Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz + schody8 m²
2. Łazienka5,80 m² (7,20 m²*)
3. Pokój15,30 m² (20,30 m²*)
4. Pokój12,20 m² (14,40 m²*)
5. Pokój13,80 m² (15,70 m²*)
6. Pokój10,60 m² (12,80 m²*)
Razem rzut poddasza65,70 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
119,40 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
105,50 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
601 m³
Powierzchnia dachu
175 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,05 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Żelbetowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.
Dom Dom przy Przyjaznej 6 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Przyjaznej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Dom przy Przyjaznej 6 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt na etapie adaptacji należy dostosować do nowych przepisów.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Przyjaznej 6
jakubowska
Zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203, ponieważ jego wygląd zewnętrzny bardzo nam się spodobał. Szczególnie przypadła nam do gustu ciekawa konstrukcja dachu.Na szczęście udało nam się zbudować nasz dom, nie napotykając po drodze na żadne trudności. Ściany zewnętrzne wymurowaliśmy z pustaków Porotherm 25cm. Cały budynek został ocieplony 15cm warstwą białego styropianu. Ze względu na możliwość podłączenia do działki gazu ziemnego, zdecydowaliśmy się na ten rodzaj ogrzewania.Rozkład pokoi w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 jest dobrze przemyślany. Przy stosunkowo niewielkim metrażu uwzględniono w nim wszystkie potrzebne pomieszczenia, więc nie mieliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim poprawiać. W naszym przypadku wszystko zostało wybudowane zgodnie z pierwowzorem.Dom usytuowany mamy na działce w ten sposób, iż wykusz jadalniany znajduje się po stronie południowej. Tym samym front i wjazd do garażu mamy od zachodu. W domu jest wystarczająco jasno i nie mamy żadnych problemów z doświetleniem pomieszczeń.Moja rodzina liczy 4 osoby. Moim zdaniem, taka liczba domowników jest optymalna dla tego metrażu. Myślę, że przy tej ilości pomieszczeń, mogłaby zamieszkać rodzina z jednym dzieckiem więcej niż my, ale już nikt poza tym.W naszym nowym domu szczególnie podoba mi się salon, który udało nam się efektownie zrealizować. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Jego powierzchnia jest w sam raz dla takiej rodziny jak my i nic nie chcielibyśmy w nim zmienić. Polecam i pozdrawiam.
olawiosenka
Przed podjęciem ostatecznej decyzji byliśmy zainteresowani projektem uwzględniającym sypialnię na dolnej kondygnacji. Finalnie stwierdziliśmy jednak, że bardziej zależy nam na dużych rozmiarach części dziennej, a spośród propozycji spełniających to wymaganie wybraliśmy projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203, który bardzo przypadł nam do gustu. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został dobrze przemyślany i widzieliśmy, że w całości spełni on nasze oczekiwania. Istotna była dla nas również powierzchnia użytkowa, a w tym przypadku w łatwy sposób można było zmodyfikować ją na etapie adaptacji, aby otrzymać zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Sypialnię nad garażem zamieniliśmy na przestrzeń gospodarczą i tym samym metraż użytkowy domu zmniejszył się do ok. 98 m², co uprawniało nas do odzyskania części poniesionych kosztów.Nasza realizacja odbyła się w naprawdę krótkim czasie, gdyż zaledwie po roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Co prawda, do ostatecznego zakończenia inwestycji zostało nam wykończenie łazienki na poddaszu, aczkolwiek nie przeszkadza to w wygodnym mieszkaniu. Łazienka przewidziana na parterze jest w pełni funkcjonalna i póki co, w zupełności wystarcza naszej 3-osobowej rodzinie. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger, a dach pokryliśmy blachodachówką firmy Blachotrapez. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu. Sugerowaną konstrukcję monolityczną żelbetową wykonaliśmy jedynie nad garażem, natomiast nad pozostałą powierzchnią domu zastosowaliśmy system Teriva. Na chwilę obecną nie wiem jednak czy zdecydowałbym się na to rozwiązanie po raz kolejny, gdyż zauważam, iż niektóre belki w stropie gęstożebrowym są dosyć mocno oddzielone, co powoduje naprężenia i w efekcie pękanie tynku gipsowego. Uważam, że decydując się na realizację projektu domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 śmiało można założyć o wiele mniejsze koszty w stosunku do oszacowanych przez architekta - kosztorys został w mojej opinii dosyć mocno przesadzony. Budynek w stanie surowym zamkniętym wyniósł w naszym przypadku ok. 100 tys. zł, zaś wszelkie instalacje (elektryka, hydraulika oraz instalacja grzewcza) to koszt ok. 20 tys. zł.W trakcie budowy fachowcy nie zauważyli błędów konstrukcyjnych w dokumentacji technicznej, aczkolwiek zdecydowaliśmy się zmienić kilka uwzględnionych przez architekta rozwiązań. Projekt Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednakże nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazu ziemnego i musieliśmy zainstalować w domu piec na paliwo stałe. W takim przypadku problem stanowiły jednak wymiary kotłowni, które z racji swojego przeznaczenia są dosyć niewielkie. Musieliśmy więc zrezygnować w niej z bezpośredniego wejścia od strony części mieszkalnej, tak aby móc wykorzystać przestrzeń przy przewidzianych oryginalnie drzwiach. Kolejna wprowadzona przez nas zmiana wynikła z rady udzielonej nam przez murarza. Fachowiec zaproponował lekką modyfikację konstrukcji schodów poprzez jej pochylenie w sposób, który sprawi iż stanie się ona mniej stroma i tym samym bardziej komfortowa w użytkowaniu. Korekta ta sprawiła, iż ok. 40 cm klatki schodowej jest widoczne w garażu, aczkolwiek w żaden sposób nam to nie przeszkadza, gdyż kwestie praktyczne uważamy za znacznie ważniejsze niż wizualne. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki oraz znajdującej się przy niej wnęce, dzięki czemu zyskaliśmy przestronniejszą kuchnię. Najmniejszy pokój na poddaszu zmniejszyliśmy na rzecz powiększenia sypialni obok, a pozostałą jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznej garderoby.Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest dokładnie taki na jakim nam zależało. Od początku chcieliśmy, aby nowy dom posiadał dwie kondygnacje wyraźnie zaznaczające jego strefowość: w przeciągu dnia wspólny czas spędzamy na dole, zaś na górze znajdują się nasze sypialnie. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z przestronnej części dziennej, której dużą przestrzeń czuć od razu po przekroczeniu progu wiatrołapu. Świetny efekt wizualny w salonie stwarzają również otwarte na niego schody, a uwzględniona na parterze łazienka z prysznicem to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Nowy dom w całości spełnia nasze potrzeby. Pozdrawiam.
lewitom
Po podjęciu decyzji o budowie własnego domu przejrzałem naprawdę wiele różnych projektów, a ostatecznie spośród nich wybrałem projekt Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Gabaryty tworzącej go bryły idealnie mieściły się w wymiarach naszej działki, a uwzględnione wewnątrz rozwiązania w całości spełniały oczekiwania naszej rodziny. Od początku zależało nam dużym salonie z otwartą kuchnią oraz 4 sypialniach na górnej kondygnacji.Inwestycja odbyła się naprawdę sprawnie, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Dokumentacja techniczna została czytelnie sporządzona, a przewidziane w niej rozwiązania architektoniczne były dobrze przemyślane. W związku z tym całą konstrukcję wykonaliśmy zgodnie z wytycznymi. Budowa przebiegła w dosyć krótkim czasie, gdyż do nowego domu wprowadziliśmy się już po 20 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, a strop w oparciu o projekt tradycyjnie wylaliśmy betonem. Na dachu zastosowaliśmy pełne deskowanie, a następnie przykryliśmy go blachodachówką. Poddasze ociepliliśmy natryskową pianką poliuretanową. Dom ogrzewamy gazem, a jego zużycie w sezonie grzewczym wiąże się z łącznymi rachunkami na kwotę ok. 2,5 tys. zł. Muszę przyznać, że architekt świetnie opracował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i śmiało można się nim sugerować. W naszym przypadku koszty na tym etapie były nawet o ok. 15 tys. zł niższe.Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 od początku wydał mi się bardzo funkcjonalnie przemyślany, dlatego też nie potrzebowałem wprowadzać w nim wielu zmian. Postanowiłem jednak zrezygnować z małej spiżarki powiększając tym samym kuchnię. Dodatkowo nie zamurowywałem przestrzeni pod schodami i wykorzystałem ją na zrobienie praktycznego schowka z dostępem od strony garażu. Aby nadać strefie dziennej większej ustawności, zrezygnowałem w tym miejscu z jednego okna, a dodatkowo nie wykonywałem ozdobnych słupków przy przeszkleniach w wykuszu i narożnym oknie w kuchni. Inne przeróbki uznałem za zbędne. Przyszłym Inwestorom mogę poradzić jednak poszerzenie garażu, czego niestety nie mogłem zrobić ze względu na niewielkie wymiary naszej działki. Jeśli jednak ktoś ma taką możliwość, warto o tym pomyśleć już na etapie adaptacji.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Powierzchnia domu została świetnie zagospodarowana - wszystkie pomieszczenia są dobrze usytuowane, a metraż w pełni wykorzystany. Duży salon z otwartą na niego kuchnią to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza i na którym od początku nam zależało. Bardzo praktyczne jest również uwzględnienie pełnych łazienek na obu kondygnacjach. Kotłownia posiada optymalne wymiary, a z racji zamontowania w niej piecyka gazowego mogłem wykonać w niej jeszcze pralnię. Nowy dom w całości nas satysfakcjonuje i jestem z niego naprawdę zadowolony. Pozdrawiam
jakubowska
Zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203, ponieważ jego wygląd zewnętrzny bardzo nam się spodobał. Szczególnie przypadła nam do gustu ciekawa konstrukcja dachu.Na szczęście udało nam się zbudować nasz dom, nie napotykając po drodze na żadne trudności. Ściany zewnętrzne wymurowaliśmy z pustaków Porotherm 25cm. Cały budynek został ocieplony 15cm warstwą białego styropianu. Ze względu na możliwość podłączenia do działki gazu ziemnego, zdecydowaliśmy się na ten rodzaj ogrzewania.Rozkład pokoi w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 jest dobrze przemyślany. Przy stosunkowo niewielkim metrażu uwzględniono w nim wszystkie potrzebne pomieszczenia, więc nie mieliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim poprawiać. W naszym przypadku wszystko zostało wybudowane zgodnie z pierwowzorem.Dom usytuowany mamy na działce w ten sposób, iż wykusz jadalniany znajduje się po stronie południowej. Tym samym front i wjazd do garażu mamy od zachodu. W domu jest wystarczająco jasno i nie mamy żadnych problemów z doświetleniem pomieszczeń.Moja rodzina liczy 4 osoby. Moim zdaniem, taka liczba domowników jest optymalna dla tego metrażu. Myślę, że przy tej ilości pomieszczeń, mogłaby zamieszkać rodzina z jednym dzieckiem więcej niż my, ale już nikt poza tym.W naszym nowym domu szczególnie podoba mi się salon, który udało nam się efektownie zrealizować. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Jego powierzchnia jest w sam raz dla takiej rodziny jak my i nic nie chcielibyśmy w nim zmienić. Polecam i pozdrawiam.
olawiosenka
Przed podjęciem ostatecznej decyzji byliśmy zainteresowani projektem uwzględniającym sypialnię na dolnej kondygnacji. Finalnie stwierdziliśmy jednak, że bardziej zależy nam na dużych rozmiarach części dziennej, a spośród propozycji spełniających to wymaganie wybraliśmy projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203, który bardzo przypadł nam do gustu. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został dobrze przemyślany i widzieliśmy, że w całości spełni on nasze oczekiwania. Istotna była dla nas również powierzchnia użytkowa, a w tym przypadku w łatwy sposób można było zmodyfikować ją na etapie adaptacji, aby otrzymać zwrot podatku VAT za materiały budowlane. Sypialnię nad garażem zamieniliśmy na przestrzeń gospodarczą i tym samym metraż użytkowy domu zmniejszył się do ok. 98 m², co uprawniało nas do odzyskania części poniesionych kosztów.Nasza realizacja odbyła się w naprawdę krótkim czasie, gdyż zaledwie po roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Co prawda, do ostatecznego zakończenia inwestycji zostało nam wykończenie łazienki na poddaszu, aczkolwiek nie przeszkadza to w wygodnym mieszkaniu. Łazienka przewidziana na parterze jest w pełni funkcjonalna i póki co, w zupełności wystarcza naszej 3-osobowej rodzinie. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger, a dach pokryliśmy blachodachówką firmy Blachotrapez. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu. Sugerowaną konstrukcję monolityczną żelbetową wykonaliśmy jedynie nad garażem, natomiast nad pozostałą powierzchnią domu zastosowaliśmy system Teriva. Na chwilę obecną nie wiem jednak czy zdecydowałbym się na to rozwiązanie po raz kolejny, gdyż zauważam, iż niektóre belki w stropie gęstożebrowym są dosyć mocno oddzielone, co powoduje naprężenia i w efekcie pękanie tynku gipsowego. Uważam, że decydując się na realizację projektu domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 śmiało można założyć o wiele mniejsze koszty w stosunku do oszacowanych przez architekta - kosztorys został w mojej opinii dosyć mocno przesadzony. Budynek w stanie surowym zamkniętym wyniósł w naszym przypadku ok. 100 tys. zł, zaś wszelkie instalacje (elektryka, hydraulika oraz instalacja grzewcza) to koszt ok. 20 tys. zł.W trakcie budowy fachowcy nie zauważyli błędów konstrukcyjnych w dokumentacji technicznej, aczkolwiek zdecydowaliśmy się zmienić kilka uwzględnionych przez architekta rozwiązań. Projekt Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 przewiduje ogrzewanie gazowe, jednakże nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazu ziemnego i musieliśmy zainstalować w domu piec na paliwo stałe. W takim przypadku problem stanowiły jednak wymiary kotłowni, które z racji swojego przeznaczenia są dosyć niewielkie. Musieliśmy więc zrezygnować w niej z bezpośredniego wejścia od strony części mieszkalnej, tak aby móc wykorzystać przestrzeń przy przewidzianych oryginalnie drzwiach. Kolejna wprowadzona przez nas zmiana wynikła z rady udzielonej nam przez murarza. Fachowiec zaproponował lekką modyfikację konstrukcji schodów poprzez jej pochylenie w sposób, który sprawi iż stanie się ona mniej stroma i tym samym bardziej komfortowa w użytkowaniu. Korekta ta sprawiła, iż ok. 40 cm klatki schodowej jest widoczne w garażu, aczkolwiek w żaden sposób nam to nie przeszkadza, gdyż kwestie praktyczne uważamy za znacznie ważniejsze niż wizualne. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki oraz znajdującej się przy niej wnęce, dzięki czemu zyskaliśmy przestronniejszą kuchnię. Najmniejszy pokój na poddaszu zmniejszyliśmy na rzecz powiększenia sypialni obok, a pozostałą jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznej garderoby.Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest dokładnie taki na jakim nam zależało. Od początku chcieliśmy, aby nowy dom posiadał dwie kondygnacje wyraźnie zaznaczające jego strefowość: w przeciągu dnia wspólny czas spędzamy na dole, zaś na górze znajdują się nasze sypialnie. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z przestronnej części dziennej, której dużą przestrzeń czuć od razu po przekroczeniu progu wiatrołapu. Świetny efekt wizualny w salonie stwarzają również otwarte na niego schody, a uwzględniona na parterze łazienka z prysznicem to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Nowy dom w całości spełnia nasze potrzeby. Pozdrawiam.
lewitom
Po podjęciu decyzji o budowie własnego domu przejrzałem naprawdę wiele różnych projektów, a ostatecznie spośród nich wybrałem projekt Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203. Gabaryty tworzącej go bryły idealnie mieściły się w wymiarach naszej działki, a uwzględnione wewnątrz rozwiązania w całości spełniały oczekiwania naszej rodziny. Od początku zależało nam dużym salonie z otwartą kuchnią oraz 4 sypialniach na górnej kondygnacji.Inwestycja odbyła się naprawdę sprawnie, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Dokumentacja techniczna została czytelnie sporządzona, a przewidziane w niej rozwiązania architektoniczne były dobrze przemyślane. W związku z tym całą konstrukcję wykonaliśmy zgodnie z wytycznymi. Budowa przebiegła w dosyć krótkim czasie, gdyż do nowego domu wprowadziliśmy się już po 20 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, a strop w oparciu o projekt tradycyjnie wylaliśmy betonem. Na dachu zastosowaliśmy pełne deskowanie, a następnie przykryliśmy go blachodachówką. Poddasze ociepliliśmy natryskową pianką poliuretanową. Dom ogrzewamy gazem, a jego zużycie w sezonie grzewczym wiąże się z łącznymi rachunkami na kwotę ok. 2,5 tys. zł. Muszę przyznać, że architekt świetnie opracował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i śmiało można się nim sugerować. W naszym przypadku koszty na tym etapie były nawet o ok. 15 tys. zł niższe.Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 od początku wydał mi się bardzo funkcjonalnie przemyślany, dlatego też nie potrzebowałem wprowadzać w nim wielu zmian. Postanowiłem jednak zrezygnować z małej spiżarki powiększając tym samym kuchnię. Dodatkowo nie zamurowywałem przestrzeni pod schodami i wykorzystałem ją na zrobienie praktycznego schowka z dostępem od strony garażu. Aby nadać strefie dziennej większej ustawności, zrezygnowałem w tym miejscu z jednego okna, a dodatkowo nie wykonywałem ozdobnych słupków przy przeszkleniach w wykuszu i narożnym oknie w kuchni. Inne przeróbki uznałem za zbędne. Przyszłym Inwestorom mogę poradzić jednak poszerzenie garażu, czego niestety nie mogłem zrobić ze względu na niewielkie wymiary naszej działki. Jeśli jednak ktoś ma taką możliwość, warto o tym pomyśleć już na etapie adaptacji.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 6 KRK1203 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Powierzchnia domu została świetnie zagospodarowana - wszystkie pomieszczenia są dobrze usytuowane, a metraż w pełni wykorzystany. Duży salon z otwartą na niego kuchnią to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza i na którym od początku nam zależało. Bardzo praktyczne jest również uwzględnienie pełnych łazienek na obu kondygnacjach. Kotłownia posiada optymalne wymiary, a z racji zamontowania w niej piecyka gazowego mogłem wykonać w niej jeszcze pralnię. Nowy dom w całości nas satysfakcjonuje i jestem z niego naprawdę zadowolony. Pozdrawiam
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki