Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 629 do 5 979 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
286 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
48 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
196 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
42 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
99,81 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
123,97 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
99,81 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
685 m³
Powierzchnia dachu
199,70 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,95 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,40 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
64,10 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
41,30 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Nieduża Haga to wolnostojący dom parterowy dedykowany czteroosobowej rodzinie. Wszystkie pomieszczenia rozplanowano w parterze, ale istnieje możliwość zaadaptowania poddasza, co niemal podwoi dostępną powierzchnię. Pomoże też dostosować go do większej rodziny, liczącej nawet siedmiu członków. Zwarta, podłużna bryła kryta jest tradycyjnym dachem dwuspadowym o kalenicy równoległej do drogi. W dwóch dłuższych elewacjach znalazły się również dwuspadowe, wsparte na słupach zadaszenia nad strefą wejściową i drzwiami tarasowymi. Tak niewielki obiekt zmieści się na średnich, a nawet małych działkach.
Wejście do domu zlokalizowano w samym środku ściany frontowej. Pomogło to logicznie oddzielić strefę nocną od dziennej - każda z nich zajmuje mniej-więcej połowę budynku. Łączy je podłużny, dostępny z dużego wiatrołapu korytarz. Spory pokój dzienny rozciąga się wzdłuż tylnej ściany, na której umieszczono drzwi balkonowe, łączące go z drobnym, zadaszonym tarasem. Od hallu oddzielony został fragmentem ściany, przy której znajdują się otwarte schody zabiegowe. W środku otwiera się on natomiast na dużą, półotwartą kuchnię, z której dostępna jest spora kotłownia wychodząca na dwór. Na ściance pomiędzy nim a pokojem dziennym zaproponowano kominek. Przeciwległą część domu zajęła strefa nocna. Dwa z trzech średniej wielkości pokoi przylegają do ściany szczytowej, a trzeci ulokowano naprzeciwko ogólnodostępnej, wygodnej łazienki. Poddasze nie jest użytkowe, ale można je zaadaptować (lub wydzielić tam przestronne pomieszczenie magazynowe, bądź suszarnię). Projekt uwzględnia okna i wewnętrzne przegrody na wyższej kondygnacji, co bardzo ułatwi ewentualne podzielenie przestrzeni na pokoje.
Dobór konstrukcji dachu także zależy do właścicieli domu. Może być ona wykonana tradycyjnie - metodą ciesielską, bądź z prefabrykowanych elementów (co skróci czas budowy). Koszty wzniesienia budynku oraz - wynikające ze zwartej formy, kubatury i odpowiedniej izolacji - ogrzewania są stosunkowo niskie.
Haga jest kompaktowym domem, który można pod wieloma względami dostosować do siebie. Wnętrze zaplanowano bardzo funkcjonalnie - strefy dzienna i nocna dzielą budynek dokładnie na pół, a pomieszczenia, w których spędza się najwięcej czasu otwierają się na ogród. Duża, dostępna również z dworu kotłownia pozwala zorganizować pralnię z suszarnią. Elastyczność projektu pozwoli zaadaptować go potrzeb każdej rodziny, a niewielkie rozmiary rozwiązują problem ograniczonej powierzchni działki.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Haga LMB47
arszil
Projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 od razu nam się spodobał. Prosta bryła i konstrukcja dachu zapewniały, że realizacja nie będzie strasznie kosztowna, a i eksploatacja nie powinna. Również powierzchnia domu była dla nas odpowiednia, tym bardziej, że istniała również możliwość adaptacji poddasza (co powoli robimy). W domu mieszkamy już półtora roku. Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Ani z ekipą wykonawczą (swoją drogą to była bardzo dobra ekipa), ani z projektem, który okazał się czytelny i bardzo prosty do poprawnego zrealizowania. Dom został ocieplony tak jak wskazywał na to projekt. Na ściany poszedł styropian i tynk strukturalny. Zdecydowaliśmy na strop drewniany zamiast betonowego, który ociepliliśmy wełną, na to poszła płyta OSB. Między krokwie daliśmy 15 cm wełny, dodatkowo 10 cm na przemian w celu pełnej izolacji. Mamy zwykły piec na węgiel/drewno oraz kominek z płaszczem wodnym. Koszty ogrzewania naprawdę nie są wysokie ze względu na zastosowanie ogrzewania podłogowego. Porównując je ze znajomymi często wychodzimy lepiej. Muszę przyznać, że układ pomieszczeń w projekcie domu Haga (LMB47) WRB1168 oceniam bardzo dobrze. Sprawdza się w pełni wszystko tak, jak zakładaliśmy. Wielkości poszczególnych sypialni są w zupełności wystarczające i dla czterech osób parter to już całkiem wygodne mieszkanie. Dokonaliśmy podziału poddasza na sypialnię, łazienkę, garderobę i przestronny hall (wyszło 45m2). Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu (dokładając jednocześnie blisko wejścia więcej pętli ogrzewania podłogowego - podobnie zrobiliśmy przy tarasie) i połączyliśmy go z korytarzem, co daje od razu po wejściu optycznie wielką przestrzeń. Rezygnując z jednej dostawki przy drzwiach wejściowych przesunęliśmy ściankę działową o 20 cm, zyskując w ten sposób więcej miejsca w łazience. Zamurowałem drzwi wejściowe z kuchni do kotłowni, co pozwoliło nam uzyskać długą ścianę na meble kuchenne. Ponadto uniknęliśmy brzydkich zapachów i zabrudzeń z kotłowni. Nad drzwiami zewnętrznymi do kotłowni zrobiłem daszek, bryłą podobny do dachu budynku, co daje ochronę drzwi przed warunkami atmosferycznymi i ładny efekt wizualny. Budynek jest ustawiony wejściem od strony południowej, okna są duże co powoduje, że dom w środku jest bardzo jasny i nasłoneczniony - dokładnie tak jak lubimy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Analizując po czasie mogliśmy zrobić zmianę w projekcie i powiększyć salon. I nawet mam pomysł jak można byłoby to zrobić. Wystarczyłoby przesunąć ścianę salonu do wysokości słupów podpierających dach nad tarasem, co wydłużyłoby salon. Taras natomiast mógłby powstać za sypialniami, czyli wychodziłoby się na niego z salonu bocznymi drzwiami. Oczywiście, pociągałoby to za sobą zmianę konstrukcji dachu, ale na pewno i z tym byśmy się uporali. Poza tym, wszystko nam się podoba. Na tą chwilę nic oprócz salonu bym w domu nie zmienił. Mam też nadzieję, że w miarę szybko uda nam się wykończyć poddasze. Polecam i pozdrawiam.
siwydom
Powiem tak, wybrałem projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ nie znalazłem w zasadzie z całej gamy projektów łatwiejszego w budowie. Wiadomo, prosta bryła i dwuspadowy dach jednocześnie zapewniają, że inwestycja nie będzie droga. Poza tym, Haga ma świetny rozkłada pomieszczeń z bezbłędnym podziałem na część nocną i dzienną. I tak, budowa naszego nowego domu trwała tyko dziesięć miesięcy. Wiele prac wykonywałem samemu i dobrze się stało, że przy okazji projekt był bardzo czytelny i przejrzysty, a i moja ekipa budowlana pracowała całkiem sprawnie. Zdecydowałem się na kocioł na ekogroszek, jednak zrezygnowałem z kominka w salonie - racze nie był tam niezbędny. Oprócz sypialni, gdzie wstawiliśmy zwykłe grzejniki, wszędzie mamy ogrzewanie podłogowe, które okazuje się bardzo ekonomiczne w eksploatacji. Poza tym, budynek jest całkiem dobrze ocieplony. Na ścianach mamy 15 cm styropianu, do tego 20 cm wełny na stropie i potem znowu 20 cm miedzy belkami w dachu. Dzięki tym rozwiązaniom spalam najwyżej 3 tony ekogroszku, co pieniężnie nie przekracza 1,8 tysiąca złotych na sezon. Podoba mi się układ pomieszczeń w domu Haga (LMB47) WRB1168 - już wcześniej wspomniałem o świetnym podziale na część nocną i dzienną. Cieszy także fakt, że goście naprawdę chwalą nasze rozwiązania, a dla naszej trójki ilość pomieszczeń i ich wielkość jest świetnie dobrana. Dodatkowo mamy jeden pokój, który może być gabinetem lub pokojem dla gości właśnie. Wiedzieliśmy, że poddasze nie będzie nam potrzebne, więc strop wykonaliśmy z drewna dzięki czemu zniknęły schody w salonie i ten zyskał dodatkową przestrzeń. Żałuję w sumie tylko tego, że zdecydowaliśmy się na wannę w łazience - w zasadzie jej nie używamy, więc wystarczyłby duży prysznic. Kilka zmian wprowadziłem także w układzie okien. Na przykład w salonie, gdzie wyjście na taras ustawione jest od wschodu, powiększyłem to wyjście do trzyczęściowego, a dodatkowe okno na tej ścianie przeniosłem na ścianę szczytową. Teraz salon jest bardzo jasny, a tak szczerze to inne pomieszczenia do ciemnych raczej też nie należą. Nasza elewacja jest zrobiona bardzo prosto. Położyliśmy biały tynk, a całość dopełniliśmy drewnianymi elementami (chociażby słupy przy wejściu). Całość wygląda naprawdę bardzo dobrze. Jestem jak najbardziej zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Na tę chwilę nie zamieniłbym go na inny. Co do samego portalu, to dobrze, że w internecie jest miejsce, gdzie można znaleźć tyle porad i zdjęć, które często pomagają. Polecam i pozdrawiam.
kuterki
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ odpowiadał nam układ pomieszczeń. Z racji tego, że nasze warunki zabudowy wymagały dachu dwuspadowego, wygląd zewnętrzny też miał znaczenie. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, dokładnie tak, jak sobie to zakładaliśmy. Nie było żadnych opóźnień. Ponadto projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 był czytelny. Warto zwrócić uwagę na wieźbę dachową. Nasz cieśla zasugerował, że jest za słaba na dachówkę. Piec mamy na miał i ekogroszek oraz dodatkowo zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Koszty, jakie ponosimy, są naprawdę niewielkie. Wprowadzaliśmy kilka zmian. Najistotniejsza z nich to podpiwniczenie całego domu i doprojektowanie klatki schodowej (jest między kuchnią a salonem). Zdecydowaliśmy się podzielić łazienkę i teraz toaleta jest osobno. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, zwłaszcza po naszych zmianach. Jak na razie mieszkamy w dwójkę z żoną, więc miejsca mamy wystarczająco dużo. Z pewnością moim największym sukcesem jest szybka realizacja ( w ciągu 7 miesięcy wybudowaliśmy dom i wprowadziliśmy się do niego). W pomieszczeniach jest bardzo jasno. Gdy odwiedzają nas goście, dobrze się czują w tak przytulnej przestrzeni. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Polecam wprowadzić takie zmiany, jak ja- są bardzo korzystne. Pozdrawiam.
ala1
Wybraliśmy projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ chcieliśmy dom parterowy. Zależało nam również na wyglądzie zewnętrznym. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. W ciągu roku postawiliśmy cały dom i przeprowadziliśmy się do niego. Projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 był czytelny, fachowcy nie skarżyli się. Piec mamy na węgiel i gaz wymiennie. W takim przypadku koszty eksploatacji są bardzo korzystne. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji, a mianowicie kotłownię umieściliśmy w piwnicy i tam jest garaż. W jej miejscu na parterze jest teraz jadalnia. Również zlikwidowaliśmy schody na poddasze z salonu. Zmieniliśmy też wygląd zewnętrzny, teraz bardziej przypomina dworek. Układ pomieszczeń jest dobry, ale jednak dwa pokoje, które mają po 11m, mogłyby być trochę większe. Sądzę też, że mogłaby być jeszcze osobna toaleta. Salon jest wystarczająco duży, ponieważ nie robimy dużych uroczystości w domu. A jeśli chodzi o mniejsze święta, to jak najbardziej mamy na to miejsce. Moja rodzina liczy cztery osoby, dla każdego jest wystarczająca ilość miejsca. Brakuje nam jedynie garderoby. Z pewnością gdybyśmy za gospodarowali także poddasze miejsca byłoby znacznie więcej. Ale nie mamy takich planów jak na razie. Na pewno największym plusem przy tej realizacji były wprowadzone zmiany, czyli zrobienie garażu i kotłowni w piwnicy. Oczywiście, wybór projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168 uważamy za trafiony. W domu jest jasno i przytulnie. Polecam i pozdrawiam.
krzysztof28
Wybierając projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 najbardziej kierowaliśmy się jego ceną, ponieważ był tani w budowie, a tym samym ekonomiczny w utrzymaniu. Po prostu nam odpowiadał. Cała budowa przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Nasi wykonawcy nie mieli problemów z odczytaniem projektu domu Haga (LMB47) WRB1168 był bardzo przejrzysty. Piec posiadamy na węgiel i jesteśmy nim usatysfakcjonowani. Wprowadziliśmy kilka niezbędnych dla nas modyfikacji, a mianowicie podnieśliśmy ściankę kolankową i zrobiliśmy poddasze użytkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się zrobić do góry balkon wnękowy. Przez tą zmianę nasz dom zyskał na indywidualności, a my zyskaliśmy więcej przestrzeni. żałuję, że nie zmieniliśmy schodów na poddasze- warto umieścić je w pokoju obok salonu. Mogłam też zrezygnować z tego pokoju, aby mieć więcej powierzchni w części dziennej. Warto zwrócić uwagę na te aspekty. Układ pomieszczeń nam odpowiada. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc każdy ma miejsce dla siebie. Jeśli odwiedzają nas goście, możemy ich bez problemu ugościć, gdyż na poddaszu mamy część gościnną z dużym stołem. Nasz dom jest dobrze usytuowany na działce, ponieważ wejście mamy od wschodu, a salon od zachodu i w pomieszczeniach zawsze jest jasno. Wybór projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168 był bardzo trafny i jestem szczęśliwa, że taka była nasza decyzja. Polecam i pozdrawiam.
grunt-Anka
Wybraliśmy projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ układ pomieszczeń był bardzo funkcjonalny, nie miał piwnicy i można zaadaptować poddasze na cele mieszkalne. Żadnych dodatkowych cech nie musiał spełniać. Dlatego zdecydowaliśmy się na ten dom. Budowa poszła bardzo sprawnie, w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia mieszkaliśmy już w nowym domu. To była zasługa ekipy budowlanej, byli to porządni fachowcy, którzy znali się na swojej pracy. Chcieli pracować i wiedzieli, co robią. Z projektem domu Haga (LMB47) WRB1168 też nie mieli żadnych kłopotów. Piec mamy na drewno, węgiel, miał i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Z racji tego, że mąż jest na emeryturze, to ma czas, aby się tym wszystkim zająć. Koszty ogrzewania są bardzo zadowalające. Wejście do domu mamy od północy i przy takim rozmieszczeniu domu na działce w ciągu dnia jest zawsze jasno w pomieszczeniach. Wprowadziliśmy drobne poprawki, aby udoskonalić nasz dom i dostosować go do naszych potrzeb. Zmieniliśmy umieszczenie schodów na górze- w projekcie były w salonie, a my je zrobiliśmy w kotłowni. Kolejną modyfikacją było zamknięcie kuchni.Połączyliśmy także pokój od strony północnej z tym od południowej i teraz mąż ma tam dużą, przestronną bibliotekę. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, dobry pomysł z podzieleniem domu na strefy dzienną i nocną. Mieszkamy w dwójkę, więc miejsca mamy wystarczająco. Każdy z nas ma swoją przestrzeń, mąż swoją biblioteczkę, a moje królestwo to kuchnia. Najbardziej jestem zadowolona z tempa budowy, że to wszystko tak sprawnie się nam potoczyło. Oczywiście, mamy miejsce na przyjęcie gości, w pokoju dziennym mamy duży stół, który wykorzystujemy przy takich okazjach. Bardzo jestem zadowolona, że zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym Haga (LMB47) WRB1168, to był dobry wybór. Gdybyśmy budowali się drugi raz, to dom byłby identyczny. Polecam i pozdrawiam.
arszil
Projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 od razu nam się spodobał. Prosta bryła i konstrukcja dachu zapewniały, że realizacja nie będzie strasznie kosztowna, a i eksploatacja nie powinna. Również powierzchnia domu była dla nas odpowiednia, tym bardziej, że istniała również możliwość adaptacji poddasza (co powoli robimy). W domu mieszkamy już półtora roku. Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Ani z ekipą wykonawczą (swoją drogą to była bardzo dobra ekipa), ani z projektem, który okazał się czytelny i bardzo prosty do poprawnego zrealizowania. Dom został ocieplony tak jak wskazywał na to projekt. Na ściany poszedł styropian i tynk strukturalny. Zdecydowaliśmy na strop drewniany zamiast betonowego, który ociepliliśmy wełną, na to poszła płyta OSB. Między krokwie daliśmy 15 cm wełny, dodatkowo 10 cm na przemian w celu pełnej izolacji. Mamy zwykły piec na węgiel/drewno oraz kominek z płaszczem wodnym. Koszty ogrzewania naprawdę nie są wysokie ze względu na zastosowanie ogrzewania podłogowego. Porównując je ze znajomymi często wychodzimy lepiej. Muszę przyznać, że układ pomieszczeń w projekcie domu Haga (LMB47) WRB1168 oceniam bardzo dobrze. Sprawdza się w pełni wszystko tak, jak zakładaliśmy. Wielkości poszczególnych sypialni są w zupełności wystarczające i dla czterech osób parter to już całkiem wygodne mieszkanie. Dokonaliśmy podziału poddasza na sypialnię, łazienkę, garderobę i przestronny hall (wyszło 45m2). Zrezygnowaliśmy z wiatrołapu (dokładając jednocześnie blisko wejścia więcej pętli ogrzewania podłogowego - podobnie zrobiliśmy przy tarasie) i połączyliśmy go z korytarzem, co daje od razu po wejściu optycznie wielką przestrzeń. Rezygnując z jednej dostawki przy drzwiach wejściowych przesunęliśmy ściankę działową o 20 cm, zyskując w ten sposób więcej miejsca w łazience. Zamurowałem drzwi wejściowe z kuchni do kotłowni, co pozwoliło nam uzyskać długą ścianę na meble kuchenne. Ponadto uniknęliśmy brzydkich zapachów i zabrudzeń z kotłowni. Nad drzwiami zewnętrznymi do kotłowni zrobiłem daszek, bryłą podobny do dachu budynku, co daje ochronę drzwi przed warunkami atmosferycznymi i ładny efekt wizualny. Budynek jest ustawiony wejściem od strony południowej, okna są duże co powoduje, że dom w środku jest bardzo jasny i nasłoneczniony - dokładnie tak jak lubimy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Analizując po czasie mogliśmy zrobić zmianę w projekcie i powiększyć salon. I nawet mam pomysł jak można byłoby to zrobić. Wystarczyłoby przesunąć ścianę salonu do wysokości słupów podpierających dach nad tarasem, co wydłużyłoby salon. Taras natomiast mógłby powstać za sypialniami, czyli wychodziłoby się na niego z salonu bocznymi drzwiami. Oczywiście, pociągałoby to za sobą zmianę konstrukcji dachu, ale na pewno i z tym byśmy się uporali. Poza tym, wszystko nam się podoba. Na tą chwilę nic oprócz salonu bym w domu nie zmienił. Mam też nadzieję, że w miarę szybko uda nam się wykończyć poddasze. Polecam i pozdrawiam.
siwydom
Powiem tak, wybrałem projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ nie znalazłem w zasadzie z całej gamy projektów łatwiejszego w budowie. Wiadomo, prosta bryła i dwuspadowy dach jednocześnie zapewniają, że inwestycja nie będzie droga. Poza tym, Haga ma świetny rozkłada pomieszczeń z bezbłędnym podziałem na część nocną i dzienną. I tak, budowa naszego nowego domu trwała tyko dziesięć miesięcy. Wiele prac wykonywałem samemu i dobrze się stało, że przy okazji projekt był bardzo czytelny i przejrzysty, a i moja ekipa budowlana pracowała całkiem sprawnie. Zdecydowałem się na kocioł na ekogroszek, jednak zrezygnowałem z kominka w salonie - racze nie był tam niezbędny. Oprócz sypialni, gdzie wstawiliśmy zwykłe grzejniki, wszędzie mamy ogrzewanie podłogowe, które okazuje się bardzo ekonomiczne w eksploatacji. Poza tym, budynek jest całkiem dobrze ocieplony. Na ścianach mamy 15 cm styropianu, do tego 20 cm wełny na stropie i potem znowu 20 cm miedzy belkami w dachu. Dzięki tym rozwiązaniom spalam najwyżej 3 tony ekogroszku, co pieniężnie nie przekracza 1,8 tysiąca złotych na sezon. Podoba mi się układ pomieszczeń w domu Haga (LMB47) WRB1168 - już wcześniej wspomniałem o świetnym podziale na część nocną i dzienną. Cieszy także fakt, że goście naprawdę chwalą nasze rozwiązania, a dla naszej trójki ilość pomieszczeń i ich wielkość jest świetnie dobrana. Dodatkowo mamy jeden pokój, który może być gabinetem lub pokojem dla gości właśnie. Wiedzieliśmy, że poddasze nie będzie nam potrzebne, więc strop wykonaliśmy z drewna dzięki czemu zniknęły schody w salonie i ten zyskał dodatkową przestrzeń. Żałuję w sumie tylko tego, że zdecydowaliśmy się na wannę w łazience - w zasadzie jej nie używamy, więc wystarczyłby duży prysznic. Kilka zmian wprowadziłem także w układzie okien. Na przykład w salonie, gdzie wyjście na taras ustawione jest od wschodu, powiększyłem to wyjście do trzyczęściowego, a dodatkowe okno na tej ścianie przeniosłem na ścianę szczytową. Teraz salon jest bardzo jasny, a tak szczerze to inne pomieszczenia do ciemnych raczej też nie należą. Nasza elewacja jest zrobiona bardzo prosto. Położyliśmy biały tynk, a całość dopełniliśmy drewnianymi elementami (chociażby słupy przy wejściu). Całość wygląda naprawdę bardzo dobrze. Jestem jak najbardziej zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Na tę chwilę nie zamieniłbym go na inny. Co do samego portalu, to dobrze, że w internecie jest miejsce, gdzie można znaleźć tyle porad i zdjęć, które często pomagają. Polecam i pozdrawiam.
kuterki
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ odpowiadał nam układ pomieszczeń. Z racji tego, że nasze warunki zabudowy wymagały dachu dwuspadowego, wygląd zewnętrzny też miał znaczenie. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, dokładnie tak, jak sobie to zakładaliśmy. Nie było żadnych opóźnień. Ponadto projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 był czytelny. Warto zwrócić uwagę na wieźbę dachową. Nasz cieśla zasugerował, że jest za słaba na dachówkę. Piec mamy na miał i ekogroszek oraz dodatkowo zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Koszty, jakie ponosimy, są naprawdę niewielkie. Wprowadzaliśmy kilka zmian. Najistotniejsza z nich to podpiwniczenie całego domu i doprojektowanie klatki schodowej (jest między kuchnią a salonem). Zdecydowaliśmy się podzielić łazienkę i teraz toaleta jest osobno. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, zwłaszcza po naszych zmianach. Jak na razie mieszkamy w dwójkę z żoną, więc miejsca mamy wystarczająco dużo. Z pewnością moim największym sukcesem jest szybka realizacja ( w ciągu 7 miesięcy wybudowaliśmy dom i wprowadziliśmy się do niego). W pomieszczeniach jest bardzo jasno. Gdy odwiedzają nas goście, dobrze się czują w tak przytulnej przestrzeni. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168. Polecam wprowadzić takie zmiany, jak ja- są bardzo korzystne. Pozdrawiam.
ala1
Wybraliśmy projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ chcieliśmy dom parterowy. Zależało nam również na wyglądzie zewnętrznym. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. W ciągu roku postawiliśmy cały dom i przeprowadziliśmy się do niego. Projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 był czytelny, fachowcy nie skarżyli się. Piec mamy na węgiel i gaz wymiennie. W takim przypadku koszty eksploatacji są bardzo korzystne. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji, a mianowicie kotłownię umieściliśmy w piwnicy i tam jest garaż. W jej miejscu na parterze jest teraz jadalnia. Również zlikwidowaliśmy schody na poddasze z salonu. Zmieniliśmy też wygląd zewnętrzny, teraz bardziej przypomina dworek. Układ pomieszczeń jest dobry, ale jednak dwa pokoje, które mają po 11m, mogłyby być trochę większe. Sądzę też, że mogłaby być jeszcze osobna toaleta. Salon jest wystarczająco duży, ponieważ nie robimy dużych uroczystości w domu. A jeśli chodzi o mniejsze święta, to jak najbardziej mamy na to miejsce. Moja rodzina liczy cztery osoby, dla każdego jest wystarczająca ilość miejsca. Brakuje nam jedynie garderoby. Z pewnością gdybyśmy za gospodarowali także poddasze miejsca byłoby znacznie więcej. Ale nie mamy takich planów jak na razie. Na pewno największym plusem przy tej realizacji były wprowadzone zmiany, czyli zrobienie garażu i kotłowni w piwnicy. Oczywiście, wybór projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168 uważamy za trafiony. W domu jest jasno i przytulnie. Polecam i pozdrawiam.
krzysztof28
Wybierając projekt domu Haga (LMB47) WRB1168 najbardziej kierowaliśmy się jego ceną, ponieważ był tani w budowie, a tym samym ekonomiczny w utrzymaniu. Po prostu nam odpowiadał. Cała budowa przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Nasi wykonawcy nie mieli problemów z odczytaniem projektu domu Haga (LMB47) WRB1168 był bardzo przejrzysty. Piec posiadamy na węgiel i jesteśmy nim usatysfakcjonowani. Wprowadziliśmy kilka niezbędnych dla nas modyfikacji, a mianowicie podnieśliśmy ściankę kolankową i zrobiliśmy poddasze użytkowe. W związku z tym zdecydowaliśmy się zrobić do góry balkon wnękowy. Przez tą zmianę nasz dom zyskał na indywidualności, a my zyskaliśmy więcej przestrzeni. żałuję, że nie zmieniliśmy schodów na poddasze- warto umieścić je w pokoju obok salonu. Mogłam też zrezygnować z tego pokoju, aby mieć więcej powierzchni w części dziennej. Warto zwrócić uwagę na te aspekty. Układ pomieszczeń nam odpowiada. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc każdy ma miejsce dla siebie. Jeśli odwiedzają nas goście, możemy ich bez problemu ugościć, gdyż na poddaszu mamy część gościnną z dużym stołem. Nasz dom jest dobrze usytuowany na działce, ponieważ wejście mamy od wschodu, a salon od zachodu i w pomieszczeniach zawsze jest jasno. Wybór projektu domu parterowego Haga (LMB47) WRB1168 był bardzo trafny i jestem szczęśliwa, że taka była nasza decyzja. Polecam i pozdrawiam.
grunt-Anka
Wybraliśmy projekt domu Haga (LMB47) WRB1168, ponieważ układ pomieszczeń był bardzo funkcjonalny, nie miał piwnicy i można zaadaptować poddasze na cele mieszkalne. Żadnych dodatkowych cech nie musiał spełniać. Dlatego zdecydowaliśmy się na ten dom. Budowa poszła bardzo sprawnie, w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia mieszkaliśmy już w nowym domu. To była zasługa ekipy budowlanej, byli to porządni fachowcy, którzy znali się na swojej pracy. Chcieli pracować i wiedzieli, co robią. Z projektem domu Haga (LMB47) WRB1168 też nie mieli żadnych kłopotów. Piec mamy na drewno, węgiel, miał i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Z racji tego, że mąż jest na emeryturze, to ma czas, aby się tym wszystkim zająć. Koszty ogrzewania są bardzo zadowalające. Wejście do domu mamy od północy i przy takim rozmieszczeniu domu na działce w ciągu dnia jest zawsze jasno w pomieszczeniach. Wprowadziliśmy drobne poprawki, aby udoskonalić nasz dom i dostosować go do naszych potrzeb. Zmieniliśmy umieszczenie schodów na górze- w projekcie były w salonie, a my je zrobiliśmy w kotłowni. Kolejną modyfikacją było zamknięcie kuchni.Połączyliśmy także pokój od strony północnej z tym od południowej i teraz mąż ma tam dużą, przestronną bibliotekę. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, dobry pomysł z podzieleniem domu na strefy dzienną i nocną. Mieszkamy w dwójkę, więc miejsca mamy wystarczająco. Każdy z nas ma swoją przestrzeń, mąż swoją biblioteczkę, a moje królestwo to kuchnia. Najbardziej jestem zadowolona z tempa budowy, że to wszystko tak sprawnie się nam potoczyło. Oczywiście, mamy miejsce na przyjęcie gości, w pokoju dziennym mamy duży stół, który wykorzystujemy przy takich okazjach. Bardzo jestem zadowolona, że zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym Haga (LMB47) WRB1168, to był dobry wybór. Gdybyśmy budowali się drugi raz, to dom byłby identyczny. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki