Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Hall7,47 m² (8,36 m²*)
2. Łazienka10,58 m² (14,04 m²*)
3. Pokój14,87 m² (21,53 m²*)
4. Pokój12,84 m² (15,99 m²*)
5. Garderoba3,63 m² (8,75 m²*)
6. Pokój17,16 m² (24,92 m²*)
7. Strych9,05 m² (23,66 m²*)
Razem rzut poddasza75,60 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
144,59 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
147,69 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
575 m³
Powierzchnia dachu
248 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,39 m
Szerokość elewacji
14,65 m
Długość elewacji
12,35 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,65 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,35 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
70,30 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Strop
Gęstożebrowy
Okna i drzwi tarasowe
Nowoczesne okna PVC i aluminiowe WIŚNIOWSKI – doskonała izolacja, elegancki design i niezrównana trwałość.
Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 16 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym Projekt zgodny z wymaganiami WT2017..
Średniej wielkości dom z poddaszem Ozyrys będzie doskonałą propozycją dla 4-5 osób, ceniących wygodę, ale również atrakcyjną architekturę. Na szczególną uwagę zasługuje wyraźnie zaznaczone wejście oraz prosta, stonowana elewacja urozmaicona jedynie opaskami wokół okien.
Do domu wchodzi się poprzez wiatrołap połączony z hallem. Prowadzi on do pokoju gościnnego oraz położonych poniżej jego poziomu łazienki i pomieszczenia gospodarczego z wyjściem do garażu. Dalej korytarz otwiera się na kuchnię, będącą w rzeczywistości aneksem kuchennym. Dzięki odpowiedniej aranżacji istnieje możliwość oddzielenia jej od pokoju dziennego. Przy schodach na poddasze, naprzeciwko kuchni przewidziano łatwo dostępną spiżarnię.
Pokój dzienny to duże pomieszczenie, zawierające w sobie również jadalnię. Wnętrze urozmaicono narożnym kominkiem, przeszklonym wykuszem oraz wyjściem do ogrodu. To tam domownicy wspólnie spędzają czas, gotują, przyjmują gości, dlatego całą strefę dzienną zaplanowano tak, by docierało tam jak najwięcej światła.
Część prywatną ulokowano na dwóch poziomach. Całe poddasze przeznaczono na trzy obszerne sypialnie, mające do dyspozycji własne balkony. Jeden z pokoi wyposażono również w garderobę. Niżej, na półpiętrze ulokowano łazienkę oraz pojemny strych.
Największą zaletą domu Ozyrys jest przestronna i nasłoneczniona strefa dzienna, wyróżniająca się bardzo ciekawym wyglądem. Elementy wnętrza takie jak wyeksponowane schody, narożny kominek czy kuchnia oddzielona barkiem, czynią je interesującym i reprezentacyjnym.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt na etapie adaptacji należy dostosować do nowych przepisów.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Ozyrys
jarek1-22
Mamy całkiem sporą działkę, więc mogliśmy sobie pozwolić na wybór projektu domu Ozyrys WRW1033. Spodobał nam się w nim układ pomieszczeń odpowiednio dostosowany dla czteroosobowej rodziny, a także ciekawa bryła z czterospadowym dachem.
Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy ani tym bardziej z samym projektem. Także obyło się bez żadnych komplikacji i w grudniu minie już rok odkąd zamieszkaliśmy w nowym domu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie węglowe i dodatkowo kominek w salonie, wcześniej oczywiście odpowiednio ocieplając dom. Ściany mamy obłożone 15cm styropianem grafitowym oraz zainwestowaliśmy w dobrej jakości okna na niemieckich profilach. Ostatnia zima nie była w żaden sposób sroga, więc i koszty ogrzewania wiele nie wynosiły, a opalałem się głównie drewnem - węgla używałem znacznie rzadziej.
Układ pomieszczeń w projekcie domu Ozyrys WRW1033 to zdecydowanie dobry pomysł. My nie wprowadzaliśmy do projektu absolutnie żadnych zmian. Wszystko powstało zgodnie z rozwiązaniami projektanta i nie żałujemy tego, chociaż pewnie teraz powiększyłbym garaż do dwustanowiskowego i może łazienkę na dole, jeśli byłaby taka możliwość. Reszta sprawdza się bez zarzutu i cieszy fakt, że na dole mamy do dyspozycji tak ogromną przestrzeń. Ilość pomieszczeń bezbłędnie odzwierciedla potrzeby rodziny typu 2+2, więc żyje nam się całkiem wygodnie. Uważam także, że wnętrze jest dobrze doświetlone (poza kotłownią, ale to raczej nie jest najważniejsze pomieszczenie). Dom jest ustawiony wejściem do wchodu, więc otwarta przestrzeń na dole jest bardzo jasna od rana do wieczora.
Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z tego wyboru. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ozyrys WRW1033 oceniam naprawdę dobrze i dobrze się mieszka w domu zrealizowanym wg niego. Polecam i pozdrawiam.
MBMM
Przyznam, że decyzja o wyborze odpowiedniego dla nas projektu domu nie należała do najłatwiejszych. Na początku myśleliśmy o czymś, co swoim wyglądem będzie zbliżone do dworku, potem o domach nowoczesnych, by na końcu (głównie ze względu na jego układ pomieszczeń) wybrać Ozyrysa WRW1033. Bardzo odpowiadało nam rozplanowanie parteru i to, że w bryle domu był także przewidziany garaż.
Przez brak czasu nasza budowa trwała trzy lata, więc mieszkamy w nowym domu dopiero od miesiąca. Zdecydowaliśmy się docieplić dom lepiej niż przewidywał to projekt oraz wstawić piec na pellet. Wcześniej mieliśmy też takie rozwiązanie w naszym poprzednim domu - był on większy, a koszty rocznego ogrzewania nie przekraczały sześciu tysięcy. Uznaliśmy więc, że przy dobrym ociepleniu mniejszego domu będą one jeszcze niższe.
Jestem bardzo zadowolona z układu pomieszczeń w projekcie domu Ozyrys WRW1033. Mamy dosłownie wszystko to, czego chcieliśmy i na chwilę obecną nic bym nie zmieniła. Dla czterech osób jest to bardziej niż wygodny metraż. Ilość pomieszczeń także jest odpowiednia. Na dole powstał gabinet męża, a pomieszczenie nad garażem jest miejscem zabaw dzieci. Całość wnętrza jest także bardzo dobrze doświetlona i cieszymy się, że nie zrezygnowaliśmy z okien dachowych. Wtedy poddasze mogłoby być ciut ciemne. Nie robiliśmy jednak pojedynczego wyjścia na taras z salonu, lecz jednocześnie wydłużyliśmy w nim okna do jakichś czterdziestu centymetrów nad ziemią.
Mimo, iż spośród wszystkich innych projektów Ozyrys WRW1033 podobał nam się najbardziej, to i tak dokonaliśmy w nim paru zmian. powiększyliśmy łazienkę na dole o część kotłowni, która po wydłużeniu garażu została przeniesiona na jego tył. Dzięki temu udało się także stworzyć małą pralnie w łazience. A kotłownia na tyle garażu to praktyczniejsze rozwiązanie przy tego rodzaju ogrzewaniu- do domu nie dostają się dym czy nieprzyjemne zapachy spalania. Zrezygnowaliśmy też z wiatrołapu, dzięki czemu nawet jak wchodzi do domu naraz więcej osób, to bez problemu wszyscy się mieszczą.
Z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ozyrys WRW1033 jestem bardzo zadowolona. Może tylko wykusz mógłby być prosty. Układ pomieszczeń sprawia, że czujemy się w nim bardzo swobodnie. Polecam i pozdrawiam.
piguła112
Projekt domu Ozyrys WRW1033 spodobał mi się od razu, ponieważ od początku szukałam czegoś w tym stylu. Miałam jeszcze na oku Tyberiusza, ale wydał mi się trochę zbyt mały. Najbardziej spodobała mi się bryła budynku, konstrukcja dachu, duży taras i balkony. Zależało mi także na otwartej przestrzeni na dole. Nie chciałam żadnych ścianek między salonem, jadalnią i kuchnią, więc nasz wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.
Z racji tego, iż bardzo chcieliśmy zrealizować właśnie ten projekt musieliśmy zmienić działkę. Inspektor nadzoru budowlanego i konserwator zabytków nie wyrazili zgody na jego budowę ze względu na znajdujący się obok pas zieleni. W tym miejscu musiałby powstać całkiem inny budynek: prosty i z dwuspadowym dachem. Na szczęście była możliwość zamiany działkami ze znajomymi i wybudowaliśmy się po prostu po drugiej stronie ulicy.
Podczas całej budowy nie mieliśmy żadnych problemów, aczkolwiek pojawiły się małe trudności z wciągnięciem krokwii na dach. Są to 4 belki ważące po 500 kg. Nie przewidzieliśmy tego, że będą one takie ciężkie i musieliśmy wynajmować dźwig. Ściany postawiliśmy z pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką 12V BRAAS w kolorze czarny kryształ. Cała budowa przebiegła dość szybko i zajęła nam 16 miesięcy.
W domu zainstalowaliśmy piec z podajnikiem na ekogroszek. Pracuję w służbie zdrowia i do pracy idę zazwyczaj na 2-3 dni. Mąż też pracuje na zmiany i nie możemy sobie pozwolić, aby cały czas palić i dokładać do kotła. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie właśnie ze względu na wygodę. Gdy zaczynają się zimne dni to rozpalamy piec i do wiosny go nie wygaszamy. Wszystko robi za nas podajnik, który mąż uzupełnia raz w tygodniu. W dodatku mamy też programator temperatur i sami ustalamy, jak ciepło chcemy mieć w poszczególnych pomieszczeniach.
Dwa lata minęły zanim zdecydowałam się na projekt domu Ozyrys WRW1033. Jego układ pomieszczeń podobał mi się na tyle, że praktycznie nic nie musiałam w nim zmieniać. Oprócz dwóch małych poprawek wszystko jest zrobione tak, jak w oryginalnej wersji. Za radą kominiarza postanowiliśmy zrobić wejście do kotłowni od strony garażu i zamurować te z części mieszkalnej. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tej decyzji, gdyż kurz nie osadza nam się w domu. Dwa małe okienka z przodu budynku zamieniliśmy na takie samo, które znajduje się w małym, frontowym pokoju. Umieściliśmy je w łazience, w której okno nie było przewidziane. Dzięki temu mamy widno w tym pomieszczeniu, a bryła z zewnątrz ładniej się prezentuje.
Nasz salon położony jest od strony południowo-wschodniej. Całą część dzienną mamy oświetloną praktycznie od rana do wieczora. Trochę ciemniej jest natomiast w łazienkach i pokojach z przodu domu, ale nie jest to żadnym problemem. Najważniejsza dla mnie jest duża ilość słońca w jadalni i kuchni, która jest moim ulubionym pomieszczeniem. Betonowy murek między nią a wykuszem zastąpiłam meblami i mam tam zrobioną wyspę. Przez cały dzień praktycznie wszystko kręci się wokół kuchni. Nawet jak ktoś nas odwiedza, to już nie patrzy na salon, tylko siada przy blacie na krzesełkach barowych.
Duża powierzchnia części dziennej świetnie nadaje się do urządzenia przyjęcia. Połączenie salonu z jadalnia jest bardzo funkcjonalne, a gdy zaczyna się sezon letni można przyjąć gości na tarasie i rozpalić tam grilla.
Bardzo się cieszę z ukończonej realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ozyrys WRW1033. Z wielkim utęsknieniem czekałam na przeprowadzkę do naszego nowego domu. Właściwie mogliśmy zamieszkać w nim jakieś 2-3 miesiące wcześniej, ale chciałam mieć już wszystko gotowe i urządzone. Teraz, gdy ktoś pyta mnie, jak się nam mieszka, mówię tylko, że żałuję, że tak późno. W naszym domu podoba mi się wszystko i nic bym już nie zmieniała. Mam wszystko to, co chciałam i jestem bardzo zadowolona. Polecam i pozdrawiam.
jarek1-22
Mamy całkiem sporą działkę, więc mogliśmy sobie pozwolić na wybór projektu domu Ozyrys WRW1033. Spodobał nam się w nim układ pomieszczeń odpowiednio dostosowany dla czteroosobowej rodziny, a także ciekawa bryła z czterospadowym dachem.
Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy ani tym bardziej z samym projektem. Także obyło się bez żadnych komplikacji i w grudniu minie już rok odkąd zamieszkaliśmy w nowym domu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie węglowe i dodatkowo kominek w salonie, wcześniej oczywiście odpowiednio ocieplając dom. Ściany mamy obłożone 15cm styropianem grafitowym oraz zainwestowaliśmy w dobrej jakości okna na niemieckich profilach. Ostatnia zima nie była w żaden sposób sroga, więc i koszty ogrzewania wiele nie wynosiły, a opalałem się głównie drewnem - węgla używałem znacznie rzadziej.
Układ pomieszczeń w projekcie domu Ozyrys WRW1033 to zdecydowanie dobry pomysł. My nie wprowadzaliśmy do projektu absolutnie żadnych zmian. Wszystko powstało zgodnie z rozwiązaniami projektanta i nie żałujemy tego, chociaż pewnie teraz powiększyłbym garaż do dwustanowiskowego i może łazienkę na dole, jeśli byłaby taka możliwość. Reszta sprawdza się bez zarzutu i cieszy fakt, że na dole mamy do dyspozycji tak ogromną przestrzeń. Ilość pomieszczeń bezbłędnie odzwierciedla potrzeby rodziny typu 2+2, więc żyje nam się całkiem wygodnie. Uważam także, że wnętrze jest dobrze doświetlone (poza kotłownią, ale to raczej nie jest najważniejsze pomieszczenie). Dom jest ustawiony wejściem do wchodu, więc otwarta przestrzeń na dole jest bardzo jasna od rana do wieczora.
Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni z tego wyboru. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ozyrys WRW1033 oceniam naprawdę dobrze i dobrze się mieszka w domu zrealizowanym wg niego. Polecam i pozdrawiam.
MBMM
Przyznam, że decyzja o wyborze odpowiedniego dla nas projektu domu nie należała do najłatwiejszych. Na początku myśleliśmy o czymś, co swoim wyglądem będzie zbliżone do dworku, potem o domach nowoczesnych, by na końcu (głównie ze względu na jego układ pomieszczeń) wybrać Ozyrysa WRW1033. Bardzo odpowiadało nam rozplanowanie parteru i to, że w bryle domu był także przewidziany garaż.
Przez brak czasu nasza budowa trwała trzy lata, więc mieszkamy w nowym domu dopiero od miesiąca. Zdecydowaliśmy się docieplić dom lepiej niż przewidywał to projekt oraz wstawić piec na pellet. Wcześniej mieliśmy też takie rozwiązanie w naszym poprzednim domu - był on większy, a koszty rocznego ogrzewania nie przekraczały sześciu tysięcy. Uznaliśmy więc, że przy dobrym ociepleniu mniejszego domu będą one jeszcze niższe.
Jestem bardzo zadowolona z układu pomieszczeń w projekcie domu Ozyrys WRW1033. Mamy dosłownie wszystko to, czego chcieliśmy i na chwilę obecną nic bym nie zmieniła. Dla czterech osób jest to bardziej niż wygodny metraż. Ilość pomieszczeń także jest odpowiednia. Na dole powstał gabinet męża, a pomieszczenie nad garażem jest miejscem zabaw dzieci. Całość wnętrza jest także bardzo dobrze doświetlona i cieszymy się, że nie zrezygnowaliśmy z okien dachowych. Wtedy poddasze mogłoby być ciut ciemne. Nie robiliśmy jednak pojedynczego wyjścia na taras z salonu, lecz jednocześnie wydłużyliśmy w nim okna do jakichś czterdziestu centymetrów nad ziemią.
Mimo, iż spośród wszystkich innych projektów Ozyrys WRW1033 podobał nam się najbardziej, to i tak dokonaliśmy w nim paru zmian. powiększyliśmy łazienkę na dole o część kotłowni, która po wydłużeniu garażu została przeniesiona na jego tył. Dzięki temu udało się także stworzyć małą pralnie w łazience. A kotłownia na tyle garażu to praktyczniejsze rozwiązanie przy tego rodzaju ogrzewaniu- do domu nie dostają się dym czy nieprzyjemne zapachy spalania. Zrezygnowaliśmy też z wiatrołapu, dzięki czemu nawet jak wchodzi do domu naraz więcej osób, to bez problemu wszyscy się mieszczą.
Z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ozyrys WRW1033 jestem bardzo zadowolona. Może tylko wykusz mógłby być prosty. Układ pomieszczeń sprawia, że czujemy się w nim bardzo swobodnie. Polecam i pozdrawiam.
piguła112
Projekt domu Ozyrys WRW1033 spodobał mi się od razu, ponieważ od początku szukałam czegoś w tym stylu. Miałam jeszcze na oku Tyberiusza, ale wydał mi się trochę zbyt mały. Najbardziej spodobała mi się bryła budynku, konstrukcja dachu, duży taras i balkony. Zależało mi także na otwartej przestrzeni na dole. Nie chciałam żadnych ścianek między salonem, jadalnią i kuchnią, więc nasz wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.
Z racji tego, iż bardzo chcieliśmy zrealizować właśnie ten projekt musieliśmy zmienić działkę. Inspektor nadzoru budowlanego i konserwator zabytków nie wyrazili zgody na jego budowę ze względu na znajdujący się obok pas zieleni. W tym miejscu musiałby powstać całkiem inny budynek: prosty i z dwuspadowym dachem. Na szczęście była możliwość zamiany działkami ze znajomymi i wybudowaliśmy się po prostu po drugiej stronie ulicy.
Podczas całej budowy nie mieliśmy żadnych problemów, aczkolwiek pojawiły się małe trudności z wciągnięciem krokwii na dach. Są to 4 belki ważące po 500 kg. Nie przewidzieliśmy tego, że będą one takie ciężkie i musieliśmy wynajmować dźwig. Ściany postawiliśmy z pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy dachówką 12V BRAAS w kolorze czarny kryształ. Cała budowa przebiegła dość szybko i zajęła nam 16 miesięcy.
W domu zainstalowaliśmy piec z podajnikiem na ekogroszek. Pracuję w służbie zdrowia i do pracy idę zazwyczaj na 2-3 dni. Mąż też pracuje na zmiany i nie możemy sobie pozwolić, aby cały czas palić i dokładać do kotła. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie właśnie ze względu na wygodę. Gdy zaczynają się zimne dni to rozpalamy piec i do wiosny go nie wygaszamy. Wszystko robi za nas podajnik, który mąż uzupełnia raz w tygodniu. W dodatku mamy też programator temperatur i sami ustalamy, jak ciepło chcemy mieć w poszczególnych pomieszczeniach.
Dwa lata minęły zanim zdecydowałam się na projekt domu Ozyrys WRW1033. Jego układ pomieszczeń podobał mi się na tyle, że praktycznie nic nie musiałam w nim zmieniać. Oprócz dwóch małych poprawek wszystko jest zrobione tak, jak w oryginalnej wersji. Za radą kominiarza postanowiliśmy zrobić wejście do kotłowni od strony garażu i zamurować te z części mieszkalnej. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tej decyzji, gdyż kurz nie osadza nam się w domu. Dwa małe okienka z przodu budynku zamieniliśmy na takie samo, które znajduje się w małym, frontowym pokoju. Umieściliśmy je w łazience, w której okno nie było przewidziane. Dzięki temu mamy widno w tym pomieszczeniu, a bryła z zewnątrz ładniej się prezentuje.
Nasz salon położony jest od strony południowo-wschodniej. Całą część dzienną mamy oświetloną praktycznie od rana do wieczora. Trochę ciemniej jest natomiast w łazienkach i pokojach z przodu domu, ale nie jest to żadnym problemem. Najważniejsza dla mnie jest duża ilość słońca w jadalni i kuchni, która jest moim ulubionym pomieszczeniem. Betonowy murek między nią a wykuszem zastąpiłam meblami i mam tam zrobioną wyspę. Przez cały dzień praktycznie wszystko kręci się wokół kuchni. Nawet jak ktoś nas odwiedza, to już nie patrzy na salon, tylko siada przy blacie na krzesełkach barowych.
Duża powierzchnia części dziennej świetnie nadaje się do urządzenia przyjęcia. Połączenie salonu z jadalnia jest bardzo funkcjonalne, a gdy zaczyna się sezon letni można przyjąć gości na tarasie i rozpalić tam grilla.
Bardzo się cieszę z ukończonej realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ozyrys WRW1033. Z wielkim utęsknieniem czekałam na przeprowadzkę do naszego nowego domu. Właściwie mogliśmy zamieszkać w nim jakieś 2-3 miesiące wcześniej, ale chciałam mieć już wszystko gotowe i urządzone. Teraz, gdy ktoś pyta mnie, jak się nam mieszka, mówię tylko, że żałuję, że tak późno. W naszym domu podoba mi się wszystko i nic bym już nie zmieniała. Mam wszystko to, co chciałam i jestem bardzo zadowolona. Polecam i pozdrawiam.
ASYSTENT WYBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki