Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz2,70 m²
2. Pokój13,09 m²
3. Pokój10,02 m²
4. Pokój11,57 m²
5. Pokój14,84 m²
6. Łazienka9,54 m²
Razem rzut poddasza61,76 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
121 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
110,10 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
175,90 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
413,90 m³
Powierzchnia dachu
201 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
45°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,46 m
Szerokość elewacji
12,70 m
Długość elewacji
10,10 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,10 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
92,60 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Projekt domu Karolinka G1 jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Karolinka G1 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Karolinka G1
werosia88
Wybraliśmy projekt domu Karolinka G1 WRC1688 głównie ze względu na przewidziany w nim układ wnętrza, który wydał nam się bardzo wygodny. Przede wszystkim do gustu przypadło nam rozmieszczenie pomieszczeń na parterze.Podczas realizacji mieliśmy kilka trudności, jednak nie były one związane bezpośrednio z postawieniem budynku. Projekt nie uwzględniał piwnicy, na której mi zależało, więc robiąc jego adaptację musieliśmy zmieniać wszystkie wyliczenia konstrukcyjne.W naszym przypadku piwnica została wymurowana z tradycyjnych bloczków betonowych 24 cm, które następnie ociepliliśmy styropianem 10cm. Do postawienia całego budynku użyłem białych pustaków gazobetonowych o grubości 24cm. Nie chciałem stosować Phorothermu, gdyż w mojej prywatnej opinii cechuje go niska izolacyjność cieplna i na terenach leśnych czy też bardziej wilgotnych potrafi przyjmować duże ilości wilgoci z zewnątrz. Mimo iż projektant przewidywał 12cm warstwę ocieplenia zewnętrznego, ja pokryłem bryłę akustycznym styropianem 15cm. Wełna mineralna na poddaszu jest położona krzyżowo bez żadnych mostków termicznych o łącznej grubości prawie 40cm. Strop wyłożyłem paraizolacyjną folią z ekranem aluminiowym i dociepliłem styropianem 8 cm.Muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolony z wprowadzonych modyfikacji, ponieważ moim celem było takie ocieplenie budynku, aby temperatura wewnątrz domu wynosiła 21-22 stopnie zwłaszcza latem . Dzięki wszystkim parametrom, które zastosowałem nasz dom rewelacyjnie trzyma ciepło i moje założenia się sprawdziły. Aby utrzymywać w pomieszczeniach pożądaną przeze mnie temperaturę, wystarczą mi 3 tony ekogroszku na cały rok włączając w to oczywiście grzanie wody.
Na niedużą ilość potrzebnego opału ma również wpływ zastosowany przez nas system grzewczy, gdyż w całym domu zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Co prawda nie jest to jakiś nowy sposób ogrzewania ale w naszym przypadku się sprawdził doskonale. Aby wszystkie moje założenia się sprawdziły trzeba było również pomyśleć o dobrych oknach i myślę, że dopiero to dało pożądany efekt. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karolinka G1 WRC1688 postanowiłem wprowadzić drobne zmiany. Zamieniłem miejscami kotłownię z małą łazienką na parterze, a dodatkowo przesunąłem klatkę schodową o 30cm. Był to z mojej strony dobry pomysł, gdyż dzięki przeniesieniu schodów mam w przyszłości możliwość wstawienia drzwi do pokoju nad garażem, nie mówiąc już o większej klatce schodowej. Niestety przy pierwotnej ich lokalizacji nie można było tego zrobić. Warto o tym pomyśleć na etapie adaptacji, gdyż przestrzeń nad garażem jest naprawdę duża i robienie tam zwykłego strychu jest moim zdaniem marnowaniem miejsca. Na takiej powierzchni spokojnie można zrobić sypialnię czy pokój rekreacyjny. Ostatnią kosmetyczną zmianą jaką wprowadziliśmy było skrócenie ścianki kuchennej (od strony wejścia) o ponad 1m i wstawienie w to miejsce słupa dzięki temu kuchnia jest otwarta z jadalnią i resztą częścią domu.
Metraż domu wybudowanego według projektu Karolinka G1 WRC1688 jest wręcz idealny dla mojej rodziny i jestem zadowolony z naszego wyboru. Ten budynek jest naprawdę prosty w budowie, a sam projekt jest bardzo czytelny. Wszystkie wymiary i parametry zostały w nim doskonale rozrysowane i nawet zupełny laik nieznający się na konstrukcjach budowlanych jest w stanie go rozczytać. Polecam i pozdrawiam.
adamC81
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Karolinka G1 WRC1688, gdyż pasował nam cały układ tego domu. Wygląd zewnętrzny był prosty, a jednocześnie inny niż wszystkie. Żadnych szczególnych cech nie musiał spełniać, jednak wszystkie te, które miał przypadły nam do gustu i wybór padł na niego. Wprowadzaliśmy zmiany, jednak były one tak niewielkie, że już nawet nie pamiętam co zmieniliśmy. Prace na budowie przebiegły bez problemowo, więc była to dla nas ogromna radość z takiego obrotu sytuacji. Projekt domu Karolinka G1 WRC1688 był bardzo czytelny i przejrzysty żaden z wykonawców nie zgłaszał nam jakichkolwiek uwag. Piec mamy wielofunkcjny węgiel-drewno, koszty są naprawdę zadowalające. Z całą pewnością mogę go polecić. Wejście domu i jego front mamy na wschodzie, natomiast wykusz i salon skierowane są na południowy zachód. Przy takim umieszczeniu domu na działce jest idealnie. W naszych pomieszczeniach jest zawsze jasno i przytulnie, nie możemy narzekać na brak światła. Układ pomieszczeń dla mojej czteroosbowej rodziny jest idealny. Bardzo nam się podoba dom z poddaszem, ponieważ wtedy jest oddzielona strefa dzienna od nocnej. To dobre rozwiązanie. Dom jak najbardziej nadaje się do rodzin z małymi dziećmi. Szybka realizacja tego domu dała nam wiele radości. Dzięki temu mogliśmy szybciej zamieszkać w naszym wymarzonym domu. Mamy również dużo miejsca na przyjmowanie gości na święta czy inne uroczystości rodzinne, których jest kilka w ciągu roku. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Karolinka G1 WRC1688 jest bardzo dobrą opcją dla rodzin z dziećmi. Warto go wybrać, bo jest prosty, a zarazem bardzo praktyczny w użytkowaniu. Polecam i pozdrawiam.
werosia88
Wybraliśmy projekt domu Karolinka G1 WRC1688 głównie ze względu na przewidziany w nim układ wnętrza, który wydał nam się bardzo wygodny. Przede wszystkim do gustu przypadło nam rozmieszczenie pomieszczeń na parterze.Podczas realizacji mieliśmy kilka trudności, jednak nie były one związane bezpośrednio z postawieniem budynku. Projekt nie uwzględniał piwnicy, na której mi zależało, więc robiąc jego adaptację musieliśmy zmieniać wszystkie wyliczenia konstrukcyjne.W naszym przypadku piwnica została wymurowana z tradycyjnych bloczków betonowych 24 cm, które następnie ociepliliśmy styropianem 10cm. Do postawienia całego budynku użyłem białych pustaków gazobetonowych o grubości 24cm. Nie chciałem stosować Phorothermu, gdyż w mojej prywatnej opinii cechuje go niska izolacyjność cieplna i na terenach leśnych czy też bardziej wilgotnych potrafi przyjmować duże ilości wilgoci z zewnątrz. Mimo iż projektant przewidywał 12cm warstwę ocieplenia zewnętrznego, ja pokryłem bryłę akustycznym styropianem 15cm. Wełna mineralna na poddaszu jest położona krzyżowo bez żadnych mostków termicznych o łącznej grubości prawie 40cm. Strop wyłożyłem paraizolacyjną folią z ekranem aluminiowym i dociepliłem styropianem 8 cm.Muszę przyznać, iż jestem bardzo zadowolony z wprowadzonych modyfikacji, ponieważ moim celem było takie ocieplenie budynku, aby temperatura wewnątrz domu wynosiła 21-22 stopnie zwłaszcza latem . Dzięki wszystkim parametrom, które zastosowałem nasz dom rewelacyjnie trzyma ciepło i moje założenia się sprawdziły. Aby utrzymywać w pomieszczeniach pożądaną przeze mnie temperaturę, wystarczą mi 3 tony ekogroszku na cały rok włączając w to oczywiście grzanie wody.
Na niedużą ilość potrzebnego opału ma również wpływ zastosowany przez nas system grzewczy, gdyż w całym domu zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Co prawda nie jest to jakiś nowy sposób ogrzewania ale w naszym przypadku się sprawdził doskonale. Aby wszystkie moje założenia się sprawdziły trzeba było również pomyśleć o dobrych oknach i myślę, że dopiero to dało pożądany efekt. Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Karolinka G1 WRC1688 postanowiłem wprowadzić drobne zmiany. Zamieniłem miejscami kotłownię z małą łazienką na parterze, a dodatkowo przesunąłem klatkę schodową o 30cm. Był to z mojej strony dobry pomysł, gdyż dzięki przeniesieniu schodów mam w przyszłości możliwość wstawienia drzwi do pokoju nad garażem, nie mówiąc już o większej klatce schodowej. Niestety przy pierwotnej ich lokalizacji nie można było tego zrobić. Warto o tym pomyśleć na etapie adaptacji, gdyż przestrzeń nad garażem jest naprawdę duża i robienie tam zwykłego strychu jest moim zdaniem marnowaniem miejsca. Na takiej powierzchni spokojnie można zrobić sypialnię czy pokój rekreacyjny. Ostatnią kosmetyczną zmianą jaką wprowadziliśmy było skrócenie ścianki kuchennej (od strony wejścia) o ponad 1m i wstawienie w to miejsce słupa dzięki temu kuchnia jest otwarta z jadalnią i resztą częścią domu.
Metraż domu wybudowanego według projektu Karolinka G1 WRC1688 jest wręcz idealny dla mojej rodziny i jestem zadowolony z naszego wyboru. Ten budynek jest naprawdę prosty w budowie, a sam projekt jest bardzo czytelny. Wszystkie wymiary i parametry zostały w nim doskonale rozrysowane i nawet zupełny laik nieznający się na konstrukcjach budowlanych jest w stanie go rozczytać. Polecam i pozdrawiam.
adamC81
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Karolinka G1 WRC1688, gdyż pasował nam cały układ tego domu. Wygląd zewnętrzny był prosty, a jednocześnie inny niż wszystkie. Żadnych szczególnych cech nie musiał spełniać, jednak wszystkie te, które miał przypadły nam do gustu i wybór padł na niego. Wprowadzaliśmy zmiany, jednak były one tak niewielkie, że już nawet nie pamiętam co zmieniliśmy. Prace na budowie przebiegły bez problemowo, więc była to dla nas ogromna radość z takiego obrotu sytuacji. Projekt domu Karolinka G1 WRC1688 był bardzo czytelny i przejrzysty żaden z wykonawców nie zgłaszał nam jakichkolwiek uwag. Piec mamy wielofunkcjny węgiel-drewno, koszty są naprawdę zadowalające. Z całą pewnością mogę go polecić. Wejście domu i jego front mamy na wschodzie, natomiast wykusz i salon skierowane są na południowy zachód. Przy takim umieszczeniu domu na działce jest idealnie. W naszych pomieszczeniach jest zawsze jasno i przytulnie, nie możemy narzekać na brak światła. Układ pomieszczeń dla mojej czteroosbowej rodziny jest idealny. Bardzo nam się podoba dom z poddaszem, ponieważ wtedy jest oddzielona strefa dzienna od nocnej. To dobre rozwiązanie. Dom jak najbardziej nadaje się do rodzin z małymi dziećmi. Szybka realizacja tego domu dała nam wiele radości. Dzięki temu mogliśmy szybciej zamieszkać w naszym wymarzonym domu. Mamy również dużo miejsca na przyjmowanie gości na święta czy inne uroczystości rodzinne, których jest kilka w ciągu roku. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Karolinka G1 WRC1688 jest bardzo dobrą opcją dla rodzin z dziećmi. Warto go wybrać, bo jest prosty, a zarazem bardzo praktyczny w użytkowaniu. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki