Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
333 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
79 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
205 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
49 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
120 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
203,15 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
687,20 m³
Powierzchnia dachu
300,49 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,36 m
Szerokość elewacji
11,65 m
Długość elewacji
18,80 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,65 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
26,77 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Charakterystyka energetyczna dostępna jest dla jednego z wymienionych źródeł ogrzewania (najczęściej gazowego)
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Dom przy Pastelowej to nowoczesny dom jednorodzinny, który z łatwością zaspokoi potrzeby czterech osób. W horyzontalnej, prostej formie wyróżnia się wysunięty garaż z jednym stanowiskiem oraz wycięty z bryły podcień od strony tarasu. Całość wieńczy dach kopertowy o niedużym nachyleniu. Podłużny plan i orientacja strefy dziennej sprawiają, że obiekt może sprawdzić się na nietypowo usytuowanych działkach (np. z wejściem od wschodu). Rozłożysty budynek wymagać będzie jednak dość dużego terenu. Pomieszczenia wspólnego użytkowania tworzą jedną, otwartą przestrzeń, której w zasadzie nic nie oddziela od części sypialnej. Półotwarta kuchnia jest bardzo jasna dzięki narożnym oknom. Duże przeszklenia zajmują większość zewnętrznej ściany, co zapewnia doskonałe doświetlenie i otwiera wielki pokój dzienny na ogród. Ustawiony w środku wolnostojący kominek, tworzy optyczną granicę między jadalnią i hallem a salonem. Przeszklone drzwi prowadzą z salonu na zadaszoną część tarasu. Przy przeciwległej, dłuższej ścianie zlokalizowane są sanitariaty i pomieszczenia techniczne: wspólna toaleta, wygodna łazienka, a także dostępna z garażu kotłownia. W oddaleniu od strefy wejściowej zgromadzono ciąg trzech ustawnych pokoi. Przylegający do nich korytarz oddzielony jest od części dziennej jedynie trzema słupami. Tworzy to obszerną, płynną przestrzeń, w której odrębne strefy pozostają ze sobą w ciągłym kontakcie. Budynek wykonany jest w klasycznej technologii z ocieplonych styropianem pustaków ceramicznych.Dom przy Pastelowej zapewni swoim mieszkańcom dużo wygodnego, funkcjonalnie zaprojektowanego miejsca. Układ pomieszczeń jest czytelny i uporządkowany. Zebranie części nocnej w niczym nie odgrodzony ciąg, pozwoli mieszkańcom swobodnie przechodzić z obszarów ogólnodostępnych do intymnych. Całość tworzy otwarte, połączone z ogrodem wnętrze, które dobrze wpisuje się w nowoczesny charakter budynku. Jego niewątpliwą zaletą jest też duży garaż i możliwość dopasowania do niestandardowego ułożenia działki względem stron świata. Stonowana, nowoczesna forma będzie dobrze wyglądać zarówno wśród wiejskiej zieleni, jak i bardziej intensywnej zabudowy.
Duże tarasowe okna...ładne "przymrużone oczko" od przodu domu czyli okno od kuchni pokoje blisko siebie ścianka działowa która dzieli przestrzeń użytku dziennego od pokoi...duży salon ...duży garaż i olbrzymi strych z możliwością adaptacji na pokoje :)
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Pastelowej 3 bis
reks77
Gdy natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 od razu wyjątkowo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym, ponieważ od początku zależało nam na domu w nowoczesnym stylu. Na decyzję o jego realizacji wpływ miał również uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń, który wydał się nam być funkcjonalny i optymalny dla potrzeb naszej rodziny. W tej kwestii spodobało nam się szczególnie, iż sypialnie i łazienki znajdują się po innej stronie domu niż część wypoczynkowa z kuchnią. Oprócz tego, chcieliśmy aby w bryle budynku przewidziany był dwustanowiskowy garaż. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie, aczkolwiek zwrócili uwagę, iż kwestia wykonania nadproża nad oknem narożnym nie jest w dokumentacji wystarczająco dokładnie ukazana. Na szczęście, dla wykonawców nie stanowiło to większych trudności i potrafili sobie z tym poradzić. Wszystko odbyło się sprawnie i w krótkim czasie - już po roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu, a do ostatecznego zakończenia całej inwestycji zostało nam jedynie wykończenie elewacji oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy zalecaną konstrukcję stropu i zamiast monolitycznego, wykonaliśmy go w konstrukcji Teriva. Uważam, że kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze wyliczony myślę, że bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie. Dom ogrzewamy za pomocą pieca, w którym palimy pelletem, a w minionym sezonie grzewczym zużyliśmy opał nabyty za kwotę 2,5 tys. zł. Uważam, iż jest to stosunkowo korzystna kwota, tym bardziej iż była to nasza pierwsza zima w nowym domu, więc mury w tym okresie musiały się jeszcze dobrze wygrzać. Oprócz tego, strop nie był jeszcze dostatecznie ocieplony i w najbliższym czasie zastosuję na nim dodatkową warstwę wełny mineralnej. Z tego względu dopiero przyszła zima pokaże rzeczywiste koszty ogrzewania domu i podejrzewam, że będą one jeszcze niższe.Do projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 wprowadziliśmy niewielkie zmiany. W kotłowni zamiast okna wstawiliśmy drzwi, aby można było wyjść z niej bezpośrednio na zewnątrz. Między salonem a korytarzem postawiliśmy ściankę, która pozwoliła na ukrycie w niej pierwotnie wolnostojących filarów. Oprócz tego delikatnie zwiększyliśmy rozmiary wiatrołapu. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na wydłużenie garażu. Oryginalnie jest on dosyć krótki i po wjechaniu do niego samochodem, przejście do kotłowni nie jest do końca swobodne. Uważam, że warto również zwrócić uwagę na lokalizację kominka i na etapie adaptacji przesunąć go bliżej filaru, gdyż po jego zabudowie okazało się, iż między nim a stołem jadalnianym jest niewiele miejsca do przejścia. Pozostałe rozwiązania w nowym domu w całości mi odpowiadają i nie mam w tej kwestii innych zastrzeżeń.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Przewidziany w nim rozkład pomieszczeń został dobrze przemyślany i tym samym wnętrze jest w funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas idealny - myślę, że czwórka domowników to optymalna liczba osób przy takiej ilości pokoi. Gdyby jednak ktoś miał taką potrzebę, konstrukcja domu pozwala na użytkowe zagospodarowanie strychu. Powierzchnia poddasza liczona po podłodze to blisko 160 m², więc spokojnie można zrobić tam dodatkowe sypialnie. Dodatkowo, uważam że nie będzie trudności z wygospodarowaniem miejsca na zrobienie w domu niedużych schodów np. zakręcanych. Pozdrawiam
Ania_993
Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla nas projektu domu, najważniejszym wymogiem było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Oprócz tego, bardzo zależało nam na przestronnym salonie o sporych wymiarach. Oglądając propozycje budynków parterowych z dużą strefą wypoczynkową natrafiliśmy na projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. W całości nam się spodobał i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.Inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Zatrudnieni wykonawcy dobrze poradzili sobie na każdym etapie, a prace postępowały w zadowalającym tempie. Budowę rozpoczęliśmy pod koniec sierpnia 2015 r., zaś wiosną 2017 r. zamieszkaliśmy w nowym domu. Wszystko udało się więc zakończyć w przeciągu 1,5 roku. Budynek został postawiony przy użyciu białych bloczków z betonu komórkowego Solbet. W całym domu wstawiliśmy trzyszybowe okna marki Abakus, strop wykonaliśmy z betonowych płyt stropowych, a dach pokryliśmy blachodachówką Germania. Przy użyciu powyższych materiałów na etapie stanu surowego otwartego zmieściliśmy się w 120 tys zł. Okna kosztowały 17 tys. zł, tak więc realizacja projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 do stanu surowego zamkniętego wyniosła w naszym przypadku ok. 140 tys. zł. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 od początku nam odpowiadał, dlatego w tej kwestii nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Postanowiliśmy jedynie wstawić 3 metrową ściankę w salonie, tak aby móc wygodnie zawiesić telewizor. Myślę jednak, że obecne rozważyłabym większe oddzielenie strefy dziennej od nocnej. Co prawda, przy obecnym układzie wnętrze jest niesamowicie przestronne, co jak najbardziej trafia w nasze gusty, aczkolwiek głośniejsze dźwięki rozchodzą się po domu i czasem mamy mało prywatności. Warto więc zastanowić się nad dogodnym rozwiązaniem tej kwestii, wedle własnych preferencji. Dodatkowo, murarz poradził nam rezygnację z narożnego okna na rzecz dwóch przeszkleń przedzielonych słupem, uznając to rozwiązanie za solidniejsze.Wybór projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas dobrą decyzją. Do domu wprowadziliśmy się już pół roku temu i mieszka się nam z pełnym komfortem. Obecnie pewnie zdecydowałabym się jeszcze na lekkie zmniejszenie okna tarasowego w salonie. Przyznam, że nadaje wnętrzu dużej przestronności, jednak od tej strony mamy ulicę, więc mniejsze przeszklenie byłoby w tym przypadku lepszym rozwiązaniem. Innym Inwestorom mogę doradzić również rozważenie wygospodarowania spiżarki przy kuchni. Pozdrawiam.
Gosia D.
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego. Dodatkowo, oprócz pomieszczeń zlokalizowanych na jednym poziomie, ważne było dla nas ich funkcjonalne rozmieszczenie. Spośród wszystkich przeanalizowanych przez nas propozycji, ostatecznie najbardziej spodobał się nam projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Ukazany na rysunkach dom bardzo przypadł mi do gustu pod względem wizualnym, a przewidziany w nim układ wnętrza wydał się nam wyjątkowo funkcjonalny i w całości spełniał nasze oczekiwania.Jestem zadowolona z przebiegu naszej inwestycji. Prace postępowały zgodnie z planem, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim poradzili sobie z łatwością. Całą budowę udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do domu wykończonego „na gotowo” minęło w naszym przypadku niecałe 12 miesięcy. Nie zmienialiśmy zalecanej w projekcie Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 technologii, tak więc ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Ceny materiałów opisanych w kosztorysie nie odbiegały od rzeczywistości, a nasza realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 160 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, a obecnie jesteśmy w trakcie drugiego. Zeszłej zimy wszystko musiało dobrze wyschnąć, a mury dobrze się nagrzać, więc w piecu paliliśmy bardzo intensywnie. Przez cały rok łącznie z grzaniem wody użytkowej zużyliśmy ok. 5 ton ekogroszku.Projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 przewiduje w salonie 3 wolnostojące filary, jednak my postanowiliśmy postawić pomiędzy dwoma ścianę. Tym sposobem oddzieliliśmy część dzienną od sypialni i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Świetnym pomysłem było również lekkie powiększenie osobnej toalety kosztem części łazienki, dzięki czemu udało nam się zmieścić w niej kabinę prysznicową. Obecnie mamy więc w domu dwie, w pełni wyposażone łazienki, co jest wyjątkowo praktyczne.Wybór projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W nowym domu mieszkamy już rok i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Układ wnętrza jest niezwykle funkcjonalny i wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą układ naszego domu. Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 w całości spełnił nasze oczekiwania i gdybyśmy budowali się po raz kolejny, dziś z pewnością ponownie zdecydowalibyśmy się na jego realizację. Pozdrawiam.
Artur_74
Spośród wszystkich propozycji budynków jakie przeanalizowaliśmy, najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Główny wpływ na decyzję o jego realizacji, miał uwzględniony w nim układ pomieszczeń - jest prosty, a zarazem bardzo funkcjonalny. Przede wszystkim spodobał nam się fakt, iż wszystkie pomieszczenia mają wymiary prostokąta i nie posiadają żadnych zakamarków, dzięki czemu są ustawne, a przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 opiera się na prostej, nieskomplikowanej konstrukcji i tym samym jest całkiem łatwy w budowie. Wszystkie prace przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2015 r. Załatwienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę nieco się przeciągnęło i z pierwszymi wykopami ruszyliśmy dopiero w październiku. Obecnie, po dwóch latach, do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie wykończenia. Budynek został postawiony przy użyciu gazobetonowych bloczków marki Solbet. Strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonaliśmy w żelbetowej monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i korzystaliśmy z produktów odznaczających się wysoką jakością. Stan surowy otwarty wyniósł w naszym przypadku ok. 150 tys. zł. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna wysokiej klasy. Przyznam, że nie należały do najtańszych i w efekcie za stolarkę otworową zapłaciliśmy ok. 50 tys. zł. Tym samym realizacja do stanu surowego zamkniętego kosztowała nas ok. 200 tys. zł. Na obecnym etapie (dom z większością wykończeń) wydaliśmy 300 tys. zł.Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 przewiduje wykonanie garażu, jednak my postanowiliśmy inaczej zagospodarować tę powierzchnię. Garaż przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju oraz pralni. Wejście do tych pomieszczeń znajduje się od strony hallu. Za radą wykonawców podnieśliśmy parter o wysokość jednego pustaka, co zwiększyło przestronność wnętrza. Dodatkowo w miejscu słupów konstrukcyjnych w salonie wstawiliśmy ścianę.Wybór projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Układ wnętrza jest niesamowicie funkcjonalny - komunikacja między pomieszczeniami jest wygodna i wszystko jest „ pod ręką”. Pokoje mają bardzo zadowalające wymiary, a przestrzeń została maksymalnie wykorzystana. Nowy dom jak najbardziej spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
reks77
Gdy natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 od razu wyjątkowo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym, ponieważ od początku zależało nam na domu w nowoczesnym stylu. Na decyzję o jego realizacji wpływ miał również uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń, który wydał się nam być funkcjonalny i optymalny dla potrzeb naszej rodziny. W tej kwestii spodobało nam się szczególnie, iż sypialnie i łazienki znajdują się po innej stronie domu niż część wypoczynkowa z kuchnią. Oprócz tego, chcieliśmy aby w bryle budynku przewidziany był dwustanowiskowy garaż. Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie, aczkolwiek zwrócili uwagę, iż kwestia wykonania nadproża nad oknem narożnym nie jest w dokumentacji wystarczająco dokładnie ukazana. Na szczęście, dla wykonawców nie stanowiło to większych trudności i potrafili sobie z tym poradzić. Wszystko odbyło się sprawnie i w krótkim czasie - już po roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu, a do ostatecznego zakończenia całej inwestycji zostało nam jedynie wykończenie elewacji oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy zalecaną konstrukcję stropu i zamiast monolitycznego, wykonaliśmy go w konstrukcji Teriva. Uważam, że kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze wyliczony myślę, że bez problemu można zmieścić się w podanej kwocie. Dom ogrzewamy za pomocą pieca, w którym palimy pelletem, a w minionym sezonie grzewczym zużyliśmy opał nabyty za kwotę 2,5 tys. zł. Uważam, iż jest to stosunkowo korzystna kwota, tym bardziej iż była to nasza pierwsza zima w nowym domu, więc mury w tym okresie musiały się jeszcze dobrze wygrzać. Oprócz tego, strop nie był jeszcze dostatecznie ocieplony i w najbliższym czasie zastosuję na nim dodatkową warstwę wełny mineralnej. Z tego względu dopiero przyszła zima pokaże rzeczywiste koszty ogrzewania domu i podejrzewam, że będą one jeszcze niższe.Do projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 wprowadziliśmy niewielkie zmiany. W kotłowni zamiast okna wstawiliśmy drzwi, aby można było wyjść z niej bezpośrednio na zewnątrz. Między salonem a korytarzem postawiliśmy ściankę, która pozwoliła na ukrycie w niej pierwotnie wolnostojących filarów. Oprócz tego delikatnie zwiększyliśmy rozmiary wiatrołapu. Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na wydłużenie garażu. Oryginalnie jest on dosyć krótki i po wjechaniu do niego samochodem, przejście do kotłowni nie jest do końca swobodne. Uważam, że warto również zwrócić uwagę na lokalizację kominka i na etapie adaptacji przesunąć go bliżej filaru, gdyż po jego zabudowie okazało się, iż między nim a stołem jadalnianym jest niewiele miejsca do przejścia. Pozostałe rozwiązania w nowym domu w całości mi odpowiadają i nie mam w tej kwestii innych zastrzeżeń.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Przewidziany w nim rozkład pomieszczeń został dobrze przemyślany i tym samym wnętrze jest w funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas idealny - myślę, że czwórka domowników to optymalna liczba osób przy takiej ilości pokoi. Gdyby jednak ktoś miał taką potrzebę, konstrukcja domu pozwala na użytkowe zagospodarowanie strychu. Powierzchnia poddasza liczona po podłodze to blisko 160 m², więc spokojnie można zrobić tam dodatkowe sypialnie. Dodatkowo, uważam że nie będzie trudności z wygospodarowaniem miejsca na zrobienie w domu niedużych schodów np. zakręcanych. Pozdrawiam
Ania_993
Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla nas projektu domu, najważniejszym wymogiem było to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Oprócz tego, bardzo zależało nam na przestronnym salonie o sporych wymiarach. Oglądając propozycje budynków parterowych z dużą strefą wypoczynkową natrafiliśmy na projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. W całości nam się spodobał i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.Inwestycja przebiegła sprawnie i po naszej myśli. Zatrudnieni wykonawcy dobrze poradzili sobie na każdym etapie, a prace postępowały w zadowalającym tempie. Budowę rozpoczęliśmy pod koniec sierpnia 2015 r., zaś wiosną 2017 r. zamieszkaliśmy w nowym domu. Wszystko udało się więc zakończyć w przeciągu 1,5 roku. Budynek został postawiony przy użyciu białych bloczków z betonu komórkowego Solbet. W całym domu wstawiliśmy trzyszybowe okna marki Abakus, strop wykonaliśmy z betonowych płyt stropowych, a dach pokryliśmy blachodachówką Germania. Przy użyciu powyższych materiałów na etapie stanu surowego otwartego zmieściliśmy się w 120 tys zł. Okna kosztowały 17 tys. zł, tak więc realizacja projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 do stanu surowego zamkniętego wyniosła w naszym przypadku ok. 140 tys. zł. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 od początku nam odpowiadał, dlatego w tej kwestii nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Postanowiliśmy jedynie wstawić 3 metrową ściankę w salonie, tak aby móc wygodnie zawiesić telewizor. Myślę jednak, że obecne rozważyłabym większe oddzielenie strefy dziennej od nocnej. Co prawda, przy obecnym układzie wnętrze jest niesamowicie przestronne, co jak najbardziej trafia w nasze gusty, aczkolwiek głośniejsze dźwięki rozchodzą się po domu i czasem mamy mało prywatności. Warto więc zastanowić się nad dogodnym rozwiązaniem tej kwestii, wedle własnych preferencji. Dodatkowo, murarz poradził nam rezygnację z narożnego okna na rzecz dwóch przeszkleń przedzielonych słupem, uznając to rozwiązanie za solidniejsze.Wybór projektu domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas dobrą decyzją. Do domu wprowadziliśmy się już pół roku temu i mieszka się nam z pełnym komfortem. Obecnie pewnie zdecydowałabym się jeszcze na lekkie zmniejszenie okna tarasowego w salonie. Przyznam, że nadaje wnętrzu dużej przestronności, jednak od tej strony mamy ulicę, więc mniejsze przeszklenie byłoby w tym przypadku lepszym rozwiązaniem. Innym Inwestorom mogę doradzić również rozważenie wygospodarowania spiżarki przy kuchni. Pozdrawiam.
Gosia D.
Od początku byliśmy zainteresowani budową domu parterowego. Dodatkowo, oprócz pomieszczeń zlokalizowanych na jednym poziomie, ważne było dla nas ich funkcjonalne rozmieszczenie. Spośród wszystkich przeanalizowanych przez nas propozycji, ostatecznie najbardziej spodobał się nam projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Ukazany na rysunkach dom bardzo przypadł mi do gustu pod względem wizualnym, a przewidziany w nim układ wnętrza wydał się nam wyjątkowo funkcjonalny i w całości spełniał nasze oczekiwania.Jestem zadowolona z przebiegu naszej inwestycji. Prace postępowały zgodnie z planem, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim poradzili sobie z łatwością. Całą budowę udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do domu wykończonego „na gotowo” minęło w naszym przypadku niecałe 12 miesięcy. Nie zmienialiśmy zalecanej w projekcie Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 technologii, tak więc ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Ceny materiałów opisanych w kosztorysie nie odbiegały od rzeczywistości, a nasza realizacja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 160 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, a obecnie jesteśmy w trakcie drugiego. Zeszłej zimy wszystko musiało dobrze wyschnąć, a mury dobrze się nagrzać, więc w piecu paliliśmy bardzo intensywnie. Przez cały rok łącznie z grzaniem wody użytkowej zużyliśmy ok. 5 ton ekogroszku.Projekt domu Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 przewiduje w salonie 3 wolnostojące filary, jednak my postanowiliśmy postawić pomiędzy dwoma ścianę. Tym sposobem oddzieliliśmy część dzienną od sypialni i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Świetnym pomysłem było również lekkie powiększenie osobnej toalety kosztem części łazienki, dzięki czemu udało nam się zmieścić w niej kabinę prysznicową. Obecnie mamy więc w domu dwie, w pełni wyposażone łazienki, co jest wyjątkowo praktyczne.Wybór projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W nowym domu mieszkamy już rok i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Układ wnętrza jest niezwykle funkcjonalny i wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą układ naszego domu. Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 w całości spełnił nasze oczekiwania i gdybyśmy budowali się po raz kolejny, dziś z pewnością ponownie zdecydowalibyśmy się na jego realizację. Pozdrawiam.
Artur_74
Spośród wszystkich propozycji budynków jakie przeanalizowaliśmy, najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352. Główny wpływ na decyzję o jego realizacji, miał uwzględniony w nim układ pomieszczeń - jest prosty, a zarazem bardzo funkcjonalny. Przede wszystkim spodobał nam się fakt, iż wszystkie pomieszczenia mają wymiary prostokąta i nie posiadają żadnych zakamarków, dzięki czemu są ustawne, a przestrzeń jest optymalnie wykorzystana. Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 opiera się na prostej, nieskomplikowanej konstrukcji i tym samym jest całkiem łatwy w budowie. Wszystkie prace przebiegły sprawnie i po naszej myśli. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2015 r. Załatwienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę nieco się przeciągnęło i z pierwszymi wykopami ruszyliśmy dopiero w październiku. Obecnie, po dwóch latach, do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie wykończenia. Budynek został postawiony przy użyciu gazobetonowych bloczków marki Solbet. Strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonaliśmy w żelbetowej monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i korzystaliśmy z produktów odznaczających się wysoką jakością. Stan surowy otwarty wyniósł w naszym przypadku ok. 150 tys. zł. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna wysokiej klasy. Przyznam, że nie należały do najtańszych i w efekcie za stolarkę otworową zapłaciliśmy ok. 50 tys. zł. Tym samym realizacja do stanu surowego zamkniętego kosztowała nas ok. 200 tys. zł. Na obecnym etapie (dom z większością wykończeń) wydaliśmy 300 tys. zł.Projekt Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 przewiduje wykonanie garażu, jednak my postanowiliśmy inaczej zagospodarować tę powierzchnię. Garaż przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju oraz pralni. Wejście do tych pomieszczeń znajduje się od strony hallu. Za radą wykonawców podnieśliśmy parter o wysokość jednego pustaka, co zwiększyło przestronność wnętrza. Dodatkowo w miejscu słupów konstrukcyjnych w salonie wstawiliśmy ścianę.Wybór projektu domu parterowego Dom przy Pastelowej 3 bis KRK1352 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Układ wnętrza jest niesamowicie funkcjonalny - komunikacja między pomieszczeniami jest wygodna i wszystko jest „ pod ręką”. Pokoje mają bardzo zadowalające wymiary, a przestrzeń została maksymalnie wykorzystana. Nowy dom jak najbardziej spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki