Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 679 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
381 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
62 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
263 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
56 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
153,83 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
0,80 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
158,20 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
636 m³
Powierzchnia dachu
260,25 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,39 m
Szerokość elewacji
15,24 m
Długość elewacji
11,54 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,24 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,54 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z betonu komórkowego (24cm), docieplone (15cm). Ścianki wewnętrze działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź z bloczków. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Opis projektu
Budynek Galilea 2M jest modyfikacją cieszącego się popularnością projektu Galilea. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Galilea 2M to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Galilea 2M to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Galilea 2M
agniesia1987
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Galilea 2M WOK1042, który w całości przypadł nam do gustu. Szczególnie istotne było dla nas to, aby dom posiadał dwie kondygnacje oraz dwustanowiskowy garaż. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał nam się pod względem wizualnym z uwagi na jego prostą, symetryczną bryłę, a przewidziany w nim układ pomieszczeń spełniał nasze oczekiwania. Cała realizacja odbyła się zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji. Wszystko udało nam się zakończyć w dosyć krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w nowym domu nie minęło nawet pełne 1,5 roku. Ściany zostały wymurowane przy użyciu białych, gazobetonowych bloczków, zaś z zewnątrz ociepliliśmy je styropianem w grafitowym kolorze. Taka warstwa izolacyjna naprawdę dobrze się sprawdza. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek i zważywszy na to, że metraż domu jest dosyć spory, opału zużywamy stosunkowo niewiele.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 przewiduje zrobienie garderoby na poddaszu, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Kosztem jej powierzchni powiększyliśmy sypialnie, pomiędzy którymi miała pierwotnie się znajdować. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na całkowite otworzenie kuchni na salon, a także nie wykonaliśmy krótkiej ścianki wnękowej w korytarzu. Dzięki temu, obecnie na parterze mamy dużą i bardzo przestronną strefę dzienną.Kilka modyfikacji wprowadziliśmy również w układzie stolarki otworowej. Jedne z dużych drzwi tarasowych w salonie zamieniliśmy na tradycyjne okno z parapetem. Tą samą zmianę zastosowaliśmy w przypadku drzwi balkonowych w łazience na górnej kondygnacji. W pokojach na poddaszu architekt przewidział wstawienie podwójnych okien połaciowych, jednak są one dosyć kosztowne i zdecydowaliśmy się na pojedyncze. W sypialniach jest wystarczająco jasno i myślę, że większa ilość przeszkleń byłaby zbędna, tym bardziej iż w każdej z nich znajduje się jeszcze okno balkonowe. Jesteśmy 4-osobową rodziną i muszę przyznać, że na chwilę obecną metraż domu jest dla nas trochę za duży. Nasze dzieci są jeszcze malutkie, więc część pokoi nie jest na razie wykorzystana. Uważam, że taka powierzchnia będzie w pełni komfortowa dla 5-6 domowników. Jeśli ktoś miałby taką potrzebę, strych świetnie nadaje się do zaadaptowania na sypialnię. W naszym przypadku ta przestrzeń funkcjonuje jako bawialnia dla dzieci.Wybór projektu Galilea 2M WOK1042 okazał się dla nas bardzo dobrą decyzją. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i w pełni spełnia nasze oczekiwania. Mieszka się nam bardzo wygodnie i sądzę, że oprócz zmian które wprowadziliśmy nic więcej nie wymaga poprawek. Świetnym pomysłem architekta jest uwzględnienie przy wiatrołapie sporego pomieszczenia gospodarczego. Dzięki temu mamy wiele miejsca do przechowywania, co naprawdę się przydaje. Pozdrawiam.
Jarosław Kózka
Od początku szukaliśmy projektu domu o nieskomplikowanej konstrukcji. Zależało nam, aby posiadał prostą bryłę oraz łatwy w realizacji dach, bez żadnych zbędnych ozdobników. Oprócz tego interesował nas garaż przy budynku. Projekt Galilea 2M WOK1042 spełnia te kryteria, a dodatkowo wyjątkowo przypadł do gustu mi oraz mojej żonie.Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. W pierwszym roku rozpoczęcia inwestycji wykonaliśmy fundamenty, które następnie zostawiliśmy „do odstania” przez zimę. Na wiosnę zaczęliśmy prace związane ze stawianiem murów, a już jesienią tego samego roku budynek stanął w stanie surowym zamkniętym.Ściany naszego domu powstały z bloczków keramzytobetonowych. Keramzytowych materiałów użyliśmy również w konstrukcji stropu, gdyż wykonaliśmy go systemem Teriva. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 20 cm. W mojej ocenie, koszty realizacji projektu przy zastosowaniu tej technologii budowy można sklasyfikować jako umiarkowane.Do projektu Galilea 2M WOK1042 nie potrzebowaliśmy wprowadzać jakichkolwiek zmian i w naszym przypadku został w całości zrealizowany zgodnie z oryginalną wersją. Znalezienie tego idealnego projektu zajęło nam ok. 1,5 roku, więc decyzja była naprawdę dobrze przemyślana. Dom spełnił nasze oczekiwania i w dalszym ciągu nie widzę nic, co chciałbym w nim poprawiać. Dużym plusem jest z pewnością uwzględnienie przez architekta dodatkowego pokoju na dole, ponieważ dzięki temu mamy miejsce na przenocowanie gości. W tej kwestii zaletą są również łazienki na obu kondygnacjach - gdy goście przyjadą w dłuższe odwiedziny, wszyscy użytkownicy domu mogą w nim komfortowo funkcjonować nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Przestrzeń przewidziana jako strychowa doskonale nadaje się do zaadaptowania jej na użytkową. W niedługim czasie planujemy zaaranżować ją na pokój rekreacyjny ze stołem do pin-ponga. Powierzchnia nad garażem jest naprawdę spora, a skosy w żaden sposób nie przeszkadzają w jej funkcjonalnym urządzeniu.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042. Moim zdaniem jego metraż jest w pełni wygodny do zamieszkania na stałe nawet dla 5-6 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
agan74
Zdecydowaliśmy się na projekt Galilea 2M WOK1042, ponieważ uwzględnia on wszystkie rozwiązania, na których od początku nam zależało. Ilość pomieszczeń oraz ich przeznaczenie odpowiadało naszym oczekiwaniom, a ponadto chcieliśmy aby w bryle domu znajdował się dwustanowiskowy garaż. Duży wpływ na naszą decyzję miała również przestrzeń nad nim, która nie ma ściśle określonej funkcji - takie dodatkowe pomieszczenie szczególnie interesowało mojego męża.Nie przypominam sobie, abyśmy mieli jakiekolwiek problemy w związku z realizacją. Podczas niej mieliśmy jednak pewne przerwy w budowie, co w efekcie nieco ją opóźniło. W naszym przypadku cała inwestycja trwa ok. dwóch lat, jednak myślę że można wykonać ją znacznie szybciej. Zdecydowaliśmy się na zmianę zalecanej technologii budowy. Proponowane bloczki z betonu komórkowego zastąpiliśmy pustakami ceramicznymi. Zwiększyliśmy zewnętrzną warstwę izolacyjną i zamiast styropianu o grubości 15 cm, zastosowaliśmy 20 cm. Dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że realizacja nie należała do tanich i przy użyciu takich materiałów z pewnością należy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami niż oszacowane. Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. W pierwszych zimowych miesiącach od zamieszkania, rachunki za to rozwiązanie były dosyć wysokie, gdyż wynosiły nawet do 800 zł./mies. Był to jednak okres, w którym budynek musiał się jeszcze dobrze nagrzać. W następnych miesiącach rachunki za gaz były już niższe i obecnie wynoszą ok. 500-600 zł./ mies. w sezonie grzewczym.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 wprowadziliśmy pewne zmiany. Postanowiliśmy nieco poszerzyć garaż, a także podnieść ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka, dzięki czemu pokoje na górnej kondygnacji są bardziej ustawne. Zrezygnowaliśmy z wnęki na szafę przewidzianą w hallu, co sprawiło iż część dzienna jest przestronniejsza. Zmieniliśmy lokalizację kominka i obecnie znajduje się on w miejscu pierwotnie przewidzianej wnęki. Za radą fachowców nie robiliśmy go jednak przy ścianie, którą mógłby za bardzo nagrzewać.Widząc rysunki rzutów, wydawało nam się, że wiatrołap będzie nieco za mały. To wrażenie okazało się jednak mylne i oryginalnie wyszedł naprawdę spory. Z tego względu postanowiliśmy nawet nieco go zmniejszyć, na rzecz powiększenia kuchni. Uważam, że bez problemu można ograniczyć wymiary wiatrołapu - obok niego znajduje się garderoba, która doskonale spełnia swoją funkcję. Pomieszczenia w naszym domu są ustawne i bardzo funkcjonalne. Pewne zastrzeżenia mam jedynie do pralni, która mogłaby być jednak większa. Mieści się w niej tylko pralka oraz kosz na ubrania i nie ma możliwości wstawienia tam suszarki. Mimo to sądzę, iż oddzielenie miejsca na pranie od łazienki jest trafionym pomysłem.Oprócz wprowadzonych modyfikacji nic więcej nie zmieniałabym w projekcie Galilea 2M WOK1042 i jestem zadowolona z decyzji o jego wyborze. Rozmieszczenie pomieszczeń zostało dobrze przemyślane, a nasz dom jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
wg123545
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 wybrała właściwie moja żona, która przekonała mnie do swojego pomysłu. Od strony konstrukcyjnej nie mam do projektu zastrzeżeń. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, a z racji swojego doświadczenia nie mieli trudności z postawieniem budynku. Bryła jest nieskomplikowana, a co za tym idzie - łatwa w budowie. Muszę jednak przyznać, iż cena inwestycji znacznie przekroczyła oczekiwane koszta. Realizacja przebiegła w naprawdę krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do zakończenia wewnętrznych prac wykończeniowych minęło zaledwie siedem miesięcy. Następnie trwały wykończenia zewnętrzne związane z ociepleniem bryły i wykonaniem elewacji. Cała inwestycja zajęła nam łącznie rok czasu. Ściany wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Budynek został ocieplony 14 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W ostatnich latach, podczas których zimy nie były bardzo mroźne, na cały sezon grzewczy wystarczył nam opał nabyty za kwotę 3-4 tys. zł. Oryginalny projekt Galilea 2M WOK1042 przewiduje nad garażem strych, jednak ja postanowiłem go zaadaptować. Zwiększyłem przestronność tej powierzchni podnosząc w tym miejscu ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Pozwoliło mi to na wykonanie nad garażem dwóch dodatkowych pokoi. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz zdecydowałbym się jeszcze na kilka. Komin w kotłowni wychodzi na tym samym poziomie co kalenica. Gdy przychodzi zawirowanie powietrza, bywa iż dym wygenerowany przez piec, odbija się od dachu i wraca z powrotem. Rozwiązaniem tej kwestii będzie wykonanie komina o ok. 30 cm ponad kalenicę. Na chwilę obecną zastanowiłbym się również nad innym usytuowaniem komina w salonie. W mojej ocenie salon jest jednak zbyt duży, z kolei pokój obok niego - nieco za wąski. Myślę, że dobrym pomysłem będzie więc powiększenie gabinetu kosztem części wypoczynkowej. Najważniejsza zmiana dotyczyłaby jednak innego rozwiązania, odnośnie klatki schodowej. Jest ona otwarta co powoduje, iż dźwięki z salonu niosą się na wyższą kondygnacje co bywa uciążliwe, więc obecnie zastanawiam się nad zabudowaniem schodów. Po zaadaptowaniu strychu w nowym domu mamy naprawdę wiele pomieszczeń. Myślę, że taki metraż zadowoliłby nawet 6-7 osobową rodzinę. Ze względu na dużą powierzchnię poddasza, jeden z górnych pokoi można zaaranżować na kuchnię, a tym sposobem po kilku zmianach projekt Galilea 2M WOK1042 stanie się odpowiedni nawet dla dwóch rodzin. Pozdrawiam.
agniesia1987
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Galilea 2M WOK1042, który w całości przypadł nam do gustu. Szczególnie istotne było dla nas to, aby dom posiadał dwie kondygnacje oraz dwustanowiskowy garaż. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał nam się pod względem wizualnym z uwagi na jego prostą, symetryczną bryłę, a przewidziany w nim układ pomieszczeń spełniał nasze oczekiwania. Cała realizacja odbyła się zgodnie z planem i bez żadnych komplikacji. Wszystko udało nam się zakończyć w dosyć krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia budowy do zamieszkania w nowym domu nie minęło nawet pełne 1,5 roku. Ściany zostały wymurowane przy użyciu białych, gazobetonowych bloczków, zaś z zewnątrz ociepliliśmy je styropianem w grafitowym kolorze. Taka warstwa izolacyjna naprawdę dobrze się sprawdza. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek i zważywszy na to, że metraż domu jest dosyć spory, opału zużywamy stosunkowo niewiele.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 przewiduje zrobienie garderoby na poddaszu, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Kosztem jej powierzchni powiększyliśmy sypialnie, pomiędzy którymi miała pierwotnie się znajdować. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na całkowite otworzenie kuchni na salon, a także nie wykonaliśmy krótkiej ścianki wnękowej w korytarzu. Dzięki temu, obecnie na parterze mamy dużą i bardzo przestronną strefę dzienną.Kilka modyfikacji wprowadziliśmy również w układzie stolarki otworowej. Jedne z dużych drzwi tarasowych w salonie zamieniliśmy na tradycyjne okno z parapetem. Tą samą zmianę zastosowaliśmy w przypadku drzwi balkonowych w łazience na górnej kondygnacji. W pokojach na poddaszu architekt przewidział wstawienie podwójnych okien połaciowych, jednak są one dosyć kosztowne i zdecydowaliśmy się na pojedyncze. W sypialniach jest wystarczająco jasno i myślę, że większa ilość przeszkleń byłaby zbędna, tym bardziej iż w każdej z nich znajduje się jeszcze okno balkonowe. Jesteśmy 4-osobową rodziną i muszę przyznać, że na chwilę obecną metraż domu jest dla nas trochę za duży. Nasze dzieci są jeszcze malutkie, więc część pokoi nie jest na razie wykorzystana. Uważam, że taka powierzchnia będzie w pełni komfortowa dla 5-6 domowników. Jeśli ktoś miałby taką potrzebę, strych świetnie nadaje się do zaadaptowania na sypialnię. W naszym przypadku ta przestrzeń funkcjonuje jako bawialnia dla dzieci.Wybór projektu Galilea 2M WOK1042 okazał się dla nas bardzo dobrą decyzją. Układ pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i w pełni spełnia nasze oczekiwania. Mieszka się nam bardzo wygodnie i sądzę, że oprócz zmian które wprowadziliśmy nic więcej nie wymaga poprawek. Świetnym pomysłem architekta jest uwzględnienie przy wiatrołapie sporego pomieszczenia gospodarczego. Dzięki temu mamy wiele miejsca do przechowywania, co naprawdę się przydaje. Pozdrawiam.
Jarosław Kózka
Od początku szukaliśmy projektu domu o nieskomplikowanej konstrukcji. Zależało nam, aby posiadał prostą bryłę oraz łatwy w realizacji dach, bez żadnych zbędnych ozdobników. Oprócz tego interesował nas garaż przy budynku. Projekt Galilea 2M WOK1042 spełnia te kryteria, a dodatkowo wyjątkowo przypadł do gustu mi oraz mojej żonie.Nasza budowa odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. W pierwszym roku rozpoczęcia inwestycji wykonaliśmy fundamenty, które następnie zostawiliśmy „do odstania” przez zimę. Na wiosnę zaczęliśmy prace związane ze stawianiem murów, a już jesienią tego samego roku budynek stanął w stanie surowym zamkniętym.Ściany naszego domu powstały z bloczków keramzytobetonowych. Keramzytowych materiałów użyliśmy również w konstrukcji stropu, gdyż wykonaliśmy go systemem Teriva. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną o grubości 20 cm. W mojej ocenie, koszty realizacji projektu przy zastosowaniu tej technologii budowy można sklasyfikować jako umiarkowane.Do projektu Galilea 2M WOK1042 nie potrzebowaliśmy wprowadzać jakichkolwiek zmian i w naszym przypadku został w całości zrealizowany zgodnie z oryginalną wersją. Znalezienie tego idealnego projektu zajęło nam ok. 1,5 roku, więc decyzja była naprawdę dobrze przemyślana. Dom spełnił nasze oczekiwania i w dalszym ciągu nie widzę nic, co chciałbym w nim poprawiać. Dużym plusem jest z pewnością uwzględnienie przez architekta dodatkowego pokoju na dole, ponieważ dzięki temu mamy miejsce na przenocowanie gości. W tej kwestii zaletą są również łazienki na obu kondygnacjach - gdy goście przyjadą w dłuższe odwiedziny, wszyscy użytkownicy domu mogą w nim komfortowo funkcjonować nie przeszkadzając sobie wzajemnie. Przestrzeń przewidziana jako strychowa doskonale nadaje się do zaadaptowania jej na użytkową. W niedługim czasie planujemy zaaranżować ją na pokój rekreacyjny ze stołem do pin-ponga. Powierzchnia nad garażem jest naprawdę spora, a skosy w żaden sposób nie przeszkadzają w jej funkcjonalnym urządzeniu.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042. Moim zdaniem jego metraż jest w pełni wygodny do zamieszkania na stałe nawet dla 5-6 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
agan74
Zdecydowaliśmy się na projekt Galilea 2M WOK1042, ponieważ uwzględnia on wszystkie rozwiązania, na których od początku nam zależało. Ilość pomieszczeń oraz ich przeznaczenie odpowiadało naszym oczekiwaniom, a ponadto chcieliśmy aby w bryle domu znajdował się dwustanowiskowy garaż. Duży wpływ na naszą decyzję miała również przestrzeń nad nim, która nie ma ściśle określonej funkcji - takie dodatkowe pomieszczenie szczególnie interesowało mojego męża.Nie przypominam sobie, abyśmy mieli jakiekolwiek problemy w związku z realizacją. Podczas niej mieliśmy jednak pewne przerwy w budowie, co w efekcie nieco ją opóźniło. W naszym przypadku cała inwestycja trwa ok. dwóch lat, jednak myślę że można wykonać ją znacznie szybciej. Zdecydowaliśmy się na zmianę zalecanej technologii budowy. Proponowane bloczki z betonu komórkowego zastąpiliśmy pustakami ceramicznymi. Zwiększyliśmy zewnętrzną warstwę izolacyjną i zamiast styropianu o grubości 15 cm, zastosowaliśmy 20 cm. Dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że realizacja nie należała do tanich i przy użyciu takich materiałów z pewnością należy liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami niż oszacowane. Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. W pierwszych zimowych miesiącach od zamieszkania, rachunki za to rozwiązanie były dosyć wysokie, gdyż wynosiły nawet do 800 zł./mies. Był to jednak okres, w którym budynek musiał się jeszcze dobrze nagrzać. W następnych miesiącach rachunki za gaz były już niższe i obecnie wynoszą ok. 500-600 zł./ mies. w sezonie grzewczym.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 wprowadziliśmy pewne zmiany. Postanowiliśmy nieco poszerzyć garaż, a także podnieść ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka, dzięki czemu pokoje na górnej kondygnacji są bardziej ustawne. Zrezygnowaliśmy z wnęki na szafę przewidzianą w hallu, co sprawiło iż część dzienna jest przestronniejsza. Zmieniliśmy lokalizację kominka i obecnie znajduje się on w miejscu pierwotnie przewidzianej wnęki. Za radą fachowców nie robiliśmy go jednak przy ścianie, którą mógłby za bardzo nagrzewać.Widząc rysunki rzutów, wydawało nam się, że wiatrołap będzie nieco za mały. To wrażenie okazało się jednak mylne i oryginalnie wyszedł naprawdę spory. Z tego względu postanowiliśmy nawet nieco go zmniejszyć, na rzecz powiększenia kuchni. Uważam, że bez problemu można ograniczyć wymiary wiatrołapu - obok niego znajduje się garderoba, która doskonale spełnia swoją funkcję. Pomieszczenia w naszym domu są ustawne i bardzo funkcjonalne. Pewne zastrzeżenia mam jedynie do pralni, która mogłaby być jednak większa. Mieści się w niej tylko pralka oraz kosz na ubrania i nie ma możliwości wstawienia tam suszarki. Mimo to sądzę, iż oddzielenie miejsca na pranie od łazienki jest trafionym pomysłem.Oprócz wprowadzonych modyfikacji nic więcej nie zmieniałabym w projekcie Galilea 2M WOK1042 i jestem zadowolona z decyzji o jego wyborze. Rozmieszczenie pomieszczeń zostało dobrze przemyślane, a nasz dom jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.
wg123545
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Galilea 2M WOK1042 wybrała właściwie moja żona, która przekonała mnie do swojego pomysłu. Od strony konstrukcyjnej nie mam do projektu zastrzeżeń. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, a z racji swojego doświadczenia nie mieli trudności z postawieniem budynku. Bryła jest nieskomplikowana, a co za tym idzie - łatwa w budowie. Muszę jednak przyznać, iż cena inwestycji znacznie przekroczyła oczekiwane koszta. Realizacja przebiegła w naprawdę krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do zakończenia wewnętrznych prac wykończeniowych minęło zaledwie siedem miesięcy. Następnie trwały wykończenia zewnętrzne związane z ociepleniem bryły i wykonaniem elewacji. Cała inwestycja zajęła nam łącznie rok czasu. Ściany wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Budynek został ocieplony 14 cm warstwą styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. W ostatnich latach, podczas których zimy nie były bardzo mroźne, na cały sezon grzewczy wystarczył nam opał nabyty za kwotę 3-4 tys. zł. Oryginalny projekt Galilea 2M WOK1042 przewiduje nad garażem strych, jednak ja postanowiłem go zaadaptować. Zwiększyłem przestronność tej powierzchni podnosząc w tym miejscu ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Pozwoliło mi to na wykonanie nad garażem dwóch dodatkowych pokoi. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek teraz zdecydowałbym się jeszcze na kilka. Komin w kotłowni wychodzi na tym samym poziomie co kalenica. Gdy przychodzi zawirowanie powietrza, bywa iż dym wygenerowany przez piec, odbija się od dachu i wraca z powrotem. Rozwiązaniem tej kwestii będzie wykonanie komina o ok. 30 cm ponad kalenicę. Na chwilę obecną zastanowiłbym się również nad innym usytuowaniem komina w salonie. W mojej ocenie salon jest jednak zbyt duży, z kolei pokój obok niego - nieco za wąski. Myślę, że dobrym pomysłem będzie więc powiększenie gabinetu kosztem części wypoczynkowej. Najważniejsza zmiana dotyczyłaby jednak innego rozwiązania, odnośnie klatki schodowej. Jest ona otwarta co powoduje, iż dźwięki z salonu niosą się na wyższą kondygnacje co bywa uciążliwe, więc obecnie zastanawiam się nad zabudowaniem schodów. Po zaadaptowaniu strychu w nowym domu mamy naprawdę wiele pomieszczeń. Myślę, że taki metraż zadowoliłby nawet 6-7 osobową rodzinę. Ze względu na dużą powierzchnię poddasza, jeden z górnych pokoi można zaaranżować na kuchnię, a tym sposobem po kilku zmianach projekt Galilea 2M WOK1042 stanie się odpowiedni nawet dla dwóch rodzin. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki