Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall6,09 m²
2. Łazienka7,29 m² (11,56 m²*)
3. Pokój11,62 m² (18,48 m²*)
4. Pokój14,17 m²
5. Pokój15,97 m² (20,16 m²*)
6. Garderoba2,93 m² (6,21 m²*)
7. Łazienka5,15 m² (7,98 m²*)
Razem rzut poddasza63,22 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
130,53 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
124,08 m²
Powierzchnia dachu
220 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,07 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,84 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,84 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
29 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Żelbetowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Ściany zewnętrzne tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany). Stropy żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.
Opałek jest klasycznym wolnostojącym domem jednorodzinnym o użytkowym poddaszu i wciągniętym w obrys murów garażu na jedno stanowisko. Rozłożysty parter i rozkładowe poddasze zapewnią przestrzeń wystarczającą 4-ro lub 5-cio osobowej rodzinie. Tradycyjna, równomiernie rozstawiona bryła otwiera się na wszystkie strony świata. W środku wszystkich elewacji znalazły się płytkie ryzality, przy czym dwa z nich (na fasadzie i sąsiadującej z nią ścianie) zostały zwieńczone lukarnami. Garaż wysunięto nieco z naroża tak, że wydłużono obejmujące go połacie. Całość spaja jeden proporcjonalny dach namiotowy. Budynek wymaga stosunkowo sporej działki.
Strefę dzienną zlokalizowano w oddalonej od ulicy części parteru, a wszystkie dodatkowe, techniczne i sanitarne pomieszczenia zebrano w ciągu przylegającym do dwóch przeciwległych ścian. Naroże tego pokaźnego, pozbawionego przegród wnętrza zostało ścięte, wynikiem czego uzyskano niewielki, zadaszony taras. Pokój dzienny i jadalnia łączą się z otwartym hallem oraz półzamkniętą, obszerną kuchnią. Granicę między nimi wyznacza kominek i towarzyszący mu przewód dymowy. Dominantę w pomieszczeniu stanowią otwarte schody zabiegowe z duszą, które znalazły się we wnęce pośrodku części dziennej. Ich dolny fragment został odsunięty od osi klatki schodowej w taki sposób, że zaczyna się już w hallu i przez pewien czas biegnie równolegle do obszaru rekreacyjnego, oddzielając od siebie powyższe pomieszczenia. Strefę wejściową tworzą trzy zgrupowane na ścianie hallu pomieszczenia: wc, garderoba i wiatrołap, który połączony jest trzema stopniami z położonym niżej garażem. Ten ostatni ma dostęp do sporej, położonej na tym samym poziomie kotłowni. Pod schodami znalazły się odseparowane od części dziennej drzwi do dodatkowego, wychodzącego na ogród pokoju. Strefa nocna została przeniesiona na poddasze. Trzy prostokątne pokoje zlokalizowano wzdłuż bocznej elewacji; pozostałą przestrzeń zajmuje hall i graniczące z klatką schodową dwie duże łazienki. Mniejsza z nich przynależy do pokoju małżeńskiego, który posiada też własną garderobę i (podobnie jak środkowy pokój) balkon w lukarnie.
Obszerny, ale równomierny kształt Opałka pozwolił optymalnie rozplanować pomieszczenia - otworzyć je na posesję lub w razie potrzeby zwrócić do wnętrza. Strefa wejściowa wraz z kuchnią i pomieszczeniami gospodarczymi separują od ulicy część dzienną i stanowiącą serce domu komunikację. Otwarty, świetnie doświetlony parter z jednej strony łączy się z ogrodem, z drugiej koncentruje wokół klatki schodowej i kominka. Poddasze urządzono bardzo kameralnie, a jednocześnie każdy z domowników posiada prywatną przestrzeni. Projekt domu Opałek prezentuje się harmonijnie w każdym widoku, dlatego najlepiej sprawdzi się na odsłoniętych, eksponowanych z wielu stron działkach (np. narożnych).
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Opałek
dari5
W projekcie domu Opałek BSB1031 spodobał nam się wygląd i układ pomieszczeń - wyboru dokonała w zasadzie cała rodzina, bo dzieci także miały sporo do powiedzenia. Poza tym, osobiście jeździłem pod Lublin i oglądałem taki sam budynek w stanie surowym zamkniętym, więc mniej więcej potrafiłem sobie wyobrazić jak całość będzie wyglądać oraz jak wykonać niektóre elementy. Na szczęście nie mieliśmy żadnych problemów z budową ani z projektem, więc ekipa wykonawcza spokojnie ze wszystkim sobie poradziła. Zmieniliśmy jednak trochę materiał, z którego postawiliśmy ściany, bo zamiast pustaka ceramicznego mamy Ytonga obłożonego 12cm styropianem. To rozwiązanie okazało się trafione, ponieważ dom jest teraz całkiem ekonomiczny. Mamy bardzo wydajny piec na ekogroszek i kominek (jednak rzadko z niego korzystamy) i koszty eksploatacyjne nie powalają raczej na kolana. Układ pomieszczeń w projekcie domu Opałek BSB jest dobrze przemyślany. Jednak ja ze względu na wybrany rodzaj opału zdecydowałem się na podpiwniczenie połowy domu i przeniesienie tam kotłowni, spiżarni oraz stworzenie pralni. Zejście do piwnicy powstało w miejscu projektowej kotłowni, przez co zmniejszył się nam trochę garaż. A przy moim kombi jest to mały problem. Bez spiżarni na poziomie parteru dało się powiększyć kuchnię i wiatrołap, co sprawiło, że te pomieszczenia są bardziej praktyczne i wygodne w użyciu. Uważam, że wszystkie pomieszczenia są odpowiedniej wielkości, a ich ilość idealnie pasuje czteroosobowej rodzinie. Dodatkowo na dole mam do dyspozycji własny gabinet, co jest wygodnym rozwiązaniem. Ustawienie domu salonem od południa zapewnia, że wszystkie pomieszczenia są bardzo jasne. Czasem nawet za bardzo, więc dobrze, że oprócz wyjścia tarasowego pozostałe okna w salonie skróciliśmy. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Opałek BSB1031. Dom całkiem nam odpowiada - no może poza przykrótkim garażem. Na tą chwilę jednak nic bym w domu nie zmieniał. Polecam i pozdrawiam.
sebi11
Odpowiedniego dla nas projektu szukałem trzy/cztery miesiące i dopiero Opałek BSB1031 spodobał mi się na tyle, że zdecydowałem się na zakup. Odpowiadała nam ilość pomieszczeń; szukaliśmy właśnie projektu, który uwzględni w trzy sypialnie i dwie łazienki. Co prawda, chciałem, aby był to budynek z garażem dwustanowiskowym, jednak Pani, która doradzała mi wybór, nie powiedziała, że zmiana okien na luksfery pozwala przysunąć dom bliżej sąsiada - a mi brakowało jakichś 70cm. Pomimo tego, projekt domu Opałek BSB1031 oceniam na tyle dobrze, że wprowadzona została tylko jedna zmiana. Zlikwidowaliśmy spiżarnię, zyskując jednocześnie większą kuchnię i miejsce na szafę wnękową w przedpokoju. Nic więcej, moim zdaniem nie wymaga zmiany. Układ pomieszczeń, ich ilość i metraż jest świetnie przystosowany dla rodzin czteroosobowych, a dodatkowy pokój na dole wciąż pozostaje do wykorzystania. Ja urządziłem sobie gabinet; tu jest wgląd do monitoringu i większość mojego sprzętu multimedialnego. Wnętrze jest zdecydowanie bardzo jasne. Choć niektórzy, z tego co widziałem, zmniejszali okna w salonie, to ja pozostawiłem je w swych projektowych rozmiarach. Dzięki temu całymi dniami środek domu jest pięknie dogrzewany słońcem. Trochę jedynie żałuję, że nie wydłużyłem tarasu, który większy dobrze komponowałby się z pergollą w ogrodzie, a bardziej go zadaszając możnaby uniknąć słońca, które teraz już od 13:00 świeci prosto nań. We wrześniu miną trzy lata odkąd mieszkamy już w domu. Powiem szczerze, że ogrzewanie gazem wychodzi zdecydowanie taniej niż eksploatacja kominka, przy którym mamy grawitacyjne rozprowadzenie. Na parterze mamy położone ogrzewanie podłogowe, to samo w górnych łazienkach, a w sypialniach są już grzejniki. Budynek obłożony jest 20cm styropianu i bardzo mało oddaje ciepła, co oczywiście cieszy. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Opałek BSB1031 to był na pewno dobry wybór. Podczas budowy też obyło się bez większych problemów, choć najbardziej bolał zakup trójkąta dachówkowego, który jest kładziony na szczycie dachu - bo kosztowało to 1800 złotych. Pozdrawiam.
tokara8
Projekt domu Opałek BSB1031 był zdecydowanie najładniejszym ze wszystkich, które oglądaliśmy. zaplanowany jest na figurze kwadratu i idealnie pasował do rozmiarów mojej działki. Poza tym, gdy spojrzy się na rzuty poszczególnych poziomów, to widać, że pomieszczenia są bardzo ustawne. Mieszkamy w domu już dwa lata, jednak cały czas korzystamy z prądu budowlanego, więc nawet przy rozwiązaniach typu pompa ciepła i piec na ekogroszek (które mamy), ponieśliśmy naprawdę spore koszty eksploatacyjne. Jednak już w tym roku przełączamy się na zwykłą taryfę i koszty powinny znacznie się obniżyć. Układ pomieszczeń w naszym domu oceniam na piątkę z plusem. Po kilku zmianach, które wprowadziłam do projektu jest to bardzo dobre rozmieszczenie. Przede wszystkim podpiwniczyłam budynek i tam też znajduje się garaż. Co więcej, w Opałku BSB1031 zlikwidowaliśmy podcień, więc mamy teraz bardzo duży salon i znacznie więcej miejsca na parterze. Dodatkowy pokój na dole jest pokojem gościnnym. Ścianka kolankowa też poszła w górę, dzięki czemu powierzchnia użytkowa na poddaszu też się zwiększyła. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby, więc żyje nam się naprawdę komfortowo. Zrezygnowaliśmy jednak ze spiżarni na rzecz większej kuchni, a także okna na jej bocznej ścianie. Całość wnętrza jest świetnie doświetlona, na co dzień cieszymy się jasnymi i ciepłymi przestrzeniami. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Opałek BSB1031. Już sama budowa przeszła bez żadnych problemów, a i rysunki są bezbłędne. Polecam i pozdrawiam.
dari5
W projekcie domu Opałek BSB1031 spodobał nam się wygląd i układ pomieszczeń - wyboru dokonała w zasadzie cała rodzina, bo dzieci także miały sporo do powiedzenia. Poza tym, osobiście jeździłem pod Lublin i oglądałem taki sam budynek w stanie surowym zamkniętym, więc mniej więcej potrafiłem sobie wyobrazić jak całość będzie wyglądać oraz jak wykonać niektóre elementy. Na szczęście nie mieliśmy żadnych problemów z budową ani z projektem, więc ekipa wykonawcza spokojnie ze wszystkim sobie poradziła. Zmieniliśmy jednak trochę materiał, z którego postawiliśmy ściany, bo zamiast pustaka ceramicznego mamy Ytonga obłożonego 12cm styropianem. To rozwiązanie okazało się trafione, ponieważ dom jest teraz całkiem ekonomiczny. Mamy bardzo wydajny piec na ekogroszek i kominek (jednak rzadko z niego korzystamy) i koszty eksploatacyjne nie powalają raczej na kolana. Układ pomieszczeń w projekcie domu Opałek BSB jest dobrze przemyślany. Jednak ja ze względu na wybrany rodzaj opału zdecydowałem się na podpiwniczenie połowy domu i przeniesienie tam kotłowni, spiżarni oraz stworzenie pralni. Zejście do piwnicy powstało w miejscu projektowej kotłowni, przez co zmniejszył się nam trochę garaż. A przy moim kombi jest to mały problem. Bez spiżarni na poziomie parteru dało się powiększyć kuchnię i wiatrołap, co sprawiło, że te pomieszczenia są bardziej praktyczne i wygodne w użyciu. Uważam, że wszystkie pomieszczenia są odpowiedniej wielkości, a ich ilość idealnie pasuje czteroosobowej rodzinie. Dodatkowo na dole mam do dyspozycji własny gabinet, co jest wygodnym rozwiązaniem. Ustawienie domu salonem od południa zapewnia, że wszystkie pomieszczenia są bardzo jasne. Czasem nawet za bardzo, więc dobrze, że oprócz wyjścia tarasowego pozostałe okna w salonie skróciliśmy. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Opałek BSB1031. Dom całkiem nam odpowiada - no może poza przykrótkim garażem. Na tą chwilę jednak nic bym w domu nie zmieniał. Polecam i pozdrawiam.
sebi11
Odpowiedniego dla nas projektu szukałem trzy/cztery miesiące i dopiero Opałek BSB1031 spodobał mi się na tyle, że zdecydowałem się na zakup. Odpowiadała nam ilość pomieszczeń; szukaliśmy właśnie projektu, który uwzględni w trzy sypialnie i dwie łazienki. Co prawda, chciałem, aby był to budynek z garażem dwustanowiskowym, jednak Pani, która doradzała mi wybór, nie powiedziała, że zmiana okien na luksfery pozwala przysunąć dom bliżej sąsiada - a mi brakowało jakichś 70cm. Pomimo tego, projekt domu Opałek BSB1031 oceniam na tyle dobrze, że wprowadzona została tylko jedna zmiana. Zlikwidowaliśmy spiżarnię, zyskując jednocześnie większą kuchnię i miejsce na szafę wnękową w przedpokoju. Nic więcej, moim zdaniem nie wymaga zmiany. Układ pomieszczeń, ich ilość i metraż jest świetnie przystosowany dla rodzin czteroosobowych, a dodatkowy pokój na dole wciąż pozostaje do wykorzystania. Ja urządziłem sobie gabinet; tu jest wgląd do monitoringu i większość mojego sprzętu multimedialnego. Wnętrze jest zdecydowanie bardzo jasne. Choć niektórzy, z tego co widziałem, zmniejszali okna w salonie, to ja pozostawiłem je w swych projektowych rozmiarach. Dzięki temu całymi dniami środek domu jest pięknie dogrzewany słońcem. Trochę jedynie żałuję, że nie wydłużyłem tarasu, który większy dobrze komponowałby się z pergollą w ogrodzie, a bardziej go zadaszając możnaby uniknąć słońca, które teraz już od 13:00 świeci prosto nań. We wrześniu miną trzy lata odkąd mieszkamy już w domu. Powiem szczerze, że ogrzewanie gazem wychodzi zdecydowanie taniej niż eksploatacja kominka, przy którym mamy grawitacyjne rozprowadzenie. Na parterze mamy położone ogrzewanie podłogowe, to samo w górnych łazienkach, a w sypialniach są już grzejniki. Budynek obłożony jest 20cm styropianu i bardzo mało oddaje ciepła, co oczywiście cieszy. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Opałek BSB1031 to był na pewno dobry wybór. Podczas budowy też obyło się bez większych problemów, choć najbardziej bolał zakup trójkąta dachówkowego, który jest kładziony na szczycie dachu - bo kosztowało to 1800 złotych. Pozdrawiam.
tokara8
Projekt domu Opałek BSB1031 był zdecydowanie najładniejszym ze wszystkich, które oglądaliśmy. zaplanowany jest na figurze kwadratu i idealnie pasował do rozmiarów mojej działki. Poza tym, gdy spojrzy się na rzuty poszczególnych poziomów, to widać, że pomieszczenia są bardzo ustawne. Mieszkamy w domu już dwa lata, jednak cały czas korzystamy z prądu budowlanego, więc nawet przy rozwiązaniach typu pompa ciepła i piec na ekogroszek (które mamy), ponieśliśmy naprawdę spore koszty eksploatacyjne. Jednak już w tym roku przełączamy się na zwykłą taryfę i koszty powinny znacznie się obniżyć. Układ pomieszczeń w naszym domu oceniam na piątkę z plusem. Po kilku zmianach, które wprowadziłam do projektu jest to bardzo dobre rozmieszczenie. Przede wszystkim podpiwniczyłam budynek i tam też znajduje się garaż. Co więcej, w Opałku BSB1031 zlikwidowaliśmy podcień, więc mamy teraz bardzo duży salon i znacznie więcej miejsca na parterze. Dodatkowy pokój na dole jest pokojem gościnnym. Ścianka kolankowa też poszła w górę, dzięki czemu powierzchnia użytkowa na poddaszu też się zwiększyła. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby, więc żyje nam się naprawdę komfortowo. Zrezygnowaliśmy jednak ze spiżarni na rzecz większej kuchni, a także okna na jej bocznej ścianie. Całość wnętrza jest świetnie doświetlona, na co dzień cieszymy się jasnymi i ciepłymi przestrzeniami. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Opałek BSB1031. Już sama budowa przeszła bez żadnych problemów, a i rysunki są bezbłędne. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki