Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 719 do 6 939 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
231 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
57 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
140 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
34 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
82,23 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
0,67 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
147,20 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
521,09 m³
Powierzchnia dachu
208,20 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,87 m
Szerokość elewacji
14,25 m
Długość elewacji
11,35 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,25 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,35 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Charakterystyka energetyczna dostępna jest dla jednego z wymienionych źródeł ogrzewania (najczęściej gazowego)
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Opis projektu
Budynek Dom przy Przyjemnej 5 bis został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Przyjemnej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Przyjemnej 5 bis
Gregor1319
Gdy zaczynaliśmy szukać odpowiedniego projektu naszego przyszłego domu mieliśmy już określone pewne kryteria, które musiałby spełniać. Przede wszystkim od początku zależało nam na budynku parterowym o nieskomplikowanej, dwuspadowej konstrukcji dachu. Oprócz tego chcieliśmy, aby w jego bryle był uwzględniony garaż. Duże znaczenie przy wyborze miał dla nas także metraż, który nie byłby zbyt duży, a jednocześnie optymalny dla naszej rodziny. Wszystkie interesujące nas rozwiązania zostały uwzględnione w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319, który dodatkowo wyjątkowo przypadł nam go gustu ze względu na uwzględnione w nim funkcjonalne wnętrze. Podczas naszej budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Wszystko odbyło się sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam tylko 1,5 roku. Do wymurowania budynku użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że realizując projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 można liczyć się z niższymi kosztami, niż oszacował architekt. Przy użyciu zastosowanych przez nas materiałów udało nam się obniżyć sugerowaną cenę inwestycji, co było miłym zaskoczeniem.Zewnętrzną izolację bryły tworzy w naszym przypadku 12 cm warstwa styropianu. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy ekogroszkiem. Do nowego domu wprowadziliśmy się w połowie zeszłej zimy, więc już wcześniej musieliśmy go dobrze ogrzać. Przez cały sezon grzewczy zużyliśmy ok. 3-4 ton opału. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Miejsca jest sporo, więc myślę że taka powierzchnia byłaby w zupełności wystarczająca nawet dla małżeństwa z trójką dzieci. Decyzja o wyborze projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 okazała się dla nas bardzo trafnym wyborem. Jedyną zmianą, którą w nim wprowadziliśmy była rezygnacja z pierwotnie przewidzianej pralni. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki, która teraz ma doskonałe wymiary. Oprócz tej modyfikacji nie chciałabym już nic więcej zmieniać w naszym nowym domu. Wnętrze jest wygodne w codziennym użytkowaniu, a komunikacja między pomieszczeniami nie stanowi problemu. Wszystko jest dokładnie takie jak chciałam od samego początku. Pozdrawiam.
Jerzy032
Wraz z żoną szukaliśmy projektu domu, w którym zamieszkalibyśmy tylko we dwoje, dlatego też skupiliśmy się na znalezieniu przytulnego domu o niezbyt dużym metrażu. Oprócz tego, od początku zależało nam, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Równie istotne były optymalne wymiary salonu i przewidziany w jego pobliżu taras oraz trzy dodatkowe pokoje. Znalezienie projektu najbardziej adekwatnego do naszych wymagań zajęło dosyć sporo czasu. Na szczęście natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319, na który finalnie się zdecydowaliśmy. Nie tylko spełnia powyższe wymagania, ale także zalicza się do budynków niedrogich w realizacji. Budowa odbyła się sprawnie. Współpracowaliśmy z doświadczonym wykonawcom, który ze wszystkim doskonale sobie poradził. Dokumentacja techniczna została sporządzona prawidłowo. Jedynym nie do końca trafionym rozwiązaniem jest pustka między dachem a sufitem w części nad garażem i kotłownią, aczkolwiek postanowiłem ją zabudować. Projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 nabyliśmy w październiku 2013 r. i zaraz po jego zakupie rozpoczęliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. Formalności trwały dosyć krótko i już wiosną 2014 r. mogliśmy zacząć pierwsze prace, zaś obecnie (grudzień 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne prace jak np. zabudowanie kominka.Ściany naszego domu postawiliśmy przy użyciu ceramicznych pustaków K2, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w konstrukcji Teriva. Izolację poddasza tworzy natryskowa pianka poliuretanowa, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Muszę jednak przyznać, iż cena naszej inwestycji nieco przekroczyła oszacowaną przez architekta, dlatego też myślę iż decydując się na projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 bezpieczniej jest założyć wyższe koszta w stosunku do sugerowanych. Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Zrezygnowaliśmy z pralni oraz spiżarki przy kuchni, a ich powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowej łazienki z kabiną prysznicową. Oprócz tego postanowiliśmy nie wykonywać przejścia między kotłownią a garażem. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz zastanowiłbym się nad innym usytuowaniem kominka. Korytarz jest dosyć wąski, więc chcąc dostać się do salonu trzeba obchodzić ten element, dlatego też uważam że na etapie adaptacji warto zaplanować dla niego inną lokalizację.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany. Co prawda duża kotłownia w projekcie przewidziana jest na paliwo stałe, jednak my zainstalowaliśmy w niej nieduży piecyk gazowy, dzięki czemu mogliśmy przeznaczyć ją na zrobienie pralnio-suszarni i prasowalni. Pozdrawiam.
Elżbieta i Janusz
Wiedzieliśmy, że w nowym domu będziemy mieszkać tylko we dwójkę, dlatego też od początku skupiliśmy się na znalezieniu projektu budynku o nie za dużym metrażu. Oprócz tego chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania, idealny wydał się nam projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była jak najbardziej poprawnie sporządzona i fachowcom dobrze się z nią pracowało. Wszystkie prace udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia budowy, do wprowadzenia się do wykończonego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok.Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że przy zastosowaniu takich materiałów przyszli Inwestorzy projektu domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 z łatwością mogą zmieścić się w kwocie oszacowanej przez architekta odnośnie stanu surowego zamkniętego. Nam udało się nawet zejść poniżej sugerowanych kosztów. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Świetnym pomysłem było zastosowanie systemu ogrzewania podłogowego na całej powierzchni domu - taką instalację mamy również w sypialniach. Pomieszczenia i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego i jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania. Budynek jest ciepły i energooszczędny, więc koszty związane z zużyciem gazu wyglądają całkiem korzystnie. Zaproponowany w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 układ wnętrza od początku wydał się nam praktycznie przemyślany. Postanowiliśmy jednak zamienić miejscami spiżarkę i pralnię ze znajdujaca się obok łazienką. Dzięki temu uzyskaliśmy w niej dostęp do okna, co naszym zdaniem jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Oprócz tego, kosztem części powierzchni jednego z pokoju wygospodarowaliśmy małą łazienkę z kabiną prysznicową. Jeśli ktoś tak jak my ma zamiar ogrzewać dom piecem gazowym, można również pomyśleć nad zmniejszeniem kotłowni np. na rzecz zrobienia dodatkowej spiżarki czy schowka.Wybór projekty domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 okazał się dla nas bardzo trafiony i jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji. Nowy dom w pełni nas zadowala i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Mieszka nam się komfortowo, a wnętrze posiada same plusy. Pozdrawiamy.
Adam24
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu priorytetem były dla mnie duże wymiary kotłowni. Nasza działka znajduje się na wsi, wiedziałem więc, że będziemy ogrzewać dom za pomocą pieca na paliwo stałe. Zależało mi, aby oprócz pieca, w kotłowni znalazło się jeszcze miejsce na podajnik oraz paletę z opałem. Spośród stosunkowo nielicznych propozycji spełniających w pełni to wymaganie, najbardziej do gustu przypadł mi projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319. Realizacja przebiegła bardzo sprawnie. Dokumentacja pod względem technicznym była doskonale sporządzona, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi pracami. Cała budowa łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń trwała 2 lata. Uważam, że stosując stosunkowo tanie materiały średniej jakości można zmieść się w kwocie oszacowanej na stan surowy zamknięty. Zdaję sobie jednak sprawę, że dom jest inwestycją na lata i budujemy go dla naszej rodziny, dlatego postanowiliśmy nie oszczędzać w tej kwesti. Tym samym koszty realizacji przekroczyły sugerowane, aczkolwiek lepsze produkty wpływają na niższe koszty eksploatacji. Przy doborze materiałów zwracałem uwagę na kwestie izolacyjne i jak najkorzystniejsze współczynniki przenikalności ciepła. Zależało mi na tym, aby w zime dom musiał być jedynie dogrzewany a nie ogrzewany w całości i na szczęście udało mi się uzyskać ten efekt.Ławy fundamentowe zalaliśmy zbrojonym betonem mostowym klasy B30. Bloczki fundamentowe ociepliliśmy od zewnątrz grubym styropianem i folią paraizolacyjną. Ściany nośne zostały wymurowane z szarych termobloczków. Dach w całości odeskowaliśm i pokryliśmy go blachodachówką, co szczerze polecam innym Inwestorom. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem grafitowym o najlepszym dostępnym na rynku współczynniku lambda. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna wysokiej klasy. Przy zastosowaniu powyższych rozwiązań dom jest naprawdę ekonomiczny. Szybko się nagrzewa, długo utrzymuje temperaturę i jestem zadowolony z kosztów ogrzewania. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany dlatego w znaczącej większości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jednak zrezygnować ze spiżarki i pralni, a ich powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki. Jest ona teraz naprawdę spora i bardzo komfortowa, a w dodatku uzyskaliśmy w niej dostęp do światła dziennego. Oprócz tego kosztem części kotłowni zrobiliśmy garderobę.Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym inwestorom projektu domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 radzę zwrócić szczególną uwagę na lokalizację wyłazu na strych. Oryginalnie znajduje się on na środku hallu co wygląda niestety mało estetycznie, tym bardziej iż element ten widziany jest z salonu. Obecnie z pewnością zdecydowałbym się na inne usytuowanie wejścia na poddasze, co również polecam innym. Dobrym miejscem na wyłaz będzie np. kotłownia lub garaż.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projekty domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 i oprócz powyższego, dostrzegam w nim same plusy. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Na dużą pochwałę zasługuje również techniczna strona projektu. Dokumentacja była przejrzysta, czytelna, a wymiary poprawnie wyliczone, więc pod względem konstrukcyjnym wszystko było jak najbardziej w porządku. Pozdrawiam.
Gregor1319
Gdy zaczynaliśmy szukać odpowiedniego projektu naszego przyszłego domu mieliśmy już określone pewne kryteria, które musiałby spełniać. Przede wszystkim od początku zależało nam na budynku parterowym o nieskomplikowanej, dwuspadowej konstrukcji dachu. Oprócz tego chcieliśmy, aby w jego bryle był uwzględniony garaż. Duże znaczenie przy wyborze miał dla nas także metraż, który nie byłby zbyt duży, a jednocześnie optymalny dla naszej rodziny. Wszystkie interesujące nas rozwiązania zostały uwzględnione w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319, który dodatkowo wyjątkowo przypadł nam go gustu ze względu na uwzględnione w nim funkcjonalne wnętrze. Podczas naszej budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Wszystko odbyło się sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam tylko 1,5 roku. Do wymurowania budynku użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że realizując projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 można liczyć się z niższymi kosztami, niż oszacował architekt. Przy użyciu zastosowanych przez nas materiałów udało nam się obniżyć sugerowaną cenę inwestycji, co było miłym zaskoczeniem.Zewnętrzną izolację bryły tworzy w naszym przypadku 12 cm warstwa styropianu. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy ekogroszkiem. Do nowego domu wprowadziliśmy się w połowie zeszłej zimy, więc już wcześniej musieliśmy go dobrze ogrzać. Przez cały sezon grzewczy zużyliśmy ok. 3-4 ton opału. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Miejsca jest sporo, więc myślę że taka powierzchnia byłaby w zupełności wystarczająca nawet dla małżeństwa z trójką dzieci. Decyzja o wyborze projektu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 okazała się dla nas bardzo trafnym wyborem. Jedyną zmianą, którą w nim wprowadziliśmy była rezygnacja z pierwotnie przewidzianej pralni. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki, która teraz ma doskonałe wymiary. Oprócz tej modyfikacji nie chciałabym już nic więcej zmieniać w naszym nowym domu. Wnętrze jest wygodne w codziennym użytkowaniu, a komunikacja między pomieszczeniami nie stanowi problemu. Wszystko jest dokładnie takie jak chciałam od samego początku. Pozdrawiam.
Jerzy032
Wraz z żoną szukaliśmy projektu domu, w którym zamieszkalibyśmy tylko we dwoje, dlatego też skupiliśmy się na znalezieniu przytulnego domu o niezbyt dużym metrażu. Oprócz tego, od początku zależało nam, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Równie istotne były optymalne wymiary salonu i przewidziany w jego pobliżu taras oraz trzy dodatkowe pokoje. Znalezienie projektu najbardziej adekwatnego do naszych wymagań zajęło dosyć sporo czasu. Na szczęście natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319, na który finalnie się zdecydowaliśmy. Nie tylko spełnia powyższe wymagania, ale także zalicza się do budynków niedrogich w realizacji. Budowa odbyła się sprawnie. Współpracowaliśmy z doświadczonym wykonawcom, który ze wszystkim doskonale sobie poradził. Dokumentacja techniczna została sporządzona prawidłowo. Jedynym nie do końca trafionym rozwiązaniem jest pustka między dachem a sufitem w części nad garażem i kotłownią, aczkolwiek postanowiłem ją zabudować. Projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 nabyliśmy w październiku 2013 r. i zaraz po jego zakupie rozpoczęliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. Formalności trwały dosyć krótko i już wiosną 2014 r. mogliśmy zacząć pierwsze prace, zaś obecnie (grudzień 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne prace jak np. zabudowanie kominka.Ściany naszego domu postawiliśmy przy użyciu ceramicznych pustaków K2, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w konstrukcji Teriva. Izolację poddasza tworzy natryskowa pianka poliuretanowa, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Muszę jednak przyznać, iż cena naszej inwestycji nieco przekroczyła oszacowaną przez architekta, dlatego też myślę iż decydując się na projekt domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 bezpieczniej jest założyć wyższe koszta w stosunku do sugerowanych. Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Zrezygnowaliśmy z pralni oraz spiżarki przy kuchni, a ich powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowej łazienki z kabiną prysznicową. Oprócz tego postanowiliśmy nie wykonywać przejścia między kotłownią a garażem. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz zastanowiłbym się nad innym usytuowaniem kominka. Korytarz jest dosyć wąski, więc chcąc dostać się do salonu trzeba obchodzić ten element, dlatego też uważam że na etapie adaptacji warto zaplanować dla niego inną lokalizację.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany. Co prawda duża kotłownia w projekcie przewidziana jest na paliwo stałe, jednak my zainstalowaliśmy w niej nieduży piecyk gazowy, dzięki czemu mogliśmy przeznaczyć ją na zrobienie pralnio-suszarni i prasowalni. Pozdrawiam.
Elżbieta i Janusz
Wiedzieliśmy, że w nowym domu będziemy mieszkać tylko we dwójkę, dlatego też od początku skupiliśmy się na znalezieniu projektu budynku o nie za dużym metrażu. Oprócz tego chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród propozycji spełniających powyższe wymagania, idealny wydał się nam projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była jak najbardziej poprawnie sporządzona i fachowcom dobrze się z nią pracowało. Wszystkie prace udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia budowy, do wprowadzenia się do wykończonego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok.Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że przy zastosowaniu takich materiałów przyszli Inwestorzy projektu domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 z łatwością mogą zmieścić się w kwocie oszacowanej przez architekta odnośnie stanu surowego zamkniętego. Nam udało się nawet zejść poniżej sugerowanych kosztów. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Świetnym pomysłem było zastosowanie systemu ogrzewania podłogowego na całej powierzchni domu - taką instalację mamy również w sypialniach. Pomieszczenia i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego i jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania. Budynek jest ciepły i energooszczędny, więc koszty związane z zużyciem gazu wyglądają całkiem korzystnie. Zaproponowany w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 układ wnętrza od początku wydał się nam praktycznie przemyślany. Postanowiliśmy jednak zamienić miejscami spiżarkę i pralnię ze znajdujaca się obok łazienką. Dzięki temu uzyskaliśmy w niej dostęp do okna, co naszym zdaniem jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Oprócz tego, kosztem części powierzchni jednego z pokoju wygospodarowaliśmy małą łazienkę z kabiną prysznicową. Jeśli ktoś tak jak my ma zamiar ogrzewać dom piecem gazowym, można również pomyśleć nad zmniejszeniem kotłowni np. na rzecz zrobienia dodatkowej spiżarki czy schowka.Wybór projekty domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 okazał się dla nas bardzo trafiony i jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji. Nowy dom w pełni nas zadowala i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Mieszka nam się komfortowo, a wnętrze posiada same plusy. Pozdrawiamy.
Adam24
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu priorytetem były dla mnie duże wymiary kotłowni. Nasza działka znajduje się na wsi, wiedziałem więc, że będziemy ogrzewać dom za pomocą pieca na paliwo stałe. Zależało mi, aby oprócz pieca, w kotłowni znalazło się jeszcze miejsce na podajnik oraz paletę z opałem. Spośród stosunkowo nielicznych propozycji spełniających w pełni to wymaganie, najbardziej do gustu przypadł mi projekt Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319. Realizacja przebiegła bardzo sprawnie. Dokumentacja pod względem technicznym była doskonale sporządzona, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi pracami. Cała budowa łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń trwała 2 lata. Uważam, że stosując stosunkowo tanie materiały średniej jakości można zmieść się w kwocie oszacowanej na stan surowy zamknięty. Zdaję sobie jednak sprawę, że dom jest inwestycją na lata i budujemy go dla naszej rodziny, dlatego postanowiliśmy nie oszczędzać w tej kwesti. Tym samym koszty realizacji przekroczyły sugerowane, aczkolwiek lepsze produkty wpływają na niższe koszty eksploatacji. Przy doborze materiałów zwracałem uwagę na kwestie izolacyjne i jak najkorzystniejsze współczynniki przenikalności ciepła. Zależało mi na tym, aby w zime dom musiał być jedynie dogrzewany a nie ogrzewany w całości i na szczęście udało mi się uzyskać ten efekt.Ławy fundamentowe zalaliśmy zbrojonym betonem mostowym klasy B30. Bloczki fundamentowe ociepliliśmy od zewnątrz grubym styropianem i folią paraizolacyjną. Ściany nośne zostały wymurowane z szarych termobloczków. Dach w całości odeskowaliśm i pokryliśmy go blachodachówką, co szczerze polecam innym Inwestorom. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem grafitowym o najlepszym dostępnym na rynku współczynniku lambda. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne okna wysokiej klasy. Przy zastosowaniu powyższych rozwiązań dom jest naprawdę ekonomiczny. Szybko się nagrzewa, długo utrzymuje temperaturę i jestem zadowolony z kosztów ogrzewania. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany dlatego w znaczącej większości wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jednak zrezygnować ze spiżarki i pralni, a ich powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki. Jest ona teraz naprawdę spora i bardzo komfortowa, a w dodatku uzyskaliśmy w niej dostęp do światła dziennego. Oprócz tego kosztem części kotłowni zrobiliśmy garderobę.Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym inwestorom projektu domu Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 radzę zwrócić szczególną uwagę na lokalizację wyłazu na strych. Oryginalnie znajduje się on na środku hallu co wygląda niestety mało estetycznie, tym bardziej iż element ten widziany jest z salonu. Obecnie z pewnością zdecydowałbym się na inne usytuowanie wejścia na poddasze, co również polecam innym. Dobrym miejscem na wyłaz będzie np. kotłownia lub garaż.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projekty domu parterowego Dom przy Przyjemnej 5 bis KRK1319 i oprócz powyższego, dostrzegam w nim same plusy. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Na dużą pochwałę zasługuje również techniczna strona projektu. Dokumentacja była przejrzysta, czytelna, a wymiary poprawnie wyliczone, więc pod względem konstrukcyjnym wszystko było jak najbardziej w porządku. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki