Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall6,40 m²
2. Pokój13,13 m²
3. Pokój11,37 m²
4. Pokój9,48 m²
5. Pokój16,18 m²
6. Łazienka4,49 m²
7. Garderoba3,82 m²
Razem rzut poddasza64,87 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
133,20 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
132,10 m²
Powierzchnia dachu
193 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,50 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty betonowe. Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków z betonu komórkowego + docieplenie (styropian). Ściany wewnętrzne nośne z bloczków z betonu komórkowego, działowe z bloczków z betonu komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K. Strop gęstożebrowy. Elewacje: tynk strukturalny (akrylowy, mineralny), płytki klinkierowe lub kamień cięty. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową lub każde lżejsze.
Projekt domu Jaskółka to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Jaskółka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Sześć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jaskółka zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Jaskółka
adam1606
Projekt domu Jaskółka WRX1012 wybraliśmy, ponieważ spodobał nam się jego układ pomieszczeń, w którym było przewidziane wszystko to, na czym nam zależało. Dany projekt domu przedstawiał przede wszystkim budynek, który bez problemów będzie można ustawić na naszej działce. Nawet zdecydowałem się odsunąć dom 10m od drogi, aby spokojnie móc przed nim zaparkować samochód.Mamy piec na gaz, a także piec na węgiel i ostatniej zimy spaliłem tyko 2 tony węgla na ogrzanie domu. Dodatkowo jeszcze trochę drewna na rozpałkę i gazu na ogrzanie wody - ale to naprawdę nie były wysokie koszty. Oczywiście postanowiłem też położyć 15cm styropianu zamiast 12cm i zainwestować w okna trzyszybowe.Układ pomieszczeń w Jaskółka WRX1012 został dobrze rozwiązany. Na dole mamy całkiem spory salon, a dodatkowy pokój, póki co, pełni funkcję bawialni naszego dziecka. Na górze nad salonem mamy sypialnię. Jeden z pokoi zajmuje dziecko, a jeden na razie stoi pusty. Natomiast pokój przy łazience zniknął, dzięki czemu mamy większą łazienkę i dodatkową garderobę. Był to całkiem dobry pomysł - kolejna sypialnia nie była nam potrzebna, a duża łazienka robi świetne wrażenie i jest bardzo wygodna. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby, ale myślę, że dla czterech osób będzie to optymalne rozwiązanie. Zmieniliśmy trochę układ okien w dom, co odrobinę poprawiło jeszcze i tak dobre doświetlenie wnętrze. Pozbyliśmy się okna na krótkiej ścianie w salonie przy kuchni i wstawiliśmy je na przeciwnej ścianie. Nie ma też okna w kotłowni - wentylacja poszła drzwiami, więc i to udało się rozwiązać. Dodatkowe okna połaciowe pojawiły się też w powiększonej łazience, a taras za naszą sypialnią zdecydowaliśmy się całkowicie zadaszyć. Zamiast drzwi tarasowych w kuchni mamy okno, dzięki temu kuchnia jest bardziej przestronna i bardziej ustawna.Z naszego wyboru jestem bardzo zadowolony. Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012 jest bardzo dobrze przemyślany. Zastanawiam się jednak, czy potrzebna jest aż tak widoczna (o trzy stopnie) różnica poziomów na parterze i czy domek nie mógłby być o pół metra szerszy. Polecam i pozdrawiam.
Paweł1012
Wraz z moją żoną zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012. Budynek spodobał nam się pod kątem wizualnym, a przewidziany w nim wewnętrzny układ odpowiadał naszym potrzebom.Podczas realizacji nie natknęliśmy się na żadne problemy, a współpracujący z nami fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie. Koszty budowy zależą od użytych materiałów oraz zatrudnionych specjalistów, dlatego też postanowiliśmy nie korzystać z usług tylko jednej firmy, a na własną rękę szukaliśmy osobnych wykonawców do poszczególnych prac. Myślę, że można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta, aczkolwiek aby się w niej zmieścić należy zastosować podobny system oraz poszukać tańszych zamienników zalecanych materiałów i elementów np. rekomendowane w projekcie bloczki Ytong zastąpiliśmy gazobetonem innego producenta.Ściany ociepliliśmy tradycyjnym styropianem o grubości 15 cm. W kotłowni zamontowaliśmy piec, w którym palimy węglem i drewnem. Koszty ogrzewania w naszym przypadku są dosyć korzystne, gdyż przez cały okres grzewczy wydajemy ok 3 tys. zł. na opał.Do projektu Jaskółka WRX1012 wprowadziliśmy zmianę i zrezygnowaliśmy z drzwi między korytarzem a kotłownią. Obecnie dostać się można do niej przechodząc przez garaż, a z kolei do niego zrobiliśmy bezpośrednie przejście z wiatrołapu. Nie wstawialiśmy jednego z dwóch pierwotnie przewidzianych okien połaciowych, a w kuchni zlikwidowaliśmy wyjście na taras. Jest ona otwarta na salon, a przeszklenia w strefie wypoczynkowej wychodzą na zachód i południe, więc jest tam naprawdę jasno. Z racji tego okno tarasowe w kuchni nie było nam potrzebne, a w dodatku zmniejszało ustawność tego pomieszczenia i teraz mamy więcej miejsca na szafki. Myślę, że warto również rozważyć powiększenie dolnej łazienki przyłączając do niej powierzchnię spiżarni.Metraż projektu domu Jaskółka WRX1012 idealnie sprawdza się przy naszej 4-osobowej rodzinie. Sądzę nawet, że 2 lub 3 dodatkowych domowników nie stanowiłoby problemu. Jesteśmy zadowoleni z naszej realizacji, a mojej żonie szczególnie podobają się uwzględnione przy sypialniach balkony. Pozdrawiam.
mili87
Nasz wybór padł na projekt domu Jaskółka WRX1012, ponieważ jego układ pomieszczeń najbardziej nam odpowiadał. Wszystko rozmieszczone jest bardzo praktycznie. Podoba mi się to, że przy stosunkowo niedużym metrażu dom posiada aż 5 sypialni. Chociaż przy wyborze najbardziej skupialiśmy się na wnętrzu domu, to muszę przyznać, iż jego wygląd zewnętrzny również przypadł nam do gustu. Podczas samej realizacji, nie mieliśmy żadnych komplikacji. Małym utrudnieniem było natomiast to, iż zawarte w projekcie opisy odnośnie materiałów nie były szczegółowe. Była podana ilość (np. 2 tony), ale bez dokładnej specyfikacji. Musieliśmy obliczyć wszystko na własną rękę. Na szczęście sam na co dzień zajmuję się budowlanką, więc nie było to dla mnie szczególnie kłopotliwe. Do budowy użyłem bloczków ceramicznych. Strop Teriva, czyli tak jak było w projekcie. Do pokrycia dachu użyłem blacho-dachówki. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012 jest niedrogi w budowie. Jeśli ktoś chociaż trochę zna się na budownictwie i poszuka tańszych materiałów, to okaże się, że koszty mogą być jeszcze mniejsze.W całym domu zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Wiem z doświadczenia, że to naprawdę komfortowe i korzystne finansowo rozwiązanie. We wszystkich pomieszczeniach jest ciepło i przyjemnie. Całość ogrzewana jest dzięki piecowi na paliwo stałe, w którym palę ekogroszkiem. W pierwszym okresie zimowym po przeprowadzce zużyłem ok. 2,5 tony opału. Myślę, że to niedużo zważywszy na to, iż nowo powstałe domy potrzebują na początku większego ogrzania.Dość istotną zmianą, którą wprowadziłem do projektu było wyrównanie stropu. W pierwotnej wersji miał być 3 stopniowy uskok nad garażem. Teraz całe poddasze znajduje się na jednym poziomie. Okna i drzwi balkonowe są w naszym przypadku proste zamiast zaokrąglonych. Mam również w planie przedłużenie dachu nad balkonem z tyłu domu. Wpadłem na ten pomysł już po zakończonej realizacji, jednak myślę że nie będzie problemu z dobudowaniem połaci.Dom położony jest tak, że salon znajduje się po stronie wschodniej. Po zachodniej mamy wejście oraz garaż. Dzięki temu, iż okna w części dziennej wychodzą na wschód i południe, mamy tam dużo słońca praktycznie do wieczora.Obecnie w domu mieszkam z żoną i naszym dzieckiem. Sądzę, że przy tej ilości sypialni dwa razy większa rodzina żyłaby tam równie komfortowo.Najbardziej lubimy spędzać czas w salonie i kuchni, w której zmieniłem układ mebli na inny niż ukazywała wizualizacja. Jest to naprawdę bardzo funkcjonalne pomieszczenie, a spiżarka świetnie się sprawdza. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Jaskółka WRX1012 i z czystym sumieniem możemy polecić go innym. Pozdrawiam
karolciar
Ze względu na to, iż posiadamy bardzo wąską działkę, wybór projektu był w naszym przypadku mocno ograniczony. Największe znaczenie zwracaliśmy więc na wymiary budynku, a projekt Jaskółka WRX1012 był dla nas pod tym względem najlepszym wyborem. Dodatkowo układ okien pozwalał na całkowitą rezygnację z przeszkleń od jednej strony domu, a stosując to rozwiązanie mogliśmy usytuować go przy samej granicy działki bez żadnych konsekwencji. Teraz, po zakończeniu inwestycji widzę, że zakup tego projektu był świetną decyzją nie tylko z uwagi na format, ale także funkcjonalność.W trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Projekt nabyliśmy w styczniu 2013 r., a w maju rozpoczęliśmy pierwsze prace. Po ok. 2,5 roku zakończyliśmy inwestycję i z początkiem 2016 r. dom był już gotowy do zamieszkania. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm, a następnie ociepliliśmy je 25 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Sądzę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie.Projekt Jaskółka WRX1012 przewidywał garaż w bryle domu, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować, gdyż obok mamy postawiony osobny, wolnostojący budynek z przeznaczeniem na wstawienie samochodu. Dodatkowo przenieśliśmy do niego kotłownię, a w jej pierwotnym miejscu wykonaliśmy pralnię. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie dużego pokoju rekreacyjnego. Łazienka na poddaszu wydawała nam się trochę mała, dlatego postanowiliśmy wykonać ją w miejscu jednego z pokoi, zaś tam gdzie znajdowała się pierwotnie obecnie mamy garderobę.Myślę, że oprócz zastosowanych modyfikacji, nie chciałabym już nic więcej zmieniać. Jedyne czego się nieco obawiamy to to, iż w przyszłości tarasy nad częścią mieszkalną mogą zacząć przeciekać. Co prawda, na początku myśleliśmy, aby przedłużyć daszki nad lukarnami, aczkolwiek ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, aby zachować oryginalny wygląd budynku. Widziałam jednak inne realizacje tego projektu i z tego co zauważyłam część inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie, więc można to rozważyć.Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012. Sądzę, że jego zakup będzie również świetną decyzją dla innych inwestorów posiadających wąską działkę. Układ pomieszczeń został w nim bardzo dobrze zaplanowany, a goście odwiedzający nas po raz pierwszy zawsze są bardzo zaskoczeni pojemnością domu. Z zewnątrz, na pozór budynek wydaje się nieduży, jednak w środku jest naprawdę wiele pomieszczeń, tym bardziej, że po zastosowanych zmianach zamiast garażu mamy drugi salon. Obecnie mieszkamy w trzy osoby, jednak niebawem nasza rodzina się powiększy, gdyż spodziewamy się z mężem kolejnego domownika :-). Powierzchnia domu jest dla nas w pełni komfortowa. Myślę nawet, że taki metraż usatysfakcjonuje także 5-osobową rodzinę. Pozdrawiam.
adam1606
Projekt domu Jaskółka WRX1012 wybraliśmy, ponieważ spodobał nam się jego układ pomieszczeń, w którym było przewidziane wszystko to, na czym nam zależało. Dany projekt domu przedstawiał przede wszystkim budynek, który bez problemów będzie można ustawić na naszej działce. Nawet zdecydowałem się odsunąć dom 10m od drogi, aby spokojnie móc przed nim zaparkować samochód.Mamy piec na gaz, a także piec na węgiel i ostatniej zimy spaliłem tyko 2 tony węgla na ogrzanie domu. Dodatkowo jeszcze trochę drewna na rozpałkę i gazu na ogrzanie wody - ale to naprawdę nie były wysokie koszty. Oczywiście postanowiłem też położyć 15cm styropianu zamiast 12cm i zainwestować w okna trzyszybowe.Układ pomieszczeń w Jaskółka WRX1012 został dobrze rozwiązany. Na dole mamy całkiem spory salon, a dodatkowy pokój, póki co, pełni funkcję bawialni naszego dziecka. Na górze nad salonem mamy sypialnię. Jeden z pokoi zajmuje dziecko, a jeden na razie stoi pusty. Natomiast pokój przy łazience zniknął, dzięki czemu mamy większą łazienkę i dodatkową garderobę. Był to całkiem dobry pomysł - kolejna sypialnia nie była nam potrzebna, a duża łazienka robi świetne wrażenie i jest bardzo wygodna. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby, ale myślę, że dla czterech osób będzie to optymalne rozwiązanie. Zmieniliśmy trochę układ okien w dom, co odrobinę poprawiło jeszcze i tak dobre doświetlenie wnętrze. Pozbyliśmy się okna na krótkiej ścianie w salonie przy kuchni i wstawiliśmy je na przeciwnej ścianie. Nie ma też okna w kotłowni - wentylacja poszła drzwiami, więc i to udało się rozwiązać. Dodatkowe okna połaciowe pojawiły się też w powiększonej łazience, a taras za naszą sypialnią zdecydowaliśmy się całkowicie zadaszyć. Zamiast drzwi tarasowych w kuchni mamy okno, dzięki temu kuchnia jest bardziej przestronna i bardziej ustawna.Z naszego wyboru jestem bardzo zadowolony. Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012 jest bardzo dobrze przemyślany. Zastanawiam się jednak, czy potrzebna jest aż tak widoczna (o trzy stopnie) różnica poziomów na parterze i czy domek nie mógłby być o pół metra szerszy. Polecam i pozdrawiam.
Paweł1012
Wraz z moją żoną zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012. Budynek spodobał nam się pod kątem wizualnym, a przewidziany w nim wewnętrzny układ odpowiadał naszym potrzebom.Podczas realizacji nie natknęliśmy się na żadne problemy, a współpracujący z nami fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie. Koszty budowy zależą od użytych materiałów oraz zatrudnionych specjalistów, dlatego też postanowiliśmy nie korzystać z usług tylko jednej firmy, a na własną rękę szukaliśmy osobnych wykonawców do poszczególnych prac. Myślę, że można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta, aczkolwiek aby się w niej zmieścić należy zastosować podobny system oraz poszukać tańszych zamienników zalecanych materiałów i elementów np. rekomendowane w projekcie bloczki Ytong zastąpiliśmy gazobetonem innego producenta.Ściany ociepliliśmy tradycyjnym styropianem o grubości 15 cm. W kotłowni zamontowaliśmy piec, w którym palimy węglem i drewnem. Koszty ogrzewania w naszym przypadku są dosyć korzystne, gdyż przez cały okres grzewczy wydajemy ok 3 tys. zł. na opał.Do projektu Jaskółka WRX1012 wprowadziliśmy zmianę i zrezygnowaliśmy z drzwi między korytarzem a kotłownią. Obecnie dostać się można do niej przechodząc przez garaż, a z kolei do niego zrobiliśmy bezpośrednie przejście z wiatrołapu. Nie wstawialiśmy jednego z dwóch pierwotnie przewidzianych okien połaciowych, a w kuchni zlikwidowaliśmy wyjście na taras. Jest ona otwarta na salon, a przeszklenia w strefie wypoczynkowej wychodzą na zachód i południe, więc jest tam naprawdę jasno. Z racji tego okno tarasowe w kuchni nie było nam potrzebne, a w dodatku zmniejszało ustawność tego pomieszczenia i teraz mamy więcej miejsca na szafki. Myślę, że warto również rozważyć powiększenie dolnej łazienki przyłączając do niej powierzchnię spiżarni.Metraż projektu domu Jaskółka WRX1012 idealnie sprawdza się przy naszej 4-osobowej rodzinie. Sądzę nawet, że 2 lub 3 dodatkowych domowników nie stanowiłoby problemu. Jesteśmy zadowoleni z naszej realizacji, a mojej żonie szczególnie podobają się uwzględnione przy sypialniach balkony. Pozdrawiam.
mili87
Nasz wybór padł na projekt domu Jaskółka WRX1012, ponieważ jego układ pomieszczeń najbardziej nam odpowiadał. Wszystko rozmieszczone jest bardzo praktycznie. Podoba mi się to, że przy stosunkowo niedużym metrażu dom posiada aż 5 sypialni. Chociaż przy wyborze najbardziej skupialiśmy się na wnętrzu domu, to muszę przyznać, iż jego wygląd zewnętrzny również przypadł nam do gustu. Podczas samej realizacji, nie mieliśmy żadnych komplikacji. Małym utrudnieniem było natomiast to, iż zawarte w projekcie opisy odnośnie materiałów nie były szczegółowe. Była podana ilość (np. 2 tony), ale bez dokładnej specyfikacji. Musieliśmy obliczyć wszystko na własną rękę. Na szczęście sam na co dzień zajmuję się budowlanką, więc nie było to dla mnie szczególnie kłopotliwe. Do budowy użyłem bloczków ceramicznych. Strop Teriva, czyli tak jak było w projekcie. Do pokrycia dachu użyłem blacho-dachówki. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012 jest niedrogi w budowie. Jeśli ktoś chociaż trochę zna się na budownictwie i poszuka tańszych materiałów, to okaże się, że koszty mogą być jeszcze mniejsze.W całym domu zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Wiem z doświadczenia, że to naprawdę komfortowe i korzystne finansowo rozwiązanie. We wszystkich pomieszczeniach jest ciepło i przyjemnie. Całość ogrzewana jest dzięki piecowi na paliwo stałe, w którym palę ekogroszkiem. W pierwszym okresie zimowym po przeprowadzce zużyłem ok. 2,5 tony opału. Myślę, że to niedużo zważywszy na to, iż nowo powstałe domy potrzebują na początku większego ogrzania.Dość istotną zmianą, którą wprowadziłem do projektu było wyrównanie stropu. W pierwotnej wersji miał być 3 stopniowy uskok nad garażem. Teraz całe poddasze znajduje się na jednym poziomie. Okna i drzwi balkonowe są w naszym przypadku proste zamiast zaokrąglonych. Mam również w planie przedłużenie dachu nad balkonem z tyłu domu. Wpadłem na ten pomysł już po zakończonej realizacji, jednak myślę że nie będzie problemu z dobudowaniem połaci.Dom położony jest tak, że salon znajduje się po stronie wschodniej. Po zachodniej mamy wejście oraz garaż. Dzięki temu, iż okna w części dziennej wychodzą na wschód i południe, mamy tam dużo słońca praktycznie do wieczora.Obecnie w domu mieszkam z żoną i naszym dzieckiem. Sądzę, że przy tej ilości sypialni dwa razy większa rodzina żyłaby tam równie komfortowo.Najbardziej lubimy spędzać czas w salonie i kuchni, w której zmieniłem układ mebli na inny niż ukazywała wizualizacja. Jest to naprawdę bardzo funkcjonalne pomieszczenie, a spiżarka świetnie się sprawdza. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Jaskółka WRX1012 i z czystym sumieniem możemy polecić go innym. Pozdrawiam
karolciar
Ze względu na to, iż posiadamy bardzo wąską działkę, wybór projektu był w naszym przypadku mocno ograniczony. Największe znaczenie zwracaliśmy więc na wymiary budynku, a projekt Jaskółka WRX1012 był dla nas pod tym względem najlepszym wyborem. Dodatkowo układ okien pozwalał na całkowitą rezygnację z przeszkleń od jednej strony domu, a stosując to rozwiązanie mogliśmy usytuować go przy samej granicy działki bez żadnych konsekwencji. Teraz, po zakończeniu inwestycji widzę, że zakup tego projektu był świetną decyzją nie tylko z uwagi na format, ale także funkcjonalność.W trakcie budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Projekt nabyliśmy w styczniu 2013 r., a w maju rozpoczęliśmy pierwsze prace. Po ok. 2,5 roku zakończyliśmy inwestycję i z początkiem 2016 r. dom był już gotowy do zamieszkania. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm, a następnie ociepliliśmy je 25 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Sądzę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie.Projekt Jaskółka WRX1012 przewidywał garaż w bryle domu, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować, gdyż obok mamy postawiony osobny, wolnostojący budynek z przeznaczeniem na wstawienie samochodu. Dodatkowo przenieśliśmy do niego kotłownię, a w jej pierwotnym miejscu wykonaliśmy pralnię. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie dużego pokoju rekreacyjnego. Łazienka na poddaszu wydawała nam się trochę mała, dlatego postanowiliśmy wykonać ją w miejscu jednego z pokoi, zaś tam gdzie znajdowała się pierwotnie obecnie mamy garderobę.Myślę, że oprócz zastosowanych modyfikacji, nie chciałabym już nic więcej zmieniać. Jedyne czego się nieco obawiamy to to, iż w przyszłości tarasy nad częścią mieszkalną mogą zacząć przeciekać. Co prawda, na początku myśleliśmy, aby przedłużyć daszki nad lukarnami, aczkolwiek ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, aby zachować oryginalny wygląd budynku. Widziałam jednak inne realizacje tego projektu i z tego co zauważyłam część inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie, więc można to rozważyć.Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaskółka WRX1012. Sądzę, że jego zakup będzie również świetną decyzją dla innych inwestorów posiadających wąską działkę. Układ pomieszczeń został w nim bardzo dobrze zaplanowany, a goście odwiedzający nas po raz pierwszy zawsze są bardzo zaskoczeni pojemnością domu. Z zewnątrz, na pozór budynek wydaje się nieduży, jednak w środku jest naprawdę wiele pomieszczeń, tym bardziej, że po zastosowanych zmianach zamiast garażu mamy drugi salon. Obecnie mieszkamy w trzy osoby, jednak niebawem nasza rodzina się powiększy, gdyż spodziewamy się z mężem kolejnego domownika :-). Powierzchnia domu jest dla nas w pełni komfortowa. Myślę nawet, że taki metraż usatysfakcjonuje także 5-osobową rodzinę. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Graficzne opracowanie rzutów poglądowych widocznych na karcie projektu zostało wykonane przez Extradom.pl. Prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje wykonane zostały przez autora projektu i należy poczytywać je jedynie za przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od prezentowanej wizualizacji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki