Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
327 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
57 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
222 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
48 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
129,97 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
145,42 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
538 m³
Powierzchnia dachu
260 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,05 m
Szerokość elewacji
15,40 m
Długość elewacji
11,45 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,40 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,45 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
65,90 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Instalacje w projekcie
Ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva E oraz żelbetowy monolityczny gr. 12 i 24 cm. Elewacje: tynk - System firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa lub blachodachówka. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym. Projekt jest zgodny z wymaganiami WT2021, a konstrukcja była obliczana zgodnie z eurokodami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys (wersja elektroniczna)
500 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
550 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
715 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
520 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
550 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
550 zł
Opis projektu
Projekt domu Gracjan to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Gracjan to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Gracjan
geroymen
Wybierając projekt domu Gracjan WRW1008 zwracaliśmy uwagę na ilość pomieszczeń, otwartą przestrzeń na dole, a także na to, jak prezentował się z zewnątrz. W tym projekcie domu podobał nam się taras, a ważne było także to, że nie ma ślepej łazienki i ma dodatkowy pokój na dole.Gracjana WRW1008 realizujemy etapami i dlatego na razie zdecydowałem się na tani w instalacji i wcale nie drogi w eksploatacji piec węglowy. Przez pierwszy sezon grzewczy spaliłem tylko dwie tony węgla i 5m3 drzewa, czyli całkiem niedużo.Póki co, mieszkamy tylko na parterze Gracjana, a góra dopiero czeka na swoją kolej. Jednak już sam dół oceniam na duży plus. Otwarta przestrzeń, na której nam zależało, to bardzo wygodne rozwiązanie. Komunikacja także jest bardzo dobrze przemyślana - dobre jest to, że łazienka jest trochę schowana i nie widać jej bezpośrednio z salonu czy kuchni, a nie jest ona również wcale taka mała. Całe wnętrze jest perfekcyjnie doświetlone. Dzięki temu, że ściana z wykuszem skierowana jest na południe, to całymi dniami w otwartej części jest bardzo jasno. Co więcej, dwa okna w salonie zastąpiliśmy jednym, za to bardzo dużym - szerokim na 3,5m i długim na 1,8m. Póki co, w dodatkowym pokoju na dole śpią dzieciaki, ale jak już każde z nich będzie mieć swój pokój na górze, to mam zamiar urządzić tam gabinet. Uważam, że taki dom jest odpowiedni nawet dla pięciu osób, które czułyby się w nim bardzo komfortowo. Zdecydowałem się również zrobić z garażu pomieszczenie gospodarcze, ponieważ takiego potrzebowałem - a dodatkowy garaż stawiam w tym momencie osobno.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gracjan WRW1008 to naprawdę bardzo przyjemny projekt domu. Nie jest bardzo skomplikowany w budowie (przede wszystkim nie ma czterospadowego dachu), za to jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Polecam i pozdrawiam.
Adam i Agata
Projekt domu Gracjan WRW1008 w odbiciu lustrzanym wybraliśmy, ponieważ podobał nam się jego wygląd zewnętrzny. Poza tym, taki budynek najlepiej pasował do naszej działki. Gracjan WRW1008 ma też na tyle dobry układ pomieszczeń, że oprócz likwidacji spiżarni na żadną inną zmianę się nie zdecydowaliśmy.W ostatnim sezonie grzewczym używaliśmy tylko kominka do ogrzania domu (mamy także piec gazowy). Zima była na tyle łagodna, że to w zupełności wystarczało. Poza tym, dodatkowo ociepliłem dom - bardziej niż było przewidziane w projekcie. Powiem szczerze, że koszty eksploatacji, jakie zostały wygenerowane w sezonie grzewczym są optymalne i jestem z nich zadowolony.Wprowadziliśmy się do Gracjana półtora roku temu i uważam, że już w pełni zdążyliśmy się przyzwyczaić do nowego otoczenia. Wszystko nam w domu odpowiada i mam nadzieję, że póki co tak zostanie. Wiadomo, że za dwa/trzy lata zachce się człowiekowi coś zmienić, to wtedy w zależności od warunków finansowych będziemy działać. Poza tym, dom jest bardzo jasny i przyjemny. Okna są dobrze rozplanowane. Na stałe mieszkamy w domu w cztery osoby i chyba jest to optymalna liczba. Uważam, że maksymalnie pięć osób mogłoby na stałe dzielić dom. Jeżeli zakładamy, że każdy potrzebuje własnego pokoju, to więcej niż piątka byłaby już przesadą. Fajnym rozwiązaniem projektowym jest pomieszczenie nad garażem, w którym naprawdę można stworzyć cokolwiek się chce. My akurat zdecydowaliśmy się zaadaptować to na pokój kinowy.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gracjan WRW1008 to był dobry wybór. Mieszka się nam w nim bardzo dobrze i komfortowo. Po półtora roku żałuję jedynie, że nie zbudowaliśmy garażu dwustanowiskowego. Pozdrawiam.
labiś
Projekt domu Gracjan WRW1008 okazał się najlepszym spośród innych, które przeglądaliśmy. Ze względu na dwóch wysokich synów, nie chcieliśmy, aby na poddaszu były ostre skosy. Gracjan WRW1008 spełniał te wymagania, a także pasował do naszej nietypowej działki, która jest nierówna i między innymi dlatego musieliśmy zrobić piwnicę.W domu mieszkamy już od roku i w tym czasie spaliliśmy tylko cztery tony ekogroszku. Jak na cały roku, to naprawdę niewysokie koszty. Natomiast sam piec na ekogroszek to bardzo wygodne rozwiązanie. W domu mamy na dole podłogówkę, a na całej górze zwykłe grzejniki.Na stałe w domu są 4 osoby - ja, żona i dwóch synów. Projekt domu Gracjan WRW1008 bardzo nam odpowiada także ze względu na dodatkowy pokój na dole, który jest naszą sypialnią. Dzięki temu mamy do dyspozycji cały dół, a synowie w pełni mogą korzystać z piętra. W ogóle cały układ pomieszczeń oceniam na piątkę z plusem. Zależało nam na kuchni otwartej na salon oraz jadalni, gdzie będzie można wstawić duży stół. Dzięki temu na przyjęciach rodzinnych możemy komfortowo pomieścić nawet 25 osób. Co więcej, salon mamy usytuowany od strony południowej, więc całymi dniami wnętrze jest pięknie doświetlone. Także pomieszczenie nad garażem to miejsce, które przy dobrym pomyśle można świetnie zaadaptować. My na połowie tej powierzchni mamy pralnię i suszarnię, a w pozostałej części synowie urządzili sobie pokój bilardowy. Z tarasu mamy piękny widok na staw, w którym lubię obserwować ryby. Oprócz podpiwniczenia domu miejsce miała jeszcze jedna zmiana. Otóż, schody lane zastąpiliśmy drewnianymi; przede wszystkim takie schody lepiej wyglądają. Z całości projektu domu oraz samej budowy jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieszka nam się bardzo wygodnie, a budowa była całkiem ekonomiczna i nie trwała długo.Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Gracjan WRW1008 to był bardzo dobry wybór, z którego jesteśmy zadowoleni. Cieszę się również, że udało nam się go zrealizować według naszych pomysłów i potrzeb; jak dotąd nic bym w nim nie zmienił. Pozdrawiam.
sto.pio
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Gracjan WRW1008, ponieważ metraż jego powierzchni użytkowej jest idealnie dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu, a ponadto budynek spodobał nam się z również ze względu na wygląd zewnętrzny.Niestety, podczas budowy nie ominęły nas spore problemy. Nie były one jednak związane z projektem, a kłopotu przysporzyli nam wykonawcy. Z racji tego, koszty inwestycji w naszym przypadku były wyższe, niż te przewidziane w kosztorysie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka zmian w zalecanych materiałach i do postawienia niektórych ścian użyliśmy ceramicznych pustaków zamiast betonu komórkowego. Zrezygnowaliśmy z dachówki cementowej i pokryliśmy dach dachówką ceramiczną. Ze względu na to, nie potrafię określić rzeczywistych kosztów budowy, gdyż nie wiem, ile wyniosłaby nas cała realizacja gdybyśmy budowali zgodnie z wytycznymi i z rzetelną ekipą.W domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego zasilany przez piecyk gazowy. Częściej jednak ogrzewamy za pomocą pieco-kominka z nawiewem do wszystkich pomieszczeń. Jest to moim zdaniem korzystniejszy sposób grzania, aczkolwiek wszystko zależy od projektu kominka oraz tego jak często ktoś lubi palić i czy nie sprawia mu to trudności.Projekt domu Gracjan WRW1008 przewidywał zrobienie spiżarki oraz wnęki na lodówkę. Uznaliśmy z żoną, że nie jest nam to potrzebne i zrezygnowaliśmy ze ścianek tworzących te pomieszczenia. Ich powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni, która jest teraz bardziej przestronna. Świetnym rozwiązaniem, które zastosowaliśmy było doprojektowanie piwnicy. To bardzo istotne, ponieważ po 3 latach mieszkania w nowym domu, wiem że przewidziany w projekcie rozmiar pomieszczenia gospodarczego byłby dla nas za mały. Nasza piwnica ma 20m2 i jej powierzchnia jest wykorzystana co do centymetra. Sądzę, że gdybym miał jeszcze cokolwiek zmieniać, to na pewno na etapie adaptacji rozważyłbym powiększenie wiatrołapu.Jesteśmy rodziną 4-osobową i powierzchnia naszego domu jest dla nas całkowicie wystarczająca. Przy mniejszej byłoby nam na pewno nieco ciasno. Myślę, że przy takim metrażu czwórka domowników to optymalna liczba.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracjan WRW1008. Cieszy nas w nim otwarta przestrzeń na parterze oraz wygodna komunikacja z piętrem. Polecam i pozdrawiam.
geroymen
Wybierając projekt domu Gracjan WRW1008 zwracaliśmy uwagę na ilość pomieszczeń, otwartą przestrzeń na dole, a także na to, jak prezentował się z zewnątrz. W tym projekcie domu podobał nam się taras, a ważne było także to, że nie ma ślepej łazienki i ma dodatkowy pokój na dole.Gracjana WRW1008 realizujemy etapami i dlatego na razie zdecydowałem się na tani w instalacji i wcale nie drogi w eksploatacji piec węglowy. Przez pierwszy sezon grzewczy spaliłem tylko dwie tony węgla i 5m3 drzewa, czyli całkiem niedużo.Póki co, mieszkamy tylko na parterze Gracjana, a góra dopiero czeka na swoją kolej. Jednak już sam dół oceniam na duży plus. Otwarta przestrzeń, na której nam zależało, to bardzo wygodne rozwiązanie. Komunikacja także jest bardzo dobrze przemyślana - dobre jest to, że łazienka jest trochę schowana i nie widać jej bezpośrednio z salonu czy kuchni, a nie jest ona również wcale taka mała. Całe wnętrze jest perfekcyjnie doświetlone. Dzięki temu, że ściana z wykuszem skierowana jest na południe, to całymi dniami w otwartej części jest bardzo jasno. Co więcej, dwa okna w salonie zastąpiliśmy jednym, za to bardzo dużym - szerokim na 3,5m i długim na 1,8m. Póki co, w dodatkowym pokoju na dole śpią dzieciaki, ale jak już każde z nich będzie mieć swój pokój na górze, to mam zamiar urządzić tam gabinet. Uważam, że taki dom jest odpowiedni nawet dla pięciu osób, które czułyby się w nim bardzo komfortowo. Zdecydowałem się również zrobić z garażu pomieszczenie gospodarcze, ponieważ takiego potrzebowałem - a dodatkowy garaż stawiam w tym momencie osobno.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gracjan WRW1008 to naprawdę bardzo przyjemny projekt domu. Nie jest bardzo skomplikowany w budowie (przede wszystkim nie ma czterospadowego dachu), za to jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Polecam i pozdrawiam.
Adam i Agata
Projekt domu Gracjan WRW1008 w odbiciu lustrzanym wybraliśmy, ponieważ podobał nam się jego wygląd zewnętrzny. Poza tym, taki budynek najlepiej pasował do naszej działki. Gracjan WRW1008 ma też na tyle dobry układ pomieszczeń, że oprócz likwidacji spiżarni na żadną inną zmianę się nie zdecydowaliśmy.W ostatnim sezonie grzewczym używaliśmy tylko kominka do ogrzania domu (mamy także piec gazowy). Zima była na tyle łagodna, że to w zupełności wystarczało. Poza tym, dodatkowo ociepliłem dom - bardziej niż było przewidziane w projekcie. Powiem szczerze, że koszty eksploatacji, jakie zostały wygenerowane w sezonie grzewczym są optymalne i jestem z nich zadowolony.Wprowadziliśmy się do Gracjana półtora roku temu i uważam, że już w pełni zdążyliśmy się przyzwyczaić do nowego otoczenia. Wszystko nam w domu odpowiada i mam nadzieję, że póki co tak zostanie. Wiadomo, że za dwa/trzy lata zachce się człowiekowi coś zmienić, to wtedy w zależności od warunków finansowych będziemy działać. Poza tym, dom jest bardzo jasny i przyjemny. Okna są dobrze rozplanowane. Na stałe mieszkamy w domu w cztery osoby i chyba jest to optymalna liczba. Uważam, że maksymalnie pięć osób mogłoby na stałe dzielić dom. Jeżeli zakładamy, że każdy potrzebuje własnego pokoju, to więcej niż piątka byłaby już przesadą. Fajnym rozwiązaniem projektowym jest pomieszczenie nad garażem, w którym naprawdę można stworzyć cokolwiek się chce. My akurat zdecydowaliśmy się zaadaptować to na pokój kinowy.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Gracjan WRW1008 to był dobry wybór. Mieszka się nam w nim bardzo dobrze i komfortowo. Po półtora roku żałuję jedynie, że nie zbudowaliśmy garażu dwustanowiskowego. Pozdrawiam.
labiś
Projekt domu Gracjan WRW1008 okazał się najlepszym spośród innych, które przeglądaliśmy. Ze względu na dwóch wysokich synów, nie chcieliśmy, aby na poddaszu były ostre skosy. Gracjan WRW1008 spełniał te wymagania, a także pasował do naszej nietypowej działki, która jest nierówna i między innymi dlatego musieliśmy zrobić piwnicę.W domu mieszkamy już od roku i w tym czasie spaliliśmy tylko cztery tony ekogroszku. Jak na cały roku, to naprawdę niewysokie koszty. Natomiast sam piec na ekogroszek to bardzo wygodne rozwiązanie. W domu mamy na dole podłogówkę, a na całej górze zwykłe grzejniki.Na stałe w domu są 4 osoby - ja, żona i dwóch synów. Projekt domu Gracjan WRW1008 bardzo nam odpowiada także ze względu na dodatkowy pokój na dole, który jest naszą sypialnią. Dzięki temu mamy do dyspozycji cały dół, a synowie w pełni mogą korzystać z piętra. W ogóle cały układ pomieszczeń oceniam na piątkę z plusem. Zależało nam na kuchni otwartej na salon oraz jadalni, gdzie będzie można wstawić duży stół. Dzięki temu na przyjęciach rodzinnych możemy komfortowo pomieścić nawet 25 osób. Co więcej, salon mamy usytuowany od strony południowej, więc całymi dniami wnętrze jest pięknie doświetlone. Także pomieszczenie nad garażem to miejsce, które przy dobrym pomyśle można świetnie zaadaptować. My na połowie tej powierzchni mamy pralnię i suszarnię, a w pozostałej części synowie urządzili sobie pokój bilardowy. Z tarasu mamy piękny widok na staw, w którym lubię obserwować ryby. Oprócz podpiwniczenia domu miejsce miała jeszcze jedna zmiana. Otóż, schody lane zastąpiliśmy drewnianymi; przede wszystkim takie schody lepiej wyglądają. Z całości projektu domu oraz samej budowy jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieszka nam się bardzo wygodnie, a budowa była całkiem ekonomiczna i nie trwała długo.Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Gracjan WRW1008 to był bardzo dobry wybór, z którego jesteśmy zadowoleni. Cieszę się również, że udało nam się go zrealizować według naszych pomysłów i potrzeb; jak dotąd nic bym w nim nie zmienił. Pozdrawiam.
sto.pio
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Gracjan WRW1008, ponieważ metraż jego powierzchni użytkowej jest idealnie dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu, a ponadto budynek spodobał nam się z również ze względu na wygląd zewnętrzny.Niestety, podczas budowy nie ominęły nas spore problemy. Nie były one jednak związane z projektem, a kłopotu przysporzyli nam wykonawcy. Z racji tego, koszty inwestycji w naszym przypadku były wyższe, niż te przewidziane w kosztorysie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka zmian w zalecanych materiałach i do postawienia niektórych ścian użyliśmy ceramicznych pustaków zamiast betonu komórkowego. Zrezygnowaliśmy z dachówki cementowej i pokryliśmy dach dachówką ceramiczną. Ze względu na to, nie potrafię określić rzeczywistych kosztów budowy, gdyż nie wiem, ile wyniosłaby nas cała realizacja gdybyśmy budowali zgodnie z wytycznymi i z rzetelną ekipą.W domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego zasilany przez piecyk gazowy. Częściej jednak ogrzewamy za pomocą pieco-kominka z nawiewem do wszystkich pomieszczeń. Jest to moim zdaniem korzystniejszy sposób grzania, aczkolwiek wszystko zależy od projektu kominka oraz tego jak często ktoś lubi palić i czy nie sprawia mu to trudności.Projekt domu Gracjan WRW1008 przewidywał zrobienie spiżarki oraz wnęki na lodówkę. Uznaliśmy z żoną, że nie jest nam to potrzebne i zrezygnowaliśmy ze ścianek tworzących te pomieszczenia. Ich powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni, która jest teraz bardziej przestronna. Świetnym rozwiązaniem, które zastosowaliśmy było doprojektowanie piwnicy. To bardzo istotne, ponieważ po 3 latach mieszkania w nowym domu, wiem że przewidziany w projekcie rozmiar pomieszczenia gospodarczego byłby dla nas za mały. Nasza piwnica ma 20m2 i jej powierzchnia jest wykorzystana co do centymetra. Sądzę, że gdybym miał jeszcze cokolwiek zmieniać, to na pewno na etapie adaptacji rozważyłbym powiększenie wiatrołapu.Jesteśmy rodziną 4-osobową i powierzchnia naszego domu jest dla nas całkowicie wystarczająca. Przy mniejszej byłoby nam na pewno nieco ciasno. Myślę, że przy takim metrażu czwórka domowników to optymalna liczba.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Gracjan WRW1008. Cieszy nas w nim otwarta przestrzeń na parterze oraz wygodna komunikacja z piętrem. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki