Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
313 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
74 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
193 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
46 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
112,75 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
189,06 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
703 m³
Powierzchnia dachu
311 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,01 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,05 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,55 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
lub
paliwo stałe
(OZE)
- do wyboru na etapie zamówienia
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
500 zł
400 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
440 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
300 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
400 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
400 zł
Kominek z płaszczem wodnym
400 zł
Opis projektu
Projekt domu Endo 2 jest wariantem popularnego projektu Endo. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Endo 2 jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Endo 2 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Endo 2 nawiązuje do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Endo 2
Piotr1039
Od początku zależało nam na domu o jednej kondygnacji, a spośród propozycji budynków parterowych jakie obejrzeliśmy, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Endo 2 BSE1039. Głównym powodem naszej decyzji było to, iż przewidziany w nim układ pomieszczeń idealnie pasował do usytuowania naszej działki względem stron świata. Dodatkowo, metraż domu wydał się nam być w całości dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Oryginalny projekt musieliśmy zaadaptować do warunków określonych w planie zagospodarowania przestrzennego obowiązującego w naszej miejscowości, ale na szczęście nie mieliśmy z tym żadnych trudności. Cała budowa odbyła się sprawnie, bez problemów i zajęła nam ok. 1,5 roku. Inwestycję rozpoczęliśmy w czerwcu 2014 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się już w październiku 2015 r.Budynek został postawiony z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast drewnianej konstrukcji wykonaliśmy go systemem Teriva. Po podliczeniu wszystkich kosztów związanych z naszą budową odnotowałem, iż były one o 10 % wyższe od kwoty podanej w kosztorysie. Myślę jednak, że miało to związek z tym, iż architekt uwzględnił w nim uśrednione ceny, a my budowaliśmy w Wielkopolsce, gdzie koszty robocizny w tych latach były nieco wyższe w stosunku do innych rejonów Polski.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Co prawda, koszty związane z odwiertami oraz instalacją pompy są dosyć wysokie, jednak już jej późniejsza eksploatacja jest bardzo ekonomiczna. Pompą ogrzewamy zarówno pomieszczenia, jak i wodę użytkową, a koszty tego rozwiązania w sezonie grzewczym wynoszą nas ok. 100 zł miesięcznie.Projekt domu Endo 2 BSE1039 przewiduje sporych rozmiarów taras, jednak my uznaliśmy, że nie ma potrzeby aby był on tak duży i postanowiliśmy go zmniejszyć. Innymi zmianami było zrobienie wjazdu do garażu od strony głównego wejścia oraz przeniesienie do niego wyłazu prowadzącego na strych. Na chwilę obecną myślę też, że dobrym pomysłem byłoby podwyższenie dachu o ok. 20 cm, gdyż wchodząc na poddasze musimy uważać, aby nie zahaczyć głową o połać. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Endo 2 BSE1039 od początku przypadł nam do gustu, dlatego też uznaliśmy że najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie go w całości zgodnie z oryginalną wersją i w dalszym ciągu uważam, że była to dobra decyzja. Wnętrze domu jest funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Z pewnością na duży plus zasługuje widoczny podział domu na wypoczynkową część dzienną oraz strefę nocną dającą domownikom poczucie prywatności. Pozdrawiam.
zielen318
Wcześniej mieszkaliśmy z mężem w domu z poddaszem użytkowym, jednak z upływem lat wchodzenie po schodach staje się mało komfortowe i decydując się na budowę nowego domu chcieliśmy, aby był on parterowy. Przy wyborze projektu musieliśmy również wziąć pod uwagę obowiązujące na zakupionej działce warunki zabudowy. Wymagają one postawienie budynku z dachem dwuspadowym. Spośród propozycji spełniających te kryteria, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Endo 2 BSE1039. Oprócz tego, jego metraż wydał się optymalny dla naszej dwójki.Współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie i cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Zależało nam na szybkiej przeprowadzce i na szczęście udało się tego dokonać. W roku rozpoczęcia budowy zima była dosyć łagodna, toteż pierwsze prace mogliśmy zacząć już w lutym. Już po kilku miesiącach, we wrześniu tego samego roku dom był wykończony i gotowy do zamieszkania. W kwestii materiałów zastosowaliśmy się do zaleceń zawartych w projekcie. Ściany wymurowaliśmy z pustaków ceramicznych Porotherm marki Wienerger, strop tworzy drewniana konstrukcja, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne trzyszybowe okna wysokiej klasy. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie sporządzony. Koszty naszej inwestycji były zbliżone do podanej w nim kwoty, więc myślę że inni Inwestorzy projektu domu Endo 2 BSE1039 mogą sugerować się kosztorysem. Zastosowaliśmy materiały świetnej jakości, a jednocześnie udało nam się znaleźć dosyć niedrogich fachowców. Robocizna za wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian zewnętrznych i działowych, postawienie kominów oraz zrobienie więźby dachowej wyniosła 35 ty. zł. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną to koszt ok. 80 tys. zł, zaś za stolarkę otworową zapłaciliśmy ok 40 tys. zł.Zewnętrzną izolację tworzy 20 cm warstwa styropianu. Nie mamy możliwości podłączenia działki do instalacji gazowej, dlatego zdecydowaliśmy się na zamontowanie pieca na ekogroszek. W domu mamy zarówno system ogrzewania podłogowego jak i tradycyjne grzejniki. Pierwsze dwa lata od powstania budynku nie są do końca miarodajne w kwestii kosztów ogrzewania. Przez ten czas mury, tynki i posadzki muszą dobrze wyschnąć, a cała bryła dobrze ogrzać. W tym sezonie grzewczym w piecu paliliśmy więc bardzo intensywnie, tym bardziej że do domu wprowadziliśmy się w bardzo krótkim czasie od rozpoczęcia budowy. W trakcie tego okresu zużyliśmy ok. 4 ton ekogroszku. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Endo 2 BSE1039 od początku nam się podobał, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak przenieść kotłownię wydzielając na nią miejsce w garażu, a jej pierwotny metraż przeznaczyliśmy na zrobienie pralni. Oprócz tego zamiast toalety mamy garderobę. Taras nieco skróciliśmy tak aby nie nachodził na sypialnie i tym samym zamiast znajdujących się w nich drzwi tarasowych wstawiliśmy standardowe okna z parapetem. Aby pod oknem w jadalni uzyskać miejsce na grzejnik, skróciłam je do tradycyjnej wysokości, aczkolwiek obecnie nie jestem pewna czy był to dobry pomysł.Innych zmian nie wprowadzaliśmy, jednak teraz pomyślałabym nad przesunięciem frontowej ściany przy kuchni, tak aby przyłączyć do niej przestrzeń przeznaczoną na zrobienie klombu. Tym samym zwiększyłaby się nie tylko kuchnia, ale również znajdujące się w jej pobliżu pomieszczenia. Można to rozważyć, ale jednocześnie wiele osób odwiedzających nasz dom twierdzi, że kuchnia ma idealne rozmiary a dodatkowo w wiatrołapie zmieściła się duża szafa wnękowa. Wszystko zależy więc od indywidualnych preferencji.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Endo 2 BSE1039. Dla osób w naszym wieku jest on bardzo komfortowy w użytkowaniu - wszystko znajduje się na jednym poziomie, a komunikacja między pomieszczeniami jest w pełni wygodna. Funkcjonalny układ wnętrza posiada dla mnie same plusy, a budynek z zewnątrz atrakcyjnie się prezentuje. Podoba się nie tylko nam i naszym gościom, ale także zupełnie obcym ludziom, którzy zatrzymują się pod naszym domem pytając o projekt. Pozdrawiam.
Stanisław2020
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu największe znaczenie miał dla mnie funkcjonalny układ pomieszczeń. Przeglądnąłem wiele różnych propozycji, aż natrafiłem na projekt Endo 2 BSE1039. Przewidziany w nim rozkład wnętrza był najbardziej zbliżony do naszej wizji idealnego domu i wiedziałem, że za pomocą drobnych zmian w łatwością dopasuje go do wszystkich naszych oczekiwań. Oprócz tego ukazany na rysunkach budynek przypadł nam do gustu pod względem wizualnym, co również było istotne. Zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i tym samym wiele prac związanych z postawieniem nowego domu wykonywałem samodzielnie. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Wszystko postępowało zgodnie z planem i finalnie całą budowę udało nam się zakończyć wyjątkowo pomyślnie. Realizację zakończyliśmy w naprawdę satysfakcjonującym czasie - od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 11 miesięcy. Do wymurowania ścian budynku użyłem pustaków ceramicznych. Postanowiłem zmienić zalecaną w projekcie drewnianą konstrukcję stropu i wykonałem go z gotowych płyt stropowych ze zbrojonego betonu komórkowego. Dach pokryłem zgodnie ze wskazówką na wizualizacji blachą na rąbek. Koszty postawienia naszego domu łącznie z wykończeniami „pod klucz” wyniosły ok. 400 tys. zł. Chciałem uzyskać w domu osobne, niezależne mieszkanie z myślą o naszym dziecku. Na jego wykonanie przeznaczyłem powierzchnię garażu oraz znajdującej się przy nim sypialnie. Tą część udało mi się zaadaptować na dwa nieduże pokoje, kuchnię oraz łazienkę - a do nowopowstałego lokum zrobiliśmy oddzielne wejście. Pozostały metraż domu użytkujemy we dwójkę z żoną. W tej część zrezygnowaliśmy z kominka, gdyż nie jesteśmy zwolennikami tego elementu w strefie mieszkalnej. Tym samym salon stał się przestronniejszy. Oprócz tego jedną z sypialni nieco powiększyłem kosztem drugiej, a także nie murowałem 60 cm zewnętrznej ścianki od frontu. Połacie dachu wydało mi się nieco zbyt wysunięte, dlatego też postanowiłem nieco je skrócić. Inne zmiany polegały na lekkim poszerzeniu lub zwężeniu niektórych okien.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Endo 2 BSE1039. Wprowadzenie w nim kilku modyfikacji pozwoliło w całości dostosować go do potrzeb naszej rodziny. Wszystko jest dokładnie tak jak chcieliśmy, a w nowym domu dostrzegam same plusy. Wnętrze jest funkcjonalne i mieszka się nam w pełni komfortowo. Pozdrawiam.
Piotr1039
Od początku zależało nam na domu o jednej kondygnacji, a spośród propozycji budynków parterowych jakie obejrzeliśmy, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Endo 2 BSE1039. Głównym powodem naszej decyzji było to, iż przewidziany w nim układ pomieszczeń idealnie pasował do usytuowania naszej działki względem stron świata. Dodatkowo, metraż domu wydał się nam być w całości dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Oryginalny projekt musieliśmy zaadaptować do warunków określonych w planie zagospodarowania przestrzennego obowiązującego w naszej miejscowości, ale na szczęście nie mieliśmy z tym żadnych trudności. Cała budowa odbyła się sprawnie, bez problemów i zajęła nam ok. 1,5 roku. Inwestycję rozpoczęliśmy w czerwcu 2014 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się już w październiku 2015 r.Budynek został postawiony z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast drewnianej konstrukcji wykonaliśmy go systemem Teriva. Po podliczeniu wszystkich kosztów związanych z naszą budową odnotowałem, iż były one o 10 % wyższe od kwoty podanej w kosztorysie. Myślę jednak, że miało to związek z tym, iż architekt uwzględnił w nim uśrednione ceny, a my budowaliśmy w Wielkopolsce, gdzie koszty robocizny w tych latach były nieco wyższe w stosunku do innych rejonów Polski.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pompy ciepła. Co prawda, koszty związane z odwiertami oraz instalacją pompy są dosyć wysokie, jednak już jej późniejsza eksploatacja jest bardzo ekonomiczna. Pompą ogrzewamy zarówno pomieszczenia, jak i wodę użytkową, a koszty tego rozwiązania w sezonie grzewczym wynoszą nas ok. 100 zł miesięcznie.Projekt domu Endo 2 BSE1039 przewiduje sporych rozmiarów taras, jednak my uznaliśmy, że nie ma potrzeby aby był on tak duży i postanowiliśmy go zmniejszyć. Innymi zmianami było zrobienie wjazdu do garażu od strony głównego wejścia oraz przeniesienie do niego wyłazu prowadzącego na strych. Na chwilę obecną myślę też, że dobrym pomysłem byłoby podwyższenie dachu o ok. 20 cm, gdyż wchodząc na poddasze musimy uważać, aby nie zahaczyć głową o połać. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Endo 2 BSE1039 od początku przypadł nam do gustu, dlatego też uznaliśmy że najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie go w całości zgodnie z oryginalną wersją i w dalszym ciągu uważam, że była to dobra decyzja. Wnętrze domu jest funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Z pewnością na duży plus zasługuje widoczny podział domu na wypoczynkową część dzienną oraz strefę nocną dającą domownikom poczucie prywatności. Pozdrawiam.
zielen318
Wcześniej mieszkaliśmy z mężem w domu z poddaszem użytkowym, jednak z upływem lat wchodzenie po schodach staje się mało komfortowe i decydując się na budowę nowego domu chcieliśmy, aby był on parterowy. Przy wyborze projektu musieliśmy również wziąć pod uwagę obowiązujące na zakupionej działce warunki zabudowy. Wymagają one postawienie budynku z dachem dwuspadowym. Spośród propozycji spełniających te kryteria, do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Endo 2 BSE1039. Oprócz tego, jego metraż wydał się optymalny dla naszej dwójki.Współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie i cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Zależało nam na szybkiej przeprowadzce i na szczęście udało się tego dokonać. W roku rozpoczęcia budowy zima była dosyć łagodna, toteż pierwsze prace mogliśmy zacząć już w lutym. Już po kilku miesiącach, we wrześniu tego samego roku dom był wykończony i gotowy do zamieszkania. W kwestii materiałów zastosowaliśmy się do zaleceń zawartych w projekcie. Ściany wymurowaliśmy z pustaków ceramicznych Porotherm marki Wienerger, strop tworzy drewniana konstrukcja, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne trzyszybowe okna wysokiej klasy. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został poprawnie sporządzony. Koszty naszej inwestycji były zbliżone do podanej w nim kwoty, więc myślę że inni Inwestorzy projektu domu Endo 2 BSE1039 mogą sugerować się kosztorysem. Zastosowaliśmy materiały świetnej jakości, a jednocześnie udało nam się znaleźć dosyć niedrogich fachowców. Robocizna za wykonanie fundamentów, wymurowanie ścian zewnętrznych i działowych, postawienie kominów oraz zrobienie więźby dachowej wyniosła 35 ty. zł. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną to koszt ok. 80 tys. zł, zaś za stolarkę otworową zapłaciliśmy ok 40 tys. zł.Zewnętrzną izolację tworzy 20 cm warstwa styropianu. Nie mamy możliwości podłączenia działki do instalacji gazowej, dlatego zdecydowaliśmy się na zamontowanie pieca na ekogroszek. W domu mamy zarówno system ogrzewania podłogowego jak i tradycyjne grzejniki. Pierwsze dwa lata od powstania budynku nie są do końca miarodajne w kwestii kosztów ogrzewania. Przez ten czas mury, tynki i posadzki muszą dobrze wyschnąć, a cała bryła dobrze ogrzać. W tym sezonie grzewczym w piecu paliliśmy więc bardzo intensywnie, tym bardziej że do domu wprowadziliśmy się w bardzo krótkim czasie od rozpoczęcia budowy. W trakcie tego okresu zużyliśmy ok. 4 ton ekogroszku. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Endo 2 BSE1039 od początku nam się podobał, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak przenieść kotłownię wydzielając na nią miejsce w garażu, a jej pierwotny metraż przeznaczyliśmy na zrobienie pralni. Oprócz tego zamiast toalety mamy garderobę. Taras nieco skróciliśmy tak aby nie nachodził na sypialnie i tym samym zamiast znajdujących się w nich drzwi tarasowych wstawiliśmy standardowe okna z parapetem. Aby pod oknem w jadalni uzyskać miejsce na grzejnik, skróciłam je do tradycyjnej wysokości, aczkolwiek obecnie nie jestem pewna czy był to dobry pomysł.Innych zmian nie wprowadzaliśmy, jednak teraz pomyślałabym nad przesunięciem frontowej ściany przy kuchni, tak aby przyłączyć do niej przestrzeń przeznaczoną na zrobienie klombu. Tym samym zwiększyłaby się nie tylko kuchnia, ale również znajdujące się w jej pobliżu pomieszczenia. Można to rozważyć, ale jednocześnie wiele osób odwiedzających nasz dom twierdzi, że kuchnia ma idealne rozmiary a dodatkowo w wiatrołapie zmieściła się duża szafa wnękowa. Wszystko zależy więc od indywidualnych preferencji.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Endo 2 BSE1039. Dla osób w naszym wieku jest on bardzo komfortowy w użytkowaniu - wszystko znajduje się na jednym poziomie, a komunikacja między pomieszczeniami jest w pełni wygodna. Funkcjonalny układ wnętrza posiada dla mnie same plusy, a budynek z zewnątrz atrakcyjnie się prezentuje. Podoba się nie tylko nam i naszym gościom, ale także zupełnie obcym ludziom, którzy zatrzymują się pod naszym domem pytając o projekt. Pozdrawiam.
Stanisław2020
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu największe znaczenie miał dla mnie funkcjonalny układ pomieszczeń. Przeglądnąłem wiele różnych propozycji, aż natrafiłem na projekt Endo 2 BSE1039. Przewidziany w nim rozkład wnętrza był najbardziej zbliżony do naszej wizji idealnego domu i wiedziałem, że za pomocą drobnych zmian w łatwością dopasuje go do wszystkich naszych oczekiwań. Oprócz tego ukazany na rysunkach budynek przypadł nam do gustu pod względem wizualnym, co również było istotne. Zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i tym samym wiele prac związanych z postawieniem nowego domu wykonywałem samodzielnie. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Wszystko postępowało zgodnie z planem i finalnie całą budowę udało nam się zakończyć wyjątkowo pomyślnie. Realizację zakończyliśmy w naprawdę satysfakcjonującym czasie - od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 11 miesięcy. Do wymurowania ścian budynku użyłem pustaków ceramicznych. Postanowiłem zmienić zalecaną w projekcie drewnianą konstrukcję stropu i wykonałem go z gotowych płyt stropowych ze zbrojonego betonu komórkowego. Dach pokryłem zgodnie ze wskazówką na wizualizacji blachą na rąbek. Koszty postawienia naszego domu łącznie z wykończeniami „pod klucz” wyniosły ok. 400 tys. zł. Chciałem uzyskać w domu osobne, niezależne mieszkanie z myślą o naszym dziecku. Na jego wykonanie przeznaczyłem powierzchnię garażu oraz znajdującej się przy nim sypialnie. Tą część udało mi się zaadaptować na dwa nieduże pokoje, kuchnię oraz łazienkę - a do nowopowstałego lokum zrobiliśmy oddzielne wejście. Pozostały metraż domu użytkujemy we dwójkę z żoną. W tej część zrezygnowaliśmy z kominka, gdyż nie jesteśmy zwolennikami tego elementu w strefie mieszkalnej. Tym samym salon stał się przestronniejszy. Oprócz tego jedną z sypialni nieco powiększyłem kosztem drugiej, a także nie murowałem 60 cm zewnętrznej ścianki od frontu. Połacie dachu wydało mi się nieco zbyt wysunięte, dlatego też postanowiłem nieco je skrócić. Inne zmiany polegały na lekkim poszerzeniu lub zwężeniu niektórych okien.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Endo 2 BSE1039. Wprowadzenie w nim kilku modyfikacji pozwoliło w całości dostosować go do potrzeb naszej rodziny. Wszystko jest dokładnie tak jak chcieliśmy, a w nowym domu dostrzegam same plusy. Wnętrze jest funkcjonalne i mieszka się nam w pełni komfortowo. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki