieszkał on u nas i nadal było bardzo wygodnie, a tata miał swój kąt. Na dole mamy do dyspozycji gabinet - całkiem dużo pracujemy z komputerami i masą papierów, więc takie pomieszczenie jest nam niezbędne. Podobnie jak sofa w nim, na której można się zdrzemnąć jak już praca zmęczy na tyle, że nawet nie będziemy mieć siły wejść na górę. Salon mamy ustawiony od południowego-zachodu, więc stosunkowo najciemniejszym pokojem jest właśnie gabinet i pokój córki na poddaszu (w zasadzie to tylko popołudniu). Jednak cała reszta jest bardzo jasna i ciepła. Zrezygnowaliśmy z dużego wyjścia na taras (my mamy większy i drewniany) w jadalni wstawiliśmy tam okno takie jak jest w salonie, a wszystkie okna dachowe są w jednym rozmiarze. Budowa nie trwała raczej długo, ale w czasie jej trwania wyszło na światło dzienne kilka niedoskonałości projektowych. Przede wszystkim słupy na poddaszu, które podpierały dach. Ich położenie to kompletna porażka. Nam jednak udało się ich pozbyć - nie mamy takiej ciężkiej dachówki, jak ta zaproponowana w projekcie; nasz wykonawca długo musiał namawiać kierownika budowy, że jego rozwiązanie będzie prawidłowe i na końcu dopiął, dzięki czemu nie musimy teraz omijać tych słupów. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Dandys 1 G2 WRW1037. Raczej na nic innego bym go nie zamieniła. Czuję, że spędzimy w nim dobry czas. Polecam i pozdrawiam.
Łukjan
Moim zdaniem, projekt domu Dandys 1 G2 WRW1037 miał najlepiej rozplanowany układ pomieszczeń, który w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Wszystkie rozwiązania są naprawdę ergonomiczne. Działkę mamy całkiem sporą, więc nawet tak szeroki budynek mogliśmy na niej postawić. Układ pomieszczeń w domu bardzo mi się podoba. Wszystko jest dobrze zaplanowane. Korytarze są również odpowiednio zaplanowane. Na dole mamy szeroki hall i duży wiatrołap, co jest o tyle ważne, że spokojnie dwie osoby mogą naraz się rozbierać, a jest także w nim miejsce na szafę. Na górze natomiast korytarz nie zabiera zbędnego miejsca pokojom - jest go dokładnie tyle ile powinno. W pomieszczeniu nad garażem wstawiliśmy ściankę, dzieląc je na dwa. Dzięki temu powstała pralnia z suszarnią i coś w stylu spiżarni i schowka. Jednak, aby jak najlepiej doświetlić pralnio-suszarnię, w dachu dołożyliśmy jeszcze jedno okno. Dom jest przeznaczony dla trzech osób, jednak myślę, że spokojnie nawet piątka żyłaby w nim komfortowo. Zmian w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Dandys 1 G2 WRW1037 nie było wiele. Zdecydowaliśmy się, przede wszystkim, podnieść ściankę kolankową o dwa pustaki, aby poprawić ustawność pomieszczeń na poddaszu. Mamy duży ogród, więc uznałam, że balkony nie będą nam potrzebne i zrezygnowaliśmy z ich realizacji - zdecydowanie zaoszczędziło to nam pieniążków. Na dole przerobiłam tylko trochę łazienkę - wejście do niej jest tylko z sypialni. Udało mi się jednak wydzielić także miejsce na ogólnodostępne wc. Sam projekt domu nie zawiera żadnych błędów. Jest bardzo przejrzysty i w miarę prosty do wykonania. Trafiłam też na dobrych fachowców, także budowa nie powodowała żadnych problemów. Jednak mam ogromne zastrzeżenie co do kosztorysu, który kupiłam dodatkowo. Wyliczenia nijak mają się do rzeczywistych kosztów budowy - najbardziej było to widać przy realizacji dachu. Koszt belek stropowych czy elementów dachu w żaden sposób nie odzwierciedlał realiów rynku. Stwierdzili to i sami wykonawcy i pani architekt, która adaptowała nam projekt domu. Dandys 1 G2 WRW1037 to był zdecydowanie dobry wybór, z którego jestem zadowolona. Inni często chwalą jego układ pomieszczeń. Polecam i pozdrawiam.
Łukasz & Ewa
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Dandys 1 G2 WRW1037, ponieważ wydał nam się najbardziej dostosowany do potrzeb naszej rodziny. Układ pomieszczeń odpowiadał wszystkim naszym oczekiwaniom, a cały budynek bardzo spodobał nam się pod względem wizualnym. Nasz dom w całości wybudowaliśmy z Porothermu. Z zewnątrz ociepliliśmy go 15 cm warstwą styropianu grafitowego, a do izolacji wewnętrznej użyliśmy wełny mineralnej SUPER-MATA Isover. Zrobiliśmy deskowany dach i pokryliśmy go blacho-dachówką Finnera marki Ruukki. Podnieśliśmy ściankę kolankową o dwa pustaki i dzięki temu pomieszczenia na poddaszu (a w szczególności to nad garażem) zyskały większą przestrzeń, którą można funkcjonalnie wykorzystać. Postanowiliśmy zrobić dwa dodatkowe kominy wentylacyjne. Wydawało nam się, że wentylacja grawitacyjna może być w tym przypadku za słaba, a nie zamierzaliśmy instalować rekuperatorów. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem, ponieważ gdy byliśmy w trakcie budowy gazociąg był daleko i nie mogliśmy przyłączyć gazu do działki. Co prawda, obecnie mamy taką możliwość, ale sądzę że grzanie ekogroszkiem jest znacznie bardziej ekonomiczne. Nie zmienialiśmy nic w układzie projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037, jednak uważam, że jedną rzecz należałoby poprawić. Futryna drzwi wejściowych w sypialni obok łazienki na poddaszu nachodzi na ściankę działową. Z racji tego drzwi obijają się o ścianę i nie otwierają się do końca, a wniesienie do tego pokoju większego mebla stanowi kłopot. Myślę, że aby tego uniknąć możnaby śmiało przesunąć ściankę pomniejszając delikatnie łazienkę o ok. 10 cm. Front naszego domu położony jest na południe, a część dzienna znajduję się po stronie północnej. Mimo to nie mamy problemów z doświetleniem pomieszczeń. Zdecydowaliśmy się nawet na usunięcie mniejszych drzwi tarasowych w salonie. Cały nasz dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wygląda bardzo dobrze. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dandys 1 G2 WRW1037 był decyzją, z której jesteśmy zadowoleni. Polecam i pozdrawiam.
Piotr4695
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu, największe znaczenie miał dla mnie przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń. Szczególnie zależało mi na dużej, otwartej przestrzeni na parterze - połączenie salonu, jadalni i kuchni w jedną przestronną część dzienną było w tym przypadku priorytetem. Spośród propozycji uwzględniających takie rozwiązanie, finalnie zdecydowałem się na realizację projektu Dandys 1 G2 WRW1037, który spodobał mi się również w kwestii pozostałego rozkładu pomieszczeń.Postanowiłem wybudować dom systemem gospodarczym i tym samym zdecydowaną większość prac wykonałem samodzielnie. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Etapy postępowały sprawnie i ze wszystkim świetnie sobie poradziłem. Budowę rozpocząłem w połowie 2015 r. ,a teraz po dwóch latach zostały mi jeszcze ostatnie wykończenia. Z dokumentacją pracowało mi się dobrze, jednak zauważyłem w niej pewną nieścisłość dotyczącą przesunięć między fundamentami a ścianami. Oczywiście udało mi się to poprawić, ale warto zwrócić na to uwagę na etapie adaptacji.Do wymurowania budynku użyłem ceramicznych pustaków Porotherm. Zarówno strop nad parterem, jak i ten nad poddaszem wykonałem w tradycyjnej żelbetowej konstrukcji. Dach został pokryty blachodachówką. Decydując się na budowę domu często zdarza się, że poniesione wydatki przekraczają kwotę podaną w kosztorysie, jednak w tym przypadku został on jak najbardziej poprawnie wyliczony. Zmieszczenie się w podanych środkach jest realne i uważam, że spokojnie można zmieścić się w szacunkach autora projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037,Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dandys 1 G2 WRW1037 od początku odpowiadał mi pod względem funkcjonalności, jednak aby dopasować go do wszystkich moich oczekiwań, postanowiłem wprowadzić w nim niewielkie zmiany. Zamurowałem bezpośrednie przejście między wiatrołapem a garażem, a wejście do garażu wykonałem w pomieszczeniu gospodarczym pod schodami. Aby dosyć spora część schodów nie nachodziła na korytarz, cofnąłem klatkę schodową umieszczając ją w świetle pokoju nad garażem. Oprócz tego delikatnie przesunąłem kilka ścianek działowych na poddaszu, tak aby nie kolidowały z otwieraniem drzwi balkonowych.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037. Jego zakup był dobrze przemyślaną decyzją i oprócz wprowadzonych modyfikacji na chwilę obecną już nic więcej bym nie zmieniał. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne, wygodne i w całości spełnia moje oczekiwania. Szczególnie satysfakcjonuje mnie przestronna strefa dzienna z otwartymi pomieszczeniami. Pozdrawiam.
72kasikp
Projekt domu Dandys 1 G2 WRW1037 spodobał się nam w zasadzie w całości. Najpierw urzekł nas jego wygląd zewnętrzny, a potem układ pomieszczeń i możliwość zrobienia w nim większej ilości łazienek oraz łatwe do zagospodarowania pomieszczenie nad garażem. Ze względu na wybór dużego pieca na ekogroszek zdecydowaliśmy się powiększyć trochę kotłownię. Jednak wiosną staramy się używać przede wszystkim kominka z rozprowadzeniem, którym spokojnie możemy też ogrzać cały dom. Mieszkamy na terenie gliniastym i musieliśmy sporo zainwestować w izolację od gruntu, również w grubszą warstwę styropianu na całym budynku. Pierwsza zima w naszym przypadku nie była najtańsza, jednak już podczas kolejnej, koszty nie były już takie duże (zamiast 7-9 ton spaliliśmy jakieś 5 - także całkiem przyzwoicie). Układ pomieszczeń to wielki plus projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037. Muszę przyznać, że ktoś naprawdę miał wizję tworząc ten projekt. Wszytko wydaje się odpowiednio wykorzystane i nie ma w domu jakichś zbędnych pomieszczeń. Dla naszej trójki (wcześniej czwórki, ale syn już się wyprowadził) wszystko sprawdza się dokładnie tak jak zakładaliśmy. Raz nocowaliśmy w sumie jedenaście osób i spokojnie udało nam się każdego położyć w wygodnym miejscu. Także przyjęcia nie są dla nas większym wyzwaniem. Dom jest właściwie wielopokoleniowy - był moment, że trzeba było zająć się moim tatą, więc zamieszkał on u nas i nadal było bardzo wygodnie, a tata miał swój kąt. Na dole mamy do dyspozycji gabinet - całkiem dużo pracujemy z komputerami i masą papierów, więc takie pomieszczenie jest nam niezbędne. Podobnie jak sofa w nim, na której można się zdrzemnąć jak już praca zmęczy na tyle, że nawet nie będziemy mieć siły wejść na górę. Salon mamy ustawiony od południowego-zachodu, więc stosunkowo najciemniejszym pokojem jest właśnie gabinet i pokój córki na poddaszu (w zasadzie to tylko popołudniu). Jednak cała reszta jest bardzo jasna i ciepła. Zrezygnowaliśmy z dużego wyjścia na taras (my mamy większy i drewniany) w jadalni wstawiliśmy tam okno takie jak jest w salonie, a wszystkie okna dachowe są w jednym rozmiarze. Budowa nie trwała raczej długo, ale w czasie jej trwania wyszło na światło dzienne kilka niedoskonałości projektowych. Przede wszystkim słupy na poddaszu, które podpierały dach. Ich położenie to kompletna porażka. Nam jednak udało się ich pozbyć - nie mamy takiej ciężkiej dachówki, jak ta zaproponowana w projekcie; nasz wykonawca długo musiał namawiać kierownika budowy, że jego rozwiązanie będzie prawidłowe i na końcu dopiął, dzięki czemu nie musimy teraz omijać tych słupów. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Dandys 1 G2 WRW1037. Raczej na nic innego bym go nie zamieniła. Czuję, że spędzimy w nim dobry czas. Polecam i pozdrawiam.
Łukjan
Moim zdaniem, projekt domu Dandys 1 G2 WRW1037 miał najlepiej rozplanowany układ pomieszczeń, który w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Wszystkie rozwiązania są naprawdę ergonomiczne. Działkę mamy całkiem sporą, więc nawet tak szeroki budynek mogliśmy na niej postawić. Układ pomieszczeń w domu bardzo mi się podoba. Wszystko jest dobrze zaplanowane. Korytarze są również odpowiednio zaplanowane. Na dole mamy szeroki hall i duży wiatrołap, co jest o tyle ważne, że spokojnie dwie osoby mogą naraz się rozbierać, a jest także w nim miejsce na szafę. Na górze natomiast korytarz nie zabiera zbędnego miejsca pokojom - jest go dokładnie tyle ile powinno. W pomieszczeniu nad garażem wstawiliśmy ściankę, dzieląc je na dwa. Dzięki temu powstała pralnia z suszarnią i coś w stylu spiżarni i schowka. Jednak, aby jak najlepiej doświetlić pralnio-suszarnię, w dachu dołożyliśmy jeszcze jedno okno. Dom jest przeznaczony dla trzech osób, jednak myślę, że spokojnie nawet piątka żyłaby w nim komfortowo. Zmian w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Dandys 1 G2 WRW1037 nie było wiele. Zdecydowaliśmy się, przede wszystkim, podnieść ściankę kolankową o dwa pustaki, aby poprawić ustawność pomieszczeń na poddaszu. Mamy duży ogród, więc uznałam, że balkony nie będą nam potrzebne i zrezygnowaliśmy z ich realizacji - zdecydowanie zaoszczędziło to nam pieniążków. Na dole przerobiłam tylko trochę łazienkę - wejście do niej jest tylko z sypialni. Udało mi się jednak wydzielić także miejsce na ogólnodostępne wc. Sam projekt domu nie zawiera żadnych błędów. Jest bardzo przejrzysty i w miarę prosty do wykonania. Trafiłam też na dobrych fachowców, także budowa nie powodowała żadnych problemów. Jednak mam ogromne zastrzeżenie co do kosztorysu, który kupiłam dodatkowo. Wyliczenia nijak mają się do rzeczywistych kosztów budowy - najbardziej było to widać przy realizacji dachu. Koszt belek stropowych czy elementów dachu w żaden sposób nie odzwierciedlał realiów rynku. Stwierdzili to i sami wykonawcy i pani architekt, która adaptowała nam projekt domu. Dandys 1 G2 WRW1037 to był zdecydowanie dobry wybór, z którego jestem zadowolona. Inni często chwalą jego układ pomieszczeń. Polecam i pozdrawiam.
Łukasz & Ewa
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Dandys 1 G2 WRW1037, ponieważ wydał nam się najbardziej dostosowany do potrzeb naszej rodziny. Układ pomieszczeń odpowiadał wszystkim naszym oczekiwaniom, a cały budynek bardzo spodobał nam się pod względem wizualnym. Nasz dom w całości wybudowaliśmy z Porothermu. Z zewnątrz ociepliliśmy go 15 cm warstwą styropianu grafitowego, a do izolacji wewnętrznej użyliśmy wełny mineralnej SUPER-MATA Isover. Zrobiliśmy deskowany dach i pokryliśmy go blacho-dachówką Finnera marki Ruukki. Podnieśliśmy ściankę kolankową o dwa pustaki i dzięki temu pomieszczenia na poddaszu (a w szczególności to nad garażem) zyskały większą przestrzeń, którą można funkcjonalnie wykorzystać. Postanowiliśmy zrobić dwa dodatkowe kominy wentylacyjne. Wydawało nam się, że wentylacja grawitacyjna może być w tym przypadku za słaba, a nie zamierzaliśmy instalować rekuperatorów. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem, ponieważ gdy byliśmy w trakcie budowy gazociąg był daleko i nie mogliśmy przyłączyć gazu do działki. Co prawda, obecnie mamy taką możliwość, ale sądzę że grzanie ekogroszkiem jest znacznie bardziej ekonomiczne. Nie zmienialiśmy nic w układzie projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037, jednak uważam, że jedną rzecz należałoby poprawić. Futryna drzwi wejściowych w sypialni obok łazienki na poddaszu nachodzi na ściankę działową. Z racji tego drzwi obijają się o ścianę i nie otwierają się do końca, a wniesienie do tego pokoju większego mebla stanowi kłopot. Myślę, że aby tego uniknąć możnaby śmiało przesunąć ściankę pomniejszając delikatnie łazienkę o ok. 10 cm. Front naszego domu położony jest na południe, a część dzienna znajduję się po stronie północnej. Mimo to nie mamy problemów z doświetleniem pomieszczeń. Zdecydowaliśmy się nawet na usunięcie mniejszych drzwi tarasowych w salonie. Cały nasz dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wygląda bardzo dobrze. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dandys 1 G2 WRW1037 był decyzją, z której jesteśmy zadowoleni. Polecam i pozdrawiam.
Piotr4695
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu, największe znaczenie miał dla mnie przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń. Szczególnie zależało mi na dużej, otwartej przestrzeni na parterze - połączenie salonu, jadalni i kuchni w jedną przestronną część dzienną było w tym przypadku priorytetem. Spośród propozycji uwzględniających takie rozwiązanie, finalnie zdecydowałem się na realizację projektu Dandys 1 G2 WRW1037, który spodobał mi się również w kwestii pozostałego rozkładu pomieszczeń.Postanowiłem wybudować dom systemem gospodarczym i tym samym zdecydowaną większość prac wykonałem samodzielnie. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Etapy postępowały sprawnie i ze wszystkim świetnie sobie poradziłem. Budowę rozpocząłem w połowie 2015 r. ,a teraz po dwóch latach zostały mi jeszcze ostatnie wykończenia. Z dokumentacją pracowało mi się dobrze, jednak zauważyłem w niej pewną nieścisłość dotyczącą przesunięć między fundamentami a ścianami. Oczywiście udało mi się to poprawić, ale warto zwrócić na to uwagę na etapie adaptacji.Do wymurowania budynku użyłem ceramicznych pustaków Porotherm. Zarówno strop nad parterem, jak i ten nad poddaszem wykonałem w tradycyjnej żelbetowej konstrukcji. Dach został pokryty blachodachówką. Decydując się na budowę domu często zdarza się, że poniesione wydatki przekraczają kwotę podaną w kosztorysie, jednak w tym przypadku został on jak najbardziej poprawnie wyliczony. Zmieszczenie się w podanych środkach jest realne i uważam, że spokojnie można zmieścić się w szacunkach autora projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037,Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dandys 1 G2 WRW1037 od początku odpowiadał mi pod względem funkcjonalności, jednak aby dopasować go do wszystkich moich oczekiwań, postanowiłem wprowadzić w nim niewielkie zmiany. Zamurowałem bezpośrednie przejście między wiatrołapem a garażem, a wejście do garażu wykonałem w pomieszczeniu gospodarczym pod schodami. Aby dosyć spora część schodów nie nachodziła na korytarz, cofnąłem klatkę schodową umieszczając ją w świetle pokoju nad garażem. Oprócz tego delikatnie przesunąłem kilka ścianek działowych na poddaszu, tak aby nie kolidowały z otwieraniem drzwi balkonowych.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Dandys 1 G2 WRW1037. Jego zakup był dobrze przemyślaną decyzją i oprócz wprowadzonych modyfikacji na chwilę obecną już nic więcej bym nie zmieniał. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne, wygodne i w całości spełnia moje oczekiwania. Szczególnie satysfakcjonuje mnie przestronna strefa dzienna z otwartymi pomieszczeniami. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki