Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
317 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
70 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
201 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
46 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
117,83 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
179,52 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
587,03 m³
Powierzchnia dachu
259,20 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,69 m
Szerokość elewacji
12,10 m
Długość elewacji
15,10 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,10 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,10 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie adaptacji
Charakterystyka energetyczna dostępna jest dla jednego z wymienionych źródeł ogrzewania (najczęściej gazowego)
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 25°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa. Instalacja solarna.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Opis projektu
Projekt domu Dom przy Słonecznej 6 to parterowy dom jednorodzinny z dachem kopertowym, wyposażony w garaż jednostanowiskowy. Tradycyjny wygląd budynku wzbogacają modernistyczne akcenty jak jasna elewacja z kamiennymi akcentami i kontrastująca, ciemna stolarka okienna. Dom jest na tyle duży, że zdecydowanie pomieści rodzinę typu 2+3, jednak wymaga usytuowania go na większej działce.
Podział na strefy dzienną i nocną jest wyraźnie zaznaczony poprzez istnienie dwóch prostopadłych korytarzy.
Strefę dzienną zaprojektowano zaraz przy wejściu do domu. Składa się ona
z obszernego salonu oraz kuchni ze spiżarnią, częściowo zamkniętej ścianką, na której znajduje się kominek. Okazały pokój dzienny daje domownikom wiele wariantów rozwiązania wnętrza, a szerokie okna dodatkowo doświetlają pomieszczenie z dwóch stron. Dużą zaletą projektu jest usytuowanie strefy dziennej w taki sposób, że światło dociera tam zarówno w południe jak i po południu.
Strefę nocną zaplanowano w głębi budynku. Prowadzi do niej mniejszy, poprzeczny korytarz, gdzie znajdują się wejścia do łazienki oraz trzech sypialni o stosunkowo dużych powierzchniach. Taki układ będzie bardzo dogodny dla mieszkańców i zapewni im prywatność oraz spokój ze względu na oddalenie od “głośnej” części domu.
Przy wejściu przewidziano praktyczny wiatrołap, z którego przechodzi się do głównego hallu lub połączonego z kotłownią garażu. Przy strefie wejściowej, od strony południowej, zlokalizowano szeroki podest.
Największa zaleta projektu domu Dom przy Słonecznej 6 to niewątpliwie przemyślany i dobrze rozplanowany układ funkcjonalny pomieszczeń. Przestronny i nasłoneczniony pokój dzienny oraz taras będą miejscem aktywności domowników, a położone na uboczu sypialnie miejscem wypoczynku.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Słonecznej 6
Grażka12
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253, ponieważ spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Bardzo odpowiada nam to, iż dom jest parterowy i ma praktyczny układ pomieszczeń. Cechą, która wyróżniła ten projekt na tle innych, jest duży salon z szerokimi oknami, o którym zawsze marzyliśmy. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Nie mieliśmy problemów ani z projektem, ani z całą realizacją. Ściany zbudowaliśmy z pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką betonową w kolorze antracytowym. Cieszę się, że koszty okazały się być przewidziane i w tej kwestii nic negatywnie nas nie zaskoczyło. Większe wydatki natomiast okazały się być związane z wykończeniem i urządzeniem domu. Z powodu braku możliwości podłączenia gazu ziemnego, zastosowaliśmy w domu piec na węgiel. Jest to dość oszczędne rozwiązanie, ponieważ piec jest uniwersalny i można w nim palić różnymi typami paliwa. Myślę jednak, iż ogrzewanie gazowe byłoby bardziej praktyczne. Jeśli w przyszłości nadeszłaby taka możliwość, to na pewno zdecydowalibyśmy się na gaz ziemny. W projekcie domu parterowego Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 nie wprowadzaliśmy wielu zmian. Postanowiliśmy zamurować przejście z korytarza do kuchni. Teraz można przejść do niej tylko przez część dzienną. Podnieśliśmy też ściankę kolankową o dwa pustaki. Dzięki temu zyskaliśmy na poddaszu dodatkową przestrzeń, którą w przyszłości mamy zamiar wykorzystać. Uważam, iż projekt jest bardzo dobrze przemyślany pod względem strefowości. Część nocna znajduje się z tyłu domu, natomiast część dzienna z przodu. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Dobrym pomysłem było umieszczenie domu w ten sposób, że sypialnie znajdują się po stronie wschodniej. Dzięki temu w godzinach porannych mamy w nich słońce, a wieczorem jest ciemniej. Sporych rozmiarów salon połączony z kuchnią jest świetnie dostosowany do tego, aby zaprosić większą ilość gości. Nieraz urządzaliśmy w domu przyjęcia i rozłożenie dużego stołu z niczym nie kolidowało. Jestem zadowolona, iż zdecydowaliśmy się na wybór projektu domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253. Rozmieszczenie pokoi jest przemyślane i idealnie dopasowane do naszej rodziny. Nie potrzebowaliśmy w nim nic powiększać ani zmieniać. Śmiało mogę polecić ten projekt innym. Pozdrawiam.
Tomasz1253
Wybierając odpowiedni projekt domu największą uwagę zwracałem na funkcjonalność przewidzianego w nim wnętrza. Kwestia wizualna miała dla mnie drugorzędne znaczenie, ponieważ uważam, że dom ma być przede wszystkim praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Spośród interesujących mnie propozycji wybrałem projekt domu parterowego Dom przy Słonecznej 6 KRK1253, który pod tym względem najbardziej przypadł mi do gustu. Wiedziałem, ze jedynie małe modyfikacji w całości dostosują go do naszych oczekiwań.Od 30 lat pracuję w branży budowlanej i przez ten czas postawiłem naprawdę wiele domów, więc mam spore doświadczenie w tej dziedzinie. Nic więc nie stało na przeszkodzie, abym nasz dom również zrealizował własnymi siłami. Wszystko udało się wykonać sprawnie i nie miałem w związku z tym najmniejszych problemów. Techniczna strona projektu okazała się być dobrze dopracowana i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Konstrukcja domu jest dosyć prosta, więc w całości można postawić go właściwie w przeciągu 4-6 miesięcy. Nie polecałbym jednak narzucania, aż tak szybkiego tempa, gdyż aby budynek był odpowiednio solidny należy przeczekać pewien okres pomiędzy wykonywaniem poszczególnych etapów. Po zrobieniu fundamentów zostawiłem je do odstania na ok. pół roku i dopiero po tym czasie rozpocząłem murowanie ścian. Mury muszą dobrze osiąść, dlatego też również z kolejnymi pracami należy odczekań pewien czas. Ta sama sytuacja dotyczy wszystkich innych elementów wylewanych betonem czy tynków, które powinny odpowiednio wyschnąć i odparować, aby w przyszłości w domu nie pojawiły się pęknięcia i wilgoć. Nasza inwestycja trwa już rok i dwa miesiące,a do jej całościowego zakończenia zostały nam już jedynie ostatnie prace. Budynek wymurowałem z bloczków z betonu komórkowego Ytong Eko, strop wykonałem systemem Teriva, a dach pokryłem glazurowaną dachówką ceramiczną marki Kreaton. Z racji tego, iż dom budowałem własnymi siłami, koszt inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego był w naszym przypadku niższy, niż kwota oszacowana w kosztorysie. Zaoszczędzone w ten sposób środki mogliśmy więc przeznaczyć na wysokiej klasy rozwiązania dotyczące wykończenia oraz odpowiedniej izolacji, co miało dla nas bardzo duże znaczenie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu o współczynniku przenikania ciepła 0,031λ, a na poddaszu zamiast wełny zastosowaliśmy natryskową piankę poliuretanową. Zamiast słupów podtrzymujących w stropie wykonałem podciągi. Nie widać ich jednak, gdyż zdecydowałem się na zrobienie sufitów podwieszanych i wszystko prezentuje się bardzo estetycznie.Do projektu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 wprowadziłem pewne zmiany. W części dziennej zamieniłem miejscami strefę wypoczynkową z kuchnią, która teraz znajduje się od frontu. Zmieniłem lokalizację kominka, a także zrezygnowałem z mniejszej łazienki, uzyskując tym samym duży, przestronny hall. Wejście do domu tworzyła duża wnęka, jednak postanowiłem znacznie ją zmniejszyć i obecnie jej głębokość wynosi jedynie 25 cm. Dzięki temu w domu uzyskałem więcej miejsca do zagospodarowania, a przestrzeń wnęki przeznaczyłem na zrobienie wiatrołapu. Z racji tego, iż oryginalny wiatrołap został przesunięty, w hallu za nim mogłem wykonać schody. Nie podwyższałem ścianki kolankowej, a mimo to przestrzeń poddasza jest całkiem spora, więc postanowiłem to wykorzystać. Górną kondygnację przeznaczyłem na zrobienie dużej łazienki, pralnio-suszarnio-prasowalni oraz kilku schowków. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253. Wprowadzenie w nim kilku nieznacznych konstrukcyjnie zmian sprawiło, że w całości dopasowałem go do naszych potrzeb - wszystko jest dokładnie tak, jak chciałem od samego początku. Wnętrze nowego domu uwzględnia funkcjonalne rozwiązania, a komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Dom usytuowany jest w ten sposób, iż duże witryny w części dziennej wychodzą na południe. Dzięki temu salon i kuchnia są doskonale oświetlone praktycznie przez cały dzień. Pozdrawiam.
jagna1976
Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego dla nas projektu domu, były wszystkie pomieszczenia zlokalizowane na jednym poziomie. Spośród propozycji budynków parterowych, jakie oglądaliśmy, najbardziej do gustu przypadł nam projekt projekt Dom przy Słonecznej 6 KRK1253. Co prawda, początkowo myśleliśmy z mężem o metrażu nieco ponad 80 m², jednak finalnie uznaliśmy że większa przestrzeń będzie bardziej komfortowa - powierzchnia bliska 120 m² wydała się nam optymalna. Dodatkowo, uwzględniony w nim układ pomieszczeń odpowiadał potrzebom naszej rodziny.Cała realizacja przebiegła jak najbardziej sprawnie. Wszystkie prace postępowały z łatwością i udało nam się zakończyć je w naprawdę korzystnym czasie. Budowę rozpoczęliśmy w maju 2016 r. a już na początku 2018 r. otrzymaliśmy dokument potwierdzający odbiór budynku do użytkowania. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Thermopor. Strop wykonaliśmy z prefabrykowanych, gotowych elementów systemu Teriva, a dach pokryliśmy grafitową blachodachówką panelową TUR. Przy zastosowaniu powyższych materiałów, koszty realizacji projektu domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 wyniosły ok. 150 tys. zł. Projekt domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 został funkcjonalnie zaplanowany, dlatego też układ części mieszkalnej postanowiliśmy wykonać zgodnie z oryginalną wersją. Zdecydowaliśmy się jednak na wzmocnienie wieńca i lekkie podniesienie ścianki kolankowej. Świetnym pomysłem okazało się również wstawienie pięciu okien połaciowych. Dzięki temu strych jest dobrze oświetlony, a jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba będziemy mogli w łatwy sposób zaadaptować go na poddasze użytkowe. Kotłownię powiększyliśmy kosztem części garażu, a pozostałą jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie klatki schodowej, garderoby oraz pralni. Decyzja o wyborze projektu domu parterowego Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 była przez nas bardzo dobrze przemyślana i w dalszym ciągu jesteśmy z niej w pełni zadowoleni. Kilka drobnych zmian w całości dopasowało projekt do wszystkich naszych upodobań. Nowy dom jest bardzo wygodny i w całości bardzo nam się podoba. Pozdrawiam.
Grażka12
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253, ponieważ spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Bardzo odpowiada nam to, iż dom jest parterowy i ma praktyczny układ pomieszczeń. Cechą, która wyróżniła ten projekt na tle innych, jest duży salon z szerokimi oknami, o którym zawsze marzyliśmy. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Nie mieliśmy problemów ani z projektem, ani z całą realizacją. Ściany zbudowaliśmy z pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką betonową w kolorze antracytowym. Cieszę się, że koszty okazały się być przewidziane i w tej kwestii nic negatywnie nas nie zaskoczyło. Większe wydatki natomiast okazały się być związane z wykończeniem i urządzeniem domu. Z powodu braku możliwości podłączenia gazu ziemnego, zastosowaliśmy w domu piec na węgiel. Jest to dość oszczędne rozwiązanie, ponieważ piec jest uniwersalny i można w nim palić różnymi typami paliwa. Myślę jednak, iż ogrzewanie gazowe byłoby bardziej praktyczne. Jeśli w przyszłości nadeszłaby taka możliwość, to na pewno zdecydowalibyśmy się na gaz ziemny. W projekcie domu parterowego Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 nie wprowadzaliśmy wielu zmian. Postanowiliśmy zamurować przejście z korytarza do kuchni. Teraz można przejść do niej tylko przez część dzienną. Podnieśliśmy też ściankę kolankową o dwa pustaki. Dzięki temu zyskaliśmy na poddaszu dodatkową przestrzeń, którą w przyszłości mamy zamiar wykorzystać. Uważam, iż projekt jest bardzo dobrze przemyślany pod względem strefowości. Część nocna znajduje się z tyłu domu, natomiast część dzienna z przodu. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Dobrym pomysłem było umieszczenie domu w ten sposób, że sypialnie znajdują się po stronie wschodniej. Dzięki temu w godzinach porannych mamy w nich słońce, a wieczorem jest ciemniej. Sporych rozmiarów salon połączony z kuchnią jest świetnie dostosowany do tego, aby zaprosić większą ilość gości. Nieraz urządzaliśmy w domu przyjęcia i rozłożenie dużego stołu z niczym nie kolidowało. Jestem zadowolona, iż zdecydowaliśmy się na wybór projektu domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253. Rozmieszczenie pokoi jest przemyślane i idealnie dopasowane do naszej rodziny. Nie potrzebowaliśmy w nim nic powiększać ani zmieniać. Śmiało mogę polecić ten projekt innym. Pozdrawiam.
Tomasz1253
Wybierając odpowiedni projekt domu największą uwagę zwracałem na funkcjonalność przewidzianego w nim wnętrza. Kwestia wizualna miała dla mnie drugorzędne znaczenie, ponieważ uważam, że dom ma być przede wszystkim praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Spośród interesujących mnie propozycji wybrałem projekt domu parterowego Dom przy Słonecznej 6 KRK1253, który pod tym względem najbardziej przypadł mi do gustu. Wiedziałem, ze jedynie małe modyfikacji w całości dostosują go do naszych oczekiwań.Od 30 lat pracuję w branży budowlanej i przez ten czas postawiłem naprawdę wiele domów, więc mam spore doświadczenie w tej dziedzinie. Nic więc nie stało na przeszkodzie, abym nasz dom również zrealizował własnymi siłami. Wszystko udało się wykonać sprawnie i nie miałem w związku z tym najmniejszych problemów. Techniczna strona projektu okazała się być dobrze dopracowana i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Konstrukcja domu jest dosyć prosta, więc w całości można postawić go właściwie w przeciągu 4-6 miesięcy. Nie polecałbym jednak narzucania, aż tak szybkiego tempa, gdyż aby budynek był odpowiednio solidny należy przeczekać pewien okres pomiędzy wykonywaniem poszczególnych etapów. Po zrobieniu fundamentów zostawiłem je do odstania na ok. pół roku i dopiero po tym czasie rozpocząłem murowanie ścian. Mury muszą dobrze osiąść, dlatego też również z kolejnymi pracami należy odczekań pewien czas. Ta sama sytuacja dotyczy wszystkich innych elementów wylewanych betonem czy tynków, które powinny odpowiednio wyschnąć i odparować, aby w przyszłości w domu nie pojawiły się pęknięcia i wilgoć. Nasza inwestycja trwa już rok i dwa miesiące,a do jej całościowego zakończenia zostały nam już jedynie ostatnie prace. Budynek wymurowałem z bloczków z betonu komórkowego Ytong Eko, strop wykonałem systemem Teriva, a dach pokryłem glazurowaną dachówką ceramiczną marki Kreaton. Z racji tego, iż dom budowałem własnymi siłami, koszt inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego był w naszym przypadku niższy, niż kwota oszacowana w kosztorysie. Zaoszczędzone w ten sposób środki mogliśmy więc przeznaczyć na wysokiej klasy rozwiązania dotyczące wykończenia oraz odpowiedniej izolacji, co miało dla nas bardzo duże znaczenie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu o współczynniku przenikania ciepła 0,031λ, a na poddaszu zamiast wełny zastosowaliśmy natryskową piankę poliuretanową. Zamiast słupów podtrzymujących w stropie wykonałem podciągi. Nie widać ich jednak, gdyż zdecydowałem się na zrobienie sufitów podwieszanych i wszystko prezentuje się bardzo estetycznie.Do projektu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 wprowadziłem pewne zmiany. W części dziennej zamieniłem miejscami strefę wypoczynkową z kuchnią, która teraz znajduje się od frontu. Zmieniłem lokalizację kominka, a także zrezygnowałem z mniejszej łazienki, uzyskując tym samym duży, przestronny hall. Wejście do domu tworzyła duża wnęka, jednak postanowiłem znacznie ją zmniejszyć i obecnie jej głębokość wynosi jedynie 25 cm. Dzięki temu w domu uzyskałem więcej miejsca do zagospodarowania, a przestrzeń wnęki przeznaczyłem na zrobienie wiatrołapu. Z racji tego, iż oryginalny wiatrołap został przesunięty, w hallu za nim mogłem wykonać schody. Nie podwyższałem ścianki kolankowej, a mimo to przestrzeń poddasza jest całkiem spora, więc postanowiłem to wykorzystać. Górną kondygnację przeznaczyłem na zrobienie dużej łazienki, pralnio-suszarnio-prasowalni oraz kilku schowków. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253. Wprowadzenie w nim kilku nieznacznych konstrukcyjnie zmian sprawiło, że w całości dopasowałem go do naszych potrzeb - wszystko jest dokładnie tak, jak chciałem od samego początku. Wnętrze nowego domu uwzględnia funkcjonalne rozwiązania, a komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Dom usytuowany jest w ten sposób, iż duże witryny w części dziennej wychodzą na południe. Dzięki temu salon i kuchnia są doskonale oświetlone praktycznie przez cały dzień. Pozdrawiam.
jagna1976
Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego dla nas projektu domu, były wszystkie pomieszczenia zlokalizowane na jednym poziomie. Spośród propozycji budynków parterowych, jakie oglądaliśmy, najbardziej do gustu przypadł nam projekt projekt Dom przy Słonecznej 6 KRK1253. Co prawda, początkowo myśleliśmy z mężem o metrażu nieco ponad 80 m², jednak finalnie uznaliśmy że większa przestrzeń będzie bardziej komfortowa - powierzchnia bliska 120 m² wydała się nam optymalna. Dodatkowo, uwzględniony w nim układ pomieszczeń odpowiadał potrzebom naszej rodziny.Cała realizacja przebiegła jak najbardziej sprawnie. Wszystkie prace postępowały z łatwością i udało nam się zakończyć je w naprawdę korzystnym czasie. Budowę rozpoczęliśmy w maju 2016 r. a już na początku 2018 r. otrzymaliśmy dokument potwierdzający odbiór budynku do użytkowania. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Thermopor. Strop wykonaliśmy z prefabrykowanych, gotowych elementów systemu Teriva, a dach pokryliśmy grafitową blachodachówką panelową TUR. Przy zastosowaniu powyższych materiałów, koszty realizacji projektu domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 wyniosły ok. 150 tys. zł. Projekt domu Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 został funkcjonalnie zaplanowany, dlatego też układ części mieszkalnej postanowiliśmy wykonać zgodnie z oryginalną wersją. Zdecydowaliśmy się jednak na wzmocnienie wieńca i lekkie podniesienie ścianki kolankowej. Świetnym pomysłem okazało się również wstawienie pięciu okien połaciowych. Dzięki temu strych jest dobrze oświetlony, a jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba będziemy mogli w łatwy sposób zaadaptować go na poddasze użytkowe. Kotłownię powiększyliśmy kosztem części garażu, a pozostałą jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie klatki schodowej, garderoby oraz pralni. Decyzja o wyborze projektu domu parterowego Dom przy Słonecznej 6 KRK1253 była przez nas bardzo dobrze przemyślana i w dalszym ciągu jesteśmy z niej w pełni zadowoleni. Kilka drobnych zmian w całości dopasowało projekt do wszystkich naszych upodobań. Nowy dom jest bardzo wygodny i w całości bardzo nam się podoba. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki