Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
9. Korytarz + schody11,10 m²
10. Pokój13,70 m² (17 m²*)
11. Pokój15 m² (18,70 m²*)
12. Łazienka7,30 m² (9,60 m²*)
13. Pokój20,50 m² (25,30 m²*)
14. Garderoba3,40 m² (4,70 m²*)
Razem rzut poddasza71 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
130,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
108,40 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
629 m³
Powierzchnia dachu
191,20 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,16 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,75 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,50 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Żelbetowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - blacha.
Projekt domu Dom przy Głogowej 4 został stworzony na wzór znanego projektu Dom przy Głogowej. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Głogowej 4 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Dom przy Głogowej 4 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt na etapie adaptacji należy dostosować do nowych przepisów.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Głogowej 4
wiola_tomek
Od początku szukaliśmy projektu, który będzie dosyć łatwy w realizacji. Z tego względu zwracaliśmy uwagę, aby bryła budynku nie była skomplikowana i nie posiadała większych ozdobników. Równie istotna była także prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu. Dużą wagę przywiązywaliśmy również do tego, aby układ pomieszczeń spełniał oczekiwania naszej rodziny. Wszystkie te wymagania uwzględniał projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Głogowej 4 KRK1220.W trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a wszystko odbyło się zgodnie z planem. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu trwało w naszym przypadku 2 lata. Do wymurowania ścian zewnętrznych użyliśmy ceramicznych pustaków marki Wienerberger, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków firmy Röben. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną Röben.Dom ogrzewamy za pomocą pieca CO na paliwo stałe. Głównie palimy w nim drewnem, ponieważ mamy łatwy i niedrogi dostęp do tego materiału. Budynek jest naprawdę ekonomiczny: szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę, a opału używamy stosunkowo niedużo.Balkonowe okna na górnej kondygnacji, które architekt uwzględnił w projekcie Dom przy Głogowej 4 KRK1220, zamieniliśmy na przeszklenia o tradycyjnych wymiarach. Tym samym zrezygnowaliśmy z wykonania przy nich balustrad. Świetnym pomysłem było wykorzystanie przestrzeni pod schodami i przyłączenie jej do powierzchni łazienki. Dzięki temu powstała w niej praktyczna wnęka na wykonanie prysznica. Ze względu na to, iż zdecydowaliśmy się na lustrzaną wersję projektu, postanowiliśmy zmienić lokalizację tarasu. Obecnie znajduje się on po stronie południowej. Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania większych modyfikacji. W naszym domu mieszkamy już rok i w dalszym ciągu nie widzę w nim nic, co chciałbym zmienić. Teraz, być może zastanowiłbym się jedynie nad zagospodarowaniem garażu na dodatkowy pokój, ponieważ obecnie nie trzymam w nim samochodu.Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Ja z żoną mamy własną sypialnię, a każde z naszych dzieci swój osobny pokój. Myślę, że czwórka domowników to optymalna liczba osób na takiej powierzchni, aczkolwiek 5-osobowej rodzinie również mieszkałoby się wygodnie. Przy takim układzie, dobrym pomysłem byłoby podzielenie największej sypialni na dwie mniejsze.Gdy szukaliśmy odpowiedniego dla nas projektu, odwiedzaliśmy znajomych, którzy w tym czasie budowali swoje domy. Dzięki temu mogliśmy praktycznie wykorzystać ich wiedzę oraz doświadczenie, aby wiedzieć na co warto zwracać uwagę przy wyborze. Ważne było dla nas, aby dom miał dosyć wysoką ściankę kolankową na poddaszu, ponieważ daje to większy komfort mieszkania pod skosem. Zakup projektu Dom przy Głogowej 4 KRK1220 był więc przemyślaną decyzją i jesteśmy z niej zadowoleni. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
B192307
Oglądając różne propozycje budynków natrafiliśmy na projekt Dom przy Głogowej 4 KRK1220 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Ukazany dom w całości bardzo nam się spodobał, a tworząca go konstrukcja wydawała się stosunkowo tania w budowie. Uwzględniony wewnętrzny układ spełniał nasze oczekiwania, tym bardziej iż od początku zależało nam na dodatkowym pokoju na parterze.Inwestycja przebiegła sprawnie, aczkolwiek współpracujący z nami kierownik budowy dostrzegł w dokumentacji technicznej kilka nieścisłości. Na szczęście jest to dobry fachowiec i ze wszystkim potrafił sobie poradzić i odpowiednio pokierować wykonawców. Prace budowlane udało się zakończyć w korzystnym czasie. Zakończenie całej realizacji łącznie z wykończeniami zajęło zaledwie 14 miesięcy. Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego marki H+H. Strop tworzy tradycyjna, wylewana betonem konstrukcja, a dach przykryliśmy blachą. Muszę jednak przyznać, że koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane w kosztorysie, więc myślę że decydując się na taką budowę od początku bezpieczniej założyć większe wydatki.Układ wnętrza zaproponowany w projekcie Dom przy Głogowej 4 KRK1220 od początku wydał się nam dobrze przemyślany, dlatego wykonaliśmy go zgodnie z oryginalna wersją. Postanowiliśmy jedynie zmienić usytuowanie kominka i tym samym zrezygnowaliśmy z murowania wolnostojącej ścianki w części dziennej. Dzięki temu salon stał się ustawniejszy i bardziej przestronny. Oprócz tego okno o standardowych wymiarach zamieniliśmy w tej strefie na tarasowe. W kwestii przeszkleń innym Inwestorom polecam również odwrotne działanie odnośnie okien balkonowych na poddaszu. Warto w ich miejscu wstawić tradycyjne i zdecydować się na większą ilość okien połaciowych. Warto również zwrócić uwagę na układ klatki schodowej. Zrobiliśmy ją zgodnie z projektem, aczkolwiek okazuje się, że jest ona nieco za wąska. Warto więc pomyśleć nad poszerzeniem schodów kosztem części wiatrołapu już na etapie adaptacji.Wszystkie ścianki działowe pozostały z kolei na swoim miejscu. Rozkład pomieszczeń w dalszym ciągu bardzo nam się podoba i dostrzegamy w nim same plusy. Pod tym kątem projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Głogowej 4 KRK1220 został funkcjonalnie zaplanowany, a wnętrze nowego domu w pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
wiola_tomek
Od początku szukaliśmy projektu, który będzie dosyć łatwy w realizacji. Z tego względu zwracaliśmy uwagę, aby bryła budynku nie była skomplikowana i nie posiadała większych ozdobników. Równie istotna była także prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu. Dużą wagę przywiązywaliśmy również do tego, aby układ pomieszczeń spełniał oczekiwania naszej rodziny. Wszystkie te wymagania uwzględniał projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Głogowej 4 KRK1220.W trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a wszystko odbyło się zgodnie z planem. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu trwało w naszym przypadku 2 lata. Do wymurowania ścian zewnętrznych użyliśmy ceramicznych pustaków marki Wienerberger, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków firmy Röben. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną Röben.Dom ogrzewamy za pomocą pieca CO na paliwo stałe. Głównie palimy w nim drewnem, ponieważ mamy łatwy i niedrogi dostęp do tego materiału. Budynek jest naprawdę ekonomiczny: szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę, a opału używamy stosunkowo niedużo.Balkonowe okna na górnej kondygnacji, które architekt uwzględnił w projekcie Dom przy Głogowej 4 KRK1220, zamieniliśmy na przeszklenia o tradycyjnych wymiarach. Tym samym zrezygnowaliśmy z wykonania przy nich balustrad. Świetnym pomysłem było wykorzystanie przestrzeni pod schodami i przyłączenie jej do powierzchni łazienki. Dzięki temu powstała w niej praktyczna wnęka na wykonanie prysznica. Ze względu na to, iż zdecydowaliśmy się na lustrzaną wersję projektu, postanowiliśmy zmienić lokalizację tarasu. Obecnie znajduje się on po stronie południowej. Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania większych modyfikacji. W naszym domu mieszkamy już rok i w dalszym ciągu nie widzę w nim nic, co chciałbym zmienić. Teraz, być może zastanowiłbym się jedynie nad zagospodarowaniem garażu na dodatkowy pokój, ponieważ obecnie nie trzymam w nim samochodu.Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Ja z żoną mamy własną sypialnię, a każde z naszych dzieci swój osobny pokój. Myślę, że czwórka domowników to optymalna liczba osób na takiej powierzchni, aczkolwiek 5-osobowej rodzinie również mieszkałoby się wygodnie. Przy takim układzie, dobrym pomysłem byłoby podzielenie największej sypialni na dwie mniejsze.Gdy szukaliśmy odpowiedniego dla nas projektu, odwiedzaliśmy znajomych, którzy w tym czasie budowali swoje domy. Dzięki temu mogliśmy praktycznie wykorzystać ich wiedzę oraz doświadczenie, aby wiedzieć na co warto zwracać uwagę przy wyborze. Ważne było dla nas, aby dom miał dosyć wysoką ściankę kolankową na poddaszu, ponieważ daje to większy komfort mieszkania pod skosem. Zakup projektu Dom przy Głogowej 4 KRK1220 był więc przemyślaną decyzją i jesteśmy z niej zadowoleni. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
B192307
Oglądając różne propozycje budynków natrafiliśmy na projekt Dom przy Głogowej 4 KRK1220 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Ukazany dom w całości bardzo nam się spodobał, a tworząca go konstrukcja wydawała się stosunkowo tania w budowie. Uwzględniony wewnętrzny układ spełniał nasze oczekiwania, tym bardziej iż od początku zależało nam na dodatkowym pokoju na parterze.Inwestycja przebiegła sprawnie, aczkolwiek współpracujący z nami kierownik budowy dostrzegł w dokumentacji technicznej kilka nieścisłości. Na szczęście jest to dobry fachowiec i ze wszystkim potrafił sobie poradzić i odpowiednio pokierować wykonawców. Prace budowlane udało się zakończyć w korzystnym czasie. Zakończenie całej realizacji łącznie z wykończeniami zajęło zaledwie 14 miesięcy. Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego marki H+H. Strop tworzy tradycyjna, wylewana betonem konstrukcja, a dach przykryliśmy blachą. Muszę jednak przyznać, że koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane w kosztorysie, więc myślę że decydując się na taką budowę od początku bezpieczniej założyć większe wydatki.Układ wnętrza zaproponowany w projekcie Dom przy Głogowej 4 KRK1220 od początku wydał się nam dobrze przemyślany, dlatego wykonaliśmy go zgodnie z oryginalna wersją. Postanowiliśmy jedynie zmienić usytuowanie kominka i tym samym zrezygnowaliśmy z murowania wolnostojącej ścianki w części dziennej. Dzięki temu salon stał się ustawniejszy i bardziej przestronny. Oprócz tego okno o standardowych wymiarach zamieniliśmy w tej strefie na tarasowe. W kwestii przeszkleń innym Inwestorom polecam również odwrotne działanie odnośnie okien balkonowych na poddaszu. Warto w ich miejscu wstawić tradycyjne i zdecydować się na większą ilość okien połaciowych. Warto również zwrócić uwagę na układ klatki schodowej. Zrobiliśmy ją zgodnie z projektem, aczkolwiek okazuje się, że jest ona nieco za wąska. Warto więc pomyśleć nad poszerzeniem schodów kosztem części wiatrołapu już na etapie adaptacji.Wszystkie ścianki działowe pozostały z kolei na swoim miejscu. Rozkład pomieszczeń w dalszym ciągu bardzo nam się podoba i dostrzegamy w nim same plusy. Pod tym kątem projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Głogowej 4 KRK1220 został funkcjonalnie zaplanowany, a wnętrze nowego domu w pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki