Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall5,23 m²
2. Pokój10,11 m² (14,16 m²*)
3. Pokój7,95 m² (11,94 m²*)
4. Garderoba0,65 m² (2,59 m²*)
5. Łazienka3,79 m² (6,50 m²*)
6. Pokój8,25 m² (10,96 m²*)
7. Taras (17,89 m²*)
8. Balkon (4,17 m²*)
Razem rzut poddasza35,98 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
86,80 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
99,48 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
202,05 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
539 m³
Powierzchnia dachu
133 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,70 m
Szerokość elewacji
12,85 m
Długość elewacji
8,35 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,85 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,55 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
30 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Żelbetowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwu i trzywarstwowe (cegła licowa), na fragmentach szalówka drewniana. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: schody ażurowe drewniane na konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach: dwuspadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.
Budynek Miki II jest opcją znanego projektu Miki. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Miki II odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Miki II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Miki II
Jerzy1073
Muszę przyznać, że projekt Miki II BSB1073 szczególnie do gustu przypadł mojej żonie. Najbardziej z wszystkich elementów spodobał się jej kształt bryły oraz duży taras nad powierzchnią garażu. Podczas budowy natrafiliśmy na jedną przeszkodę. Mianowicie, okazało się, że wymiary komina gazowego nad kotłownią nie zostały prawidłowo przeliczone i komin nie pasował do otworu kanalizacyjnego przy górnej łazience. Fachowiec musiał zmienić założoną koncepcję i w efekcie trzeba było przesunąć rurę kanalizacyjną. Pozostałe etapy prac budowlanych na szczęście przebiegły bez problemów. Budynek wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, zaś większość ścianek działowych postawiliśmy z 12 cm gazobetonowych bloczków. Myślę jednak, że obecnie beton komórkowy zastąpiłbym innym materiałem, ponieważ w jednym miejscu pojawiło się duże pęknięcie. Nie wiem czy jest to wina wadliwych bloczków czy też osiadania budynku, ale do wykonania ścian wewnętrznych radzę użyć ceramiki. Projekt zalecał ocieplenie bryły 18 cm warstwą izolacyjną, aczkolwiek ja zmniejszyłem jej grubość do 15 cm i zastosowałem styropian o lambdzie 0,031 czyli o lepszym współczynniku przenikania ciepła. Dach natomiast pokryłem dachówką ceramiczną. Cena postawienia naszego domu w stanie surowym zamkniętym była dużo wyższa, niż ta oszacowana w kosztorysie. Na wspomnianym etapie inwestycja wyniosła ok. 220 tys. zł. Myślę, że należy liczyć się z większymi kosztami, tym bardziej że podczas mojej budowy Porotherm dwukrotnie podrożał. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż duże przeszklenie w salonie wychodzi na południowy-wschód. W części dziennej mamy naprawdę jasno, jednak aby ją doświetlić zastosowałem niewielką poprawkę i skróciłem balkon o 60 cm. Małe okienka w salonie znajdują się po słonecznej stronie i nic ich nie przyszłania. W pokojach na górze słońca mamy wystarczająco. Myślę nawet, że można byłoby zrezygnować z okien dachowych w miejscach, gdzie znajdują się one podwójnie. Trzeba przyznać, że ich koszt nie należy do niskich, a sypialnie mimo to są doświetlane dzięki dużym drzwiom balkonowym. Jedyną rzeczą, jaką mogę jeszcze doradzić przyszłym inwestorom, jest obłożenia kominka płytkami klinkierowymi zgodnie z projektem. My obudowaliśmy go cegłą dziurawką, która jest dosyć gruba i nie wygląda to do końca estetycznie. Wybór projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Miki II BSB1073 nie był do końca moją decyzją, ale teraz gdy dom jest już wykończony, naprawdę mi się podoba i jestem zadowolony z jego realizacji. Pozdrawiam.
misiek-23k@wp.pl
Nasz dom właściwie wybrała żona, a zależało nam na małym domku, tanim w budowie. Projekt domu Miki II BSB1073 taki był. Miał ciekawą bryłę, dużo pomieszczeń i jest bardzo funkcjonalny. Wzięliśmy odbicie lustrzane, tak bardziej nam pasowało do działki. Teraz garaż mamy na wschodzie, a salon jest od zachodu, przy takim umieszczeniu domu na działce, pomieszczenia są bardzo jasne. Budowa przebiegła bardzo sprawnie oczywiście fachowcy są różni i zdarzały nam się różne zawirowania z nimi. Na niektórych musieliśmy trochę poczekać, ale jak już przyszli, to wszystko szło sprawnie. Nie mieli także problemu z odczytem projektu domu Miki II BSB1073, co bardzo nas cieszyło. Piec mamy na węgiel i drewno. Przy takim ogrzewaniu, nasze rachunki są bardzo korzystne i jesteśmy z nich zadowoleni. Kilka modyfikacji musieliśmy wprowadzić, żeby lepiej nam się funkcjonowało. I tak zlikwidowaliśmy garaż, a w jego miejscu jest kotłownia (od północy). Natomiast od frontu znajduje się pralnia, bardzo przydatne i funkcjonalne pomieszczenie. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry, mamy sporo miejsca w salonie tym bardziej, że zrobiliśmy schody zabiegowe. Nasz narożnik jest pod nimi- oszczędzamy tym miejsce, a użytkuje się bardzo dobrze. W naszym salonie połączonym z kuchnia jest dużo miejsca na przyjęcie gości, w poprzednim roku mieliśmy wigilię na 15 osób i bardzo dobrze sprawdził się ten układ. W domu na stałe mieszkają trzy osoby i miejsca mamy naprawdę ogrom. Sądzę, że w tym domu bardzo dobrze odnalazłaby się także pięcioosobowa rodzina. Nasz największy sukces to na pewno kuchnia- jest zachwycająca, a połączenie jej z salonem i otwarta przestrzeń to strzał w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Miki II BSB1073, teraz wiemy, że był to wybór idealny. Z pewnością drugi raz też wybralibyśmy ten dom. Polecam i pozdrawiam.
Jerzy1073
Muszę przyznać, że projekt Miki II BSB1073 szczególnie do gustu przypadł mojej żonie. Najbardziej z wszystkich elementów spodobał się jej kształt bryły oraz duży taras nad powierzchnią garażu. Podczas budowy natrafiliśmy na jedną przeszkodę. Mianowicie, okazało się, że wymiary komina gazowego nad kotłownią nie zostały prawidłowo przeliczone i komin nie pasował do otworu kanalizacyjnego przy górnej łazience. Fachowiec musiał zmienić założoną koncepcję i w efekcie trzeba było przesunąć rurę kanalizacyjną. Pozostałe etapy prac budowlanych na szczęście przebiegły bez problemów. Budynek wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, zaś większość ścianek działowych postawiliśmy z 12 cm gazobetonowych bloczków. Myślę jednak, że obecnie beton komórkowy zastąpiłbym innym materiałem, ponieważ w jednym miejscu pojawiło się duże pęknięcie. Nie wiem czy jest to wina wadliwych bloczków czy też osiadania budynku, ale do wykonania ścian wewnętrznych radzę użyć ceramiki. Projekt zalecał ocieplenie bryły 18 cm warstwą izolacyjną, aczkolwiek ja zmniejszyłem jej grubość do 15 cm i zastosowałem styropian o lambdzie 0,031 czyli o lepszym współczynniku przenikania ciepła. Dach natomiast pokryłem dachówką ceramiczną. Cena postawienia naszego domu w stanie surowym zamkniętym była dużo wyższa, niż ta oszacowana w kosztorysie. Na wspomnianym etapie inwestycja wyniosła ok. 220 tys. zł. Myślę, że należy liczyć się z większymi kosztami, tym bardziej że podczas mojej budowy Porotherm dwukrotnie podrożał. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż duże przeszklenie w salonie wychodzi na południowy-wschód. W części dziennej mamy naprawdę jasno, jednak aby ją doświetlić zastosowałem niewielką poprawkę i skróciłem balkon o 60 cm. Małe okienka w salonie znajdują się po słonecznej stronie i nic ich nie przyszłania. W pokojach na górze słońca mamy wystarczająco. Myślę nawet, że można byłoby zrezygnować z okien dachowych w miejscach, gdzie znajdują się one podwójnie. Trzeba przyznać, że ich koszt nie należy do niskich, a sypialnie mimo to są doświetlane dzięki dużym drzwiom balkonowym. Jedyną rzeczą, jaką mogę jeszcze doradzić przyszłym inwestorom, jest obłożenia kominka płytkami klinkierowymi zgodnie z projektem. My obudowaliśmy go cegłą dziurawką, która jest dosyć gruba i nie wygląda to do końca estetycznie. Wybór projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Miki II BSB1073 nie był do końca moją decyzją, ale teraz gdy dom jest już wykończony, naprawdę mi się podoba i jestem zadowolony z jego realizacji. Pozdrawiam.
misiek-23k@wp.pl
Nasz dom właściwie wybrała żona, a zależało nam na małym domku, tanim w budowie. Projekt domu Miki II BSB1073 taki był. Miał ciekawą bryłę, dużo pomieszczeń i jest bardzo funkcjonalny. Wzięliśmy odbicie lustrzane, tak bardziej nam pasowało do działki. Teraz garaż mamy na wschodzie, a salon jest od zachodu, przy takim umieszczeniu domu na działce, pomieszczenia są bardzo jasne. Budowa przebiegła bardzo sprawnie oczywiście fachowcy są różni i zdarzały nam się różne zawirowania z nimi. Na niektórych musieliśmy trochę poczekać, ale jak już przyszli, to wszystko szło sprawnie. Nie mieli także problemu z odczytem projektu domu Miki II BSB1073, co bardzo nas cieszyło. Piec mamy na węgiel i drewno. Przy takim ogrzewaniu, nasze rachunki są bardzo korzystne i jesteśmy z nich zadowoleni. Kilka modyfikacji musieliśmy wprowadzić, żeby lepiej nam się funkcjonowało. I tak zlikwidowaliśmy garaż, a w jego miejscu jest kotłownia (od północy). Natomiast od frontu znajduje się pralnia, bardzo przydatne i funkcjonalne pomieszczenie. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry, mamy sporo miejsca w salonie tym bardziej, że zrobiliśmy schody zabiegowe. Nasz narożnik jest pod nimi- oszczędzamy tym miejsce, a użytkuje się bardzo dobrze. W naszym salonie połączonym z kuchnia jest dużo miejsca na przyjęcie gości, w poprzednim roku mieliśmy wigilię na 15 osób i bardzo dobrze sprawdził się ten układ. W domu na stałe mieszkają trzy osoby i miejsca mamy naprawdę ogrom. Sądzę, że w tym domu bardzo dobrze odnalazłaby się także pięcioosobowa rodzina. Nasz największy sukces to na pewno kuchnia- jest zachwycająca, a połączenie jej z salonem i otwarta przestrzeń to strzał w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Miki II BSB1073, teraz wiemy, że był to wybór idealny. Z pewnością drugi raz też wybralibyśmy ten dom. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki