Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall7,15 m²
2. Pokój8,11 m² (16,05 m²*)
3. Pokój13,06 m² (18,90 m²*)
4. Pokój12,87 m² (17,28 m²*)
5. Łazienka6,30 m² (12,73 m²*)
6. Strych27,33 m² (44,34 m²*)
7. Balkon (4,62 m²*)
Razem rzut poddasza74,82 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 679 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
158,64 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
149,04 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
299,14 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
914 m³
Powierzchnia dachu
219 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
37°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,88 m
Szerokość elewacji
17,01 m
Długość elewacji
10,80 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,88 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,67 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
77,60 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
34,60 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Fundamenty: tradycyjne - na ławach fundamentowych. Strop: żelbetowy wylewany. Ściany: dwuwarstwowe - pustak ceramiczny 25 cm + styropian Termo Organika 20 cm/wełna mineralna 17 cm. Dach: tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową CREATON, okna dachowe FAKRO. Elewacja: drewno elewacyjne Thermory thermo sosna skandynawska firmy Komplex Market połączone z tynkiem. Ogrzewanie: gazowe - piec kondensacyjny oraz ogrzewanie podłogowe w salonie, kuchni, jadalni, łazienkach, wiatrołapie i części komunikacyjnej oraz tradycyjne grzejniki w pozostałych pomieszczeniach. Wentylacja: grawitacyjna.
Projekt domu HomeKoncept-21 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt HomeKoncept-21 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu HomeKoncept 21
Radek1021
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym HomeKoncept-21 KRX1021, ponieważ przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalny i wiedzieliśmy, że jedynie drobne zmiany w całości dostosują go do wszystkich naszych potrzeb. Duże znaczenie przy naszym wyborze miała również prosta bryła, gdyż na tego typu konstrukcji od początku nam zależało.Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Współpracowaliśmy z naprawdę świetną firmą fachowców, którzy ze wszystkim poradzili sobie bardzo sprawnie. Cała inwestycja przebiegła w błyskawicznym tempie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy 11 marca, a już 18 grudnia tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu. Właściwie był on już gotowy w listopadzie, aczkolwiek wtedy nie mieliśmy jeszcze dostępu do wody, gdyż wykopana przez nas studnia okazała się nie spełniać prawidłowo swojej funkcji i musieliśmy wykonać na własny koszt doprowadzenie wodociągu.Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej przez architekta technologii budowy i wszystkie użyte przez nas materiały potrzebne do postawienia konstrukcji były zgodne z projektem. Zmiana dotyczyła jednak wyglądu elewacji, gdyż zrezygnowaliśmy na niej z drewnianych wstawek - po przeliczeniu, okazało się iż takie rozwiązanie podrożyłoby koszty inwestycji aż o 20 tys. zł. Uważam, że śmiało można sugerować się oszacowaną kwotą dotyczącą ceny realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego - nam udało się nawet obniżyć sugerowane koszty.Zdecydowaliśmy się na instalację systemu rekuperacyjnego, a dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Koszty ogrzewania w trakcie zeszłej zimy wyniosły ok. 500-600 zł miesięcznie. Był to jednak nasz pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, więc mury musiały się dobrze nagrzać, a cała instalacja grzewcza była jeszcze w fazie regulacji. Myślę, więc że w następnych latach będziemy potrzebować już mniejszych ilości opału.W projekcie HomeKoncept-21 KRX1021 wprowadziliśmy pewne zmiany. Świetnym pomysłem było podniesienie ścianki kolankowej o wysokość dwóch pustaków. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu stały się przestronniejsze i łatwiejsze w zaaranżowaniu, więc uważam że naprawdę warto polecić to rozwiązanie. Oprócz tego wykonaliśmy osobne zadaszenie tarasu, które bardzo dobrze komponuje się z resztą konstrukcji. Za sprawą niewielkich wymiarów, spiżarka przy kuchni byłaby mało ustawna, dlatego też postanowiliśmy z niej zrezygnować, co jednocześnie pozwoliło nam na powiększenie kuchni oraz głównego hallu. Po wymurowaniu budynku doszliśmy do wniosku, że salon jest dla nas jednak nieco za mały. Z tego względu postanowiliśmy powiększyć go, przyłączając do niego powierzchnię znajdującego się obok pokoju. Myślę jednak, że tą kwestię warto wziąć pod uwagę już na samym początku i na etapie adaptacji zlecić poszerzenie domu od strony salonu o 1 metr, tym bardziej, że koszty takiego rozwiązania w stosunku do ceny całej inwestycji są naprawdę niewielkie. Gdybym wcześniej zdecydował się na tą zmianę, obecnie rozważyłbym również wygospodarowanie kosztem części łazienki korytarza prowadzącego do pomieszczenia nad garażem bezpośrednio z górnego hallu. Tą powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby, pralni oraz pokoju do ćwiczeń, aczkolwiek można byłoby zrobić w tym miejscu dużą sypialnię. Budując po raz drugi, dodatkowo powiększyłbym garaż do ok. 36 m², gdyż oryginalny okazał się nieco za mały, przez co w naszym przypadku konieczne było postawienie wolnostojącego obok domu.W pozostałych kwestiach nie mam zastrzeżeń. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie HomeKoncept-21 KRX1021 został naprawdę dobrze przemyślany i w całości spełnia nasze oczekiwania. Bardzo podoba mi się to, iż każdy metr został w nim praktycznie wykorzystany przez co przestrzeń się nie marnuje. Wymiary halli i korytarzy są dosyć niewielkie, dzięki czemu nie ujmują powierzchni pokojom. Metraż naszego domu jest w pełni komfortowy dla naszej 4-osobowej rodziny. Każdy z domowników posiada swoją własną, prywatną przestrzeń, a dodatkowo mamy jeszcze miejsce na przenocowanie gości. Myślę, że po adaptacji pomieszczenia nad garażem na sypialnię, w takim domu bez problemu będzie mogła zamieszkać większa rodzina. Pozdrawiam.
Radek1021
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym HomeKoncept-21 KRX1021, ponieważ przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalny i wiedzieliśmy, że jedynie drobne zmiany w całości dostosują go do wszystkich naszych potrzeb. Duże znaczenie przy naszym wyborze miała również prosta bryła, gdyż na tego typu konstrukcji od początku nam zależało.Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Współpracowaliśmy z naprawdę świetną firmą fachowców, którzy ze wszystkim poradzili sobie bardzo sprawnie. Cała inwestycja przebiegła w błyskawicznym tempie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy 11 marca, a już 18 grudnia tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego, w pełni wykończonego domu. Właściwie był on już gotowy w listopadzie, aczkolwiek wtedy nie mieliśmy jeszcze dostępu do wody, gdyż wykopana przez nas studnia okazała się nie spełniać prawidłowo swojej funkcji i musieliśmy wykonać na własny koszt doprowadzenie wodociągu.Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej przez architekta technologii budowy i wszystkie użyte przez nas materiały potrzebne do postawienia konstrukcji były zgodne z projektem. Zmiana dotyczyła jednak wyglądu elewacji, gdyż zrezygnowaliśmy na niej z drewnianych wstawek - po przeliczeniu, okazało się iż takie rozwiązanie podrożyłoby koszty inwestycji aż o 20 tys. zł. Uważam, że śmiało można sugerować się oszacowaną kwotą dotyczącą ceny realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego - nam udało się nawet obniżyć sugerowane koszty.Zdecydowaliśmy się na instalację systemu rekuperacyjnego, a dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Koszty ogrzewania w trakcie zeszłej zimy wyniosły ok. 500-600 zł miesięcznie. Był to jednak nasz pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, więc mury musiały się dobrze nagrzać, a cała instalacja grzewcza była jeszcze w fazie regulacji. Myślę, więc że w następnych latach będziemy potrzebować już mniejszych ilości opału.W projekcie HomeKoncept-21 KRX1021 wprowadziliśmy pewne zmiany. Świetnym pomysłem było podniesienie ścianki kolankowej o wysokość dwóch pustaków. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu stały się przestronniejsze i łatwiejsze w zaaranżowaniu, więc uważam że naprawdę warto polecić to rozwiązanie. Oprócz tego wykonaliśmy osobne zadaszenie tarasu, które bardzo dobrze komponuje się z resztą konstrukcji. Za sprawą niewielkich wymiarów, spiżarka przy kuchni byłaby mało ustawna, dlatego też postanowiliśmy z niej zrezygnować, co jednocześnie pozwoliło nam na powiększenie kuchni oraz głównego hallu. Po wymurowaniu budynku doszliśmy do wniosku, że salon jest dla nas jednak nieco za mały. Z tego względu postanowiliśmy powiększyć go, przyłączając do niego powierzchnię znajdującego się obok pokoju. Myślę jednak, że tą kwestię warto wziąć pod uwagę już na samym początku i na etapie adaptacji zlecić poszerzenie domu od strony salonu o 1 metr, tym bardziej, że koszty takiego rozwiązania w stosunku do ceny całej inwestycji są naprawdę niewielkie. Gdybym wcześniej zdecydował się na tą zmianę, obecnie rozważyłbym również wygospodarowanie kosztem części łazienki korytarza prowadzącego do pomieszczenia nad garażem bezpośrednio z górnego hallu. Tą powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby, pralni oraz pokoju do ćwiczeń, aczkolwiek można byłoby zrobić w tym miejscu dużą sypialnię. Budując po raz drugi, dodatkowo powiększyłbym garaż do ok. 36 m², gdyż oryginalny okazał się nieco za mały, przez co w naszym przypadku konieczne było postawienie wolnostojącego obok domu.W pozostałych kwestiach nie mam zastrzeżeń. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie HomeKoncept-21 KRX1021 został naprawdę dobrze przemyślany i w całości spełnia nasze oczekiwania. Bardzo podoba mi się to, iż każdy metr został w nim praktycznie wykorzystany przez co przestrzeń się nie marnuje. Wymiary halli i korytarzy są dosyć niewielkie, dzięki czemu nie ujmują powierzchni pokojom. Metraż naszego domu jest w pełni komfortowy dla naszej 4-osobowej rodziny. Każdy z domowników posiada swoją własną, prywatną przestrzeń, a dodatkowo mamy jeszcze miejsce na przenocowanie gości. Myślę, że po adaptacji pomieszczenia nad garażem na sypialnię, w takim domu bez problemu będzie mogła zamieszkać większa rodzina. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki