Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
243 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
36 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
171 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
36 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
100 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
93,30 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
560,38 m³
Powierzchnia dachu
161,10 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,17 m
Szerokość elewacji
11,20 m
Długość elewacji
8,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,20 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,30 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Charakterystyka energetyczna dostępna jest dla jednego z wymienionych źródeł ogrzewania (najczęściej gazowego)
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Opis projektu
Zwarty, klasyczny Dom przy Alabastrowej 21 zmieści się nawet na małej działce. Tradycyjną formę jednorodzinnego domu parterowego z użytkowym poddaszem wieńczy dwuspadowy dach z lukarną. Budynek wyposażony jest we wkomponowany w bryłę garaż, ale nie posiada podpiwniczenia. Mimo niewielkich gabarytów, zapewni komfort nawet 4-5-cio osobowej rodzinie.
Nieduża przestrzeń została funkcjonalnie zagospodarowana. Rozwiązana na parterze strefa dzienna graniczy ze zlokalizowaną wzdłuż całej ściany szczytowej częścią techniczną. W jej skład wchodzi garaż z jednym stanowiskiem i dostępna z niego spora kotłownia, w której można urządzić składzik sprzętu. Wolnostojąca ściana z kominkiem oddziela optycznie duży pokój od hallu oraz otwartej kuchni z jadalnią. Otwarte na salon schody biegną wzdłuż granicy z częścią techniczną. W ścianie szczytowej, między pokojem dziennym a jadalnią, znalazły się przeszklone drzwi ogrodowe. Kominek stworzył bufor pomiędzy obszarem odpoczynkowym, a bardziej organizacyjnym - za hallem, łączącym kuchnię z wiatrołapem, jest też mała wspólna łazienka. Na poddaszu zaczyna się część nocna, w skład której wchodzą trzy duże sypialnie. Największa z nich posiada własny balkon (w lukarnie) i dużą, prywatną garderobę. Okna pozostałych dwóch znajdują się w ścianie szczytowej, przy czym jeden pokój ma dostęp do małego balkonu, a drugi dodatkowo doświetlany jest przez okna połaciowe. Całą kondygnację obsługuje obszerna łazienka, która łączy się z dużą, jasną i łatwą w przewietrzaniu pralnio-suszarnią. Wszystkie pomieszczenia wychodzą na niewielki hall.
Wnętrze Domu przy Alabastrowej 21 zaprojektowane jest tak, by pomóc w uporządkowaniu aktywności domowników. Jednocześnie zadbano w nim o otwartość, która sprawia, że budynek wydaje się dużo bardziej przestronny. Kominek na parterze pozwolił nieinwazyjnie oddzielić duży salon od pomieszczeń brudnych (łazienka, wiatrołap) i obszaru, który służy organizacji codziennych zadań (hall wraz z kuchnią). Ogromnym atutem jest wyposażona w połaciowe okno pralnia z suszarnią. Pomieszczenie to nie tylko poprawi komfort życia, ale i warunki higieniczne w całym domu. Małe gabaryty i skromna, klasyczna forma pozwalają dopasować projekt do niemal każdej działki i okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Alabastrowej 21
Angelika1336
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Jego powierzchnia wydała mi się optymalna dla naszej rodziny, a ponadto od początku zależało nam na domu z poddaszem użytkowym - z częścią dzienną na parterze oraz sypialniami na górze. Duże znaczenie przy wyborze miało również to, iż na obu tych kondygnacjach architekt przewidział w pełni praktyczne łazienki. Ważnym aspektem był także brak ścianki między kuchnią a salonem - chciałam, aby część dzienna była otwarta i przestronna. Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Inwestycję udało się zrealizować w bardzo szybkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie rok. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys - można się nim sugerować i myślę, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne. Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną technologię i zamiast muru jednowarstwowego wykonaliśmy dwuwarstwowy. W naszym przypadku ściany zostały postawione przy użyciu ceramicznych pustaków MAX oraz cegły elewacyjnej - pomiędzy tymi materiałami zastosowaliśmy styropian. Dom ogrzewamy paliwem stałym, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego. Mimo, iż projekt przewiduje ogrzewanie gazowe, piec węglowy bez problemu zmieścił się w kotłowni. Palimy w nim od października, a do chwili obecnej (początek marca) zużyliśmy ok. 2 ton opału. Do oryginalnego projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Myślę jednak, że teraz zdecydowałabym się na zastosowanie kosmetycznych poprawek dotyczących okien. W łazience na parterze wstawiłabym większe, zaś przeszklenie w górnej przesunęłabym bardziej w lewo - w tym miejscu mamy narożną wannę, która w tym przypadku znajduje się bezpośrednio przy oknie. Jeśli chodzi o układ pomieszczeń - w tej kwestii wszystko mi odpowiada i nie widzę potrzeby wprowadzania żadnych poprawek.Jesteśmy 3-osobową rodziną, a powierzchnia przewidziana w projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 jest dla nas w pełni komfortowa. Dwie funkcjonalne łazienki to świetne rozwiązanie, które bardzo usprawnia codzienne użytkowanie domu. Kuchnia jest praktyczna, a jej metraż w zupełności wystarczający. Wymiary salonu również mi odpowiadają, gdyż nie potrzebowałam aby był zbyt duży. Myślę, że w części dziennej przydałby się wysunięty wykusz z przeznaczeniem na jadalnię, aczkolwiek nie jest to dla nas kłopot - stół i krzesła postawiliśmy w salonie. Uważam, że powierzchnia domu będzie równie satysfakcjonująca dla 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Mateusz389
Najważniejszym kryterium jakie brałem pod uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego projektu domu były wymiary bryły. Ze względu na wielkość naszej działki, powierzchnia zabudowy nie mogła przekraczać 92 m², dlatego też wybór był dosyć mocno ograniczony. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336, który uwzględnia wszystko, co potrzebne do komfortowego mieszkania. Cała realizacja przebiegła bardzo sprawnie, a fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi jej etapami. Budowę udało nam się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego domu minęły ok. 2 lata. Techniczna strona projektu została dobrze opracowana i w znacznej większości trzymaliśmy się przewidzianych w niej zaleceń. Pewnym odstępstwem była rezygnacja z tradycyjnej więźby dachowej. Zamiast drewnianej konstrukcji, skosy wylaliśmy betonem. Zgodnie ze wskazaniami architekta, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 25 i wykonaliśmy monolityczny żelbetowy strop. Dach pokryliśmy blachodachówką. Wyliczony przez projektanta kosztorys został moim zdaniem poprawnie oszacowany. Koszty naszej budowy były bardzo zbliżone do sugerowanej kwoty, więc uważam że spokojnie można się w niej zmieścić. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 od początku wydał mi się funkcjonalnie przemyślany i tym samym w pełni mi odpowiadał. Z tego względu wprowadziłem w nim tylko jedną zmianę, którą było usunięcie ścianki działowej tworzącej pralnię na rzecz powiększenia łazienki. Oprócz tego, zdecydowałem się także na powiększenie tarasu - obecnie ma on 70 m² i jest w kształcie litery „L”. Ostatnią modyfikacją jaką dokonaliśmy była zmiana zalecanej metody wykonania schodów, gdyż zamiast lanych betonem, zrobiliśmy je w drewnianej konstrukcji. Na chwilę obecną, dochodzę jednak do wniosku, iż nie był to do końca trafiony pomysł. Teraz z pewnością zastosowałbym się do zaleceń autora projektu, a drewno zastosował jedynie do obicia betonowych stopni. Takie rozwiązanie byłoby na pewno tańsze i co ważne - solidniejsze, gdyż w przypadku drewnianych schodów dostrzegam na ścianach kilka pęknięć. Polecam więc zrobić je zgodnie z oryginalną wersją. W projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 kotłownia dopasowana jest do ogrzewania gazowego, jednak my wstawiliśmy do niej sporych rozmiarów piec na ekogroszek. Z tego względu, obecnie rozważyłbym jej lekkie powiększenie, co również mogę poradzić innym Inwestorom chcącym ogrzewać dom paliwem stałym.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 i naszym zdaniem posiada on same plusy. Wewnętrzny układ naszego domu jest wygodny w codziennym użytkowaniu i w całości spełnia nasze oczekiwania. Mieszkamy w nim w trójkę, a jego metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Pokoi jest sporo, dlatego też myślę że taki dom będzie odpowiedni również dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
xgosikx
Wybór projektu domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 okazał się dla nas doskonale trafioną decyzją. Co prawda, na początku byliśmy zainteresowani budową innego projektu, jednak po wstępnej wycenie przez fachowca okazało się, iż jego realizacja mogłaby przerosnąć nas pod względem finansowym. Na szczęście udało nam się znaleźć Dom przy Alabastrowej 21, który po oszacowaniu kosztów okazał się być jak najbardziej w naszym zasięgu. Wpływ na niewielkie koszty inwestycji i łatwość wykonania ma w tym przypadku prosta i nieskomplikowana forma bryły. Oprócz tego dom spodobał się nam również pod innymi względami. Metraż 100 m² wydał się nam optymalnym rozwiązaniem, tym bardziej iż uwzględniono na nim wystarczająco dużo pomieszczeń, które dodatkowo zostały bardzo funkcjonalnie rozmieszczone. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolona z przebiegu całej inwestycji, gdyż wszystko potoczyło się po naszej myśli. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona, a wykonawcy bardzo sprawnie uporali się ze wszystkimi pracami. Budowę rozpoczęliśmy w marcu, a już w lipcu następnego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Cała realizacja wraz z wykończeniami trwała więc niecałe 1,5 roku. Do postawienia budynku użyliśmy tradycyjnych ceramicznych cegieł, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Dach pokryliśmy ceramiczną dachówką marki Braas. Zgodnie z oczekiwaniami, budowa wiązała się ze stosunkowo niskimi kosztami. Wyliczony przez projektanta kosztorys został dobrze oszacowany i udało nam się zmieścić w podanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, a do ogrzewania domu głównie służy nam zlokalizowany w salonie kominek z płaszczem wodnym. Sprawdza się on naprawdę świetnie i spokojnie jest w stanie ogrzać wszystkie pomieszczenia przy małym zużyciu opału. Na cały okres grzewczy wystarcza nam drewno nabyte za kwotę ok. 1500 zł.Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 zostało doskonale przemyślane i od początku spełniało wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Postanowiliśmy więc w tej kwestii trzymać się zaleceń architekta, a jedna modyfikacja polegała na wykonaniu tarasu z innej strony. Zamiast z boku, zrobiliśmy go od tyłu domu, co wiązało się także ze zmianą wyjścia na ogród Układ ścianek działowych w dalszym ciągu w całości mi odpowiada i dostrzegam w nim same zalety. Myślę jednak, że dobrym pomysłem byłoby lekkie przesunięcie okna w salonie znajdującego się na ścianie szczytowej, ponieważ w tym miejscu znajduje się stół jadalniany.Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336. Jest ekonomiczny zarówno w budowie jak i późniejszej eksploatacji. Nowy dom bardzo mi się podoba, a uwzględnione w nim wnętrze jest wyjątkowo funkcjonalne. Pomieszczenia są przestronne i ustawne, a komunikacja między nimi w pełni komfortowa. Jesteśmy 4-osobową rodziną i taki metraż jest dla nas całkowicie wystarczający. Co prawda nie mamy dodatkowego pokoju dla przyjezdnych, ale właściwie jest to dla nas zbędne. Najważniejsze, że każdy z domowników ma swoją własną, prywatną przestrzeń i mieszka się nam w pełni komfortowo. Ponadto, nieduże gabaryty sprawiają, że utrzymanie w domu porządku jest naprawdę łatwe. Pozdrawiam.
Angelika1336
Zdecydowaliśmy się na projekt Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Jego powierzchnia wydała mi się optymalna dla naszej rodziny, a ponadto od początku zależało nam na domu z poddaszem użytkowym - z częścią dzienną na parterze oraz sypialniami na górze. Duże znaczenie przy wyborze miało również to, iż na obu tych kondygnacjach architekt przewidział w pełni praktyczne łazienki. Ważnym aspektem był także brak ścianki między kuchnią a salonem - chciałam, aby część dzienna była otwarta i przestronna. Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Inwestycję udało się zrealizować w bardzo szybkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie rok. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys - można się nim sugerować i myślę, że zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne. Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną technologię i zamiast muru jednowarstwowego wykonaliśmy dwuwarstwowy. W naszym przypadku ściany zostały postawione przy użyciu ceramicznych pustaków MAX oraz cegły elewacyjnej - pomiędzy tymi materiałami zastosowaliśmy styropian. Dom ogrzewamy paliwem stałym, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego. Mimo, iż projekt przewiduje ogrzewanie gazowe, piec węglowy bez problemu zmieścił się w kotłowni. Palimy w nim od października, a do chwili obecnej (początek marca) zużyliśmy ok. 2 ton opału. Do oryginalnego projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Myślę jednak, że teraz zdecydowałabym się na zastosowanie kosmetycznych poprawek dotyczących okien. W łazience na parterze wstawiłabym większe, zaś przeszklenie w górnej przesunęłabym bardziej w lewo - w tym miejscu mamy narożną wannę, która w tym przypadku znajduje się bezpośrednio przy oknie. Jeśli chodzi o układ pomieszczeń - w tej kwestii wszystko mi odpowiada i nie widzę potrzeby wprowadzania żadnych poprawek.Jesteśmy 3-osobową rodziną, a powierzchnia przewidziana w projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 jest dla nas w pełni komfortowa. Dwie funkcjonalne łazienki to świetne rozwiązanie, które bardzo usprawnia codzienne użytkowanie domu. Kuchnia jest praktyczna, a jej metraż w zupełności wystarczający. Wymiary salonu również mi odpowiadają, gdyż nie potrzebowałam aby był zbyt duży. Myślę, że w części dziennej przydałby się wysunięty wykusz z przeznaczeniem na jadalnię, aczkolwiek nie jest to dla nas kłopot - stół i krzesła postawiliśmy w salonie. Uważam, że powierzchnia domu będzie równie satysfakcjonująca dla 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Mateusz389
Najważniejszym kryterium jakie brałem pod uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego projektu domu były wymiary bryły. Ze względu na wielkość naszej działki, powierzchnia zabudowy nie mogła przekraczać 92 m², dlatego też wybór był dosyć mocno ograniczony. Spośród propozycji spełniających to wymaganie, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336, który uwzględnia wszystko, co potrzebne do komfortowego mieszkania. Cała realizacja przebiegła bardzo sprawnie, a fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi jej etapami. Budowę udało nam się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego domu minęły ok. 2 lata. Techniczna strona projektu została dobrze opracowana i w znacznej większości trzymaliśmy się przewidzianych w niej zaleceń. Pewnym odstępstwem była rezygnacja z tradycyjnej więźby dachowej. Zamiast drewnianej konstrukcji, skosy wylaliśmy betonem. Zgodnie ze wskazaniami architekta, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 25 i wykonaliśmy monolityczny żelbetowy strop. Dach pokryliśmy blachodachówką. Wyliczony przez projektanta kosztorys został moim zdaniem poprawnie oszacowany. Koszty naszej budowy były bardzo zbliżone do sugerowanej kwoty, więc uważam że spokojnie można się w niej zmieścić. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 od początku wydał mi się funkcjonalnie przemyślany i tym samym w pełni mi odpowiadał. Z tego względu wprowadziłem w nim tylko jedną zmianę, którą było usunięcie ścianki działowej tworzącej pralnię na rzecz powiększenia łazienki. Oprócz tego, zdecydowałem się także na powiększenie tarasu - obecnie ma on 70 m² i jest w kształcie litery „L”. Ostatnią modyfikacją jaką dokonaliśmy była zmiana zalecanej metody wykonania schodów, gdyż zamiast lanych betonem, zrobiliśmy je w drewnianej konstrukcji. Na chwilę obecną, dochodzę jednak do wniosku, iż nie był to do końca trafiony pomysł. Teraz z pewnością zastosowałbym się do zaleceń autora projektu, a drewno zastosował jedynie do obicia betonowych stopni. Takie rozwiązanie byłoby na pewno tańsze i co ważne - solidniejsze, gdyż w przypadku drewnianych schodów dostrzegam na ścianach kilka pęknięć. Polecam więc zrobić je zgodnie z oryginalną wersją. W projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 kotłownia dopasowana jest do ogrzewania gazowego, jednak my wstawiliśmy do niej sporych rozmiarów piec na ekogroszek. Z tego względu, obecnie rozważyłbym jej lekkie powiększenie, co również mogę poradzić innym Inwestorom chcącym ogrzewać dom paliwem stałym.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 i naszym zdaniem posiada on same plusy. Wewnętrzny układ naszego domu jest wygodny w codziennym użytkowaniu i w całości spełnia nasze oczekiwania. Mieszkamy w nim w trójkę, a jego metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Pokoi jest sporo, dlatego też myślę że taki dom będzie odpowiedni również dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
xgosikx
Wybór projektu domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 okazał się dla nas doskonale trafioną decyzją. Co prawda, na początku byliśmy zainteresowani budową innego projektu, jednak po wstępnej wycenie przez fachowca okazało się, iż jego realizacja mogłaby przerosnąć nas pod względem finansowym. Na szczęście udało nam się znaleźć Dom przy Alabastrowej 21, który po oszacowaniu kosztów okazał się być jak najbardziej w naszym zasięgu. Wpływ na niewielkie koszty inwestycji i łatwość wykonania ma w tym przypadku prosta i nieskomplikowana forma bryły. Oprócz tego dom spodobał się nam również pod innymi względami. Metraż 100 m² wydał się nam optymalnym rozwiązaniem, tym bardziej iż uwzględniono na nim wystarczająco dużo pomieszczeń, które dodatkowo zostały bardzo funkcjonalnie rozmieszczone. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolona z przebiegu całej inwestycji, gdyż wszystko potoczyło się po naszej myśli. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona, a wykonawcy bardzo sprawnie uporali się ze wszystkimi pracami. Budowę rozpoczęliśmy w marcu, a już w lipcu następnego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Cała realizacja wraz z wykończeniami trwała więc niecałe 1,5 roku. Do postawienia budynku użyliśmy tradycyjnych ceramicznych cegieł, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Dach pokryliśmy ceramiczną dachówką marki Braas. Zgodnie z oczekiwaniami, budowa wiązała się ze stosunkowo niskimi kosztami. Wyliczony przez projektanta kosztorys został dobrze oszacowany i udało nam się zmieścić w podanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, a do ogrzewania domu głównie służy nam zlokalizowany w salonie kominek z płaszczem wodnym. Sprawdza się on naprawdę świetnie i spokojnie jest w stanie ogrzać wszystkie pomieszczenia przy małym zużyciu opału. Na cały okres grzewczy wystarcza nam drewno nabyte za kwotę ok. 1500 zł.Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336 zostało doskonale przemyślane i od początku spełniało wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Postanowiliśmy więc w tej kwestii trzymać się zaleceń architekta, a jedna modyfikacja polegała na wykonaniu tarasu z innej strony. Zamiast z boku, zrobiliśmy go od tyłu domu, co wiązało się także ze zmianą wyjścia na ogród Układ ścianek działowych w dalszym ciągu w całości mi odpowiada i dostrzegam w nim same zalety. Myślę jednak, że dobrym pomysłem byłoby lekkie przesunięcie okna w salonie znajdującego się na ścianie szczytowej, ponieważ w tym miejscu znajduje się stół jadalniany.Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Alabastrowej 21 KRK1336. Jest ekonomiczny zarówno w budowie jak i późniejszej eksploatacji. Nowy dom bardzo mi się podoba, a uwzględnione w nim wnętrze jest wyjątkowo funkcjonalne. Pomieszczenia są przestronne i ustawne, a komunikacja między nimi w pełni komfortowa. Jesteśmy 4-osobową rodziną i taki metraż jest dla nas całkowicie wystarczający. Co prawda nie mamy dodatkowego pokoju dla przyjezdnych, ale właściwie jest to dla nas zbędne. Najważniejsze, że każdy z domowników ma swoją własną, prywatną przestrzeń i mieszka się nam w pełni komfortowo. Ponadto, nieduże gabaryty sprawiają, że utrzymanie w domu porządku jest naprawdę łatwe. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki