Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 419 do 5 579 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
428 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
75 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
290 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
63 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
170,05 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
191,28 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
280,23 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
906 m³
Powierzchnia dachu
290 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,80 m
Szerokość elewacji
18,99 m
Długość elewacji
11,36 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
26,87 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,51 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
66,70 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
54,90 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
44,90 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Zaprojektuj teraz
Dodatki do projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
550 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
550 zł
Ogrzewanie podłogowe
470 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
470 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
470 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
470 zł
Klimatyzacja w domu
470 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
470 zł
Odkurzacz centralny
470 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
399 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Wentylacja mechaniczna i kominek
470 zł
Płaszcz wodny
470 zł
Projekty ogrodzeń
550 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Pokaż więcej (8)
Opis projektu
Projekt domu Ofelia jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą.
Projekt Ofelia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. W domu znajduje się pięć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Ofelia nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Ofelia
kuki25
Zdecydowaliśmy się na projekt Ofelia WAH1550, ponieważ klasyczny wygląd bryły wyjątkowo przypadł nam do gustu, a przewidziany w nim układ pomieszczeń został dobrze przemyślany. Dodatkowo, uwzględnione rozwiązania pozwalały na wprowadzenie drobnych modernizacji, tak abyśmy mogli dostosować projekt do wszystkich naszych oczekiwań. Budowa odbyła się sprawnie i bez większych problemów. Jedyna nieścisłość, na którą natrafiliśmy w projekcie, dotyczyła spisu stolarki na więźbę dachową. Okazało się, że dokumentacja przewiduje użycie większej ilości belek na wykonanie murłat, niż faktycznie było to potrzebne, a zakup nieużytych materiałów niestety wiązał się z kosztami. Poza tym, realizacja przebiegła zgodnie z planem. Budowę rozpoczęliśmy w 2013 roku, a w następnym budynek stanął już w stanie surowym zamkniętym (z dachem i stolarką otworową). W maju 2014 r. zaczęliśmy wykonywanie prac wykończeniowych, które trwały do lutego 2015 r.Ściany postawiliśmy przy użyciu gazobetonowych bloczków Suporex 24 cm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Izolację zewnętrzną tworzy 15 cm warstwa styropianu, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną o łącznej grubości 27 cm. W domu ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy drewnem oraz ekogroszkiem. Podczas większych mrozów, miesięczny koszt zużycia opału wynosi ok. 700-800 zł., łącznie z ogrzewaniem wody użytkowej.Dolna kondygnacja została podniesiona o wysokość jednego pustaka. Dzięki temu, pod sufitem mogliśmy poprowadzić kanały instalacji systemu rekuperacji i zasłonić je płytą gipsowo-kartonową, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości pomieszczeń na parterze. Projekt Ofelia WAH1550 przewiduje wykonanie w części dziennej dwóch słupów podtrzymujących, jednak my postanowiliśmy z nich zrezygnować. Zamiast tych elementów zastosowaliśmy dwa podciągi, które równie dobrze utrzymują konstrukcję stropu, a ponadto nie zabierają przestrzeni. Postanowiliśmy także nie robić spiżarki - jej kosztem powiększyliśmy kuchnię oraz wiatrołap, który oryginalnie był dosyć niewielki. W układzie ścianek działowych wprowadziliśmy kosmetyczne poprawki - wyprostowaliśmy je tak, aby zminimalizować wszelkie załamania.Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu stały się większe oraz bardziej ustawne. Dodatkowo, wyższa powierzchnia nad garażem dała możliwość w pełni użytkowego jej zagospodarowania. Tą przestrzeń wykorzystaliśmy na zrobienie dużej sypialni z garderobą oraz łazienki.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ofelia WAH1550. Najbardziej w nowym domu podoba mi się otwarta i bardzo przestronna powierzchnia parteru. Pozdrawiam.
dar66
Projekt domu Ofelia WAH1550 przede wszystkim ujął nas swoim wyglądem zewnętrznym - ukazany na rysunkach budynek doskonale się prezentuje i tym samym wyjątkowo przypadł nam do gustu. Wpływ na decyzję o jego wyborze miał również uwzględniony układ wewnętrzny, który został funkcjonalnie zaplanowany i przewiduje praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest fakt, iż wejście do kotłowni nie jest możliwe bezpośrednio z części mieszkalnej, a z garażu co jest istotne przy ogrzewaniu paliwem stałym. Oprócz tego spodobała nam się przestronność pomieszczeń.Cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie. Projekt Ofelia WAH1550 zakupiliśmy w marcu 2014 r. i niedługo po tym przystąpiliśmy do formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Na szczęście nie trwało to długo i już wkrótce mogliśmy rozpocząć pierwsze prace. Do nowego w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w lipcu 2016 r. Postanowiłem nie oszczędzać na materiałach i ociepleniu i tym samym starałem się korzystać jedynie z produktów odznaczających się wysoką jakością. Co prawda, koszty naszej budowy nieco przekroczyły kwotę oszacowaną przez architekta, aczkolwiek dom jest inwestycją na lata i liczyłem się, że jest to jednak większy wydatek. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Eko Silikatowych. Dobrze zaizolowaliśmy fundamenty, a bryłę z zewnątrz pokryliśmy 18 cm warstwą styropianu. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i w naszym przypadku tworzy go w całości wylewana betonem konstrukcja. Dach pokryliśmy dachówką. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. Póki co trudno jest mi określić koszty tego rozwiązania, ponieważ w kotle palimy opałem które pozostało nam z wcześniejszego mieszkania. Jestem jednak zadowolony z ekonomiczności budynku - dosyć szybko się nagrzewa i dobrze utrzymuje temperaturę. Wprawdzie, ze względu na duży metraż domu zużycie opału nie jest do końca niskie, jednak uważam, że jak na tak dużą kubaturę wygląda to całkiem korzystnie. Myślę jednak, że w niedługim czasie zdecydujemy się na zamianę tradycyjnego kotła na piec na ekogroszek lub pellet. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Ofelia WAH1550 od początku przypadł nam do gustu, a wprowadzenie w nim kilku modyfikacji jeszcze bardziej dopasowało go do naszych oczekiwań. Pokój przy kotłowni jest oryginalnie dosyć mały, a w dodatku nie był nam właściwie potrzebny, dlatego też postanowiliśmy zrezygnować z niego na rzecz powiększenia salonu. Jest on teraz wyjątkowo pokaźny, tym bardziej że przyłączyliśmy do niego powierzchnię wnęki przeznaczonej na taras. Oprócz tego, nieco powiększyliśmy kotłownię kosztem kilku centymetrów garażu, a także zamiast jednego okna zrobiliśmy w niej bezpośrednie wyjście na zewnątrz, co znacznie ułatwia wnoszenie opału. Nie wykonywaliśmy garderób w sypialniach, dzięki czemu uzyskaliśmy większe pokoje. Ponadto, w dachu nad pomieszczeniem na półpiętrze zrobiliśmy lukarnę, więc teraz wydaje się on znacznie bardziej przestronne, a budynek prezentuje się jeszcze lepiej. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek obecnie zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem dotyczącym schodów, gdyż ich oryginalny układ nieco marnuje powierzchnię korytarza. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Ja z żoną użytkujemy pomieszczenia nad garażem, które przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej strefy małżeńskiej z sypialnią i garderobą. Dwoje naszych dzieci ma swoje osobne pokoje na poddaszu. Z kolei pokój na dole służy mi jako gabinet do pracy. Uważam, że taka powierzchnia spokojnie usatysfakcjonowałaby większą ilość domowników. Na górze został nam wolny pokój, a dodatkowo wszystkie na tym poziomie są na tyle duże, że jeśli ktoś miałby taką potrzebę poprzez lekką modyfikację ścianek działowych można by uzyskać jeszcze jeden. Pozdrawiam.
Wojtek_332
Oglądając propozycje różnych budynków, natrafiliśmy na projekt domu Ofelia WAH1550, który od razu wyjątkowo przypadł nam do gustu. Dom ujął nas przede wszystkim swoim niezwykle atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Od zawsze bardzo podobały mi się konstrukcje w dokładnie takiej formie, a ponadto Ofelia jest doskonałym połączeniem klasycznego polskiego dworku z elementami stylu nowoczesnego. Po przeanalizowaniu wnętrza stwierdziliśmy, że układ pomieszczeń jest świetnie dopasowany do naszych oczekiwań. Został funkcjonalnie przemyślany, a dodatkowo od początku zależało nam na otwartej i w pełni przestronnej przestrzeni na parterze Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Współpracujący z nami fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie, a wszystkie prace postępowały sprawnie i naprawdę szybko. Budowę rozpoczęliśmy w sierpniu 2015 r. i już w grudniu budynek stanął w stanie surowym zamkniętym. Następnie ruszyliśmy z wykończeniami, a do nowego domu wprowadziliśmy się w sierpniu 2016 r. Cała realizacja zajęła nam więc ok. jednego roku. Użyte przez nas materiały są zgodne z wytycznymi zawartymi w projekcie domu Ofelia WAH1550. Do postawienia ścian użyliśmy więc ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy grafitowym, frezowanym styropianem firmy Genderka o grubości 25 cm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach został pokryty dachówką karpiówką. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty budowy do stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 250 tys. zł. Projekt domu z garażem dwustanowiskowym Ofelia WAH1550 od początku w całości bardzo nam się spodobał, a w celu pełnego dostosowania go do wszystkich naszych preferencji, wprowadziliśmy w nim kilka zmian. Zamiast trzech słupów konstrukcyjnych przy jadalni, postanowiłem zrobić podciąg w stropie. Uważam, że był to dobry pomysł, jednak podciąg wyszedł nieco za wysoki i obecnie zastanowiłbym się nad lepszym rozwiązaniem tej kwestii. Zrezygnowałem z małego pokoju przy salonie na rzecz powiększenia strefy dziennej. Wejście do frontowego gabinetu przeniosłem za schody - w miejscu wnęki na szafę przy drzwiach do garażu. Z kolei prowadzący do niego pierwotnie korytarzyk przyłączyłem do łazienki. Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej. Dzięki temu pokoje na poddaszu stały się przestronniejsze, a strych sporo zyskał na powierzchni Obecnie przestrzeń nad garażem ma spore rozmiary i przeznaczyliśmy ją na zrobienie siłowni i kina domowego. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ofelia WAH1550 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Połączenie salonu, jadalni i kuchni świetnie się sprawdza - otwarta część dzienna nadaje wnętrzu niesamowitej przestronności. Nowy dom w całości bardzo nam się podoba i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Pozdrawiam.
kuki25
Zdecydowaliśmy się na projekt Ofelia WAH1550, ponieważ klasyczny wygląd bryły wyjątkowo przypadł nam do gustu, a przewidziany w nim układ pomieszczeń został dobrze przemyślany. Dodatkowo, uwzględnione rozwiązania pozwalały na wprowadzenie drobnych modernizacji, tak abyśmy mogli dostosować projekt do wszystkich naszych oczekiwań. Budowa odbyła się sprawnie i bez większych problemów. Jedyna nieścisłość, na którą natrafiliśmy w projekcie, dotyczyła spisu stolarki na więźbę dachową. Okazało się, że dokumentacja przewiduje użycie większej ilości belek na wykonanie murłat, niż faktycznie było to potrzebne, a zakup nieużytych materiałów niestety wiązał się z kosztami. Poza tym, realizacja przebiegła zgodnie z planem. Budowę rozpoczęliśmy w 2013 roku, a w następnym budynek stanął już w stanie surowym zamkniętym (z dachem i stolarką otworową). W maju 2014 r. zaczęliśmy wykonywanie prac wykończeniowych, które trwały do lutego 2015 r.Ściany postawiliśmy przy użyciu gazobetonowych bloczków Suporex 24 cm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Izolację zewnętrzną tworzy 15 cm warstwa styropianu, zaś poddasze ociepliliśmy wełną mineralną o łącznej grubości 27 cm. W domu ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy drewnem oraz ekogroszkiem. Podczas większych mrozów, miesięczny koszt zużycia opału wynosi ok. 700-800 zł., łącznie z ogrzewaniem wody użytkowej.Dolna kondygnacja została podniesiona o wysokość jednego pustaka. Dzięki temu, pod sufitem mogliśmy poprowadzić kanały instalacji systemu rekuperacji i zasłonić je płytą gipsowo-kartonową, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości pomieszczeń na parterze. Projekt Ofelia WAH1550 przewiduje wykonanie w części dziennej dwóch słupów podtrzymujących, jednak my postanowiliśmy z nich zrezygnować. Zamiast tych elementów zastosowaliśmy dwa podciągi, które równie dobrze utrzymują konstrukcję stropu, a ponadto nie zabierają przestrzeni. Postanowiliśmy także nie robić spiżarki - jej kosztem powiększyliśmy kuchnię oraz wiatrołap, który oryginalnie był dosyć niewielki. W układzie ścianek działowych wprowadziliśmy kosmetyczne poprawki - wyprostowaliśmy je tak, aby zminimalizować wszelkie załamania.Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej. Dzięki temu pomieszczenia na poddaszu stały się większe oraz bardziej ustawne. Dodatkowo, wyższa powierzchnia nad garażem dała możliwość w pełni użytkowego jej zagospodarowania. Tą przestrzeń wykorzystaliśmy na zrobienie dużej sypialni z garderobą oraz łazienki.Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ofelia WAH1550. Najbardziej w nowym domu podoba mi się otwarta i bardzo przestronna powierzchnia parteru. Pozdrawiam.
dar66
Projekt domu Ofelia WAH1550 przede wszystkim ujął nas swoim wyglądem zewnętrznym - ukazany na rysunkach budynek doskonale się prezentuje i tym samym wyjątkowo przypadł nam do gustu. Wpływ na decyzję o jego wyborze miał również uwzględniony układ wewnętrzny, który został funkcjonalnie zaplanowany i przewiduje praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest fakt, iż wejście do kotłowni nie jest możliwe bezpośrednio z części mieszkalnej, a z garażu co jest istotne przy ogrzewaniu paliwem stałym. Oprócz tego spodobała nam się przestronność pomieszczeń.Cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie. Projekt Ofelia WAH1550 zakupiliśmy w marcu 2014 r. i niedługo po tym przystąpiliśmy do formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Na szczęście nie trwało to długo i już wkrótce mogliśmy rozpocząć pierwsze prace. Do nowego w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w lipcu 2016 r. Postanowiłem nie oszczędzać na materiałach i ociepleniu i tym samym starałem się korzystać jedynie z produktów odznaczających się wysoką jakością. Co prawda, koszty naszej budowy nieco przekroczyły kwotę oszacowaną przez architekta, aczkolwiek dom jest inwestycją na lata i liczyłem się, że jest to jednak większy wydatek. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Eko Silikatowych. Dobrze zaizolowaliśmy fundamenty, a bryłę z zewnątrz pokryliśmy 18 cm warstwą styropianu. Postanowiliśmy zmienić zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i w naszym przypadku tworzy go w całości wylewana betonem konstrukcja. Dach pokryliśmy dachówką. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. Póki co trudno jest mi określić koszty tego rozwiązania, ponieważ w kotle palimy opałem które pozostało nam z wcześniejszego mieszkania. Jestem jednak zadowolony z ekonomiczności budynku - dosyć szybko się nagrzewa i dobrze utrzymuje temperaturę. Wprawdzie, ze względu na duży metraż domu zużycie opału nie jest do końca niskie, jednak uważam, że jak na tak dużą kubaturę wygląda to całkiem korzystnie. Myślę jednak, że w niedługim czasie zdecydujemy się na zamianę tradycyjnego kotła na piec na ekogroszek lub pellet. Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Ofelia WAH1550 od początku przypadł nam do gustu, a wprowadzenie w nim kilku modyfikacji jeszcze bardziej dopasowało go do naszych oczekiwań. Pokój przy kotłowni jest oryginalnie dosyć mały, a w dodatku nie był nam właściwie potrzebny, dlatego też postanowiliśmy zrezygnować z niego na rzecz powiększenia salonu. Jest on teraz wyjątkowo pokaźny, tym bardziej że przyłączyliśmy do niego powierzchnię wnęki przeznaczonej na taras. Oprócz tego, nieco powiększyliśmy kotłownię kosztem kilku centymetrów garażu, a także zamiast jednego okna zrobiliśmy w niej bezpośrednie wyjście na zewnątrz, co znacznie ułatwia wnoszenie opału. Nie wykonywaliśmy garderób w sypialniach, dzięki czemu uzyskaliśmy większe pokoje. Ponadto, w dachu nad pomieszczeniem na półpiętrze zrobiliśmy lukarnę, więc teraz wydaje się on znacznie bardziej przestronne, a budynek prezentuje się jeszcze lepiej. Innych zmian nie wprowadzałem, aczkolwiek obecnie zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem dotyczącym schodów, gdyż ich oryginalny układ nieco marnuje powierzchnię korytarza. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Ja z żoną użytkujemy pomieszczenia nad garażem, które przeznaczyliśmy na zrobienie prywatnej strefy małżeńskiej z sypialnią i garderobą. Dwoje naszych dzieci ma swoje osobne pokoje na poddaszu. Z kolei pokój na dole służy mi jako gabinet do pracy. Uważam, że taka powierzchnia spokojnie usatysfakcjonowałaby większą ilość domowników. Na górze został nam wolny pokój, a dodatkowo wszystkie na tym poziomie są na tyle duże, że jeśli ktoś miałby taką potrzebę poprzez lekką modyfikację ścianek działowych można by uzyskać jeszcze jeden. Pozdrawiam.
Wojtek_332
Oglądając propozycje różnych budynków, natrafiliśmy na projekt domu Ofelia WAH1550, który od razu wyjątkowo przypadł nam do gustu. Dom ujął nas przede wszystkim swoim niezwykle atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Od zawsze bardzo podobały mi się konstrukcje w dokładnie takiej formie, a ponadto Ofelia jest doskonałym połączeniem klasycznego polskiego dworku z elementami stylu nowoczesnego. Po przeanalizowaniu wnętrza stwierdziliśmy, że układ pomieszczeń jest świetnie dopasowany do naszych oczekiwań. Został funkcjonalnie przemyślany, a dodatkowo od początku zależało nam na otwartej i w pełni przestronnej przestrzeni na parterze Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Współpracujący z nami fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie, a wszystkie prace postępowały sprawnie i naprawdę szybko. Budowę rozpoczęliśmy w sierpniu 2015 r. i już w grudniu budynek stanął w stanie surowym zamkniętym. Następnie ruszyliśmy z wykończeniami, a do nowego domu wprowadziliśmy się w sierpniu 2016 r. Cała realizacja zajęła nam więc ok. jednego roku. Użyte przez nas materiały są zgodne z wytycznymi zawartymi w projekcie domu Ofelia WAH1550. Do postawienia ścian użyliśmy więc ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy grafitowym, frezowanym styropianem firmy Genderka o grubości 25 cm. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach został pokryty dachówką karpiówką. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty budowy do stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 250 tys. zł. Projekt domu z garażem dwustanowiskowym Ofelia WAH1550 od początku w całości bardzo nam się spodobał, a w celu pełnego dostosowania go do wszystkich naszych preferencji, wprowadziliśmy w nim kilka zmian. Zamiast trzech słupów konstrukcyjnych przy jadalni, postanowiłem zrobić podciąg w stropie. Uważam, że był to dobry pomysł, jednak podciąg wyszedł nieco za wysoki i obecnie zastanowiłbym się nad lepszym rozwiązaniem tej kwestii. Zrezygnowałem z małego pokoju przy salonie na rzecz powiększenia strefy dziennej. Wejście do frontowego gabinetu przeniosłem za schody - w miejscu wnęki na szafę przy drzwiach do garażu. Z kolei prowadzący do niego pierwotnie korytarzyk przyłączyłem do łazienki. Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej. Dzięki temu pokoje na poddaszu stały się przestronniejsze, a strych sporo zyskał na powierzchni Obecnie przestrzeń nad garażem ma spore rozmiary i przeznaczyliśmy ją na zrobienie siłowni i kina domowego. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ofelia WAH1550 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Połączenie salonu, jadalni i kuchni świetnie się sprawdza - otwarta część dzienna nadaje wnętrzu niesamowitej przestronności. Nowy dom w całości bardzo nam się podoba i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki