Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 529 do 5 829 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
307 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
51 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
211 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
45 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
123,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
130 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,09 m
Szerokość elewacji
15 m
Długość elewacji
9,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,60 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
450 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
550 zł
Bestseller
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
960 zł
Oze
Pompa ciepła
600 zł
Opis projektu
Projekt domu Oliwka z garażem jest parterowym domem jednorodzinnym, który powiększono o poddasze użytkowe i zlokalizowany w linii budynku garaż z jednym stanowiskiem postojowym. Układ pomieszczeń na parterze przystosowano do działki, do której dojeżdża się od południa - ze względu na zwartą formę obiektu, nie musi być ona bardzo głęboka. Tradycyjną, prostą bryłę przekrywa duży dach dwuspadowy, którego proporcje nadają budynkowi przytulnego charakteru. Osobny, niższy dach zwieńczył dostawiony do ściany szczytowej garaż. Nad centralnymi drzwiami wejściowymi w fasadzie oraz balkonowymi z tyłu, pojawiły się dwa (także dwuspadowe) daszki. Dom może zamieszkiwać 5-6 osobowa rodzina.
W niepozornych, przytulnych murach kryje się otwarte, zapewniające swobodę wnętrze. Przestronna część dzienna znajduje się na parterze i obejmuje bardzo duży pokój dzienny, kuchnię, jadalnię oraz komunikację. Wszystkie powyższe obszary łączą się ze sobą, a granicę między nimi wyznaczył wolnostojący kominek, przedłużony o dwie ścianki. Pokój dzienny rozciąga się wzdłuż ściany szczytowej, a od strony ulicy doświetla go wielkie okno. Kuchnię wraz z jadalnią zlokalizowano w najgłębszej części domu - wzdłuż tylnej ściany. O ile jadalnia stanowi naturalne przedłużenie pokoju dziennego (posiada m.in. wyjście na taras), o tyle kuchnię ukryto częściowo za otwartymi schodami zabiegowymi, które od salonu separuje ściana przy kominku. Między nimi a wiatrołapem hall utworzył osłonięty zaułek, z którego można się dostać do ukrytej przy garażu łazienki oraz narożnego pokoju. Sam garaż skomunikowano z wnętrzem poprzez dużą, dostępną z kuchni kotłownię. Pomieszczenie to może pełnić funkcję bardzo wygodnej spiżarni. Wyższą kondygnację podzielono na cztery niemal identyczne powierzchniowo pomieszczenia, pomiędzy którymi przebiega zakończony ogólnodostępną garderobą hall. Trzy duże pokoje są niezwykle ustawne - dwa z nich mają dostęp do ściany szczytowej, w której znalazły się duże, doświetlające je okna. Najmniejszy pokój połączono ze strychem nad garażem - można zorganizować w nim dodatkową funkcję lub po prostu wykorzystać jako pomieszczenie gospodarcze. W północnym narożu poddasza znalazła się duża łazienka.
Wielką zaletą projektu Oliwka z garażem jest otwarta i dobrze skomunikowana strefa dzienna z wolnostojącym kominkiem. Kotłownia między kuchnią a garażem stanowi dobre rozwiązanie, które znacznie ułatwi codzienne czynności. Prywatny pokój wraz z łazienką na parterze zostały częściowo odizolowane od części wspólnej, co pozwoliło utworzyć kameralną, nocną enklawę. W wyniku podziału poddasza powstały niezwykle ustawne pokoje, które zapewnią każdemu lokatorowi dużo swobody. Tradycyjna, zrównoważona forma doskonale zaprezentuje się w niemal każdej okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Oliwka z garażem
glock65
Wybrałem projekt domu Oliwka z garażem SLL1007, ponieważ najlepiej odpowiadał mi metrażowo, a także układem pomieszczeń. Tej wielkości dom również świetnie pasował do naszej działki. Na dole mamy gazowe centralne ogrzewanie. Oprócz dodatkowego pokoju i garażu, wszędzie jest podłogówka (także w łazience na górze), a w reszcie pomieszczeń mamy grzejniki. Wprowadziliśmy się całkiem niedawno i, przyznam się, że dopiero reguluję piec, ale nie narzekam na koszty. Są optymalne, a myślę, że z czasem będą coraz mniejsze. Poprzez fakt, że urządzenie gazowe nie wymaga dużo miejsca, to pomieszczenie gospodarcze stało się bardzo funkcjonalne i mieści jeszcze sporo “klamotów”. Układ pomieszczeń w domu jest bardzo dobry. Bardzo się podoba komunikacja między kuchnią, jadalnią i salonem; wszędzie tam można wejść na dwa sposoby, podczas przyjęć jest to bardzo ważne. A takie przyjęcia czasami się u nas zdarzają i naprawdę wszyscy wtedy czują się komfortowo. Sama kuchnia również jest bardzo wygodna - jestem zadowolony, że udało mi się ją stworzyć w tej formie, imponuje zarówno jej aranżacja, jak i powierzchnia. Kominek widać i z salonu, i z jadalni, więc cieszymy się jego widokiem podczas wieczornego relaksu, a także podczas posiłków. Nad garażem powstała ogromna garderoba. Co prawda, są tam także niskie skosy, ale przy umiejętnym zabudowaniu ich szafkami jest ona w pełni praktyczna. Mam duży taras ok. 35m2, więc zwłaszcza w sezonie letnim nie ma problemów z organizowaniem imprez. Świetnym pomysłem projektanta było na pewno to, że w każdej ze ścian w salonie jest okno - zapewnia to perfekcyjne doświetlenie jego wnętrza o każdej porze dnia. Wprowadziłem do projektu domu Oliwka SLL1007 kilka własnych rozwiązań. Garaż stał się o metr szerszy, a nad nim powstała imponująca swoją wielkością garderoba. Miejsce na lodówkę i piekarnik znalazłem pod schodami (stworzyłem tam po prostu wnękę, aby umożliwić swobodne przejście między kotłownią a kuchnią). Zdecydowałem się także na schody drewniane - moim zdaniem, o wiele lepiej wyglądają te drewniane i stanowczo upiększają wnętrze. Także przesuwając ściankę tworząca wiatrołap do samego korytarza, zyskałem na jego powierzchni i teraz jest on znacznie bardziej wygodny. Polecam także montaż dodatkowego okna dachowego w górnej łazience, a także w drugim z pokoi ze wspólnym balkonem. Na tarasie radzę zakładać kostkę - wiadomo kafelki o wiele łatwiej ulegają zniszczeniu, łatwo się tłuką i obdzierają. Kostka natomiast przeważnie jest długowieczna i na długo zachowuje swój oryginalny wygląd. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Oliwka z garażem SLL1007 z pewnością polecam. Nie jest on drogi w realizacji, a przy kilku ciekawych pomysłach staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Pozdrawiam.
Oliwkowy
Od początku zależało mi na nie za małym domu o prostej bryle. Nie chciałem żadnych uskoków czy udziwnień w konstrukcji. Poza tym, miałem na uwadze koszty inwestycji, dlatego ważne było dla mnie to, aby budynek nie był skomplikowany w budowie. Zdecydowałem się więc na realizację projektu Oliwka z garażem SLL1007. Cała budowa przebiegła sprawnie, a sam projekt nie zawierał błędów. Budowałem dla siebie i mojej rodziny dlatego postanowiłem nie oszczędzać na materiałach i nabywałem tylko te wysokiej jakości. Zarówno ściany nośne, jak i działowe wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm. Dachówkę tej samej firmy sprowadzałem aż z Niemiec i czekałem na nią 3 miesiące, ponieważ w naszym kraju była ona trudno dostępna. Zwiększyłem proponowaną grubość zewnętrznej izolacji i ociepliłem bryłę 20 cm warstwą styropianu. Oprócz standardowych 15 cm wełny mineralnej na poddaszu, dodałem jeszcze 5 cm tego materiału na belkach. Jestem również bardzo zadowolony z zakupionych przeze mnie energooszczędnych okien marki Veka, gdyż są naprawdę porządnie wykonane i dźwiękoszczelne. Muszę przyznać, iż cena inwestycji była w naszym przypadku o wiele większa niż oszacował to projektant. Zastosowałem nowoczesne rozwiązania, a wszystkie materiały, które użyliśmy są najlepszej jakości, więc do tanich nie należą. Nieco udało mi się jednak zaoszczędzić, ponieważ nie zatrudniałem jednej firmy do zrealizowania całej inwestycji. Sam szukałem poszczególnych fachowców i często przebywałem na budowie pilnując każdego jej etapu. Myślę, że to dobry system przy realizacji swojego domu. Oczywistym jest, że wymaga to większego nakładu własnej pracy i poświecenia sporej ilości czasu, ale dzięki temu można sporo zaoszczędzić, a co najważniejsze wiem z czego zbudowany jest mój dom i mam pewność, że są to materiały wysokogatunkowe. Ogrzewanie podłogowe zastosowałem na całym parterze oraz na części poddasza. Łącznie ten system zajmuje więc u nas ok. 100 m². Ogrzewamy ekogroszkiem i jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Lubię ciepło, więc utrzymuję w całym domu (łącznie z garażem) temperaturę min. 24 °C. Dom ma dość dużą powierzchnię, gdyż licząc „po podłodze” wynosi ona ok. 210 m². Przy tym metrażu, warstwie izolacyjnej i dzięki dobrym oknom, na cały rok wystarczają nam 4 tony opału. Woda w lecie ogrzewana jest przez system solarny. Projekt domu Oliwka z garażem SLL1007 przewidywał garaż jednostanowiskowy, jednak postanowiłem powiększyć go do dwustanowiskowego. Obecnie posiada on ok. 50 m² powierzchni. Nad nim znajduje się pokój z dużym tarasem, aczkolwiek teraz myślę, że mógłby być on jednak nieco mniejszy. Oprócz tego podniosłem ściankę kolankową, co zwiększyło przestrzeń poddasza. Nie potrzebowałem tak dużej łazienki, jaką przewidziano w projekcie, dlatego postanowiłem zmniejszyć jej rozmiary, a uzyskane przez to miejsce wykorzystałem na zrobienie małego pokoju. Wydłużyłem dwuspadowy daszek nad tarasem i oparłem jego połacie na dwóch filarach. Dodatkowo zrobiłem kominek w sypialni na górze. Jedynym minusem są tylko rozmiary kuchni, która jest dość mała. Nie ma w niej za wiele miejsca na powieszenie szafek, gdyż znajduje się w niej duże okno oraz wejście do kotłowni. Myślę, że w tym przypadku dobrym pomysłem będzie zrobienie lady lub też powiększenie kuchni kosztem części salonu. Wtedy wyjście na taras można przenieść na drugą ścianę strefy wypoczynkowej. Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się od strony wschodniej, a taras od zachodniej. Nie mamy problemu z oświetleniem pomieszczeń części dziennej, mimo że zdecydowaliśmy się pomniejszyć ogromne przeszklenie w salonie. Pokoje na górze również są jasne, chociaż nie wstawiałem okien połaciowych w sypialniach, które dzielą ze sobą balkon. Okna balkonowe są dość duże i wpuszczają do pomieszczeń wystarczającą ilość słońca. Uważam więc, że dachowe są po prostu zbędne, gdyż w sypialniach najwięcej czasu spędza się w nocy. Dodatkowym argumentem jest to, iż okna połaciowe nagrzewają pokoje i różnica jest odczuwalna w stosunku do pokoi, w których ich nie ma. Nasz nowy dom bardzo mi się podoba. Jestem zadowolony ze sporych rozmiarów salonu oraz z faktu, iż pomieszczenia są bardzo wysokie. Dzięki temu w domu czuje się dużą przestrzeń. Cieszę się również z mojego pokoju nad garażem, który ma ok. 25 m². Służy mi on zarówno do wypoczynku, jak i do pracy w domu. Przy nim znajduje się duży balkon, z którego zrobiłem zewnętrzne, bezpośrednie schodki prowadzące do ogrodu. Zagospodarowana przeze mnie przestrzeń wokół budynku również bardzo mi się podoba. Lubię roślinność, oczka wodne i małe, kamienne wodospady, dlatego też spędzanie czasu w tak zaaranżowanym ogrodzie sprawia mi dużą przyjemność. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Oliwka z garażem SLL1007 i śmiało mogę polecić go innym.
Roman321
Projekt domu Oliwka z garażem SLL1007 odpowiadał nam pod wieloma względami, a przede wszystkim spodobało nam się w w nim to, iż na parterze oprócz salonu jest przewidziany jeszcze jeden dodatkowy pokój, na którym nam zależało. Dodatkowo duże znaczenie miał dla nas prosty, dwuspadowy dach bez żadnych lukarn i ozdobników oraz nieskomplikowana bryła budynku. Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów, a koszty budowy pozytywnie nas zaskoczyły, gdyż były niższe od tych, które przewidywał kosztorys. My zrezygnowaliśmy ze stropu Teriva i zrobiliśmy monolityczny strop lany. Myślę, że to również miało wpływ na to, iż inwestycja wyszła nas taniej. Ściany nośne naszego domu wybudowaliśmy z Suporex’u 24cm, a działowe z mniejszych pustaków 12cm. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Strop na początku został wylany jedynie nad garażem, następnie zwykłą cegłą trzeba było dobudować różnicę wysokości do głównego budynku, a dopiero potem beton został wylany ponownie na zasadniczej kondygnacji. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek o mocy nominalnej 25kW. To naprawdę fantastyczne rozwiązanie. Przez cały sezon grzewczy kocioł działa bezawaryjnie, a o każdej porze dnia i nocy mamy w domu ciepło i przyjemnie. Dodatkowo ekogroszek to bardzo ekonomiczny opał i z kosztów takiego ogrzewania również jestem zadowolony. Mieliśmy możliwość podłączenia się do różnych źródeł ciepła łącznie z gazem ziemnym, jednak nie zamierzaliśmy z tego korzystać. Nasi znajomi grzeją gazem i muszą mocno zwracać uwagę na temperaturę, gdyż im ona wyższa tym większe rachunki. Ja i moja rodzina jesteśmy ciepłolubni i nie chcieliśmy się tym przejmować. Ponadto, gdy wprowadzaliśmy się do nowego domu nasze dzieci były małe (jedno miało 2, a drugie 4 lata) i zależało nam na tym, aby nie chorowały. Ocieplony budynek świetnie trzyma ciepło. Gdy po roku od montażu pieca przyjechał do nas Pan instalator na przegląd serwisowy, był bardzo zaskoczony. W pierwszym sezonie grzewczym zużyliśmy tylko 2,5 tony opału. Fachowiec stwierdził, że to naprawdę mała ilość jak na pierwszą zimę w nowym, niewygrzanym domu. W projekcie domu Oliwka z garażem SLL1007 wprowadziliśmy kilka, delikatnych poprawek, aczkolwiek nie dotyczyły one układu pomieszczeń. Za namową fachowca, który montował mi bramę garażową, zdecydowałem się nieco ją poszerzyć z 2,40m na 2,50m. Różnica w kosztach była naprawdę nieduża (ok.150zł), a dodatkowe 10cm dało o wiele większy komfort wjazdu do garażu. W salonie zamiast okien trójdzielnych wstawiliśmy jedno podzielone na trzy części. Zmieniliśmy przebieg schodów z zabiegu 180 na 90 stopni i zrobiliśmy je drewniane, na lekkiej konstrukcji. Postanowiliśmy również podeprzeć i wydłużyć daszek nad tarasem o 3 metry, dzięki czemu taras został w całości zadaszony. Na początku mieliśmy pomysł, aby w pomieszczeniu nad garażem zrobić siłownię. Nie doszło to do skutku, gdyż jest tam ewidentnie chłodniej niż w pozostałej części domu. Gdy w pozostałych pomieszczeniach temperatura wynosi ok. 23 stopni, tam jest ok. 12-13 st., mimo iż wstawiliśmy tam 5 żebrowy aluminiowy grzejnik, a strop w tym miejscu ociepliliśmy 10cm warstwą styropianu. Dzieje się tak dlatego, iż w garażu nie mamy żadnego kaloryfera. Myślę, że byłoby lepiej gdybyśmy zdecydowali się na jego ogrzewanie, a tak pomieszczenie nad nim funkcjonuje jako stryszek. Osobom, które również zechciałyby zrealizować ten sam projekt, mógłbym poradzić poszerzenie garażu o 30-50cm. Ja tego nie zrobiłem i muszę przyznać, iż nieco tego żałuję. Garaż jest dość wąski i gdy stoi w nim auto oraz regał na narzędzia czy sprzęt ogrodniczy, robi się już trochę ciasno i jest mały kłopot z wyjściem z samochodu. Poszerzenie tej powierzchni rozwiązałoby problem. Z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Oliwka z garażem SLL1007 jesteśmy naprawdę zadowoleni. Cała konstrukcja budynku podobała nam się od samego początku i tak zostało do chwili obecnej. Domek z zewnątrz wydaje się z pozoru niewielki, ale gdy się do niego wejdzie, to wrażenie znika. Przestrzeń parteru jest otwarta i daje to efekt dużej przestronności. Z czystym sumieniem polecam innym ten projekt. Pozdrawiam.
glock65
Wybrałem projekt domu Oliwka z garażem SLL1007, ponieważ najlepiej odpowiadał mi metrażowo, a także układem pomieszczeń. Tej wielkości dom również świetnie pasował do naszej działki. Na dole mamy gazowe centralne ogrzewanie. Oprócz dodatkowego pokoju i garażu, wszędzie jest podłogówka (także w łazience na górze), a w reszcie pomieszczeń mamy grzejniki. Wprowadziliśmy się całkiem niedawno i, przyznam się, że dopiero reguluję piec, ale nie narzekam na koszty. Są optymalne, a myślę, że z czasem będą coraz mniejsze. Poprzez fakt, że urządzenie gazowe nie wymaga dużo miejsca, to pomieszczenie gospodarcze stało się bardzo funkcjonalne i mieści jeszcze sporo “klamotów”. Układ pomieszczeń w domu jest bardzo dobry. Bardzo się podoba komunikacja między kuchnią, jadalnią i salonem; wszędzie tam można wejść na dwa sposoby, podczas przyjęć jest to bardzo ważne. A takie przyjęcia czasami się u nas zdarzają i naprawdę wszyscy wtedy czują się komfortowo. Sama kuchnia również jest bardzo wygodna - jestem zadowolony, że udało mi się ją stworzyć w tej formie, imponuje zarówno jej aranżacja, jak i powierzchnia. Kominek widać i z salonu, i z jadalni, więc cieszymy się jego widokiem podczas wieczornego relaksu, a także podczas posiłków. Nad garażem powstała ogromna garderoba. Co prawda, są tam także niskie skosy, ale przy umiejętnym zabudowaniu ich szafkami jest ona w pełni praktyczna. Mam duży taras ok. 35m2, więc zwłaszcza w sezonie letnim nie ma problemów z organizowaniem imprez. Świetnym pomysłem projektanta było na pewno to, że w każdej ze ścian w salonie jest okno - zapewnia to perfekcyjne doświetlenie jego wnętrza o każdej porze dnia. Wprowadziłem do projektu domu Oliwka SLL1007 kilka własnych rozwiązań. Garaż stał się o metr szerszy, a nad nim powstała imponująca swoją wielkością garderoba. Miejsce na lodówkę i piekarnik znalazłem pod schodami (stworzyłem tam po prostu wnękę, aby umożliwić swobodne przejście między kotłownią a kuchnią). Zdecydowałem się także na schody drewniane - moim zdaniem, o wiele lepiej wyglądają te drewniane i stanowczo upiększają wnętrze. Także przesuwając ściankę tworząca wiatrołap do samego korytarza, zyskałem na jego powierzchni i teraz jest on znacznie bardziej wygodny. Polecam także montaż dodatkowego okna dachowego w górnej łazience, a także w drugim z pokoi ze wspólnym balkonem. Na tarasie radzę zakładać kostkę - wiadomo kafelki o wiele łatwiej ulegają zniszczeniu, łatwo się tłuką i obdzierają. Kostka natomiast przeważnie jest długowieczna i na długo zachowuje swój oryginalny wygląd. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Oliwka z garażem SLL1007 z pewnością polecam. Nie jest on drogi w realizacji, a przy kilku ciekawych pomysłach staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Pozdrawiam.
Oliwkowy
Od początku zależało mi na nie za małym domu o prostej bryle. Nie chciałem żadnych uskoków czy udziwnień w konstrukcji. Poza tym, miałem na uwadze koszty inwestycji, dlatego ważne było dla mnie to, aby budynek nie był skomplikowany w budowie. Zdecydowałem się więc na realizację projektu Oliwka z garażem SLL1007. Cała budowa przebiegła sprawnie, a sam projekt nie zawierał błędów. Budowałem dla siebie i mojej rodziny dlatego postanowiłem nie oszczędzać na materiałach i nabywałem tylko te wysokiej jakości. Zarówno ściany nośne, jak i działowe wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm. Dachówkę tej samej firmy sprowadzałem aż z Niemiec i czekałem na nią 3 miesiące, ponieważ w naszym kraju była ona trudno dostępna. Zwiększyłem proponowaną grubość zewnętrznej izolacji i ociepliłem bryłę 20 cm warstwą styropianu. Oprócz standardowych 15 cm wełny mineralnej na poddaszu, dodałem jeszcze 5 cm tego materiału na belkach. Jestem również bardzo zadowolony z zakupionych przeze mnie energooszczędnych okien marki Veka, gdyż są naprawdę porządnie wykonane i dźwiękoszczelne. Muszę przyznać, iż cena inwestycji była w naszym przypadku o wiele większa niż oszacował to projektant. Zastosowałem nowoczesne rozwiązania, a wszystkie materiały, które użyliśmy są najlepszej jakości, więc do tanich nie należą. Nieco udało mi się jednak zaoszczędzić, ponieważ nie zatrudniałem jednej firmy do zrealizowania całej inwestycji. Sam szukałem poszczególnych fachowców i często przebywałem na budowie pilnując każdego jej etapu. Myślę, że to dobry system przy realizacji swojego domu. Oczywistym jest, że wymaga to większego nakładu własnej pracy i poświecenia sporej ilości czasu, ale dzięki temu można sporo zaoszczędzić, a co najważniejsze wiem z czego zbudowany jest mój dom i mam pewność, że są to materiały wysokogatunkowe. Ogrzewanie podłogowe zastosowałem na całym parterze oraz na części poddasza. Łącznie ten system zajmuje więc u nas ok. 100 m². Ogrzewamy ekogroszkiem i jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Lubię ciepło, więc utrzymuję w całym domu (łącznie z garażem) temperaturę min. 24 °C. Dom ma dość dużą powierzchnię, gdyż licząc „po podłodze” wynosi ona ok. 210 m². Przy tym metrażu, warstwie izolacyjnej i dzięki dobrym oknom, na cały rok wystarczają nam 4 tony opału. Woda w lecie ogrzewana jest przez system solarny. Projekt domu Oliwka z garażem SLL1007 przewidywał garaż jednostanowiskowy, jednak postanowiłem powiększyć go do dwustanowiskowego. Obecnie posiada on ok. 50 m² powierzchni. Nad nim znajduje się pokój z dużym tarasem, aczkolwiek teraz myślę, że mógłby być on jednak nieco mniejszy. Oprócz tego podniosłem ściankę kolankową, co zwiększyło przestrzeń poddasza. Nie potrzebowałem tak dużej łazienki, jaką przewidziano w projekcie, dlatego postanowiłem zmniejszyć jej rozmiary, a uzyskane przez to miejsce wykorzystałem na zrobienie małego pokoju. Wydłużyłem dwuspadowy daszek nad tarasem i oparłem jego połacie na dwóch filarach. Dodatkowo zrobiłem kominek w sypialni na górze. Jedynym minusem są tylko rozmiary kuchni, która jest dość mała. Nie ma w niej za wiele miejsca na powieszenie szafek, gdyż znajduje się w niej duże okno oraz wejście do kotłowni. Myślę, że w tym przypadku dobrym pomysłem będzie zrobienie lady lub też powiększenie kuchni kosztem części salonu. Wtedy wyjście na taras można przenieść na drugą ścianę strefy wypoczynkowej. Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się od strony wschodniej, a taras od zachodniej. Nie mamy problemu z oświetleniem pomieszczeń części dziennej, mimo że zdecydowaliśmy się pomniejszyć ogromne przeszklenie w salonie. Pokoje na górze również są jasne, chociaż nie wstawiałem okien połaciowych w sypialniach, które dzielą ze sobą balkon. Okna balkonowe są dość duże i wpuszczają do pomieszczeń wystarczającą ilość słońca. Uważam więc, że dachowe są po prostu zbędne, gdyż w sypialniach najwięcej czasu spędza się w nocy. Dodatkowym argumentem jest to, iż okna połaciowe nagrzewają pokoje i różnica jest odczuwalna w stosunku do pokoi, w których ich nie ma. Nasz nowy dom bardzo mi się podoba. Jestem zadowolony ze sporych rozmiarów salonu oraz z faktu, iż pomieszczenia są bardzo wysokie. Dzięki temu w domu czuje się dużą przestrzeń. Cieszę się również z mojego pokoju nad garażem, który ma ok. 25 m². Służy mi on zarówno do wypoczynku, jak i do pracy w domu. Przy nim znajduje się duży balkon, z którego zrobiłem zewnętrzne, bezpośrednie schodki prowadzące do ogrodu. Zagospodarowana przeze mnie przestrzeń wokół budynku również bardzo mi się podoba. Lubię roślinność, oczka wodne i małe, kamienne wodospady, dlatego też spędzanie czasu w tak zaaranżowanym ogrodzie sprawia mi dużą przyjemność. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Oliwka z garażem SLL1007 i śmiało mogę polecić go innym.
Roman321
Projekt domu Oliwka z garażem SLL1007 odpowiadał nam pod wieloma względami, a przede wszystkim spodobało nam się w w nim to, iż na parterze oprócz salonu jest przewidziany jeszcze jeden dodatkowy pokój, na którym nam zależało. Dodatkowo duże znaczenie miał dla nas prosty, dwuspadowy dach bez żadnych lukarn i ozdobników oraz nieskomplikowana bryła budynku. Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych problemów, a koszty budowy pozytywnie nas zaskoczyły, gdyż były niższe od tych, które przewidywał kosztorys. My zrezygnowaliśmy ze stropu Teriva i zrobiliśmy monolityczny strop lany. Myślę, że to również miało wpływ na to, iż inwestycja wyszła nas taniej. Ściany nośne naszego domu wybudowaliśmy z Suporex’u 24cm, a działowe z mniejszych pustaków 12cm. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Strop na początku został wylany jedynie nad garażem, następnie zwykłą cegłą trzeba było dobudować różnicę wysokości do głównego budynku, a dopiero potem beton został wylany ponownie na zasadniczej kondygnacji. W kotłowni zainstalowaliśmy piec na ekogroszek o mocy nominalnej 25kW. To naprawdę fantastyczne rozwiązanie. Przez cały sezon grzewczy kocioł działa bezawaryjnie, a o każdej porze dnia i nocy mamy w domu ciepło i przyjemnie. Dodatkowo ekogroszek to bardzo ekonomiczny opał i z kosztów takiego ogrzewania również jestem zadowolony. Mieliśmy możliwość podłączenia się do różnych źródeł ciepła łącznie z gazem ziemnym, jednak nie zamierzaliśmy z tego korzystać. Nasi znajomi grzeją gazem i muszą mocno zwracać uwagę na temperaturę, gdyż im ona wyższa tym większe rachunki. Ja i moja rodzina jesteśmy ciepłolubni i nie chcieliśmy się tym przejmować. Ponadto, gdy wprowadzaliśmy się do nowego domu nasze dzieci były małe (jedno miało 2, a drugie 4 lata) i zależało nam na tym, aby nie chorowały. Ocieplony budynek świetnie trzyma ciepło. Gdy po roku od montażu pieca przyjechał do nas Pan instalator na przegląd serwisowy, był bardzo zaskoczony. W pierwszym sezonie grzewczym zużyliśmy tylko 2,5 tony opału. Fachowiec stwierdził, że to naprawdę mała ilość jak na pierwszą zimę w nowym, niewygrzanym domu. W projekcie domu Oliwka z garażem SLL1007 wprowadziliśmy kilka, delikatnych poprawek, aczkolwiek nie dotyczyły one układu pomieszczeń. Za namową fachowca, który montował mi bramę garażową, zdecydowałem się nieco ją poszerzyć z 2,40m na 2,50m. Różnica w kosztach była naprawdę nieduża (ok.150zł), a dodatkowe 10cm dało o wiele większy komfort wjazdu do garażu. W salonie zamiast okien trójdzielnych wstawiliśmy jedno podzielone na trzy części. Zmieniliśmy przebieg schodów z zabiegu 180 na 90 stopni i zrobiliśmy je drewniane, na lekkiej konstrukcji. Postanowiliśmy również podeprzeć i wydłużyć daszek nad tarasem o 3 metry, dzięki czemu taras został w całości zadaszony. Na początku mieliśmy pomysł, aby w pomieszczeniu nad garażem zrobić siłownię. Nie doszło to do skutku, gdyż jest tam ewidentnie chłodniej niż w pozostałej części domu. Gdy w pozostałych pomieszczeniach temperatura wynosi ok. 23 stopni, tam jest ok. 12-13 st., mimo iż wstawiliśmy tam 5 żebrowy aluminiowy grzejnik, a strop w tym miejscu ociepliliśmy 10cm warstwą styropianu. Dzieje się tak dlatego, iż w garażu nie mamy żadnego kaloryfera. Myślę, że byłoby lepiej gdybyśmy zdecydowali się na jego ogrzewanie, a tak pomieszczenie nad nim funkcjonuje jako stryszek. Osobom, które również zechciałyby zrealizować ten sam projekt, mógłbym poradzić poszerzenie garażu o 30-50cm. Ja tego nie zrobiłem i muszę przyznać, iż nieco tego żałuję. Garaż jest dość wąski i gdy stoi w nim auto oraz regał na narzędzia czy sprzęt ogrodniczy, robi się już trochę ciasno i jest mały kłopot z wyjściem z samochodu. Poszerzenie tej powierzchni rozwiązałoby problem. Z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Oliwka z garażem SLL1007 jesteśmy naprawdę zadowoleni. Cała konstrukcja budynku podobała nam się od samego początku i tak zostało do chwili obecnej. Domek z zewnątrz wydaje się z pozoru niewielki, ale gdy się do niego wejdzie, to wrażenie znika. Przestrzeń parteru jest otwarta i daje to efekt dużej przestronności. Z czystym sumieniem polecam innym ten projekt. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki