Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
276 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
67 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
169 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
40 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
99 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
171,60 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
123,90 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
295 m³
Powierzchnia dachu
241 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,90 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
55,39 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Instalacje w projekcie
Ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm, gk. Rodzaj stropu: teriva i. Elewacje: tynk strukturalny. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys – stan wykończony
861 zł
390 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Kosztorys - stan surowy zamknięty
861 zł
290 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
688 zł
Zestawienie materiałów
0 zł
Opis projektu
Projekt domu Julek z garażem 1-st. [A] to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Julek z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Julek z garażem 1-st. [A] nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Julek z garażem 1-st. [A]
edit_77
Zdecydowaliśmy się na projekt Julek z garażem 1-st. WRF1483, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Od początku zależało nam na domu parterowym, a uwzględniona w nim liczba pokoi jest optymalna dla naszej rodziny. Ponadto, zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń spełnił nasze oczekiwania. Cała realizacja obyła się sprawnie i bez większych trudności. W lipcu 2013 r. zalaliśmy fundamenty, które następnie musiały odstać przez pewien czas. Pierwsza cegła została postawiona w październiku, a w marcu 2015 roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Podejrzewam, że zamieszkalibyśmy jeszcze szybciej, aczkolwiek fachowiec zajmujący się wykończeniami nieco opóźniał prace.Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. W trakcie pierwszego sezonu grzewczego wewnątrz trwały prace wykończeniowe, więc w piecu jedynie przepalaliśmy opałem, który akurat mieliśmy „pod ręką”. Gdy już się wprowadziliśmy, w nieco chłodniejszych miesiącach, jak październik czy listopad, do ogrzania pomieszczeń służył nam kominek, który bardzo dobrze się sprawdza. Na początku grudnia zaczęliśmy palić w kotle ekogroszkiem - do chwili obecnej (początek stycznia) zużyliśmy ok. 1 tony tego opału. Projekt domu parterowego Julek z garażem 1-st. WRF148 przewiduje otwartą kuchnię, jednak mi od zawsze zależało na zamkniętej. Z tego względu wydłużyliśmy ściankę między nią a salonem i wstawiliśmy między nimi drzwi przesuwne, które chowają się w ścianę i nie zajmują miejsca. Są one świetnym rozwiązaniem, ponieważ gdy gotuję mogę je zamknąć i zapachy potraw nie dostają się do części wypoczynkowej. Dodatkowo zamiast części przewidzianych szafek, w kuchni postawiłam nieduży stół. Co prawda, znajomi odradzali mi ten pomysł, twierdząc że mając jadalniany w salonie, dodatkowy jest nie potrzeby i tylko zajmuje miejsce. Ja natomiast jestem bardzo zadowolona z tego pomysłu, gdyż jedząc śniadanie w kuchni nie musimy znosić wszystkiego do salonu i mamy w nim porządek.W największej sypialni wydzieliliśmy garderobę poprzez postawienie ścianki działowej. Dodatkowo kosztem niedużej części jej powierzchni utworzyliśmy wnękę w pomieszczeniu gospodarczym przy wejściu do garażu. Postanowiłam praktycznie wykorzystać tą przestrzeń i w tym miejscu zrobiłam pralnię. Uważam, że warto rozważyć to rozwiązanie. Dobrym pomysłem było również skrócenie połaci dachowej nad tarasem - teraz jest ona równa z pozostałą powierzchnią dachu. W salonie znajduje się duże okno tarasowe, więc podejrzewam, że wydłużona nad nimi połać ograniczałaby dopływ naturalnego światła do części dziennej. Dodatkowo przenieśliśmy lokalizację włazu na strych - z korytarza do garażu. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Julek z garażem 1-st. WRF148. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu domu. Przewidziana przy kuchni spiżarka (w której usunęliśmy okno) to świetne i bardzo praktycznie rozwiązanie. Dużą zaletą jest również usytuowanie kominka - znajduje się on blisko korytarza, więc po jego rozpaleniu ciepło szybko dociera do pozostałych pomieszczeń.
Liliana1483
Projekt Julek z garażem 1-st. WRF1483 odpowiadał właściwie wszystkim wymaganiom, które sobie założyliśmy. Od początku szukaliśmy domu o niedużym metrażu, a jednocześnie zależało nam na tym, aby jego wewnętrzny układ był funkcjonalny i uwzględniał trzy sypialnie. Dużą uwagę zwracaliśmy również na lokalizację kotłowni, ponieważ nie chcieliśmy, aby wejście do niej znajdowało się w pobliżu części mieszkalnej. W tym przypadku kotłownia umiejscowiona jest w garażu, co wydało nam się świetnym rozwiązaniem. Oprócz tego, bardzo spodobało mi się, iż architekt przewidział spiżarkę przy kuchni. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów, a cała realizacja odbyła się zgodnie z planem i w błyskawicznym tempie. Współpracowaliśmy ze świetną ekipą budowlaną, a fachowcy nie mieli jakichkolwiek zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. We wrześniu 2013 r. rozpoczęliśmy wykonywanie fundamentów, a już w październiku zakończyliśmy etap stanu „zero”. Pogoda nam dopisała i z racji tego, iż zima w tym okresie była dosyć łagodna, kolejne prace mogliśmy zacząć już w styczniu 2014 r.. W marcu kryliśmy dach, a w czerwcu położyliśmy tynki i wylaliśmy posadzki. Zależało nam, aby etap prac „na mokro” zrobić przed latem, aby wszystko zdążyło dobrze wyschnąć. Na początku września kładliśmy płytki i niedługo po tym, mogliśmy już wprowadzić się do nowego domu.Do postawienia budynku użyliśmy silikatowych bloczków, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Za radą znajomego ściany wewnątrz pokryliśmy tynkiem gipsowym Diamant, który jest odporny na pęknięcia i nie wymaga szlifowania gładzią. Zmieniliśmy zalecaną konstrukcję stropu i zamiast monolitycznego wykonaliśmy drewniany. Ściany ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Taka izolacja świetnie się sprawdza, gdyż ogrzewając za pomocą pieca na ekogroszek, na cały rok wystarcza nam ok. 3-3,5 t. opału - łącznie z grzaniem wody użytkowej. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował cenę inwestycji w stanie surowym zamkniętym i myślę, że śmiało można sugerować się podaną kwotą. Realizacja w stanie „pod klucz” wyniosła w naszym przypadku ok. 320 tys. zł.Do projektu domu parterowego Julek z garażem 1-st. WRF1483 wprowadziliśmy kilka drobnych zmian. Zamiast dwóch okien w garażu wstawiliśmy jedno większe, zaś okno w salonie o standardowych wymiarach zamieniliśmy na tarasowe. Był to naprawdę dobry pomysł, ponieważ dzięki temu jadalnia jest bardzo słoneczna i świetnie się prezentuje. Ściankę tworzącą schowek gospodarczy przy garażu przesunęłam o ok. 15 cm kosztem znajdującego się obok pokoju. Pozwoliło mi na zaaranżowanie tego pomieszczenia na praktyczną pralnię, co było szczególnie istotne zważywszy na to, iż nie chciałam aby pralka znajdowała się w łazience, jak się to często zdarza. Doskonałym rozwiązaniem było również wyciągnięcie połaci dachu o długość jednej dachówki (ok. 30 cm). Dzięki temu, meble znajdujące się na tarasie są idealnie zacienione i można korzystać z nich nawet podczas niesprzyjającej pogody. Podejrzewam, iż zostając przy oryginalnej długości zadaszenia, padający deszcz zacinałby na stół, dlatego szczerze polecam tą modyfikację.Zależało nam na szybkiej realizacji, więc w trakcie nie zwróciliśmy uwagi na pewne szczegóły, które jednak warto poprawić. Dobrym pomysłem będzie przesunięcie drzwi do spiżarki o ok. 10-15 cm w stronę kominka, gdyż obecnie nieco nachodzą one na szafkę znajdująca się w rogu kuchni. Podobny zabieg polecam zastosować również w przypadku drzwi prowadzących do dużej sypialni. Przesunięcie ich o 20-30 cm w stronę garażu umożliwi wstawienie dużej szafy przesuwnej na całą długość ściany w pokoju. Polecam także pogłębić wnękę w wiatrołapie kosztem znajdującej się obok łazienki.Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu Julek z garażem 1-st. WRF1483. Wnętrze jest funkcjonalne, a niezbyt duży metraż sprawia, iż wszystko mamy „pod ręką”. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest widoczny podział części mieszkalnej na strefy: ogólnodostępną dzienną oraz nocną, prywatną. To bardzo wygodne, tym bardziej iż lubimy spędzać czas z przyjaciółmi i gdy zaprosimy gości możemy komfortowo rozmawiać w salonie bez obawy, że obudzimy śpiące w sypialniach dzieci. Pozdrawiam.
Paweł_3014
Nasze wstępne ustalenia w kwestii wyboru projektu domu dotyczyły przede wszystkim tego, aby koszty jego realizacji były stosunkowo niskie, a uwzględniony układ pomieszczeń odpowiadał oczekiwaniom naszej rodziny. Na początku myśleliśmy również o domu z dachem kopertowym, jednak gdy natrafiliśmy na projekt domu z dachem dwuspadowym Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 stwierdziliśmy, że nie jest to dla nas tak istotne. Budynek spodobał się nam wizualnie z zewnątrz, a przewidziane wnętrze spełniało nasze potrzeby, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na jego zakup.Nasza inwestycja przebiegła sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia pierwszych prac do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów, a w dokumentacji technicznej nie zauważyliśmy błędów typowo konstrukcyjnych. Muszę jednak przyznać, iż natrafiliśmy na pewne rozwiązania, które nie są do końca dobrze przemyślane, aczkolwiek na tamtą chwilę było już za późno, aby móc to zmienić. Wyłaz na strych zlokalizowany jest w korytarzu przy samej ścianie, co okazało się być w późniejszym czasie dosyć kłopotliwe w obróbce i montażu wysuwanych schodów. Uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z wejścia na górę w tym miejscu i przeniesienie wyłazu do garażu. Oprócz tego, na etapie adaptacji warto nieco przesunąć główny komin przy kotłowni tak, aby nie wystawał w sypialni i tym samym był schowany w ścianie.Konstrukcja fundamentów został wykonana w całosci zgodnie z zaleceniami projektu domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków MAX 30 cm, a następnie ociepliliśmy je 12 cm warstwą grafitowego styropianu. Strop wykonaliśmy metodą Teriva. Ukazany na rysunkach dom bardzo nam się spodobał, więc dążyliśmy do tego, aby nasz jak najbardziej go przypominał. Z tego względu w kwestii pokrycia dachu i wykonania elewacji postanowiliśmy nie odstępować od pierwotnej wizji architekta i jesteśmy zadowoleni z osiągniętego efektu. Jestem pozytywnie zaskoczony, gdyż koszty budowy domu w stanie surowym okazały się być naprawdę nieduże i co istotne - jeszcze niższe niż oszacowano w kosztorysie.Z tego co zauważyłem, w znacznej większości gotowych projektów domów uwzględnione przy nich garaże są dosyć niewielkie i mają zazwyczaj niecałe 20 m². Tak też było w tym przypadku, dlatego postanowiliśmy poszerzyć tą część budynku o 1,5 m i tym samym uzyskać garaż o powierzchni prawie 30 m², w którym oprócz auta przechowujemy jeszcze inne rzeczy. Zależało nam na nieco większym salonie, dlatego też zdecydowaliśmy się trochę go powiększyć kosztem części powierzchni sypialni. Mimo tej zmiany pokoje sypialniane w dalszym ciągu mają dla nas idealne wymiary. Oprócz tego, zwiększyliśmy kąt nachylenia dachu do 35°, a okno w salonie w ścianie szczytowej powiększyliśmy o 30 cm. Metraż małej toalety przyłączyliśmy do głównej łazienki, która teraz jest naprawdę spora.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na podniesienie ścianki kolankowej przynajmniej o wysokość jednego pustaka. Takie rozwiązanie szczerze polecam innym Inwestorom projektu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 - dzięki temu dom z zewnątrz będzie wyglądał jeszcze lepiej, a pomieszczenia zostanąj doświetlone, gdyż połacie dachu nie będą zasłaniać części okien. Myślę, że mogę poradzić również lekkie powiększenie wiatrołapu, przesuwając o 10 cm ściankę między nim a łazienką, co sprawi iż znajdująca się w nim wnęka na szafę będzie większa i tym samym bardziej praktyczna.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 a wprowadzone zmiany pozwoliły dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań. Obecne rozmiary salonu w pełni nas satysfakcjonują, a sypialnie w dalszym ciągu są przestronne i komfortowe. Układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i nie mam żadnych uwag co do ich rozmieszczenia. Na chwilę obecną jedyne czego brakuje nam w nowym domu to garderoba. Pozdrawiam.
prywatny005
Jakiś czas temu wybudowałem dla mojej rodziny dom posiadający poddasze użytkowe. Po kilku latach doszliśmy jednak do wniosku, że dwie kondygnacje nie są do końca komfortowym rozwiązaniem, dlatego też decydując się na drugą budowę skupiliśmy się na znalezieniu projektu budynku parterowego. Spośród wielu propozycji ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483, który spełniał nasze oczekiwania również pod innymi względami. Od początku zależało nam na trzech sypialniach, które w tym przypadku posiadają odpowiednie rozmiary. Ponadto przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalnie przemyślany.Z racji tego, iż nie jest to moja pierwsza inwestycja, posiadam doświadczenie w tym temacie. Z tego względu zdecydowałem się na budowę metodą gospodarczą i większość prac wykonałem własnymi siłami. Na szczęście wszystkie etapy udało mi się wykonać naprawdę sprawnie, tym bardziej iż dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została dobrze sporządzona. Z przyczyn zawodowych nasza inwestycja nieco się przeciągnęła, gdyż łącznie z wykończeniami zajęła nam 2,5 roku, aczkolwiek uważam że projekt domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483, z łatwością można zrealizować w przeciągu 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Zmieniłem zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i zamiast systemem Teriva zrobiłem go w drewnianej konstrukcji. Uważam, że kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym został dobrze oszacowany. Moim zdaniem spokojnie można się nim sugerować i tym samym zmieścić się w podanej kwocie. Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 od początku przypadł nam do gustu, dlatego też wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować ze spiżarki, a kosztem jej powierzchni powiększyliśmy kuchnię. Oprócz tego lekko wydłużyliśmy wiatrołap i delikatnie poszerzyliśmy wymiary bramy garażowej.Zdecydowaliśmy się na projekt w wersji lustrzanego odbicia. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż okno w salonie na ścianie szczytowej wychodzi na południe, zaś przeszklenia w garażu na północ. Liczba oraz wymiary okien są całkowicie wystarczające i nie widzę powodu wstawiania większej ilości. Wszystkie pomieszczenia są w naszym przypadku odpowiednio oświetlone. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483. W całości spełnił nasze potrzeby i w dalszym ciągu nie widzę w nim nic, co chciałbym poprawić. Wszystko jest dokładnie takie jak chcieliśmy, a nowy dom posiada dla nas same plusy. Polecam i pozdrawiam.
edit_77
Zdecydowaliśmy się na projekt Julek z garażem 1-st. WRF1483, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Od początku zależało nam na domu parterowym, a uwzględniona w nim liczba pokoi jest optymalna dla naszej rodziny. Ponadto, zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń spełnił nasze oczekiwania. Cała realizacja obyła się sprawnie i bez większych trudności. W lipcu 2013 r. zalaliśmy fundamenty, które następnie musiały odstać przez pewien czas. Pierwsza cegła została postawiona w październiku, a w marcu 2015 roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Podejrzewam, że zamieszkalibyśmy jeszcze szybciej, aczkolwiek fachowiec zajmujący się wykończeniami nieco opóźniał prace.Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. W trakcie pierwszego sezonu grzewczego wewnątrz trwały prace wykończeniowe, więc w piecu jedynie przepalaliśmy opałem, który akurat mieliśmy „pod ręką”. Gdy już się wprowadziliśmy, w nieco chłodniejszych miesiącach, jak październik czy listopad, do ogrzania pomieszczeń służył nam kominek, który bardzo dobrze się sprawdza. Na początku grudnia zaczęliśmy palić w kotle ekogroszkiem - do chwili obecnej (początek stycznia) zużyliśmy ok. 1 tony tego opału. Projekt domu parterowego Julek z garażem 1-st. WRF148 przewiduje otwartą kuchnię, jednak mi od zawsze zależało na zamkniętej. Z tego względu wydłużyliśmy ściankę między nią a salonem i wstawiliśmy między nimi drzwi przesuwne, które chowają się w ścianę i nie zajmują miejsca. Są one świetnym rozwiązaniem, ponieważ gdy gotuję mogę je zamknąć i zapachy potraw nie dostają się do części wypoczynkowej. Dodatkowo zamiast części przewidzianych szafek, w kuchni postawiłam nieduży stół. Co prawda, znajomi odradzali mi ten pomysł, twierdząc że mając jadalniany w salonie, dodatkowy jest nie potrzeby i tylko zajmuje miejsce. Ja natomiast jestem bardzo zadowolona z tego pomysłu, gdyż jedząc śniadanie w kuchni nie musimy znosić wszystkiego do salonu i mamy w nim porządek.W największej sypialni wydzieliliśmy garderobę poprzez postawienie ścianki działowej. Dodatkowo kosztem niedużej części jej powierzchni utworzyliśmy wnękę w pomieszczeniu gospodarczym przy wejściu do garażu. Postanowiłam praktycznie wykorzystać tą przestrzeń i w tym miejscu zrobiłam pralnię. Uważam, że warto rozważyć to rozwiązanie. Dobrym pomysłem było również skrócenie połaci dachowej nad tarasem - teraz jest ona równa z pozostałą powierzchnią dachu. W salonie znajduje się duże okno tarasowe, więc podejrzewam, że wydłużona nad nimi połać ograniczałaby dopływ naturalnego światła do części dziennej. Dodatkowo przenieśliśmy lokalizację włazu na strych - z korytarza do garażu. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Julek z garażem 1-st. WRF148. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu domu. Przewidziana przy kuchni spiżarka (w której usunęliśmy okno) to świetne i bardzo praktycznie rozwiązanie. Dużą zaletą jest również usytuowanie kominka - znajduje się on blisko korytarza, więc po jego rozpaleniu ciepło szybko dociera do pozostałych pomieszczeń.
Liliana1483
Projekt Julek z garażem 1-st. WRF1483 odpowiadał właściwie wszystkim wymaganiom, które sobie założyliśmy. Od początku szukaliśmy domu o niedużym metrażu, a jednocześnie zależało nam na tym, aby jego wewnętrzny układ był funkcjonalny i uwzględniał trzy sypialnie. Dużą uwagę zwracaliśmy również na lokalizację kotłowni, ponieważ nie chcieliśmy, aby wejście do niej znajdowało się w pobliżu części mieszkalnej. W tym przypadku kotłownia umiejscowiona jest w garażu, co wydało nam się świetnym rozwiązaniem. Oprócz tego, bardzo spodobało mi się, iż architekt przewidział spiżarkę przy kuchni. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów, a cała realizacja odbyła się zgodnie z planem i w błyskawicznym tempie. Współpracowaliśmy ze świetną ekipą budowlaną, a fachowcy nie mieli jakichkolwiek zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. We wrześniu 2013 r. rozpoczęliśmy wykonywanie fundamentów, a już w październiku zakończyliśmy etap stanu „zero”. Pogoda nam dopisała i z racji tego, iż zima w tym okresie była dosyć łagodna, kolejne prace mogliśmy zacząć już w styczniu 2014 r.. W marcu kryliśmy dach, a w czerwcu położyliśmy tynki i wylaliśmy posadzki. Zależało nam, aby etap prac „na mokro” zrobić przed latem, aby wszystko zdążyło dobrze wyschnąć. Na początku września kładliśmy płytki i niedługo po tym, mogliśmy już wprowadzić się do nowego domu.Do postawienia budynku użyliśmy silikatowych bloczków, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Za radą znajomego ściany wewnątrz pokryliśmy tynkiem gipsowym Diamant, który jest odporny na pęknięcia i nie wymaga szlifowania gładzią. Zmieniliśmy zalecaną konstrukcję stropu i zamiast monolitycznego wykonaliśmy drewniany. Ściany ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Taka izolacja świetnie się sprawdza, gdyż ogrzewając za pomocą pieca na ekogroszek, na cały rok wystarcza nam ok. 3-3,5 t. opału - łącznie z grzaniem wody użytkowej. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował cenę inwestycji w stanie surowym zamkniętym i myślę, że śmiało można sugerować się podaną kwotą. Realizacja w stanie „pod klucz” wyniosła w naszym przypadku ok. 320 tys. zł.Do projektu domu parterowego Julek z garażem 1-st. WRF1483 wprowadziliśmy kilka drobnych zmian. Zamiast dwóch okien w garażu wstawiliśmy jedno większe, zaś okno w salonie o standardowych wymiarach zamieniliśmy na tarasowe. Był to naprawdę dobry pomysł, ponieważ dzięki temu jadalnia jest bardzo słoneczna i świetnie się prezentuje. Ściankę tworzącą schowek gospodarczy przy garażu przesunęłam o ok. 15 cm kosztem znajdującego się obok pokoju. Pozwoliło mi na zaaranżowanie tego pomieszczenia na praktyczną pralnię, co było szczególnie istotne zważywszy na to, iż nie chciałam aby pralka znajdowała się w łazience, jak się to często zdarza. Doskonałym rozwiązaniem było również wyciągnięcie połaci dachu o długość jednej dachówki (ok. 30 cm). Dzięki temu, meble znajdujące się na tarasie są idealnie zacienione i można korzystać z nich nawet podczas niesprzyjającej pogody. Podejrzewam, iż zostając przy oryginalnej długości zadaszenia, padający deszcz zacinałby na stół, dlatego szczerze polecam tą modyfikację.Zależało nam na szybkiej realizacji, więc w trakcie nie zwróciliśmy uwagi na pewne szczegóły, które jednak warto poprawić. Dobrym pomysłem będzie przesunięcie drzwi do spiżarki o ok. 10-15 cm w stronę kominka, gdyż obecnie nieco nachodzą one na szafkę znajdująca się w rogu kuchni. Podobny zabieg polecam zastosować również w przypadku drzwi prowadzących do dużej sypialni. Przesunięcie ich o 20-30 cm w stronę garażu umożliwi wstawienie dużej szafy przesuwnej na całą długość ściany w pokoju. Polecam także pogłębić wnękę w wiatrołapie kosztem znajdującej się obok łazienki.Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu Julek z garażem 1-st. WRF1483. Wnętrze jest funkcjonalne, a niezbyt duży metraż sprawia, iż wszystko mamy „pod ręką”. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest widoczny podział części mieszkalnej na strefy: ogólnodostępną dzienną oraz nocną, prywatną. To bardzo wygodne, tym bardziej iż lubimy spędzać czas z przyjaciółmi i gdy zaprosimy gości możemy komfortowo rozmawiać w salonie bez obawy, że obudzimy śpiące w sypialniach dzieci. Pozdrawiam.
Paweł_3014
Nasze wstępne ustalenia w kwestii wyboru projektu domu dotyczyły przede wszystkim tego, aby koszty jego realizacji były stosunkowo niskie, a uwzględniony układ pomieszczeń odpowiadał oczekiwaniom naszej rodziny. Na początku myśleliśmy również o domu z dachem kopertowym, jednak gdy natrafiliśmy na projekt domu z dachem dwuspadowym Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 stwierdziliśmy, że nie jest to dla nas tak istotne. Budynek spodobał się nam wizualnie z zewnątrz, a przewidziane wnętrze spełniało nasze potrzeby, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na jego zakup.Nasza inwestycja przebiegła sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia pierwszych prac do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów, a w dokumentacji technicznej nie zauważyliśmy błędów typowo konstrukcyjnych. Muszę jednak przyznać, iż natrafiliśmy na pewne rozwiązania, które nie są do końca dobrze przemyślane, aczkolwiek na tamtą chwilę było już za późno, aby móc to zmienić. Wyłaz na strych zlokalizowany jest w korytarzu przy samej ścianie, co okazało się być w późniejszym czasie dosyć kłopotliwe w obróbce i montażu wysuwanych schodów. Uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z wejścia na górę w tym miejscu i przeniesienie wyłazu do garażu. Oprócz tego, na etapie adaptacji warto nieco przesunąć główny komin przy kotłowni tak, aby nie wystawał w sypialni i tym samym był schowany w ścianie.Konstrukcja fundamentów został wykonana w całosci zgodnie z zaleceniami projektu domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków MAX 30 cm, a następnie ociepliliśmy je 12 cm warstwą grafitowego styropianu. Strop wykonaliśmy metodą Teriva. Ukazany na rysunkach dom bardzo nam się spodobał, więc dążyliśmy do tego, aby nasz jak najbardziej go przypominał. Z tego względu w kwestii pokrycia dachu i wykonania elewacji postanowiliśmy nie odstępować od pierwotnej wizji architekta i jesteśmy zadowoleni z osiągniętego efektu. Jestem pozytywnie zaskoczony, gdyż koszty budowy domu w stanie surowym okazały się być naprawdę nieduże i co istotne - jeszcze niższe niż oszacowano w kosztorysie.Z tego co zauważyłem, w znacznej większości gotowych projektów domów uwzględnione przy nich garaże są dosyć niewielkie i mają zazwyczaj niecałe 20 m². Tak też było w tym przypadku, dlatego postanowiliśmy poszerzyć tą część budynku o 1,5 m i tym samym uzyskać garaż o powierzchni prawie 30 m², w którym oprócz auta przechowujemy jeszcze inne rzeczy. Zależało nam na nieco większym salonie, dlatego też zdecydowaliśmy się trochę go powiększyć kosztem części powierzchni sypialni. Mimo tej zmiany pokoje sypialniane w dalszym ciągu mają dla nas idealne wymiary. Oprócz tego, zwiększyliśmy kąt nachylenia dachu do 35°, a okno w salonie w ścianie szczytowej powiększyliśmy o 30 cm. Metraż małej toalety przyłączyliśmy do głównej łazienki, która teraz jest naprawdę spora.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz z pewnością zdecydowałbym się na podniesienie ścianki kolankowej przynajmniej o wysokość jednego pustaka. Takie rozwiązanie szczerze polecam innym Inwestorom projektu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 - dzięki temu dom z zewnątrz będzie wyglądał jeszcze lepiej, a pomieszczenia zostanąj doświetlone, gdyż połacie dachu nie będą zasłaniać części okien. Myślę, że mogę poradzić również lekkie powiększenie wiatrołapu, przesuwając o 10 cm ściankę między nim a łazienką, co sprawi iż znajdująca się w nim wnęka na szafę będzie większa i tym samym bardziej praktyczna.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 a wprowadzone zmiany pozwoliły dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań. Obecne rozmiary salonu w pełni nas satysfakcjonują, a sypialnie w dalszym ciągu są przestronne i komfortowe. Układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i nie mam żadnych uwag co do ich rozmieszczenia. Na chwilę obecną jedyne czego brakuje nam w nowym domu to garderoba. Pozdrawiam.
prywatny005
Jakiś czas temu wybudowałem dla mojej rodziny dom posiadający poddasze użytkowe. Po kilku latach doszliśmy jednak do wniosku, że dwie kondygnacje nie są do końca komfortowym rozwiązaniem, dlatego też decydując się na drugą budowę skupiliśmy się na znalezieniu projektu budynku parterowego. Spośród wielu propozycji ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483, który spełniał nasze oczekiwania również pod innymi względami. Od początku zależało nam na trzech sypialniach, które w tym przypadku posiadają odpowiednie rozmiary. Ponadto przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalnie przemyślany.Z racji tego, iż nie jest to moja pierwsza inwestycja, posiadam doświadczenie w tym temacie. Z tego względu zdecydowałem się na budowę metodą gospodarczą i większość prac wykonałem własnymi siłami. Na szczęście wszystkie etapy udało mi się wykonać naprawdę sprawnie, tym bardziej iż dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została dobrze sporządzona. Z przyczyn zawodowych nasza inwestycja nieco się przeciągnęła, gdyż łącznie z wykończeniami zajęła nam 2,5 roku, aczkolwiek uważam że projekt domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483, z łatwością można zrealizować w przeciągu 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Zmieniłem zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i zamiast systemem Teriva zrobiłem go w drewnianej konstrukcji. Uważam, że kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym został dobrze oszacowany. Moim zdaniem spokojnie można się nim sugerować i tym samym zmieścić się w podanej kwocie. Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483 od początku przypadł nam do gustu, dlatego też wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować ze spiżarki, a kosztem jej powierzchni powiększyliśmy kuchnię. Oprócz tego lekko wydłużyliśmy wiatrołap i delikatnie poszerzyliśmy wymiary bramy garażowej.Zdecydowaliśmy się na projekt w wersji lustrzanego odbicia. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż okno w salonie na ścianie szczytowej wychodzi na południe, zaś przeszklenia w garażu na północ. Liczba oraz wymiary okien są całkowicie wystarczające i nie widzę powodu wstawiania większej ilości. Wszystkie pomieszczenia są w naszym przypadku odpowiednio oświetlone. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Julek z garażem 1-st. [A] WRF1483. W całości spełnił nasze potrzeby i w dalszym ciągu nie widzę w nim nic, co chciałbym poprawić. Wszystko jest dokładnie takie jak chcieliśmy, a nowy dom posiada dla nas same plusy. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki