Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
140,50 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
209 m²
Powierzchnia dachu
275,40 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
26°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,20 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,30 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
31,04 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Drewniany
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Elewacje: tynk cienkowarstwowy akrylowy. Pokrycie dachu: dachówka betonowa lub ceramiczna. Strop: drewniany ocieplony wełną mineralną 30 cm. Fundamenty: żelbetowe wylewane. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 25 cm + wełna mineralna 15 cm. Ściany działowe:cegła dziurawka, płyty G-K.
Projekt domu Dom Doskonały B to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie.
Projekt Dom Doskonały B to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Autor projektu przewidział w nim dwie łazienki o optymalnych wymiarach. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom Doskonały B
beatriks
Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 wybrałam, ponieważ mam trójkę dzieci i chciałam, aby każde z nich miało do dyspozycji swój pokój. Poza tym, nasza działka na szczęście pozwala na budowę tak rozległego parterowego domu. Zawsze marzyłam o jednopoziomowym domu i cieszę się, że mieliśmy możliwość realizacji właśnie takiego.Układ pomieszczeń w domu bardzo mi odpowiada. Nie ma schodów, korytarze są szerokie, a pokoje mimo iż nie za duże to bardzo ustawne. Mamy za to ogromny salon, w którym możemy organizować różne przyjęcia okolicznościowe. Dom jest też bardzo jasny - nawet zdecydowałam się pomniejszyć okna. Tak ogromne nie były potrzebne ani mi, ani do lepszego doświetlenia wnętrza. Jedyną jeszcze zmianą było zredukowanie garażu do jednostanowiskowego, ale po czasie widzę, że mogłam całkiem z niego zrezygnować. Jest to parterówka, więc zdecydowałam się na montaż ogrzewania podłogowego. Grzejniki też są, oczywiście, ale raczej dodatkowo. Póki co, mamy też piec na węgiel, ale w chyba nawet niedalekiej przyszłości zmienimy go na jakiś bardziej bezobsługowy.Sama realizacja projektu domu Dom Doskonały B GDA1004 przebiegała bez większych problemów. Rysunki także były proste do odczytania i nie zawierały błędów konstrukcyjnych czy wymiarowych.Cieszę się bardzo, że wybrałam projekt domu parterowego z garażem Dom Doskonały B GDA1004. Żyjemy w nim bardzo wygodnie i po tych kilku miesiącach użytkowania absolutnie nic bym w nim nie zmieniała. Polecam i pozdrawiam.
Budotom
Od początku szukaliśmy projektu domu parterowego z garażem i Dom Doskonały B GDA1004 przypadł nam do gustu najbardziej. Jest to doskonały projekt domu dla ludzi takich jak my, którzy lubią dorzucać własne pomysły, aby dom najlepiej pasował do ich potrzeb. Dlatego ogromnym plusem tego projektu domu jest możliwość swobodnego dodawania lub usuwania ścianek działowych. Mieszkamy w domu od 4 lat i bardzo cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na dom z dużym, a nawet ogromnym, salonem (nasz ma prawie 40m2) i otwartą kuchnią, która tą przestrzeń jeszcze bardziej zwiększa. Całość poziomu w pełni dostosowaliśmy do naszych potrzeb i tak do użytku mamy także garderobę, sypialnię, sypialnię córki, a ja osobiście jeszcze gabinet, z którego prowadzę swoje biuro. Dla trzyosobowej rodziny dom jest wystarczający, a zarazem imponująco wygodny. Nie ma też problemów z noclegiem kilku osób - zadbaliśmy o dodatkowe miejsca do spania.Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 pozwolił na wprowadzenie kilku niewielkich poprawek, na czym nam zależało. Jestem biznesmenem i często korzystam z busa, więc wydłużyliśmy garaż o jeden metr, abym mógł tam również parkować, poza tym zwiększyło to swobodę poruszania się po nim. Poza tym zlikwidowaliśmy ściankę między hallem i salonem - teraz salon sprawia piorunujące wrażenie swoją powierzchnią. Zmniejszyliśmy również kotłownię i teraz bezpośrednio z garażu można wejść do wiatrołapu. Nawet mniejsza kotłownia nadawała się rozmiarowo na piec na ekogroszek, lecz teraz ogrzewamy dom pompą ciepła i muszę powiedzieć, że koszty się obniżyły, dom stał się jeszcze bardziej energooszczędny i stosunkowo tani w ogrzewaniu.Poza tymi zmianami, po czterech latach życia w Dom Doskonały B GDA1004 nadal uważam, że zastosowane przez nas rozwiązania są optymalne, więc w projekcie domu nic bym nie zmienił. Pozdrawiam.
Elżbieta567
Zdecydowałam się na projekt domu parterowego Dom Doskonały B GDA1004, ponieważ odpowiadał mi jego metraż oraz ilość pokoi. Wszystkie pomieszczenia spełniały również moje oczekiwania pod względem ich wielkości i kształtu.Cała realizacja poszła sprawnie, a podczas budowy nie mieliśmy żadnych znaczących problemów. Muszę jednak przyznać, iż koszt inwestycji był jednak nieco wyższy niż zakładałam na początku. Postanowiliśmy ogrzewać dom gazem ziemnym, gdyż jest to naprawdę wygodne rozwiązanie. W sezonie zimowym wydajemy na ogrzewanie ok. 1600zł na dwa miesiące.Garaż w bryle domu nie był nam potrzebny, więc postanowiliśmy postawić z boku budynku dużą wiatę na samochody. Mamy dosyć dużą, 3000m2 działkę, więc nie było z tym problemu, gdyż nie musieliśmy się ograniczać. Powierzchnię byłego garażu wykorzystaliśmy na zrobienie pralnio-suszarni oraz siłowni. Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 przewidywał spiżarnię przy kuchni. Postanowiliśmy zrezygnować z niej w tym miejscu, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki, która teraz jest naprawdę przestronna. Spiżarkę z kolei zlokalizowaliśmy w pomieszczeniu gospodarczym, w którym zainstalowany jest piecyk gazowy.Obecnie w naszym domu mieszkam tylko ja z mężem. Nasze dzieci pozakładały własne rodziny i zostaliśmy w dwójkę z dużym salonem i czterema sypialniami. Moim zdaniem taka ilość pomieszczeń z pewnością byłaby satysfakcjonująca nawet dla 6-osobowej rodziny. To naprawdę duży dom i większa liczba domowników mogłaby w nim mieszkać z pełnym komfortem.Jestem niesamowicie zadowolona z obu naszych łazienek. Są pięknie zaaranżowane i duże, co bardzo mnie cieszy, ponieważ nie lubię małych pomieszczeń. Ogromnym plusem naszego domu jest to, iż wszystko znajduje się na parterze. Wszędzie można swobodnie się poruszać, gdyż w domu nie mamy schodów ani żadnych uskoków. Wszystko jest bardzo przestronne i nawet osoba z chorym kręgosłupem może bez żadnych problemów przemieszczać się na wózku. Właśnie o takie rozwiązanie chodziło mi od początku.Kolejną zaletą projektu domu Dom Doskonały B GDA1004 jest duży salon połączony z kuchnią. Bardzo podoba mi się to, iż goście mogą patrzeć jak przygotowuję dla nich posiłki. Gdy organizuję większe przyjęcie i zapraszam najbliższą rodzinę nie ma problemu, aby przy stole pomieścić nawet 15 osób. Jestem bardzo zadowolona z naszej decyzji o wyborze właśnie tego projektu i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
MarcinB123
Wybraliśmy projekt domu Dom Doskonały B GDA1004, ponieważ wydał nam się najbardziej funkcjonalny spośród wszystkich, które oglądaliśmy. Zależało mi na parterowym budynku - nie chciałem mieć w domu schodów, piwnicy ani poddasza użytkowego. W dodatku bardzo spodobała nam się strefowość domu, gdyż sypialnie są w nim widocznie oddzielone od części kuchenno-salonowej.Podczas budowy mieliśmy nieco kłopotów z dachem, który jest niestety dość kosztowny. Nie każda ekipa chciała podjąć się zrobienia takiego dachu, gdyż jego konstrukcja jest trudna do wykonania. Na szczęście udało nam się znaleźć odpowiednich fachowców, którzy zdecydowali się nam to zrealizować. Nasz dom został wybudowany z pustaków Porotherm, a bryłę ocieplono styropianem. Do izolacji poddasza wykorzystaliśmy wełnę mineralną, a dach wyłożyliśmy dachówką betonową marki BRAAS. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na zmianę technologii stropu. My zrobiliśmy sufity podwieszane, jednak gdybym miał budować się jeszcze raz to zleciłbym wykonanie stropu betonowego. Byłby dzięki temu solidniejszy, a konstrukcja dachu nieco uproszczona i mniej kosztowna.W domu zastosowałem podwójny system grzewczy. W pokojach zamontowaliśmy kaloryfery, a w przedpokoju, salonie, kuchni i łazience mamy ogrzewanie podłogowe. Wszystkie pomieszczenia ogrzewamy gazem ziemnym i nie narzekam specjalnie na jego koszty. Myślę jednak, że byłoby to bardziej oszczędne, gdybym na całej powierzchni zastosował tzw. „podłogówkę”. Grzejniki zwiększają koszty eksploatacji, ponieważ mieszcząca się w nich woda potrzebuje wyższej temperatury i tym samym zużywają więcej gazu.W projekcie domu Dom Doskonały B GDA1004 wprowadziliśmy jedną, małą poprawkę. Mianowicie zamurowaliśmy przejście z wiatrołapu do kuchni, dzięki czemu jest ona teraz bardziej funkcjonalna. Gdybyśmy tego nie zrobili, w tym pomieszczeniu byłoby znacznie mniej powierzchni do wykorzystania. W miejscu byłych drzwi mogliśmy wstawić dodatkowe szafki. Uważam, że warto rozważyć powiększenie garażu, czego niestety nie zrobiliśmy. Mimo iż, jest on dwustanowiskowy, to jednak nieco za krótki i dłuższe auto niestety się tam nie mieści.Wnętrze naszego domu bardzo mi się podoba z uwagi na jego przestronność. Powierzchnia jest dość duża, więc mamy tu naprawdę sporo miejsca do komfortowego życia. Obecnie mieszkamy w trójkę, jednak uważam że nawet większej rodzinie byłoby wygodnie przy tym metrażu i takiej ilości pomieszczeń. Myślę, że wybór projektu domu parterowego Dom Doskonały B GDA1004 był dobrą decyzją. Polecam i pozdrawiam.
dogonito
Szukając projektu mieliśmy swoje priorytety, miał to być dom parterowy do 150m2 powierzchni użytkowej. Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 spodobał nam się od razu. Jego ciekawy wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń nam zaimponował. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, jestem zadowolony z tego rozwiązania, gdyż nie kosztuje nas zbyt wiele. Aby tak było, wcześniej postanowiłem bardziej ocieplić cały budynek. Zastosowałem styropian 20 cm, inaczej niż było zakładane w projekcie, co było dobrym pomysłem. W domu mamy bardzo jasno, wszystkie okna zrobiliśmy jak w projekcie domu Dom Doskonały B GDA1004. Pokoje mamy na wschód, salon północny-zachód, a kuchnia jest od strony południa. Postanowiliśmy zrezygnować z jednego pokoju, na rzecz łazienki i garderoby. Te pomieszczenia wydały nam się bardziej potrzebne niż kolejny pokój. Jedyną malutką wadą jest troszkę za mały garaż. Dla czterech osób dom jest idealny, każdy ma swoje miejsce. Układ pomieszczeń po naszej zmianie jest bardzo dobry. Okien mamy na tyle dużo, że nie możemy narzekać na brak światła. Po modyfikacji nasz dom jest perfekcyjny, dopasowany do naszego codziennego funkcjonowania. Jestem bardzo szczęśliwy, że zdecydowałem się na projekt domu parterowego jednorodzinnego Dom Doskonały B GDA1004, sądzę, że gdybym budował się kolejny raz, to dom wyglądałby identycznie. Polecam i pozdrawiam.
beatriks
Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 wybrałam, ponieważ mam trójkę dzieci i chciałam, aby każde z nich miało do dyspozycji swój pokój. Poza tym, nasza działka na szczęście pozwala na budowę tak rozległego parterowego domu. Zawsze marzyłam o jednopoziomowym domu i cieszę się, że mieliśmy możliwość realizacji właśnie takiego.Układ pomieszczeń w domu bardzo mi odpowiada. Nie ma schodów, korytarze są szerokie, a pokoje mimo iż nie za duże to bardzo ustawne. Mamy za to ogromny salon, w którym możemy organizować różne przyjęcia okolicznościowe. Dom jest też bardzo jasny - nawet zdecydowałam się pomniejszyć okna. Tak ogromne nie były potrzebne ani mi, ani do lepszego doświetlenia wnętrza. Jedyną jeszcze zmianą było zredukowanie garażu do jednostanowiskowego, ale po czasie widzę, że mogłam całkiem z niego zrezygnować. Jest to parterówka, więc zdecydowałam się na montaż ogrzewania podłogowego. Grzejniki też są, oczywiście, ale raczej dodatkowo. Póki co, mamy też piec na węgiel, ale w chyba nawet niedalekiej przyszłości zmienimy go na jakiś bardziej bezobsługowy.Sama realizacja projektu domu Dom Doskonały B GDA1004 przebiegała bez większych problemów. Rysunki także były proste do odczytania i nie zawierały błędów konstrukcyjnych czy wymiarowych.Cieszę się bardzo, że wybrałam projekt domu parterowego z garażem Dom Doskonały B GDA1004. Żyjemy w nim bardzo wygodnie i po tych kilku miesiącach użytkowania absolutnie nic bym w nim nie zmieniała. Polecam i pozdrawiam.
Budotom
Od początku szukaliśmy projektu domu parterowego z garażem i Dom Doskonały B GDA1004 przypadł nam do gustu najbardziej. Jest to doskonały projekt domu dla ludzi takich jak my, którzy lubią dorzucać własne pomysły, aby dom najlepiej pasował do ich potrzeb. Dlatego ogromnym plusem tego projektu domu jest możliwość swobodnego dodawania lub usuwania ścianek działowych. Mieszkamy w domu od 4 lat i bardzo cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na dom z dużym, a nawet ogromnym, salonem (nasz ma prawie 40m2) i otwartą kuchnią, która tą przestrzeń jeszcze bardziej zwiększa. Całość poziomu w pełni dostosowaliśmy do naszych potrzeb i tak do użytku mamy także garderobę, sypialnię, sypialnię córki, a ja osobiście jeszcze gabinet, z którego prowadzę swoje biuro. Dla trzyosobowej rodziny dom jest wystarczający, a zarazem imponująco wygodny. Nie ma też problemów z noclegiem kilku osób - zadbaliśmy o dodatkowe miejsca do spania.Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 pozwolił na wprowadzenie kilku niewielkich poprawek, na czym nam zależało. Jestem biznesmenem i często korzystam z busa, więc wydłużyliśmy garaż o jeden metr, abym mógł tam również parkować, poza tym zwiększyło to swobodę poruszania się po nim. Poza tym zlikwidowaliśmy ściankę między hallem i salonem - teraz salon sprawia piorunujące wrażenie swoją powierzchnią. Zmniejszyliśmy również kotłownię i teraz bezpośrednio z garażu można wejść do wiatrołapu. Nawet mniejsza kotłownia nadawała się rozmiarowo na piec na ekogroszek, lecz teraz ogrzewamy dom pompą ciepła i muszę powiedzieć, że koszty się obniżyły, dom stał się jeszcze bardziej energooszczędny i stosunkowo tani w ogrzewaniu.Poza tymi zmianami, po czterech latach życia w Dom Doskonały B GDA1004 nadal uważam, że zastosowane przez nas rozwiązania są optymalne, więc w projekcie domu nic bym nie zmienił. Pozdrawiam.
Elżbieta567
Zdecydowałam się na projekt domu parterowego Dom Doskonały B GDA1004, ponieważ odpowiadał mi jego metraż oraz ilość pokoi. Wszystkie pomieszczenia spełniały również moje oczekiwania pod względem ich wielkości i kształtu.Cała realizacja poszła sprawnie, a podczas budowy nie mieliśmy żadnych znaczących problemów. Muszę jednak przyznać, iż koszt inwestycji był jednak nieco wyższy niż zakładałam na początku. Postanowiliśmy ogrzewać dom gazem ziemnym, gdyż jest to naprawdę wygodne rozwiązanie. W sezonie zimowym wydajemy na ogrzewanie ok. 1600zł na dwa miesiące.Garaż w bryle domu nie był nam potrzebny, więc postanowiliśmy postawić z boku budynku dużą wiatę na samochody. Mamy dosyć dużą, 3000m2 działkę, więc nie było z tym problemu, gdyż nie musieliśmy się ograniczać. Powierzchnię byłego garażu wykorzystaliśmy na zrobienie pralnio-suszarni oraz siłowni. Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 przewidywał spiżarnię przy kuchni. Postanowiliśmy zrezygnować z niej w tym miejscu, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki, która teraz jest naprawdę przestronna. Spiżarkę z kolei zlokalizowaliśmy w pomieszczeniu gospodarczym, w którym zainstalowany jest piecyk gazowy.Obecnie w naszym domu mieszkam tylko ja z mężem. Nasze dzieci pozakładały własne rodziny i zostaliśmy w dwójkę z dużym salonem i czterema sypialniami. Moim zdaniem taka ilość pomieszczeń z pewnością byłaby satysfakcjonująca nawet dla 6-osobowej rodziny. To naprawdę duży dom i większa liczba domowników mogłaby w nim mieszkać z pełnym komfortem.Jestem niesamowicie zadowolona z obu naszych łazienek. Są pięknie zaaranżowane i duże, co bardzo mnie cieszy, ponieważ nie lubię małych pomieszczeń. Ogromnym plusem naszego domu jest to, iż wszystko znajduje się na parterze. Wszędzie można swobodnie się poruszać, gdyż w domu nie mamy schodów ani żadnych uskoków. Wszystko jest bardzo przestronne i nawet osoba z chorym kręgosłupem może bez żadnych problemów przemieszczać się na wózku. Właśnie o takie rozwiązanie chodziło mi od początku.Kolejną zaletą projektu domu Dom Doskonały B GDA1004 jest duży salon połączony z kuchnią. Bardzo podoba mi się to, iż goście mogą patrzeć jak przygotowuję dla nich posiłki. Gdy organizuję większe przyjęcie i zapraszam najbliższą rodzinę nie ma problemu, aby przy stole pomieścić nawet 15 osób. Jestem bardzo zadowolona z naszej decyzji o wyborze właśnie tego projektu i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
MarcinB123
Wybraliśmy projekt domu Dom Doskonały B GDA1004, ponieważ wydał nam się najbardziej funkcjonalny spośród wszystkich, które oglądaliśmy. Zależało mi na parterowym budynku - nie chciałem mieć w domu schodów, piwnicy ani poddasza użytkowego. W dodatku bardzo spodobała nam się strefowość domu, gdyż sypialnie są w nim widocznie oddzielone od części kuchenno-salonowej.Podczas budowy mieliśmy nieco kłopotów z dachem, który jest niestety dość kosztowny. Nie każda ekipa chciała podjąć się zrobienia takiego dachu, gdyż jego konstrukcja jest trudna do wykonania. Na szczęście udało nam się znaleźć odpowiednich fachowców, którzy zdecydowali się nam to zrealizować. Nasz dom został wybudowany z pustaków Porotherm, a bryłę ocieplono styropianem. Do izolacji poddasza wykorzystaliśmy wełnę mineralną, a dach wyłożyliśmy dachówką betonową marki BRAAS. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na zmianę technologii stropu. My zrobiliśmy sufity podwieszane, jednak gdybym miał budować się jeszcze raz to zleciłbym wykonanie stropu betonowego. Byłby dzięki temu solidniejszy, a konstrukcja dachu nieco uproszczona i mniej kosztowna.W domu zastosowałem podwójny system grzewczy. W pokojach zamontowaliśmy kaloryfery, a w przedpokoju, salonie, kuchni i łazience mamy ogrzewanie podłogowe. Wszystkie pomieszczenia ogrzewamy gazem ziemnym i nie narzekam specjalnie na jego koszty. Myślę jednak, że byłoby to bardziej oszczędne, gdybym na całej powierzchni zastosował tzw. „podłogówkę”. Grzejniki zwiększają koszty eksploatacji, ponieważ mieszcząca się w nich woda potrzebuje wyższej temperatury i tym samym zużywają więcej gazu.W projekcie domu Dom Doskonały B GDA1004 wprowadziliśmy jedną, małą poprawkę. Mianowicie zamurowaliśmy przejście z wiatrołapu do kuchni, dzięki czemu jest ona teraz bardziej funkcjonalna. Gdybyśmy tego nie zrobili, w tym pomieszczeniu byłoby znacznie mniej powierzchni do wykorzystania. W miejscu byłych drzwi mogliśmy wstawić dodatkowe szafki. Uważam, że warto rozważyć powiększenie garażu, czego niestety nie zrobiliśmy. Mimo iż, jest on dwustanowiskowy, to jednak nieco za krótki i dłuższe auto niestety się tam nie mieści.Wnętrze naszego domu bardzo mi się podoba z uwagi na jego przestronność. Powierzchnia jest dość duża, więc mamy tu naprawdę sporo miejsca do komfortowego życia. Obecnie mieszkamy w trójkę, jednak uważam że nawet większej rodzinie byłoby wygodnie przy tym metrażu i takiej ilości pomieszczeń. Myślę, że wybór projektu domu parterowego Dom Doskonały B GDA1004 był dobrą decyzją. Polecam i pozdrawiam.
dogonito
Szukając projektu mieliśmy swoje priorytety, miał to być dom parterowy do 150m2 powierzchni użytkowej. Projekt domu Dom Doskonały B GDA1004 spodobał nam się od razu. Jego ciekawy wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń nam zaimponował. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, jestem zadowolony z tego rozwiązania, gdyż nie kosztuje nas zbyt wiele. Aby tak było, wcześniej postanowiłem bardziej ocieplić cały budynek. Zastosowałem styropian 20 cm, inaczej niż było zakładane w projekcie, co było dobrym pomysłem. W domu mamy bardzo jasno, wszystkie okna zrobiliśmy jak w projekcie domu Dom Doskonały B GDA1004. Pokoje mamy na wschód, salon północny-zachód, a kuchnia jest od strony południa. Postanowiliśmy zrezygnować z jednego pokoju, na rzecz łazienki i garderoby. Te pomieszczenia wydały nam się bardziej potrzebne niż kolejny pokój. Jedyną malutką wadą jest troszkę za mały garaż. Dla czterech osób dom jest idealny, każdy ma swoje miejsce. Układ pomieszczeń po naszej zmianie jest bardzo dobry. Okien mamy na tyle dużo, że nie możemy narzekać na brak światła. Po modyfikacji nasz dom jest perfekcyjny, dopasowany do naszego codziennego funkcjonowania. Jestem bardzo szczęśliwy, że zdecydowałem się na projekt domu parterowego jednorodzinnego Dom Doskonały B GDA1004, sądzę, że gdybym budował się kolejny raz, to dom wyglądałby identycznie. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Graficzne opracowanie rzutów poglądowych widocznych na karcie projektu zostało wykonane przez Extradom.pl. Prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje wykonane zostały przez autora projektu i należy poczytywać je jedynie za przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od prezentowanej wizualizacji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki