Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
322 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
78 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
197 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
47 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
115,34 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
0,34 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
201,07 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
642,86 m³
Powierzchnia dachu
280,70 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,20 m
Szerokość elewacji
14,15 m
Długość elewacji
14,15 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,15 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,15 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Charakterystyka energetyczna dostępna jest dla jednego z wymienionych źródeł ogrzewania (najczęściej gazowego)
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 25°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Dom przy Rubinowej 3 to projekt domu parterowego, jednorodzinnego, z ujętym w bryle garażem jednostanowiskowym. Czterospadowy dach, prosta, jasna elewacja
oraz kamienne akcenty nadają mu nowoczesnego charakteru. Rozłożysta forma budynku wymaga umieszczenia go na większej działce, ale rekompensuje to duża ilość pomieszczeń, w sam raz dla rodziny typu 2+2.
Układ funkcjonalny domu opiera się na korytarzu w kształcie litery ‘’L’’ stanowiącym jego szkielet. Umożliwia on dostęp do wyraźnie zaznaczających się stref: dziennej
i nocnej.
Strefę dzienną zaplanowano, w taki sposób by słońce oświetlało ją po południu, kiedy koncentruje się tam największa aktywność mieszkańców. Salon i kuchnia tworzą razem obszerne pomieszczenie wychodzące na taras, stanowiący przedłużenie strefy dziennej, który na pewno stanie się ulubionym miejscem do wypoczynku domowników.
Strefę nocną rozwiązano w specyficzny sposób planując zamykany korytarz prowadzący do trzech sypialni oraz łazienki. Taki rozkład pomieszczeń gwarantuje maksymalny poziom prywatności, a duże pokoje zapewnią wystarczającą przestrzeń dla najbardziej wymagających.
W hallu zlokalizowane są wejścia do toalety, garderoby oraz kotłowni, przez którą można dostać się do garażu. Dogodna forma tarasu, znajdująca się częściowo w podcieniu,
w razie konieczności ochroni przed deszczem lub zbyt mocnym słońcem.
Największą zaletą projektu Dom przy Rubinowej 3 jest optymalny układ pomieszczeń gwarantujący domownikom obszerną strefę aktywności w czasie dnia oraz kameralną część sypialnianą. Dodatkowo estetyka budynku, prosta i harmonijna elewacja urozmaicona kamiennymi detalami, wpisuje się w nowoczesne trendy. Ważną kwestią dla przyszłych mieszkańców będzie duży i słoneczny taras.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Rubinowej 3
Natalia1273
Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród projektów budynków parterowych, które oglądaliśmy, zdecydowaliśmy się na Dom przy Rubinowej 3 KRK1273, który odpowiadał nam pod wieloma względami. Posiada prostą w budowie bryłę, która jednocześnie bardzo ciekawie się prezentuje. Oprócz tego, do gustu przypadł nam także nieskomplikowany dach. Wiedzieliśmy bowiem, że wszelkie ozdobniki uwzględnione w konstrukcji więźby wiążą się z dodatkowymi kosztami, a tego chcieliśmy uniknąć. W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na żadne problemy, a cała budowa odbyła się zgodnie z planem. Dokumentacja techniczna nie zawierała błędów i fachowcy nie mieli jakichkolwiek zastrzeżeń. Do wymurowania budynku zatrudniliśmy doświadczoną firmę, która ze wszystkim sprawnie sobie poradziła - postawienie domu w stanie surowym zamkniętym zajęło ok. 1,5 roku. Wykończeniami natomiast zajął się mój mąż. Większość z nich wykonuje samodzielnie, dlatego ten etap trwa nieco dłużej i do całościowego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze wykonanie kilku prac.Ściany zostały wymurowane z białych bloczków z betonu komórkowego. Budynek ukazany na wizualizacji bardzo nam się spodobał, dlatego też elewację oraz pokrycie dachu wykonaliśmy w zaproponowanym stylu i kolorystyce. Więźbę pokryliśmy ceramiczną, błyszczącą dachówką w kolorze czarnym. Uważam, że jak najbardziej można sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. W naszym przypadku bez problemu udało się zmieścić w podanej kwocie. Nie potrzebowaliśmy małej toalety i jednocześnie zależało nam na dużo większej łazience. Z tego względu postanowiliśmy nanieść zmiany do układu zaproponowanego w projekcie domu parterowego Dom przy Rubinowej 3 KRK1273. W pełni funkcjonalną łazienkę o sporych wymiarach wykonaliśmy w miejscu jednego z pokoi. Jej oryginalny metraż wraz z powierzchnią pierwotnie przewidzianej toalety przyłączyliśmy do salonu, dzięki czemu obecnie mamy naprawdę dużą i przestronną strefę dzienną. Kolejna modyfikacja polegała na wygospodarowaniu kosztem części pokoju garderoby z wejściem od strony sypialni. W niedługim czasie będziemy wykonywać taras, aczkolwiek postanowiliśmy zwiększyć jego wymiary. Jesteśmy 3-osobową rodziną dlatego też, póki co powierzchnia parteru, nawet po zastosowanych zmianach, jest dla nas optymalna. W przyszłości natomiast z pewnością będziemy adaptować poddasze. Przestrzeń na górnej kondygnacji jest naprawdę spora, więc bez problemu można wygospodarować tam dodatkowe pomieszczenia. Wybór projektu Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 okazał się dla nas dobrą decyzją, a wprowadzone przez nas modyfikacje jeszcze bardziej dopasowały go do naszych oczekiwań. Na tą chwilę w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic, co wymagałyby poprawki. Wszystko jest takie jak chcieliśmy, a najbardziej zadowolona jestem z otwartej i bardzo przestronnej części dziennej. Mimo swojej prostoty, budynek z zewnątrz świetnie się prezentuje. Pozdrawiam.
Derkowska
Szukając odpowiedniego projektu domu priorytetem było dla nas to, aby budynek posiadał jedną kondygnację. Zdajemy sobie sprawę, że w przyszłości wchodzenie po schodach stanie się mało komfortowe, dlatego też zależało nam aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednym poziomie. Na szczęście wymiary naszej działki są na tyle spore, iż mogliśmy pozwolić sobie na usytuowanie na niej budynku o większej bryle. Spośród propozycji domów parterowych wybraliśmy projekt Dom przy Rubinowej 3 KRK1273, który przypadł nam do gustu również w innych kwestiach.Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów, a zakończenie całej inwestycji łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęło nam ok. 4 lata. Do postawienia ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków H+H, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką modułową. Oszacowany przez architekta kosztorys został dobrze wyliczony i był bardzo pomocny podczas naszej realizacji. Pozytywnym zaskoczeniem był jednak fakt, iż dzięki temu, że część prac wykonaliśmy samodzielnie udało nam się znacznie obniżyć sugerowane koszta inwestycji.Do projektu domu parterowego Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Zrezygnowaliśmy z garderoby przy ubikacji, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do dużej łazienki - w nowo powstałej wnęce wykonaliśmy kabinę prysznicową. Dodatkowo, aby w wiatrołapie uzyskać miejsce na wstawienie szafy, postanowiliśmy nieco powiększyć go kosztem części spiżarki, co było świetnym pomysłem. Rozwiązanie dotyczące oryginalnej kotłowni dobrze sprawdziłoby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak z racji tego, iż mieszkamy na wsi, nie mieliśmy możliwości podłączenia się do instalacji gazu ziemnego. Postanowiliśmy ogrzewać dom za pomocą pieca na ekogroszek, a bezpośrednie wejście do kotłowni z części mieszkalnej nie wydało mi się dobrym pomysłem przy tym rozwiązaniu. Zamurowaliśmy je więc, a do kotłowni wejść można obecnie jedynie przechodząc przez garaż, do którego wejście wykonaliśmy na końcu korytarza. Oprócz tego, zwiększyliśmy wysokość budynku o ok. 60 cm, ponieważ obawialiśmy się, iż wysunięte połacie dachu będą ograniczać dostęp wpadającego słońca w górnej części okien. Wraz z mężem mamy jedno dziecko i powierzchnia naszego domu jest dla naszej trójki po prostu rewelacyjna. Jest on na tyle duży, iż nawet 4-osobowa rodzina mieszkałaby w nim z pełnym komfortem - przy takiej liczbie domowników pokoi jest wystarczająco, aby każdy miał do dyspozycji swoją własną przestrzeń. W nowym domu żyje nam się doskonale i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu Dom przy Rubinowej 3 KRK1273. Jedynym minusem jest brak okna w łazience, jednak jej lokalizacja nie pozwala na wprowadzenie zmiany w tej kwestii. Oprócz tego, dom posiada same zalety. Jest wyjątkowo funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu, a zadaszony taras doskonale się się sprawdza. Świetnym rozwiązaniem jest widoczny podział domu na strefę dzienną i nocną, co daje poczucie prywatności. Dodatkowo, w pobliżu części wypoczynkowej znajduje się łazienka, dzięki czemu nie ma potrzeby, aby goście korzystali z tej przy sypialni - przeznaczonej dla domowników. Prócz praktycznego wnętrza, budynek satysfakcjonuje nas również pod względem wizualnym. Dom świetnie się prezentuje, a wszyscy odwiedzający nas goście są nim po prostu zachwyceni. Spotkaliśmy się nawet z opiniami, iż jest to najładniejszy domek w całej okolicy, co bardzo mnie cieszy. Polecam i pozdrawiam.
Rubinowy1273
Wraz z żoną mieszkaliśmy w dużym, piętrowym domu. Żyjemy jednak tylko we dwoje, więc taki metraż nie był nam potrzeby, a dodatkowo wchodzenie po schodach z czasem stało się mało komfortowe. Szukając projektu nowego domu zwracaliśmy więc uwagę na to, aby jego powierzchnia była optymalna dla naszych potrzeb, a wszystkie uwzględnione w nim pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Wybrany przez nas projekt domu z garażem Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 nie tylko spełniał te kryteria, ale także odpowiadał nam pod względem wewnętrznego układu oraz wymiarów bryły, które idealnie mieściły się na naszej działce. Oprócz tego bardzo spodobała się nam możliwość wyjścia na taras bezpośrednio z sypialni. W dokumentacji technicznej nie było błędów konstrukcyjnych, a zatrudnieni przez nas fachowcy również nie mieli w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Jedyne rozwiązanie, które moim zdaniem nie jest do końca trafione dotyczy lokalizacji kominów. Po części nachodzą one na pomieszczenia, co nieco zmniejsza ich ustawność, ale na szczęście większość z nich udało nam się schować w ścianę. Myślę, że warto zwrócić uwagę na te elementy. Budowa przebiegła sprawnie i bez problemów, a cała inwestycja od momentu zakupu projektu, do zakończenia wszelkich prac wykończeniowych trwała w naszym przypadku 2 lata. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Dach pokryliśmy szkliwioną dachówką marki Braas. Koszty realizacji zależą przede wszystkim od rodzaju zastosowanych materiałów oraz metody budowy, na którą zdecyduje się Inwestor. Zakupiona przez nas dachówka nie należała do do tanich, jednak dzięki budowie systemem gospodarczym i dużym nakładzie pracy własnej udało nam się obniżyć koszty inwestycji w stosunku do oszacowanych przez architekta. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 od początku przypadł nam do gustu, dlatego nie potrzebowaliśmy wprowadzać do niego dużych zmian. Jedyną modyfikacją była rezygnacja z kotłowni w pierwotnie przewidzianej lokalizacji i przeniesienie jej za garaż. Jej oryginalną powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby.Projekt domu parterowego Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 nie jest pierwszym, który realizowałem. W naszym życiu było ich już kilka, dlatego też tym razem dokładnie wiedzieliśmy na co zwracać uwagę, aby dom spełnił nasze oczekiwania. Jego zakup był więc dokładnie przemyślaną decyzją i teraz mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jesteśmy z niej naprawdę zadowoleni. Metraż domu jest idealny dla naszej dwójki, a jego wnętrze odpowiada nam pod każdym względem. Pozdrawiam.
Natalia1273
Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Spośród projektów budynków parterowych, które oglądaliśmy, zdecydowaliśmy się na Dom przy Rubinowej 3 KRK1273, który odpowiadał nam pod wieloma względami. Posiada prostą w budowie bryłę, która jednocześnie bardzo ciekawie się prezentuje. Oprócz tego, do gustu przypadł nam także nieskomplikowany dach. Wiedzieliśmy bowiem, że wszelkie ozdobniki uwzględnione w konstrukcji więźby wiążą się z dodatkowymi kosztami, a tego chcieliśmy uniknąć. W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na żadne problemy, a cała budowa odbyła się zgodnie z planem. Dokumentacja techniczna nie zawierała błędów i fachowcy nie mieli jakichkolwiek zastrzeżeń. Do wymurowania budynku zatrudniliśmy doświadczoną firmę, która ze wszystkim sprawnie sobie poradziła - postawienie domu w stanie surowym zamkniętym zajęło ok. 1,5 roku. Wykończeniami natomiast zajął się mój mąż. Większość z nich wykonuje samodzielnie, dlatego ten etap trwa nieco dłużej i do całościowego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze wykonanie kilku prac.Ściany zostały wymurowane z białych bloczków z betonu komórkowego. Budynek ukazany na wizualizacji bardzo nam się spodobał, dlatego też elewację oraz pokrycie dachu wykonaliśmy w zaproponowanym stylu i kolorystyce. Więźbę pokryliśmy ceramiczną, błyszczącą dachówką w kolorze czarnym. Uważam, że jak najbardziej można sugerować się oszacowanym przez architekta kosztorysem. W naszym przypadku bez problemu udało się zmieścić w podanej kwocie. Nie potrzebowaliśmy małej toalety i jednocześnie zależało nam na dużo większej łazience. Z tego względu postanowiliśmy nanieść zmiany do układu zaproponowanego w projekcie domu parterowego Dom przy Rubinowej 3 KRK1273. W pełni funkcjonalną łazienkę o sporych wymiarach wykonaliśmy w miejscu jednego z pokoi. Jej oryginalny metraż wraz z powierzchnią pierwotnie przewidzianej toalety przyłączyliśmy do salonu, dzięki czemu obecnie mamy naprawdę dużą i przestronną strefę dzienną. Kolejna modyfikacja polegała na wygospodarowaniu kosztem części pokoju garderoby z wejściem od strony sypialni. W niedługim czasie będziemy wykonywać taras, aczkolwiek postanowiliśmy zwiększyć jego wymiary. Jesteśmy 3-osobową rodziną dlatego też, póki co powierzchnia parteru, nawet po zastosowanych zmianach, jest dla nas optymalna. W przyszłości natomiast z pewnością będziemy adaptować poddasze. Przestrzeń na górnej kondygnacji jest naprawdę spora, więc bez problemu można wygospodarować tam dodatkowe pomieszczenia. Wybór projektu Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 okazał się dla nas dobrą decyzją, a wprowadzone przez nas modyfikacje jeszcze bardziej dopasowały go do naszych oczekiwań. Na tą chwilę w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic, co wymagałyby poprawki. Wszystko jest takie jak chcieliśmy, a najbardziej zadowolona jestem z otwartej i bardzo przestronnej części dziennej. Mimo swojej prostoty, budynek z zewnątrz świetnie się prezentuje. Pozdrawiam.
Derkowska
Szukając odpowiedniego projektu domu priorytetem było dla nas to, aby budynek posiadał jedną kondygnację. Zdajemy sobie sprawę, że w przyszłości wchodzenie po schodach stanie się mało komfortowe, dlatego też zależało nam aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednym poziomie. Na szczęście wymiary naszej działki są na tyle spore, iż mogliśmy pozwolić sobie na usytuowanie na niej budynku o większej bryle. Spośród propozycji domów parterowych wybraliśmy projekt Dom przy Rubinowej 3 KRK1273, który przypadł nam do gustu również w innych kwestiach.Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów, a zakończenie całej inwestycji łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęło nam ok. 4 lata. Do postawienia ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków H+H, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką modułową. Oszacowany przez architekta kosztorys został dobrze wyliczony i był bardzo pomocny podczas naszej realizacji. Pozytywnym zaskoczeniem był jednak fakt, iż dzięki temu, że część prac wykonaliśmy samodzielnie udało nam się znacznie obniżyć sugerowane koszta inwestycji.Do projektu domu parterowego Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Zrezygnowaliśmy z garderoby przy ubikacji, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do dużej łazienki - w nowo powstałej wnęce wykonaliśmy kabinę prysznicową. Dodatkowo, aby w wiatrołapie uzyskać miejsce na wstawienie szafy, postanowiliśmy nieco powiększyć go kosztem części spiżarki, co było świetnym pomysłem. Rozwiązanie dotyczące oryginalnej kotłowni dobrze sprawdziłoby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak z racji tego, iż mieszkamy na wsi, nie mieliśmy możliwości podłączenia się do instalacji gazu ziemnego. Postanowiliśmy ogrzewać dom za pomocą pieca na ekogroszek, a bezpośrednie wejście do kotłowni z części mieszkalnej nie wydało mi się dobrym pomysłem przy tym rozwiązaniu. Zamurowaliśmy je więc, a do kotłowni wejść można obecnie jedynie przechodząc przez garaż, do którego wejście wykonaliśmy na końcu korytarza. Oprócz tego, zwiększyliśmy wysokość budynku o ok. 60 cm, ponieważ obawialiśmy się, iż wysunięte połacie dachu będą ograniczać dostęp wpadającego słońca w górnej części okien. Wraz z mężem mamy jedno dziecko i powierzchnia naszego domu jest dla naszej trójki po prostu rewelacyjna. Jest on na tyle duży, iż nawet 4-osobowa rodzina mieszkałaby w nim z pełnym komfortem - przy takiej liczbie domowników pokoi jest wystarczająco, aby każdy miał do dyspozycji swoją własną przestrzeń. W nowym domu żyje nam się doskonale i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu Dom przy Rubinowej 3 KRK1273. Jedynym minusem jest brak okna w łazience, jednak jej lokalizacja nie pozwala na wprowadzenie zmiany w tej kwestii. Oprócz tego, dom posiada same zalety. Jest wyjątkowo funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu, a zadaszony taras doskonale się się sprawdza. Świetnym rozwiązaniem jest widoczny podział domu na strefę dzienną i nocną, co daje poczucie prywatności. Dodatkowo, w pobliżu części wypoczynkowej znajduje się łazienka, dzięki czemu nie ma potrzeby, aby goście korzystali z tej przy sypialni - przeznaczonej dla domowników. Prócz praktycznego wnętrza, budynek satysfakcjonuje nas również pod względem wizualnym. Dom świetnie się prezentuje, a wszyscy odwiedzający nas goście są nim po prostu zachwyceni. Spotkaliśmy się nawet z opiniami, iż jest to najładniejszy domek w całej okolicy, co bardzo mnie cieszy. Polecam i pozdrawiam.
Rubinowy1273
Wraz z żoną mieszkaliśmy w dużym, piętrowym domu. Żyjemy jednak tylko we dwoje, więc taki metraż nie był nam potrzeby, a dodatkowo wchodzenie po schodach z czasem stało się mało komfortowe. Szukając projektu nowego domu zwracaliśmy więc uwagę na to, aby jego powierzchnia była optymalna dla naszych potrzeb, a wszystkie uwzględnione w nim pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Wybrany przez nas projekt domu z garażem Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 nie tylko spełniał te kryteria, ale także odpowiadał nam pod względem wewnętrznego układu oraz wymiarów bryły, które idealnie mieściły się na naszej działce. Oprócz tego bardzo spodobała się nam możliwość wyjścia na taras bezpośrednio z sypialni. W dokumentacji technicznej nie było błędów konstrukcyjnych, a zatrudnieni przez nas fachowcy również nie mieli w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Jedyne rozwiązanie, które moim zdaniem nie jest do końca trafione dotyczy lokalizacji kominów. Po części nachodzą one na pomieszczenia, co nieco zmniejsza ich ustawność, ale na szczęście większość z nich udało nam się schować w ścianę. Myślę, że warto zwrócić uwagę na te elementy. Budowa przebiegła sprawnie i bez problemów, a cała inwestycja od momentu zakupu projektu, do zakończenia wszelkich prac wykończeniowych trwała w naszym przypadku 2 lata. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, zaś strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Dach pokryliśmy szkliwioną dachówką marki Braas. Koszty realizacji zależą przede wszystkim od rodzaju zastosowanych materiałów oraz metody budowy, na którą zdecyduje się Inwestor. Zakupiona przez nas dachówka nie należała do do tanich, jednak dzięki budowie systemem gospodarczym i dużym nakładzie pracy własnej udało nam się obniżyć koszty inwestycji w stosunku do oszacowanych przez architekta. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 od początku przypadł nam do gustu, dlatego nie potrzebowaliśmy wprowadzać do niego dużych zmian. Jedyną modyfikacją była rezygnacja z kotłowni w pierwotnie przewidzianej lokalizacji i przeniesienie jej za garaż. Jej oryginalną powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby.Projekt domu parterowego Dom przy Rubinowej 3 KRK1273 nie jest pierwszym, który realizowałem. W naszym życiu było ich już kilka, dlatego też tym razem dokładnie wiedzieliśmy na co zwracać uwagę, aby dom spełnił nasze oczekiwania. Jego zakup był więc dokładnie przemyślaną decyzją i teraz mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jesteśmy z niej naprawdę zadowoleni. Metraż domu jest idealny dla naszej dwójki, a jego wnętrze odpowiada nam pod każdym względem. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki