Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
309 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
48 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
216 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
45 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
126,40 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
122,20 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
684 m³
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,01 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,40 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
50,30 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Pompa ciepła
(OZE) lub
gazowe
- do wyboru na etapie zamówienia
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
- szczegóły
Instalacje w projekcie
Ogrzewanie podłogowe (na całej powierzchni domu lub w jej części, szczegóły u doradcy)
Fotowoltaika (OZE)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
W projekcie przewidziano ściany z bloczków pianobetonowych z dociepleniem, strop gęstożebrowy typu Teriva oraz w całości drewnianą, prostą więźbę. Jako pokrycie dachu wykorzystać można dowolną dachówkę zakładkową lub karpiówkę. Inne materiały pokryciowe oraz budowlane do zastosowania po wprowadzeniu odpowiednich zmian do projektu podczas adaptacji.
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 023 zł
Opis projektu
Wolnostojący dom jednorodzinny Granat wyposażony został w poddasze użytkowe i garaż na jedno stanowisko. Ten średnich rozmiarów budynek nadaje się idealnie dla 4-ro osobowej rodziny, ale pięciu lokatorów także może komfortowo go zamieszkiwać. Tradycyjna forma uwidacznia się w prostej, podłużnej bryle krytej dachem dwuspadowym. Zwieńczony osobnym zadaszeniem garaż został zlokalizowany przy ścianie szczytowej, w linii budynku. Pośrodku fasady znalazły się drzwi wejściowe, zadaszone balkonem, wychodzącym z centralnej lukarny. Charakterystycznie wygląda też małe, okrągłe okno spiżarni. Nad zlokalizowanym z tyłu tarasem utworzono niewielkie zadaszenie w postaci wspartego na drewnianych słupach, wydłużonego fragmentu połaci. Szczytowa ściana garażu jest ślepa, dom można zatem wybudować blisko granicy działki. Dodatkowo, dzięki ograniczonej szerokości, można posadowić go na dość płytkiej (wąskiej) działce.
Parter podzielono na trzy strefy, rozciągające się wgłąb domu. Część dzienna rozwiązana jest w jednym, przestronnym pomieszczeniu, zlokalizowanym przy ścianie szczytowej. Od ulicy znalazła się całkowicie otwarta kuchnia, z której dostępna jest bardzo praktyczna spiżarnia (wyposażona w okrągłe okno zewnętrzne). W narożu za nią zaproponowano zwrócony w stronę pokoju dziennego kominek. Przez przeszklone drzwi balkonowe wnętrze łączy się z częściowo zadaszonym tarasem. W centrum budynku znalazł się pas komunikacji - wiatrołap, zlokalizowane przy przeciwnej ścianie zabiegowe, otwarte schody i łączący wszystkie obszary hall między nimi. Z garażem graniczy za to ciąg pomieszczeń dodatkowych i gospodarczych, dostępnych z małego korytarza. Wyjątkiem jest spory pokój, którego okna wychodzą na drogę. Drobna, obsługująca cały parter łazienka umożliwia stworzenie bardziej prywatnej przestrzeni. Pokój można zatem wykorzystać jako dodatkową sypialnię lub miejsce dla gości (ale też np. gabinet czy bibliotekę). Obok zlokalizowano dość długie pomieszczenie gospodarcze (zmieści się tu pralka, piec grzewczy i regały do przechowywania sprzętów). Z niego przechodzi się do garażu w osobnej bryle. Na poddaszu znalazła się strefa nocna. Z centralnie położonego hallu dostępne są trzy duże pokoje (największy z dostępem do balkonu w lukarnie) i przestronna, wspólna łazienka, z której po kilku schodkach dostaniemy się na strych nad garażem. W ramach adaptacji można wykorzystać go jako np. wygodną suszarnię.
Projekt domu Granat z zewnątrz sprawia wrażenie domu przytulnego i uporządkowanego i taki właśnie jest w środku. Podział przyziemia na funkcjonalne pasy podporządkowane różnym aktywnościom sprawia, że zarówno użytkownicy części dziennej jak i prywatnej/gospodarczej mogą czuć się swobodnie. Dodatkowy pokój i łazienka, które dostępne są z osobnego korytarza, mogą posłużyć jako nocna enklawa na parterze. Otwarta część dzienna jest wyjątkowo przestronna i otwarta na otoczenie. Duże, wygodne pokoje na poddaszu doświetlane są przez okna połaciowe. Spore udogodnienie stanowi również dostępny bezpośrednio z łazienki strych, który można zaadaptować na praktyczne pomieszczenie gospodarcze, magazyn bądź suszarnię.
Domek godny polecenia. Dodatkowy pokój na parterze to duża wygoda. Można wykorzystać jak ktoś w gościne zawita na dłużej
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Granat z garażem 1 stanowiskowym
justyna1020
Mamy stosunkowo wąską działkę, więc szukaliśmy, jakiegoś projektu domu, który wpisze się w warunki jej zabudowy zaprezentowanym budynkiem. Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 świetnie pasował do tych realiów. Poza tym, wyglądał całkiem dobrze, a prosta bryła i dwuspadowy dach zapewniały, że realizacja nie będzie jakoś bardzo droga.Nasza budowa trwała jakiś rok i w zasadzie obyło się bez większych problemów. Kierownik jedynie zdecydował się wzmocnić strop, bo coś mu tam nie pasowało. Dom został ocieplony 12cm styropianu. Mieliśmy możliwość przyłączenie do sieci gazu ziemnego, z czego bez wahania skorzystaliśmy, a oprócz pieca na gaz mamy kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym. Koszty eksploatacyjne są naprawdę niskie i na tą chwilę nie zmieniłabym nic w naszym systemie ogrzewania. Zimą ogrzewamy się w zasadzie samym kominkiem (chyba, że są jakieś wielkie mrozy).Dobrze oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Granat WRN1022. Chociaż wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz może powiększyłabym salon. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się jednak na wykusz między kuchnią a salonem. Dzięki temu powstał bardzo fajny balkon nad nim, na który można wyjść z dwóch sąsiednich sypialni. Uważam nawet, że dzięki takiemu układowi dom jest taki ciepły i bardzo powoli się wychładza. Nawet dla pięciu osób jest to bardzo wygodny dom. Ilość pomieszczeń i metraż są w zupełności wystarczające. Po powiększeniu garażu do dwustanowiskowgo nad nim powstał około trzydziestometrowy pokój, do którego kosztem łazienki doprowadziliśmy korytarz. Co więcej, całe wnętrze jest bardzo jasne, a co za tym idzie dom jest ciepły. Ustawiony garażem od wschodu bardzo długo utrzymuje odpowiednią temperaturę.Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Granat WRN1022. Gdyby były inne warunki działkowe pewnie chciałabym coś na planie kwadratu, ale obecny dom w pełni nas satysfakcjonuje. Polecam i pozdrawiam.
peras
Szukaliśmy dokładnie czegoś takiego, jak projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Projekt przewidywał dwuspadowy dach, ale poprzez dodanie dodatkowej bryły garażu dom nie przypominał już kwadratowego klocka. Poza tym, cała powierzchnia użytkowa wyglądała na świetnie zagospodarowaną - bez zbędnych pomieszczeń czy udziwnień. Działka pozwalała nam co prawda na wybór większych budynków, ale ten był tym, czego potrzebowaliśmy.Zamiast standardowego ocieplenia podanego w projekcie domu (12cm styropianu), zdecydowałem się na 15cm izolatora o niskiej przepuszczalności ciepła na ściany i 35cm wełny na połacie dachu. Dzięki temu nawet na poddaszu w upały mamy przyjemnie chłodno, a przy mrozach łatwo możemy utrzymać wyższą temperaturę. Mamy piec na węgiel i spaliłem ostatniej zimy 2 tony paliwa - szczerze to nawet żałuję, że nie wybraliśmy kotła na ekogroszek.Jesteśmy bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń. Rzeczywiście został on dobrze przemyślany. Korytarze nie są ani za szerokie ani za wąskie - dzięki czemu nie ma problemów komunikacyjnych, a pokoje nie straciły na powierzchni. Przy okazji wszystkie pomieszczenia są bardzo ustawne i w miarę blisko siebie, więc nie nachodzimy się. Na razie mieszkamy w domu we dwoje, ale myślę, że to odpowiedni budynek nawet dla pięciu czy sześciu osób. Także żadne przyjęcia nie są dla nas wyzwaniem - mamy duży salon z otwartą nań kuchnią. Całość wnętrza jest pięknie doświetlona. Okna połaciowe to naprawdę dobre rozwiązanie, dzięki któremu sypialnie są jasne i przyjemne w odbiorze. Jednak chyba najlepsze wrażenie robi otwarta przestrzeń na dole. Słońce tam pokazuje się najpierw od strony tarasu, potem przechodzi przez szczytowe, by wieczorem świecić z okna kuchennego. Do projektu domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie - podnieśliśmy ściankę kolankową w pomieszczeniu nad garażem i zamiast strychu, zrobiliśmy dodatkową garderobę, do której wchodzi się z sypialni.Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 to był zdecydowanie dobry wybór. Nie wymagał wielu poprawek, a i szybko udało się go zrealizować. Wprowadziliśmy się już dwa lata temu i do tej pory nie mamy żadnych uwag. Polecam i pozdrawiam.
jolweg
Projekt domu Granat WRN1022 wybraliśmy ze względu na to, że prosta bryła zapewniała to, że będzie on tani w budowie i ekonomiczny przy eksploatacji. Dom podobał nam się także z uwagi na swój wygląd zewnętrzny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru mieszanego sposobu ogrzewania (podłogówka i kaloryfery). To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Piec na ekogroszek zapewnia niewielką potrzebę obsługi domu, a zarazem niskie koszty ogrzewania. Przenosząc kuchnię do mniejszego pokoju na parterze, zyskaliśmy dużą otwartą przestrzeń salonu i jadalni. Pozwala to na wyprawianie dużych przyjęć. Nasz stół pomieści ok. 15 osób; nawet przy takiej ilości gości przemieszczanie się nie jest utrudnione. Granat WRN1022 jest bardzo jasnym i ciepłym domem - okna są naprawdę świetnie rozmieszczone. Jesteśmy trzyosobową rodziną, ale, obiektywnie mówiąc, pięciu osobom żyłoby się naprawdę wygodnie. Wprowadzając się do nowego domu - powiększyliśmy swoją przestrzeń życiową i bardzo się z tego cieszymy.Projekt domu Granat WRN1022 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Strzałem w dziesiątkę okazało się częściowe podpiwniczenie domu - powstały naprawdę bardzo praktyczne pomieszczenia gospodarcze. Garaż powiększyliśmy do dwustanowiskowego oraz podnieśliśmy ściankę kolankową nad nim - w ten sposób lepiej udało nam się zagospodarować pomieszczenie nad nim się znajdujące.Granat WRN1022 to dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem i uważam go za bardzo dobry wybór. Niezwykle ekonomiczny i cieszymy się nim każdego dnia. Polecam i pozdrawiam.
Monikab32
Wybrałam projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022, ponieważ zależało mi na właśnie takim małym, wygodnym i nie za bardzo skomplikowanym domku. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo mi się spodobał, a koszty jego budowy nie były zbyt wysokie.Cała realizacja odbyła się bez większych problemów. Mieliśmy małe przesunięcia, jednak nie wynikały one ani z naszej winy, ani ze względu na czytelność projektu. Małe trudności były spowodowane warunkami pogodowymi czy niedopatrzeniem ze strony ekipy, ale na szczęście wszystko udało się zrobić dość sprawnie. Budynek został wymurowany z cegły Porotherm, a dach wyłożyliśmy blachodachówką.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu paliwem stałym wyłącznie dlatego, że w naszej miejscowości nie ma jeszcze podłączonego gazu ziemnego. Mamy zamontowany wielofunkcyjny piec, w którym można palić zarówno węglem jak i drewnem. Myślę, że taki sposób ogrzewania jest dość ekonomiczny. W projekcie domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 architekt przewidział ściankę dzielącą klatkę schodową od salonu. My postanowiliśmy z niej zrezygnować, a powodem takiej decyzji była chęć zwiększenia przestrzeni w części dziennej. Zdecydowaliśmy się również na podniesienie ścianki kolankowej w pomieszczeniu na poddaszu o dwa pustaki. Póki co, ta powierzchnia funkcjonuje jako stryszek. Myślę, że oprócz wprowadzonych poprawek nic więcej bym nie zmieniła. Widziałam, że dużo osób budujących ten dom zrezygnowało ze spiżarni na rzecz powiększenia kuchni. Ja osobiście nie likwidowałabym tego pomieszczenia, gdyż moim zdaniem spiżarka to bardzo praktyczne rozwiązanie.Na chwilę obecną mieszkamy w trójkę, więc metraż naszego domu sprawdza się idealnie. Co będzie później, czas pokaże :-). Sądzę, że ilość pomieszczeń w tym projekcie spełni oczekiwania 4-5 osobowej rodziny.Cieszę się, iż zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i jesteśmy zadowoleni z całej realizacji. Polecam i pozdrawiam.
justyna1020
Mamy stosunkowo wąską działkę, więc szukaliśmy, jakiegoś projektu domu, który wpisze się w warunki jej zabudowy zaprezentowanym budynkiem. Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 świetnie pasował do tych realiów. Poza tym, wyglądał całkiem dobrze, a prosta bryła i dwuspadowy dach zapewniały, że realizacja nie będzie jakoś bardzo droga.Nasza budowa trwała jakiś rok i w zasadzie obyło się bez większych problemów. Kierownik jedynie zdecydował się wzmocnić strop, bo coś mu tam nie pasowało. Dom został ocieplony 12cm styropianu. Mieliśmy możliwość przyłączenie do sieci gazu ziemnego, z czego bez wahania skorzystaliśmy, a oprócz pieca na gaz mamy kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym. Koszty eksploatacyjne są naprawdę niskie i na tą chwilę nie zmieniłabym nic w naszym systemie ogrzewania. Zimą ogrzewamy się w zasadzie samym kominkiem (chyba, że są jakieś wielkie mrozy).Dobrze oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Granat WRN1022. Chociaż wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz może powiększyłabym salon. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się jednak na wykusz między kuchnią a salonem. Dzięki temu powstał bardzo fajny balkon nad nim, na który można wyjść z dwóch sąsiednich sypialni. Uważam nawet, że dzięki takiemu układowi dom jest taki ciepły i bardzo powoli się wychładza. Nawet dla pięciu osób jest to bardzo wygodny dom. Ilość pomieszczeń i metraż są w zupełności wystarczające. Po powiększeniu garażu do dwustanowiskowgo nad nim powstał około trzydziestometrowy pokój, do którego kosztem łazienki doprowadziliśmy korytarz. Co więcej, całe wnętrze jest bardzo jasne, a co za tym idzie dom jest ciepły. Ustawiony garażem od wschodu bardzo długo utrzymuje odpowiednią temperaturę.Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Granat WRN1022. Gdyby były inne warunki działkowe pewnie chciałabym coś na planie kwadratu, ale obecny dom w pełni nas satysfakcjonuje. Polecam i pozdrawiam.
peras
Szukaliśmy dokładnie czegoś takiego, jak projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Projekt przewidywał dwuspadowy dach, ale poprzez dodanie dodatkowej bryły garażu dom nie przypominał już kwadratowego klocka. Poza tym, cała powierzchnia użytkowa wyglądała na świetnie zagospodarowaną - bez zbędnych pomieszczeń czy udziwnień. Działka pozwalała nam co prawda na wybór większych budynków, ale ten był tym, czego potrzebowaliśmy.Zamiast standardowego ocieplenia podanego w projekcie domu (12cm styropianu), zdecydowałem się na 15cm izolatora o niskiej przepuszczalności ciepła na ściany i 35cm wełny na połacie dachu. Dzięki temu nawet na poddaszu w upały mamy przyjemnie chłodno, a przy mrozach łatwo możemy utrzymać wyższą temperaturę. Mamy piec na węgiel i spaliłem ostatniej zimy 2 tony paliwa - szczerze to nawet żałuję, że nie wybraliśmy kotła na ekogroszek.Jesteśmy bardzo zadowoleni z układu pomieszczeń. Rzeczywiście został on dobrze przemyślany. Korytarze nie są ani za szerokie ani za wąskie - dzięki czemu nie ma problemów komunikacyjnych, a pokoje nie straciły na powierzchni. Przy okazji wszystkie pomieszczenia są bardzo ustawne i w miarę blisko siebie, więc nie nachodzimy się. Na razie mieszkamy w domu we dwoje, ale myślę, że to odpowiedni budynek nawet dla pięciu czy sześciu osób. Także żadne przyjęcia nie są dla nas wyzwaniem - mamy duży salon z otwartą nań kuchnią. Całość wnętrza jest pięknie doświetlona. Okna połaciowe to naprawdę dobre rozwiązanie, dzięki któremu sypialnie są jasne i przyjemne w odbiorze. Jednak chyba najlepsze wrażenie robi otwarta przestrzeń na dole. Słońce tam pokazuje się najpierw od strony tarasu, potem przechodzi przez szczytowe, by wieczorem świecić z okna kuchennego. Do projektu domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie - podnieśliśmy ściankę kolankową w pomieszczeniu nad garażem i zamiast strychu, zrobiliśmy dodatkową garderobę, do której wchodzi się z sypialni.Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 to był zdecydowanie dobry wybór. Nie wymagał wielu poprawek, a i szybko udało się go zrealizować. Wprowadziliśmy się już dwa lata temu i do tej pory nie mamy żadnych uwag. Polecam i pozdrawiam.
jolweg
Projekt domu Granat WRN1022 wybraliśmy ze względu na to, że prosta bryła zapewniała to, że będzie on tani w budowie i ekonomiczny przy eksploatacji. Dom podobał nam się także z uwagi na swój wygląd zewnętrzny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru mieszanego sposobu ogrzewania (podłogówka i kaloryfery). To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Piec na ekogroszek zapewnia niewielką potrzebę obsługi domu, a zarazem niskie koszty ogrzewania. Przenosząc kuchnię do mniejszego pokoju na parterze, zyskaliśmy dużą otwartą przestrzeń salonu i jadalni. Pozwala to na wyprawianie dużych przyjęć. Nasz stół pomieści ok. 15 osób; nawet przy takiej ilości gości przemieszczanie się nie jest utrudnione. Granat WRN1022 jest bardzo jasnym i ciepłym domem - okna są naprawdę świetnie rozmieszczone. Jesteśmy trzyosobową rodziną, ale, obiektywnie mówiąc, pięciu osobom żyłoby się naprawdę wygodnie. Wprowadzając się do nowego domu - powiększyliśmy swoją przestrzeń życiową i bardzo się z tego cieszymy.Projekt domu Granat WRN1022 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Strzałem w dziesiątkę okazało się częściowe podpiwniczenie domu - powstały naprawdę bardzo praktyczne pomieszczenia gospodarcze. Garaż powiększyliśmy do dwustanowiskowego oraz podnieśliśmy ściankę kolankową nad nim - w ten sposób lepiej udało nam się zagospodarować pomieszczenie nad nim się znajdujące.Granat WRN1022 to dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem i uważam go za bardzo dobry wybór. Niezwykle ekonomiczny i cieszymy się nim każdego dnia. Polecam i pozdrawiam.
Monikab32
Wybrałam projekt domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022, ponieważ zależało mi na właśnie takim małym, wygodnym i nie za bardzo skomplikowanym domku. Przewidziany w nim układ pomieszczeń bardzo mi się spodobał, a koszty jego budowy nie były zbyt wysokie.Cała realizacja odbyła się bez większych problemów. Mieliśmy małe przesunięcia, jednak nie wynikały one ani z naszej winy, ani ze względu na czytelność projektu. Małe trudności były spowodowane warunkami pogodowymi czy niedopatrzeniem ze strony ekipy, ale na szczęście wszystko udało się zrobić dość sprawnie. Budynek został wymurowany z cegły Porotherm, a dach wyłożyliśmy blachodachówką.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu paliwem stałym wyłącznie dlatego, że w naszej miejscowości nie ma jeszcze podłączonego gazu ziemnego. Mamy zamontowany wielofunkcyjny piec, w którym można palić zarówno węglem jak i drewnem. Myślę, że taki sposób ogrzewania jest dość ekonomiczny. W projekcie domu Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022 architekt przewidział ściankę dzielącą klatkę schodową od salonu. My postanowiliśmy z niej zrezygnować, a powodem takiej decyzji była chęć zwiększenia przestrzeni w części dziennej. Zdecydowaliśmy się również na podniesienie ścianki kolankowej w pomieszczeniu na poddaszu o dwa pustaki. Póki co, ta powierzchnia funkcjonuje jako stryszek. Myślę, że oprócz wprowadzonych poprawek nic więcej bym nie zmieniła. Widziałam, że dużo osób budujących ten dom zrezygnowało ze spiżarni na rzecz powiększenia kuchni. Ja osobiście nie likwidowałabym tego pomieszczenia, gdyż moim zdaniem spiżarka to bardzo praktyczne rozwiązanie.Na chwilę obecną mieszkamy w trójkę, więc metraż naszego domu sprawdza się idealnie. Co będzie później, czas pokaże :-). Sądzę, że ilość pomieszczeń w tym projekcie spełni oczekiwania 4-5 osobowej rodziny.Cieszę się, iż zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Granat z garażem 1 stanowiskowym WRN1022. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i jesteśmy zadowoleni z całej realizacji. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki