Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz + schody9,66 m²
2. Pokój10,33 m² (13,20 m²*)
3. Garderoba2,62 m² (5,29 m²*)
4. Łazienka10,74 m² (12,64 m²*)
5. Pokój13,21 m² (16,97 m²*)
6. Pokój12,95 m² (18,20 m²*)
7. Pokój10,61 m² (13,62 m²*)
Razem rzut poddasza70,12 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
130,49 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
116,47 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
641 m³
Powierzchnia dachu
201,02 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,42 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,05 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,60 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Żelbetowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.
Dom Dom przy Cyprysowej 9 jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Dom przy Cyprysowej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Dom przy Cyprysowej 9 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 9
Paweł1223
Wybierając projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223, głównie kierowaliśmy się wrażeniami estetycznymi. Ciekawa forma bryły bardzo przypadła nam do gustu, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Dodatkowo, zależało nam na domu o dość sporym metrażu.
Podczas budowy natrafiliśmy na kilka trudności, aczkolwiek nie były one spowodowane błędami w projekcie i do dokumentacji technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń. Po wykonaniu prac fundamentowych, zrobiliśmy roczną przerwę w budowie. Kolejne etapy rozpoczęliśmy w marcu, a już w listopadzie tego samego roku mogliśmy wprowadzić się do nowego domu.
Zewnętrzne ściany budynku zostały wymurowane z pustaków ceramicznych Cerpol, a do postawienia działowych użyliśmy pustaków 12,5 cm marki Röben. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną tej samej firmy. Izolację poddasza tworzy wełna mineralna Rockwool, zaś bryłę ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Na całej powierzchni parteru zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Do kotłowni wstawiliśmy piec miałowy i to rozwiązanie świetnie się sprawdza. Poprzedniej zimy, włączając tylko tzw. „podłogówkę” mieliśmy w domu 27 °C przy temperaturze na kotle 42 °C, a ilość zużycia opału była zadowalająca.
Projekt Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 przewidywał dodatkowy pokój na parterze, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować. Usunęliśmy tworzące go ścianki, a w tym miejscu powstała funkcjonalna jadalnia. Nie mogliśmy jednak zlikwidować żelbetowego słupa podtrzymującego strop, dlatego też zabudowaliśmy go karton-gipsem, tworząc tym samym krótką ściankę na powieszenie telewizora. Póki co, nie robiliśmy również kominka, gdyż przy oryginalnej lokalizacji zajmowałby dość dużo miejsca w salonie. Jeśli jednak kiedyś się na niego zdecydujemy wbudujemy go w komin, aby zbyt nie odstawał. Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań, obecnie na parterze mamy jedną, dużą i przestronną strefę dzienną. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z wiatrołapu i teraz wchodząc do domu mamy otwartą przestrzeń. Ze względu na zamianę pieca olejowego na miałowy, z którego nieco się kurzy, postanowiliśmy zamurować wejście do kotłowni z części mieszkalnej. Obecnie dostać można się do niej jedynie przez garaż. Na tą chwilę do układu pomieszczeń nie wprowadzałbym już żadnych modyfikacji.
W momencie, gdy zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 jego metraż bardzo nam odpowiadał. Muszę jednak przyznać, iż teraz zdecydowalibyśmy się pewnie na budynek o mniejszej powierzchni. Obecnie mieszkamy we dwójkę, więc czasem z żoną musimy szukać się po nowym domu :-) Myślę, że przy pierwotnym układzie parteru, w takim domu mogłaby zamieszkać nawet 6-7 osobowa rodzina. Jedynym kłopotem byłby jednak w tym przypadku brak miejsca na zrobienie jadalni. Pozdrawiam.
kris-r-81
Od początku zależało mi na przestronnym, aczkolwiek nie za dużym domu o funkcjonalnym wnętrzu. Spośród propozycji, których metraż wydawał się idealny dla naszej rodziny, finalnie wybraliśmy projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223. Ukazany na stronie budynek bardzo przypadł mi do gustu.Prowadzę firmę budowlaną, dlatego też brałem czynny udział przy budowie naszego domu. Każdy z jej etapów udało się zrealizować naprawdę sprawnie i przyznam, że jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Łącznie z wykończeniami zajęła nam ok. 2 lat. Jedyne na co warto zwrócić szczególną uwagę przy budowie, to odpowiedni dobór fachowców zajmujących się montażem stolarki otworowej. Dwa górne okna posiadają niestandardowo duże wymiary oraz poszerzony element w miejscu, gdzie ma znajdować się ścianka działowa, więc ich wstawienie nie należy do najłatwiejszych. Niestety w naszym przypadku jedno z przeszkleń nie jest do końca szczelne, aczkolwiek montujący je fachowcy stwierdzili, że takie sytuacje mogą się zdarzyć, gdyż producenci nie dają pełnej gwarancji na tego typu przeszklenia.Do postawienia budynku użyłem ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm. Strop zgodnie z projektem wykonałem w żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryłem dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, iż realizując projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 lepiej jest założyć wyższe koszty budowy w stosunku do oszacowanych. Uważam, że bezpieczniej będzie liczyć się z kosztami ok. 170 tys. zł. na etapie stanu surowego otwartego. Postanowiłem zwiększyć sugerowaną warstwę zewnętrznej izolacji i ociepliłem budynek styropianem o gr. 20 cm. Ponadto, zrezygnowaliśmy z montażu jakichkolwiek grzejników i na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, który doskonale się sprawdza. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania, a po ostatnich dwóch miesiącach (listopad, grudzień) otrzymaliśmy łączny rachunek za gaz na kwotę 730 zł/2 mies.W oryginalnym projekcie domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 kuchnia jest w połowie otwarta na salon, jednak ja postanowiłem całkowicie zamknąć ją na część wypoczynkową. Oprócz tego usunąłem ściankę między salonem a gabinetem, a pierwotny metraż dolnego pokoju przeznaczyłem na zrobienie jadalni. Dzięki temu uzyskałem dużą i bardzo przestronną strefę dzienną, a na tym od początku mi zależało. Wyrównałem poziom całej powierzchni parteru, a pralnię pod schodami przyłączyłem do znajdującej się obok łazienki, która teraz posiada naprawdę spore rozmiary. Tym samym udało mi się zmieścić w niej dodatkowo kabinę prysznicową, więc myślę, że jest rozwiązanie warte polecenia. Zważywszy na wyrównanie poziomu kotłowni, drzwi między nią a garażem musiałyby być dosyć niskie, dlatego też ostatecznie zrezygnowałem z tego elementu. Podejrzewam, że w przypadku pieca na paliwo stałe nie byłby to do końca dobry pomysł, gdyż wtedy opał musiałby być wnoszony przez wiatrołap, jednak przy ogrzewaniu gazowym sprawdza się naprawdę dobrze. Myślę nawet, że lepiej od oryginału gdyż spaliny generowane przez samochód nie dostają się do części mieszkalnej. Doskonałym posunięciem było także poszerzenie garażu o 80 cm. Dzięki temu nawet po wstawieniu auta mamy w nim miejsce na przechowywanie innych rzeczy. Oprócz tego nad głównym wejściem wykonałem praktyczny daszek, co również mogę doradzić innym Inwestorom tego projektu.Uważam, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 został praktycznie przemyślany. Kilka niedużych zmian wystarczyło, aby nowy dom w całości spełniał wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Jego wnętrze jest w pełni komfortowe w użytkowaniu, a wszyscy odwiedzający nas goście chwalą funkcjonalność rozkładu pomieszczeń. Moim zdaniem projekt posiada same plusy - nie tylko pod względem wnętrza, ale także konstrukcji. Budynek jest dosyć łatwy w realizacji i spokojnie mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Paweł1223
Wybierając projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223, głównie kierowaliśmy się wrażeniami estetycznymi. Ciekawa forma bryły bardzo przypadła nam do gustu, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Dodatkowo, zależało nam na domu o dość sporym metrażu.
Podczas budowy natrafiliśmy na kilka trudności, aczkolwiek nie były one spowodowane błędami w projekcie i do dokumentacji technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń. Po wykonaniu prac fundamentowych, zrobiliśmy roczną przerwę w budowie. Kolejne etapy rozpoczęliśmy w marcu, a już w listopadzie tego samego roku mogliśmy wprowadzić się do nowego domu.
Zewnętrzne ściany budynku zostały wymurowane z pustaków ceramicznych Cerpol, a do postawienia działowych użyliśmy pustaków 12,5 cm marki Röben. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną tej samej firmy. Izolację poddasza tworzy wełna mineralna Rockwool, zaś bryłę ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Na całej powierzchni parteru zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Do kotłowni wstawiliśmy piec miałowy i to rozwiązanie świetnie się sprawdza. Poprzedniej zimy, włączając tylko tzw. „podłogówkę” mieliśmy w domu 27 °C przy temperaturze na kotle 42 °C, a ilość zużycia opału była zadowalająca.
Projekt Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 przewidywał dodatkowy pokój na parterze, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować. Usunęliśmy tworzące go ścianki, a w tym miejscu powstała funkcjonalna jadalnia. Nie mogliśmy jednak zlikwidować żelbetowego słupa podtrzymującego strop, dlatego też zabudowaliśmy go karton-gipsem, tworząc tym samym krótką ściankę na powieszenie telewizora. Póki co, nie robiliśmy również kominka, gdyż przy oryginalnej lokalizacji zajmowałby dość dużo miejsca w salonie. Jeśli jednak kiedyś się na niego zdecydujemy wbudujemy go w komin, aby zbyt nie odstawał. Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań, obecnie na parterze mamy jedną, dużą i przestronną strefę dzienną. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z wiatrołapu i teraz wchodząc do domu mamy otwartą przestrzeń. Ze względu na zamianę pieca olejowego na miałowy, z którego nieco się kurzy, postanowiliśmy zamurować wejście do kotłowni z części mieszkalnej. Obecnie dostać można się do niej jedynie przez garaż. Na tą chwilę do układu pomieszczeń nie wprowadzałbym już żadnych modyfikacji.
W momencie, gdy zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 jego metraż bardzo nam odpowiadał. Muszę jednak przyznać, iż teraz zdecydowalibyśmy się pewnie na budynek o mniejszej powierzchni. Obecnie mieszkamy we dwójkę, więc czasem z żoną musimy szukać się po nowym domu :-) Myślę, że przy pierwotnym układzie parteru, w takim domu mogłaby zamieszkać nawet 6-7 osobowa rodzina. Jedynym kłopotem byłby jednak w tym przypadku brak miejsca na zrobienie jadalni. Pozdrawiam.
kris-r-81
Od początku zależało mi na przestronnym, aczkolwiek nie za dużym domu o funkcjonalnym wnętrzu. Spośród propozycji, których metraż wydawał się idealny dla naszej rodziny, finalnie wybraliśmy projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223. Ukazany na stronie budynek bardzo przypadł mi do gustu.Prowadzę firmę budowlaną, dlatego też brałem czynny udział przy budowie naszego domu. Każdy z jej etapów udało się zrealizować naprawdę sprawnie i przyznam, że jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Łącznie z wykończeniami zajęła nam ok. 2 lat. Jedyne na co warto zwrócić szczególną uwagę przy budowie, to odpowiedni dobór fachowców zajmujących się montażem stolarki otworowej. Dwa górne okna posiadają niestandardowo duże wymiary oraz poszerzony element w miejscu, gdzie ma znajdować się ścianka działowa, więc ich wstawienie nie należy do najłatwiejszych. Niestety w naszym przypadku jedno z przeszkleń nie jest do końca szczelne, aczkolwiek montujący je fachowcy stwierdzili, że takie sytuacje mogą się zdarzyć, gdyż producenci nie dają pełnej gwarancji na tego typu przeszklenia.Do postawienia budynku użyłem ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm. Strop zgodnie z projektem wykonałem w żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryłem dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, iż realizując projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 lepiej jest założyć wyższe koszty budowy w stosunku do oszacowanych. Uważam, że bezpieczniej będzie liczyć się z kosztami ok. 170 tys. zł. na etapie stanu surowego otwartego. Postanowiłem zwiększyć sugerowaną warstwę zewnętrznej izolacji i ociepliłem budynek styropianem o gr. 20 cm. Ponadto, zrezygnowaliśmy z montażu jakichkolwiek grzejników i na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, który doskonale się sprawdza. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania, a po ostatnich dwóch miesiącach (listopad, grudzień) otrzymaliśmy łączny rachunek za gaz na kwotę 730 zł/2 mies.W oryginalnym projekcie domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 kuchnia jest w połowie otwarta na salon, jednak ja postanowiłem całkowicie zamknąć ją na część wypoczynkową. Oprócz tego usunąłem ściankę między salonem a gabinetem, a pierwotny metraż dolnego pokoju przeznaczyłem na zrobienie jadalni. Dzięki temu uzyskałem dużą i bardzo przestronną strefę dzienną, a na tym od początku mi zależało. Wyrównałem poziom całej powierzchni parteru, a pralnię pod schodami przyłączyłem do znajdującej się obok łazienki, która teraz posiada naprawdę spore rozmiary. Tym samym udało mi się zmieścić w niej dodatkowo kabinę prysznicową, więc myślę, że jest rozwiązanie warte polecenia. Zważywszy na wyrównanie poziomu kotłowni, drzwi między nią a garażem musiałyby być dosyć niskie, dlatego też ostatecznie zrezygnowałem z tego elementu. Podejrzewam, że w przypadku pieca na paliwo stałe nie byłby to do końca dobry pomysł, gdyż wtedy opał musiałby być wnoszony przez wiatrołap, jednak przy ogrzewaniu gazowym sprawdza się naprawdę dobrze. Myślę nawet, że lepiej od oryginału gdyż spaliny generowane przez samochód nie dostają się do części mieszkalnej. Doskonałym posunięciem było także poszerzenie garażu o 80 cm. Dzięki temu nawet po wstawieniu auta mamy w nim miejsce na przechowywanie innych rzeczy. Oprócz tego nad głównym wejściem wykonałem praktyczny daszek, co również mogę doradzić innym Inwestorom tego projektu.Uważam, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 został praktycznie przemyślany. Kilka niedużych zmian wystarczyło, aby nowy dom w całości spełniał wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Jego wnętrze jest w pełni komfortowe w użytkowaniu, a wszyscy odwiedzający nas goście chwalą funkcjonalność rozkładu pomieszczeń. Moim zdaniem projekt posiada same plusy - nie tylko pod względem wnętrza, ale także konstrukcji. Budynek jest dosyć łatwy w realizacji i spokojnie mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki