Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall9 m²
2. Pokój13,10 m²
3. Pokój12,40 m²
4. Łazienka6,20 m²
5. Strych13,20 m²
6. Strych11,80 m²
Razem rzut poddasza65,70 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
149,70 m²
Wysokość ściany kolankowej
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
0,40 m
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
180,30 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
38°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
21,70 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Projekt domu Lawenda 2 wersja A to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą.
Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Lawenda 2 wersja A to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Przewidziane w kuchni okno do ogrodu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich chcących podziwiać piękne widoki podczas przygotowywania posiłków. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Lawenda 2 wersja A zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Lawenda 2A 2-garaże
kukiluk
W projekcie domu Lawenda II wersja A WRD1191 spodobał nam się uklad pomieszczeń. Ilość pokoi i metraż był dokładnie taki, jaki potrzebowaliśmy. Poza tym, potrzebowaliśmy garażu dwustanowiskowego, a taki był przewidziany w tym pomyśle.Co prawda, projekt miał kilka nieścisłości wymiarowych, ale jakoś sobie z tym poradziliśmy i budowa w zasadzie przebiegała bez większych utrudnień. Dom został zrealizowany z Ytonga o grubości 24cm i docieplony 12cm styropianu. Mamy ogrzewanie podłogowe i grzejniki, a ciepło jest pozyskiwane z pieca na pellet. W pierwszym sezonie zimowy mieszkałem w domu w kratkę i trudno powiedzieć, jak prezentują się koszty eksploatacyjne. Ale na pierwszy rzut oka dom wydaje się być ekonomiczny.Układ pomieszczeń podany w projekcie domu Lawenda II wersja A WRD1191 jak najbardziej nam odpowiada. Wszystkie rozwiązania sprawdzają się tak, jak zakładaliśmy przy wyborze czy później przy adaptacji i nanoszeniu zmian. Co do zmian, to częściowo podpiwniczyliśmy dom. Pod garażem i dwoma sypialniami na dole powstały dodatkowe pomieszczenia, które naszym zdaniem były niezbędne. Zrezygnowaliśmy też ze spiżarni, a nad garażem mamy pokój, do którego wchodzi się z klatki schodowej. Ponadto, jedną z sypialni na górze podzieliliśmy na dwa mniejsze pomieszczenia, co pozwoliło jedno z nich zaadaptować na pralnię. Uważam, że dla naszej trójki osób jest to odpowiedni dom, ale myślę, że rodzina będzie się powiększać i z czasem zapełnią się wszystkie pokoje. Całość jest też odpowiednio doświetlona. Do środka wpada sporo naturalnego światła, więc nie narzekamy. Podnieśliśmy także ściankę kolankową o dwa pustaki i jednocześnie przedłużyliśmy dach, aby wizualnie obniżyć dom. W projekcie należy też pochwalić przestronny taras.Wydaje się, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Lawenda II wersja A WRD1191 był dobrze przemyślany. Jesteśmy zadowoleni z domu i już nic byśmy nie zmieniali. Polecam i pozdrawiam.
kazimierz123
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Lawenda II wersja A WRD1191 ze względu na jego oryginalność, a także dlatego, że odpowiadał nam układ pomieszczeń. Gdy zobaczyliśmy ten dom na żywo, wiedzieliśmy już, że jest nasz. Budowa przebiegła niezwykle sprawnie, być może dlatego, że nasi fachowcy już wcześniej wykonali ten projekt w innej miejscowości. Nie było też żadnych problemów z odczytem projektu domu Lawenda II wersja A WRD1191. Wykonawcy sprawili się na medal. Mamy piec na gaz i ogrzewanie podłogowe. Koszty są niewielkie w porównaniu z innymi typami, płacimy jakieś 4 tys. rocznie, a nie mamy żadnej pracy, wystarczy włączyć. Wprowadziliśmy parę zmian, aby idealnie dopasować projekt do naszych potrzeb. Było to wydłużenie pokoju dziennego do 1,5m od strony wejścia. Sypialnia od strony wschodniej nie ma dwóch okien, tylko jedno duże (można wyjść przez nie do ogrodu). Z perspektywy mieszkania widzimy, że warto było podnieść ściankę kolankową, ale na to już za późno. Podoba mi się każde pomieszczenie w moim domu, nie mam żadnych wybranych ulubionych miejsc. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Mieszkam z żoną i moim ojcem. Dom sprawdza się przy takiej ilości osób, a także gdy nas odwiedzają wnuki i jest nas więcej. Mamy możliwość przyjęcia gości przy dużym stole wszyscy się mieścimy, nawet 15 osób. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Lawenda II wersja A WRD1191, w domu przy takim ułożeniu jaki my mamy (czyli wejście od zachodu, kuchnia na wschód i taras z kominkiem od południa) w pomieszczeniach jest zawsze jasno i przytulnie. Polecam i pozdrawiam.
bożydar
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Lawenda II wersja A WRD1191, ponieważ spełniał nasze oczekiwania. Chcieliśmy mieć dużą przestrzeń w salonie połączonym z kuchnią, a ten dom nam to dawał. Urzekł nas jego wygląd zewnętrzny, te okna przy tarasie są piękne i niepowtarzalne. Taki efekt chcieliśmy uzyskać. Mamy ogrzewanie gazowe, na dole i w górnym korytarzu jest to podłogówka, a w sypialniach tradycyjne kaloryfery. Dobrze ociepliliśmy dom, więc ogrzewanie jest ekonomiczne. Różnica w kosztach między piecem tradycyjnym na węgiel, a gazowym jest niewielka. Ale za to ogromna wygoda w użytkowaniu. Postanowiliśmy zmienić układ wewnętrzny pokoi na poddaszu. Miało to dla nas znaczenie, ponieważ mamy dwoje dzieci i chcieliśmy, żeby żadne z nich nie zostało pokrzywdzone wielkością pokoju. Teraz są takiej samej wielkości. Jesteśmy zadowoleni ze zrobienia zmiany w projekcie domu Lawenda II wersja A WRD1191. Naszą sypialnię ulokowaliśmy w miejscu strychu na projekcie, do tego jest tam łazienka i garderoba przy największych skosach. Na parterze poza wyprostowaniem ścianki działowej obok przedsionka, żadnych modyfikacji nie wprowadzaliśmy. Sądzę, że dla czetroosobowej rodziny taki układ i ilość pomieszczeń jest wystarczająca. W salonie przy dużym rozkładanym stole, spokojnie zmieści się kilkanaście osób na obiedzie czy kolacji. To, co warto zmienić w projekcie, aby był jeszcze doskonalszy, to podnieść ściankę kolankową o trzy bloczki. Wtedy będzie już idealnie. Jestem bardzo zadowolony z projektu domu jednorodzinnego Lawenda II wersja A WRD1191. Polecam i pozdrawiam.
kukiluk
W projekcie domu Lawenda II wersja A WRD1191 spodobał nam się uklad pomieszczeń. Ilość pokoi i metraż był dokładnie taki, jaki potrzebowaliśmy. Poza tym, potrzebowaliśmy garażu dwustanowiskowego, a taki był przewidziany w tym pomyśle.Co prawda, projekt miał kilka nieścisłości wymiarowych, ale jakoś sobie z tym poradziliśmy i budowa w zasadzie przebiegała bez większych utrudnień. Dom został zrealizowany z Ytonga o grubości 24cm i docieplony 12cm styropianu. Mamy ogrzewanie podłogowe i grzejniki, a ciepło jest pozyskiwane z pieca na pellet. W pierwszym sezonie zimowy mieszkałem w domu w kratkę i trudno powiedzieć, jak prezentują się koszty eksploatacyjne. Ale na pierwszy rzut oka dom wydaje się być ekonomiczny.Układ pomieszczeń podany w projekcie domu Lawenda II wersja A WRD1191 jak najbardziej nam odpowiada. Wszystkie rozwiązania sprawdzają się tak, jak zakładaliśmy przy wyborze czy później przy adaptacji i nanoszeniu zmian. Co do zmian, to częściowo podpiwniczyliśmy dom. Pod garażem i dwoma sypialniami na dole powstały dodatkowe pomieszczenia, które naszym zdaniem były niezbędne. Zrezygnowaliśmy też ze spiżarni, a nad garażem mamy pokój, do którego wchodzi się z klatki schodowej. Ponadto, jedną z sypialni na górze podzieliliśmy na dwa mniejsze pomieszczenia, co pozwoliło jedno z nich zaadaptować na pralnię. Uważam, że dla naszej trójki osób jest to odpowiedni dom, ale myślę, że rodzina będzie się powiększać i z czasem zapełnią się wszystkie pokoje. Całość jest też odpowiednio doświetlona. Do środka wpada sporo naturalnego światła, więc nie narzekamy. Podnieśliśmy także ściankę kolankową o dwa pustaki i jednocześnie przedłużyliśmy dach, aby wizualnie obniżyć dom. W projekcie należy też pochwalić przestronny taras.Wydaje się, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Lawenda II wersja A WRD1191 był dobrze przemyślany. Jesteśmy zadowoleni z domu i już nic byśmy nie zmieniali. Polecam i pozdrawiam.
kazimierz123
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Lawenda II wersja A WRD1191 ze względu na jego oryginalność, a także dlatego, że odpowiadał nam układ pomieszczeń. Gdy zobaczyliśmy ten dom na żywo, wiedzieliśmy już, że jest nasz. Budowa przebiegła niezwykle sprawnie, być może dlatego, że nasi fachowcy już wcześniej wykonali ten projekt w innej miejscowości. Nie było też żadnych problemów z odczytem projektu domu Lawenda II wersja A WRD1191. Wykonawcy sprawili się na medal. Mamy piec na gaz i ogrzewanie podłogowe. Koszty są niewielkie w porównaniu z innymi typami, płacimy jakieś 4 tys. rocznie, a nie mamy żadnej pracy, wystarczy włączyć. Wprowadziliśmy parę zmian, aby idealnie dopasować projekt do naszych potrzeb. Było to wydłużenie pokoju dziennego do 1,5m od strony wejścia. Sypialnia od strony wschodniej nie ma dwóch okien, tylko jedno duże (można wyjść przez nie do ogrodu). Z perspektywy mieszkania widzimy, że warto było podnieść ściankę kolankową, ale na to już za późno. Podoba mi się każde pomieszczenie w moim domu, nie mam żadnych wybranych ulubionych miejsc. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Mieszkam z żoną i moim ojcem. Dom sprawdza się przy takiej ilości osób, a także gdy nas odwiedzają wnuki i jest nas więcej. Mamy możliwość przyjęcia gości przy dużym stole wszyscy się mieścimy, nawet 15 osób. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Lawenda II wersja A WRD1191, w domu przy takim ułożeniu jaki my mamy (czyli wejście od zachodu, kuchnia na wschód i taras z kominkiem od południa) w pomieszczeniach jest zawsze jasno i przytulnie. Polecam i pozdrawiam.
bożydar
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Lawenda II wersja A WRD1191, ponieważ spełniał nasze oczekiwania. Chcieliśmy mieć dużą przestrzeń w salonie połączonym z kuchnią, a ten dom nam to dawał. Urzekł nas jego wygląd zewnętrzny, te okna przy tarasie są piękne i niepowtarzalne. Taki efekt chcieliśmy uzyskać. Mamy ogrzewanie gazowe, na dole i w górnym korytarzu jest to podłogówka, a w sypialniach tradycyjne kaloryfery. Dobrze ociepliliśmy dom, więc ogrzewanie jest ekonomiczne. Różnica w kosztach między piecem tradycyjnym na węgiel, a gazowym jest niewielka. Ale za to ogromna wygoda w użytkowaniu. Postanowiliśmy zmienić układ wewnętrzny pokoi na poddaszu. Miało to dla nas znaczenie, ponieważ mamy dwoje dzieci i chcieliśmy, żeby żadne z nich nie zostało pokrzywdzone wielkością pokoju. Teraz są takiej samej wielkości. Jesteśmy zadowoleni ze zrobienia zmiany w projekcie domu Lawenda II wersja A WRD1191. Naszą sypialnię ulokowaliśmy w miejscu strychu na projekcie, do tego jest tam łazienka i garderoba przy największych skosach. Na parterze poza wyprostowaniem ścianki działowej obok przedsionka, żadnych modyfikacji nie wprowadzaliśmy. Sądzę, że dla czetroosobowej rodziny taki układ i ilość pomieszczeń jest wystarczająca. W salonie przy dużym rozkładanym stole, spokojnie zmieści się kilkanaście osób na obiedzie czy kolacji. To, co warto zmienić w projekcie, aby był jeszcze doskonalszy, to podnieść ściankę kolankową o trzy bloczki. Wtedy będzie już idealnie. Jestem bardzo zadowolony z projektu domu jednorodzinnego Lawenda II wersja A WRD1191. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki