Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
8. Hall6,10 m²
9. Pokój10,20 m²
10. Pokój14,50 m²
11. Pokój11,80 m²
12. Łazienka8,90 m²
13. Garderoba2 m²
Razem rzut poddasza53,50 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
107,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
102,50 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
584 m³
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,32 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,10 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
93,70 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany budynku zaprojektowano w technologii: beton komórkowy + styropian. Spina je międzypiętrowy strop gęstożebrowy, więźba jest drewniana z pokryciem dachówką ceramiczną lub cementową. Inne materiały można zastosować w ramach adaptacji. Elewacje tynkowane, fragmenty ścian okładane płytkami klinkierowymi.
Projekt domu Nowela to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Nowela to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Nowela
DanielMarta
Na początku powiem, że wybór projektu domu Nowela WRN1048 był strzałem w dziesiątkę! Budynek idealnie pasował do naszej wąskiej działki, a zarządca drogi pozwolił nam się pobudować dwa metry od niej, więc można powiedzieć, że od samego startu mieliśmy wiatr pod narty.
Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem i nie był to zły wybór. Obsługa pieca zabiera naprawdę niewiele czasu, a i koszty, jakie generuje jego eksploatacja, nie są wielkie (zużywamy jakieś 3,5 tony ekogroszku na sezon).
Muszę przyznać, że układ pomieszczeń w tym domu to prawdziwa rewelacja. Zupełnie nic nie wymaga poprawek - ja jedynie usunęłam wnękę za wiatrołapem i tym samym powiększyłam o 60cm długość kuchni i dodałam jedno okno w dachu. To wszystko! Reszta całkowicie się sprawdza. Doświetlenie wnętrza także stoi na dobrym poziomie - może jedynie przydałoby się dodatkowe okno w salonie i okna dachowe nad jedną sypialnią oraz łazienką. Dla czterech osób dom jest idealny - wszyscy świetnie się w nim czujemy, zapewnia nam sporą swobodę. Zdecydowanie odradzam robienie ścianek kolankowych w tym budynku. Widziałam przykład tego, co się stało po takiej modyfikacji. Dom był wysoki ze śmiesznie małym dachem - wyglądał po prostu źle!
Tak jak mówiłam - projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Nowela WRN1048 to świetny wybór. Serdecznie polecam ten projekt. Ja nie zamieniłabym go na żaden inny. Pozdrawiam.
Robert1048
Wybór projektu Nowela WRN1048 był szybką i spontaniczną decyzją. W wyszukiwarce projektów na stronie internetowej zaznaczyliśmy kryterium, aby jego powierzchnia była bliska 110 m², gdyż na taki metrażu od początku nam zależało. Nowela była jednym z pierwszych proponowanych domów spełniających to wymaganie i od razu przypadła nam do gustu. Budynek dobrze prezentował się w zewnątrz, a przewidziany w nim wewnętrzny układ spełniał nasze oczekiwania. Dodatkowo, w jego bryle uwzględniono garaż, co również nam odpowiadało. Projekt w całości nam się spodobał, więc nie zastanawialiśmy się długo i tym samym dniu zdecydowaliśmy się na jego zakup.Budowa odbyła się sprawnie i w bardzo krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w październiku 2015 r., a już latem 2016 r. udało nam się zakończyć całą inwestycję. Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów, a fachowy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Na chwilę obecną myślę jednak, iż można byłoby zastanowić się nad innym rozwiązaniem odnośnie podciągu dachu, gdyż po wybudowaniu domu zauważyłem lekkie pęknięcia na ściankach działowych na poddaszu znajdujących się przy słupach podtrzymujących.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger. Strop wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryliśmy dachówką cementową. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować, a budując systemem gospodarczym można nawet sporo zaoszczędzić. Fachowców zatrudniałem do postawienia murów, wykonania dachu i instalacji elektrycznej, zaś pozostałe etapy zrobiłem samodzielnie. Dzięki dużemu nakładowi własnej pracy, praktycznie całą inwestycję udało mi się zrealizować w kosztach, które zostały wyliczone na sam etap stanu surowego zamkniętego bez instalacji.Do projektu Nowela WRN1048 wprowadziliśmy pewne zmiany. Wnękę na szafę, przewidzianą pierwotnie w korytarzu wykonaliśmy od strony kuchni, dzięki czemu uzyskaliśmy w niej więcej miejsca na wstawienie szafek. Oryginalnie zabudowa poddasza miała znajdować się na wysokości 1,40 m liczonej od posadzki do skosów, aczkolwiek my zmieniliśmy tą wysokość do 50 cm. Spowodowało to, iż obecnie pomieszczenia na górnej kondygnacji mają większą powierzchnię liczoną „po podłodze” i tym samym są bardziej przestronne. Rozdzielacz do górnych grzejników w projekcie uwzględniony jest na ścianie przy łazience, od strony korytarza, jednak my przenieśliśmy go za komin, do garderoby. Dobrym pomysłem było również wykonanie w ścianach, odpływowych rur kanalizacyjnych oraz wentylacji biegnących od łazienki na poddaszu do garażu, gdyż oryginalnie te elementy wystawałyby na zewnątrz. Myślę, że warto również pomyśleć nad podobnym zabiegiem dotyczącym słupów znajdujących w pomieszczeniach na poddaszu, które odznaczają się w ścianach. Niestety nie przewidziałem tego wcześniej i aby uzyskać estetyczny wygląd wnętrza tych pokoi, słupy musiałem zabudować płytami regipsowymi. Ze względu na to, iż kanalizacja przewidziana jest pod garażem, dobrym rozwiązaniem będzie również zrobienie w nim odpływu w formie kratki ściekowej.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Nowela WRN1048. Mimo, iż decyzję o jego realizacji podjęliśmy bardzo szybko, okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Pomieszczenia w naszym nowym domu są duże i ustawne, a po zmianie polegającej na otworzeniu powierzchni pod skosami naprawdę przestronne. Pozdrawiam.
DanielMarta
Na początku powiem, że wybór projektu domu Nowela WRN1048 był strzałem w dziesiątkę! Budynek idealnie pasował do naszej wąskiej działki, a zarządca drogi pozwolił nam się pobudować dwa metry od niej, więc można powiedzieć, że od samego startu mieliśmy wiatr pod narty.
Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem i nie był to zły wybór. Obsługa pieca zabiera naprawdę niewiele czasu, a i koszty, jakie generuje jego eksploatacja, nie są wielkie (zużywamy jakieś 3,5 tony ekogroszku na sezon).
Muszę przyznać, że układ pomieszczeń w tym domu to prawdziwa rewelacja. Zupełnie nic nie wymaga poprawek - ja jedynie usunęłam wnękę za wiatrołapem i tym samym powiększyłam o 60cm długość kuchni i dodałam jedno okno w dachu. To wszystko! Reszta całkowicie się sprawdza. Doświetlenie wnętrza także stoi na dobrym poziomie - może jedynie przydałoby się dodatkowe okno w salonie i okna dachowe nad jedną sypialnią oraz łazienką. Dla czterech osób dom jest idealny - wszyscy świetnie się w nim czujemy, zapewnia nam sporą swobodę. Zdecydowanie odradzam robienie ścianek kolankowych w tym budynku. Widziałam przykład tego, co się stało po takiej modyfikacji. Dom był wysoki ze śmiesznie małym dachem - wyglądał po prostu źle!
Tak jak mówiłam - projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Nowela WRN1048 to świetny wybór. Serdecznie polecam ten projekt. Ja nie zamieniłabym go na żaden inny. Pozdrawiam.
Robert1048
Wybór projektu Nowela WRN1048 był szybką i spontaniczną decyzją. W wyszukiwarce projektów na stronie internetowej zaznaczyliśmy kryterium, aby jego powierzchnia była bliska 110 m², gdyż na taki metrażu od początku nam zależało. Nowela była jednym z pierwszych proponowanych domów spełniających to wymaganie i od razu przypadła nam do gustu. Budynek dobrze prezentował się w zewnątrz, a przewidziany w nim wewnętrzny układ spełniał nasze oczekiwania. Dodatkowo, w jego bryle uwzględniono garaż, co również nam odpowiadało. Projekt w całości nam się spodobał, więc nie zastanawialiśmy się długo i tym samym dniu zdecydowaliśmy się na jego zakup.Budowa odbyła się sprawnie i w bardzo krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w październiku 2015 r., a już latem 2016 r. udało nam się zakończyć całą inwestycję. Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów, a fachowy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Na chwilę obecną myślę jednak, iż można byłoby zastanowić się nad innym rozwiązaniem odnośnie podciągu dachu, gdyż po wybudowaniu domu zauważyłem lekkie pęknięcia na ściankach działowych na poddaszu znajdujących się przy słupach podtrzymujących.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger. Strop wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryliśmy dachówką cementową. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować, a budując systemem gospodarczym można nawet sporo zaoszczędzić. Fachowców zatrudniałem do postawienia murów, wykonania dachu i instalacji elektrycznej, zaś pozostałe etapy zrobiłem samodzielnie. Dzięki dużemu nakładowi własnej pracy, praktycznie całą inwestycję udało mi się zrealizować w kosztach, które zostały wyliczone na sam etap stanu surowego zamkniętego bez instalacji.Do projektu Nowela WRN1048 wprowadziliśmy pewne zmiany. Wnękę na szafę, przewidzianą pierwotnie w korytarzu wykonaliśmy od strony kuchni, dzięki czemu uzyskaliśmy w niej więcej miejsca na wstawienie szafek. Oryginalnie zabudowa poddasza miała znajdować się na wysokości 1,40 m liczonej od posadzki do skosów, aczkolwiek my zmieniliśmy tą wysokość do 50 cm. Spowodowało to, iż obecnie pomieszczenia na górnej kondygnacji mają większą powierzchnię liczoną „po podłodze” i tym samym są bardziej przestronne. Rozdzielacz do górnych grzejników w projekcie uwzględniony jest na ścianie przy łazience, od strony korytarza, jednak my przenieśliśmy go za komin, do garderoby. Dobrym pomysłem było również wykonanie w ścianach, odpływowych rur kanalizacyjnych oraz wentylacji biegnących od łazienki na poddaszu do garażu, gdyż oryginalnie te elementy wystawałyby na zewnątrz. Myślę, że warto również pomyśleć nad podobnym zabiegiem dotyczącym słupów znajdujących w pomieszczeniach na poddaszu, które odznaczają się w ścianach. Niestety nie przewidziałem tego wcześniej i aby uzyskać estetyczny wygląd wnętrza tych pokoi, słupy musiałem zabudować płytami regipsowymi. Ze względu na to, iż kanalizacja przewidziana jest pod garażem, dobrym rozwiązaniem będzie również zrobienie w nim odpływu w formie kratki ściekowej.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Nowela WRN1048. Mimo, iż decyzję o jego realizacji podjęliśmy bardzo szybko, okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Pomieszczenia w naszym nowym domu są duże i ustawne, a po zmianie polegającej na otworzeniu powierzchni pod skosami naprawdę przestronne. Pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki